Kurkumin zastavuje růst rakovinných buněk

- Pixabay

Zoey Sky

Kurkuma, kuchyňské koření, které pochází z Indie a jihovýchodní Asie, je často používáno tradičními léčiteli, protože může pomoci řešit zánět, regulovat hladinu cukru v krvi a bojovat proti infekcím.

Ale výhody kurkumy přesahují tato tradiční použití. Podle probíhajícího výzkumu může být účinná látka koření, kurkumin, použita k prevenci rakoviny.

Mnoho studií ukázalo, že kurkuma má protirakovinné účinky a že může pomoci snížit počet a velikost nádorů.

Podle studie provedené výzkumníky z University of California San Diego School of Medicine, Peking University a Zhejiang University, kurkuma může cílit na agresivní a smrtelné formy rakoviny a zanechat nerakovinné buňky nepoškozené.

Studie byla publikována v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences.

Pro studii vědci použili biochemické, myší rakovinové a buněčné modely, aby ověřili, že kurkumin může účinně inhibovat enzym známý jako dual-specificita tyrosinem regulovaná kináza 2 (DYRK2).

Výzkumný tým použil nejmodernější rentgenovou krystalografii k získání 3D snímků, které ukazují, že kurkumin se může vázat na DYRK2. To je důležité, protože inhibice DYRK2 narušuje aktivitu proteazomů nebo proteinových komplexů spojených s rozvojem rakoviny.

Vědci uvedli, že potlačení aktivity proteazomu v rakovinných buňkách narušuje proliferaci, která pomáhá snižovat nádory a zpomaluje růst rakoviny.

Kurkumin se zaměřuje na slabost agresivních, těžko léčitelných rakovin

Některé druhy rakoviny, jako je mnohočetný myelom a triple-negativní rakovina prsu, jsou klasifikovány jako "závislé na proteazomu". To znamená, že tyto rakoviny jsou závislé na komplexech proteazomu.

Zhoršení aktivity proteazomů pomáhá inhibovat vývoj nádorů a vědci se domnívají, že tato závislost by mohla být slabostí agresivních a těžko léčitelných rakovin. Zatímco inhibitory farmaceutických proteazomů již byly vyvinuty a schváleny, mají významnou nevýhodu: Tyto léky mají tendenci poškozovat nerakovinné buňky.

K řešení tohoto problému se vědci pokusili zaměřit na inhibici aktivity proteazomu nepřímo identifikací a manipulací s regulátory proteazomu. Jejich hledání vhodných látek je vedlo k kurkumě a její aktivní složce kurkumin.

Kurkumin vyčerpává DYRK2 a potlačuje aktivitu proteazomu s velmi malým poškozením okolních zdravých buněk. Kurkumin funguje tak, že zvyšuje účinky farmaceutických inhibitorů proteazomu v boji proti rakovině, což naznačuje, že mohou být možné menší dávky a méně vedlejších účinků.

Při použití s karfilzomibem kurkumin pomohl zvýšit apoptózu nebo smrt rakovinných buněk a způsobil minimální poškození zdravých buněk. Karfilzomib je inhibitor proteazomu schválený FDA používaný k léčbě mnohočetného myelomu.

Kromě poškození enzymu DYRK2 a inhibice aktivity proteazomu nabízí kurkumin také působivou škálu cest, kterými může bojovat proti rakovině:

 • Kurkumin pomáhá inhibovat angiogenezi nebo růst a vývoj nových krevních cév, které pomáhají vyživovat a podporovat nádory.
 • Kurkumin "vypíná" geny, které podporují vývoj nádoru a pomáhá imunitnímu systému identifikovat a zničit maligní buňky.
 • Kurkumin pomáhá chránit buněčnou DNA před potenciálně rakovinotvornými mutacemi způsobenými zářením a toxiny v životním prostředí.
 • Kurkumin potlačuje produkci matricových metaloproteináz (MMP), skupiny enzymů, které napadají extracelulární matrici a urychlují invazi rakovinných buněk.
 • Kurkumin pomáhá snižovat produkci adhezních molekul, které se drží na buněčných stěnách, což pak pomáhá zastavit usazování rakovinných buněk na místě. To také znamená, že narušuje schopnost rakovinných buněk metastázovat.

Mnoho studií také podporuje účinnost kurkuminu. Podle jedné studie, kurkumin suplementace pomohla snížit velikost plicních nádorů o 36 procent.

V jiné studii vědci uvedli, že kurkumin byl spojen s 40% poklesem vývoje nádorů tlustého střeva.

Mezitím další studie zjistila, že kurkumin snížil rychlost růstu androgenu specifického pro prostatu, markeru progrese nádoru, o 50 procent.

Kurkumin pro prevenci rakoviny

Zatímco výsledky studie byly slibné, vědci vysvětlili, že pokračující výzkum jim pomůže vědět, jak může být kurkumin použit k úplnému zvrácení rakoviny u lidských pacientů.

Sourav Banerjee, postdoktorand na UCSD School of Medicine a spoluautor studie, vysvětlil, že kurkumin má "chemické nevýhody". Když užíváte kurkumin perorálně, vaše tělo ho rychle rozkládá a eliminuje.

Banerjee dodal, že kurkumin musí být nejprve upraven tak, aby vstoupil do krevního oběhu a zůstal v těle dostatečně dlouho, aby bojoval proti rakovině. Z tohoto důvodu odborníci doporučují, že přidání kurkumy do jídla nemusí poskytnout dostatek biologicky dostupného kurkuminu k získání terapeutických přínosů.

Místo toho doporučují lidem, aby užívali vysoce účinný organický kurkuminový extrakt, fytosomální kurkumin, který má 29násobný průnik do těla.

Studie ukazuje, že kurkumin není jen protizánětlivý. Může dokonce držet klíč k přírodní léčbě rakoviny a prevenci rakoviny.

KURKUMIN PHYTOSOME

90 x 500 mg

Betaglucan MaxCell

KURKUMIN KOMPLEX MERIVA®

Technologie Phytosome®

Phytosome® technologie zvyšuje využitelnost kurkuminu  29x neboli o 2900%  oproti standardním extraktům kurkuminu. A nemusíte kurkumin kombinovat s piperinem (černým pepřem), který zvyšuje propustnost tlustého střeva.

Patentovaná forma

Curcumin Phytosome® Power Complex je patentovaná forma kurkuminu navázaného na komplex fosfolipidů s klinicky prokázanou zvýšenou 29násobnou vstřebatelností a biologickou dostupnosti.

Curcumin Phytosome Power Complex zajišťuje lepší profil kurkuminoidů v krevní plasmě díky vysokému obsahu dementhoxykurkuminu, který je považován za důležitější pro protizánětlivé účinky.

Italská patentovaná technologie Phytosome® do fosfolipidového přípravku zabuduje všechny 3 základní kurkuminoidy:

 • Kurkumin
 • Demethoxykurkumin
 • Bisdemethoxykurkumin

a proto ten úžasný průnik do těla a tím ta jedičná účinnost. Díky své kvalitě je používán i při klinických zkouškách, článek níže.

Složení: 500 mg Meriva® Phytosome® Turmeric Complex patentovaná směs extraktu kořene kurkumy a fosfatidylcholinu - 500 mg - Kurkumin a další kurkuminoidy, min. 20%

Balení: 90 kapslí x 500 mg, 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany

Dávkování:

 • pro prevenci: 1-2 kapsle denně
 • při zdravotních problémech: 2-4 kapsle denně
 • kapse užívejte nejlépe s jídlem a dostatečně zapijte

Srovnávací absorpce standardizované směsi kurkuminoidů a její lecitinové formulace - 29násobná absorpce

V randomizované, dvojitě zaslepené, zkřížené studii na lidech byla zkoumána relativní absorpce standardizované směsi kurkuminoidů a odpovídajícího lecitinového přípravku (Meriva). U obou přípravků byly použity klinicky ověřené dávky a byly hodnoceny plazmatické hladiny všech tří hlavních kurkuminoidů [kurkuminu (1a), demethoxykurkuminu (1b) a bisdemethoxykurkuminu (1c)].

Celková absorpce kurkuminoidů byla u přípravku Meriva přibližně 29krát vyšší než u odpovídající neformulované směsi kurkuminoidů, ale bylo možné detekovat pouze metabolity fáze 2 a plazmatické koncentrace byly stále výrazně nižší než koncentrace potřebné pro inhibici většiny protizánětlivých cílů kurkuminu. Pozoruhodné je, že fosfolipidová formulace zvýšila absorpci demethoxylovaných kurkuminoidů mnohem více než kurkuminu (1a), přičemž mezi přípravkem Meriva a odpovídající neformulovanou směsí kurkuminoidů byly významné rozdíly v plazmatickém profilu kurkuminoidů.

Hlavním kurkuminoidem v plazmě po podání přípravku Meriva tedy nebyl kurkumin (1a), ale demethoxykurkumin (1b), který je v mnoha protizánětlivých testech in vitro účinnějším analogem. Lepší vstřebávání a možná i lepší profil kurkuminoidů v plazmě by mohly být základem klinické účinnosti přípravku Meriva při dávkách výrazně nižších než u neformulovaných směsí kurkuminoidů.

Originál: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21413691/

Potraviny, které mohou předcházet a zmírňovat rakovinu

Existuje mnoho potravin, které mohou tvrdit, že bojují nebo léčí rakovinu, ale správná strava je jistý způsob, jak odvrátit jakoukoli možnost vzniku onemocnění. Zde je doporučený plán, který může pomoci snížit riziko rakoviny.

 • Zvyšte příjem ovoce a zeleniny: Studie ukázaly, že ovoce a zelenina obsahují vysoké množství antioxidantů, které zabraňují oxidaci a destrukci buněk.
 • Pijte zelený čaj: Kromě toho, že je silným antioxidantem, může zelený čaj také inhibovat vývoj určitých typů rakoviny.
 • Mějte ve své stravě více rajčat: Bylo prokázáno, že lykopen, primární antioxidant v rajčatech, má protirakovinné vlastnosti.
 • Použijte olivový olej: Olivový olej, který je základem středomořských zemí, je lepší alternativou než jiné oleje při snižování rakoviny.
 • Zkuste jíst více hroznů: Antioxidanty nalezené v hroznech nabízejí významnou ochranu proti chronickým stavům, jako je rakovina a kardiovaskulární onemocnění.
 • Nešetřete s česnekem a cibulí: Česnek a cibule jsou známy jako silné antikarcinogeny - čím štiplavější je česnek nebo cibule, tím hojnější bioaktivní chemikálie má k inhibici rakovinných buněk.
 • Jezte více ryb: Mastné ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, které snižují pravděpodobnost rakoviny.

Rakovina je způsobena hlavně příjmem kyselé stravy

Hlavní příčinou rakoviny je jídlo, které jíme. Před dlouhou dobou jsme konzumovali stravu převážně alkalických potravin, ale to se změnilo a míra rakoviny se zvýšila. Většina lékařů vás neinformuje o správném jídle, které byste měli jíst, abyste zůstali bez rakoviny, a co jíst, aby tělo přirozeně odstranilo.

Potraviny, které jíme v dnešní době, obsahují jak kyselé, tak alkalizující formující prvky. Strava převážně kyselinotvorných potravin může přispět k rakovině. Bohužel je to běžná strava zde v západní kultuře. Západní strava je dnes většinou kyselá. Pokud bojujete s rakovinou, musíte vyvážit hladinu pH těla, protože rakovina bude prospívat v kyselém prostředí, zatímco alkalické prostředí odstraní rakovinu.

Dnes vidíme více lidí s rakovinou než kdy předtím, a to proto, že typická západní strava je příliš vysoká v potravinách produkujících kyselinu, jako jsou živočišné produkty, které zahrnují také mléčné výrobky.

Potraviny, které jsme jedli, jako je čerstvě vypěstované ovoce a zelenina, byly pro nás mnohem lepší, takže nejlepším řešením je provést nějaké dietní změny. Poměr alkalických kyselin se měří na stupnici pH, která se pohybuje od 0 do 14, přičemž 7 je neutrální. Spodní konec stupnice, který je od 0 do 7, je kyselý a cokoli mezi 7 až 14 je alkalické.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, jaké potraviny jsou alkalické nebo kyselé, je zkoumat, které potraviny jsou alkalické nebo kyselé více než jiné, a také často testovat alkalickou hladinu. Zatímco diagnóza rakoviny může mít další přispívající faktory, jídlo, které nyní jíme, je hlavní příčinou.

Před mnoha lety, než jsme měli supermarkety, jsme jedli zdravější stravu, nyní kvůli zpracovaným potravinám a popularitě prodejen rychlého občerstvení se naše strava změnila. Strava z potravin z kyselého rozmezí nyní způsobuje mnoho zdravotních problémů a rakovina je jen jedním z nich. Například mnoho našich potravin je rafinovaných a většina našeho chleba a dalších pečených potravin je vyrobena z rafinované bílé mouky.

Některé další příklady kyselinotvorných potravin jsou; těstoviny, sýry, zmrzlina a máslo, džemy a želé, alkohol a nealkoholické nápoje. Všechny potraviny tvořící kyselinu nejsou nutně špatné; je to jen naše strava je v nerovnováze, a pokud se potýkáte s nějakým vážným zdravotním problémem, je důležité se pečlivě podívat na to, co jíte.

Některé z alkalických potravin jsou čerstvé ovoce a téměř všechny čerstvě pěstované zeleniny. Také konzumující, ořechy, semena, zrna a luštěniny jsou alkalické potraviny. Je důležité si uvědomit, že změny, které provedete v zásaditější stravě, mají mnoho přínosů pro zdraví, včetně přirozeného odstranění rakoviny.

Zatímco rakovina má některé další přispívající faktory, nejdůležitější příčinou je to, co jíme, protože naše zdraví přímo souvisí s našimi dietními volbami. Naše strava se za posledních 40 až 70 let změnila a většina toho, co jíme nyní, je k dispozici v supermarketech a supermarkety mají obrovský vliv na to, co nyní kupujeme.

Většina toho, co je k dispozici v supermarketech, je zpracována, a proto je tato potravina nízká nutriční hodnota, a to je bezpochyby důvod, proč je nyní tolik rakoviny. Dává to velký smysl, pokud máte co do činění s rakovinou, že první a nejdůležitější změna, kterou uděláte, je s vaší stravou a že si vyberete z alkaličtějšího rozsahu. Také se ujistěte, že je čerstvá a pokud je to možné, že je organická.

Názory odborníků, kteří jsou na Vaší straně:

 • „Veškerá takzvaná přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, pro buňky těla už konečná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí,“ za svůj dlouhý a plodný život to řekl už mnohokrát George Crile z Clewelandu, jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě
 • „Nesčetné názvy zhoubných a degenerativních nemocí nejsou vůbec důležité – důležitá je hlavně skutečnost, že všechny ty zhoubné nemoci mají v podstatě stejnou základní příčinu: to znamená, že máte už delší dobu neustálou přemíru kyselosti v těle.“ - MUDr. Theodore A. Baroody, v knize “Zvyšuj svou zásaditost nebo prostě zemři” (“Alcalize or Die”)
 • Zvýšená kyselost organizmu je totiž zcela základní příčinou také všech ostatních soudobých degenerativních nemocí. Když v těle dojde k velkému porušení tzv. acidobazické rovnováhy, začne organizmus svou kyselost a toxické látky ukládat do některých tělesných tkání i kostí v mnohem vyšší míře, protože už je nedokáže potem, močí a stolicí prostě včas vyloučit.  Pak se tep rve s neuvěřitelnou  pravidelností a vysokou pravděpodobností u člověka objevují velice vážné, až smrtelné nemoci“ - MUDr. Robert O. Young

Necpěte se zbytečně chemickými léky zakyselující organismus, zvláště které nic neuzdravují - protizánětlivé, tišící zánět a bolest - zásadujte tělo!

POKUD SE CHCETE ODKYSELIT

V KAŽDODENNÍ STRAVĚ BY MĚLO BÝT MINIMÁLNĚ 80% ZÁSADOTVORNÝCH POTRAVIN

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života