Maca - regenerace organismu, získání životní energie a vitality

  Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem připomíná ředkev, hlízy mají průměr 2 – 8 cm, dlouhé jsou až 18 cm. Maca patří mezi nejvýživnější, nejodolnější a nejvýše pěstované rostliny na světě. Pěstuje se v náhorních plošinách Andách Peru a Bolívie. Sušená maca obsahuje přibližně 59 % sacharidů, 8,5 % vlákniny a přes 10 % bílkovin. Protein v mace obsahuje 20 aminokyselin, 7 z 8 esenciálních. Maka je bohatá na vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík a železo, obsahuje stopové prvky zinek, jod, měď, selen, bismut a mangan... Je také bohatá na vitamíny B1, B2, B3, B6, C, E a karoteny.

Maca a její účinky:

 • při mužské impotenci a ženské frigiditě
 • dlouhodobě výrazně podporuje erekci a stimuluje sexuální funkce
 • zvyšuje libido
 • u mužů zlepšuje stav spermiogramu (lepší kvalita spermií a jejich pohyblivost)
 • u žen reguluje vysokou a nízkou hladinu estrogenu a progesteronu, srovnává tyto hormony do optimální hladiny a tím zvyšuje plodnost
 • kladně působí na prostatu
 • působí proti duševní vyčerpanosti, stresu, posiluje psychickou odolnost
 • posiluje a omlazuje organismus, zmírňuje příznaky stárnutí
 • podporuje růst svalové hmoty
 • přírodní alternativa steroidním anabolikům pro sportovce ( bodybuilders ) pro bohatý obsah sterolů (sitosterol, kampesterol, ergosterol, brassikasterol, ergostadienol)
 • zrychluje regeneraci svalů
 • zlepšuje funkci imunitního systému až o 15%
 • používá se také jako imunostimulant, při anémii, tuberkulóze, menstruačních nepravidelnostech, symptomech menopauzy, rakovině žaludku, neplodnosti – má pozitivní vliv na hormonální hladiny v krvi
 • snižuje pocit úzkosti a stres
 • pomáhá při neurózách a schizofrenii
 • podporuje myšlení, paměť a koncentraci (zvyšuje počet neurotransmiterů) vhodné pro ADHD
 • pomáhá při chronickém únavovém syndromu
 • účinkuje jako afrodiziakum (p-methoxybenzyl-isothiokyanát a isothiokyanát)
 • zabraňuje předčasnému stárnutí a fyzické slabosti
 • podporuje spalování tuků
 • zvyšuje sílu a vytrvalost

Nejlepší výsledky jsou zaznamenány při dlouhodobém užívání. Celosvětově se užívá například k léčení a zmírnění menstruačních potíží a při menopauze.

Maca je přirozený hormonální regulátor pro muže a ženy. Maca je také doporučována při řešení problémů spojených s plodností, sterilitou, sexuálními  poruchami. MACA stimuluje jak mozková centra, tak reprodukční orgány prostřednictvím normalizace hormonální hladiny. Zvyšuje libido a výrazně podporuje erekci, dodává energii. Nejedná se však  o tonikum, které navozuje okamžité sexuální reakce, naopak působení je mnohem lepší, přirozenější a dlouhodobě trvající.

Původ Macy

Maca v tomto produktu pochází z Peru z oblasti Junin – Huancavelica. Oblast má název podle největšího jezera na území Peru. Maca roste ve výškách 3700-4300 m n. m. v půdě bohaté na živiny na úpatí And.

Kořen peruánské Macy je zpracovaný speciálním procesem dehydratace a následně třístupňově ošetřený ve vakuové komoře (OSS proces).

Prášek je standardizovaný na koncentraci 0,8 % glukosinolátů.

Balení: 90 kapslí x 500 mg, čistá hmotnost extraktu 45 g.

1 tobolka obsahuje Maca HP OSS powder.

100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky.

Použity pouze rostlinné tobolky – vhodné i pro vegetariány a vegany.

CERTIFIKÁT

4 výhody kořene Macy a její potenciální vedlejší účinky

 

 

 

 

 

 

Maca prášek

- Pixabay

Barbora Nová

Maca je rostlina, kterou některé populace v Peru používají již tisíce let jako potravinu a lék (1).

V posledních několika desetiletích si maca získala oblibu po celém světě jako přírodní lék na některé zdravotní problémy, včetně neplodnosti a nízké sexuální touhy.

Tento článek vysvětluje, co je kořen maca, upozorňuje na 4 potenciální výhody a odpovídá na otázku, zda je bezpečné ji přidávat do svého jídelníčku.

Co je maca?

Rostlina maca, vědecky známá jako Lepidium meyenii, je někdy označována jako peruánský ženšen. Maca je brukvovitá zelenina příbuzná brokolici, květáku, zelí a kapustě. Maca pochází z náhorních plošin peruánských And.

Andští obyvatelé pěstují macu již více než 2 000 let. Je to jedna z mála jedlých rostlin, která dokáže přežít drsné klimatické podmínky ve výšce nad 4 000 metrů v peruánských Andách (2).

Tradičně andští obyvatelé macu používali jako potravinu, konzumovali ji ve formě fermentovaného nápoje nebo kaše. Kromě toho andští obyvatelé používali macu jako přírodní lék k léčbě různých zdravotních potíží, například dýchacích cest a revmatických onemocnění (1).

Poptávka po výrobcích z macy v posledních letech vzrostla kvůli tvrzení, že rostlina může podporovat libido a plodnost.

Vzhledem k nárůstu celosvětové poptávky po maca začali tuto rostlinu masově pěstovat i v jiných částech světa, včetně hornaté provincie Yunnan v Číně (1).

Kořen maca, nejčastěji používaná část rostliny, obsahuje vlákninu, aminokyseliny, vitaminy a minerály. Obsahuje také další bioaktivní sloučeniny, včetně makamidů, makaridinu, alkaloidů a glukosinolátů, o nichž se předpokládá, že jsou zodpovědné za léčivé účinky macy (2).

Shrnutí:

 • Lidé v Peru používají macu již tisíce let jako potravinu a přírodní lék. V posledních několika desetiletích se stala populární po celém světě, zejména pro své využití pro plodnost a libido.

1. Může zvyšovat libido

Některé důkazy potvrzují, že užívání koncentrovaných doplňků stravy s macou může prospět osobám s nízkým libidem neboli nízkou sexuální touhou.

Studie z roku 2015 u 45 žen, které trpěly sexuální dysfunkcí způsobenou antidepresivy, zjistila, že užívání 3 000 mg kořene maca denně po dobu 12 týdnů významně zlepšilo sexuální funkce a libido ve srovnání s placebem (3).

V přehledu z roku 2010, který zahrnoval čtyři vysoce kvalitní studie s celkem 131 účastníky, byly nalezeny důkazy, že užívání macy zlepšilo sexuální touhu po nejméně 6 týdnech pravidelného užívání (4).

Shrnutí:

 • Důkazy ukazují, že maca může u některých lidí pomoci zlepšit sexuální touhu.

2. Může zlepšit některé aspekty plodnosti u mužů

Užívání doplňků stravy s macou může přispět ke zlepšení některých aspektů plodnosti u mužů v souvislosti se spermatem. Studie například ukázaly, že užívání macy může pomoci zlepšit koncentraci spermií neboli počet spermií na kubický mililitr spermatu, přičemž koncentrace spermií úzce souvisí s mužskou plodností (5, 6, 7).

Studie z roku 2020 hodnotila účinky macy u 69 mužů s diagnózou mírně nízkého počtu spermií nebo snížené pohyblivosti spermií. Pohyblivost spermií je schopnost spermií správně se pohybovat. Užívání 2 gramů maca denně po dobu 12 týdnů významně zlepšilo koncentraci spermatu ve srovnání s placebem. Nebyl však zjištěn žádný významný rozdíl v pohyblivosti spermií mezi skupinou léčenou macou a skupinou užívající placebo (6).

Shrnutí:

 • Maca může pomoci zlepšit některé aspekty kvality spermií.

3. Může pomoci zmírnit příznaky menopauzy

K menopauze dochází přirozeně u žen, které menstruují. Je to období života, kdy menstruace přestává trvale (8).

Přirozený pokles estrogenu, ke kterému v tomto období dochází, může způsobit řadu příznaků, z nichž některé mohou být pro lidi nepříjemné. Patří mezi ně návaly horka, vaginální suchost, výkyvy nálad, problémy se spánkem a podrážděnost.

Některé studie naznačují, že maca může ženám, které procházejí menopauzou, prospět tím, že pomáhá zmírnit některé příznaky, včetně návalů horka a přerušovaného spánku (9, 10).

V přehledu z roku 2011, který zahrnoval čtyři vysoce kvalitní studie, byly nalezeny určité důkazy, že léčba macou má příznivé účinky na příznaky menopauzy.

Vědci však poznamenali, že není dostatek důkazů pro stanovení bezpečnosti nebo účinnosti macy při léčbě příznaků menopauzy (11).

Shrnutí:

 • Podle zjištění může maca pomoci zmírnit některé příznaky menopauzy. Není však dostatek důkazů, aby bylo možné určit, zda je maca bezpečná nebo účinná pro léčbu příznaků menopauzy u všech žen.

4. Může zlepšit náladu a energii

Omezené důkazy ukazují, že maca může u některých skupin obyvatelstva přispět ke zlepšení hladiny energie a nálady.

Studie z roku 2016 u 175 osob žijících v nízkých nebo vysokých nadmořských výškách prokázala, že užívání 3 gramů červené nebo černé macy denně po dobu 12 týdnů zlepšilo náladu a energetické skóre ve srovnání s placebem (12).

A co víc, studie z roku 2015 u 29 čínských žen po menopauze zjistila, že léčba 3,3 gramy macy denně po dobu 6 týdnů snížila příznaky deprese ve srovnání s léčbou placebem (13).

Kromě toho výsledky starších výzkumů ukazují, že maca může být užitečná pro snížení příznaků úzkosti a deprese u žen po menopauze (14).

Shrnutí:

 • Některé důkazy ukazují, že maca může pomáhat zlepšovat energii a pozitivně ovlivňovat náladu.

Další potenciální přínosy pro zdraví

Poznatky ze studií na zvířatech ukazují, že maca může ovlivňovat zdraví následujícími způsoby:

 • Může přispívat k zachování kognitivních funkcí. Studie na hlodavcích prokázaly, že maca přispívá ke zlepšení kognitivních funkcí a motorické koordinace a může zpomalit pokles kognitivních funkcí související s věkem (15).
 • Může mít příznivý vliv na benigní hyperplazii prostaty (BPH). Výsledky studií na zvířatech ukazují, že maca může pomáhat snižovat množství zánětlivých proteinů a potlačovat BPH neboli zvětšení prostaty (16).
 • Může prospívat zdraví pokožky. Bylo prokázáno, že maca urychluje hojení ran, a starší studie zjistila, že při aplikaci na kůži zvířat chrání před poškozením UV zářením (17, 18).

Shrnutí:

 • Důkazy z výzkumu na zvířatech ukazují, že maca může mít příznivý vliv na BPH, zdraví mozku a kůže.

Bezpečnost a nežádoucí účinky

Studie ukazují, že maca je obecně bezpečná a že její užívání není spojeno s nežádoucími vedlejšími účinky.

Studie z roku 2016 na 175 lidech zjistila, že užívání 3 gramů červené nebo černé macy denně po dobu 12 týdnů bylo dobře snášeno a nebylo spojeno se závažnými nežádoucími účinky (12).

S nežádoucími účinky nebyly spojeny ani tradiční metody, které lidé ke konzumaci macy používali, jako je její vaření a následné pojídání nebo pití (19).

V současné době není známo, zda je konzumace macy bezpečná během těhotenství nebo kojení, proto by se těhotné nebo kojící ženy měly před užíváním macy poradit s odborníkem.

Shrnutí:

 • Maca je pro většinu lidí považována za bezpečnou. Pokud však trpíte nějakým zdravotním problémem nebo jste těhotná či kojíte, poraďte se před užíváním macy s odborníkem.

Jak macu užívat

Maca je dostupná v mnoha formách, včetně kapslí a prášku. Prášek z macy můžete přidávat do koktejlů, ovesné kaše, pečiva, energetických tyčinek a dalších potravin. Má oříškovou, máslovou chuť, takže se dobře kombinuje s mnoha sladšími příchutěmi.

Optimální dávka pro léčebné použití nebyla stanovena. Dávky prášku z kořene maca používané ve studiích se však obecně pohybují v rozmezí 1,5-3 gramy denně.

Shrnutí:

 • Prášek z kořene macy snadno zařadíte do svého jídelníčku.

Závěr

Ačkoli výzkum potenciálních zdravotních účinků macy je omezený, některé důkazy ukazují, že užívání doplňků stravy s macou může přispět ke zlepšení některých aspektů sexuálního zdraví a plodnosti a u žen může pomoci zmírnit příznaky menopauzy a celkově zlepšit náladu.

Pokud máte zájem užívat macu, poraďte se nejprve s odborníkem, pokud jste těhotná nebo kojíte. Ten vám pomůže určit, zda je maca pro vás tou správnou volbou.

 

OVĚŘENÉ EXTRAKTY S CERTIFIKÁTY - SUPERIONHERBS

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života