Poruchy sexuálních funkcí – několik praktických zkušeností

28. 03. 2005

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nejčastěji se vyskytující poruchy sexuálních funkcí jsou zpravidla tyto:

 • u mužů nedostatečná erekce nebo předčasná ejakulace
 • u žen nejčastěji ztráta zájmu o sex

Tyto problémy jsou staré snad jak lidstvo samo. A proto i podávání přírodních látek s povzbuzujícím účinkem existuje nemálo. Ale ne všechny jsou bezpečné. Sebevraždy prostitutek poté, co byly svým klientem předávkováni tzv. „španělskými muškami“, jsou historicky známým faktem.

Naštěstí existují i bezpečné přirodní prostředky. Jednou z takových je MACA – kořen z jižní Ameriky, dobře působící na vitalitu mužů i žen. Pro lékaře je zajímavý i tím, že látky v kořenu obsažené se nezabývají „jen tím jedním“, ale že navíc mají i celkový regenerační efekt.

Další informace o bylince MACA:

Maca (stejně jako řada dalších přírodních preparátů zpomalující procesy stárnutí) má proti chemickým lékům ještě jednu velikou výhodu: může se brát skutečně doživotně a stále bude tělu nějakým způsobem pomáhat. Pokud tělo potřebuje v užívání přestávku, řekne si o ni samo. Jak? Prostě se mu do těch či oněch tablet na pár dní „nějak nechce“ – tak tělíčku vyhovíte a ono si za nějakou dobu zase tak trochu řekne = že mu ten či onen preparát „chybí“ – říká se tomu intuitivní podávání. Opravdu to tak funguje – stačí alespoň trochu naslouchat hlasu svého těla. Někomu stačí mít krabičku s produktem na očích, aby slyšel hlas své intuice, někdo si pomáhá tím toto balení vezme do ruky a chvilku počká na pocit, který řekne „vezmi si “ nebo naopak „dnes ne“.

Posilující účinek se totiž neomezuje jen na zlepšení sexuálních funkcí. Jeho účinek je mnohem komplexnější než jen jako afrodiziakum. Je to dáno významnými regeneračními účinky její základní složky – bylinky MACA, která má podobný účinek jako žen-šen = zpomaluje procesy stárnutí.

Přírodní preparáty mají ještě jednu významnou výhodu – v rámci regeneračních účinků má velmi pozitivní vliv i na snižování zvýšených hodnot krevního tlaku a cholesterolu. Řadě našich klientů tak kromě zlepšení sexuálního života umožňuje snižovat konzumaci chemických léčiv (které v řadě případů naopak erekci zhoršují).

Ale pozor – jen u části klientely je polykání čehokoliv samospasitelné – část klientely se neobejde bez podstatné změny ve svém životním stylu. Nevhodný způsob života ohrožuje dobrou sexuální kondici nejčastěji:

 • dlouhodobým trvalým přetěžováním organismu
 • nadměrným stresem
 • nadměrným strachem
 • poškozováním periferního cévního řečiště

K poškození sexuálního zdraví dochází nejčastěji následkem řady menších prohřešků – ve smyslu starého přísloví, že „stokrát nic umořilo osla“. V rámci regeneračních snah se mnoha mužům i ženám osvědčuje prastará technika „aktivace pánevního dna“ – viz článek Karmická medicína 5 – Aktivace pánevního dna.

Jak dosáhnout trvalé změny v CELÉM životním stylu – to už je na samostatné povídání. Jen málokdo má ochotu na sobě zažít pracovat tak, aby se mu vrátilo plné zdraví – neboť o nic jiného nejde, než že přes zhoršení sexuální kondice se dovídáme velmi zřetelně, že celé naše zdraví se začalo zhoršovat. Navíc sexuální selhání (nejčastěji u mužů) velmi snadno nastartuje strach z dalšího neúspěchu a psychogenní bludný kruh se uzavírá, protože až příliš často platí (a nejev v sexualitě ale i v jiných oblastech lidského konání:

STRACH ZE SELHÁNÍ VYVOLÁVÁ SELHÁNÍ!!!

Postaví se mi?
Vydržím dost dlouho, aby má partnerka byla také uspokojena?
Neskončím po pár vteřinách?
Neztratí se mi erekce během styku?
Takové a podobné otázky se honí v mužských hlavách od momentu, kdy se chystají na svoji prví soulož a do doby, něž pochopí, že ten poslední akt mají už zřejmě za sebou. Ženy nejsou uchráněny pocitu, že nebudou dobrou milenkou.

Strach – nepřítel dobrého sexu, nepřítel spokojeného Života jako celku.

Strach je problém EGA. Provází nás ve větší či menší míře celý Život. Mají jej nejen lidé, ale i zvířata.
U nás – civilizovaných lidí je nejčastěji aktivován psychogenními podněty a seznam startovních podnětů je pestrý.
Bojíme se o své zdraví, o svoji práci, a své děti a další blízké, o své auto, či jiné součásti našeho hmotného majetku.

Ženy mívají častěji než muži strach o rodinu, ale také z myší, pavouků, či hadů. Muži – vzhledem k psychické zranitelnosti erekce – mají mnohem častěji než ženy strach o kvalitu svého sexuálního života a také mnohem častěji podléhají stresu ve vztahu ke svému zaměstnání. Proto je dobré se u sexuálních poruch zamyslet, jak proti strachu zabojovat a nespoléhat se na to, že zabere pouhé polykání preparátů.

SPORTOVÁNÍ:

Pozor! Nedobrý vliv na kvalitu erekce může mít kupodivu i nadměrné sportování. Je až s podivem, jak často se u klientů s poruchami erekce vyskytuje jako koníček sport. Má to ale svoji logiku. Kdo má jako sport převážně jen sex – a jinak tělo po práci nechává skutečně ZREGENEROVAT, ten si na poruchy sexuálního života nestěžuje. To platí pro muže i pro ženy. Vhodnější než „odreagovávání“ sportem – což je v podstatě jen další vyčerpávání těla – bylo by hledat nějakou staletími osvědčenou formu hlubokého vnitřního uklidnění – joga, meditace, pomalé rekreační plavání, dechové techniky …

A JEŠTĚ JEDNA SOUVISLOST: příliš mnoho adrenalinu aktivovaného sportováním ZRYCHLUJE naše reakce – i ty sexuální – (= zvýšené riziko předčasné ejakulace)!!!
A Také to zbytečně vyčerpává naši energii. Je to věc celkem známá, že sportující pánové, co mají na ulici imponující exteriér (= jsou fyzicky zdatní), mohou být pak v posteli méně výkonní, než hubený a mnohem více odpočinutý lenoch.

TO UŽ TAK NA SVĚTĚ CHODÍ, ŽE KAŽDÝ MÁ JEN NĚCO A NIKDO NEMÁ VŠECHNO.
Totéž platí o nadměrné pracovitosti – viz „sousedovic Toníček, nemá žádný koníček“ – ale také jak známo nemá žádný problém obstát u žen. Bohužel také se často stává, že kvalitu sexuálních funkcí snižuje také sexuální stereotyp nebo dlouhodobě a nenápadně se zmenšující milostná aktivita a erotická přitažlivost partnera či partnerky. Proto je třeba nezapomínat na staré dobré heslo: „KTERÁ SI HO NEPOSTAVÍ, TA SI HO ANI NEZASLOUŽÍ“.

K problematice kouření tabákových výrobků už toho bylo řečeno tolik, že nemá smysl plýtvat mojí energií a čtenářovým časem: je dostatečně prokázán neblahý vliv toho zlozvyku na prokrvení orgánů – a tím i na zdravotní stav pohlavních orgánů mužů i žen – zvláště s přibývajícím věkem.

Stres a přepracování:
Nápadně často se s poruchami sexu do našich poraden hlásí dlouhodobým stresem přetížení podnikatelé a také ženy, které po zaměstnání čeká doma náročná „druhá směna“. Jejich znavené tělo i Duše touží po totálním odpočinku a při pokusu o sex raději „vyhazuje pojistky“. I když se hezky říká, že „peníze jsou sexy“, platí to jen do té míry, že bohatství mužů přitahuje mladé ženy. Co s nimi ale po té, co se zjistí, že zbohatlíkův sexuální výkon je nic moc – to už je jiná otázka. Proto se už po několik století objevují takzvané „neuspokojené paničky bohatých továrníků“. – viz známý Švejkův výrok na adresu jedné takové, která se usadila v bytě nadporučíka Lukáše: „Udělal jsem jí, co jsem jí na očích viděl….. spí jako zabitá.“

Někdy je problém v celém životním stylu:
Většina lidí žije dnes ve velikém spěchu = tělo i mysl je trénovaná na rychlé reakce – a pak najednou večer v posteli se od něj chce něco úplně jiného – reagovat pomalu. A ono to pak nejde. Tělo na to není po celodenním shonu zvyklé – a snadno reaguje nedostatečnou erekcí nebo předčasnou ejakulací u muže a u žen opět ztrátou zájmu o sex.

Jinak řečeno: Ještě se mi nestalo, že by si na nekvalitní sex někdo stěžoval tímto způsobem:
„Pracuji nejvýš osm hodin denně. Po pracovní době jen zařídím to nejnutnější a pak už se jen procházím s dětmi nebo s pejskem kolem řeky. Každý den cvičím jógu a medituji, dokud nemám v hlavě jasno a bohorovný klid. Společně připravíme večeři, trochu poklidíme. Televizí neztrácíme čas ani nervy a raději si pustíme příjemnou hudbu. Dobře naladěni a nikterak nadměrně unaveni se večer v posteli k sobě přitulíme – A ONO NIC – DEN PO DNI ŽÁDNÝ SPOLEČNÝ MILOSTNÝ ŽIVOT.“

Tak to jsem ještě opravdu nezažil. Opak je pravdou: do nekonečna si stěžují stalé stejné skupiny mužů: přetížení, unavení, sportující a ustrašení lidé, kteří si nechtějí připustit, že KVALITNÍ SEXUÁLNÍ ŽIVOT JE VELMI ZRANITELNÝ PROJEV DOBRÉHO ZDRAVÍ DUŠEVNÍHO I TĚLESNÉHO.

SPECIÁLNÍ INFORMACE pro pány trpící předčasnou ejakulací:
Velice efektivní může být obřízka = odstranění předkožky = sníží se tím citlivost penisu a prodlouží to délku soulože – ženy takto ošetřených mužů si někdy dokonce stěžují na nekonečné dlouhý sex!!! – než se partner udělá. Někomu také vyhovují znecitlivující masti, které se aplikují na žalud penisu, například Instillagel.

Existují také různé techniky – např. aktivace svalů pánevního dna – viz článek Karmická medicína 5 – Aktivace pánevního dna.

Někomu také vyhovuje při souloži si počítat : třeba násobení dvěma: 8×2=16…x2=32 …x2=64…x2=128 …x2=256 …x2=512. atd., někdo volí i těžší číselné řady.

To nejdůležitější nakonec:
Je jednou z pošetilostí této doby, že sex není nevnímán jako intenzivní vyjádření lásky. U některých citlivějších jedinců je však jejich podvědomí zůstává na toto stále citlivé a tělo takto ovlivněné pak odmítá sex – pokud by měl být bez intenzivně prožívané duševní lásky. Neboli – u bytosti, jejíž duševní obzor se vzdaluje animální úrovni a stává se duševně bohatým člověkem, je DOBŘE FUNGUJÍCÍ TĚLESNÁ LÁSKA jen přirozenou součástí veškeré lásky nejen k partnerovi, ale je stále více vázána i na pozitivní vztah k Životu jako celku. To platí pro muže i pro ženy. Protože žena je v průměru více citověji disponována, jsou milostné aktivity u žen, o to více tělesným vyjádřením hluboké lásky k partnerovi a současně i radosti ze života.

SOUHRNEM: návrat k úspěšnému sexu je otázkou komplexní a spočívá:

 • v nákupu vhodných podpůrných přírodních prostředků.
 • v práci na své psychice a ve zklidnění životního tempa.
 • v láskyplném, tolerantním a trpělivém přístupu obou partnerů.

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života