Studie potvrzuje, že lidé, kteří konzumují organické potraviny, mají snížené riziko vzniku rakoviny průměrně o 25%

 

Isabelle Z.

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, zda má cenu kupovat biopotraviny vzhledem k vyšší ceně, studie, která byla nedávno zveřejněna v interní medicíně společnosti JAMA, by Vás měla přesvědčit o jejich pozitivním vlivu. V předmětné studii francouzští vědci potvrdili, že lidé, kteří konzumují biopotraviny, mají o 25% nižší riziko rakoviny.

Studie, která byla provedena pod vedením epidemioložky Julie Baudry, se zaměřila na stravování téměř 70 000 dospělých občanů s průměrným věkem 35 let. Dobrovolníci byli rozděleni do čtyř kategorií podle toho, jak často jedli 16 ekologických produktů, které obsahovaly zeleninu, ovoce, ryby, maso, hotová jídla, koření, doplňky stravy, rostlinné oleje a další produkty.

Průměrná doba sledování vybraných dobrovolníků byla 4 a ½ roku, přičemž se vědci zaměřili, u kolika z nich se vyvinul určitý druh rakoviny. Po porovnání výsledků konzumovaného množství biopotravin ve srovnání s nově diagnostikovanými případy rakoviny se zjistilo, že ti, kteří jedli nejvíce biopotravin, měli o 25 procent menší pravděpodobnost vzniku rakoviny než ti, kteří nejedli biopotraviny. Pokud jde o specifické typy rakoviny, skupina, která jedla organické potraviny, měla o 73 procent menší pravděpodobnost, že by se vyvinul non-Hodgkinův lymfom (neboli maligní lymfogranulom patří mezi nádorová onemocnění lymfatické tkáně) a o 21 procent menší pravděpodobnost rozvoje postmenopauzálního karcinomu prsu.

Mohlo by být zavádějící předpokládat, že pouze lidé, kteří budou upřednostňovat biopotraviny, a mají zdravější stravu obecně, by byli celkově zdravější  a tím by měli nižší riziko rakoviny. Vědci naopak tvrdí, že toto není úplná pravda; dokonce i ti testovaní dobrovolníci, kteří jedli nízkou až středně kvalitní stravu, ale rozhodli se i pro organické potraviny, měli snížené riziko rakoviny.

Autoři studie dospěli k závěru, že pokud by se tato zjištění dále potvrdila, propagace konzumace organických potravin by měla sloužit jako dobrá strategie proti rakovině.

Pesticidy jsou již dlouhou dobu spojeny s rakovinou

Spoluautor komentáře, který byl publikován vedle této studie, docent Dr. Jorge E. Chavarro z Harvard T.H. Chan - Školy veřejného zdraví, tato zjištění pokládá za "hodně důležité" a zdůraznil, že jsou v souladu s informací Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny, že pesticidy způsobují rakovinu u lidí.

Výsledky této studie byly již potvrzeny, protože i jiné studie prokázaly negativní vztah mezi konzumací organických potravin a zejména non-Hodgkinovým lymfomem.

Chemické firmy, vyrábějící produkty pro zemědělství jako Monsanto dlouhodobě trvají na tom, že jejich výrobky nezpůsobují non-Hodgkinův lymfom. V srpnu tr. však bylo firmě Monsanto soudem uloženo, aby zaplatila školníkovi, který po kontaktu s glyfosátem od Monsanta velice vážně onemocněl. Monsanto (v USA předzdívané Monsatan) čelí dalším nesčetným soudním žalobám ve prospěch pacientů s rakovinou, u nichž došlo k rozvoji onemocnění z důvodu expozice glyfosátu (rozuměj Roudup).

Ano, organické potraviny stojí za to

Autoři studie jsou převědčeni, že zařazením biopotravin do jídelníčku, dochází k poklesu rizika rakoviny (pochopitelně nejenom rakoviny!!!) poklesem expozice pesticdů. Tedy tím, že částečně nahradí konvenční potraviny.

Obhájci konvenčního zemědělství a především ti, kteří profitují z pesticidů, mohou argumentovat tím, že studie byla vadná, ale mnoho lidí tomu neuvěří, protože ví, že pesticidy jsou hazardem s jejich zdravím a již nechtějí  v tomtu klamu pokračovat.

V uplynulém desetiletí se biopotravinový průmysl více než zdvojnásobil. V roce 2017, jak uvádí organizace Organic Trade Association, ekologické potraviny již představovaly 5,5 procenta všech potravin prodaných v USA. Ačkoli stále více lidí volí tuto zdravou volbu, je jasné, že je třeba dosáhnout většího pokroku při šíření informací o výhodách volby organických potravin - biopotravin.

Zdroje tohoto článku zahrnují:


Originál: https://www.naturalnews.com/2018-11-02-people-who-eat-organic-have-25-lower-risk-of-cancer.html

Česko-zamořená voda i půda

POŘAD A DOST!

5.11.2018

Zamořená půda. Alarmující výsledky testů půdy v Česku


80% orné půdy  je zamořeno 1 pesticidem v nadlimitním množstí

36% orné půdy je zamořeno 3 a více pesticidy v nadlimitním množství

Smrt nese jméno glyfosát - LHÁŘ Jurečka

Společnost MONSANTO (glyfosát) v minulosti prokazatelně zaplatila studie, které měly dokázat neškodnost a zdravotní nezávadnost jejich produktů

Pořad A DOST!

Zveřejněno 30. 10. 2017
Ohrožuje nás všechny. A přesto je povolený. Stříká se po polích, zahradách, chodnících a v parcích. Glyfosát. Roundup. Mohl by být zakázán. Končící ministr zemědělství  Jurečka tomu ale brání.

 

SMRT NESE JMÉNO GLYFOSÁT

Zveřejněno 9. 10. 2017

Člověk se nestačí divit, čeho jsou někteří ministři schopni. A přitom jde o naše zdraví. Uvidíte jen v A DOST!

LŽI JUR EČKY - KDU ČSL

Zveřejněno 18. 5. 2015

Zemědělci ho na pole stříkají tisíce tun. Zahrádkáři ho ve velkém používají na hubení plevele. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny přitom glyfosát zařadila na seznam pravděpodobných rakovinotvorných látek. Co podle vědců může způsobit přípravek Roundup? A co na to ministr zemědělství?

GLYFOSÁT - RAKOVINOTVORNÝ PESTICID

 

ČESKÝ OBČAN JE PRO JUREČKU JAKO OBTÍŽNÝ HMYZ

Kde je pravda? U Monsanta - nejnenáviděnější organizace v USA, která je předzdívaná "MONSATAN"

Znepokojivý dokument o praktikách nadnárodnej spoločnosti Monsanto a jej aktuálnych krokoch na poli biotechnológie a kontroly potravín. Už od jej založenia v roku 1901 sa rozvoj a bohatstvo spoločnosti Monsanto spájajú s výrobou a predajom mnohých chemických produktov, ktoré boli neskôr zakázané. V každom z týchto prípadov sa neskôr ukázalo, že spoločnosť klamala, zatajovala dôležité skutočnosti, alebo si jednoducho

 

zaplatila štúdie, ktoré mali dokázať neškodnosť a zdravotnú nezávadnosť jej produktov

 

Na základe viacerých súdnych rozhodnutí musela spoločnosť platiť nemalé sumy, nijako to však nezastavilo jej víťazné ťaženie celým svetom. Dnes je spoločnosť Monsanto svetovým lídrom v produkcii geneticky modifikovaných potravín GMO, více  a s nimi spojeného herbicídu Roundup...

 

DDT  je v potravinovém řetězci  dosud!

 

Více:

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy.

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.

Hippocrates 460 - 377 př.n.l.

 

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA,

 

MUDr.Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

 

KTERÁ JAKO JEDINÁ OBNOVUJE CHRUPAVKU

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

 

s KAMZÍKEM A KLOKANEM daleko nedoskáčete

 

 

 

NEJÚČINNĚJŠÍ

PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKA

kvalitní české výrobky

OREGÁNOVÝ OLEJ          ECHINACEA

ideálně trvale v domácí lékárničce

k

 

 

SPRÁVNÁ KLIMATIZACE

přínos

pro zdraví, ekologii i peněženku

ZEPTEJTE SE ODBORNÍKA

ZDE

nebo web: www.DKklima.cz

 

NONSTOP POHOTOVOST

Servisní technici DK klima jsou Vám k dispozici 24 hodin denně, 365 dní v roce. V případě havarijních situací jsou vždy připraveni pomoci a řešit problém operativně.

 

 

ČISTÝ VZDUCH ALESPOŇ DOMA

96% ÚČINNOST

NAPROSTO TICHÝ CHOD

DOMOV BEZ KARCINOGENNÍHO MIKROPRACHU

 

 

PROTOPAN

ideální také na atopický ekzém

 

 

YUCCA PREMIUM

ODSTRANĚNÍ USAZENIN Z TĚLA

ČLÁNEK


RECENZE

Obezřetně v případě transplantátu, implantátu, kardiostimulátoru...

 

(z 85+zkušeností)

"Po ročním užívání YUCCY jsem byl přeřazen z CHPN III. třídy (středně těžká plícni nemoc) do II. třídy (lehká plícní nemoc). Přestal jsem brát všechny léky co mně předepsal lékař a spolehl se na YUCCU. Jsem úplně nadšený a doktoři nechápou."

Zdrojem oleje je původní odrůda lněného semínka bez pescitidů, kterou používala v úspěšné léčbě Dr. Budwig, z Kazachstánu

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - Úspěšná léčba

 

 

MLÁDÍ A DLOUHOVĚKOST

to jsou EXTRAKTY

z DUANWOOD RED  REISHI zkušenosti 

NEJÚČINNĚJŠÍ MEZI REISHI

Odtud je nejúčinnější Reishi - DUANWOOD RED REISHI

video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně v horské oblasti Jiangshan

DUANWOOD RED

REISHI EXTRAKT   REISHI SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

DUAWOOD RED

REISHI TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!Triterpen MAx 20% triterpenů
Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!Cordyceps Extra Strong

JAK JE TO S KVALITOU CORDYCEPSU?

ČAGA  EXTRAKT

EXS CERTIFIKÁTEM KVALITY

100% Sibiřská ČagaDuanwood Red Reishi Extrakt 40% polysachardiu, 4% triterpenů

 

Jak funguje Fenuprim - video

ENDOGENNÍ DÝCHÁNÍ

FROLOVŮV DÝCHACÍ TRENAŽÉR

Frolovův dýchací trenažér  je určen k provádění dýchacích cvičení za účelem prevence a léčení různých onemocnění. Nácvik tzv. endogenního způsobu dýchání pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, činnost mozku a všech vnitřních orgánů, posiluje aktivitu imunitního systému, zlepšuje psychický a emociální stav. Přispívá k udržení dobrého zdraví a vysoké úrovně duševní aktivity.

Účinek:

  • normalizuje arteriální tlak,
  • zlepšuje krevní oběh,
  • zklidňuje nervovou soustavu,
  • zpomaluje proces stárnutí,
  • zlepšuje ventilaci plic,
  • zpevňuje dýchací svaly - předchází plicním a bronchiálním onemocněním,
  • příznivě ovlivňuje léčbu chronické bronchitidy, bronchiálního astmatu, vegetativní dystonie, hypertonického onemocnění a stenokardie,
  • zvyšuje účinnost léků a zkracuje dobu léčení.

 

SMRT ZAČÍNÁ V TLUSTÉM STŘEVU

Vyčištění střeva a syndrom propustného střeva

 

 

 

ČISTÉ STŘEVO

je doménou  ENTEROSGELU

český výrobek z Jeseníku pro celou EU

pro domácnost a uzdravení bez CHEMIE!

 

KLAUS OSTŘE PROTI FIALOVI:

"Darebák, jestli bude provokovat, můžu se vrátit do politiky" 30.4 2019

Reálný pohled tohoto zkušeného

politika

                       ZDE                   S|ZPRÁVY