Proč jsou extrakty z hub dobré pro Vaši imunitu?

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Houby jsou z různých důvodů označovány za superpotraviny. Tyto jedlé houby již od pradávna vykazují schopnost podporovat a obnovovat optimální zdraví. Ve skutečnosti jsou houby jedny z nejuctívanějších léčivých bylin v asijské tradiční medicíně.

Například v Číně nejstarší dochovaná materia medica známá jako Shen Nong Ben Cao Jing vychvaluje zdraví podporující vlastnosti houby reishi (Ganoderma lucidum). Podle textu, který pochází z doby kolem roku 200 n. l., může pravidelná konzumace této houby pomoci zachovat si mládí a vitalitu. Proto se v tradiční čínské medicíně (TCM) reishi nazývá "houba nesmrtelnosti" (1, 2).

Další houbou zmiňovanou ve starých lékařských knihách je parazitická houba Cordyceps sinensis. Ačkoli není taxonomicky považována za houbu, je ve starých textech popisována jako "exotická houba" s celou řadou úžasných vlastností. C. sinensis, často označovaná jednoduše jako cordyceps, zaujímá významné místo v TCM i v tradiční tibetské a indické medicíně. V Sikkimu, státě v severovýchodní části Indie, tradiční léčitelé věří, že tato houba dokáže podpořit zdravou energii, chuť k jídlu, výdrž, vytrvalost, libido a kvalitu spánku (3).

Podobně jako cordyceps a reishi je tradičními asijskými léčiteli vysoce ceněna také houba shiitake (Lentinula edodes), která je předepisována na podporu optimálního stavu imunitního systému. Dodnes se shiitake hojně využívá ve východních zemích, jako je Čína, Korea a Japonsko, k podpoře zdravých funkcí mozku, srdce a imunitního systému (4, 5).

V evropském lidovém léčitelství je používání léčivých hub také dobře zdokumentováno. Například stromový parazit Inonotus obliquus, obecně známý jako čaga, se ve východní Evropě používá již od 12. století. Tato léčivá houba se na Sibiři tradičně předepisuje také na podporu zdraví trávicího traktu, srdce a jater. Stejně jako cordyceps není čaga ve skutečnosti houbou, ale historicky je za ni považována (6).

Vzhledem k jejich širokému využití v tradiční medicíně jsou dnes houby intenzivně studovány moderními vědci. Zprávy o jejich příznivých vlastnostech svědčí nejen o jejich potenciálu podporovat optimální zdraví, ale také ukazují jejich vhodnost pro širokou škálu použití. Kromě toho, že jsou houby kulinářskou přísadou, staly se oblíbenými doplňky stravy pro podporu optimálního imunitního zdraví. Co však činí tyto léčivé houby pro tuto práci tak ideálními?

Organické houby a jejich extrakty: Nejlepší potravina pro váš imunitní systém

Podle výzkumů se přibližně 70 % vašeho imunitního systému nachází ve střevech a vaše imunitní buňky přímo komunikují s mikroby, které sídlí v tlustém střevě. Čím zdravější je vaše střevní mikroflóra, tím lépe může podporovat váš imunitní systém, což se projeví v silnější imunitní obraně (7). Zdravá střevní mikroflóra se vyznačuje vyváženým složením dobrých a špatných mikrobů, kterého můžete dosáhnout a udržovat pomocí prebiotických potravin.

Prebiotické potraviny jsou výživné potraviny, které pomáhají vašim dobrým střevním bakteriím prospívat. Obvykle mají vysoký obsah rozpustné vlákniny, která pomáhá tyto prospěšné bakterie vyživovat. Když střevní mikrobi rozkládají rozpustnou vlákninu, produkují mastné kyseliny s krátkým řetězcem (SCFA), které prospívají vašemu trávicímu a imunitnímu systému (8, 9). Podle studie publikované v časopise Cellular & Molecular Immunology mohou SCFA podporovat zdravé funkce mnoha imunitních buněk, které slouží jako první obranná linie vašeho těla proti hrozbám (10).

Organické houby patří mezi nejlepší prebiotické potraviny, které můžete přidat do svého jídelníčku. Obsahují velké množství rozpustné vlákniny, jako jsou manany, galaktany a a- a B-glukany, které mohou podporovat zdravou střevní mikroflóru (11). Studie také ukazují, že zejména B-glukany jsou biologicky aktivním polysacharidem, který může podporovat silnou imunitní reakci (12). Díky vysokému obsahu rozpustné vlákniny vám bio houby mohou pomoci udržet zdravý trávicí systém a zároveň silný imunitní systém.

Organické houby jsou také vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů podporujících imunitní systém, z nichž některé působí také jako silné antioxidanty. Skvělým příkladem těchto antioxidačních živin jsou vitamin C a selen. Podle studií podporuje vitamin C vrozený i adaptivní imunitní systém tím, že pomáhá udržovat bariérovou funkci pokožky (13). Protože se v kůži nachází celá řada vrozených i adaptivních imunitních buněk, jsou její ochranné schopnosti považovány za klíčovou součást přirozené obrany vašeho těla (14).

Spolu s vitaminem C pomáhá antioxidační minerál selen chránit imunitní buňky před oxidačním stresem (15). Ve skutečnosti jsou to jen dva z mnoha antioxidantů, které se nacházejí v organických houbách a které slouží tomuto účelu. Ačkoli je úkolem vašeho imunitního systému bránit vaše tělo, jeho složky přesto potřebují ochranu před určitými hrozbami. Tyto hrozby jsou známé jako volné radikály, které mohou vyvolat oxidační stres, jenž může poškodit i vaše imunitní buňky. Oxidační stres je spojen nejen s předčasným stárnutím kůže, ale také s brzkým poklesem imunitních funkcí (16).

Organické houby obsahují také cholin, měď a zinek, které jsou nezbytné pro zdravou funkci imunitního systému. Měď je nezbytná pro udržení zdravých bílých krvinek - imunitních buněk vašeho těla - zatímco zinek hraje důležitou roli v normálním vývoji a činnosti vrozených a adaptivních imunitních buněk (17). Stejně jako měď a zinek je pro zdravou činnost imunitních buněk nezbytný také cholin. Podle kanadských vědců totiž vrozené imunitní buňky zvané makrofágy potřebují cholin, aby mohly optimálně fungovat (18).

Kromě poskytování těchto důležitých živin vám organické houby mohou také pomoci udržet zdravou hladinu vitaminu D. Tuto základní živinu potřebujete k účinnému vstřebávání minerálů, jako je vápník, hořčík a fosfát, a také k podpoře optimální regulace imunitního systému (19). Podle studií může pravidelná konzumace organických hub pomoci zvýšit hladinu vitaminu D díky sloučenině zvané ergosterol. Ergosterol je důležitou složkou buněčných membrán hub, která u lidí slouží jako prekurzor vitaminu D2 (20).

7 organických hub pro zdravý imunitní systém

Příznivé účinky bio hub na imunitu lze přičíst nejen jejich bohatému obsahu živin, ale také jejich bioaktivním složkám. Stejně jako rostliny obsahují i houby různé chemické sloučeniny, jako jsou polysacharidy, polysacharidové peptidy, bílkoviny, terpenoidy a nukleotidy, které přispívají k jejich úžasným léčivým a zdraví podporujícím vlastnostem.

Ve studii z roku 2014 publikované v časopise Integrative Medicine: A Clinician's Journal, vědci zkoumali imunitu podporující účinky pěti léčivých hub - konkrétně cordycepsu, maitake (Grifola frondosa), reishi, coriolusu (Trametes versicolor) a himematsutake (Agaricus blazei) - a jejich aktivních složek. Uvádějí, že tyto houby podporují zdravou obranyschopnost organismu tím, že podporují jeho přirozený imunitní systém (21).

Vědci konkrétně uvedli, že aktivní složky těchto hub mohou v případě potřeby pomoci stimulovat různé imunitní buňky. Činí tak tím, že podporují zdravou produkci cytokinů - malých bílkovin, které působí jako nitrobuněčné mediátory během imunitní reakce. Když buňky čelí hrozbě, uvolňují cytokiny, aby si navzájem daly signál, což nakonec vede k aktivaci vrozeného imunitního systému - první linie obrany vašeho těla.

Kromě pěti hub zmíněných ve studii existují i další medicinální houby, které mohou poskytnout stejnou podporu imunitního systému.

Následuje sedm nejlepších hub (extraktů) pro udržení optimálního zdraví imunitního systému:

  • Reishi - tato velká tmavě zbarvená houba s lesklým povrchem a dřevnatou strukturou je v tradiční východní medicíně známá jako lingzhi (22). Reishi je skvělým zdrojem minerálů podporujících imunitní systém, jako je měď, železo, mangan, selen a zinek. Mangan i železo jsou nezbytné pro optimální funkci imunitních buněk (23, 24). Jak již bylo zmíněno, houba reishi vděčí za své imunitní účinky bioaktivním polysacharidům, u kterých bylo prokázáno, že podporují zdravé imunitní reakce i u zvířat  (25). V dalším jsou to triterpenoidy. Pokud jsou otcem léčivých vlastností polysacharidy, tak matkou léčivých vlastností jsou právě triterpenoidy.
  • Coriolus - Stejně jako lví hříva - Hericium, i houba krocaní ocas dostal své jméno podle neobvyklého vzhledu, který připomíná nápadně zbarvený krocaní ocas (26). Coriolus je všeobecně známý pro své imunitu podporující vlastnosti, za které vděčí kombinaci vitaminů skupiny B, minerálů, jako je měď, mangan a zinek, a antioxidačních flavonoidů i dalších fenolů. Kromě toho houba coriolus obsahuje polysacharidy vázané na bílkoviny, jako je krestin (PSK) a polysacharidové peptidy (PSP), které prokazatelně podporují zdravou imunitní reakci (27, 28). Nejúčinnější je extrakt s 50 % polysacharidů.
  • Čaga - Čaga je bohatým zdrojem minerálů podporujících imunitní systém, jako je měď, mangan, selen a zinek (29). Obsahuje také množství silných antioxidantů, jako jsou flavany, melanin, polyfenoly, polysacharidy a triterpenoidy. Díky těmto účinným látkám má čaga údajně jedno z nejvyšších skóre ORAC (antioxidační kapacita) ze všech superpotravin (30). Studie také zjistily, že houba čaga obsahuje aktivní polysacharidy a také triterpenoid zvaný inotodiol, který může podporovat zdravé funkce vrozených imunitních buněk (31, 32). Nejúčinnější je extrakt se 40 % polysacharidů a 4 % triterpenoidů.
  • Cordyceps - vědcům je známo asi 500 různých druhů Cordycepsu, ale jen u několika z nich byly zjištěny příznivé účinky. C. sinensis a C. militaris jsou dva z nejužitečnějších druhů Cordycepsu pro člověka, které se již po staletí používají jako přírodní léky, zejména v TČM. Cordyceps obsahuje řadu živin, jako jsou vitaminy B1, B2, B12 a K a aminokyseliny jako lysin, kyselina glutamová, prolin a threonin (33). Za své imunitu podporující vlastnosti vděčí aktivním složkám, jako jsou antioxidační polysacharidy, ergosterol a nukleosid cordycepin, u nichž bylo zjištěno, že podporují normální činnost imunitních buněk (34, 35, 36).
  • Hericium - houba známá pod vědeckým názvem Hericium erinaceus a japonským názvem yamabushitake získala své jméno podle neobvyklého vzhledu, který připomíná huňatou hřívu bílého lva. Tato jedlá houba se hojně využívá nejen ve východoasijské kuchyni, ale je oblíbená také jako doplněk stravy (37). Podle studií lví hříva prospívá imunitnímu systému tím, že poskytuje bioaktivní bílkoviny a polysacharidy, které podporují rovnováhu střevních mikrobů (38, 39). Díky těmto prebiotickým složkám může lví hříva také podporovat zdravý trávicí systém. Úspěšně se používá i u neurodegenerativních onemocnění. Roste i v Česku (např. Žďárské vrchy) a je chráněna.
  • Shiitake - jedna z nejoblíbenějších jedlých hub na světě, shiitake, se sbírá z rozkládajících se stromů z tvrdého dřeva a je známá svou zemitou, masitou chutí (40, 41). Shiitake je bohatým zdrojem živin podporujících imunitní systém, jako je měď, mangan, selen, zinek a vitaminy B6 a B9 (42). Vitamin B6 (pyridoxin) je také nezbytný pro udržení zdravých funkcí imunitních buněk (43). Podle studie publikované v časopise Journal of the American College of Nutrition může pravidelná konzumace extraktu z houby shiitake podporovat zdravé funkce imunitních buněk a regulaci imunity (44).
  • Maitake - Tato parazitická houba, známá také pod názvem hen-of-the-woods nebo tančík, se vyskytuje u paty stromů, zejména starých dubů. Pochází ze severovýchodního Japonska, Evropy a Severní Ameriky, kde se často používá jako kulinářská přísada a dochucovadlo jídel (45, 46). Maitake je vynikajícím zdrojem živin podporujících imunitní systém, jako je vitamin B6, měď, železo, mangan, selen a zinek. Navíc obsahuje nejvyšší množství vitaminu D podporujícího imunitní systém mezi známými jedlými houbami (47). Podle studií může houba maitake díky bioaktivním bílkovinám a polysacharidům, jako je grifolan, podporovat zdravé funkce některých imunitních buněk (48, 49).

Extrakty z hub mají mnoho pozitivních účinků:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života