Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná

            Sandra     

Onemocníme-li, ať už banální chřipkou, angínou či rakovinou, pro mnohé lékaře jsme skutečně jen zbožím, které je třeba velmi rychle odbavit. Náš vlak nestojí zbytečně dlouho, dostává jasné, stručné instrukce, aby se rychle na řadu dostali další. Minimum empatie, minimum porozumění. Přitom by občas jen stačilo, aby do ticha zazněla slova útěchy, klidu a naděje. Vlídné a vřelé stisknutí ruky, které není limitováno jednou bolestnou vteřinou. Sri Chimnoy kdysi řekl: „Laskavost je jako sníh, všechno co pokryje, zkrásní.“

Když jsem se poprvé setkala s usměvavou Sandrou, nikdy bych neřekla, že jí v životě navštívila 6 x rakovina. Poprvé, když byla ještě dítě a na rakovinu zemřela její maminka, dědeček, teta.  A později, když jí sama 3 x za sebou onemocněla. Vybavím-li si Sandru, patří na pomyslný seznam těch nejmilejších lidí, jaké mi bylo kdy darem potkat. Energie, vnitřní hloubka, touha po poznání a život sám. To je pro mne Sandra. Má spoustu snů a já nepochybuji, že si k nim v průběhu příštích let dojde. Jedním z nich je tato tužba:

„Moc bych si přála pomáhat těm, kterým již lékařská věda nepomůže. Odcházejí domů, s vidinou několika posledních měsíců života. Moci je chytit za ruku, obejmout, pomoci s trápením. Ukázat i jinou cestu, naději, neboť vše záleží právě a jen na nich. Člověk se dokáže uzdravit ze všeho.“

Sandro, věřím, že jakmile dopadneme na samé dno, ač se to nezdá, i dno může být darem. Na malou chvíli se totiž smíme zastavit. Není už kam padat a tak, máme prostor nabrat sílu, abychom vyskočili o něco výš. Když jsi byla nemocná, co bylo Tvým hnacím motorem, Tvým sluncem, co Ti pomohlo vyskočit až sem, kde Tě dnes vidím, tak plnou života, zdravou, duševně bohatou, usměvavou a klidnou?

"Můj otec a bratr byl ten důvod. Miluji je nadevše a nedokázala jsem si představit, že je na tomto světě opustím a způsobím jim tu neuvěřitelnou bolest, když Ti odejde někdo blízký. Zažili to s mojí maminkou a já nechci nikomu způsobit takovou bolest, ta představa mě ničila, že se někdo bude kvůli mně trápit.

Zuzi, úplně s tebou souhlasím, že už není kam padat a člověk se může odrazit od toho pomyslného dna. Ale nedokážeš si představit kolikrát jsem spadla na to dno a kladla si otázku, jak je vlastně dno hluboké? To opravdové dno člověk jen tak nepozná, protože když si už myslíš, že nemůže být hůř, kdy Ti lékaři na Štědrý den oznámí, že umíráš, tak po pár měsících zjistíš, že dokáže být dno opět hlubší. Každé spadnutí mě udělalo silnější a silnější. Láska k životu a touha si plnit sny to bylo, co mi vždy pomohlo."

S rakovinou ses u sebe setkala 3 x. Jak vypadala Tvá léčba? Lišily se od sebe jednotlivé lékařské procedury, které jsi 3 x musela podstoupit?  V čem vidíš nakonec svou cestu, která Tě dovedla zde, do tohoto místa?

"Na tuhle otázku bude pro mě velmi složité odpovědět stručně. Pokusím se, ale snad mi čtenáři odpustí, když se trošku rozepíši. Na první rakovinu mi přišli po několika měsících, kdy jsem měla vážné zdravotní problémy a lékaři nemohli přijít na příčinu mých zdravotních potíží. Různě do mě řezali, vysekávali mi hrudní kost apod., to jsem vždy strávila v nemocnici i několik týdnů. Díky panu profesorovi Kleinovi, kterému jsem nestihla ani poděkovat. Pane profesore, kdyby se k vám dostal tento článek a vy byste si ho přečetl, tak vám moc děkuji. Myslím na vás už několik let a cítím neuvěřitelnou vděčnost. Děkuji. Pan profesor mi odebral uzlinu a poslal na rozbor. Po pár týdnech mi oznámil jeden nejmenovaný doktor, že mají pro mě dobrou zprávu. Téměř po roce mi spadl kámen ze srdce. Pan doktor s radostným tónem mi oznámil, že mám Hodgkinův lymfom. A já s úsměvem na tváři se ho ptám, co to znamená. Doktor stroze odpověděl, že mám rakovinu v posledním stádiu. V ten moment. Vidím to jako by se to stalo včera. Zastavil se čas. On opravdu stál a já slyšela to ticho. Ztichl celý svět a srdce mi bušilo jako na poplach. V dálce slyším svůj hlas, který se ptá pana doktora, co je na tom dobrá zpráva. On mi na to řekl, že tohle umí léčit. Měli podezření, že mám zánět mediastiny a to léčit neumí. Já těch zážitků mám opravdu hodně, snad i na celou knihu. Takže teď opravdu stručně. První rakovina - cca 8 měsíců nejsilnější chemoterapie co to jde, prý jsem mladá, tak to zvládnu. Druhá rakovina - opět Hodgkinův lymfom, podle statistik se rád vrací, takže pro lékaře žádné překvapení, 3 měsíce chemoterapie završena autologní transplantací kmenových buněk. Zavřeli mě do skleněné kóje, kde jsem byla měsíc a mohlo mě zabít úplně cokoliv. Klidně i obyčejná rýma, měla jsem krevní obraz úplně na nule. Při psaní poslední věty jsem si vzpomněla, jak jsem ležela na zemi na záchodě a přála si jediné a to, aby bylo po všem, dno bylo nekonečné… Po 5 ti letech 3. rakovina a to karcinom štítné žlázy metastazující do okolních uzlin. Díky strachu jsem se nechala lékaři ukecat na operaci štítné žlázy, kde mi jí vyoperovali úplně celou s okolními uzlinami. A pak už nastal konec.

 

Už jsem se nenechala ovládat strachem a odešla z nemocnice na revers a nikdy nenastoupila na doporučovaný radiojód

 

To jsem dostala odvahu vzít své zdraví do svých rukou a začala se léčit alternativní medicínou. Už jsem nespoléhala na ostatní."

Obě věříme v léčivý dotek harmonicky vyvážené stravy, v sílu lidského nitra, blahodárný pohyb, čistotu a lásku, setkala ses někdy během své léčby s někým z lékařského prostředí, kdo by kladl důraz na tyto základní aspekty, jakožto pilíře možného uzdravení?

"Ano, pan doktor Radan Gocal. Je to jeden z mých strážných andělů, i když vím, že on na anděly nevěří (smích). Dodnes si vzpomínám na naše první setkání, kdy mi v bílém plášti řekl, že alternativní medicína opravdu funguje. Ten bílý plášť jsem zmínila schválně. I když mám jen 30 let a nepatřím do ,,staré školy“, byla jsem vychovávána tak, že pan doktor v bílém plášti mluví vždy pravdu. A mně předtím každý lékař tvrdil, že musím jít konvenční cestou (poznámka "Úspěšná léčba": oficiálně to musí tvrdit, v opačném případě jim hrozí v Česku zákaz výkonu povolání. V USA oslovili lékaře praktikující chemoterapii, zda by ji použili i při svém případném léčení, naprostá většina uvedla, že by použili jiné metody!), a to je chemoterapie, radiojód, chirurgie a ozařování. Já jsem od jakživa cítila, že tohle není cesta pro mě. Už od prvního okamžiku, kdy jsem zjistila, že mám rakovinu a poslali mě na hematoonkologii za panem primářem Papajíkem, tak jedna z mých prvních otázek byla, jestli existuje i jiná alternativní léčba rakoviny. Pan primář striktně řekl, že ne. A já jsem mu na to odpověděla, že i přesto chci něco vyzkoušet. Na to mi pan primář odpověděl, že by mi to stejně nezabralo hned a že do pár týdnů budu mít rakovinu úplně po celém těle a že mi pak už nic nepomůže. To tehdy u mě poprvé zvítězil strach a z ordinace jsem už odcházela s chemoterapii v tabletách.

Pan doktor Radan Gocal mi dal to nejcennější, a to byla naděje. Pan doktor Radan Gocal a Renáta Bittová. Jim vděčím za mé uzdravení. Pan doktor měl empatii a lidsky mi vysvětlil komplexní přístup, jak se vyléčit ze závažné choroby. On mi dal to, co si zaslouží každý pacient. Každý pacient si zaslouží naději a víru. O Renátce vám povykládám příště."

Dotkneme-li se druhého břehu, někdy se stane, že duchovně prozřeme, uvědomíme si onu životní hloubku, která není jen o velkém shonu a práci, plodící pouhou materiálii. Naopak, najednou vnímáme ony drobné životní nuance, odsouváme věci, které jsou nepodstatné, ač bychom na nich dříve svůj život zcela jistě stavěli. Přišla sis i ty k něčemu podobnému? Udál se ve Tvém životě zázrak?

"Rakovina mi ukázala, co to je strach, úzkost, bolest, hluboké pocity zoufalství a šílenství. Paradox je, že se člověk bojí, že zemře, ale při těch nejtěžších chvílích jsem si přála jediné, aby byl konec a to jakýkoliv. Pravdou je, že jsem ji musela dostat 3x, než jsem vše pochopila. Nyní jsem jí vděčná, naučila mě spoustu věcí a nasměrovala mě na tu správnou cestu.

Duchovně jsem prozřela. Pochopila jsem smysl života a co to je žít v bezpodmínečné lásce. Jako největší dar považuji, že si dokáži vychutnat přítomný okamžik a radovat se z maličkostí."

Rakovinu můžeme přirovnat k imunitnímu problému, který tělu v jedné chvíli přeroste přes hlavu. A následně se šíří dál. Odpovídající životospráva je zde nutností, mimo jiné, samozřejmě. Můžeš se s námi podělit, jak skládáš svůj jídelníček Ty? Které potraviny upřednostňuješ, které jsi naopak zcela vytěsnila?

"Zdravý jídelníček stavím na první místo. Kdysi dávno jsem si myslela, že zdravé jídlo není vůbec dobré a teď mě naplňuje štěstím. Miluji oříšky, semínka, ovoce, zeleninu, zdravé oleje, kozí výrobky, ryby z volného výlovu, kvalitní maso z bio chovu. Člověk se musí jen naučit správně pokrm dochutit a pak si jej zamiluje. Upřednostňuji potraviny, které jsou přírodní, které nejsou uměle vytvořeny. Vyhýbám se
 glutamátu,  glukózo – fruktózovému sirupu, aspartamu, bílému cukru, klasické soli, živočišným výrobkům z velkochovu, pšenici, mléčným kravským výrobkům, smaženým výrobkům apod. Ten výčet je opravdu dlouhý. Tím, ale nechci říct, že jím jenom zdravě. Ráda si vychutnám sklenku kvalitního vína a na Štědrý den si dám smaženého kapra s bramborovým salátem s majonézou. V našem světě to je opravdu složité, na každém rohu jsou nezdravá lákadla, na návštěvě se většinou servírují nezdravá jídla, na horách nejde koupit nic zdravého. Z 85 % se mi daří jíst zdravě, ale nevytvářím na sebe žádný tlak. Pokud sním něco nezdravého, tak pár dní poté jím jenom zdravě. Zdravá strava mě naplňuje neuvěřitelnou energií, a to mě baví. Tohle je má strava nyní, během léčby jsou pravidla přísnější."

Vím, že jsi velmi aktivní, děláš toho skutečně hodně, krom toho, že pracuješ, studuješ, sportuješ, držíš lidi kolem sebe za ruce, zbývá ve Tvém rušném životě vůbec čas na odpočinek?


"Ano, učím se sebelásce a to je jedna z nejdůležitějších věcí. Najít si čas a být sama se sebou. Odpočívám při četbě, při procházce s pejskem, medituji a cvičím jógu. Mám hodně aktivit, při kterých odpočívám a vždy se snažím uspořádat svůj denní harmonogram, abych tam měla čas pro sebe."

Léčebných technik existuje nespočet, vím, že Ty sama miluješ orgonity, je ještě něco, co během dní praktikuješ? Nějakou formu terapie, díky které utužuješ své zdraví? Jednou ses zmínila o křišťálovém lehátku, můžeš nám vysvětlit blíže?

"Křišťálové lehátko k tobě promlouvá a ke každému podle jeho vědomí. Je to velmi silný zážitek. Křišťály mají barvy jednotlivých čaker a svým působením mají výrazné regenerační a harmonizační účinky. Jednou si splním sen, koupím si jej domů a budu na něm meditovat. Nejlepší léčebna technika je být sama se sebou v tichu a naslouchat nitru."

Občas mi lidé pokládají otázku: „Pokud by sis mohla vybrat a diabetem typu 1 nikdy neonemocnět, zvolila bys tuto možnost?“ Co Ty, Sandro, vnímáš svou nemoc jako dar, který Ti otevřel nové cesty a možnosti, který Tě učil?

"Já jsem rakovině vděčná. Často mě lidé nedokáží v tom pochopit a kroutí nade mnou hlavou. Ale já jsem jí opravdu vděčná. Ona je mou neuvěřitelnou učitelkou a díky ní pohlížím na svět jinýma očima."

Sama bys ráda v budoucnu pracovala s onkologicky nemocnými pacienty. Máš-li nyní tu možnost, co bys jim vzkázala, kudy se vydat, kde hledat sílu, jak s onou chorobou naložit, aby si z ní vzali to nejdůležitější? A pak, v nejlepší příhodný okamžik, odložili stranou?

"Mým snem je mít přírodní kliniku a pomáhat nejen onkologickým pacientům, ale všem, kteří jsou nemocní. Je tolik věcí, které bych jim chtěla říct, a proto bych si přála mít přírodní kliniku, mít více času na každého pacienta. Nelze to říct jednou větou. Co je ovšem nejdůležitější, tak dávejte na svůj vnitřní pocit. Musíte přijít na tu opravdovou příčinu, proč jste onemocněli. Lékaři na onkologii vám to nepoví."

Vím, že miluješ knihy, existuje nějaká, ke které se ráda vracíváš?

"Musela jsem zemřít od Anity Moorjani. „I s čokoládou se můžeš uzdravit z rakoviny“, tento úryvek z knihy mi zní v uších téměř každý den."

Sandro, jsi velký smíšek, můžeš se s námi na závěr podělit o nějakou životní legrácku, během které ses skutečně popadala za břicho? : -)

"Je zvláštní, že při čtení této otázky jsem si nevybavila žádnou legrácku, ba naopak. Vybavila se mi vzpomínka na paní, která seděla na lavičce před fakultní nemocnicí v Olomouci, oddělení chirurgie, byla tam hospitalizována jako já. Tehdy jsem ještě neznala svou diagnózu. Paní měla neuvěřitelný smutek v očích. Nedalo mi to a paní jsem se zeptala co jí trápí. Svěřila se mi, že má rakovinu prsu a že musí na chemoterapii. Po chvilce mlčení dodala, že jí vypadnou vlasy. Já jsem se tehdy upřímně zasmála a odvětila jsem na to, že to jsou jenom vlasy. Ona vstala a řekla mi, že to si jenom myslím. Už nikdy více jsem jí neviděla. Po pár měsících jsem litovala, že jsem někdy tohle řekla. To nejsou ,,jenom vlasy“. Dokud nejsi v kůži druhého, tak nikdy nesuď danou situaci.

Osobně nemám více slov, teď chci jen posečkat chvíli v tichu, abych vnitřně objala každého ze statečných bojovníků, kteří našlapují po této Zemi."

15.10.2018

autor: Mgr. Zuzana Švédová, Dis. - Celostní medicína

Extrakty z léčivých hub získané dvojitou extrakcí pro posílení imunitního systému

Reishi - 100% extrakt, garance: 40% polysacharidů a 4% triterpenoidů

Reishi - 100% extrakt, garance: 40% polysacharidů a 4% triterpenoidů
Houba Ganoderma volně roste jen na odumřelých stromech s tvrdým dřevem. Aby se našlo několik hub bylo třeba zkontrolovat až 100 000 starých stromů. Proto byla Ganoderma lucidum ve starověké Číně vyhrazena pouze císaři. Účinky Ganodermy ji staví výše než ženšen. Nejvíce ceněná a nejvíce účinných...

Reishi - spór, 100% prášek, garance: dezintegrace 98,7%

Reishi - spór, 100% prášek, garance: dezintegrace 98,7%
Pomocí houby Lesklokorka lesklá si lze zvýšit vitalitu, zodolnit náš imunitní systém, zvýšit naši výkonnost a do krve přivést více kyslíku – a to všechno bez vedlejších účinků. Na druhé straně chemické léky nemohou být používány k posilování ochrany a odolnosti organismu. Jejich úloha je jiná. Za...

Reishi - Triterpen Max - 100% extrakt, přírodní náhrada za nebezpečné kortikoidy a velice silná protinádorová aktivita, garance: 20% triterpenoidů

Reishi - Triterpen Max - 100% extrakt, přírodní náhrada za nebezpečné kortikoidy a velice silná protinádorová aktivita, garance: 20% triterpenoidů
Ing.Zdeněk Rozehnal Kortikoidy (co by chemické léky) jsou synteticky vyráběné steroidní hormony (extrémně účinné, ale velmi zrádné) podobné hormonu kortizolu, který je tvořen v kůře našich nadledvinek. V organizmu funguje kortizol a jeho deriváty jako stresové hormony, které nám umožňují...

Cordyceps - Housenice - Housenice čínská - 100% extrakt, garance: 40% plysacharidů a 15% Manitolu

Cordyceps - Housenice - Housenice čínská - 100% extrakt, garance: 40% plysacharidů a 15% Manitolu
Ing.Zdeněk Rozehnal  Cordyceps sinensis je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své léčivé účinky je v čínské medicíně cordyceps používán více jak 1200 let. V Číně je cordyceps tradiční lék a je hodnocen z hlediska léčivých...

Hericium erinaceus |100% extrakt

Hericium erinaceus |100% extrakt
Hericium erinaceus - Korálovec ježatý je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji výjimečně můžeme najít v Beskydech a Žďárských vrších. O tuto medicinální...

Sibiřská chaga - 100% extrakt

Sibiřská chaga - 100% extrakt
Ing.Zdeněk Rozehnal Rezavec šikmý (Innonotus obliguus). Chaga se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má chaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Tato houba mají svůj původ na...

Houževnatec jedlý - Shiitake - 100% extrakt

Houževnatec jedlý - Shiitake - 100% extrakt
Ing.Zdeněk Rozehnal Houževnatec (lat. Lentinus edodes), Shiitake je z lékařského pohledu dnes již uznávaný přírodní prostředek pro léčení řady civilizačních chorob jako Rei shi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Shiitake má zvláště protinádorové a radioprotektivní účinky. Hlavní aktivní...

Outkovka pestrá - Coriolus - 100% extrakt, s borci PSK a PSP

Outkovka pestrá - Coriolus - 100% extrakt, s borci PSK a PSP
Ing.Zdeněk Rozehnal Coriolus nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční čínské medicíně. V angličtině nazývá turkey tail což znamená – krocaní ocas, který připomíná mnohobarevný vějíř plodniček houby. V Číně se jí přezdívá se ji „tráva Říše...

Hlíva ústřičná - 100% extrakt

Hlíva ústřičná - 100% extrakt
Ing.Zdeněk Rozehnal V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků výzkumů a exaktních ověření se dospělo k jednoznačnému závěru. Hlíva ústřičná je z...

KURKUMIN - PATENTOVANÁ PHYTOSOMÁLNÍ FORMA

KURKUMIN - PATENTOVANÁ PHYTOSOMÁLNÍ FORMA
Kurkumin s ochrannou známkou, fytosomální forma s 29 násobným průnikem do těla. Není potřeba piperin!

BetaGlukany - účinně posilují imunitní systém a zesilují účinek extraktů z léčivých hub - vyšší než 80% čistota

BetaGlukany - účinně posilují imunitní systém a zesilují účinek extraktů z léčivých hub - vyšší než 80% čistota
Ing.Zdeněk Rozehnal Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsaženýé beta-glukany jsou získávány patentovanými a novými výrobními postupy, které zaručují, že přirozené struktury beta...

Rdesno mnohokvěté - extrakt - energetické nabití

Rdesno mnohokvěté - extrakt - energetické nabití
Ing.Zdeněk Rozehnal Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. Che-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno mnohokvěté), rostoucí v horských oblastech střední a jižní Číny. Spolu s plody...

Graviola - Annona ostnitá - 100% extrakt z listů

Graviola - Annona ostnitá - 100% extrakt z listů
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto plodu (jeho...

Část týmu odborníků z Celostní medicíny

 • můžete se zeptat zdarma odborníků, kteří jsou na Vaší straně
 • můžete se jimi nechat vést v prevenci i léčbě
 • nahradíte chemické léky

 MUDr. Ladislav Šafránek

V rámci své poradenské činnosti odpovídá na dotazy týkající se:

 • přírodní, psychosomatické a duchovní medicíny, včetně sebeuzdravování ze zdánlivě "nevyléčitelných" onemocnění,
 • preventivní péče, regenerace, zpomalování stárnutí,
 • před mnoha roky zklamaně opustil oficiální chemickou medicínu a začal se věnovat výhradně celostním a psychosomatickým postupům. V poradenské činnosti i v péči o své vlastní zdraví dává přednost přírodním produktům, které podporují regenerační a samouzdravující mechanismy lidského organismu a které navíc při dlouhodobém užívání významně zpomalují procesy stárnutí,
 • nepřestávají jej fascinovat příběhy klientů, kteří uvěřili a sami sebe uzdravili z nemocí oficiální medicínou "nevyléčitelných",
 • ze všeho nejvíce jej těší úspěšná uzdravení klientek, které se SVÉPOMOCNĚ uzdravily a vyhnuly se vnucovaným rádoby "nezbytným" operacím myomů, prekancerózních děložních čípků či naprosto zbytečnému odstranění životně důležité štítné žlázy.

   MUDr. Pavel Šácha

V rámci své poradenské činnosti uplatňuje následující principy:

 • zpracovává všechny dotazy bez rozlišení věku, pohlaví a lékařských oborů. Díky tomu, že je vzdělán ve všeobecném lékařství, pediatrii, alergologii i celostní medicíně, dívá se na zdravotní problémy jedince komplexně a z nadhledu preventivní medicíny,
 • hlavním smyslem jeho poradny je pomoci pacientovi najít příčinný řetězec nemoci, pojmenovat základní příčinu, pochopit ji a odstranit,
 • sestavuje léčebný program, dále pacienta vede, kontroluje a povzbuzuje jej,
 • smyslem poradny není teoretizovat, ani zodpovídat encyklopedické otázky, odpovídat jiným lidem, kterých se nemoc netýká, či odpovídat dětem. Za děti konzultují rodiče,
 • specializuje se na poradenství v oblasti preventivní medicíny, např. při plánování rodičovství, sportovních aktivitách, dále v oblasti aktivní ochrany před negativním působením volných radikálů.

Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

V rámci své poradenské činnosti odpovídá na dotazy týkající se:

 • úpravy Vašeho stávajícího jídelníčku,
 • úpravy jídelníčku při potravinových alergiích (celiakie, bezlaktózová, antihistaminová dieta apod.),
 • nedostatečného příjmu základních mikro a makronutrientů běžnou stravou (anémie, osteoporóza),
 • výživy dětí, těhotných, kojících, sportovců, těžce pracujících, seniorů, při malnutrici,
 • metabolické problematiky dnového onemocnění, diabetu I. a II. typu, štítné žlázy, redukcí váhy, snižováním LDL cholesterolu,
 • jídelníčků vegetariánů, veganů, RAW stravováním.

 PharmDr.Tomáš Arndt

V rámci své poradenské činnosti odpovídá na dotazy týkající se:

 • léčivých rostlin, ať už samostatně či obsažených v doplňcích stravy - vhodnost užívání při konkrétních potížích, interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • doplňků stravy - vhodnost užívání při konkrétních potížích, interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • volně prodejných či předepsaných léků - interakce, dávkování, nežádoucí účinky,
 • přírodních alternativ ke klasickým chemickým lékům - zda jen jako doplněk či možnost výběru přírodního přípravku místo klasického léku,
 • těhotenství, kojení, dětí - vhodnost či nevhodnost užívání přírodních přípravků, dávkování, možnosti přírodní léčby,
 • doporučení přírodních přípravků u konkrétních zdravotních potíží (v případě komplexní konzultace bych to přenechal kolegům lékařům),
 • dotazů ke kvalitě, původu a dalším vlastnostem přípravků včetně jejich porovnání,
 • charakteristiky jednotlivých alternativních léčebných metod.

Mgr. Jiří Hamerský, psycholog

V rámci své poradenské činnosti odpovídá na dotazy týkající se:

 • pocitů méněcennosti a malého sebevědomí,
 • závislostí, výkyvů nálad a depresí,
 • partnerských a rodinných problémů,
 • přání uskutečnit v životě toužebnou změnu, včetně dotazů na práci s afirmacemi, "zákonem přitažlivosti" atd.

 

Odkaz na výše uvedené naturopatické poradce na stránce

ZD E

 

následně klikněte na otevřené stránce vpravo níže na tuto kartu:

  

 

 

 

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA,

 

MUDr.Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

 

KTERÁ JAKO JEDINÁ OBNOVUJE CHRUPAVKU

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

 

s KAMZÍKEM A KLOKANEM daleko nedoskáčete

 

 

 

 LNĚNÝ OLEJ S LIGNANY

lisovaný v Ostravě

s Certifikátem i omegy 3 a 6

Zdrojem oleje je původní odrůda lněného semínka bez pescitidů, kterou používala v úspěšné léčbě Dr. Budwig, z Kazachstánu

 

 

NEJÚČINNĚJŠÍ

PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKA

kvalitní české výrobky

OREGÁNOVÝ OLEJ          ECHINACEA

ideálně trvale v domácí lékárničce

prozdravi.cz

k

 

 

ČISTÝ VZDUCH ALESPOŇ DOMA

96% ÚČINNOST

NAPROSTO TICHÝ CHOD

DOMOV BEZ KARCINOGENNÍHO MIKROPRACHU

 

 

PROTOPAN

ideální také na atopický ekzém

 

 

YUCCA PREMIUM

ODSTRANĚNÍ USAZENIN Z TĚLA

ČLÁNEK


RECENZE

Obezřetně v případě transplantátu, implantátu, kardiostimulátoru...

 

(z 85+zkušeností)

"Po ročním užívání YUCCY jsem byl přeřazen z CHPN III. třídy (středně těžká plícni nemoc) do II. třídy (lehká plícní nemoc). Přestal jsem brát všechny léky co mně předepsal lékař a spolehl se na YUCCU. Jsem úplně nadšený a doktoři nechápou."

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A nakonec - Úspěšná léčba

 

 

MLÁDÍ A DLOUHOVĚKOST

to jsou EXTRAKTY

z DUANWOOD RED  REISHI zkušenosti 

NEJÚČINNĚJŠÍ MEZI REISHI

Odtud je nejúčinnější Reishi - DUANWOOD RED REISHI

video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně v horské oblasti Jiangshan

DUANWOOD RED

REISHI EXTRAKT   REISHI SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

DUAWOOD RED

REISHI TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!Triterpen MAx 20% triterpenů
Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!Cordyceps Extra Strong

JAK JE TO S KVALITOU CORDYCEPSU?

ČAGA  EXTRAKT

EXS CERTIFIKÁTEM KVALITY

100% Sibiřská ČagaDuanwood Red Reishi Extrakt 40% polysachardiu, 4% triterpenů

 

Jak funguje Fenuprim - video

ENDOGENNÍ DÝCHÁNÍ

FROLOVŮV DÝCHACÍ TRENAŽÉR

Frolovův dýchací trenažér  je určen k provádění dýchacích cvičení za účelem prevence a léčení různých onemocnění. Nácvik tzv. endogenního způsobu dýchání pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, činnost mozku a všech vnitřních orgánů, posiluje aktivitu imunitního systému, zlepšuje psychický a emociální stav. Přispívá k udržení dobrého zdraví a vysoké úrovně duševní aktivity.

Účinek:

 • normalizuje arteriální tlak,
 • zlepšuje krevní oběh,
 • zklidňuje nervovou soustavu,
 • zpomaluje proces stárnutí,
 • zlepšuje ventilaci plic,
 • zpevňuje dýchací svaly - předchází plicním a bronchiálním onemocněním,
 • příznivě ovlivňuje léčbu chronické bronchitidy, bronchiálního astmatu, vegetativní dystonie, hypertonického onemocnění a stenokardie,
 • zvyšuje účinnost léků a zkracuje dobu léčení.

 

SMRT ZAČÍNÁ V TLUSTÉM STŘEVU

Vyčištění střeva a syndrom propustného střeva

 

 

 

ČISTÉ STŘEVO

je doménou  ENTEROSGELU

český výrobek z Jeseníku pro celou EU

pro domácnost a uzdravení bez CHEMIE!