7 důležitých faktů, které souvisí s Vaší krevní skupinou


Ne všichni lidé si uvědomují důležitost krevní skupiny a její vliv na náš život. Dnes vám proto o ní prozradíme sedm důležitých faktů. Ty vám pomohou naučit se více o krvi, která proudí ve vašich žilách a také, jak tyto znalosti správně zužitkovat při péči o zdraví.

1. Poznání vaší krevní skupiny vám může zachránit život

Začneme s nejzákladnějším faktem, o kterém zřejmě mnozí z vás již vědí, ale je dobré si to připomenout. V případě nějakého úrazu nebo automobilové nehody, budou lékaři muset reagovat velmi rychle. Pokud nebudete mít u sebe žádný údaj o vaší krevní skupině, umí si to sice zjistit i testem na místě, ale mohou při tom ztratit drahocenné minuty.

V případě, že by vám byla podána krevní transfúze nesprávné krevní skupiny, může to mít pro vaše zdraví a dokonce i život neblahé následky. Je proto vhodné svou krevní skupinu znát a údaj o tom nosit například v peněžence nebo u dokladů.

2. Odlišné potřeby v oblasti výživy

Peter D’Adamo, zkušený praktik přírodní medicíny, říká, že požadavky v oblasti výživy se u lidí s odlišnou krevní skupinou různí.

To znamená, že například lidé s krevní
skupinou 0 (nula) by měli konzumovat bílkoviny, libové maso, drůbež, ryby, zeleninu a zdravé tuky, protože mají náběh na trávicí potíže.

Naproti tomu, lidé s krevní
skupinou A mají citlivý imunitní systém a proto by měli jíst hodně citrusového ovoce, brokolice, česneku a špenátu. Potřebné je vyhýbat se trans-tukům a omezit příjem masa.

Lidem s krevní skupinou AB zase chybí dostatek žaludeční kyseliny, což znamená, že by měli stimulovat její produkci. Nedělá jim dobře ani alkohol a kofein. Naopak, doporučené jsou plody moře.

Lidé s krevní
skupinou B by se zase měli vyhýbat potravinám s vysokým obsahem sacharidů jako jsou kukuřice, pšenice, pohanka, žito, čočka a arašídy. Neměli by také jíst vepřové a kuřecí maso. Dobře však snášejí mléčné výrobky.

3. Zkontrolujte si krevní skupinu, pokud jste neustále stresovaní a nervózní

Lidé s krevní skupinou 0 jsou náchylnější na nervové vzplanutí.

Podobně je to i u lidí se
skupinou A, jejichž tělo produkuje více stresového hormonu kortizolu, proto také mívají větší sklony k nervozitě.

Pokud patříte k těmto dvěma krevním skupinám, možná i to je důvod vyšší hladiny stresu ve vašem životě.

4. Krevní skupiny a rakovina

Je pravda, že někteří lidé jsou náchylnější na rakovinné onemocnění než jiní. Jak je to ale možné, když jsme údajně všichni stejní?

Výzkumníci věří, že jednou z příčin je i naše krevní skupina. Konkrétně, že jedny krevní skupiny mají užší souvislost s rakovinou než druhé.

Po mnoha experimentech došli k závěru, že lidé s krevní
skupinou 0 mají až o 20 % vyšší riziko rozvoje rakoviny žaludku.

Jiný podobný výzkum ukázal, že krevní
skupina 0 mě také vyšší riziko žaludečních vředů.

Oproti tomu, lidé s krevní
skupinou A mají větší problémy se špatným LDL cholesterolem.

5. Krevní skupina ovlivňuje na tuk v okolí břicha

Pokud jste nositeli krevní skupiny A, vaše tělo špatně reaguje na jisté potraviny, jako například mořské měkkýše, mléko či maso.

Uvedené potraviny vám způsobují nadýmání, žaludeční reflux (pálení žáhy) a zvýšené riziko cukrovky.

Lidé s krevní
skupinou A také velmi těžko shazují nepoddajný tuk, hlavně v okolí břicha a pasu.

6. Krevní skupina ovlivňuje váš charakter

Tento fakt je znám v asijské medicíně již velmi dlouho.

Krevní skupina ovlivňuje i charakterové vlastnosti člověka a proto lidé se stejnou krevní skupinou mají obvykle podobné osobnostní vlastnosti.

Lidé s krevní
skupinou 0 mají časté obavy, ale jsou praktičtí a organizování.

Lidé se
skupinou AB jsou silní, racionální a nemají téměř žádné obavy.

Ti s krevní
skupinou B jsou zase extrovertní, emocionální flexibilní a přátelští.

No a nakonec lidé s krevní
skupinou A hodně přemýšlejí o druhých, protože jsou velmi soucitní.

7. Rh faktor ovlivňuje plod v děloze

Kromě toho, že krev klasifikujeme čtyřmi krevními skupinami A, B, AB a 0, známe i takzvaný Rh faktor a to buď pozitivní, nebo negativní.

Přibližně 85 % všech lidí má Rh faktor pozitivní. Když mají oba rodiče stejný Rh faktor, nehrozí plodu žádné komplikace.

Pokud však otec má Rh pozitivní a matka negativní, pro vyvíjející se plod v děloze to znamená potenciální riziko. V ojedinělých případech může být dokonce pro dítě fatální.

Proto, pokud jste Rh negativní žena a máte Rh pozitivního partnera, nezapomeňte to v případě těhotenství oznámit vašemu gynekologovi, který těhotenství bude bedlivěji sledovat.


Zdroj: 7 important facts you need to know about your blood group

 

 

KREVNÍ SKUPINY URČUJÍ TAKÉ OSOBNOST


Krevní skupiny = označení typů krve na základě trvalé dědičné vlastnosti, jejíž podstatou je charakter antigenu uloženého na povrchu buněčné membrány červených krvinek (erytrocytů). Druh krevní skupiny je celoživotně neměnný a individuální (dva identičtí jedinci mohou být pouze jednovaječná dvojčata).

Dědičnost krevních skupin je daná strukturou DNA bílkoviny v chromozómech zděděných po rodičích. Nejznámější jsou skupiny systému AB0 (skupina A, B, AB, 0), proto znalost krevních skupin je nutná v případě transfúze a transplantace.

V roce 1907 je klasifikoval Jan Janský.

KS je vlastně daktyloskopický otisk; je klíčem k určení našeho zdravotního stavu a imunity. Buď s námi bakterie spolupracují nebo útočí. Skupiny se zpravidla během života nemění.

Jsou následující:

 • 0   -      extrovert, aktivní KS
 • A   -      introvert, aktivní KS
 • B   -      introvert, aktivní KS
 • AB -      extrovert (i introvert)

Zastoupení KS v ČR:

 • 0   -      32 %
 • A   -      42 %
 • B   -      18 %
 • AB -        8 %


Správně existuje 6 krevních skupin, nikoli 4, další 2 KS jsou:
A1 – kavkazská rasa (větev), krev původních australských domorodců
A2 – 20 % skupiny A


Krevní skupina 0

Osobnost

Druhá nejvíce rozšířená KS, typ silný, dobrodružný, cílevědomý, vůdčí, adaptabilní. Provází ji instinkt a pud pro přežití – to nejstarší, co lidstvo mělo. „Jede“ na živočišný protein, vyhovuje jí fyzická práce, pohání ji vůle po úspěchu. Neexistují pochyby o budoucnosti, žije přítomností, má smysl pro realitu, rizika se jí často mění v úspěch.

Z řad 0 se rekrutují vůdčí typy – Reagan, Alžběta II. (modrá krev), Gorbačov i poslední carevič. Opačný pól skupiny tvoří zločinci – Al Capone, i častí gambleři.

Snadno se přátelí, má potřebu být ve společnosti, ráda se předvádí (hodně herců má KS 0). Jde s proudem, s dobou, flexibilně se přizpůsobuje (datováno z doby kamenné – jinak by neměli šanci na přežití). V politice je stále v čele. Je náchylná ke změně – tzv. se otočí na pětníku. Je otevřená, nechodí daleko pro silná slova, vysílá jasné signály. Je upřímná bez hranic – přemýšlí nahlas.

Bývá ale obviňována i z pokrytectví. Dá na mínění ostatních (A i B si uvědomují, jak snadno manipulovatelná je KS 0. Jakmile ji přesvědčíme, plně se postaví za naši myšlenku.) Navazuje snadno kontakty, je obratná, snadno se vyjadřuje. Sebeuvědomování není její silná stránka. Je ambiciózní, ale zároveň realista. Materialismus někdy převládá – domov u nich hraje velkou roli. Významově staví na první místo obývák – předvádění se. Nemá smysl pro detail – všestrannost staví před odbornost. Jak by řeklo B – „Kecá do všeho“ (patřil sem i Švejk). Probíhá věčný zápas 0 s B.
Obecně platí – aktivní, dobrodružná skupina (častí emigranti), umí si užívat života.
Typický příklad – Tahiťané (úroda bez námahy).
Upřednostňují kolektivní sporty.

 
Zaměstnání

0 je kariérista v neustálém pohybu typu „chyť příležitost za pačesy“. Je to extrovert schopný se přizpůsobit ve všem (z doby, kdy v týmu lovili mamuty). Potřebuje pohyb a podporu ostatních. Na jeho pracovní metody zírají všechny ostatní KS. Nakládá si často více, než může normální člověk unést. Chce být vždy v čele, a to co nejdříve. Stává se iniciátorem všech akcí, rychle se aklimatizuje. Neopomene příležitosti na sebe upozornit. Chlubí se rád i cizím peřím.

Instinktivně preferuje stejné lidi jako je on sám. Má dobře vyvinuté sebevědomí, někdy se stává obětí intrikánů. Musí mít neustále pocit, že ovlivňuje svět. Potřebuje další i nové podněty, impulsy. Není schopen někdy úkol „vysedět“, tzv. je pálí zadek. Upřednostňuje ale vždy peníze.

Osamělost v zaměstnání je pro 0 obtížná – kompenzuje si ji následným společenským posezením (typické pro herce, baletky). Mají často zálibu pouštět si při práci hlučnou hudbu.

Mají potřebu vyniknout společensky, pomáhá jim v tom obrovská schopnost vycházet s lidmi. Na postech šéfů vládnou zcela bez zábran – oceňují šikovnost ve vzájemných vztazích, požadují výsledky a je jim jedno, jakým způsobem jsou dosaženy.
 

Láska

Obratnost ve společenském styku pro ni nemusí znamenat úspěch v osobním životě. Nemá snad ani motivaci. Mívají dobré přátele, ale jsou osamělí. KS A má často pocit, jak by uspěla, kdyby měla KS 0. Neuvědomuje si ale, že tomu tak není. Je-li ve společnosti 0 zaujata jednou osobou, lituje, že nemluví zároveň i s ostatními. Ráda vypráví vtipy a raduje se, je-li centrem pozornosti. Když už se ale zajímá o jednu osobu, jsou pro ni její vlastnosti nezaplatitelné. Dívá se na situaci zároveň ze všech možných úhlů. Nechá partnera vypovídat a navodí dojem porozumění. Je kinestetická – reaguje příznivě na jakýkoliv kontakt, má dar empatie (vciťování se do pocitů druhých).
Rozdíl např. mezi 0 a B: B potřebuje delší čas, aby vycítilo, že něco není v pořádku, 0 to cítí ihned.

Je to expert na vyhodnocení všech nevědomých gest.

 

Manželství

0 má vše, co potřebuje pro manželství. Je výstřední, někdy létají i jiskry. I při manželství si udržuje řadu přátelství. Má vytříbený smysl lovce pro to, co se děje kolem, méně již pro vnitřní problémy. Její síla se skrývá ve flexibilitě, snáší dobře i velkou změnu, konkrétně manželství – na rozdíl od A i B.

Povinnosti by však nejraději odkopla. Vychází dobře se všemi, snadno se integruje do svého okolí.

Nastanou-li v manželství problémy, buď změní svůj postoj, nebo je nechá v klidu tzv. „vyhnít“. Děsí se rutiny – zvláště v sexu vyžaduje změnu a překvapení – v hodině, způsobu atd. (na rozdíl od B – „Copak je úterý?“)

Vysoká emocionální vyrovnanost se projevuje spíše ve stycích společenských.


Partnerské vztahy

0 + 0

radují se z každé společné akce; kde se objeví, dějí se věci. Legrace, žertíky, obyčejně mají společné známé, ale může být i situace, kdy oba jsou sice družní, ale každý má svůj okruh známých.
0 dá nejvíce na zevnějšek (muži se zamilovávají očima, ženy ušima) do té doby, než je život poučí.
Necítí stud, jde-li o sex. Čím větší extrovert, tím větší zájem o sex.

0 + AB

obě extrovertní skupiny, mají dynamické manželství. AB vnáší do vztahu praktičnost, zápas mezi nimi přináší své ovoce – překonávají střety všedního dne i budoucna. Sex a manželská spokojenost jdou ruku v ruce, oba jsou otevření všemu novému – pocitům i myšlenkám.

0 + A

nesnadní partneři. A miluje stálost, 0 je dobrodruh. Slabost jednoho je silou druhého. Rutina opakování je kamenem úrazu pro 0 – mají zcela opačné požadavky. V počátcích vztahu je důležitý sex – je nutno se vzájemně pochopit, neboť každý preferuje něco jiného.

0 + B

B jako introvert, 0 extrovert. Obě aktivní skupiny se vzácně doplňují, jsou energeticky stejní. 0 ale tančí pro radost z pohybu, B ovšem jen za určitým účelem. B klade důraz na organizaci a mentální rovinu a je systematičnější. 0 je zase flexibilnější. Překonají-li těžké začátky, kdy se každý snaží prosadit svou, může být i úspěch.
Přístup k sexu: B chce i v posteli systém a odbornost, 0 chce i v posteli zase variace, ale oba milují možnost vzájemně se učit.
 

Krevní skupina A

Osobnost

Vrchol emocionálního myšlení. Odvážný poslouchá své srdce. Potřebuje meditaci. Citlivá, rozvážná precizní KS.

A se muselo vyrovnat s mutací z 0, jsou vzájemně ovlivnitelní, vzájemně se respektují. A však snadno s 0 manipuluje a získává ji pro své myšlenky a mnohdy proti B, proti kterému jinak A nemá šanci.

Váže se k jedné komunitě, k půdě – je to usedlý typ. Jeho pesimizmus je vlastně konzervatizmus zemědělce. Je nanejvýš spolehlivé, provází je neustálý pocit provinění (obrazně řečeno cítí vinu i za II. světovou válku), utápí se ve zdrojích utrpení.

Díky A lidstvo přežilo, čelí výzvám života. Ve chvílích krize převládá rezervovaný klid, je to síla vyvěrající z hlubin – nejdříve váhá, po analýze s chladnou hlavou činí zásadní rozhodnutí. Má tendenci se uzavřít do sebe, dlouho mlčí, ale když exploduje, je to amok a je lepší jít mu z cesty. (Typ ruského mužika, se kterým lze léta orat a vláčet, ale když mu dojde trpělivost…)

Jako introvert má zakořeněnou stydlivost a zranitelnost, vyhledává hluboké soukromí. Nemá rádo napořád velkou společnost, ale zároveň bez ní nemůže být. Je přecitlivělé na veřejné mínění, i kvůli němu působí navenek harmonicky, usiluje o uznání a lásku, vše ho donutí ke slušnosti. Tento tlak vyvolává přirozenou tendenci otupovat hroty všech problémů a nesrovnalostí, přizpůsobuje své jednání okolí – předem se snaží odhadnout reakce.

A je nejzdvořilejší ze všech KS.

Je sice společensky orientované, ale nejlépe se cítí o samotě – touží po ní, ale zároveň se jí bojí – táhnou ho protiklady; dá se říci, že je jimi zmítáno. Hlad po naplnění a osobním vztahu jej požírá. Nejistotu často zakrývá bohémstvím.

Je vyznavačem lásky a harmonie, uplatňuje se v umělecké sféře. Nejvíce je nabito energií, když tvoří. Jeho rezervy však nejsou nekonečné. Tvůrčí období střídá s obdobím pasivity, ze kterého potom čerpá.

Je milovníkem přírody, hor, vycházek. Dává přednost sólovým sportům.

Dům je pro něj prostředkem izolace, soukromé útočiště. Významově staví na první místo ložnici (u 0 je to obývák, u B pracovna).

Získá-li vedoucí post (Johnson, Nixon, Carter), vede si čestně. Přeroste-li stres únosnou míru, stává se paranoické (Hitler) – vztahovačnost a přecitlivělost vedou i k šílenství.


Zaměstnání

 

Aby A obstálo, musí zmobilizovat cit i rozum. Práci musí mít předem nalinkovanou, jakýkoliv zmatek v něm vyvolává paniku. Řád pro ně ovšem neznamená pořádek – ten vyžaduje doma. Pracovní zvyky má někdy nezvyklé – chce sice návod („lajnu“), ale i ta vůbec nemusí být rovná. Je to nejpuntičkářštější a nejvybíravější ze všech KS. Pochopí-li projekt, prosazuje všechny jeho části. Stává-li se práce hektickou, trpí stresem více než ostatní. Vyhýbá se bleskovému rozhodování a všem unáhlenostem, nemá rádo překvapení. Vhodné pro ně znamená vše, co je nalinkováno, předem dáno, důsledně akceptuje příkazy nadřízeného; nevhodné např. investování, ale i fotbal.

Jako šéf se projevuje tvrdě, nesmlouvavě, ale férově. Vytváří dobře strategii, ale má problémy s vytýčením cílů.

Je to konzervativec, dogmatik. Vyhovuje mu stabilní prostředí bez hudby, hluku, zmatku. Opak u něj vyvolává předrážděnost a napětí. Je to sice hypochondr, ale nestěžuje si. (Konfrontace je proti jeho přirozenosti.) Když exploduje, je už pozdě na jakékoli řešení. Vyvíjí ale úsilí na vyrovnanost vztahů. Souhlas ostatních téměř se vším je pro něj životně důležitý. Chování na veřejnosti si úzkostlivě kontroluje, v soukromí je to zcela opačné. Chce mít i svůj vlastní prostor.

Je to suverénně nejbezpečnější řidič, má-li spolujezdce. Nejnebezpečnější řidič, jede-li sám.
 

Láska

„Kdo nepocítil ran se jizvám směje.“

Není typem na snadné navazování přátelství ani vztahu, komplikuje mu to stydlivost. Nemá talent chytit okamžik za pačesy. Toto závisí KS 0 a B, které to zvládají velice bravurně. Mívá malý okruh přátel a trvá mu dlouho, než potká potencionálního partnera. Zdá se nepřístupné, myslí si, že s vnitřními pocity se nemá chodit na trh. Ve velké společnosti se zdá ztracené, myslí si, že osamocení je jeho osud. Přehání dravost, aby tento pocit potlačilo. Vztah s jedním člověkem je pro A stěžejní. Sexuálně je přitahováno KS B. Je to věčný hledač lásky na celý život. Plně se soustředí na osobu, o kterou se zajímá. Je nejvíce otevřené hlubokému vztahu, nikdy však k osobě, kterou dobře nezná. Vztah navazuje tím, že odhaluje své nitro tomu, kdo se mu líbí. Osobní pocity vyvěrají z toho, co je uvnitř něho.

Je to typický introvert. Nejdříve přicházejí slova, úsměvy, teprve potom dotyky a snaha splynout na všech rovinách bytí – a to mu to ovšem dělá obtížné.

Zásadní rozdíl je mezi jeho prací a soukromím. Snaží se udržovat hranice v práci, v soukromí zase co nejtěsnější kontakty.
 

Manželství

„Áčka“ se stávají metakomunikátory. S oblibou diskutují o něčem, o čem se diskutovat nedá, tudíž vznikají problémy. Chtějí s partnerem dokonale splynout na všech úrovních, mají neskutečné požadavky. Chytí-li analytickou slinu, už ho nic nezastaví. Pitvá problémy. S A je někdy těžko žít, trápí se pro věci, které už nejdou změnit. Je to neúmyslné, ale zároveň neúnosné.

Změna života po svatbě pro ně není jednoduchá, upíná se na své city. Sexuálně je přitahováno B, jsou-li však oba A, diskuse neberou konce.

Je snadno vyveditelné z míry, ze všech skupin nejvíce harmonické, ale propadá extrémům. Slibuje si od lásky tolik, jako žádná jiná KS.

 

Partnerské vztahy

A + A

zdánlivě ideální vztah, ale snadno zranitelný. Cítí-li se jeden z nich dotčen, diskuse se dostane do varu. Jinak rezervované A se ve vzteku stane ruským mužikem a potom…
Dávají přednost načasování, zaběhnutým situacím (pozice, čas).
Čeho se 0 děsí, v tom si A libuje – je příjemné se spoléhat na opakující se situace. Malér nastává, když to jednomu z nich přestane vyhovovat. Začínají opět nekonečné diskuse.
A celý život prahne po prožití ideálního vztahu.

A + B

tvořivé A se může ideálně doplňovat s B, jež má technický smysl. Manželství ale není jen týmem. Protiklady se přitahují, udělat radost partnerovi (B) dobře koresponduje s tvořivostí A, ale časem spíše o sexu jen fantazírují, než tvoří.
A je zvyklé jemně manipulovat, B jede do všeho jako buldozer; chaos ve věcech B se časem může pořádkumilovnému A jevit jako bordel – a propukají problémy.

A + 0

nesnadní partneři. A miluje stálost, 0 je dobrodruh. Slabost jednoho je silou druhého. Rutina opakování je kamenem úrazu pro 0 – mají zcela opačné požadavky. V počátcích vztahu je důležitý sex – je nutno se vzájemně pochopit, neboť každý preferuje něco jiného.

A + AB

v tolika věcech jsou si podobní, temperamentem ovšem oplývá více AB, vzájemně si poskytují emocionální podporu. Omyl spíše přizná A nebo AB. Oba však mají smysl pro empatii a péči o druhého, AB je však rezolutnější. Pro poněkud těkavé AB může být A silnou kotvou.
AB je spíše letory mírné, soběstačné. A je schopno a vždy připraveno učinit smírčí kroky k udržení vztahu.
AB hýří přitažlivostí, překvapením, což může A znejisťovat. V sexu si až extrémně vzájemně vyhovují. Jedině s A se AB cítí bezpečně.

 


Krevní skupina B

Osobnost


„Pravdivá slova nebývají líbivá.“ Meditace je odvaha být tichý a sám (KS nábožensky založených Tibeťanů).

Výkonný typ, notorický a úžasný organizátor. Flexibilní nomád, tvořivý – za účelem přežití. Stejné vlastnosti mají všechny jeho buňky. Jsou méně zranitelné nemocí.

Představuje intelektuální vrchol, má to nejlepší z celého světa – aktivitu A, agresivitu 0, nemá problém ve styku s ostatními KS. Jedná věcně a konkrétně, přistupuje ke všemu koncentrovaně. Vyznačuje se vyrovnaností ve všech směrech. Je to nejaktivnější KS, stále upevňuje, buduje. Cítí se nejlépe, když vše řádně (někdy i fádně) funguje. Posuzuje situace naprosto střízlivě. Splývá zde inteligence a cit. Usiluje o jednotu protikladů – jin a jang, staví na jednotě protikladů – filozoficky i prakticky. (Tradiční populace Židů – přizpůsobivost na přežít kdekoliv.) Pustí-li se do něčeho, věnuje všechen čas nejen tomu, ale i řádné přípravě. Byl-li tzv. cíl vyvěšen, jde za ním – energický přímý tah na branku. Neohlíží se na mínění okolí, ani na následky. Tvrdošíjně jde za svou věcí, vírou, dogmatem. (Drží jak židovská víra.)

Bezkonkurenční kandidát na jakýkoliv post v náboženství. Magicky přitahuje slabé jedince ochotné sledovat jeho vizi (Luther, Marx). Je zcela pohlceno tím, co právě dělá – co bylo započato, musí být dokončeno. Někdy se ovšem jeho předpoklady stávají mečem dvojsečným. Jsou to vesměs úspěšní lidé v čemkoli – technické vynálezy i úspěšné „tunelování“ (zloději ve vládě – Japonsko), nejvíce milionářů je právě v této KS, ale zároveň i platí „Kdo pracuje, nemá čas zbohatnout.“

Jako hlavní preferuje svobodu jednání. Šokuje svou otevřeností a „naivitou“, s jakou mluví – ta je ovšem zcela jiná než u 0. Trpělivost a vysvětlování není jeho silnou stránkou. Nechápe, že to, co je jemu jasné, nemusí být jasné ostatním (prezident Klaus).

Jako věčný rebel chce uplatnit svou strategii. Není týmový hráč, jako těžký individualista vychází nejlépe s jedinci své KS; jen B chápe a ocení B. Na druhé straně B mezi ostatními B nikdy nevynikne. Cítí se zbytečně mezi lidmi jen tak planě tlachajícími. Proti B nemá A nikdy šanci.

Má zvýšený smysl pro osobnost; ví, jak toho dosáhnout. Ostatní hledají recept na život – B jej buď má, nebo ho co nejdříve najde. Nepodstatné je pro ně mínění ostatních, kritizováno jako egocentrické a necitelné, úspěšnost jej svádí k aroganci, pýše.

Že je strohý typ a suchý patron bez humoru? Omyl, to se jen tak jeví; má dar disociovat se od nepříjemného. Že je B nepořádné? Ne, to jen věci potřebné mají být vždy po ruce (organizovaný pořádek v bordelu).

Typický je pro něho propastný rozdíl mezi pracovnou a domácností. I doma klade významově na první místo pracovnu (u A je to ložnice, u 0 obývák).
Sporty volí individuální – tenis, vysokohorská turistika apod.

Když nastane problém, B jej chce vždy řešit. Ve vztazích milostných a společenských ale většinou selhává (nejde o definovaný problém). Projevuje se u něho napětí mezi sebekontrolou a impulzivností. Je více ideové než citové. Projevuje i určitou ostražitost a nedůvěru. Ideje a principy jsou jeho život.

Jeho rezervované, ukázněné, vybroušené chování provází jistá chladnost. Chce jít vždy svou cestou – je to originální, zajímavý, ale osamělý běžec (samota je u něj ovšem ze zcela jiného důvodu než u A).
 

Zaměstnání

Práce je jim posláním, jde jim o podstatu věci ve vědě i umění, dokáží motivovat sami sebe a soustředit se jednak na daný problém, ale i na své myšlenky. Bleskově adaptuje i myšlenky jiných, pokud je přijme za své. Stává se často nenahraditelným.

Práce B je analytická, schopna řešení i na technické úrovni. Důležitý je pro ně dosažený výsledek, nezajímá je názor okolí, působí arogantně. Jdou si svou cestou, pomoc vyhledávají jen v nouzi nejvyšší. Neochota požádat o spolupráci pramení z touhy být nezávislý na okolí, chce být zcela sám. Nemá závislost dokonce ani na podnebí, okolí je nerozhází psychicky ani fyzicky. Proto se pro něj jeví jako bezohledné. Dotahuje každý svůj projekt stylem: nic není nemožné, ať to stojí, co to stojí. Může být i velmi úspěšné, stanovuje si vyšší cíle než ostatní. Jak již bylo zmíněno, dokáží vysoce motivovat sami sebe, ale vyhovují jim i určitá pravidla. Nejpevněji ze všech KS se drží regulí, jsou vysoce konzervativní. Některé změny jsou pro ně hodně obtížné, pokud nejsou jejich nápadem.

Stresuje je neflexibilní šéf, potřebuje rozvíjet své plány bez cizích zásahů. Má vynikající nápady ve všech směrech, tzv. mu to „pálí“, ale nedokáže (a ani nemá trpělivost) je sdělit (prezident Klaus).

Jako manager je silný, ale vyvolává i výbuchy nevole. Tyto věcné střety však miluje (vedou je k vytouženým závěrům). Jinak ale upřednostňuje nekonfliktní prostředí, v opačném případě se z něj stává rebel.

Jako jediná KS je ochotno vykonávat i čistě mechanické, stále se opakující práce, protože myslí více na budoucnost, než aby žilo přítomností (tzv. zapne automatického pilota a myslí třeba na víkend.

Jde neochvějně za svým cílem, promýšlí nejméně čtyři tahy dopředu.
 

Láska

Můžeš dávat jen to, co máš.

B je i v lásce těžký individualista, který chce dělat věci po svém. Podřídí-li se partner jeho vedení, je šťasten.

Je to nejméně pochopený krevní typ. Protože má smysl pro důležitost toho, co zrovna dělá, občas mu něco uniká. Nevěřícně zírá, chce-li někdo opakovat to, co už někdy řekl. (Řekne-li někomu jednou o své náklonnosti, již nevidí důvod to opakovat.) Někdy až téměř náboženská oddanost se promítá i do intimního vztahu. Je posedlé ideou povinnosti a práce. Odevzdá-li se něčemu nebo někomu, následuje jej kamkoli a vždy. Pro své jednání má silnou motivaci – ptá se po jádru problému – co se dá udělat pro udržení vztahu. Vyvstanou-li komplikace, řeší je. Udělá pro to maximum. Rádo jedná rychle – má-li to smysl, jde do toho hned.

Odhaluje své myšlenky, ale nerado své city. Musí být do všeho trochu postrčeno. Má smysl pro seberealizaci, jasně a břitce formuje své názory. Je přesvědčeno, že úplná otevřenost oživuje vztah. Říká vždy svou pravdu a žasne nad nevolí okolí. Je schopno udržet vztah co nejdéle i proto, že do něj investovalo určité penzum úsilí.

Není tolik schopné empatie (vciťování se do pocitů druhých), je to dáno jeho orientací na budoucnost.

Ve vztahu k partnerovi působí lhostejně, což je dáno tím, že pomaleji reaguje na jeho citové problémy, protože je soustředěno na problémy zcela odlišné.

Sexuálně je pro ně přitažlivá KS A. 

 

Manželství

B je považováno za chladné, neurotické, distancované.

Má vlastnosti, které mohou příznivě ovlivnit manželství. Převládá mírný optimizmus. Má-li někoho rádo, rozhoduje se okamžitě. Upíná se na své myšlenky na rozdíl od A, které převážně na své city. Jsou-li oba B, neztrácí čas a jde rovnou na věc – není čas na okolky. (Nevylučuje to ovšem úspěšné manželství.) Instinktivně ví, že zamilovanost pro manželství nestačí, je třeba silnějších pout – logické uvažování, plánování (plánuje vše, včetně mytí nádobí a relaxace). Upřednostňuje i společné uvažování a činnost, protože je to praktické.

Protože je rozený pragmatik, je pro ně manželství pracovní projekt. Na rozdíl od 0 mu nevadí rutina v manželství. Hraje s odkrytými kartami.

Jeho autoritářství – to je pouze jiné vidění ostatních skupin.
 

Partnerské vztahy

B + B

každý partner se snaží udržet svůj prostor, smysl pro osobnost a individualitu. Klade velký důraz na uskutečnění svých cílů. Je nejvíce produktivní, vzájemně se podporují. Je to čitelný vztah. Těžko však spolu vyjdou, začne-li jeden vymáhat své na druhém, protože jsou samozřejmě stejně tvrdohlaví a neústupní. O problémech B dlouze slovansky nepřemítá, ale řeší je.
V sexu si nevedou špatně, diskuse spíše vztah utužují. Sexu ostatně nepřikládají velkou důležitost.

B + 0

B jako introvert, 0 extrovert. Obě aktivní skupiny se vzácně doplňují, jsou energeticky stejní. 0 ale tančí pro radost z pohybu, B ovšem jen za určitým účelem. B klade důraz na organizaci a mentální rovinu a je systematičnější. 0 je zase flexibilnější. Překonají-li těžké začátky, kdy se každý snaží prosadit svou, může být i úspěch.
Přístup k sexu: B chce i v posteli systém a odbornost, 0 chce i v posteli zase variace, ale oba milují možnost vzájemně se učit.

B + AB

B se svým smyslem pro řád ve všem co dělá, AB jako flexibilní extrovert se smyslem pro originalitu se doplňují a vytvářejí mocný tým. Jsou sice odlišní, ale povahové rysy mají podobné. Mívají šťastný start, ale potom mohou nastoupit diskuse. AB je extrémně pružné, jediné schopné čelit B. AB miluje prvek překvapení, B zase plánuje, ale AB ochotně vyjde vstříc. Navzdory svým odlišnostem jsou si velmi podobné.
Je to nejvíce slučitelné manželství, vzájemně se respektují, oba tolerují prostor svobody pro druhého.

B + A

tvořivé A se může ideálně doplňovat s B, jež má technický smysl. Manželství ale není jen týmem. Protiklady se přitahují, udělat radost partnerovi (B) dobře koresponduje s tvořivostí A, ale časem spíše o sexu jen fantazírují, než tvoří.
A je zvyklé jemně manipulovat, B jede do všeho jako buldozer; chaos ve věcech B se časem může pořádkumilovnému A jevit jako bordel – a propukají problémy.
 

Krevní skupina AB

Osobnost

Radosti vždycky bolest vystřídá. Dvě duše v mé hrudí sídlí – jak typické pro mysteriózní skupinu vzniklou před cca 1 000 lety.

Je to nezařaditelný kentaur KS, komplexní, nevyrovnaný, vysoce charismatický typ. Je to setkání citlivosti KS A s pragmatickým B. To, co platí pro imunitní systém – otevřené dveře bez zámků – platí i pro ostatní život. Neříkají nepříjemné věci, jsou to rození diplomaté obrušující hroty případných pří – jsou proto všude vítání. Zdánlivě sebevědomým chováním skrývají rozpory ve svém nitru. Jsou šťastní, když lidé potřebují jejich pomoc, ale zároveň je to obtěžuje. Je v nich zastoupen introvert i extrovert současně, zpívají tzv. „dvojhlasně“. B a 0 jsou aktivní skupiny, A pozitivní, AB – všechno z toho.

Je to skupina intrikujících jedinců, nesobeckých lidí i stydlínů zároveň, naprostá směs protikladných prvků – antigenů. Jeho stydlivost je někdy chápána jako úhybný manévr – někoho se stydí, na jiného si troufají. Někdy jsou plní chmur, jindy středem pozornosti. Jsou velkorysí, rádi se blýsknou. Nijak zvlášť si nepotrpí na detaily, nejsou si vždy vědomi následků svého konání. Snadno se nechávají strhnout do děje, ale zároveň mají smysl pro zodpovědnost, rodinu i přátele.

Obratně manévrují ve složitých situacích, na které mají čich (stejně jako na lidi) a dar z nich obratně vybruslit. Patří sem nejvíce uchvacující charismatické typy – Kennedy, M. Monroe. Mají punc podmanivosti a neodolatelnosti, jsou to herci, lidoví vypravěči, ale zároveň i vůdci, politici, diplomaté, ale i léčitelé – přitahuje je metafyzika. Přičichne-li AB k mystice, nic ho nezadrží.

Jejich domov zrcadlí neklidnou osobnost; je to změť, která zaráží i inspiruje. Jsou výkonní i přemýšliví, mystici i materialisté. Mnohdy zůstávají problematickým velkým dítětem až do konce života. Jsou neustále zmítáni, hledají pevný bod sami v sobě. Zvládnou-li to, jsou nepřekonatelní. 

 

Zaměstnání

Komplexní, nejvzácnější KS na světě, proto někdy vyčnívají z řady a upoutávají pozornost. Mají neskutečný potenciál.

Jsou tvořiví, s talentem na technické věci i cokoli jiného. Mívají raketový nástup. Vnitřní puzení je nutí často měnit zaměstnání, někdy ho zaměstnání zbavuje vlastní nerozhodnost. Na jakémkoli pracovním postu potlačuje svou mnohostrannou povahu. Na okolí působí klidným zevnějškem, ale stresem může explodovat. Na jedné straně je puzeno k inovačním změnám, na straně druhé se dobře cítí v pevně organizovaném řádu. Může být i panovačný. Na pracovních schůzkách často předkládá výstřední, ale efektivní řešení.

Zažívá nesmírné štěstí, následují-li ostatní jeho myšlenky. Má čich na odhalování skrytých problémů. Cítí se i ohroženo okolím. Jako šéf je nedostižný v jednání a v kontaktu s podřízenými, umí to s nimi.

Vyhýbá se siláckým gestům. Tyto vlastnosti mu umožňují jít často na vedoucí a odpovědné posty.

Obecně jsou ale nevypočitatelní. 

 

Láska

Se svým charakterem se stává smrští na moři lásky. Působí harmonicky, melodicky, jeví se jako neodolatelné. I o běžných věcech diskutují zajímavě, člověk s ním má pocit, že ho zná odjakživa.

Vznikající vztah je extrémně křehký. Dokáže uplatňovat svou objektivitu, rozlišuje mezi intenzitou konfliktu. Je ochotno se přizpůsobit požadavkům partnera, později pozvolna změní oba. Vycítí-li nebezpečí, změní cíl i cestu. Nechce měnit vše ke svému obrazu, ale udržuje i svou cestu. Udržuje si vždy částečný odstup – i v těch nejintimnějších chvílích. Jako typický workoholik se stahuje do sebe, je-li přetížen, ale nesmí se to chápat jako ve vztahu k partnerovi.

V AB jsou pořád dva životy, působí jako tajemný hrad v Karpatech. Vztah dokáže vyvinout vřelý a neotřelý.

Spojuje v sobě lásku a něhu, ale nosí v sobě výčitky A; přátelství, solidnost, kvalitní sex a pevný vztah B – stává se tak z něj nevyzpytatelný uragán.
 

Manželství

V manželství se chce plně vydat, odevzdat. V tomto zvláštním vztahu dokáží zachytit i nejjemnější stránku citu. Jeho empatie vrcholí tím, že potlačí sebe v plném rozsahu, potřebuje-li to partner. Snaží se udělat vše pro jeho štěstí. Navzdory tomu se jeví jako nestálé, těkavé, chce harmonický domov, ale strojí trochu opodál. Chce svobodu a prostor pro každého z partnerů, vyžaduje i oddechový čas pro nabrání dalších sil.

AB chce více svobody, jeho partner mu chce být zase blíže; oba trvají na svém, čímž polarizují svůj vztah.

Pouze malé procento AB má mimomanželský sex, ale to potom jsou z nich Casanovové.
 

Partnerské vztahy

AB + AB

je nejbouřlivějším spojením i čistým vztahem. Létají zde často jiskry. Charakterizuje je pestrý vnitřní život. Nikdy nevíte, co AB provede příště. Hýří spontánností; je to šachová hra, kdy každý tah je šokující.
Spojení je buď pozitivní (spojí síly, temperament a inspirují se navzájem) nebo negativní (žádné AB se nedokáže držet zpátky a pak to bouchne. Je to manželství buď zcela ideální, kde to báječně klape, nebo to vypadá na vraždu.

AB + 0

obě extrovertní skupiny, mají dynamické manželství. AB vnáší do vztahu praktičnost, zápas mezi nimi přináší své ovoce – překonávají střety všedního dne i budoucna. Sex a manželská spokojenost jdou ruku v ruce, oba jsou otevření všemu novému – pocitům i myšlenkám.

AB + B

B se svým smyslem pro řád ve všem co dělá, AB jako flexibilní extrovert se smyslem pro originalitu se doplňují a vytvářejí mocný tým. Jsou sice odlišní, ale povahové rysy mají podobné. Mívají šťastný start, ale potom mohou nastoupit diskuse. AB je extrémně pružné, jediné schopné čelit B. AB miluje prvek překvapení, B zase plánuje, ale AB ochotně vyjde vstříc. Navzdory svým odlišnostem jsou si velmi podobné.
Je to nejvíce slučitelné manželství, vzájemně se respektují, oba tolerují prostor svobody pro druhého.

AB + A

v tolika věcech jsou si podobní, temperamentem ovšem oplývá více AB, vzájemně si poskytují emocionální podporu. Omyl spíše přizná A nebo AB. Oba však mají smysl pro empatii a péči o druhého, AB je však rezolutnější. Pro poněkud těkavé AB může být A silnou kotvou.
AB je spíše letory mírné, soběstačné. A je schopno a vždy připraveno učinit smírčí kroky k udržení vztahu.
AB hýří přitažlivostí, překvapením, což může A znejisťovat. V sexu si až extrémně vzájemně vyhovují. Jedině s A se AB cítí bezpečně.


Zdroj: /irisdiag.webnode.cz/novinky/krevni-skupiny/

 

 

 


 

 

Nejúčinnější extrakty z

 

s    Certifikáty

 


ČESKO, SLOVENSKO,

 

 

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!
Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

l

100% Sibiřská Čaga

 

 

 VAKCÍNY   JSOU

ODHALUJÍ   TAJNÉ

článek

 

REZISTENTNÍ    BAKTÉRIE

USMRTÍ   UŽ    DENNĚ

článek

 

CHEMICKÉ     LÉKY

BRZDÍ

REGENERAČNÍ

 

 

LÉČIVÉ 

NEJEN K PREVENCI 

ANEB   ŽIVOT

příroda uzdravuje

 

Polysacharid Beta-glukan obsažený v léčivých houbách je látka, co současný člověk více než potřebuje. Můžeme ho pokládat za moderní kámen mudrců, který byl po dlouhém hledání nalezen

 Více 

 

 

 • Alzheimer
 • Parkinson
 • Mozková mrtvice
 • Roztroušená skleróza
 • Demence
 • Borélie v mozku
 • Ochrana mozku

 

 

 

 

PŘIROZENÁ

CESTA    NEJEN

 

harmonizátory

 

 

 

 

CHITOMAXTM

Superionherbs, Anglie

patentově chráněná látka

anglická farmaceutická kvalita

 

 

Složení Fenuprimu:

Obsah jedné tobolky:

Balení: 90 kapslí

 


Článek o Chitomaxu a Fenuprimu zde

 

-V

Zdraví velký černý pes Sorbon s paničkou I.H.

 

 

 

 

 

 

 

NOVÉ

 

Jak přestat úspěšně kouřit

O škodlivosti kouření naprostá většina kuřáků nepochybuje. Každoročně se více než třetina závislých na nikotinu pokouší nějakou formou přestat. Výsledky jsou velice špatné. Po roce od zahájení abstinence nekouří méně než 1 z 20, efektivnost je pod 5%.

Žvýkačky, náplasti s nikotinem, to odhaduji jako cestu pouze pro zbohatnutí výrobců. Osobně jsem je zkoušel před mnoha lety, účinek maximálně 3 dny.

Vyzkoušel jsem více metod, zaplatil tisíce korun, ale nic nezabralo trvale. Více méně jsem zkoušel všechny alternativní způsoby léčby, léčitele... Efekt - maximálně 2 měsíce.

 

Ale byl tu háček

Odjakživa jsem se vyhýbal užívání chemických léků. A jako dovozce a prodejce léčiv především z Francie jsem se jim vyhýbal obzvlášť...

 

Celý článek

 

 

Mozek a jeho spolehlivé poškozování 5 složkami potravin

V současnosti není na světě nouze o věci, ze kterých lidé šílí. Existuje, ale několik látek, ze kterých lidé šílí ve velmi krátké době.

Tyto látky poškozují nejen mozek, ale i střeva a játra. Přitom zodpovědnost za jejich přítomnost v potravinách nese člověk, jeho geniální mysl také jak rychle zbohatnout.

Pokud chcete, aby nedocházelo k poškozování Vašeho mozku a měli jste čistou mysl, buďte obezřetní na tyto složky potravin.

 

Celý článek

 

 

Další velká rána farmaceutickým firmám: Léky na cholesterol - statiny - jsou prý zcela bezcenné

Poslední doba byla pro farmaceutické firmy velmi těžká. Byly totiž publikovány 3 velké studie, které kompletně vyvrátily jakoukoli efektivnost více druhů nejpoužívanějších léků.

Následky těchto studii mohou být pro tyto společnosti zdrcující, protože se jedná o extrémně ziskové léky, které nejednou tvoří hlavní jádro jejich příjmů.

 

 

Celý článek

 

 

Očkovat nebo ponechat dětským infekcím volný průběh? O souvislostech vakcinací, srdečních onemocnění a rakoviny

I když po zavedení vakcín došlo ke snížení výskytu spalniček a příušnic, vědci nyní zjišťují, že tyto dětské infekce plní cennou funkci a možná jsou i nezbytné pro normální vývoj našeho imunitního systému. Jako příklad vědeckého bádání v této problematice lze uvést třeba rozsáhlou japonskou studii[1], která proběhla v roce 2015. V ní se došlo k závěru, že spalničky a příušnice, které děti prodělají, mají výrazně protektivní účinky před smrtelnými srdečními příhodami a mrtvicemi v dospělosti. V rámci této studie bylo několik let sledováno více než 100 000 mužů a žen ve veku 40-79 let, aby se u nich stanovila pravděpodobnost úmrtí na aterosklerotická kardiovaskulární onemocnění.

 

Celý článek

 

 

62-letý muž se vyléčil z diabetu 2.typu vyřazením těstovin a pečiva

Až vám příště bude někdo tvrdit, že diabetes 2.typu je neléčitelný, poukažte na zázračnou cestu za zdravím, kterou absolvoval Geoff Whitington - Angličan, jenž se definitivně vyléčil ze svých diabetických potíží. Podařilo se mu to díky úsilí jeho dvou milujících synů, kteří otce vyvedli z bludného kruhu, v němž se pohyboval už mnoho let.

Tento muž trpěl vysokou nadváhou, hormonální nevyvážeností a dokonce mu už hrozila i amputace nohy, takže se vzdával jakýchkoliv nadějí na svou zdravou budoucnost. Pracoval jako strážný v dlouhých 15-hodinových směnách a jeho zdravotní stav byl také důsledkem jeho špatné životosprávy.

 

Celý článek

 

 

Ib....... způsobuje tisíce úmrtí ročně: Přírodní náhrada je bezpečná

Nedávný článek publikovaný tiskovou agenturou Reuters odhalil zajímavá zjištění o lécích užívaných proti bolestem jako je ib......n (například účinná látka v přípravku Ib....n. Češi mají na hlavu nejvyšší spotřebu léků proti bolesti v EU, což cosi vypovídá o úrovni zdejší chemické medicíny).

Článek uvádí, že výše uvedená léčiva zvyšují riziko srdečního infarktu ve stejné míře jako léky, které byly v minulosti staženy z trhu kvůli jejich vysokým rizikům. Jeden z takto stažených léků,
byl příčinou až 30.000 úmrtí v důsledku srdečních infarktů a náhlých srdečních příhod.

 

Celý článek

 

 

Takto vyléčíte chronickou boreliózu, i když to už lékaři vzdali

Lymská bolerióza je infekce bakterií Borrelia burgdorferi (v Česku je tento typ poměrně vzácný, viz Lymská borelióza). Přenáší se hlavně klíšťaty, ale spekuluje se, že její možnými přenašeči mohou být i další druhy hmyzu jako jsou komáři či blechy.

Není přenosná z člověka na člověka, přestože nejnovější poznatky ukazují na to, že za jistých okolností k tomu může dojít, například při intimním styku.

Příznaky lymské boreliózy

Příznaky tohoto onemocnění se liší, ale ve většině případů se vyvíjejí podle následujícího scénáře.

Fáze 1 – den 3 až 30 po bodnutí

Někdy se tato fáze nazývá i „časná lokální infekce“.

U 70 až 75 % lidí se rozvine zarudnutí. Jde o charakteristické „býčí oko“ se středem v místě kousnutí klíštětem. Nesvědí ani nebolí, ale na dotek může vyvolávat pocit tepla. Rozvoj příznaků podobných chřipce: horečka, zimnice, zduření lymfatických...

 

Celý článek

 

 

Jak detoxikovat každý orgán a už nikdy nebýt nemocný ani unavený

Všimli jste si, že stále více a více lidí, dokonce i mladých, podléhá chronickým onemocněním, rakovině či autoimunitním chorobám? Naše tělo je sice za optimálních okolností dokonalé, ale má i svá slabá místa.

Jedním z takových slabých míst jsou
toxiny z prostředí, které mají schopnost poškozovat naše DNA, což pak způsobuje fyzické poškození. Ke genetickým změnám však může docházet nejen v důsledku vlivu toxinů.

Spouštěčem dokáží být i stres, duševní plytkost, hormonální a endokrinní nerovnováha, parazity, viry, bakterie, nadbytek cukru, pesticidy, těžké kovy a podobně. Totiž, tělo a duše jsou jedno. Skutečná medicína se proto musí zaměřit na obě oblasti.

 

Celý článek

 

 

Zásadní průlom v medicíně: cukrovku 2. typu lze vyléčit pouhou změnou jídelníčku - 700 kalorií denně po dobu pouhých 8 týdnů

Jeden z posledních výzkumů „objevil“ metodu léčby, kterou doporučoval Mike Adams - editor serveru NaturalNews už před deseti lety: vhodně sestavený jídelníček působí proti diabetu 2. typu a dokonce jej může i vyléčit.

 

Vědci došli k závěru, že speciální nárazová dieta trvající pouhých 8 týdnů může vyléčit tuto chorobu

 

A co víc, i lidé, kteří mají diabetes více než deset let, mohli po této dvouměsíční dietě zaznamenávat její ústup.

 

Celý článek

 

 

Mamografy způsobují více rakovin prsu, než ji detekují

Dr. Ben Johnson: Napsal jsem knihu pro ženy pod názvem Tajemství moudrosti o zdraví poprsí (The Secret of Health Breast Wisdom) protože my, lékařská komunita, způsobujeme ženám rakovinu tím, že od nich požadujeme vyšetření na mamografu.

Mamografy způsobují rakovinu. Tečka.

Přesto, když dnes žena navštíví svého gynekologa nebo rodinného lékaře, bude se jí toto vyšetření obrazně řečeno „tlačit do hlavy“.

Bude vystavena silnému nátlaku, aby šla na mamograf, který jí může přivodit rakovinu prsu.

Mamograf životy nezachrání. Pokud na něj půjdete, máte o 4% vyšší riziko úmrtí. Po každém mamografu! Tečka.

 

Celý článek

 

 

Tučnými a oteklými vás dělají toxiny v tukové tkáni. Ukažte jim STOPku!

Bohužel, všichni dnes žijeme v toxickém prostředí, kde jsme permanentně vystaveni potravinám, které jsou znečištěné chemikáliemi. Proto je toxinům téměř nemožné se vyhnout.

Pro nás to pak znamená, že náš trávicí systém a hlavně játra se mohou snadno přetížit. Jsme sice stavění tak, aby se z nás škodlivé látky neustále vyplavovaly, pokud jich je však příliš, tělo to pak nemusí zvládat a namísto vyplavování se v něm začnou usazovat.


Toxiny dělíme do dvou kategorií:

 • rozpustné ve vodě
 • rozpustné v tucích
 

Celý článek

 

 

Ohromení vědci konečně přiznali, že vysoká průměrná délka života Japonců souvisí se stravou a nikoliv s geny

Všichni sníme o dlouhém životě bez nemocí. Zatímco se průměrný věk v rozvinutých zemích pomalu zvyšuje, neplatí to tak docela o poklesu nemocnosti a zdravotních postiženích.

Jedna z posledních studií, publikovaných v časopise the British Medical Journal, ale možná odhalila klíč k té žádoucí dlouhověkosti. Není žádným tajemstvím, že
mezi nejzdravější lidi na světě patří Japonci. Vykazují druhý nejvyšší dosahovaný věk a také obezita se mezi nimi vyskytuje pouze s četností 3,5%. Američané naopak zaujímají až 43. místo u dlouhověkosti a jejich obezita se nyní pohybuje kolem 35%.

 

Celý článek

 

 

Upozornění

na

NOVÉ ČLÁNKY

na Váš mail

1x měsíčně

 

 


 

 

Reishi a Cordycepsu

 

kvality   COA   pro

 


NĚMECKO a RAKOUSKO

 

 

100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!
Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

l

Betaglucan MaxCell

k

k

 

 

Betaglucan MaxCell

 

 

k

 

TOTÁLNÍM   PODVODEM

VLÁDNÍ   DOKUMENTY

 

 

NA    ANTIBIOTIKA

1900    LIDÍ

 

 

PŘINEJMENŠÍM

PŘIROZENÉ

POCHODY

 

k

HOUBY

VŠECH CHOROB

BEZ NEMOCÍ

spolehlivě a jistě

 

Beta-glukan byl izolován a v následujících klinických studiích vykazoval značnou stimulační schopnost u onemocnění, která dlouhou dobu nemohla být zvládnuta jinými metodami

prof. Vilém Palisa DrSc, český špičkový onkolog

 

 

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!
100% Sibiřská Čaga
 • Cukrovka
 • Crohnova choroba
 • Lupénka
 • Ekzémy
 • Žaludek
 • Játra
 • Autoimunitní onemocnění

 

 

 

 

A    ÚČINNÁ

K    HUBNUTÍ

 

metabolismu

 

 

 

 

FENUPRIMTM

Superionherbs, Anglie

patentově chráněné složení

anglická farmaceutická kvalita

 

 

Jak učinkuje Fenuprim? - video

 

 

 

 

Přišel nám dopis jedné naší zákaznice i s fotografií z řad čtyřnohých přátel člověka - Superionherbs.cz 1.12.2015

Vážení dvojnožci, chci vám říci svůj příběh. Jsem jeden z “miláčků” českých rodin. Kříženec vlčáka z labradorem, kterého si vzali z útulku. Ve 12ti letech jsme dostal dle laboratoře rakovinu sliných žláz. Nádory na krku praskly a po určité době se rána zacelila. Dostal jsme lék a lék a na naději … před… Po léku a léku jsem nabíral na váze a tak byly váhou ohroženy klouby a můj pohyb. Pan veterinář lék a lék odstavil a měl jsem pouze včelí propolis. Panička si prostudovala dostupné knihy o čínské medicíně – našla Duanwood Reishi a Cordyceps – koupila mi tyto dvě houby, které jsem začal každý den v kapslích užívat. Dnes je tomu už 13 měsíců, jsem čiperný, plný života a zřejmě zdráv. Je mi 13 let. Ať žije čínská medicína a jako prevenci ji budu užívat celý zbytek života.

 

 

ČLÁNKY

 

Kdy budeme moci úplně zvrátit šedivění vlasů?

Příčina šedivění vlasů

Šedivění způsobuje nižší hladina enzymu kataláza v kombinaci s nižší úrovní enzymů MSR A a MSR B, které opravují poškození peroxidem vodíku. Lidem se šedinami se hromadí peroxid vodíku ve folikulech, tedy ve tkáních, které obalují vlasy a z nichž vlasy vyrůstají.

Metabolizmus peroxidu vodíku versus věk člověka

Tělo peroxid vodíku vytváří v malých dávkách v rámci metabolických procesů. Organismus mladých lidí jej dokáže rychle odbourávat. U starších lidí tento proces začne postupně probíhat pomaleji a nakonec neodbouraný peroxid napadne enzym tyrozin kynázy, který je zodpovědný za tvorbu melaninu, což je základní pigmentová složka vlasů.

Následkem toho vlasy začnou šedivět, přičemž se vlasy vybělují zevnitř.

 

Celý článek

 

 

Muži zírají, proč ženy potřebují více spánku

Experti z Duke univerzity provedli  studii, která potvrdila, že ženy potřebují  ke své regeneraci více spánku než muži.

Tento výzkum byl proveden na základě informací, že ženy těžko snáší následky mentální a fyzické vyčerpanosti pokud mají nedostatek spánku.

Výsledek muže nepotešil

Zjištěné poznatky vedou k novým zdravotním doporučením pro ženy, které mívají standardně vyšší riziko kardiovaskulárních onemocnění, depresí a psychologických problémů oproti svým polovičkám.

 

Celý článek

 

 

Varování: Pokud používáte Alobal, tak přestaňte. Hrozí vám vážné následky

Po dlouhou dobu je hliníková folie běžnou součástí kuchyně. Proč? Je velmi užitečná pro mnoho použití. Kromě pečení se používá i na prodlužování trvanlivosti potravin tím, že se do ní balí jídlo, zakrývají se kastroly a takto se potraviny uchovávají v ledničce.

Ale nyní poslední výzkumy potvrzují, že pokud tuto folii budete používat, budete se dále vystavovat závažným zdravotním rizikům.

g
 

Celý článek

 

 

Sedm důvodů, proč přírodní terapie nejsou někdy na rakovinu účinné 

Ortodoxní medicína má řadu způsobů, jimiž zakrývá fakt, že její léčebné metody na rakovinu většinou vedou k úmrtí onkologických pacientů. Je totiž jednodušší tvrdit, že pacient podlehl rakovině a ne otravě na chemoterapii nebo na poškození orgánů způsobených ozařováním.

Navzdory prohlášením o vysoké úspěšnosti standardní léčby, je
skutečná míra jejich vyléčení velmi nízká.


Jak konvenční onkologie manipuluje statistiky

Na oklamání veřejnosti a marketingovou propagaci svých terapií používá onkologie několik triků a slovních hříček.

 

 

Celý článek

 

 

11 příznaků toho, že jste energeticky vysáváni lidmi kolem vás

Základem bytí mnoha lidí je živení se energií jiných. K tomu, abyste byli schopni se pohybovat v jakékoliv dimenzi, potřebujete energii. Všechny lidské bytosti vyžadují energii, aby existovaly, aby dokázaly cokoli dělat. Když mluvíme o energetických upírech, nemyslíme tím klasické upírů z filmů, kteří sají krev.

Odkaz na upíry používáme jako výraz pro označení nedobrovolného odčerpávání životní energie ze živých bytostí a to buď ve fyzické nebo nefyzické rovině, tedy na všech úrovních – fyzické, emocionální, mentální a duševní. Někdy se to označuje i jako psychický útok. Nicméně psychický útok je trochu něco jiného a dokáže vyvolat ještě více mizérie než energetické upírství.

 

Jak dlouho žije pacient s chemoterapií a jak dlouho bez ní?

Dr. Hardin B. Jones, bývalý profesor medicínské fyziky a fyziologie na Kalifonské universitě v Barkley studoval délku přežití onkologických pacientů po dobu více než 25 let.
To, na co přišel, doslova vyvedlo z míry celou vědeckou komunitu, která se dodnes s jeho zjištěními nedokázala smířit. Na konci svého výzkumu totiž došel k závěru, že navzdory obecně rozšířené víře, chemoterapie prostě nefunguje.

Byl svědkem, jak mnozí pacienti s rakovinou, které léčili chemoterapií, umírali hroznou smrtí. Mnozí z nich podlehli svému osudu mnohem dříve, než ti, kteří si nezvolili žádnou léčbu.

 

Celý článek

 

 

Poloha akné na tváři prozradí co máte v těle nemocného

Obecně platí, že se lidé obracejí na medicínu, když čelí nějakým zdravotním problémům. Nicméně konvenční léčebné a diagnostické postupy ne vždy přinesou efektivní výsledky.

V mnoha případech se alternativní medicína ukázala být v léčbě různých zdravotních problémů úspěšnější než ta konvenční. Lidé na celém světě propagují všelijaké léčebné metody jako bylinářství, akupunktura, jóga, ayurvéda a mnoho dalších.

I když je dobré chodit na preventivní lékařské prohlídky, potenciální zdravotní problémy můžete také diagnostikovat s pomocí alternativních metod.

Diagnostika podle akné v obličeji

Následující metodou si můžete diagnostikovat potenciální zdravotní problémy a to jednoduše na základě polohy akné na obličeji. Budete potřebovat jen zrcadlo, abyste zjistili, zda máte na obličeji nějaké akné nebo vyrážky. Pak určíte přesnou polohu a podíváte na obrázek níže, který naznačuje daná místa.

 

Celý článek

 

 

O tomto musíte vědět: Primární příčiny rakoviny prsu

Vše, co potřebujete pro uskutečnění změn, které vás ochrání před rakovinou, jsou znalosti.

Příčina č.1: Antirespiranty obsahující hliník

Používání antirespirantů je pro většinu lidí běžnou denní rutinou, o které příliš nepřemýšlejí. Zde je důvod, proč byste o tom přemýšlet měli. Pokud používáte antirespirant obsahující hliník, zvyšujete si tím své riziko rakoviny prsu.

Princip antirespirantů spočívá v utěsňování, uzavírání a blokování pórů, které vylučují pot v podpaží. No a jejich nejčastější aktivní látkou je právě hliník. To způsobuje nejen zablokování jedné z cest, kterými se vaše tělo detoxikuje (vylučuje toxiny v potu), ale zároveň také zvyšuje obavy, kde tyto kovy nakonec skončí.

 

Celý článek

 

 

Pokud jsou vaše ledviny poškozené, tělo vám vyšle těchto 8 znamení

Ledviny jsou životně důležité orgány a nacházejí se přímo pod hrudním košem. Jsou zodpovědné za očistu a detoxikaci, denně filtrují 10 až 150 litrů krve. Jsou také důležité pro udržování všech tělesných funkcí a udržují vaši krev zdravou. Podílejí se na vylučování nadměrného množství tekutin a odpadu z vašeho organismu.

Regulují hladinu elektrolytů a udržují kosti silné a zdravé, podílejí se na tvorbě červených krvinek a stabilizují krevní tlak.

V případě, že vaše ledviny nemohou správně vykonávat svou funkci, vaše zdraví může být ohroženo. Pečlivě si přečtěte následující problémy, které jsou spojeny s poškozením či selháním ledvin.

 

 

Celý článek

 

 

12 citátů lékařů, které rakovinová lobby nechce, abyste četli

Léčba rakoviny je prostě jasný byznys. Právě proto nemají velké farmaceutické firmy o lék na rakovinu zájem. Pokud totiž vyléčíte pacienta, nevyděláte tolik peněz, než když ho budete v nemoci udržovat co nejdéle.

Ale neposlouchejte nás. Poslechněte si to raději od těchto známých lékařů medicíny.

1/ Dr. Otto Warburg, laureát Nobelovy ceny za medicínu

Nikdo dnes nemůže říci, že se neví, co je primární příčinou rakoviny. Naopak neexistuje onemocnění, jehož primární příčina by byla lépe prozkoumána. Proto již dnes ignorace není omluvou, aby se nedalo udělat víc pro prevenci. Pokud chce lidstvo přežít, tak prevence, bez pochyb jednou musí přijít.

 

 

 

Vyléčení Crohnovy nemoci v terminálním stádiu

Crohnova choroba ovlivňuje celé trávicí ústrojí a nikoliv jen střeva. Na rozdíl od jiné choroby - ulcerózní kolitidy (vředového zánětu tlustého střeva) tato ovlivňuje celou stěnu střev a nikoliv jen vnitřní výstelku.

A západní medicína začíná až teď objevovat to, co čínská medicína nebo ájurvéda věděly už celá staletí: že totiž veškeré zdraví začíná a končí ve střevech

Shona Banda - pacientka, které byla diagnostikována Crohnova choroba někdy v roce 2004, podstoupila už mnoho operací a musela užívat mnoho léků, ale její stav se postupně zhoršoval až natolik, že jej lékaři označili za terminální.

 

Celý článek

 

 

Jak pročistit lymfatický systém a předejít až 80 % chronických chorob

Umíte si představit, co to znamená být vystaven desetitisícům toxinům, zatížený umělými produkty a zpracovanými potravinami každý týden? Bohužel, to je moderní realita, které se nám všem v současnosti dostává.

Detoxikace v našem těle probíhá běžně každý den. Vyvádějí se z něj ven přírodní chemické látky, ale i ty vytvořené člověkem, jako jsou domácí čistící prostředky či přísady z kosmetiky.

Dokonce i metabolické zplodiny, jako výsledek činnosti našich vlastních buněk, jsou považovány za toxické.

Jak tělo detoxikuje škodlivé látky

 

Celý článek