Nový výzkum zjistil, že riziko rakoviny se zvyšuje se zhoršujícím se metabolickým syndromem

- Pixabay

Barbora Nová

 • Studie zveřejněná 11. března 2024 zjistila souvislost mezi zhoršujícím se metabolickým syndromem a rizikem rakoviny.
 • Riziko rakoviny prsu, endometria, ledvin, kolorektálního karcinomu nebo jater bylo významně vyšší.
 • Odborníci tvrdí, že metabolické účinky tohoto stavu by mohly spolupracovat na zvýšení rizika.
 • Nejlepší způsob, jak snížit riziko, je snížit břišní tuk.
 • Pomoci může konzumace výživné celozrnné stravy a cvičení.

Studie zveřejněná v žurnálu Cancer zjistila, že zhoršení metabolického syndromu zřejmě zvyšuje riziko vzniku rakoviny (1).

Podle amerického Národního institutu pro srdce, plíce a krev je metabolický syndrom shlukem příznaků, které zvyšují riziko koronárního srdečního onemocnění, cukrovky a mrtvice  (2).

Může být rozpoznán přítomností tří nebo více z následujících příznaků:

S tímto metabolickým stavem byly spojeny zejména karcinomy prsu, endometria, ledvin, kolorektálního karcinomu a jater.

Podle autorů studie by léčba metabolického syndromu mohla být účinným způsobem modulace rizika rakoviny.

Zhoršující se metabolický syndrom spojený s rizikem rakoviny

Aby vědci prozkoumali, jak metabolický syndrom ovlivňuje riziko rakoviny, tak do studie zařadili 44 115 dospělých Číňanů s průměrným věkem 49 let.

Vědci vypočítali skóre metabolického syndromu pro účastníky na základě přítomnosti každého z pěti symptomů metabolického syndromu, přičemž skóre 0 je nejnižší a skóre 5 nejvyšší.

Účastníci studie byli poté zařazeni do jedné ze čtyř různých trajektorií metabolického syndromu na základě trendů pozorovaných v jejich skóre metabolického syndromu v letech 2006 až 2010. Tyto trajektorie byly:

 • málo stabilní (10,56 % účastníků)
 • středně nízká (40,84 % účastníků)
 • středně vysoká (41,46 % účastníků)
 • zvýšená-rostoucí (7,14 % účastníků)

Zatímco první tři skupiny si udržely stabilní skóre metabolického syndromu v průběhu času, skupina se zvýšeným nárůstem začala se zvýšeným skóre, které se v průběhu období studie zvyšovalo.

Tyto čtyři skupiny byly následně sledovány v letech 2010 až 2021, přičemž během této doby byla rakovina diagnostikována 2 271 lidem.

Když tým porovnal skupinu se zvýšeným nárůstem se skupinou s nízkou stabilitou, zjistil, že riziko vzniku jakéhokoli typu rakoviny bylo 1,3krát vyšší.

Rizika pro rozvoj určitých typů rakoviny však byla také výrazně vyšší:

 • Riziko rakoviny prsu bylo 2,1krát vyšší
 • Riziko rakoviny endometria bylo 3,3krát vyšší
 • Riziko rakoviny ledvin bylo 4,5krát vyšší
 • Riziko kolorektálního karcinomu bylo 2,5krát vyšší
 • Riziko rakoviny jater bylo 1,6krát vyšší

Navíc jedinci se zvýšeným-vzrůstajícím vzorem měli větší zvýšení rizika pro všechny typy rakoviny než ostatní skupiny dohromady.

Vědci dále zjistili, že zvýšený-narůstající vzorec a souběžný chronický zánět byly spojeny s větším rizikem rakoviny prsu, endometria, kolorektálního karcinomu a jater. Rakovina ledvin však byla pozorována hlavně u pacientů ve skupině se zvýšeným nárůstem, kteří neměli chronický zánět.

Proč může metabolický syndrom zvýšit riziko rakoviny

Dr. Michael Sturek, člen Americké fyziologické společnosti, uvedl, že autoři mají pravdu, když uvedli, že metabolický syndrom je konstelací faktorů, včetně obezity, vysokého krevního cholesterolu a triglyceridů, vysokého krevního tlaku, mírného zvýšení hladiny cukru v krvi a chronického zánětu.

"Tyto faktory jsou vzájemně propojeny a působí synergicky, aby podpořily nepříznivý růst nádorů, což  bylo dříve prokázáno i v jiných studiích"

Autoři této studie však poukázali na to, že míra nárůstu závažnosti metabolického syndromu byla hlavním důvodem vyššího rizika rakoviny.

"Nálezy jsou solidní, ale molekulární dráhy způsobující nárůst rakoviny nemohou být z této studie známy," uvedl dr. Sturek.

Dr. Jared Braunstein, certifikovaný internista z Medical Offices of Manhattan a přispěvatel do LabFinder, který nebyl zapojen do studie, nicméně spekuloval, že leptin by mohl hrát roli.

"Pacienti s metabolickým syndromem mají tendenci být obézní a produkují velké množství leptinu, což je spojováno s rakovinou prostaty, tlustého střeva, prsu a endometria," uvedl (3).

Co můžete dělat s metabolickým syndromem

Dr. Braunstein doporučuje, že snížení obezity – zejména abdominální obezity – je důležitou součástí řešení metabolického syndromu.

Viscerální tuk, tuk spojený s abdominální obezitou, je biologicky aktivní, vylučuje určité hormony a chemikálie, které mohou přispívat k rozvoji cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění.

Tento tuk má tendenci se hromadit hluboko v břiše obklopující vnitřní orgány, včetně žaludku, jater a střev. Liší se od podkožního tuku, který leží těsně pod kůží.

Nejlepším řešením je osvojit si zdravý životní styl, který zahrnuje správnou výživu a cvičení, což může zabránit metabolickému syndromu a zánětům.

I když neexistuje žádná specifická dieta, která by se doporučovala pro léčbu metabolického syndromu, obvykle se doporučuje, aby lidé jedli výživné celé potraviny a vyhýbali se průmyslově zpracovaným potravinám s vysokým obsahem cukru a nasycených tuků.

Tři protizánětlivé diety, které vyhovují tomuto účtu, zahrnují středomořskou dietu, DASH dietu a celozrnnou rostlinnou stravu.

Pokud jde o cvičení, odborníci poukazují na studii ze září 2022 publikovanou v JAMA Internal Medicine, ve které bylo zjištěno, že 10 000 kroků denně je spojeno s nižším rizikem rakoviny (4).

Někteří odborníci připouští, že dodržování dietního a pohybového režimu je pro lidi často obtížné. Proto jsou nadějí nové léky na kontrolu hmotnosti a cukrovky, jako je semaglutid (Ozempic) nebo tirzepatid (Mounjaro).

Závěr

Nová studie objevila souvislost mezi zhoršujícím se metabolickým syndromem a zvyšujícím se rizikem vzniku rakoviny.

Vyšší riziko bylo pozorováno zejména u rakoviny prsu, endometria, ledvin, kolorektálního karcinomu a jater.

Ze studie nelze přesně určit, jaký mechanismus je zodpovědný za zvýšení rizika.

Mezi metabolickými účinky spojenými s tímto stavem však může existovat určitá souhra.

Práce na snížení břišní obezity prostřednictvím zdravé stravy a cvičení je nejlepší způsob, jak zvrátit metabolický syndrom a snížit riziko rakoviny.

3 NEJÚČINNĚJŠÍ EXTRAKTY Z REISHI JAKO JEDINÉ S CERTIFIKÁTY ÚČINNÝCH LÁTEK NA TRHU OD ROKU 2015

BYLI JSME U PĚSTITELŮ REISHI V ČÍNĚ,

zdroj extraktů Reishi Superionherbs

10+1 základních příčin rakoviny, které na Vás denně působí a moc se o tom nemluví

 • Vy to ani moc nevnímáte, ale působí na Vás synergicky a ubíjí Vás pomalu a jistě

Ing. Zdeněk Rozehnal

1. Hormony v mléku a mase

Většina hospodářských zvířat ve velkochovech je krmena umělými hormony za účelem zvýšení produkce.

Tyto hormony způsobují následně v lidském těle záněty, rakovinu a další nemoci.

2. Mamografie, rentgenové snímky všeobecně a skenery na letištích

Pokud Vám dělali rentgenový snímek zubů, prsů zapomněla Vám doktorka říci, abyste si přes hrudník navlekli ochranné pásy, než odešla z místnosti?
Ano, hovoříme o smrtelných paprscích rentgenového záření, které způsobuje rakovinu. Negativní efekt záření se jen sčítá.

No moment, nepřišli jste na mamograf právě proto, že se chcete před rakovinou uchránit a ne ji dostat? Švýcaři na to nedávno přišli.

3. Hliník v dedorantech a antirespirantech

Drtivá většina případů rakoviny prsu se nachází v horním kvadrantu prsou v blízkosti podpaží.

Ano přesně tam, kam aplikujeme deodoranty plné hliníků. Řešením je používat pouze přírodní deodoranty a odstranit hliník z těla.

4. Toxická kosmetika na pokožku

Kůže je největším orgánem lidského těla. A většina z nás na ní pod vlivem reklamy nanáší konzervační nebo dekorativní kosmetiku, která je plná ropných produktů a uhelného dehtu.

Tyto substance pronikají přes pokožku do krevního oběhu a následně do tělesných orgánů, kde vytvářejí vhodné podmínky pro rakovinu.

Doporučuje se používat pouze bio kosmetiku nebo doma vyrobenou z dobrých zdrojů.

5. Geneticky modifikovaná sója a kukuřice

Naprostá většina prodávaných produktů ze sóji a kukuřice je GMO.

Pokud jste přítelem sójového mléka, raději přejděte jinam. Toto mléko obsahuje také hemaglutinin, který způsobuje krevní sraženiny.

Sója vždy ještě zvyšuje v těle hladinu estrogenu, který je schopen podporovat některé druhy rakovin, příkladem je rakovina prsu.

6. Umělá sladidla

Běžný cukr (sacharóza) je pro tělo škodlivý, protože prudce zvyšuje hladinu krevního cukru...

Ovocný cukr (fruktóza), který se používá v nealko slazených nápojích je obdobným problémem.

Kolové nápoje jsou dobarvovány karamelovým barvivem, o kterém se ví, že je karcinogenem.

Uměla sladidla sacharin, aspartam ... jsou ještě větším zabijákem než cukry. Navíc jsou karcinogenní, hlavně aspartam.

7. Fluór

Ano, jde o minerál nacházející se v přírodě a i v některých zemích je přidávaný i do pitné vody.

Fluór je chemický prvek, který z těla vytlačuje ostatní minerály, zvyšuje lámavost kostí, způsobuje dentální fluorózu a celkově oslabuje imunitní systém. Může způsobit i rakovinu.

Pokud je to možné kupujte zásadně zubní pastu bez fluóru či si ji vyrobte z kokosového oleje a jedlé sody sami.

Pokud to nejde, nanášejte si na zubní kartáček pouze malé množství zubní pasty a dávejte si pozor abyste ji nepolkli a dobře vyplachujte ústní dutinu. Polknutí pasty se týká hlavně dětí.

8. Léky a očkování

Najděte si takového lékaře, který Vám mimo předepisování antibiotik poradí i v oblasti životního stylu a zdravového stravování při předcházení rakovině.

Pokud to jde, vyhýbejte se především lékům od velkých farmaceutických společností se zvučnými jmény.

Mnohá očkování se v minulosti ukázala jako možná příčina rakoviny. Příkladem je živá vakcína, která byla kntaminovaná opičím virem SV-40 způsobujících u lidí rakovinu.

V současnosti jsou problémem skoro všechny vakcíny. Obsahují totiž škálu známých karcinogenů jako je formaldehyd, formalín či hliník.

9. Potraviny v plechovce

Většina plechovek je zevnitř potažena výstelkou, která obsahuje karcinogenní látku Bisfenol-A (BPA). Mimo to pokusy prokázaly, že tato látka je schopna měnit mozkové buňky na genetické úrovni.

Mnohé plasty (na vodu), pečící papír, vodovodní potrubí a zubní výplně také obsahují tuto látku.

10. Komerční mýdla, šampóny, zubní pasty, krémy...

Opět, podobně jako u toxické kosmetiky na pokožku, tak i chemikálie z ostatních druhů kosmetiky, které si aplikujete na kůži, vlasy, zuby, skončí z určité části ve Vašem krevním oběhu.

Parfémy, barviva, vedlejší produkty ze zvířat a další podezřelé substatnce mohou způsobovat rakovinu.

Řešením je používat pouze 100% přírodní kosmetiku bez škodlivých přísad, případně si vyrobit vlastní..

K tomu existuje jedno moudré pořekadlo, kterým je dobré se řídit:


Pokud byste to nesnědli, tak to nenanášejte na svoji pokožku

11. Absorbce negativních energií druhých lidí

Sympatie je schopnost cítit soucit s jinými lidmi. Empatie jde ještě o krok dále. Když je člověk empatický, tak to znamená, že je nejen schopen zaznamenat emoce druhých, ale že je dokáže vnímat jako svoje vlastní.

Často se stává, že empatičtí lidé absorbují příliš mnoho bolesti a utrpení ze svého okolí. To je následně emocionálně ubíjí a blokuje jejich schopnost fungovat na vyšší úrovni.

Pokud jste spolu v jedné místnosti s negativně naladěným člověkem, potom pravděpodobně víte, jak hmotné byly jeho emoce. Cítíte, jak se jeho problémy na Vás valí a Vy máte problém udržet hlavu vzpřímeně. Naučit se bránit tomuto typu toxické energie je proto velmi důležitá zručnost pro život, protože Váš emocionální stav Vás totiž ovlivňuje mentálně, psychicky i duševně.

Následuje 5 způsobů, jak přestat absorbovat negativní energii jiných lidí.

Nepokoušejte se lidem zavděčit

Pokud si na Vás někdo ztěžuje, pomlouvá Vás nebo o Vás jinak nepěkně hovoří, neberte to osobně a nelpjete na tom, aby Vás začal mít rád. To by Vás jen zatáhlo ještě hlouběji do něj nebo jeho negativity a udělalo Vás energeticky a emocionálně závislými na jeho názorech.

Buďte soucitní sami se sebou a smiřte se s tím, že ne každý Vás bude mít rád. A to je úplně v pořádku.

Každý z nás máme rozdílné personality a jiné věci, které máme rádi a které ne. To vytváří pro každého z nás rozdílné životní zážitky.

Vězte, kdy říci ne

Pokud k Vám domů příjde host, dovolíte mu nevyzout si špinavé boty a roznést bláto po koberci? Anebo ho požádáte, aby si boty vyčistil, případně se zul předtím než vstoupí do Vašeho osobního prostoru?

Co kdyby jste ho pozvali jednou na večeři a on se potom sám na ni zval po zbytek měsíce? A co kdyby naléhal, že se chce vyspat na Vašem gauči, aby ušetřil cestu domů?

Být velkorysým je skvělé, nicméně existuje tenká dělící čára, kterou si musíme uvědomovat, aby nás jiní nezneužívali.

Neakcepujte žádné vození se zadarmo na Vašich zádech, lidi co na všechno odpovídají ne a ani emocionální upíry za hranicí, kterou považujete za akceptovatelnou. Vytyčte hranice a trvejte na jejich dodržování ihned od počátku!

Je to Váš život. Vaše tělo, prostor a osobní čas jsou svaté chrámy, proto si velice dobře rozmyslete, kterým lidem do nich umožníte vstoupit.
Nic není zlé na tom, pokud povíte někomu "ne" tak často, jak cítíte, že je to potřebné. Dejte druhým jasně najevo, jaké jsou Vaše standardy ještě předtím, než je vpustíte do svého života.

Přestaňte krmit příšeru

Výše jsme použili pojem "emocionální upír". Jde o parazitické osobnosti, které se doslova živí na Vaší pozornosti a přívětivosti. Současně Vás ale velmi vyčerpávají.

Investovat čas a emoce do těchto lidí se může zpočátku vyplácet, no na konec se tak či tak ocitnete vyčerpaní z energie a mnohé jejich problémy zůstanou stále nevyřešené.

Tito lidé jsou žízniví po Vaší lásce. Nikdy je však nemůžete uspokojit, protože se sami rozhodli zůstat v roli oběti.

Těm, kteří to potřebují, můžete nabídnout Vaši podporu, být poslouchacím uchem pro přátele či neznámého člověka. Snažte se však identifikovat moment, kdy Vaše snahy pomoci začínají být zbytečné anebo když jejich prosby o pomoc vyznívají spíše jako dožadování se pozornosti.

Není Vaší povinností řešit problémy druhých lidí a to zvláště tehdy, když oni ve skutečnosti nechtějí svoje problémy vyřešit. Chtějí být litováni.

Je zdravé vědět, kdy je lépe vycouvat! Když cítíte, že jsou Vaše zdroje vyčerpané, nabídněte sympatie a opustěte danou situaci. Nic není špatné na odmítnutí podílet se na dramatu někoho jiného.

Návrat k přírode

Někdy vše, co skutečně potřebujete, je oddych od druhých lidí. Jejich chaotické energie může být těžké odladit, proto si dopřejte víkend, odpoledne, či dokonce jen hodinu pro sebe a choďte na nějaké klidné místo.

Nechte ve své hlavě hlasy přírody nahradit povyk a chaos moderního světa. Všimněte si jednoduchosti přírody, neexistenci motivů a koexistenci všech věcí - rostlin, zvířat a země.

Dýchejte zhluboka a meditujte. Soustřeďte se na naplnění Vašeho těla čerstvým kyslíkem a pozdvižení svého ducha.

Když se potom vrátíte k Vaším rutinním záležitostem, budete se cítit čerství a méně náchylní absorbovat negativitu druhých.

Pamatujte na to, kdo je zodpovědný za Vás

Vy jste jediní zodpovědní za to, jak se cítíte. Vy jste 100% zodpovědní za to, co necháte ovlivňovat vaše myšlenky a emoce. Jakmile je jakákoliv složka Vašeho štěstí v nerovnováze, jste to jedině Vy, kdo má schopnost to napravit.

Vaše vnímání samého sebe je mocnější, než vnímámí kohokoliv jiného. To však je do té doby, dokud se nerozhodnete vzdát se jej a vyžadovat schválení od někoho druhého.

Když se rozhodnete být zodpovědní za svoje pocity, vymaníte se z vlivu ostatních. Pokud jste si sebejisti v tom, kdo jste a jak se chcete cítit, potom je pro druhé o hodně těžší  Vás vyvést z rovnováhy.

Udělejte záměrná rozhodnutí a ujměte se kontroly nad pozitivitou ve svém životě. Zvolte si situace, které Vám zvyšují energii a potkávejte se z lidmi, kteří jen přidávají k tomu, kým jste.

Mějte se dostatečně rádi a řekněte "ne" vždy, když to situace vyžaduje

Opusťte prostředí, které neslouží Vaším zájmům

A pamatujte - Vy jste zodpovědní za svoje životní zážitky. Vytvořte si je pro sebe a vytvořte je fenomenálně.

Zdroje:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života