Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná

Sandra     

Onemocníme-li, ať už banální chřipkou, angínou či rakovinou, pro mnohé lékaře jsme skutečně jen zbožím, které je třeba velmi rychle odbavit. Náš vlak nestojí zbytečně dlouho, dostává jasné, stručné instrukce, aby se rychle na řadu dostali další. Minimum empatie, minimum porozumění. Přitom by občas jen stačilo, aby do ticha zazněla slova útěchy, klidu a naděje. Vlídné a vřelé stisknutí ruky, které není limitováno jednou bolestnou vteřinou. Sri Chimnoy kdysi řekl: „Laskavost je jako sníh, všechno co pokryje, zkrásní.“

Se Sandrou hovořila 15.10.2018 mgr. Zuzana Švédová, Dis., nutriční terapeutka

Když jsem se poprvé setkala s usměvavou Sandrou, nikdy bych neřekla, že jí v životě navštívila 6 x rakovina. Poprvé, když byla ještě dítě a na rakovinu zemřela její maminka, dědeček, teta.  A později, když jí sama 3 x za sebou onemocněla. Vybavím-li si Sandru, patří na pomyslný seznam těch nejmilejších lidí, jaké mi bylo kdy darem potkat. Energie, vnitřní hloubka, touha po poznání a život sám. To je pro mne Sandra. Má spoustu snů a já nepochybuji, že si k nim v průběhu příštích let dojde. Jedním z nich je tato tužba:

„Moc bych si přála pomáhat těm, kterým již lékařská věda nepomůže. Odcházejí domů, s vidinou několika posledních měsíců života. Moci je chytit za ruku, obejmout, pomoci s trápením. Ukázat i jinou cestu, naději, neboť vše záleží právě a jen na nich. Člověk se dokáže uzdravit ze všeho.“

Sandro, věřím, že jakmile dopadneme na samé dno, ač se to nezdá, i dno může být darem. Na malou chvíli se totiž smíme zastavit. Není už kam padat a tak, máme prostor nabrat sílu, abychom vyskočili o něco výš. Když jsi byla nemocná, co bylo Tvým hnacím motorem, Tvým sluncem, co Ti pomohlo vyskočit až sem, kde Tě dnes vidím, tak plnou života, zdravou, duševně bohatou, usměvavou a klidnou?

"Můj otec a bratr byl ten důvod. Miluji je nadevše a nedokázala jsem si představit, že je na tomto světě opustím a způsobím jim tu neuvěřitelnou bolest, když Ti odejde někdo blízký. Zažili to s mojí maminkou a já nechci nikomu způsobit takovou bolest, ta představa mě ničila, že se někdo bude kvůli mně trápit.

Zuzi, úplně s tebou souhlasím, že už není kam padat a člověk se může odrazit od toho pomyslného dna. Ale nedokážeš si představit kolikrát jsem spadla na to dno a kladla si otázku, jak je vlastně dno hluboké? To opravdové dno člověk jen tak nepozná, protože když si už myslíš, že nemůže být hůř, kdy Ti lékaři na Štědrý den oznámí, že umíráš, tak po pár měsících zjistíš, že dokáže být dno opět hlubší. Každé spadnutí mě udělalo silnější a silnější. Láska k životu a touha si plnit sny to bylo, co mi vždy pomohlo."

S rakovinou ses u sebe setkala 3 x. Jak vypadala Tvá léčba? Lišily se od sebe jednotlivé lékařské procedury, které jsi 3 x musela podstoupit?  V čem vidíš nakonec svou cestu, která Tě dovedla zde, do tohoto místa?

"Na tuhle otázku bude pro mě velmi složité odpovědět stručně. Pokusím se, ale snad mi čtenáři odpustí, když se trošku rozepíši. Na první rakovinu mi přišli po několika měsících, kdy jsem měla vážné zdravotní problémy a lékaři nemohli přijít na příčinu mých zdravotních potíží. Různě do mě řezali, vysekávali mi hrudní kost apod., to jsem vždy strávila v nemocnici i několik týdnů. Díky panu profesorovi Kleinovi, kterému jsem nestihla ani poděkovat. Pane profesore, kdyby se k vám dostal tento článek a vy byste si ho přečetl, tak vám moc děkuji. Myslím na vás už několik let a cítím neuvěřitelnou vděčnost. Děkuji. Pan profesor mi odebral uzlinu a poslal na rozbor. Po pár týdnech mi oznámil jeden nejmenovaný doktor, že mají pro mě dobrou zprávu. Téměř po roce mi spadl kámen ze srdce. Pan doktor s radostným tónem mi oznámil, že mám Hodgkinův lymfom. A já s úsměvem na tváři se ho ptám, co to znamená. Doktor stroze odpověděl, že mám rakovinu v posledním stádiu. V ten moment. Vidím to jako by se to stalo včera. Zastavil se čas. On opravdu stál a já slyšela to ticho. Ztichl celý svět a srdce mi bušilo jako na poplach. V dálce slyším svůj hlas, který se ptá pana doktora, co je na tom dobrá zpráva. On mi na to řekl, že tohle umí léčit. Měli podezření, že mám zánět mediastiny a to léčit neumí. Já těch zážitků mám opravdu hodně, snad i na celou knihu. Takže teď opravdu stručně. První rakovina - cca 8 měsíců nejsilnější chemoterapie co to jde, prý jsem mladá, tak to zvládnu. Druhá rakovina - opět Hodgkinův lymfom, podle statistik se rád vrací, takže pro lékaře žádné překvapení, 3 měsíce chemoterapie završena autologní transplantací kmenových buněk. Zavřeli mě do skleněné kóje, kde jsem byla měsíc a mohlo mě zabít úplně cokoliv. Klidně i obyčejná rýma, měla jsem krevní obraz úplně na nule. Při psaní poslední věty jsem si vzpomněla, jak jsem ležela na zemi na záchodě a přála si jediné a to, aby bylo po všem, dno bylo nekonečné… Po 5 ti letech 3. rakovina a to karcinom štítné žlázy metastazující do okolních uzlin. Díky strachu jsem se nechala lékaři ukecat na operaci štítné žlázy, kde mi jí vyoperovali úplně celou s okolními uzlinami. A pak už nastal konec.

Už jsem se nenechala ovládat strachem a odešla z nemocnice na revers a nikdy nenastoupila na doporučovaný radiojód

To jsem dostala odvahu vzít své zdraví do svých rukou a začala se léčit alternativní medicínou. Už jsem nespoléhala na ostatní."

Obě věříme v léčivý dotek harmonicky vyvážené stravy, v sílu lidského nitra, blahodárný pohyb, čistotu a lásku, setkala ses někdy během své léčby s někým z lékařského prostředí, kdo by kladl důraz na tyto základní aspekty, jakožto pilíře možného uzdravení?

"Ano, pan doktor Radan Gocal. Je to jeden z mých strážných andělů, i když vím, že on na anděly nevěří (smích). Dodnes si vzpomínám na naše první setkání, kdy mi v bílém plášti řekl, že alternativní medicína opravdu funguje. Ten bílý plášť jsem zmínila schválně. I když mám jen 30 let a nepatřím do ,,staré školy“, byla jsem vychovávána tak, že pan doktor v bílém plášti mluví vždy pravdu. A mně předtím každý lékař tvrdil, že musím jít konvenční cestou

(Poznámka "Úspěšná léčba" dále ÚL): V USA oslovili lékaře praktikující chemoterapii, zda by ji použili i při svém případném léčení včetně příbuzných, naprostá většina uvedla - přes 80% -, že by použili jiné metody!),

a to je chemoterapie, radiojód, chirurgie a ozařování. Já jsem od jakživa cítila, že tohle není cesta pro mě. Už od prvního okamžiku, kdy jsem zjistila, že mám rakovinu a poslali mě na hematoonkologii za panem

primářem PAPAJÍKEM, tak jedna z mých prvních otázek byla, jestli existuje i jiná alternativní léčba rakoviny. Pan primář STRIKTNĚ ŘEKL, ŽE NE. A já jsem mu na to odpověděla, že i přesto chci něco vyzkoušet.

Na to mi pan primář odpověděl, že by mi to stejně nezabralo hned a že do pár týdnů budu mít rakovinu úplně po celém těle a že mi pak už nic nepomůže.

To tehdy u mě poprvé zvítězil STRACH a z ordinace jsem už odcházela s chemoterapií v tabletách.

Pan doktor Radan Gocal mi dal to nejcennější, a to byla naděje. Pan doktor Radan Gocal a Renáta Bittová.

Jim vděčím za mé uzdravení.

Pan doktor měl empatii a lidsky mi vysvětlil komplexní přístup, jak se vyléčit ze závažné choroby. On mi dal to, co si zaslouží každý pacient.

Každý pacient si zaslouží naději a víru.

      (prim. Papajíku!!!, pozn. ÚL)

O Renátce vám povykládám příště."

Dotkneme-li se druhého břehu, někdy se stane, že duchovně prozřeme, uvědomíme si onu životní hloubku, která není jen o velkém shonu a práci, plodící pouhou materiálii. Naopak, najednou vnímáme ony drobné životní nuance, odsouváme věci, které jsou nepodstatné, ač bychom na nich dříve svůj život zcela jistě stavěli. Přišla sis i ty k něčemu podobnému? Udál se ve Tvém životě zázrak?

"Rakovina mi ukázala, co to je strach, úzkost, bolest, hluboké pocity zoufalství a šílenství. Paradox je, že se člověk bojí, že zemře, ale při těch nejtěžších chvílích jsem si přála jediné, aby byl konec a to jakýkoliv. Pravdou je, že jsem ji musela dostat 3x, než jsem vše pochopila. Nyní jsem jí vděčná, naučila mě spoustu věcí a nasměrovala mě na tu správnou cestu.

Duchovně jsem prozřela. Pochopila jsem smysl života a co to je žít v bezpodmínečné lásce. Jako největší dar považuji, že si dokáži vychutnat přítomný okamžik a radovat se z maličkostí."

Rakovinu můžeme přirovnat k imunitnímu problému, který tělu v jedné chvíli přeroste přes hlavu. A následně se šíří dál. Odpovídající životospráva je zde nutností, mimo jiné, samozřejmě. Můžeš se s námi podělit, jak skládáš svůj jídelníček Ty? Které potraviny upřednostňuješ, které jsi naopak zcela vytěsnila?

"Zdravý jídelníček stavím na první místo. Kdysi dávno jsem si myslela, že zdravé jídlo není vůbec dobré a teď mě naplňuje štěstím. Miluji oříšky, semínka, ovoce, zeleninu, zdravé oleje, kozí výrobky, ryby z volného výlovu, kvalitní maso z bio chovu. Člověk se musí jen naučit správně pokrm dochutit a pak si jej zamiluje. Upřednostňuji potraviny, které jsou přírodní, které nejsou uměle vytvořeny. Vyhýbám se  glutamátu,  glukózo – fruktózovému sirupu, aspartamu, bílému cukru, klasické soli, živočišným výrobkům z velkochovu, pšenici, mléčným kravským výrobkům, smaženým výrobkům apod. Ten výčet je opravdu dlouhý. Tím, ale nechci říct, že jím jenom zdravě. Ráda si vychutnám sklenku kvalitního vína ana Štědrý den si dám smaženého kapra s bramborovým salátem s majonézou. V našem světě to je opravdu složité, na každém rohu jsou nezdravá lákadla, na návštěvě se většinou servírují nezdravá jídla, na horách nejde koupit nic zdravého. Z 85 % se mi daří jíst zdravě, ale nevytvářím na sebe žádný tlak. Pokud sním něco nezdravého, tak pár dní poté jím jenom zdravě. Zdravá strava mě naplňuje neuvěřitelnou energií, a to mě baví. Tohle je má strava nyní, během léčby jsou pravidla přísnější."

 Vím, že jsi velmi aktivní, děláš toho skutečně hodně, krom toho, že pracuješ, studuješ, sportuješ, držíš lidi kolem sebe za ruce, zbývá ve Tvém rušném životě vůbec čas na odpočinek?

"Ano, učím se sebelásce a to je jedna z nejdůležitějších věcí. Najít si čas a být sama se sebou. Odpočívám při četbě, při procházce s pejskem, medituji a cvičím jógu. Mám hodně aktivit, při kterých odpočívám a vždy se snažím uspořádat svůj denní harmonogram, abych tam měla čas pro sebe."

Léčebných technik existuje nespočet, vím, že Ty sama miluješ orgonity, je ještě něco, co během dní praktikuješ? Nějakou formu terapie, díky které utužuješ své zdraví? Jednou ses zmínila o křišťálovém lehátku, můžeš nám vysvětlit blíže?

"Křišťálové lehátko k tobě promlouvá a ke každému podle jeho vědomí. Je to velmi silný zážitek. Křišťály mají barvy jednotlivých čaker a svým působením mají výrazné regenerační a harmonizační účinky. Jednou si splním sen, koupím si jej domů a budu na něm meditovat. Nejlepší léčebna technika je být sama se sebou v tichu a naslouchat nitru."

Občas mi lidé pokládají otázku: „Pokud by sis mohla vybrat a diabetem typu 1 nikdy neonemocnět, zvolila bys tuto možnost?“ Co Ty, Sandro, vnímáš svou nemoc jako dar, který Ti otevřel nové cesty a možnosti, který Tě učil?

"Já jsem rakovině vděčná. Často mě lidé nedokáží v tom pochopit a kroutí nade mnou hlavou. Ale já jsem jí opravdu vděčná. Ona je mou neuvěřitelnou učitelkou a díky ní pohlížím na svět jinýma očima."

Sama bys ráda v budoucnu pracovala s onkologicky nemocnými pacienty. Máš-li nyní tu možnost, co bys jim vzkázala, kudy se vydat, kde hledat sílu, jak s onou chorobou naložit, aby si z ní vzali to nejdůležitější? A pak, v nejlepší příhodný okamžik, odložili stranou?

"Mým snem je mít přírodní kliniku a pomáhat nejen onkologickým pacientům, ale všem, kteří jsou nemocní. Je tolik věcí, které bych jim chtěla říct, a proto bych si přála mít přírodní kliniku, mít více času na každého pacienta. Nelze to říct jednou větou. Co je ovšem nejdůležitější, tak dávejte na svůj vnitřní pocit. Musíte přijít na tu opravdovou příčinu, proč jste onemocněli. Lékaři na onkologii vám to nepoví."

Vím, že miluješ knihy, existuje nějaká, ke které se ráda vracíváš?

"Musela jsem zemřít od Anity Moorjani. „I s čokoládou se můžeš uzdravit z rakoviny“, tento úryvek z knihy mi zní v uších téměř každý den."

Sandro, jsi velký smíšek, můžeš se s námi na závěr podělit o nějakou životní legrácku, během které ses skutečně popadala za břicho? : -)

"Je zvláštní, že při čtení této otázky jsem si nevybavila žádnou legrácku, ba naopak. Vybavila se mi vzpomínka na paní, která seděla na lavičce před fakultní nemocnicí v Olomouci, oddělení chirurgie, byla tam hospitalizována jako já. Tehdy jsem ještě neznala svou diagnózu. Paní měla neuvěřitelný smutek v očích. Nedalo mi to a paní jsem se zeptala co jí trápí. Svěřila se mi, že má rakovinu prsu a že musí na chemoterapii. Po chvilce mlčení dodala, že jí vypadnou vlasy. Já jsem se tehdy upřímně zasmála a odvětila jsem na to, že to jsou jenom vlasy. Ona vstala a řekla mi, že to si jenom myslím. Už nikdy více jsem jí neviděla. Po pár měsících jsem litovala, že jsem někdy tohle řekla. To nejsou ,,jenom vlasy“. Dokud nejsi v kůži druhého, tak nikdy nesuď danou situaci.

Osobně nemám více slov, teď chci jen posečkat chvíli v tichu, abych vnitřně objala každého ze statečných bojovníků, kteří našlapují po této Zemi."

Více o přírodní léčbě rakoviny:

THE JOURNAL OF THE CZECH AND SLOVAK ONCOLOGICAL SOCIETIES

"KLINICKÁ ONKOLOGIE"- ročník 33|2020|číslo 6 - vyšlo 15.12.2020
 

Imunostimulační a protinádorový účinek extraktů z Reishi a Coriolusu na úrovni klinických studií a stav jejich zavedení do praxe

Neuwirthová J., Gál B., Urbánková P., Smilek P. - Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku LF UK a FN sv. Anny v Brně

Souhrn

Východiska:

Houby  Reishi  a  Coriolus  se  dlouhodobě  užívají  v  Asii  k  léčbě  různých  onemocnění,  především respiračních infekcí, plicních onemocnění a v posledních letech navíc i k léčbě nádorů. Za jejich hlavní bio aktivní komponenty se považují POLYSACHARIDY a TRITERPENY. Preklinické i klinické studie  na  lidech  u  nich  prokázaly  jak  imunomodulační,  tak  přímý  protinádorový  účinek.  Extrakty  z těchto hub jsou proto v Asii užívány v období po onkologické léčbě anebo i během ní v kombinaci s chemoterapií a radioterapií. Extrakty z Coriolu jsou již přes 30 let oficiálně schváleny v Japonsku  a  Číně  jako  účinný  a  současně  netoxický  imunostimulační  doplněk  léčby,  podávaný  zejména  adjuvantně  po  operaci  nádorových  onemocnění.

Příklady klinických studií a jejich stručné výsledky

 

Celý odborný článek publikovaný v K linické onkologii

ZDE

LÉČBA RAKOVINY ZEVNITŘ

- dokument 2:06:58 (cz titulky)

Tento film je věnován milionům nevinných lidí kteří slepě svěřili svůj osud rakovinovému průmyslu.

A zbytečně trpěli nebo zemřeli jeho vinou.

Text českých titulků dokumentu "Léčba rakoviny zevnitř"

ZDE

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života