Hemoroidy - léčba, která zabírá

PharmDr. Tomáš Arndt
    
Hemoroidy (můžeme se ve starší literatuře setkat i s termínem zlatý píštěl či lidově hemeroidy) představují intimní a nepříjemný zdravotní problém, který ztrpčuje život pacientům různého věku a pohlaví.

Vzniká zánětem křečových žil v konečníku, kdy dojde k jejich rozšíření. Cévy v oblasti konečníku vytváří cévní pleteň, která se skládá z drobných tepének, které do oblasti krev přivádějí z drobných žilek, které ji odvádějí a spojek mezi nimi, což je zdravý stav. Když je vše pořádku, krev do řitní oblasti přitéká a opět odtéká. Pokud se tento systém vznikem zánětu v některé z cév či žil poruší, dochází k tvorbě hemoroidů.

Vnější a vnitřní hemeroidy

Dělí se dle místa vzniku na vnější hemoroidy a vnitřní hemoroidy. Vnější hemoroidy vznikají kolem řitního otvoru a vzhledem připomínají malé modré hrudky na žíle (podobně jako klasické křečové žíly na nohou). Jsou nebolestivé, měkké, nejsou nijak vlhké a nekrvácí.

Nahromaděním sražené krve v této oblasti, která nemůže odtékat, dochází ke tvorbě bolestivého uzlu. Tento uzel se může projevovat dvojím způsobem. První možnost je ta, že se sražená krev vstřebá a zůstane kožní výchlipka, která sice nepůsobí bolest, ale může komplikovat hygienu kolem řitního otvoru (a zvyšovat riziko infekce) a proto je jí nutno chirurgicky odstranit. Při druhé možnosti uzel praskne a sražená krev odteče. I v tomto případě je třeba zvýšit hygienu řitní oblasti, protože může dojít k zanesení infekce.

Naproti tomu vnitřní hemoroidy, jak tomu napovídá název, se tvoří uvnitř konečníku, zhruba tři až čtyři centimetry od otvoru. Pokud více otečou, začnou se projevovat bolestí a krvácením při vyprazdňování stolice či tvorbou hlenu. Také dochází k jevu označovanému jako prolaps, což je vyhřeznutí hemeroidů, kdy žíly naplněné neodtečenou krví vyhřeznou. Nejprve se zasunou samy, ale posléze je pacienti musí zpět zasunout prsty, což je velmi nepříjemné. Pokud dochází dále k rozvoji onemocnění, dochází k zánětu kůže, který je zapříčiněn, produkcí hlenu obsahujícího zbytky stolice (pokožka je vlhká a podrážděná). Typickým příznakem je krev při odchodu stolice, ať už na toaletním papíru či v toaletní míse, kam odkapává. Na rozdíl od vnějších hemoroidů jsou méně bolestivé, oblast, kde se objevují vnější hemoroidy, je totiž bohatě inervovaná.

Vznik hemoroidů může podpořit řada negativních faktorů, jako je častá jízda na kole, sedavý způsob života, často opakované průjmy či zácpy, kolísavý krevní tlak, nemoci žilního systému či chyby v životosprávě jako je obliba silně kořeněných jídel, malý podíl tekutin či vlákniny. Svoji roli může hrát i dědičnost.

Hemoroidy v těhotenství

U žen je hlavní příčinou těhotenství, kdy příčinou je rostoucí plod v děloze, který vyvíjí tlak na okolní tkáně a cévy a také na dolní dutou žílu, do které proudí krev z dolních končetin. Při stlačení této žíly se zpomaluje prokrvování a tělo otéká.

Proto se hemoroidy objevují zpravidla až ve třetím trimestru a někdy také dochází ke vzniku hemoroidů po porodu. Vznik hemoroidů ovlivňuje i častá zácpa v těhotenství. Pozitivní fakt je to, že pokud žena netrpěla hemoroidy před těhotenstvím, dojde často k samovolnému zlepšení stavu.

Hemoroidy a jejich léčba

V každém případě je nutno navštívit lékaře. Je to důležité i z toho důvodu, že pokud dochází k bolesti a krvácení při vyprazdňování, lékař musí vyloučit, že se může jednat i o příznaky závažnějšího onemocnění, jako je kolorektální karcinom.

Základní léky proti mírnějším formám hemoroidů jsou volně prodejné speciální masti na hemeroidy a čípky.

V případě vnějších hemoroidů je třeba důsledně dodržovat hygienu a postiženou oblast koupat v odvarech z dubové kůry či heřmánku. Dále je třeba zvýšit příjem tekutin a hygienu v oblasti konečníku.

V případě tzv. trombonizovaných hemoroidů (obsahujících sraženou krev) se obvykle provádí zákrok, při kterém se odstraní celá trombonizovaná část. Může se jednat o klasický chirurgický zákrok, ale může se použít i laser. Někdy se odstraňuje pouze hemeroidální uzlík, někdy i okolní sliznice.

Může dojít k odstranění hemoroidů bez operace?

Ano, v případě mírnějších hemoroidů lze použít léčbu jinými metodami. K dalším specifickým metodám bez operace patří infračervená fotokoagulace (vhodná pro malé hemoroidy), podvazování, kryosondy (zmražením hemeroidu dojde k jeho zajizvení). Podvazování neboli elastická ligatura je nejrozšířenější léčebná metoda u nás. Podvázání hemoroidu se provádí pomocí gumového kroužku. Po tomto podvázání je hemeroid zaškrcen a odpadá. Ke zničení hemoroidálního uzlíku se používá i teplo (bipolární koagulace) či elektrický proud (unipolární elektrokoagulace).

Pacient si sám může v případě mírnějších forem pomoci teplou sedací koupelí či v případě vnitřních hemeroidů aplikací ledu.

Jak léčit hemeroidy?

Jako doplněk léčby či jako prevenci lze užívat či používat řadu přírodních přípravků. Na zmírnění lokálních projevů se dá použít Hemostop Gel, který obsahuje allantoin (důležitý pro své regenerační účinky) a standardizované extrakty z dubové kůry, třezalky a Aloe Vera complex s obsahem rostlinných výluhů. Zevně se dá použít Ruticelit krém, který obsahuje komplex výtažků z léčivých rostlin a pomáhá při zánětech žil, tedy i při vzniku hemoroidů. Jako součást léčby i jako prevenci se dá užívat přírodní přípravek HemoStop ProBio, který působí příznivě či roztok Hemoran.

Důležitou roli hraje i prevence, pokud víme, že například se může jednat o dědičnou záležitost. K ní patří obohacení stravy o větší podíl vlákniny, větší příjem tekutin, snížit pití kávy a alkoholu (odvodňují), u osob s nadváhou zhubnout, více se věnovat pohybu (mimo jízdy na kole) či nosit vzdušné oblečení a v neposlední řadě dbát pečlivě o hygienu v oblasti konečníku.

Zdroj: www.celostnimedicina.cz

Rady pátera Františka Ferdy

Hemeroidy:

Zevně přiložit strouhanou mrkev na konečník. Opakovat 5x možno i 3 hodiny za sebou. Vždy novou mrkev každou hodinu nastrouhat. Na starou židli položit igelit, do gázy mrkev a usednout si na ni na 1 hodinu. Po obkladech z mrkve 3x nastrouhat 5 dkg syrové cibule nebo nakrájet nadrobno, dát do gázy, přiložit na konečník na 2 hodiny. Potom po 12 dní výplachy: do ½ l vody 2 lžíce dubové kůry, pelyňku a 2 stroužky česneku. Vařit 7 minut, zcedit, odvar rozdělit na 2 části. Ráno vypláchnout konečník a 1x večer opět. Držet v konečníku co nejdéle. Možno použít balónek.

Mast na konečník – hemeroidy:

3 lžíce cibule, 3 lžíce mrkve, 3 lžíce olšových větviček, nebo 15 olšových lístků do 10 dkg sádla, pak slijeme a podle potřeby mazat na konečník (při obtížích).

Rady paní Treben

Heřmánek ulehčuje stolici, přičemž nemá projímavé účinky. Proto je vhodný na vnitřní léčení zlaté žíly (hemoroidů), zevně ji zase můžeme léčit heřmánkovou mastí. Při krvácení zlaté žíly používáme nálev z pastuší tobolky na výplachy, sedací koupele a na umývání. Proti hemoroidům se dělá také dobrá mast z řebříčku. Účinné je též navlhčování Švédskými kapkami.

NEJLEPŠÍ PRODUKT

 GALLOTIN

(Kukuřice setá, Slunečnice roční, Lnice květel, Dub letní, Šalvěj lékařská, Řebříček obecný)

Gallotin, průnikový gel na hemoroidy

je jemný přírodní gel s dezinfekčními a stahujícími účinky.

Kdy Gallotin - průnikový gel na hemoroidy pomáhá:

 • posiluje cévní stěnu a ošetřuje pokožku v okolí problematických partií,
 • tlumí bolesti a diskomfort spojený s hemoroidy,
 • má desinfekční a stahující účinky.

Zkušenosti kupujících z Prozdravi.cz

S Gallotinem jsem velmi spokojena, je to zatím to nejlepší, co jsem na hemoroidy vyzkoušela. Velice zklidňuje a rozhodně se stav nezhoršuje.

S produktem Gallotin jsem velice spokojena. Přestože jsem používala několik produktů, žádný z nich mi nepomohl tak jako Gallotin. Díky.

Gallotin je naprosto PERFEKTNÍ :))

Gallotin shledávám velmi užitečným, doba aplikace do ustoupení potíží cca 2-3 týdny, ale řešil jsem i další podpůrné prostředky k uzdravení (a koupel v mořské vodě).

S produktem Gallotin - průnikový gel na hemoroidy jsem víc než spokojená, působí  rychle. Mohu jen doporučit.

Měla jsem obtíže teprve podruhé nebo možná potřetí v životě. Produkt Gallotin jsem objednala na základě internetové diskuze a rozhodně jsem nelitovala. Za dva dny jsem byla v pořádku, nemluvě o okamžité pocitové úlevě. Za zmínku stojí i to, že gel neznečišťuje spodní prádlo.

Balcann - dubovou kůru použila už celá rodina na jakékoliv oděrky, kožní vyrážky, prozatím jsme velmi spokojeni. Koupelový olej jemný dětský - spíše se jedná o příjemnou vůni, dítě pak krásně po olejíčku voní. Natur aroma airspray - Litsea cubeba - spokojenost, krásně provoní, vůně vydrží déle, stačí troška nastříkat. Gallotin - problémy ihned po použití zmizely.

Vyzkoušel jsem do této doby několik různých mastí, ale největší účinnost a největší spokojenost mám s kombinací těchto dvou - Konopná mast na hemeroidy a Gallotin.

Průnikový gel na hemeroidy Gallotin je super.

Užíváním přípravků Gallotin a Hemoran se mi výrazně ulevilo. Můžu říci, že jsem s výsledkem spokojen.

S produktem Gallotin jsem spokojená.

Cremcann je velmi příjemný zvláčňující krém a budu jej objednávat opět po jeho spotřebení a Gallotin gel také splňuje mé požadavky a také po spotřebování znovu objednám. Děkuji za váš zájem.

Dobrý den, užívám Rakytník i Gallotin - jsou velmi dobré, myslím účinné, takže všem doporučuji.

Gallotin jsem již vyzkoušela, je velmi dobrý.

Dobrý den, ano byla jsem s oběma přípravky (Gallotin a Hemoran) spokojená. Z 80 % se mi zdravotní potíže zlepšily, což jsem ani nečekala. Mast ještě používám a tím se mi potíže ustálily a jsem moc ráda. Po porodu mi zůstali hemeroidy, které sice nezlobily, ale chtěla jsem je řešit, což se mi podařilo, jak píši výše :-) A co se týče dodání, tak jsem na 100 % spokojená.

Dobrý den, Hemostop Probio - myslím, že pomáhá, je to lepší, menší zdravotní potíže, než předtím, asi objednám další. Gallotin - výborný, dobře účinkuje, skvělé balení na cesty.

Přeji dobrý den, s Gallotinem a s Hemodinem Akut, jsem spokojena. Za pár dní potíže odezněly. Určitě vás budu doporučovat známým.

Dobrý den, působení B - Complex Star jsem nepostřehl, ale spíš to bude tím, že je to vitamín a ne lék.
Gallotin a Hemoran působili výborně. Po 2 dnech citelná úleva, během 14 dnů velké zlepšení a po 4 týdnech vyléčení. Ale nedokážu posoudit, který je lepší, užíval jsem je současně a navíc jinou zkušenost nemám.

Dobrý den, děkuji Vám za mail a za Váš zájem... Už jsem Vám chtěl napsat dříve, ale tak trošku nestíhám... :-) S přípravkem Gallotin, jsem maximálně spokojen a ani jsem ho nemusel celý spotřebovat... Už po pár dnech, kdy jsem zaznamenal zlepšení, jsem Vám chtěl napsat, že Vám moc děkuji a všem lidem, kteří mají obdobné problémy, tak přípravek Gallotin na 100% doporučuji !!! Ještě jednou díky, přeji Vám krásný den a hodně spokojených zákazníků... :-)

Hemostop gel Max

Hemostop gel Max

je zdravotnický prostředek při hemoroidech. Jedná se o účinný přípravek s obsahem 12 rostlinných extraktů, díky nimž má hydratační, zvláčňující, zklidňující, regenerující, chladivý a čistící účinek.

Po nanesení na konečník vytváří Hemostop Gel Max hydratační, zvláčňující, zklidňující, regenerační, chladivou a čistící hydrogelovou vrstvu. Hydrogelová vrstva vytváří na konečníku příznivé podmínky pro aktivaci přirozených regeneračních a protizánětlivých mechanismů.

Hemostop gel Max je určen k aplikaci na konečník a okolí konečníku:

 • při poruchách sliznice konečníku spojených se vznikem hemoroidů,
 • při svrbění, štípání a pálení konečníku,
 • při opruzení a popraskání sliznice a okolí konečníku.

Zkušenosti z Prozdravi.cz

S Hemostop gel Max jsem byl velmi spokojen a myslím, že to po nějakém období budu aplikovat opětovně. Obtíže se velmi zmírnily. Děkuji.

Hemostop Gel používám večer na rozšířené žilky na obličej a je moc příjemný. Též na nohy je dobrý. Žíly nejsou tak viditelné.

Hemostop Gel je účinný proti svědění v konečníku.

S produktem Hemostop gel jsem naprosto spokojen, i nadále jej budu používat.

S vaším produktem Hemostop Gel jsem velmi spokojen, už jsem si ho objednal podruhé. Mé potíže, které mě pronásledovaly několik let, po pár dnech použití ustoupily a v současné době už nemám žádné bolestivé potíže. V léčbě ale pokračuji dál, aby se potíže nevrátily a ustoupily natrvalo. Děkuji vám za tak dobrý výrobek.

S produkty Panthenol Plus - mléko, Hemostop Gel a HemoStop ProBio Max jsem byla spokojena. Nejvíce jsem spokojena s gelem Hemostop.

S výrobky Hemostop jsem spokojená.

Produkty Hemostop Gel a Bio Lifefood používám už několik let a jsem s nimi i jejich účinky maximálně spokojen. Ostatně o tom svědčí i moje opakované objednávky. Důvěřuji jim a mohu se na jejich pozitivní působení spolehnout. Doporučuji je proto také dalším kolegům a přátelům.

Hemostop gel dle očekávání pomáhá.

Výrobky Hemostop Gel a HemoStop ProBio používám na doporučení lékaře krátce asi 1/2 roku a jsem s nimi spokojen. Problémy odezněly asi po 3 týdnech a nyní nemám žádné potíže. Přesto pokračuji v užívání jak tobolek, tak i gelu.

Hemostop Gel má dobré reference a dobrou cenu ve spojení s tabletami Hemostop. Jiné léky způsobovaly alergické reakce. V případě Hemostopu nastala okamžitá úleva a výrazné zlepšení, které trvá dodnes. V případě větších potíží stojí za úvahu kombinace s tabletami Hemostop. Doporučuji o něco méně sedět a trochu více se hýbat. Produkt bych doporučil ostatním.

Hemostop gel je naprosto perfektní v tom, že zabírá hned. Dvakrát jsem ho namazala a bylo po pálení. Je to gel, krásně chladí, neštípe. Taky rychle zaschne, takže se nerozmazává mezi půlkami, to může být dost nepříjemné. A jak říkám, zabírá hned. Používám ho i preventivně.

S produkty Hemostop Gel a UP! Love jsem spokojený.

HemoStop gel znám, jsem s ním velmi spokojena. Odpovídá účinkům, pro které jsem si jej objednala a mohu jen vřele doporučit.

S přípravkem Hemostop gel jsem velmi spokojena. Splnil mé očekávání.

Díky gelu a tobolkám Hemostop došlo ke zlepšení zdravotního stavu.

Při velkých problémech užívám tablety HemoStop Probio a HemoStop gel zároveň a za dva-tři dny je vše zas tak jak má být. Jsem spokojena. Někdy používám jen gel.

Dobrý den, tobolky HemoStop ProBio jsem využívala všechny a myslím, že mi hodně pomohly. Určitě si je v brzké době opět objednám. Gel HemoStop používám jen občas, pokud mám větší potíže a musím říct, že také pomáhá a zklidňuje postižené místo.

Dobrý den, přípravek HemoStop gel se mi velmi osvědčil a pozoruji značné zlepšení mých potíží s hemeroidy.

Ruticelit

je bioinformační širokospektrální regenerační krém s vyváženým bylinným komplexem a vysokým obsahem termální vody vřídla Podhájská. Součástí krému jsou vysoce účinné látky jako lipozómy, AHA kyseliny, vitamíny. Tento přípravek obsahuje výtažky rašeliny, které mají protizánětlivý a protiplísňový účinek. Současně také příznivě působí na pevnost a elasticitu cévních kapilár.

Podle tradiční čínské medicíny ovlivňuje Ruticelit především energetickou dráhu srdce, sleziny, slinivky, tlustého střeva, jater a ledvin. Působí na problémy, které se pojí k nedostatečné funkci těchto drah. Hlavní obsahovou složkou Ruticelitu je rostlinná látka rutin a celá řada dalších flavonoidů.

Kdy Ruticelit pomáhá:

 • při zánětech žil, bércových vředech, hemoroidech, křečových žílách, trombózách,
 • regeneruje kůži a tkáně po zhmožděninách, zlomeninách, lomivosti jemných cévních kapilár na obličeji i po těle,
 • při zánětlivých stavech pokožky a nervů,
 • urychluje regeneraci po nadměrném opalování např. v soláriu (krém aplikujeme až po opalování),
 • při otocích, špatně se hojících ranách a vředech, akné,
 • při některých alergiích a migrénách,
 • při psychickém napětí,
 • při poruchách slinivky, sleziny, srdce,
 • při nedostatečném cévním oběhu,
 • pro osvěžení cév nohou po dlouhém stání, napětí v lýtkách nebo při těžkých unavených nohách.

Hemostop Probio Max

je doplněk stravy, jehož hlavními složkami jsou diosmin/hesperidin, dobromysl, probiotika a prebiotika. Právě díky dobromysli přispívá přípravek k vyšší pevnosti a pružnosti cévních stěn.

Produkt Hemostop Probio Max obsahuje probiotický komplex:

 • 1,5*108 Lactobacillus acidophilus,
 • 4,5*108 Bifidobacterium bifidum,
 • 4,5*108 Bifidobacterium longum.

Složení v 1 tobolce:

 • 450 mg    Mikronizovaná purifikovaná flavonoidní frakce (diosmin:hisperidin 90:10)
 • 60 mg      Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)
 • 60 mg      Inulin (prebiotikum)
 • 20 mg      Vitamín P (rutin)
 • 15 mg      Vitamín P (rutin)
 • 15 mg      Dobromysl obecná (Origanum vulgare, nať, list)
 • 4.5 mg     Vitamín E (D-alfa-tokoferol)
 • 0.01 mg   Selen (seleničitan sodný, selenan sodný)

Zkušenosti s produktem "Hemostop Probio Max"

S produkty Panthenol Plus - mléko, Hemostop Gel a HemoStop ProBio Max jsem byla spokojena. Nejvíce jsem spokojena s gelem Hemostop.

S výrobky Hemostop jsem spokojená.

Hemostop Probio Max pomáhá. Zaznamenal jsem výrazné zlepšení problémů.

Hemostop Probio Max mé blízké osobě vyhovuje. 100 % pomáhá.

Produkt HemoStop ProBio jsem si koupila dříve v lékárně a využívala. Později  jsem ho koupila u vás. Doporučuji ho lidem, kteří mají lehčí problémy s hemeroidy, přestane pálení i svědění a částečně se i zmenší. Doporučuji.

Výrobky Hemostop Gel a HemoStop ProBio používám na doporučení lékaře krátce asi 1/2 roku a jsem s nimi spokojen. Problémy odezněly asi po 3 týdnech a nyní nemám žádné potíže. Přesto pokračuji v užívání jak tobolek, tak i gelu.

Myslím, že HemoStop ProBio funguje tak, jak má.

S Hemostopem jsem neskutečně spokojená. První impulz jsem dostala ke koupi od lékárnice a už tehdy jsem byla nadšená jak rychle zabral. Posléze jsem přešla na objednávání z internetu, protože je to přeci jen choulostivá věc a nepotřebuji, aby sousedka za mnou v řadě věděla, co mám za problémy. Každopádně na bolesti, krvácení i svědění je to naprostý zázrak, krásně se mi to spravilo, a to za krátkou chvíli. Žádné sáhodlouhé čekání v bolestech.

Jsem z produktu HemoStop nadšená. Je to první výrobek, který zabral během krátké doby. Na levé půlce se mi často dělá trhlina, která je opravdu nepříjemná a bolestivá, ale po HemoStopu rychle zmizela.

Přípravek HemoStop je dobrý, již po druhém použití ustalo krvácení z hemoroidů. Je to výborné. Od té doby, co HemoStop používám, je vše v naprostém pořádku. Doporučuji každému, kdo má nějaké problémy s hemoroidy.

HemoStop ProBio mi opravdu pomohl. Po delší době, kdy mě trápily hemeroidy, mám konečně pokoj.

HemoStop ProBio mi pomáhá.

Při pravidelném užívání produktu HemoStop je již po prvním balení znát zlepšení.

Dobrý den, ano, s výrobkem HemoStop jsem velice spokojená, pomohl mi od většiny obtíží, které jsem měla. Děkuji.

HemoStop ProBio - rychlý slibovaný účinek. Velká spokojenost.

Dobrý den, uvedené výrobky používám dlouhodobě a prozatím jsem se k nim nevyjadřovala, protože jejich účinek je třeba prověřit v dlouhodobějším horizontu. Potravinové doplňky neúčinkují tak rychle jako alopatická léčiva. Takže nyní moje zkušenosti. Priessnitz Chladivé mazání, Arthrocann, balzám Devatero kvítí, Mentholka a lubrikant vaziva Biora používá moje maminka na kloubní potíže (artróza, bolesti svalů a ramen, drobných kloubů na rukou) ke zmírnění bolestí. Bez těchto přípravků by její život byl mnohem obtížnější, protože kvůli potížím se žaludkem nesnáší různé medikamenty na tlumení bolestí. Já sama jsem vyzkoušela Bioru na bolesti kyčelního kloubu. Kvůli tomu jsem nemohla spát na boku. Po několika týdnech používání Biory se již v tomto nemusím omezovat, i když bolest ještě v menší míře přetrvává.

Malinovou směs a Mateří kašičku, resp. PM-Estromenox považuji za naprosto zázračné preparáty, i když toto spojení užívám jen nerada a s velkou opatrností. Měla jsem cca 5 let potíže s menstruací, zřejmě způsobené menopauzou (silná, dlouho trvající, posléze se vždy řadu týdnů vlekoucí menstruace). Po týdnu užívání Malinové směsi se potíže dočasně zhoršily, což je běžný proces u léčby bylinnými přípravky. Po dalším týdnu bylo po problému a tento stav trvá již cca půl roku. Naopak se dostavily návaly horka, které rovněž asi po dvouměsíčním užívání Mateří kašičky a PM-estromenox prakticky odezněly. Byla jsem sice se svými potížemi u lékařky, ale ta mi předepsala tradičně hormonální léčbu, kterou odmítám. Využívala jsem sice předepsaný lék (již se nepamatuji na jméno), ale výsledky veškeré žádné. Takže tuto cestu jsem opustila.

Hlívu ústřičnou v různém provedení (např. s rakytníkovou šťávou apod.) používáme s maminkou již několik let. Mamince funguje na cukrovku, její hladina cukru se pohybuje pod 6, v poslední době i pod 5. Jen upozorňuji, že maminka trpí diabetem 2. typu. U mně hlíva funguje velmi dobře na imunitu. Předtím jsem bývala vždy aspoň 1 týden každý rok v pracovní neschopnosti díky různým virovým nákazám, horečkám atp. Od té doby, co hlívu pravidelně užívám jsem nebyla nemocná, maximálně mě postihne rýma. A tu léčím nějakým antivirovým prostředkem. Na to se mi osvědčil Citrovital. Musí se však užívat ihned od okamžiku, kdy člověk pocítí, že něco není v pořádku, tedy ještě dříve, než se u něj naplno projeví první příznaky. Naposledy jsem používala Citrovital po 15 kapkách každé 3 hodiny a díky tomu se u mě rýma vůbec neprojevila. V jiném případě jsem použila přípravek Baktevir, ovšem začala jsem jej užívat již po propuknutí příznaků. I přesto se mi podařilo se nejhorších příznaků rýmy zbavit během 2 dnů a celková doba "postižení rýmou" se zkrátila asi na 4 dny. Co se týče Hemostopu, tak mohu jen konstatovat, že opravdu pomáhá zmírnit až odstranit potíže, takže "soužití" s hemoroidy je posléze prakticky bezproblematické.

Na závěr bych si chtěla jen postesknout v tom smyslu, že ačkoliv si platím zdravotní pojištění, tak je mi vlastně na nic, protože nic z toho, co člověku opravdu pomůže, nespadá pod platby zdravotního pojištění. Takže vlastně vydávám na své zdraví dvojnásobné částky (jednou povinné platby zdravotního pojištění a podruhé skutečné za léčbu bylinnými přípravky). Myslím, že to tak dělá hodně lidí, takže tvrzení politiků, že máme zdravotnictví zadarmo a že je třeba na něj vydávat více peněz ze soukromé kapsy, je opravdu minimálně úsměvné. To oficiální částečně ano, ale skutečnou léčbu si často lidé, kterým oficiální medicína nepomůže, musejí nakonec stejně zaplatit sami. A nejvíc mi vadí, že naše zdravotnictví se vůbec nezabývá prevencí (očkování za takovou prevenci nepovažuji), která by byla určitě levnější než následné hasení požáru. Např. kdyby třeba hlíva byla na předpis jako preventivní prostředek na posílení imunity, určitě by naše zdravotnictví následně ušetřilo za drahou léčbu viróz a chřipek, často za mohutné účasti antibiotické medikace. Ovšem, zase by nevydělalo na vakcínách proti chřipce, kterou nám neustále vnucuje. A nejenom na nich.

Dobrý večer, s produktem HemoStop ProBio jsem velice spokojen. Proto ho od Vás již delší dobu kupuji.

HemoStop Probio funguje dokonale. Během pár dnů máte po problému, neznám nic lepšího! Občas beru jako prevenci a jsem už bez těch nepříjemných potíží. Je to super!!

Díky gelu a tobolkám Hemostop došlo ke zlepšení zdravotního stavu.

Zakoupila jsem si HemoStop Probio a s jeho účinky jsem spokojená. Potíže téměř vymizely.

Dobrý den, v každém případě jsem jsem nyní zcela bez obtíží. Nevím, jestli HemoStop Probio léčí příčinu, nebo jenom odstraňuje následky. Pro jistotu jsem si minulý týden objednal HemoStop ProBio 60+30, který hodlám ještě měsíc užívat a potom vysadit. Jsem zvědavý na výsledek.

Dobrý den, v roce 1995 jsem prodělala operaci hemoroidů a od této doby dělám vše, abych tuto operaci nemusela znovu podstoupit. HemoStop mi doporučila známá a už ho užívám čtvrtý měsíc. Problémy, které jsem měla, pomalu ustupují a hlavně přestaly bolet nohy (cévní pavučinky), přestaly křeče. Když to doplním pitým režimem (2 a 1/2 l až 3 l tekutin), zeleninou, ovocem atd., jsem spokojená. Jak se říká "Víra tvá tě uzdraví", tak i věřím, že HemoStop mi pomůže od problémů, které jsem si v poslední době zavinila svou nedůsledností.

Dobrý den, produkt HemoStop ProBio má podle mého názoru vynikající vlastnosti. Přípravek užíval můj syn - diabetik - dializovaný pacient - který měl potíže s konečníkem. Opruzení, křeče apod. Po využívání 1 balení produktu je již bez potíží. Užívá jej nadále jako prevenci. Doporučuji všem. Určitě si ho zase objednáme.

HemoStop ProBio společně s produktem HemoStop gel mě za 6 dní téměř zbavily všech obtíží. Z recenzí, které jsem četl má být účinek patrný až po 10 dnech. Z mé vlastní zkušenosti musím konstatovat, že recenze nelhaly. Skoro měsíc předtím už jsem měl velmi nepříjemné obtíže. Svědění, pálení atp. Zkoušel jsem Faktu, spíše to bylo horší. Možná, že to každému tak nezabere, ale já jsem zatím velmi spokojen.

Dobrý den, Hemoran už používám asi 2 měsíce. Začala jsem při akutních obtížích s hemoroidy a zkombinovala jsem ho s lékařským ošetřením a s HemoStop Probio. Potíže ustoupily, ale nemohu přesně určit, který podnět k tomu přispěl. Řekla jsem si, že ho vyzkouším užívat dlouhodobě. Je to bylinné a myslím si, že i účinné.

Při velkých problémech užívám tablety HemoStop Probio a HemoStop gel zároveň a za dva-tři dny je vše zas tak jak má být. Jsem spokojena. Někdy používám jen gel.

Dobrý den, tobolky HemoStop ProBio jsem využívala všechny a myslím, že mi hodně pomohly. Určitě si je v brzké době opět objednám. Gel HemoStop používám jen občas, pokud mám větší potíže a musím říct, že také pomáhá a zklidňuje postižené místo.

Dobrý den, Hemostop Probio - myslím, že pomáhá, je to lepší, menší zdravotní potíže, než předtím, asi objednám další. Gallotin - výborný, dobře účinkuje, skvělé balení na cesty.

Colafit duo kombinuji se světelnou terapií a pozoruji zlepšení. Objednala jsem si druhé balení. Zatím spokojenost. HemoStop ProBio a Kelp používáme v rodině  jako prevenci. Vyzkoušeno a jsme spokojeni.

Dobrý den, nakupuji ve vašem obchodě již delší dobu, jsem s vámi spokojena, přípravky mám rychle a levněji než v lékárnách. HemoStop ProBio manžel užívá již delší dobu a tvrdí, že mu pomáhá. Beta karoten užíváme každý rok před létem, nejsem přes léto spálená od sluníčka, myslím, že opravdu chrání.

Dobrý den, odpovídám na Vaši otázku dle objednaného zboží, s přípravkem HemoStop ProBio jsem byla velmi spokojená, v období cca 14 dní vymizely komplikace, a tudíž i nepříjemné pocity, začínající krvacení zcela vymizelo a doposud se nevrátilo, s přípravkem jsem byla maximálně spokojená a mohu jen dále doporučit. Byla jsem příjemně překvapená a opravdu mne výrobek maximálně potěšil.

Dobrý den, s produktem HemoStop ProBio 60 tob. jsem velice spokojen, zkoušel jsem mnoho probiotik, ale HemoStop je opravdu kvalitní přípravek s rychlým účinkem. Bohužel spoustu lidí asi odradí jeho cena, protože na trhu je velký výběr podobných, ale cenově dostupnějších přípravků, ovšem ne tak kvalitních. Takže si myslím, že nejlepší reklama na tento výrobek je doporučení přímo od spokojeného "uživatele" a to i v mém případě, kdy si k dalšímu balení objednám ještě jedno pro známého.

Výrobky Maca a Eregma kupuji opakovaně, jsem spokojen. Výrobek Hemostop Probio jsem koupil poprvé a jsem také spokojený.

Dobrý den, na Vaši žádost se s Vámi velice ráda podělím o moji velikou spokojenost s přípravkem HemoStop ProBio. V oblasti konečníku se mi udělala trhlinka, která velice bolela a po několika měsících marného boje za pomoci mastí a čípků, jsem byla bolestí nucena navštívit lékaře, který mě poslal na chirurgický zákrok. Měla jsem z tohoto veliký strach. Náhodou jsem na internetu objevila tento zázračný poklad. Neváhala jsem ani chvilku a řekla jsem si, že to bude můj poslední pokus. Nejdříve mě potěšilo, že jsem zboží obdržela již následující den a ihned jsem záhájila léčbu. Třetí den nastala úleva od bolesti a každým dalším užitím tablety se to zlepšovalo a nastala opravdu veliká úleva. Nejde ani popsat moji radost a spokojenost. Jsem ráda, že jste mě oslovili a já Vám mohu tímto poděkovat. Je pravdou, že mě to ještě malinko pobolívá, ale věřím tomu, že se to bude postupně lepšit, jelikož jsem ještě nevyužila celé balení a určitě bude třeba si objednat ještě další a možná i vícekrát, protože se léčím s ulc.kolitidou a tento přípravek bude mým pomocníkem. Hlavně jsem ušetřena nepříjemného chirurgického zákroku. Všem, kdo bojují s touto bolestí doporučuji tento, musím ještě jednou použít slovo zázrak, si zakoupit a věřím v jejich spokojenost.

Vážený týme, ano s výrobkem HemoStop Probio jsem spokojen. Působení dle očekávání. Přeji krásný den a těším se na další spolupráci.

HemoStop ProBio, Probian i Frezyderm - krém na zmírnění symptomů při hemeroidech používal manžel po operaci hemeroidů a vyjádřil s nimi spokojenost. Měl je i doporučené od lékaře.

Můj manžel je velmi spokojený s přípravkem HemoStop ProBio. Po pravidelném užívání HemoStopu mu téměř vymizely problémy s hemeroidy a upravila se mu stolice. I gel je velmi výborný.

Dobrý den, přípravky fungují různě. Borůvková směs vcelku dobře, krém na celulititu - ze vzorku není poznat větší účinek. Nejlepší je HomoStop Probio, ten je opravdu dobrý a moc pomohl.

Dobrý den. HemoStop ProBio užívám už několikátou dávku a jsem velmi spokojen. Potíže, které jsem měl, téměř vymizely, byly v takovém rozsahu, že mě hrozila operace. Nyní, až na malé výjimky, skoro žádné nemám. Přeji hezký den.

Dobrý den, Mladý ječmen působí velice rychle a výsledky jsou překvapivé, nástup celkové energie a vitality nastal po 3 dnech užívaní. HemoStop ProBio je asi ohodnocen high end, nic lepšího asi není :-) Účinky tohoto preparátu se dostavily asi po 10 tabletách. Jsem maximalně spokojen se zbožím, které jsem u vás zakoupil, popis zboží a účinky, jak uvádíte v návodech, opravdu fungují :-) Přeji vám krásny den plný zdraví a vitality :-)

Dobrý den, s výrobkem HemoStop ProBio jsem velmi spokojena. Nyní, po využívání téměř celé dávky, jsem se zbavila úplně obtíží trvajících několik měsíců. Výrobek mohu vřele doporučit.

Hermo Stop používám často, jde o kvalitní výrobek, který působí velmi příznivě nejen na hemeroidy, ale celkově na žíly. Mohu opravdu doporučit.

Dobrý den, s přípravkem HemoStop ProBio jsem byl velmi spokojen, pouze jsem potřeboval hemeroidy doléčit. Z hlediska lékařského to nebylo nic vážného, ale masti nepomáhaly, až jedna tabletka vašeho přípravku denně užívaná cca 30 dní. V současné době je užívám občas jako prevenci a doplněk stravy.

Dobrý den, s přípravkem HemoStop ProBio jsem velice spokojena. Opravdu účinkuje znamenitě. Velice děkuji.

HemoStop ProBio je něco úžasného, dlouho jsem používal všelijaké mastičky, čípky, tablety, léčba těmito metodami nikam nevedla. Testoval jsem co bude zabírat a že jsem toho zkusil hodně a mohu říci že s HemoStop jsem na výsost spokojen.

Váš přípravek funguje k naprosté spokojenosti.

Ještě jsem od Vás obdržel přípravek Hemostop Probio, ten jsem bral pro svou mámu (80 let), dle jejich slov a i mého pozorování (bydlí u mne, starám se o ni) zapůsobil spolehlivě a poměrně i rychle.

Hemostop tablety i gel fungovaly perfektně a rychle. I když já netrpím žádným větším problémem, svých drobných nepříjemností jsem se zbavil zcela (zatím) a poměrně rychle.

HemoStop mám od Vás již podruhé. Jelikož mé problémy jsou dlouhodobé a neléčené, bude potřeba delší doba na léčbu. Zatím se mi přípravek zdá dobrý. Mám dojem, že problémy jsou menší. Proto budu i nadále užívat tento přípravek a doufám, že do roka se vše upraví a problémy zmizí. Chce to čas a trpělivost.

Dobrý den, vyzkoušela jsem HemoStop tablety a byla jsem jejichúčinkem přímo ohromená a velmi potěšená, letité potíže, které jsem měla se střevy, svědění, hemeroidy, zcela vymizely a cítím, že se upravila i střeva, jako kdyby se stáhla a také zažívání je lepší. Už asi po tabletách jsem cítila mírné zlepšení. Myslím si, že to je super a doporučuji všem.

Dobrý den, s výrobkem HemoStop ProBio 60 tbl. + HemoStop Gel ZDARMA, který jsem si objednala jsem velmi spokojena, účinek tablet se projevil asi tak do týdne, takže určitě doporučuji.

Dobrý den, reaguji na Váš dotaz ohledně Homeostopu. K mému velkému překvapení mi prozatím tento přípravek pomáhá a momentálně jsem bez obtíží i když jsem ještě přidala občasnou konzumaci pohanky. Takže prozatím jsem spokojená. Multivitamin mám v zásobě pro nastávající chřipkové období.

Dobrý den, jsem nejen velice spokojen s HemoStop ProBio, ale i s profesionalnim pristupem vasi firmy. Tabletky mi postupne dochazeji a brzy navstivim vas e-shop a znovu objednam dalsi baleni.

Dobrý den, Gel jsem zatím nevyužil, protože po 3 - 4 tabletách /2dny/ jsem měl po problému. S výrobkem jsem velmi spokojen.

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

EXTRAKT           SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!
 

153+ zkušeností

s červenou REISHI ZDE

ZDE ROSTE ČERVENÁ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY

 

 

 

KOLOIDNÍ

        STŘÍBRO            ZLATO

KVALITA PHARMA ACTIV

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

117+ ZKUŠENOSTÍ

ZDE

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

 

ČAGA

extrakt

100% Sibiřská ČagaDuanwood Red Reishi Extrakt 40% polysachardiu, 4% triterpenů
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

k

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA