Karmická medicína – Úvod

Nejprve něco o autorovi (MUDr. Ladislav Šafránek) – abych pro vás nebyl cizí a neznámý člověk aneb proč jsem se stal zastáncem a propagátorem celostní mediciny. Povídání o Životě jakožto Celku a Veškerenstvu bychom vlastně mohli začít odkudkoliv. Od hvězd a planet, od rostlinek a zvířátek či od pomíjivosti a Věčnosti. Ale protože jsem kdysi dávno získal titul lékaře, a protože se spolu scházíme na stránkách celostní medicíny, zdá se být logické, abychom začali od nemocí.

Protože nemoc je mnohdy jedinou příčinou toho, že se člověk začne hlouběji zabývat sám sebou a svým životním stylem. A téměř vždy to není nemoc a stonání ledajaké, ale zpravidla dlouhodobé a velmi obtěžující. Stonání, v němž nepřináší trvalé uzdravení žádný lék z lékárny. Teprve pak – a to jen malý zlomek takto zkoušených osudem – začíná tušit, že bude muset učinit nějaké větší rozhodnutí, že bude muset vyvinout mnohem hlubší úsilí než jen se obléci a vyjít za lékařem a do lékárny.

Mohu to ilustrovat na svém vlastním životě. Mé tělo od ranného dětství vykazuje řadu zdravotních neduhů a nedokonalostí. Zpočátku to byly jen neustále se vracející katary dýchacích cest, občas zpestřené záněty středního ucha či zápalem plic. V patnácti se přidala vředová choroba žaludku (jakožto součást rodové zátěže). Bolesti krční páteře přecházející do migrenozních bolestí hlavy snad každý týden znám také od mládí. Ve dvaceti letech jsem si poškodil bederní páteř. A tehdy došlo k nenápadnému, ale významnému obratu v mém životě. Po nějaké době jsem zjistil, že pokud péči o záda ponechávám na lékařích, bolesti zad se neustále vracejí. A objevil jsem svět jógy. Ověřil jsem si, že jedině pravidelně provozované pomalé protahovací cvičení mne udržuje v provozuschopném stavu. Takzvaná hathajoga se nedobrovolně stala nedílnou součástí mého života.

Na moji velmi nízkou imunitu cvičení těla žádný vliv nemělo. Hnisavou rýmu jsem měl stále každý měsíc. Pamatuji dodnes, jak velké zásoby kapesníků (papírové v té době nebyly) mi maminka připravovala každou neděli odpoledne, kdy jsem se balil k odjezdu na VŠ kolej. Někdy ve čtvrtém ročníku studií medicíny toho měla sliznice dost a podlehla atrofii. Prostě přestala zvlhčovat vdechovaný vzduch. To není jen tak, když vdechovaný vzduch zvlhčujete až na úrovni hrdla a hlasivek. To je na sebevraždu. Pan docent na klinice ORL (otorhinolaryngologie neboli ušní-nosní-krční) pravil, že se jedná o „rhinitis anterior atrofica sicca“ – česky řečeno „suchý atrofický zánět přední části nosní sliznice“. Ptám se jak se to dá vyléčit a on že nijak, to že mám doživotně. Tady vám dám recepis na nějakou ochrannou mastičku, aby nebylo ještě hůř. Až dostudujete, tak už si ji budete psát na svůj recept sám. Pan docent neměl pravdu. Ta sliznice zregenerovala po pravidelném vyplachování slanou vodou. To se v evropské medicíně neučilo. To učil Východ – v rámci pouček, kterak jogín o své tělo pečovati má.

Podobně tomu bylo s paradentózou – diagnostikována někdy kolem 26 roku života. Prý je velmi pokročilá – paradentální choboty (odchlípení dásní od zubů) jsou místy podél zubních kořenů velmi hluboké. Postižení je dosti rozsáhlé – vlevo i vpravo, nahoře i dole. Prognosa – brzy po třicátém roce se zuby začnou uvolňovat a vypadávat. Lékaři se opět mýlili. Uplynulo dalších 25 let a ještě stále mám všech 33 zubů. Ne, nespletl jsem se. Nenarostla mi jedna osmička, ale zato mám dvě devítky, malé, schované pod sliznicí horních čelistí. Našli mi je ještě na vysoké škole – a jak by řekl Werichův vodník Čochtan „ještě je mám schovaný“. Mnohokrát za den opakované masáže dásní – a opět nějaké kejkle od jogínů – a „neléčitelně“ postižené dásně zregenerovaly tak, že k zubům opět přirostly.

A vzhledem k tomu, že od mnohaletých atak depresí nevybředl pomocí antidepresiv ale pomocí meditačních cvičení, bystrý mladý pan doktor si obrazně řečeno zalezl do kouta aby podumal a s definitivní platností pochopil, že to co ho naučili na škole té oficiální medicíny „západního typu“ bylo úplně na houbičky jemu samému. Od těch dob mám nejen sám na sobě odzkoušeno, že občas lze vyléčit tzv. „neléčitelné“, ale především aktivní péče o zdraví se stala mým nejpřednějším koníčkem.

A jak to dopadlo s mojí imunitou? Ta je opravdu tak nízká, že na ni nestačí ani joga, ani vitamíny, ani česnek a bylinkové čaje. Také sauna se minula účinkem. Po studených sprchách mi mrzly i kosti v těle a při sportování mne bolely všechny klouby. Ale v roce 2001 mne Dr. Míka (a já mu na tomto místě děkuji) – kolega z mého rodného města – přivedl k určité skupině potravinových doplňků, které mne dodnes nepřestávají fascinovat.

Byl mezi nimi i preparát na imunitu, který konečně pomohl a dodnes pomáhá odolávat. Dnes už podobných a mnohdy nadprůměrně efektivních preparátů konzumuji kolem patnácti, a je pro mne potěšující, že po téměř neustálém postonávání let dřívějších je nyní mé zdraví psychické i fyzické na tom nesrovnatelně lépe než zamlada. Samozřejmě zůstává zranitelnější než u běžné populace, ale konečně od roku 2001 nejsem co chvíli nějak nemocný. Celostní medicínu jsem tedy vystudoval především sám na sobě – praxe nejcennější. A navíc – když dnes vnímám takzvaný biologický věk mých vrstevníků, uvědomuji se stále zřetelněji, že i takzvané stárnutí lze velmi efektivně (a dnes už i měřitelně) zpomalovat. A to je to, co by celostní a přírodní medicína mohla nabídnout i zdravému člověku – pokud by o to ovšem skutečně stál: účinné zpomalování procesů stárnutí.

Samozřejmě že takováto komplexní péče vyžaduje investici času i peněz. Ale podívejte se na to takhle: V Čechách je nejčastější přípitek „na zdraví“ . A položíte-li komukoliv otázku, co je pro člověka to nejcennější a nejdůležitější, většina lidí odpoví, že je to přece ZDRAVÍ. A tak prosím, vážený čtenáři, položte sám sobě otázku: KOLIK HODIN DENNĚ A KOLIK PENĚZ MĚSÍČNĚ INVESTUJI DO PÉČE O TO, CO JE PRO MNE TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ?

Články "Karmická medicína 01 - 26" publikována se souhlasem MUDr. Šafránka.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

PROTOKOL PRO PREVENCI

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze