Nejúčinnější kloubní výživa

MUDr. Ladislav Šafránek

jakou znám má jako základní účinné složky cetylované deriváty kyseliny myristové a myristolejové, které mohou pomáhat nejen u začínajících degenerativních procesů kloubních chrupavek, ale jsou neobyčejně účinné i u pokročilého kloubního poškození. Jako zatím jediné jsou schopné podpořit organismus k vytvoření nové kloubní chrupavky. V tuto chvíli je největší obsah těchto látek v produktu Celadrin Extra silný.

 

Celosvětové zkušenosti s touto skupinou přírodních látek ukazují, že již po několika týdnech užívání dostatečné dávky cetylovaných esterů mastných kyselin pociťuje minimálně 70 % klientů významné zlepšení stavu pohybového aparátu

 

Je to malý biologický zázrak, kterému se oficiální lékaři řadu roků vysmívali

 

V České republice jsme zaregistrovali i několik případů, kdy se rentgenologicky potvrdil nárust zcela nové chrupavky, přičemž na starších rtg snímcích téhož kloubu byla již jen kost na kost bez jakékoliv kloubní štěrbiny a bez přítomnosti kloubní chrupavky, včetně extrémní úlevy od mnohaletých kloubních bolestí.

Cetylované estery mastných kyselin se jako většina jiných současných přírodních produktů výborně snášejí a zatím jsme od klientů nezachytili žádné závažné nežádoucí účinky. Máme také dostatek zkušeností k tomu, abychom dokázali předem vytipovat klienty ze skupiny oněch zbývajících cca 30 % lidí, kterým tyto regenerační přírodní látky nedokáží pomoci. Jsou to především lidé, kteří odmítají přizpůsobit svůj dosavadní sebezničující životní styl a dál zatěžují své poškozené nosné klouby nadměrným pohybem = zpravidla podle mylného moderního mýtu, že čím více si člověk dopřeje všelikého sportování, tím více zdraví si opatří.

Druhými adepty na neúspěch regenerační kloubní léčby jsou lidé, kteří mají utlumeny přirozené regenerační pochody – nejčastěji podáváním nějakých chemických „léků“. Jde například o chemikálie užívané za účelem potlačení zánětů a bolestí, nebo látky zvané statiny, určené ke snížení cholesterolu.

Zánětlivou bolest kloubů možno tlumit tímto přírodním produktem - Liprinol - přírodní látka ze slávky jedlé, je ji možno přidat k Celadrinu, bolest by měla ustupovat ještě o něco rychleji.

 

Všechny ostatní látky (produkty) pro kloubní výživu "jen" udržují tu chrupavku, která v kloubu ještě zbývá

 

Dovoluji si upozornit, že chemické "léky" (které nic neuzdravují - například protizánětlivé, tišící zánět a bolest), mohou snižovat účinek regeneračního uzdravování s pomocí přírodních látek.

 

Historie objevu, aneb proč je Celadrin jedinečný

Ing.Zdeněk Rozehnal

Účinnost esterifikovaných mastných kyselin byla „objevena“ při experimentech, kdy bylo zjištěno, že u určitého kmene laboratorních myší (Swiss albino mice) nelze uměle vyvolat osteoartrózu. Následně bylo zjištěno, že tento protektivní účinek má cetylovaná kyselina myristoolejová, kterou je tělo myší schopno produkovat.

Stěžejní prací na poli výzkumu funkčnosti Celadrinu je práce Hesslingova z roku 2002, která byla odpublikována v renomovaném časopise The Journal of Rheumatology. Studie byla provedena na 64 pacientech. Tito byli rozděleni do dvou skupin, první skupina užívala placebo, druhá skupina kapsle obsahující 350 mg Celadrinu. Obě skupiny byly podrobeny sérii testů na zjištění zlepšení rozsahu pohybu. Pacienti byli dotazováni na bolestivost, ztuhlost a mírné diskomfortní bolesti, následovalo reálné měření zlepšení hybnosti pohybu kolenních kloubů (měření úhlu ohybu). Po měsíci užívání došlo ke zlepšení otoků, významně došlo k potlačení bolestivosti a zcela signifikantně bylo ověřeno zlepšení rozsahu ohybu kloubů již po 30 dnech od užívání.

 

Patentově chráněná směs Celadrin:

 • podporuje efektivnější transport a zabudování glukosaminu do buněk kloubních chrupavek – chondrocytů, díky čemuž je rychleji zahájen proces obnovy a regenerace těchto tkání
 • zajišťuje účinnou lubrikaci kloubní chrupavky a tlumí bolestivost kloubů s rychlým nástupem účinku
 • přírodní produkt, který napomáhá zvýšit ochranu před působením prozánětlivých enzymů, výrazně pomáhá tlumit bolestivost kloubů a zajišťuje průběžné zvlhčování kloubní chrupavky
 • obsahuje cetylované estery kyseliny myristové, myristoolejové, palmitové a dalších nasycených a nenasycených mastných kyselin, které inhibují enzym 5 – lipooxigenázu podporující oxidativní a zánětlivé procesy
 • podporuje pohyblivost a zdraví kloubů, jeúčinný při bolestech kloubů, zad a svalů, při namožení vazů a šlach, po úrazech a sportovních zraněních

 

Osobní zkušenost

Za poslední 4 roky jsem doporučil Celadrin extra silný (i v kombinaci s Celadrinem kloubním mixem) více než stovce lidí s problémy kloubů. Tito  lidé měli většinou již zkušenosti předtím i s jinými produkty, které podle mohutné reklamy, zvláště před Vánoci, úspěšně odstraňují problémy s klouby. Jednoznačně mohu dát za pravdu v tom, po zpětných informacích, že Celadrin nemá konkurenci. Proč? Všechny ostatní produkty obsahují jen stavební látky (Celadrin, kloubní super Mix také). Otázka zní - chybí nám stavební prvky, aby se kloubní chrupavky obnovovaly nebo je problém jinde? Je. Prostě není to většinou tím, že nemáme stavební prvky, ale ve schopností ukládání, nebo-li vytváření - případně obnovování chrupavky chcete-li. A v tom je Celadrin naprosto bezkonkurenční. Prostě je to patent, který konkurence zatím nemůže okopírovat. Nevěřte "Kamzíkům" a obdobným produktům. Naprosto v tomto duchu oprávněně publikuje dr.Šafránek: Celadrin může obnovit chrupavku i z "nuly", pokud se neužívají chemické léky a tělo není enormně fyzicky zatěžováno, přičemž ostatní produkty jsou schopny zajistit pouze nezhoršování stavu.

V únoru 2014 byly mé příbuzné aplikované kmenové buňky do obou kolen (2. až 3. stupeň artrózy) za 54.000,- Kč, ale celkově s nulovým efektem, prostě podvod. Více popisuji zde. V prosinci 2015 je stav stabilizovaný, kolena bez bolesti a pohyb již neomezen. Trvalé užívání Celadrinu - 2 kapsle denně, občas Celadrin, kloubní výživa (Celadrin Locomotive) a pravidelná injekční aplikace kyseliny hyaluronové do obou kolen, což hradí zdravotní pojišťovna. Minimální užívání chemických léků.


Zásadní problém není většinou v nedostatku živin, ale v procesu ukládání stavebních prvků, což zabezpečí pouze komplex esterifikovaných mastných kyselin, a to je pouze Celadrin extra silný

 

Celadrin je na klouby doporučovaný odborníky na celém světě. Celadrin Locomotive je obsah, který Vašim kloubům opravdu nemůže nabídnout nikdo jiný. Pokud Vám lékař (lékárník) doporučí jiný produkt na klouby je zpravidla uplacen farmaceutickou firmou

 

Jaká je realita v roce 2015?

V České republice trpí bolestmi kloubů 2 miliony lidí, což znamená čtvrtinu občanů po odečtu dětí do 10 let. Jen u skupiny do 30 let se jedná o cca 10 000 pracovních neschopností ročně kvůli revmatickému onemocnění kloubů.

Celkově se jedná nejčastěji o osteoartrózu, která je následkem selhání obnovování chrupavky v kloubech.

Nejideálnější je prevence.

Zvýšenou pozornost by měli prevenci věnovat lidé k náchylnosti k osteoartróze - trvalé preventivní užívání přípravků k ochraně a výživě kloubů:

 • luxace kyčlí v ranném věku
 • těžká fyzická práce
 • nadváha
 • sportovci a to i rekreační, kteří značně namáhají klouby


Ostatní

 • citlivost kloubů na chlad a všeobecně na změnu počasí nebo ztuhlost kloubů při počátku pohybu nebo po probuzení


Je nutné nezapomenout na pobyt na sluníčku za účelem tvorby vitamínu D. V případě nedostatku sluníčka užívat vitamín D v potravinovém doplňku. Prostě dělat maximum, aby nebylo nutno užívat analgetika proti bolesti či antirevmatika proti zánětu. A pochopitelně se nedostat do situace náhrad kloubů, která nesou velká rizika.

 

Není lepší recept, než se o vlastní klouby dobře starat – životosprávou, pravidelným, ale přiměřeným pohybem a váhou, tím předejdete artróze 3.stupně ...

 

 

Kanadská kvalita
US patent

 

 

                                  60 kapslí                      60 kapslí + 60 tablet

                                                             + Celadrin mast forte 40 gramů

Celadrin pro zvířata

Při platbě předem jakoukoliv Citi platební kartou získáte slevu 10% na celý nákup. Pro získání Citi slevy vepíšete prvních 6 čísel platební karty do políčka "Slevový kupón" a následně provedete platbu předmětnou platební Citi kartou.

 

Celadrin Locomotive

(Celadrin extra silný + Kloubní SuperMix)

Celadrin Locomotive představuje unikátní dvouměsíční kúru pro vaše klouby, která je složena z revolučních produktů Celadrin extra silný a Kloubní SuperMix s bohatým obsahem nutričních látek, který nemůže nabídnout nikdo jiný!

V přípravku Celadrin Locomotive jsou obsaženy esterifikované mastné kyseliny (EFAC), glukosamin sulfát (GS), čistý hydrolyzovaný kuřecí kolagen (typ II), methylsulfonylmethan (MSM), brutnák, zázvor, kurkuma, boswelie a vitamín C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí.

 

Složení v 1 kapsli Celadrin Extra silný:

 • 500 mg Celadrin Veggie (obsahuje cetylované deriváty kyseliny myristové, myristoolejové, palmitoolejové, laurové, palmitové, olejové, arabská guma - emulgátor)
 • 40 mg vitamín C (askorbát sodný - 50 % DDD)
 • hydroxypropylmethylcelulóza
 • stearan hořečnatý (emulgátor)
 • oxid titaničitý (barvivo)

DDD - doporučená denní dávka

 

Složení v 1 tabletě Kloubní SuperMix:

 • 750 mg glukosamin sulfát (1052 mg glukosamin sulfár 2KCI)
 • 500 Mg MSM (methylsulfonylmethan)
 • 25 mg sušený olej ze semen brutnáku lékařského (Borgao officinalis, 10 % kyseliny gamma-linolenové)
 • 15 mg zázvor obecný (Zingiber officinale)
 • 15 mg kurkuma dlouhá (Curcuma longa)
 • 10 mg boswelie (Boswellia carteri)
 • 20 mg kolagen typ II (hydrolyzovaný kuřecí)
 • 20 mg vitamín C (kyselina askorbová)

 

obsah nutričních látek, který nenabízí žádný jiný produkt

Dávkování

Užívejte jednu kapsli Celadrin Extra silný ráno a jednu tabletu Kloubní SuperMix večer. Doporučujeme užívat spolu s jídlem nebo po jídle, zapijte dostatečným množstvím tekutin.

Balení

60 kapslí + 60 tablet - dávka na 2 měsíce

 

Celadrin Extra silný (možno zakoupit samostatně)

Celadrin™ Extra silný - extra silný - představuje intenzivní péči o klouby. Podporuje zdraví a pohyblivost kloubů, obsahuje patentovanou látku Celadrin™.

Celadrin Extra silný je inovativní revoluční komplex esterifikovaných mastných kyselin, který byl vyvinut tak, aby efektivně podporoval zdraví a pohyblivost kloubů. Funguje na zcela jiném principu, než přípravky s obsahem glukosamin a chondroitin sulfátu, které zdlouhavým procesem (řádově týdny) vyživují buňky kloubních chrupavek. Efekt Celadrinu je patrný během několika dnů od začátku užívání.

Ve formě rychleji vstřebatelných kapslí se z trávicího traktu účinněji vstřebává a snadno proniká do buněk cílových tkání, kde působí rychleji než tabletové formy kloubních přípravků. Cílovou tkání je např. zduřelý kolenní kloub, namožená šlacha či bolestivý sval.

 

Kdy Celadrin Extra silný pomáhá:

 • podporuje pohyblivost a zdraví kloubů,
 • při bolestech kloubů, zad a svalů,
 • při namožení vazů a šlach,
 • po úrazech a sportovních zraněních.

 

Dávkování

Užívejte 1 kapsli ráno a 1 kapsli večer spolu s jídlem, zapijte dostatečným množstvím vody. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu 2-3 měsíců.

Balení

60 kapslí - dávka na 1 měsíc

 

Recenze z Prozdraví.cz

 • Přípravek Celadrin Extra silný je vynikající. Zhruba po 6 letech, kdy jsem vyzkoušel několik přípravků (nejlépe mi pomohl LKVB6) je tento opravdu účinný. Po prvním měsíci užívání zmizely otoky kolena, přestaly mě bolet úpony (které bolely i na dotek) a mohl jsem udělat dřep bez držení. Po dalším měsíci jsem mohl koleno zatížit běžnou prací a ani po 2–4 hodinách koleno nenateklo a druhý den ráno vše v pořádku, žádná bolest. Nyní užívám třetí dávku a klidně vyběhnu po dvou schodech do prvního patra jako za mlada a koleno nebolí. Je mi jasné, že to již nikdy nebude jako dřív (ranní ztuhlost ještě trochu přetrvává, i po delším sezení), ale mohu zcela jasně konstatovat, že je to opravdu perfektní přípravek. Budu ho požívat i nadále a jsem zvědav, jestli se to ještě zlepší nebo stav už zůstane stejný. Zatím je funkčnost kolen zpátky na cca 85 % zdraví. Jediné, co bych uvítal, by byla o něco nižší cena i když vůči ostatním výrobkům je solidní.
 • Celadrinku přítel dobral jednu dávku a přípravek mu pomohl. Dokonce prý je to jeden z nejlepších produktů, které měl. Má zřejmě dědičné revmatické potíže.
 • S produkty Celadrin Extra silný, Immunity Star a Eregma MAX power jsem velmi spokojen, jinak bych je už poněkolikáté neobjednával.
 • Tento Celadrin byl pro matku, spokojenost. Produkt je stejně skvělý jako Slávka jedlá. Je tam určitá změna znát, díky panu doktoru Šafránkovi za skvělé rady. S užíváním není problém. Tento produkt ráda doporučím ostatním, aby i jim se od kloubů ulevilo. Vlastně jsem už doporučila. Je znát určitá úleva, proto jen chválím a doporučuji. Kdybych náhodou tápala, napíšu panu doktoru Šafránkovi, on mi určitě opět rád poradí jako vždy. Jsem s jeho radami a službami nadmíru spokojená. Myslím, že to byla dobrá koupě. Dá se říct, že i ta cena je k tomu přípravku srovnatelná. Zatím je mamka s přípravkem spokojená. Ještě jednou panu doktorovi Šafránkovi mnohokrát děkuji za rady.
 • Kvůli dlouhodobým problémům s koleny (namožené vazy a úpony) jsem vyzkoušel různé přírodní přípravky (některé dost drahé), jako poslední LKVB6, který není špatný (zmizely mi otoky), ale pořád to nebylo to pravé. Rozhodl jsem se vyzkoušet Celadrin a musím potvrdit, že proklamovaný účinek se doopravdy dostavil zhruba po 14 dnech, namožené úpony přestaly bolet a dokonce jsem udělal po půl roce dřep bez držení. Po fyzické zátěži na zahradě jsem se druhý den cítil dobře a necítil žádnou bolest. Myslím, že pro tento druh potíží je to perfektní přípravek, v dobré cenové relaci. Nyní beru již druhou dávku a doporučuji ho každému s obdobnými potížemi.
 • S produktem Celadrin Extra silný jsem velmi spokojena. Pokud by bylo možné, objednala bych opět dva kusy.
 • Produkt Omega 3 rybí olej FORTE užíváme s manželem již delší dobu, hlavně jako prevenci. Nevím, jestli jsme na tom se zdravím lépe, ale doporučují jíst ryby a ty moc často nejíme, tak nahrazujeme Omegou 3. Celadrin Extra silný beru třetí měsíc a přestalo mě bolet koleno a kyčelní kloub, tak věřím, že tento produkt pomáhá.
 • S produktem Celadrin jsem spokojená. Měla jsem bolesti v kyčelním kloubu a v koleni. Po 2 balení, které jsem využívala, mě klouby nebolí.
 • Celadrin extra silný mi zmírnil bolesti kloubů a páteře.
 • Celadrin jsem si zakoupil především kvůli problémům s klouby na palcích na obou nohách. Kromě těchto problémů mám cukrovku druhého typu a bolí mě chodidla a lýtka. Obnažená zakončení nervů. Kdo nezná - brnění nohou, pocity jako by byly nohy popáleny kopřivou. Za 2 dny se bolesti staly únosné. Za 14 dnů pořád ještě cítím, ale již pouze pokud se na problém soustředím. Volal jsem na info linku, která je na letáku Celadrinu. Prý o tomto účinku nic neví, ale moc je to zajímalo. Klouby na palcích jsou nyní také o hodně lepší. Levá noha téměř 100%, pravá - tradičně horší, se pomalu ustaluje. Prý mě z info linky Celadrinu budou kontaktovat. Pokud by někdo z diabetiků odzkoušel a měl stejný výsledek, zřejmě by se jednalo o dosti významnou pomoc všem, kteří mají stejné potíže. Zaručit nic nemohu, ale nic jiného jsem v době, kdy diabetické nohy přestaly bolet, nedělal.
 • Mám 60 let, ale jsem hodně aktivní a v zimě mě začala pobolívat kolena při intenzivním pohybu. Proto jsem si koupila Colafit a Celadrin Extra. Užívám současně, takže těžko hodnotit, který přípravek mi pomáhá, každopádně bolest kolen ustala. Colafit má i výborný efekt pro pleť - vypnutí. Ne nadarmo se říká, že vnitřní výživa je možná důležitější než vnější péče - v tomto případě drahé krémy. Doporučuji oba výrobky a vzhledem k doporučenému dávkování není jejich užívání žádným přepychem.
 • Při užívání Celadrin pozoruji mírné zlepšení mých bolestí. Zatím nemám využívané všechny tabletky, proto toto bodové hodnocení. Právě tento produkt jsem zvolil na základě doporučení vašeho lékaře. Bolesti kloubů úplně nezmizely, ale ustoupily. Produkt se používá bez problémů. Celadrin budu moci doporučit až po konzumaci celého balení. Na každého působí jinak. Příští nákup uskutečním až po měsíci užívání tohoto léku.
 • Zdá se, že dodaný Celadrin je skutečně účinný. Jsem spokojen.
 • Celadrin pomáhá při bolesti kolen, bez vedlejších účinků. Produkt je dobrý, doporučuji.
 • Celadrin Extra super, účinkuje! Nejlepší výrobek!
 • Přeji hezký den, chcete ode mně informace ohledně přípravků Acai a Celadrin. Celadrin užívám dlouhodobě na doporučení Vašeho doktora Šafránka z oddělení celostní medicíny. Je mi 68 let, bohužel klouby nemám v dobré kondici i díky mé nadváze. Celý život jsem pracovala v lékárně, vyzkoušela jsem snad všechny přípravky, Celadrin forte je podle mně nejúčinnější. Na Acai Imuno jsem narazila při čtení nějaké literatury, užívali jsme ho spolu s manželem, dodává hodně energie a navíc jsme od podzimu bez chřipky či jiného nachlazení.
 • Ano jsem s výrobkem Celadrin velice spokojena. Potíže opravdu ustoupily. Učinek preparátu je zřejmý.
 • Cítím zlepšení kloubů a zmírnění bolesti, Celadrin je lepší než ostatní produkty.
 • Celadrin jsem zakoupila na základě reklamy. A opravdu pomáhá!!! Vyhovuje mi i cenově. Nemohla jsem ho sehnat v žádné lékárně, až přes internet. Produkt doporučuji.
 • Beru Celadrin zatím krátce, ale už jsme zaznamenala zlepšení spočívající v menší bolesti v kloubech. Zatím je to první přípravek, který je účinný. Předpokládám, že specifické látky jsou vázány na organickou formu nosiče, a proto je vyšší % vstřebání ze střevního traktu. Pokud se opravdu zlepší stav kloubních pouzder, bude to výborné.
 • Po užívání Celadrinu se stav zlepšil. Produkt byl doporučen lékařem a u této společnosti jsem si objednal z důvodu optimální ceny produktu.
 • Po užívání Celadrinu se stav zlepšil. Produkt byl doporučen lékařem a u této společnosti jsem si objednal z důvodu optimální ceny produktu.
 • Iž po pár dnech cítím zlepšení. Celadrin doporučuji.
 • Už po pár dnech užívání Celadrinu cítím zlepšení. Doporučuji.
 • Celadrin je silný a účinný. Opravdu funguje, na rozdíl od ostatních, reklamou pořád dokola omílaných. Jednoznačně doporučuji!
 • Zdravím, Celadrin je určitě nejlepší výrobek, mnou zatím vyzkoušený.
 • Dobrý den, Celadrin užívám na doporučení známých a opravdu funguje. Několik let předtím jsem užívala podobné a díky tv reklamě mnohem známější produkty, ale bolesti kloubů a kyčlí neustávaly. Se Celadrinem jsem zcela bez obtíží. Jednoznačně můžu doporučit!!! Funguje to, jsem velmi spokojená.
 • Dobrý den, Colafit i Celadrin jsou podle mně dobré a pomáhají mi. Od té doby, co jsem je začala užívat, bolí klouby méně a záněty v kyčlích, kvůli kterým jsem i špatně spala, jsou pryč.
 • Doufala jsem, že po mnoha pokusech užívání různých preparátů, které byly na nic a vůbec nepomohly, by Celadrin Extra silný mohl zabrat. Snad jsem se trefila a bude to konečně výrobek, který pomáhá. Cítím úlevu už po týdnu užívání.
 • Vážení, Celadrin v kombinaci s Colafitem (2x1 + 1) užívá moje manželka k potlačení noční bolesti kyčelního kloubu (stav před totální výměnou). Již po cca. 6ti dnech užívání došlo k útlumu bolesti v takové míře, že spánek je v součastné době možný. Došlo i k potlačení nočních křečí. Po využití 2x60 kapslí Celadrin Extra silný v kombinaci s Colafitem je stav v případě mé manželky uspokojivý.
 • Šťávu z Aloe jsem použila již nekolikrát  jako očistnou kúru, nemohu říci, zda nějak významně prospívá mému tělu, ale asi spolu s hlívou a Super česnekem jsem se zbavila velmi vysokého tlaku a letos přes nepřízeň počasí, kdy všude bylo plno virových nákaz, já prospívám bez nákazy. Super česnek mi vyhovuje - v syrové podobě ho nemohu. Celadrin extra - úžasné, mohu se lépe hýbat a dokonce i cvičit.
 • Celadrin už jsem znala – užívala jsem ho já i můj artritický pes (Alavis Celadrin) a oba jsme spokojeni. Mezi ním a Celadrinem Extra jsem sice žádný rozdíl v účincích necítila, ale při artritidě je to složité, zvláště, když jste staří a na nohou od rána do večera. Ale doporučuji.
 • Celadrin Extra silný používá manželka, problémy s bolestí a artrózou v koleně se hodně zmírnily. Otázkou je, do jaké míry to ovlivnil omezený pohyb nyní v zimě.
 • S produktem Celadrin Extra silný jsem byla spokojena.
 • S přípravkem Celadrin jsem spokojená, po jeho intenzivním užívání mně přestal bolet kyčelní kloub a tak ho užívám i preventivně. Krém využívám při sportu, kdy v mém věku (59) mně při větší zátěži na kole nebo na lyžích vždy začne bolet nějaký kloub nebo úpon a krém mi rozhodně pomáhá, takže díky němu mohu v činnosti pokračovat.
 • Zdá se, že Celadrin pomáhá proti bolestem malých kloubů.
 • Celadrin mě pomáhá na klouby jako jediný doplněk z nabídky na trhu. Jsem s ním velmi spokojená a bez bolesti! Užívám jej 2x denně již asi 3 měsíce. Multi Star bere manžel také s pozitivním výsledkem proti únavě, postavil jej na nohy při velké pracovní zátěži. S přípravky z rakytníku - 100% Rakytníkový olej 50 tob. + 10 tob. ZDARMA, Denní krém s rakytníkovým olejem 50 ml -  jsem také spokojená. Mám suchou a citlivou pleť a krém je velice příjemný a dobře se vstřebává.
 • Dobrý den, velmi musím pochválit Celadrin. Přítel má velké problémy s koleny, má operovány oba menisky, na jednom koleni operaci zpřetrhaného křížového vazu a prodělaný velký zánět a na druhém koleni je křížový vaz před operací. Zkoušel mnoho tablet i vyživovací injekce a nic nezabíralo. Často se mu bolestí i podlomily kolena. Celadrin zabral, není sice úplně bez bolesti, ale zlepšení je rapidní.
 • Dobrý den. Můj názor na Celadrin (kapsle, mast) + hřejivý polštářek je v každém případě pozitivní - pomáhá od bolesti.
 • Můžu potvrdit rychlý nástup přípravku Celadrin, celkově jsem spokojen.
 • Dobrý den, Celadrin jsem koupil pro babičku, která má potíže s klouby. Musím říci, že s přípravkem byla velice spokojená. Opravdu po 10 dnech se jí v kloubech ulevilo a její stav byl lepší a mohla lépe chodit. Děkuji.

 

Zesílení účinků Celadrinu

prozdravi.cz

Fin Flexistrong

obsahuje extrakt ze škeblí (novozélandských slávek zelenoústých).

Novozélandské škeble jsou skutečným bohatstvím, neboť obsahují řadu solí, stopových prvků (vápník, jod, železo, fosfor, draslík, selen, sodík, zinek), vitaminy (E, C, A, D1, D3, B1, B2, B6, B12, niacin a kyselinu pantotenovou), aminokyseliny, glyko-saminoglykan-peptidové komplexy, triglyceridy, fosfolipidy, steroly a omega-3 mastné kyseliny (EPA, DHA, ETA).

V pobřežních vodách Nového Zélandu, kde se slávky zelenoústé chovají, testuje kontrolní tým ještě před výlovem tyto mlže tak, aby byla zabezpečena nejvyšší kvalita těch škeblí, které budou dále zpracovány.

Dávkování

Prvních 10 dní užívejte 2 kapsle 2x denně, poté může být dávkování sníženo na 2 kapsle denně. Děti od 3 let 1 kapsle denně. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu minimálně 2-3 měsíců.

Balení

60 kapslí - dávka na 20 dní

 

Zkušenosti s produktem

Jsem v vaším přípravkem Fin Flexistrong spokojená, i když ho používám trochu nestandardně. Dávám ho totiž novofundlandskému psovi, který má potrhané kolenní vazy a obroušenou chrupavku. Fin Flexistrong užívá jako alternativu operačnímu řešení, neboť je to chronická záležitost a operace je s nejistým výsledkem. Kombinuji ho ještě s veterinárním přípravkem a fenka přestala kulhat. Takže zatím spokojenost.

Fin Flexistrong velmi dobře účinkuje.

Fin Flexistrong užívám již několik let a jsem spokojen,i když nemám srovnání s jinými produkty na klouby. Myslím, že optimální užití tohoto produktu je 90 kapslí 2x do roka.

Dobrý den, přípravek Fin Flexistrong užívám již potřetí. Vždy po 180-ti kapslích. Jsem spokojen, neboť přípravek určitě působí pozitivně na mé klouby.

 

 

Další možné kloubní výživy pro kombinaci s Celadrinem Extra silným

prozdravi.cz prozdravi.cz
prozdravi.cz prozdravi.cz

 

Extrakt z pryskyřice stromu Boswellia

Arthroboswell

obsahuje extrakt z pryskyřice stromu Boswellia serrata, který příznivě působí na celý pohybový aparát. Rovněž vykazuje silné antioxidační účinky.

 

Colafit krém Akut Pro

je masážní a zklidňující prostředek na klouby s komplexním účinkem, který přináší okamžitou úlevu. Je výborným doplňkem při užívání doplňků stravy jako je Colafit a Hyalfit.

Při aplikaci krému Colafit Akut Pro dojde k prokrvení pokožky a tím se usnadní průnik regeneračních složek do hloubky. Díky obsahu účinných látek, jako je kyselina hyaluronová, mentol, kafr, kolagen a kostivalový extrakt, krém Colafit Akut Pro zklidňuje a poskytuje úlevu kloubům, vazivům a svalům.

Kdy Colafit krém Akut Pro pomáhá:

 • regeneruje klouby, vazy a svaly,
 • příznivě ovlivňuje kloubní chrupavku,
 • uvolňuje ztuhlost kloubů a svalů,
 • zlepšuje pohyblivost.

 

Colafit

je čistý krystalický kolagen, čistoty 99,9 %, který vyživuje a chrání klouby a udržuje vaziva a šlachy v normálním stavu.

Colafit je určen hlavně pro mladé lidi v období růstu a dospívání, pro osoby nadměrně zatěžující klouby (aktivní sportovci, těžce fyzicky pracující atd.), osoby s pohybovými potížemi a starší lidi.

Chrupavka v kloubu je až ze 40 % tvořena právě kolagenem. Organismus hospodaří s kolagenem podle důležitosti tak, aby nedošlo k ohrožení základních funkcí. Proto bychom neměli podceňovat příjem kolagenu a brát vážně i takové, mnohdy nenápadné signály, které nám naznačují, že se v našem těle něco děje, jako např. zhoršení stavu pokožky, vypadávání vlasů, lámavost nehtů, loupání v kloubech nebo bolesti zad. Podle odborníků už v 25-ti letech dochází k prvnímu opotřebování kloubů a proto je potřebné kolagen pravidelně tělu dodávat.

Kolagen v potravinách obsahuje asi 90 % vody. Kolagen v Colafitu je sušený lyofilizací, to znamená, že je zbavený vody a má houbovitou konzistenci. Je to nejšetrnější známý způsob konzervace - tímto způsobem se upravuje strava pro kosmonauty, horolezce a vrcholové sportovce. Tato speciální úprava potravin je pro nás poněkud nezvyklá, ale má to hned několik významných předností: velmi nízká váha, lehká stravitelnost, naprostá absence chemikálií a konzervačních látek, snadno se polyká a je téměř bez nepříjemných pachutí. Lyofilizovaný kolagen dokáže doplnit vodu z vlastních zdrojů z trávicího systému tak, že 8 mg lyofilizovaného kolagenu (obsaženo v 1 kostičce) vytvoří v organismu asi 800 mg vysoce čistého, kolagenového gelu.

Dávkování

Užívejte 1 kostičku denně ráno nalačno, minimálně 10 minut před jídlem, pro děti 1/2 kostičky za den. Colafit je snadno polykatelný i bez zapíjení, přesto není na újmu kvality a účinnosti zapíjení vodou.

Pro dosažení požadovaného efektu užívejte Colafit 2-3 měsíce 2x do roka. V případě potřeby můžete užívat trvale.

 

Artróza - úspěšná léčba kmenovými buňkami, aneb testování neověřené metody

Ing.Zdeněk Rozehnal

Níže publikované informace jsem čerpal z webových stránek a doporučil jsem aplikaci kmenových buněk mé příbuzné. Jak to dopadlo, taktéž v tomto článku průběžně popisuji.

 

Vědecká rada České lékařské komory na dotaz MUDr. Hnízdila: Mohu tuto metodu bez jakýchkoliv pochybností doporučovat svým pacientům? Odpověděla:

"Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že nikoliv." Více níže.

 

Kmenové buňky

Léčba poškozené chrupavky a kloubní artrózy pomocí vlastních kmenových buněk pacienta je nová technologie navazující na dosavadní pozitivní výsledky léčby artrózy ACP krevní plazmou. Pochází z USA a je schválena v České republice Státním ústavem pro kontrolu léčiv.
 
Postup léčby kmenovými buňkami je založen na miniliposukčním odběru asi 50 ml vlastní tukové tkáně v lokální anestezii a malého odběru krve k získání plazmy. Při ošetření dvou velkých kloubů je třeba odebrat asi 100 ml tukové tkáně. V 1 ml tukové tkáně se nachází 100 000 až 500 000 kmenových buněk, což je mnohokrát více než v kostní dřeni.
Z tohoto lipoaspirátu se unikátním postupem izolují kmenové buňky v tkáňovém zařízení společnosti Cellthera v Brně, které bylo zaregistrováno 15.3.2013 Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Společnost Cellthera vyvinula vlastní originální postup přípravy kmenových buněk z tukové a pojivové tkáně. Ty jsou následně smíchány se speciálně upravenou krevní plazmou. Kmenové buňky s aktivovanými růstovými a protizánětlivými faktory jsou poté injekčně aplikovány přímo do postiženého místa (počítejte s časovou prodlevou aplikace od odběru - převoz do Brna do tkáňového zařízení a zpět), kde dochází k regeneraci a obnovení poškozených tkání. Jedná se o nenáročný ambulantní a zpravidla jednorázový zákrok. Do týdne údajně nemocný pocítí zlepšení, do tří měsíců se chrupavka obnoví.

Včasným užitím kmenových buněk by se mělo operaci předejít (například totální endoprotéza kyčelního kloubu), protože úspěšnost léčby kmenovými buňkami závisí na stupni postižení kloubu. Metoda je vhodná pro pacienty bez omezení věku, nemohou jí být léčeni pouze lidé s rakovinou nebo vážnou infekcí.

Zdravotní pojišťovny léčbu artrózy kmenovými buňkami v současné době nehradí (aplikaci kolagenového implantátu do kolenní chrupavky již hradí - více o nové metodě na konci tohoto článku), pacient zaplatí za odběr, zpracování a aplikaci injekce zpravidla 35.000,-Kč. Souběžně lze tuto metodu aplikovat až na čtyři klouby - například obě kolena a kyčle. Odběr se udělá naráz, stejně jako zpracování a aplikace. Cena za čtyři klouby tedy není čtyřnásobkem, ale navyšuje se za každý další kloub o 15.000,- Kč. Tedy 4 klouby současně 80.000,- Kč. Tyto ceny (listopad 2013) se týkají klinických pracovišť, které spolupracují se společností Cellthera:

 • Brno - Revmacentrum MUDr.Mostera
 • Ostrava - Arthro Bioterapy
 • Pardubice - Medife

V Praze

 • Poliklinika I.P.Pavlova - 38.000,- (+16.000 další kloub) Kč, nezávazná vstupní prohlídka zdarma, udělají Vám potřebné rtg při vstupné prohlídce - poplatek 30,- Kč, není zde problém provést zákrok již v prosinci 2013
 • Arthro Biotherapy - 37.000,- (+15.000,-) Kč, nezávazná vstupní prohlídka 200,- Kč Navíc si musíte až před zákrokem zajistit rtg. snímek předmětného kloubu, či kloubů, při listopadové vstupní prohlídce objednání až na březen 2014

V Bratislavě

 • Medissimo, MUDr. Jakub Rybár - cena pri jednom kĺbe je 1400 eur, pri dvoch 2000 eur

 

Ale pozor - podle prim. Petera Hajduka z Aura Medical Clinic - "V případě třetího stupně postižení je pomoc také možná, nicméně tehdy je třeba provést alespoň tři aplikace s odstupem několika, například pěti měsíců." Tedy ne 35, ale minimálně 105. 000,- Kč.

 

Další hráč - Bioinova začne léčit kmenovými buňkami, očekává tisíce pacientů

Po pěti letech výzkumu je biotechnologická společnost Bioinova připravena přejít do praxe. Otevře v Teplicích své první komerční pracoviště, které bude nabízet pacientům léčbu kmenovými buňkami. Do dvou let pak plánuje společnost otevřít celkem deset pracovišť v Česku, z toho tři v Praze (červenec 2014).

Podle místopředsedy dozorčí rady společnosti Bioinova, je namístě tuto metodu označovat spíše jako podpůrnou terapii, která je vhodná zejména pro lehčí typy onemocnění kloubů. Léčba probíhá tak, že pacientovi je odebrána kostní dřeň z kyčelní kosti, následně je zpracována v laboratoři a získané buňky pak vpíchnuty do postiženého místa. Celý proces se má vejít do čtyřiadvaceti hodin. Zájemci o tento typ léčení také budou za zákrok platit. Cena jedné injekce bude 30 - 35 tisíc korun českých. (Stejné zvládne orálně Celadrin, ale za pár stovek).

Otázkou je, jestli VZP začne uvažovat o úhradě, či částečné úhradě této metody. Například na totální endoprotézu kyčelního kloubu se čeká až 2.5 roku. Cena zákroku a materiálu v nejlevnější variantě je o něco vyšší než léčba kmenovými buňkami, ale i několikanásobná v závislosti na kvalitě náhrady. Obvyklá délka pracovní neschopnost při nekomplikované variantě je 3 - 4 měsíce, nicméně níže uvedené možné komplikace s podstatně delší pracovní neschopností jsou varující. Uvádím nejaplikovanější náhradu.

 

Závažné komplikace u operací umělých náhrad kloubů postihnou 7,7 - 10% pacientů

 

Komplikace - totální endoprotéza kyčelního kloubu

 • Během výkonu a po něm mohou vznikat komplikace peroperační, časné a pozdní. Patří mezi ně například poranění velkých cév, nervů, zlomení stehenní kosti, luxace endoprotézy, omezení hybnosti nebo nedostatečná funkce endoprotézy a mnohé další. Nejzávažnější komplikací je smrt pacienta při pulmonální embolii a infekce aloplastiky
 • Prevence trombembolické nemoci a prevence infekčních komplikací jsou bezpodmínečně nutné. Optimální medikamentózní prevencí jsou frakcionované hepariny podané již před výkonem. Doporučuje se podávání medikamentózní prevence  po aloplastice velkých kloubů na dolních končetinách po dobu 6-12 týdnů  po operačním výkonu, způsob prevence se liší podle pracoviště
 • Akutní infekce aloplastiky v přímé souvislosti s operací je poměrně vzácná. Počet akutních infekcí by neměl být vyšší než 1%. Častěji přichází infekce jako mitigovaná, pozdní, pacient nemá celkové ani lokální příznaky zánětu, často předchází období nebolestivosti a dobré funkce kloubu. Nejčastějším etiologickým agens je Staphylococcus epidermidis. Léčba je obtížná a nákladná, většinou postupujeme dvoudobě. V první době vyjmeme endoprotézu a léčíme zánět a ve druhé době za příznivých podmínek znovu implantujeme kloubní náhradu. Sanace infektu a dobré funkce kloubu dosáhneme u 80-90%  nemocných, náklady na léčení, opakované hospitalizace a dlouhodobé podávání antibiotik jsou však vysoké
 • Nejzávažnější a nejpočetnější pozdní komplikací endoprotéz je aseptické uvolnění. Působením mikročástic polyetylénu, kovu nebo kostního cementu vzniká granulom z cizích těles. Růstem granulomu dochází k resorpci kosti na rozhraní implantátu a kosti a vzniku kostních  defektů. Cementované protézy se obvykle uvolňují lineárně - tzn., že mezi cementem a kostí vznikne vrstva vazivové tkáně patrná na rentgenogramu jako měkký lem  
 • Problém reoperace uvolněné kyčelní endoprotézy je problémem náhrady kostních defektů. Při reoperaci použijeme často implantát větší velikosti, při rozsáhlých defektech je nutné použít alogenní kosti a případně kovové augmentační implantáty k armování acetabula. Pokud je to možné, doporučuje se při reoperacích používat bezcementované implantáty, někdy jsou nutné speciální revizní implantáty, jejichž cena přesahuje i 100 000 korun. Přitom je možné při dobrém technickém vybavení ošetřit i velmi závažné formy aseptického uvolnění endoprotézy kyčelního  kloubu

 

Léčba artrózy a onemocnění pohybového aparátu pomocí kmenových buněk

Odpovídá prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D. (spolumajitel společnosti Cellthera)


Co se vlastně děje v těle pacienta, respektive v kloubu, do něhož byla provedena aplikace kmenových buněk?

Kmenové buňky mají dvě mimořádné schopnosti. Jednak možnost sebeobnovy, takže jejich potenciál je uchován do budoucnosti a jednak schopnost diferenciace, tj. změny v takový buněčný typ, který je v daném prostředí potřeba. V případě aplikace do kloubu opotřebeného artrózou dojde k přeměně kmenových buněk do buněk tvořících růstové faktory, které aktivně regenerují kloubní chrupavku, utlumí bolest související s jejím poškozením a aktivně napomáhají zlepšení výživy chrupavky. To vše kmenové buňky dokáží za minimálního přísunu kyslíku. Jestliže ve vdechovaném vzduchu je 21% kyslíku, pak v prostředí kloubu je pouze přibližně zastoupeno 1% kyslíku, což je optimální prostředí pro činnost kmenových buněk.

Je pravdou, že kmenové buňky dokážou obnovit artrózou poškozené chrupavky v kloubech?

Částečně jsem na to odpověděl v předchozí odpovědi. Je potřeba říci, že artrózou trpí 50% dospělé populace starší 50 let. Zátěž velkých kloubů (zejména kolena a kyčle) je pochopitelně vyšší u lidí s vyšší hmotností. Rozeznáváme 4 stupně artrózy, kdy stupeň č. 1 je nejlehčí forma a stupeň č. 4 je nejtěžší forma, u které je chrupavka je zcela zdevastovaná nebo již nepřítomná. Léčba kmenovými buňkami dosahuje nejlepších výsledků u stupně artrózy 1-3. U stupně 4, kdy již v podstatě není z čeho chrupavku regenerovat, vyžaduje zpravidla chirurgické řešení. Je ovšem pravda, že i kandidáti na totální endoprotézu (umělou náhradu) kyčelního nebo kolenního kloubu byli úspěšné léčeni pouhou aplikací kmenových buněk do kloubu a tento nepříjemný zákrok vůbec nemuseli podstoupit. Navíc operace velkých kloubů je zatížena podstatně vyšším rizikem komplikací než aplikace kmenových buněk, která spočívá v jediné injekci do kloubu (u těžších forem artrózy lze uvažovat o druhé injekci v odstupu 6-24 týdnů, ale asi 80% pacientů je úspěšně léčeno jedinou injekcí).

Jaké zkušenosti s touto metodou mají v zahraničí a k jakým výsledkům se dopracovali?

Nejvíce zkušeností pochází z amerických pracovišť, z Austrálie a Jižní Ameriky a některé odkazy lze nalézt na našich webových stránkách www.cellthera.cz

Na poslední mezinárodní konferenci pořádané 3. května 2012 ve městě Hollywood (nikoliv filmový Hollywood v Kalifornii), Florida, USA společností International Cellular Medicine Society byly prezentovány výsledky týmu dr. Centena u více než 500 takto léčených pacientů. Více než 80% pacientů udalo podstatné výrazné zlepšení kvality života, odstranění bolesti, zlepšení pohyblivosti, možnost obnovení sportovní činnosti. Pacienti s těžším stupněm artrózy, kterým byla jejich původním ortopedem navrhována totální endoprotéza kyčelního nebo kolenního kloubu, byli rovněž úspěšně léčeni kmenovými buňkami tak, že operaci vůbec nemuseli podstoupit, nebo ji alespoň oddálili o více než 1 rok.

Podobné výsledky s léčbou artrózy byly prezentovány v loňském roce na konferenci IFATS (International Federation for Adipose Therapeutics and Science; www.ifats.org) u stovek pacientů a tisíců zvířat (zejména psů a koní).


Kdy budete hodnotit výsledky metody v ČR?

Předpokládáme, že vyhodnocení efektu léčby je možné minimálně po jednom roce od podání kmenových buněk.


Vyvinete snahu jednat se zdravotními pojišťovnami ohledně úhrady zákroku z pojistného?

Zatím se nejedná o standardní léčebný postup, ale o novou léčebnou metodu zaváděnou v České republice. Jestliže zkušenosti s totální endoprotézou jsou v současné době zdokumentovány u tisíců pacientů, včetně vedlejších nežádoucích účinků, naše zkušenosti jsou zatím od desítek pacientů. Podobně jako si našla své místo léčba artrózy pomocí krevní plazmy obohacené o krevní destičky a hlavně originální patentovaná krevní metoda léčby pod názvem Orthokine, věříme, že brzy si najde místo i léčba kmenovými buňkami a bude možné vyjednávat podmínky úhrady zdravotními pojišťovnami. Nyní nám jde především o potvrzení bezpečnosti a léčebného efektu kmenových buněk. Je logické, že zdravotní pojišťovny se chovají ekonomicky a pragmaticky. Pokud ukážeme, že tato nová léčebná metoda je účinná a přitom není zatížena závažnými vedlejšími účinky, je finančně mnohem méně náročná než operace, je logické, že v indikovaných případech budou zdravotní pojišťovny takovému způsobu léčby nakloněny.

Tato metoda je vhodná pouze u velkých kloubů, anebo bude použitelná třeba u bolestí zad?

Nejvíce zkušeností celosvětově je s léčbou velkých kloubů. Existují ale i pracoviště, která léčí také bolesti zad související např. s vyhřezlou meziobratlovou ploténkou v počátečním stadiu. Jedná se však o speciálně kultivované kmenové buňky v laboratoři, což česká legislativa zatím neumožňuje bez zastřešení v režimu klinické studie. Jinak jsou velmi dobré zkušenosti s léčbou kloubů postižených zánětem (artritidou, lidově revmatismem), pokud se jedná o jeden nebo několik, zpravidla větších kloubů. Zde se využívá protizánětlivého efektu kmenových buněk a samozřejmě již výše popsané schopnosti regenerace kloubní chrupavky.

Mezinárodní poznatky

Poznatky o léčbě artrózy kmenovými buňkami zazněly na mezinárodní konferenci International Cellular Medicine Society, která se konala v květnu 2012 v USA. Dr. Centeno z klinického pracoviště Centeno - Schultz Clinic, Colorado, prezentoval výsledky desetileté práce související s preklinickým a klinickým výzkumem aplikací kmenových buněk při léčbě artrózy velkých kloubů s níže uvedenými poznatky:

 • bylo sledováno 339 pacientů s artrózou II.-IV. stupně léčených vlastními kmenovými buňkami po dobu 3 měsíců až 4 let. Navíc u 50 z nich bylo prováděno opakované sledování s pomocí zobrazovacích vyšetření magnetickou rezonancí
 • výsledky ukázaly podstatné zlepšení klinického stavu spojeného s ústupem bolesti, zlepšením nebo úplnou úpravou chůze, což bylo prokázáno objektivním zlepšením na magnetické rezonanci postižených kloubů
 • u pacientů s nejtěžším - IV. stádiem artrózy kyčelního nebo kolenního kloubu, kterým byla doporučena totální náhrada,  bylo dosaženo zlepšení léčbou kmenovými buňkami. Dokonce 66% kandidátů na náhradu kolenního kloubu a 79% kandidátů náhrady kyčelního kloubu z celkového počtu 200 pacientů bylo pomocí kmenových buněk natolik zlepšeno, že nebylo nutno přistoupit k další invazívní chirurgické léčbě. Pouze 5 pacientů s postižením kolenního kloubu a 12 pacientů s postižením kyčelního kloubu z výše uvedených 200 pacientů muselo podstoupit umělou náhradu postiženého kloubu po 1-2 letech od aplikace kmenových buněk
 • aplikace kmenových buněk je velice bezpečná, mnohem bezpečnější než podstoupení operace umělé náhrady velkého kloubu, která je zatížena závažnými vedlejšími účinky v 7,7%-10% případů (dle zveřejňovaných údajů). Tyto závažné vedlejší účinky vyplývají zejména z komplikací po chirurgické operaci spojené s totální náhradou velkého kloubu – infekce v místě kloubu i systémové infekce – sepse, vznik žilní trombózy a následné život ohrožující plicní embolie, komplikovaná a zdlouhavá rehabilitační péče, výrazná bolestivost po operaci vyžadující opakované podávání velkých dávek analgetik, které dále poškozují a zatěžují vnitřní orgány (játra, ledviny, žaludek), nutnost celkové anestézie, která je nevhodná nebo nepřípustná pro kardiaky a starší pacienty. Dlouhé čekací doby před operací v řádu měsíců až let dále zhoršují utrpení pacientů s artrózou
 • žádné z výše uvedených vedlejších účinků nebyly pozorovány v případě léčby artrózy pomocí kmenových buněk v souboru 339 léčených pacientů. V průběhu sledování se nevyskytl ani jeden případ rakoviny, ani jeden případ infekční komplikace v souvislosti s podáním kmenových buněk. Mírné vedlejší účinky u méně než 5% pacientů v podobě přechodné ztuhlosti a bolestivosti kloubu v prvních dnech po aplikaci odezněly během několika dnů bez nutnosti podání nesteroidních analgetik / antirevmatik. Jiné závažné vedlejší účinky spojené s léčbou kmenovými buňkami nebyly pozorovány
 • vedle klinického přínosu je také nezanedbatelný přínos ekonomický. Jestliže klasická operace spočívající v totální náhradě velkého kloubu a následná rehabilitační a celková léčebná péče vyžaduje částky v řádu statisíců Kč, pak léčba vlastními kmenovými buňkami včetně následné péče se pohybuje v řádu desetitisíců Kč na pacienta.

 

Jaká očekávání mohou mít pacienti, kteří podstoupili aplikaci kmenových buněk do kloubů postižených artrózou?

odpovídá prim. MUDr. Peter Hajduk z Aura Medical Clinic

V zásadě platí, že čím nižší stupeň artrózy, tím lepší reakce. Kmenové buňky v kloubu vyvolají hned několik reakcí. Dlouhou dobu byli odborníci přesvědčeni, že poškozená hyalinní chrupavka je neopravitelná. Poslední výzkumy ale ukazují, že tomu tak úplně není. A tím máme určitý základ, o který se můžeme opřít a pozdržet progresi artrózy třeba o deset let. A je přece rozdíl, jestli jdete na nějakou vážnější operaci ve třiceti letech, nebo až v padesáti. Tedy jedním z realistických výsledků léčby u artrózy prvního stupně je její výrazné zpomalení, dokonce bych si dovolil říct až reverze stavu. V případě prvního stupně může dojít až k takovému zlepšení, že nemocný bude deset let fungovat úplně bez problémů a třeba i v rozumné míře sportovat. Když je artróza pokročilejší, jsme rádi, když proces výrazně zpomalíme. V případě třetího stupně postižení je pomoc také možná, nicméně tehdy je třeba provést alespoň tři aplikace s odstupem několika, například pěti měsíců. Za úspěch pak považujeme, že se nám povede udržet kvalitu života na určitém stupni. Nelze se domnívat, že ze třetího stupně artrózy uděláme stupeň druhý, nebo dokonce první. Ale snížíme bolestivost, zlepšíme rozsah pohybu, klesne spotřeba léků a tím celkově stoupne kvalita života. Vhodné je také doplnit aplikaci kmenových buněk do kloubu metodou PRP – tedy aplikací vlastní krevní plazmy.

 

Celý článek

 

MUDr.Ladislav Šafránek - lékařská a výživová poradna zdarma

V rámci své poradenské činnosti odpovídá na dotazy týkající se:

 • přírodní, psychosomatické a duchovní medicíny, včetně sebeuzdravování ze zdánlivě "nevyléčitelných" onemocnění,
 • preventivní péče, regenerace, zpomalování stárnutí,
 • před mnoha roky zklamaně opustil oficiální chemickou medicínu a začal se věnovat výhradně celostním a psychosomatickým postupům. V poradenské činnosti i v péči o své vlastní zdraví dává přednost přírodním produktům, které podporují regenerační a samouzdravující mechanismy lidského organismu a které navíc při dlouhodobém užívání významně zpomalují procesy stárnutí,
 • nepřestávají jej fascinovat příběhy klientů, kteří uvěřili a sami sebe uzdravili z nemocí oficiální medicínou "nevyléčitelných",
 • ze všeho nejvíce jej těší úspěšná uzdravení klientek, které se SVÉPOMOCNĚ uzdravily a vyhnuly se vnucovaným rádoby "nezbytným" operacím myomů, prekancerózních děložních čípků či naprosto zbytečnému odstranění životně důležité štítné žlázy.

 

Pokud chcete poradit, klikněte

zde

 

a následně na "zdarma poradíme"

 

 

 

 

VAKCÍNY   JSOU

ODHALUJÍ   TAJNÉ

článek

 

 

CHEMICKÉ     LÉKY

BRZDÍ

REGENERAČNÍ

 

 

Preparáty In formační medicí ny MUDr. J ose fa Jonáše

 

 

LÉČIVÉ 

NEJEN K PREVENCI 

ANEB   ŽIVOT

příroda uzdravuje

 

Polysacharid Beta-glukan obsažený v léčivých houbách je látka, co současný člověk více než potřebuje. Můžeme ho pokládat za moderní kámen mudrců, který byl po dlouhém hledání nalezen

Více

 

 

 • Alzheimer
 • Parkinson
 • Mozková mrtvice
 • Roztroušená skleróza
 • Demence
 • Borélie v mozku
 • Ochrana mozku

 

 

RECENZE

SIBIŘSKÁ ČAGA

Dobry den. Chtela bych se s vami podelit o skusenost s uzivani vyrobku SIBIRSKA CAGA. Pisi prostrednictvim me teticky, o kterou se staram. Teticka ma diabetes 2 typu, jeji hodnoty se pohybovaly  kolem 20. Zacala s uzivanim vyrobku sibirska caga. Ze zacatku se zdalo ze to na ni moc nepusobi, ale kdyz vyuzivala dve

 


2 balení Čagy     -

 

 

 

 

PŘIROZENÁ

CESTA    NEJEN

 

harmonizátory

 

 

 

 

CHITOMAXTM

Superionherbs, Anglie

patentově chráněná látka

anglická farmaceutická kvalita

 

 

Složení Fenuprimu:

Obsah jedné tobolky:

Balení: 90 kapslí

 


Článek o Chitomaxu a Fenuprimu zde

 

-V

Zdraví velký černý pes Sorbon s paničkou I.H.

 

 

 

 

 

 

 

 NOVÉ

 

 

Jak přestat absorbovat negativní energii druhých lidí

Sympatie je schopnost cítit soucit s jinými lidmi. Empatie jde ještě o krok dále. Když je člověk empatický, tak to znamená, že je nejen schopen zaznamenat emoce druhých, ale že je dokáže vnímat jako svoje vlastní.

Často se stává, že empatičtí lidé absorbují příliš mnoho bolesti a utrpení ze svého okolí. To je následně emocionálně ubíjí a blokuje jejich schopnost fungovat na vyšší úrovni.

Pokud jste spolu v jedné místnosti s negativně naladěným člověkem, potom pravděpodobně víte, jak hmotné byly jeho emoce. Cítíte, jak se jeho problémy na Vás valí a Vy máte problém udržet hlavu vzpřímeně.
Naučit se bránit tomuto typu toxické energie je proto velmi důležitá zručnost pro život, protože Váš emocionální stav Vás totiž ovlivňuje mentálně, psychicky i duševně.


Níže následuje 5 způsobů, jak přestat absorbovat negativní energii jiných lidí.

 

Celý článek

 

 

Zásadní průlom v medicíně: cukrovku 2. typu lze vyléčit pouhou změnou jídelníčku - 700 kalorií denně po dobu pouhých 8 týdnů

Jeden z posledních výzkumů „objevil“ metodu léčby, kterou doporučoval Mike Adams - editor serveru NaturalNews už před deseti lety: vhodně sestavený jídelníček působí proti diabetu 2. typu a dokonce jej může i vyléčit.

 

Vědci došli k závěru, že speciální nárazová dieta trvající pouhých 8 týdnů může vyléčit tuto chorobu

 

A co víc, i lidé, kteří mají diabetes více než deset let, mohli po této dvouměsíční dietě zaznamenávat její ústup.

 

Celý článek

 

 

Mamografy způsobují více rakovin prsu, než ji detekují

Dr. Ben Johnson: Napsal jsem knihu pro ženy pod názvem Tajemství moudrosti o zdraví poprsí (The Secret of Health Breast Wisdom) protože my, lékařská komunita, způsobujeme ženám rakovinu tím, že od nich požadujeme vyšetření na mamografu.

Mamografy způsobují rakovinu. Tečka.

Přesto, když dnes žena navštíví svého gynekologa nebo rodinného lékaře, bude se jí toto vyšetření obrazně řečeno „tlačit do hlavy“.

Bude vystavena silnému nátlaku, aby šla na mamograf, který jí může přivodit rakovinu prsu.

Mamograf životy nezachrání. Pokud na něj půjdete, máte o 4% vyšší riziko úmrtí. Po každém mamografu! Tečka.

 

Celý článek

 

 

Jaký je největší problém chlórované vody a jak jej z vody odstranit

Voda z vodovodu je plná chlóru, případně stále více oblíbené dezinfekční látky chloraminu. Chlór je jinak toxickým plynem, poprvé použitý za I. světové války.

Voda, kterou pijeme, by neměla obsahovat více jak 0,3 mg chlóru na jeden litr. Bohužel, častěji je toto množství nad limitem, než pod ním. Důvodem je ta skutečnost, že garantovaná hodnota chlóru musí být i na posledním kohoutku vodovodního řadu. S délkou vodovodního vedení totiž množství chlóru ve vodě klesá, tudíž na počátku vedení je nejvyšší hodnota.

Proto je dobré si svojí vodu otestovat. Dá se to jednoduše provést...

 

 

Warfarin - co vám u lékaře neřeknou

Dlouhodobé podávání Warfarinu (chemikálie původně používaná jako jed k likvidaci hlodavců) je typickým obrazem způsobu myšlení v oficiální medicíně.

Zřejmě nejčastější příčinou mnoha chronických onemocnění - včetně zvýšené srážlivosti krve - je chronické překyselování organismu. To není žádná novinka, marně na to upozorňoval nejslavnější lékař antického starověku a zakladatel racionálního lékařství Hippokrates (460 př. n. l. – 377 př. n. l.). To znamená, že tělo nejen v potravinách přijímá, ale především samo produkuje trvalý přebytek různých kyselých látek, které jsou následně nejen vylučovány z těla, ale bohužel i průběžně neutralizovány tím, že odkudkoliv z organismu na sebe vážou zásadotvorné minerály i za cenu poškozování prakticky všech orgánů v těle.


Celý článek

 

 

Víte, že existují symboly na plastových lahvích? Jsou tyto láhve bezpečné nebo jedovaté?

Většina z vás určite kupuje nápoje v plastových lahvích. Používáme je i pro správnou hydrataci při pobytu v přírodě... Nicméně tyto plastové láhve mohou do obsahu tekutin vylučovat toxické látky. Tím mohou převážit výhody správného pitného režimu.

Jak zjistit jestli je plastová nádoba bezpečná? Jednoduše, ale málo kdo to ví.
Na spodku plastové nádoby je vylisován trojúhelník a v něm je umístěno číslo.

Co umístěná čísla znamenají?

 

Celý článek

 

 

V jednoduchosti je síla: Jak zastavit migrénu doslova za okamžik

Lidé trpící migrénou mají často problém najít způsoby, kterými by silným bolestem hlavy ulevili. Takovéto bolesti nejsou žádným žertem, nejednou dokáží znepříjemnit celý den po dobu, kdy se člověk cítí úplně na nic.

Jejich nejhorší vlastností je, že na některé typy migrén běžná
analgetika vůbec nezabírají.

Máme však pro Vás dobrou zprávu: Existuje něco, co poskytuje při migréně výraznou pomoc a zároveň je to velmi levné.

 

 

 

Celý článek

 

 

TOP

 

 

-

 

 

 

 

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 zde 

 

 

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

zde

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

TOTÁLNÍM   PODVODEM

VLÁDNÍ   DOKUMENTY

 

 

 

PŘINEJMENŠÍM

PŘIROZENÉ

POCHODY

 

 

Přírodně na všechny zdravot ní problémy - 206 produktů řady

 

 

HOUBY

VŠECH CHOROB

BEZ NEMOCÍ

spolehlivě a jistě

 

Beta-glukan byl izolován a v následujících klinických studiích vykazoval značnou stimulační schopnost u onemocnění, která dlouhou dobu nemohla být zvládnuta jinými metodami

prof. Palisa V., DrSc.

 

 

 • Cukrovka
 • Crohnova choroba
 • Lupénka
 • Ekzémy
 • Žaludek
 • Játra
 • Autoimunitní onemocnění

 

 

8.12.2015

pro Superionherbs

baleni, tak se ji jeji hodnoty cukru snizily na polovinu. Dnes ma vyuzivane asi 6 baleni, a jeji  hodnoty jsou 5. A navic je videt ze ma hodne energie, kterou v jejich 82 letech nemela. Moc vsem vyrobky Superionherbs doporucuji. My je doma uzivame cela rodina. S laskou v srdci Andryskova evca.andryskova@seznam.cz

 


a cukr byl na polovině

 

 

 

 

A    ÚČINNÁ

K    HUBNUTÍ

 

metabolismu

 

 

 

 

FENUPRIMTM

Superionherbs, Anglie

patentově chráněné složení

anglická farmaceutická kvalita

 

 

Jak učinkuje Fenuprim? - video

 

 

 

 

Přišel nám dopis jedné naší zákaznice i s fotografií z řad čtyřnohých přátel člověka - Superionherbs.cz 1.12.2015

Vážení dvojnožci, chci vám říci svůj příběh. Jsem jeden z “miláčků” českých rodin. Kříženec vlčáka z labradorem, kterého si vzali z útulku. Ve 12ti letech jsme dostal dle laboratoře rakovinu sliných žláz. Nádory na krku praskly a po určité době se rána zacelila. Dostal jsme Prednison a na naději … před… Po Prednisonu jsem nabíral na váze a tak byly váhou ohroženy klouby a můj pohyb. Pan veterinář Prednison odstavil a měl jsem pouze včelí propolis. Panička si prostudovala dostupné knihy o čínské medicíně – našla Duanwood Reishi a Cordyceps – koupila mi tyto dvě houby, které jsem začal každý den v kapslích užívat. Dnes je tomu už 13 měsíců, jsem čiperný, plný života a zřejmě zdráv. Je mi 13 let. Ať žije čínská medicína a jako prevenci ji budu užívat celý zbytek života.

 

 

ČLÁNKY

 

 

Neočkované děti jsou méně náchylné k nemocem - vědecká studie

Jedna z málo známých vědeckých studií, publikovaná na Novém Zélandu v roce 1992, dokládá skutečnost, že neočkované děti bývají všeobecně zdravější a méně náchylné k nemocem než děti očkované. V kontrastu s tím, co se u vakcín předpokládá - že totiž chrání děti posilováním imunity, která by jinak neexistovala - tento výzkum dokládá, že očkované děti ve skutečnosti mnohem častěji trpí chronickými nemocemi, jako jsou astma, ekzémy (50% českých dětí má atopický ekzém), záněty mandlí apod.

Citace z této studie i s dalšími komentáři byly nyní znovu zveřejněny na serveru www.VacTruth.com. V rámci této studie byly distribuovány rodinám dětí dotazníky, kde bylo potřeba vyplnit, které vakcíny děti dostaly, jaký byl jejich zdravotní stav, zda byly kojeny, jaké bylo jejich stravování a kterými nemocemi si prošly. Na tento průzkum odpovědělo více než 245 rodin

U neočkovaných dětí nebyly zjištěny žádné případy epilepsie


 

Celý článek

 

 

Ženy se mohou doslova zbláznit kvůli tomuto elixíru věčného mládí

V momentě, když se se tento návod objevil na internetu, hodně žen po celém světě se rozhodly jej vyzkoušet, přičemž s výsledkem byly nadmíru spokojené. Dnes je tento návod přeložen do všech světových jazyků a šíří se velice rychle, což je důkazem o jeho účinnosti.

Mohou jej aplikovat i muži.


Ženy, které tento omlazující elixír vyzkoušely, popisují jeho účinky následovně:

 • všichni si u mě všimli, že jsem se změnila. Vypadám o několik let mladší
 • cítím se o  hodně zdravější, mám víc energie a když se podívám do zrcadla, jsem nadšená, ...

 

Celý článek

 

 

Proč by měli všichni diabetici poznat kořen z kurkumy

Většina diabetiků zná velice dobře přínosy nízkoglykemické stravy. O čem však většinou neslyšeli, že kořen kurkumy je nejvíce zkoumanou rostlinou proti cukrovce.

V nedávné době byl publikovaný přehled vědecké literatury v Mezinárodním časopise endokrinologie a metabolismu uveřejněný pod názvem "Anti-hyperglykemický efekt a efekt inzulínové citlivosti kurkumy a její složky kurkuminu. Tento přinesl nové poznatky o tom, že toto starověké indické koření představuje ideální prostředek pro cukrovku II. typu, který dokáže účinně kontrolovat chorobné projevy diabetu, jakými jsou zvýšený cukr v krvi (hyperglykémie) či inzulínová rezistence.

 

 

 

Co je největším znečišťovatelem vzduchu v domácnostech - aviváže, aneb toxiny v domácnosti

Jen málo lidí si uvědomuje, že to jsou vonné svíčky, osvěžovače vzduchu, ale pozor největší zátěž způsobují aviváže, pokud je pravidelně používáte!

V čem je jejich problém?

Naprostá většina z nich obsahuje seznam známých toxinů, které se mohou po použití aviváží dostat do Vašeho těla nošením "zjemněného" prádla, ale také inhalováním po dobu jeho sušení nebo uložením ve skříni a následným odparem.

Následně Vám tyto látky mohou Vám i Vašim dětem způsobovat
celou škálu zdravotních problémů a Vy přitom netušíte, co může být příčinou.

 

Celý článek

 

 

Nejúčinnější přírodní antibiotikum: je vhodné jej mít trvale v domácí lékárničce

Jedna z největších výzev, které dnes čelí současná medicína, je zvyšující se rezistence (odolnost) nebezpečných baktérií na farmaceutická antibiotika. Situace je již tak vážná, že již ani tzv. pancéřová antibiotika na některé patogenní baktérie nejsou účinná.

Oproti farmaceutickým antibiotikám, příroda nabízí proti patogenním baktériím více účinných přírodních látek. Vzhledem k tomu, že se nedají patentovat, tak farmaceutické firmy a pod jejich vlivem vyškolení lékaři o jejich využití nejeví zájem a ani o nich většinou neinformují pacienty.

To ovšem neznamená, že je nemůžeme využívat.

 

 

Celý článek

 

 

Přírodní náhrada za nebezpečné kortikoidy

Kortikoidy (co by chemické léky) jsou synteticky vyráběné steroidní hormony (extrémně účinné, ale velmi zrádné) podobné hormonu kortizolu, který je tvořen v kůře našich nadledvinek.

V organizmu funguje kortizol a jeho deriváty jako stresové hormony, které nám umožňují přizpůsobovat se především dlouhodobému stresu. Jejich účinek je ale široký - od zvyšování hladiny krevního cukru po přerozdělování tělesného tuku a tlumení imunitního systému (řadí se mezi imunosupresiva).

Právě tlumení imunitního systému je ten důvod, proč jsou lékové kortikoidy hodně používány.

 

Celý článek

 

 

Jak se zdravě stravovat?

K odpovědi se dopracujeme, když budeme zásadně vycházet z toho, jak potravu trávíme. Lidské tělo je v současnosti uzpůsobeno především na veganskou stravu. K tomu umíme sice trávit i bílkovny z masa, ale pomalu, tudíž maso bychom měli konzumovat přiměřeně. Ideálně jej jedli předci a to jednou týdně. Ostatní dny bychom měli jíst pouze kombinaci správně upravených obilovin a k tomu trochu luštěnin a tepelně upravenou zeleninu.

Příkladem může být zeleninová polévka nebo kaše se zeleninou na snídani, na oběd karbanátek z čočky a rýže s dušenou zeleninou a na večeři nudle nebo obilná placka s pomazánkou z cizrny.

Syrová versus tepelně upravená zelenina

Syrová zelenina ve větším množství není vhodná, protože zažívací trakt nám neumožňuje její bezproblémové strávení.

 

Celý článek

 

 

18   článků

 

-

 

 

NOVINKA PRO DOBRÝ SPÁNEK

 

MELATONIN

s

Mučenkou, Meduňkou a vitamínem B6

 

 

-