9 přirozených způsobů, jak zvýšit hladinu energie

Ing. Zdeněk Rozehnal

Se stále “náročnějším” životem podle "západního vzoru" se mnoho lidí trvale cítí unaveno a vyčerpáno. Pokud však únava, kterou prožíváte, souvisí se životním stylem, můžete pro zvýšení své energetické hladiny udělat spoustu věcí.

Tento článek se zabývá 9 způsoby, jak můžete přirozeně změnit svůj životní styl a zvýšit energetickou hladinu.

1. Více spěte

Spánek je něco, co se většinou snadno zapne, když jste zaneprázdněni.

Mnoho lidí zkracuje hodiny, které je třeba strávit v posteli, od posunutí doby před spaním ke splnění termínů zadaných úkolů až po vynechání několika hodin spánku kvůli směnám v práci.

Odhaduje, že u 20–30% běžné populace dochází ke špatnému spánku, a tudíž ke ztrátě životně důležité doby odpočinku (1, 2).

Tento nedostatek spánku může vést k tomu, že se budete cítit letargicky, nevrle a unaveně. Pokud se tak často cítíte, možná byste měli zvážit, zda máte dostatek spánku (3, 4).

Doporučuje se zaměřit na přibližně 7 hodin nočního spánku, i když někteří lidé mají potřebu o něco více a jiní o něco méně.

Pokud nespíte tolik, kolik potřebujete, můžete si zkusit odpočinout od denní zátěže s relaxačním chováním před spaním. Může to být čas na koupel, čtení knihy nebo ulehání do postele o půl hodiny dříve než obvykle.

Také byste se měli snažit vyhnout používání mobilů a jiných obrazovek 2 hodiny před spaním. Používání obrazovek (bílého světla) před spaním bylo spojeno se špatnou kvalitou spánku, nedostatkem spánku a zvýšenou ospalostí během dne (5).

Pokud se snažíte více spát, ale jste ve stresu, který vám v noci nedovolí spát, můžete zkusit uklidnit svou rušnou mysl pomocí meditací (6, 7, 8).

Shrnutí:

 • Pokud se často cítíte unavení po celý den, možná budete potřebovat kvalitnější spánek. Zkuste jít spát dříve a 2 hodiny před spánkem vypnout všechny zdroje bílého světla.

2. Snižte stres

Není neobvyklé, že se lidé s rušným životem cítí stresovaní, úzkostní nebo přetížení.

Pocity stresu se mohou projevovat tím, že se špatně soustředíte, máte špatné myšlenky a nemůžete je potlačit.

To může mít vliv na vaše fyzické a duševní zdraví, protože pocit stresu úzce souvisí s únavou (9, 10).

V mnoha případech však nemusí být možné zcela odstranit zdroje stresu z vašeho života. Pokud však minimalizujete stres související se životním stylem, mohlo by to zvýšit vaši energetickou hladinu.

Mezi strategie, jak zlepšit svoji energetickou hladinu, patří čas na odpočinek, čtení nebo fyzické aktivity (11).

Můžete také vyzkoušet techniky meditací všímavosti, které mohou snížit úzkost (12, 13).

Je však důležité si uvědomit, že pokud se cítíte velmi stresovaní a vaše úzkost je vážná, možná budete muset vyhledat lékařskou a psychologickou podporu (14).

Shrnutí:

 • Vysoká úroveň stresu může způsobit, že se budete cítit unavení a vyčerpaní. Hledání způsobů, jak minimalizovat stres související se životním stylem, vám může pomoci udržet hladinu energie.

Více:

3. Více se pohybujte

Pravidelné cvičení i jiný pohyb je důležitý pro snížení rizika vzniku chronických onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a obezita, což jsou 3 základní nemocí, které ohrožují život při napadení organismu Covidem-19.

Pokud žijete sedavým způsobem života a začnete se pravidelně pohybovat, tak to spolehlivě zvýší vaši energetickou hladinu (15, 16).

Bohužel to bývá neintuitivní, protože když se cítíte unavení, vstávání a pohyb těla vnímáte jako poslední věc, kterou chcete udělat. Jdete si raději lehnout.

Naštěstí se nemusíte účastnit náročných cvičení, abyste mohli tento benefit zažít.

Jedna studie toto ve skutečnosti potvrdila, že lidé se sedavým způsobem života s přetrvávající nevysvětlitelnou únavou snížili svou únavu přibližně o 65% pouhým pravidelným pohybem s nízkou intenzitou (17).

Jiné studie potvrdily, že 10minutová procházka, když se cítíte unaveni, je účinnější, než se najíst (18).

Chcete-li do svého dne začlenit pohyb, využijte třeba i přestávky na oběd, pokud to je možné.

Shrnutí:

 • Pokud žijete sedavým způsobem života a cítíte málo energie, aktivita v rámci pravidelných cvičení jako je např. rychlá chůze nebo jízda na kole, může zvýšit vaši energetickou hladinu.

4. Vyvarujte se kouření

Kouření je jednou z nejhorších věcí, kterou můžete udělat pro své zdraví.

Kouř z cigaret je extrémně škodlivý a zvyšuje riziko mnoha zdravotních stavů, jako je rakovina plic, srdeční choroby a mrtvice.

Toxiny a dehet v kouři také snižují účinnost vašich plic. Postupem času to může snížit množství kyslíku transportovaného kolem vašeho těla, takže se budete cítit unaveni (19, 20).

Pokud jste kuřák, nejlepší věcí, kterou můžete udělat pro svou energetickou hladinu a své zdraví, je přestat kouřit (21).

Někteří považují za užitečné vyměnit cigarety za náhradu nikotinu, jako je žvýkačka s nikotinem nebo e-cigareta (22).

Jakmile se však rozhodnete přestat kouřit, obraťte se na svého lékaře, který vás může nasměrovat směrem k podpůrným technikám a produktům, a budou Vám nejlépe vyhovovat.

Shrnutí:

 • Kouření může snížit účinnost vašich plic a z toho důvodu se můžete cítit únavu. Přestat kouřit je skvělé jak pro vaši energetickou hladinu, tak pro vaše zdraví.

5. Omezte alkohol

Pití alkoholu je dalším zlozvykem životního stylu, který vás může unavit. Je to proto, že alkohol může působit jako sedativum a způsobit, že se budete cítit ospalí (23).

Z tohoto důvodu mnozí věří, že alkoholický nápoj je přivede ke spánku a pomůže jim spát zdravěji.

Pravidelné pití alkoholu před spaním však může narušit kvalitu vašeho spánku. Díky tomu se budete cítit unavenější, jinak než byste se cítili při abstinenci (24, 25).

Alkohol může také působit jako diuretikum, což znamená, že pokud ho pijete před spaním, může vás v noci nutit vstávat, abyste šli na WC, což narušuje váš spánek.

Pokud si chcete dát něco k pití, ujistěte se, že pijete v souladu s doporučenými pokyny a zkuste se vyvarovat pití alkoholu před spaním.

Normou je maximálně jeden nápoj denně pro ženy a dva denně pro muže. Standardní nápoj je jedno pivo (0,5 l) nebo sklenka vína (0,2 dcl).

Mějte však na paměti, že se jedná o maximální doporučení a že pokud jde o vaše zdraví, doporučuje se co nejvíce omezit alkohol.

Shrnutí:

 • Alkohol vám může způsobit ospalost, ale může také narušit kvalitu vašeho spánku. Pokud pijete pravidelně, omezení hladiny alkoholu, který konzumujete, by mohlo pomoci zlepšit vaši energetickou hladinu.

6. Jezte výživnou stravu

Pokud se soustavně cítíte unavení, malátní a máte málo energie, možná by stálo za to, podívat se na své stravovací návyky.

Správné stravovací návyky snižují riziko vzniku chronických onemocnění a mohou také ovlivnit vaši energetickou hladinu a to, jak se cítíte ze dne na den (26, 27, 28)

Vaše tělo potřebuje palivo, aby vás udrželo ve správném chodu. Výběr kompletních výživných potravin po většinu času dodá tělu potřebné živiny, aby fungovalo co nejlépe (29).

Pokud jíte hodně průmyslově zpracovaných potravin s vysokým obsahem cukru a tuků, pravděpodobně zjistíte, že tento nešvar negativně ovlivňuje vaši energetickou hladinu i vaše zdraví (30, 31).

Kromě toho, pokud máte nepravidelné stravovací návyky a pravidelně vynecháváte jídlo, můžete přijít o potřebné živiny a budete se cítit i z tohoto důvodu unavení.

Jedna studie zjistila, že u studentů, kteří vynechávali snídani nebo měli nepravidelný stravovací režim zahrnující pravidelné vynechávání oběda, se mnohem častěji projevovala únava (32).

Je také důležité, abyste během dne jedli dostatek jídla, abyste se zásobili palivem.

Extrémní dietní omezení mohou mít za následek nedostatek jak kalorií, tak základních živin, jako je železo, což může negativně ovlivnit vaši energetickou hladinu (33).

Shrnutí:

 • Strava založená na celých zdravých potravinách prospívá vašemu zdraví a energetické hladině. Naproti tomu strava s vysokým obsahem zpracovaných potravin může negativně ovlivnit vaši energetickou hladinu.

7. Vyvarujte se přidanému cukru

Když se budete cítit unaveni, snadno dosáhnete na sladké občerstvení, které může být plné cukru.

Přestože vám cukr může krátkodobě poskytnout energetickou podporu, rychle se vyčerpá (18).

Je to proto, že potraviny s vysokým obsahem cukru způsobují rychlý vzestup hladiny cukru v krvi, někdy označovaný jako špička hladiny cukru v krvi. Výsledkem je, že vaše tělo uvolňuje velké množství inzulínu, aby vrátilo hladinu cukru v krvi zpět.

Ví se, že tento vzestup hladiny cukru v krvi je příčinou přívalu energie, ale následuje prudký pokles (34, 35, 36).

Jedna studie například ukázala, že dospělí, kteří jedí cereálie plněné cukrem, se hodnotí jako unavenější než ti, kteří konzumují cereálie se složitějšími sacharidy, protože ložité sacharidy se do krve uvolňují pomaleji (37).

Konzumace velkého množství přidaného cukru může také zvýšit vaše riziko obezity, cukrovky a srdečních chorob, takže omezení přidaného cukru ve vaší stravě je dobré nejen pro vaši energetickou hladinu, ale také pro vaše zdraví (38, 39).

Abyste udrželi svou energetickou hladinu stabilnější a snížili únavu, zkuste se vyhýbat potravinám s vysokým obsahem přidaného cukru.

Kvalitu své stravy můžete zlepšit tím, že budete jíst průmyslově nezpracovaná a na vlákninu bohatá jídla, jako jsou celozrnné výrobky, zelenina a luštěniny (40, 41).

Shrnutí:

 • Jíst potraviny s vysokým obsahem cukru vám může poskytnout krátkodobou energetickou podporu, po které následuje propad. Abyste tomu zabránili, minimalizujte jejich příjem a místo toho se zaměřte na konzumaci celých potravin.

8. Zůstaňte hydratovaní

V závislosti na věku je vaše tělo tvořeno 55–75% vody (42).

Během dne ztrácíte vodu močí a potem. Abyste zůstali správně hydratovaní, musíte vypít dostatek vody, abyste tuto ztrátu vyrovnali.

Dehydratace může ovlivnit vaše mozkové funkce, náladu a hladinu energie (43).

V jedné studii měli mladí muži, kteří ztratili 1,59% tekutin, horší funkci paměti při pracovní činnosti a zaznamenali zvýšené pocity úzkosti a únavy (43).

Mějte však na paměti, že ke ztrátě více než 1% tělesné tekutiny standardně dochází pouze u lidí, kteří se hodně potí, obvykle kvůli vysoké aktivitě při vysokých teplotách.

Abyste zůstali hydratovaní, ujistěte se, že pijete, když máte žízeň. Pamatujte také, že pokud se hodně potíte kvůli horkému počasí nebo jste velmi aktivní, možná budete potřebovat trochu více vody.

Kromě toho mějte na paměti, že starší lidé nemusí vždy pociťovat žízeň, i když potřebují pít, a možná se budou muset vědomě snažit vypít více (42).

Celkově lze říci, že pokud se cítíte unavení a nemyslíte si, že pijete dostatek vody, zkuste ji pravidelně pít po celý den, abyste zůstali hydratovaní.

Shrnutí:

 • Dehydratace se u vás může projevit únavou. Ujistěte se, že pijete dostatek vody po celý den a reagujete na svou žízeň, zejména během cvičení.

9. Buďte sociální

Sociální vztahy jsou neuvěřitelně důležité pro udržení dobrého zdraví.

V oblastech světa s neobvykle nízkou mírou onemocnění a vysokým počtem stoletých (lidí, kteří se dožívají více než 100 let) je jedním ze společných faktorů silná síť sociální podpory.

Sociální izolace může způsobit špatnou náladu a únavu, zejména s přibývajícím věkem (44).

Ve skutečnosti se ví, že lidé se silnějšími sociálními sítěmi mají s rostoucím věkem lepší fyzické a duševní zdraví (45).  Obdobně jako lidé žijící v páru ve srovnání se samostatně žijícími.

Pokud se cítíte unavení a máte špatnou náladu, může být užitečné vyjít si do společnosti se svými přáteli, připojit se ke společenskému klubu nebo začít s novým koníčkem, který vás dostane mezi lidi.

Shrnutí:

 • Dostat se z domu a setkávat se s jinými lidmi je prospěšné jak pro vaši energetickou hladinu, tak pro vaše zdraví. Zkuste uspořádat své sociální aktivity se svými přáteli nebo zahájit novou aktivitu připojením se k sociálnímu klubu.

Závěr

Mnoho lidí se cítí unavených a má nedostatek energie na to, aby fungovali, co nejlépe po celý den.

Avšak pití dostatečného množství vody, zdravé stravování, dostatek spánku, cvičení a společenská pohoda mohou prospět vaší energetické úrovni a vašemu zdraví.

Pokud se cítíte unavení, stojí za to podívat se na svůj životní styl, abyste zjistili, které zdravé změny můžete udělat, abyste zvýšili svou energetickou hladinu a cítili se skvěle.

Pokud uplatňujete zdravý životní styl a stále se cítíte unaveni..., mohla by být důvodem dlouhodobá promořenost vašeho těla patogeny - borélie, chlamydie, EB virus, mykoplasmata...

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života