Standardní verze

Artróza

Ing.Zdeněk Rozehnal

Genetický vliv u artrózy představuje jen mizivé procento, přičemž na rentgenových snímcích lidí ve věku kolem 40 let najdeme u 90% vyšetřených artrózní změny kloubů. Přitom do 26 let se člověk vyvíjí, tedy za pouhých 14 let života dochází k neopodstatněným disharmoniím. U mnoha z nich se později objeví bolest a ztuhnutí kloubů, což není příčina, ale následek a končí to zpravidla totálním zákrokem, výměnou kolenního nebo kyčelního kloubu. Značnou roli sehrává nadváha a neschopnost organismu regenerovat chrupavčitou tkáň, což je opět následek.

Hlavní důvod artrózy

U této disharmonie prioritní úlohu sehrává zejména trávicí systém, kde příčiny jsou ve stravě, jejíž součástí je pití kvalitní pitné vody, a to v chybějících trávicích enzymech. Tyto enzymy by totiž měly rozštěpit dané složky potravy, přičemž zvláště je to chybějící enzym na zpracování mléčných výrobků, například laktáza. Všechny nezpracované látky zůstávají a působí v těle jako jedy, které likvidují kolagenní vlákna, protkávající chrupavku kloubů. Negativní roli také sehrává používání rychlosoli při výrobě uzenin a tavených sýrů. Z toho důvodu pak nemůže chrupavka produkovat proteoglykany, aby kloub skvěle fungoval.

Jak je to s rychlosolemi vůči artróze? A co kyselina citrónová?

"Ony ty rychlosoli se sypou nejen do uzenin, ale i do tavených sýrů. Ten čím je víc roztíratelný, tím víc je tam rychlosoli. Rychlosůl je dusitan draselný s dusičnanem sodným v poměru 2 : 5. Dusitan draselný rozpouští sírové můstky v elastinu, což je základ cévní stěny. Proto se vyskytují křečáky, hemoroidy, krvácení z dásní při čištění zubů. Dusičnan sodný rozpouští sírové můstky v našem kolagením vazivu, které je základem chrupavek kloubních, úponů šlach a plotének. Proto je tolik tenisových loktů, bolavých ramen, vyskočených plotének a ostatních pohybových poruch.

Rychlosůl se u nás začala používat od roku 1968. Od té doby vzkvétá ortopedie, výměna kloubů kyčelních a koleních a stává se královnou medicíny. Ve veřejných stravovnách i ve školách se musí vařit na oleji, což dokončuje dílo zkázy našeho pohybového aparátu".....  "díky kyselině citrónové, která se dnes sype téměř do všeho, je tolik osteoporóz a mnoho lidí je léčených vápníkem, hořčíkem a ženy ženskými hormony". Více MUDr. Petr Lukeš

Téměř sebedestrukčním lze nazvat užívání léků, na které nemá tělo člověka zpracovatelský mechanismus. Mnohé z nich se nejčastěji usazují právě v kloubech a maří tvorbu proteoglykanů a kvalitu kolagenu.

Přírodní doplňky mohou tento degenerativní proces minimálně zpomalit, ale jen v případě pokud tělo není zanešeno, což je již i u čtyřicátníků výjimečné. Zde opět bohatnou farmaceutické společnosti, které například ústy herce Donutila doporučují užívání potravinového doplňku (glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, lignisul MSM), přestože i tento kvalitní produkt je účinný pouze ve výjimečných případech, právě z důvodu nefunkčnosti a zanešení organismu. Ale tuto informaci již neobdržíte a platíte a platíte a čekáte na "zázrak", který zpravidla nepřichází. Pro zajímavost pan Donutil se připravuje na operaci kyčelních kloubů.

Dále trpí systém vylučovací a v této souvislosti můžeme zase mluvit o nerovnováze ve stravování, zejména o pitné vodě, protože její současná kvalita je na velice nízké úrovni a navíc pitný režim je chybně aplikován. Kosterní systém je vlastně součástí vnějších projevů této disharmonie. Lidově řečeno, artróza není vůbec žádné zvláštní onemocnění. Je to z 90% dysfunkce kosterního systému, vyvolaná nedostatečnou metabolizací z důvodu špatné stravy, "vyhubenými" trávicími enzymy a následně jedovatými nerozštěpenými látkami, usazujících se v kloubech.

"Učení" lidé nás v tomto nevědomky (ale asi i vědomě) podporují a ženou nás naprosto zbytečně do invalidity a drahých operací a zdravotnictví do kolapsové situace, protože nehledají příčinu, ale řeší pouze následek. Dostatečně neupozorňují na nekvalitní potraviny, vodu a zamořené ovzduší, kde by mělo být jejich prioritní místo, včetně represe. Varováním a důkazem nedobrého stavu je kauza bývalého presidenta ČR Klause, sportovce, nekuřáka, který jistě měl a má ve svém životě vše potřebné pro ideální pitný režim a výživový systém. I jeho tento systém "semlel", a nikdo se nediví, protože "vše je vyřízeno k dennímu pořádku" (citován hrabě Kocharowski v jedné české komedii). Tento stav má historické kořeny, kdy například mocní před rokem 1989 si nechávali vyrábět potraviny pro "hrad" na míru ve "spřátelených" družstvech a v severních Čechách lidé předčasně umírali z důvodu především nekvalitního ovzduší a většina "učených" mlčela jako dnes.

K nápravě přitom je vhodné změnit pitný režim, stravu, dodržovat biorytmy, pomocí glukanového extraktu a lněného semínka posílit imunitní systém a v harmonii například s bylinnými přípravky Joalis vyčistit organismus od škodlivin.

Tím cíleně posílíme imunitní systém a také usnadníme tělu aktivaci a novou tvorbu trávicích enzymů, přičemž následně dochází k znovuobnovování poškozených míst v lidském těle. Tedy dojde nejen k novotvorbě chrupavky v kloubech.

I když artróza i revmatoidní artritida se v některých příčinách liší je vhodné za výše uvedených doporučení používat některé potravinové doplňky na obě nemoci. Antioxidanty, jako vitamín C, E a zinek, se užívají u obou nemocí k ochraně buněk, včetně kloubních, před poškozením. Glukosamin, cukr, který je jedním ze stavebních kamenů, patří k nejúčinnějším lékům zmírňujícím kloubní bolesti.

Artróza a přírodní doplňky

K doplňkům vhodným k  užívání s glukosaminem patří niacin (nikotinamid), který je zvláště účinný při bolestech v kolenou. Stromová pryskyřice z boswelie může zastavit zánět a umožnit výstavbu chrupavky. Také unkárie - namibijská bylinka (300 mg výtažku 3x denně). Při užívání se může vzácně vyskytnout zarudnutí kůže, průjmy, případně nevolnost. Také doplňky s obsahem rybího tuku mohou tlumit zánět, hlavně při revmatoidní artritidě.

Obdobně jako ibuprofen má protizánětlivé účinky jedna z forem aminokyseliny metioninu, zvaná SAM (S-adenosylmetionin), která rovněž pomáhá k obnově chrupavky. Je vhodné užívat 400 mg 2x denně po dva týdny, potom 200 mg denně. Lidé s maniodepresivní psychózou tuto látku užívat nesmějí.

Uvedené potravinové doplńky je možno užívat společně s chilli mastí k místní aplikaci, která rovněž pomáhá proti bolesti.

"léčba spočívala v podávání lžíce sušených kuřecích chrupavek každé ráno spolu se snídaní. Podle této zprávy zánět a bolesti ustoupily po deseti dnech a po třech měsících došlo k úplnému obnovení funkce kloubů" - více

Jaká je realita v roce 2015?

V České republice trpí bolestmi kloubů 2 miliony lidí, což znamená čtvrtinu občanů po odečtu dětí do 10 let. Jen u skupiny do 30 let se jedná o cca 10 000 pracovních neschopností ročně kvůli revmatickému onemocnění kloubů.

Celkově se jedná nejčastěji o osteoartrózu, která je následkem selhání obnovování chrupavky v kloubech.

Nejideálnější je prevence.

Zvýšenou pozornost by měli prevenci věnovat lidé k náchylnosti k osteoartróze - trvalé preventivní užívání přípravků k ochraně a výživě kloubů:

 • luxace kyčlí v ranném věku
 • těžká fyzická práce
 • nadváha
 • sportovci a to i rekreační, kteří značně namáhají klouby

Ostatní

 • citlivost kloubů na chlad a všeobecně na změnu počasí nebo ztuhlost kloubů při počátku pohybu nebo po probuzení


Je nutné nezapomenout na pobyt na sluníčku za účelem tvorby vitamínu D. V případě nedostatku sluníčka užívat vitamín D v potravinovém doplňku. Prostě dělat maximum, aby nebylo nutno užívat analgetika proti bolesti či antirevmatika proti zánětu. A pochopitelně se nedostat do situace náhrad kloubů, která nesou velká rizika.

 

Nejúčinnější kloubní výživa

MUDr. Ladislav Šafránek

jakou znám má jako základní účinné složky cetylované deriváty kyseliny myristové a myristolejové, které mohou pomáhat nejen u začínajících degenerativních procesů kloubních chrupavek, ale jsou neobyčejně účinné i u pokročilého kloubního poškození. Jako zatím jediné jsou schopné podpořit organismus k vytvoření nové kloubní chrupavky. V tuto chvíli je největší obsah těchto látek v produktu Celadrin Extra silný.

 

Celosvětové zkušenosti s touto skupinou přírodních látek ukazují, že již po několika týdnech užívání dostatečné dávky cetylovaných esterů mastných kyselin pociťuje minimálně 70 % klientů významné zlepšení stavu pohybového aparátu

 

 Je to malý biologický zázrak, kterému se oficiální lékaři řadu roků vysmívali

 

V České republice jsme zaregistrovali i několik případů, kdy se rentgenologicky potvrdil nárust zcela nové chrupavky, přičemž na starších rtg snímcích téhož kloubu byla již jen kost na kost bez jakékoliv kloubní štěrbiny a bez přítomnosti kloubní chrupavky, včetně extrémní úlevy od mnohaletých kloubních bolestí.

Cetylované estery mastných kyselin se jako většina jiných současných přírodních produktů výborně snášejí a zatím jsme od klientů nezachytili žádné závažné nežádoucí účinky. Máme také dostatek zkušeností k tomu, abychom dokázali předem vytipovat klienty ze skupiny oněch zbývajících cca 30 % lidí, kterým tyto regenerační přírodní látky nedokáží pomoci. Jsou to především lidé, kteří odmítají přizpůsobit svůj dosavadní sebezničující životní styl a dál zatěžují své poškozené nosné klouby nadměrným pohybem = zpravidla podle mylného moderního mýtu, že čím více si člověk dopřeje všelikého sportování, tím více zdraví si opatří.

Druhými adepty na neúspěch regenerační kloubní léčby jsou lidé, kteří mají utlumeny přirozené regenerační pochody – nejčastěji podáváním nějakých chemických „léků“. Jde například o chemikálie užívané za účelem potlačení zánětů a bolestí, nebo látky zvané statiny, určené ke snížení cholesterolu.

Zánětlivou bolest kloubů možno tlumit tímto přírodním produktem - Liprinol - přírodní látka ze slávky jedlé, je ji možno přidat k Celadrinu, bolest by měla ustupovat ještě o něco rychleji.

 

Všechny ostatní látky (produkty) pro kloubní výživu "jen" udržují tu chrupavku, která v kloubu ještě zbývá

 

Dovoluji si upozornit, že chemické "léky" (které nic neuzdravují - například protizánětlivé, tišící zánět a bolest), mohou snižovat účinek regeneračního uzdravování s pomocí přírodních látek.

 

Historie objevu, aneb proč je Celadrin jedinečný

Ing.Zdeněk Rozehnal

Účinnost esterifikovaných mastných kyselin byla „objevena“ při experimentech, kdy bylo zjištěno, že u určitého kmene laboratorních myší (Swiss albino mice) nelze uměle vyvolat osteoartrózu. Následně bylo zjištěno, že tento protektivní účinek má cetylovaná kyselina myristoolejová, kterou je tělo myší schopno produkovat.

Stěžejní prací na poli výzkumu funkčnosti Celadrinu je práce Hesslingova z roku 2002, která byla odpublikována v renomovaném časopise The Journal of Rheumatology. Studie byla provedena na 64 pacientech. Tito byli rozděleni do dvou skupin, první skupina užívala placebo, druhá skupina kapsle obsahující 350 mg Celadrinu. Obě skupiny byly podrobeny sérii testů na zjištění zlepšení rozsahu pohybu. Pacienti byli dotazováni na bolestivost, ztuhlost a mírné diskomfortní bolesti, následovalo reálné měření zlepšení hybnosti pohybu kolenních kloubů (měření úhlu ohybu). Po měsíci užívání došlo ke zlepšení otoků, významně došlo k potlačení bolestivosti a zcela signifikantně bylo ověřeno zlepšení rozsahu ohybu kloubů již po 30 dnech od užívání.

Patentově chráněná směs Celadrin:

 • podporuje efektivnější transport a zabudování glukosaminu do buněk kloubních chrupavek – chondrocytů, díky čemuž je rychleji zahájen proces obnovy a regenerace těchto tkání
 • zajišťuje účinnou lubrikaci kloubní chrupavky a tlumí bolestivost kloubů s rychlým nástupem účinku
 • přírodní produkt, který napomáhá zvýšit ochranu před působením prozánětlivých enzymů, výrazně pomáhá tlumit bolestivost kloubů a zajišťuje průběžné zvlhčování kloubní chrupavky
 • obsahuje cetylované estery kyseliny myristové, myristoolejové, palmitové a dalších nasycených a nenasycených mastných kyselin, které inhibují enzym 5 – lipooxigenázu podporující oxidativní a zánětlivé procesy
 • podporuje pohyblivost a zdraví kloubů, jeúčinný při bolestech kloubů, zad a svalů, při namožení vazů a šlach, po úrazech a sportovních zraněních

Osobní zkušenost

Za poslední 4 roky jsem doporučil Celadrin extra silný (i v kombinaci s Celadrinem kloubním mixem) více než stovce lidí s problémy kloubů. Tito  lidé měli většinou již zkušenosti předtím i s jinými produkty, které podle mohutné reklamy, zvláště před Vánoci, úspěšně odstraňují problémy s klouby. Jednoznačně mohu dát za pravdu v tom, po zpětných informacích, že Celadrin nemá konkurenci. Proč? Všechny ostatní produkty obsahují jen stavební látky (Celadrin, kloubní super Mix také). Otázka zní - chybí nám stavební prvky, aby se kloubní chrupavky obnovovaly nebo je problém jinde? Je. Prostě není to většinou tím, že nemáme stavební prvky, ale ve schopností ukládání, nebo-li vytváření - případně obnovování chrupavky chcete-li. A v tom je Celadrin naprosto bezkonkurenční. Prostě je to patent, který konkurence zatím nemůže okopírovat. Nevěřte "Kamzíkům" a obdobným produktům. Naprosto v tomto duchu oprávněně publikuje dr.Šafránek: Celadrin může obnovit chrupavku i z "nuly", pokud se neužívají chemické léky a tělo není enormně fyzicky zatěžováno, přičemž ostatní produkty jsou schopny zajistit pouze nezhoršování stavu.

V únoru 2014 byly mé příbuzné aplikované kmenové buňky do obou kolen (2. až 3. stupeň artrózy) za 54.000,- Kč, ale celkově s nulovým efektem, prostě podvod. Více popisuji zde. V prosinci 2015 je stav stabilizovaný, kolena bez bolesti a pohyb již neomezen. Trvalé užívání Celadrinu - 2 kapsle denně, občas Celadrin, kloubní výživa (Celadrin Locomotive) a pravidelná injekční aplikace kyseliny hyaluronové do obou kolen, což hradí zdravotní pojišťovna. Minimální užívání chemických léků.


Zásadní problém není v nedostaku živin, ale v procesu ukládádání stavebních prvků, což zabezpečí pouze komplex esterifikovaných mastných kyselin, a to je pouze Celadrin extra silný

 

Celadrin je na klouby doporučovaný odborníky na celém světě. Celadrin Locomotive je obsah, který Vašim kloubům opravdu nemůže nabídnout nikdo jiný. Pokud Vám lékař (lékárník) doporučí na klouby jiný produkt je zpravidla uplacen farmaceutickou firmou

 

Lidé bez dispozic k artróze by měli specifickou výživu kloubů pomocí přípravků zahájit ihned při prvních příznacích, jako jsou citlivost kloubů na chlad a počasí či ztuhlost kloubů při počátku pohybu. A trvale užívat.

Kanadská kvalita

           60 kapslí                       60 kapslí + 60 tablet

 

Celadrin Extra silný mast FORTE 40 g

Celadrin Locomotive

(Celadrin extra silný + Kloubní SuperMix)

Celadrin Locomotive představuje unikátní dvouměsíční kúru pro vaše klouby, která je složena z revolučních produktů Celadrin extra silný a Kloubní SuperMix s bohatým obsahem nutričních látek, který nemůže nabídnout nikdo jiný!

V přípravku Celadrin Locomotive jsou obsaženy esterifikované mastné kyseliny (EFAC), glukosamin sulfát (GS), čistý hydrolyzovaný kuřecí kolagen (typ II), methylsulfonylmethan (MSM), brutnák, zázvor, kurkuma, boswelie a vitamín C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí.

Složení v 1 kapsli Celadrin Extra silný:

 • 500 mg Celadrin Veggie (obsahuje cetylované deriváty kyseliny myristové, myristoolejové, palmitoolejové, laurové, palmitové, olejové, arabská guma - emulgátor)
 • 40 mg vitamín C (askorbát sodný - 50 % DDD)
 • hydroxypropylmethylcelulóza
 • stearan hořečnatý (emulgátor)
 • oxid titaničitý (barvivo)

DDD - doporučená denní dávka

Složení v 1 tabletě Kloubní SuperMix:

 • 750 mg glukosamin sulfát (1052 mg glukosamin sulfár 2KCI)
 • 500 Mg MSM (methylsulfonylmethan)
 • 25 mg sušený olej ze semen brutnáku lékařského (Borgao officinalis, 10 % kyseliny gamma-linolenové)
 • 15 mg zázvor obecný (Zingiber officinale)
 • 15 mg kurkuma dlouhá (Curcuma longa)
 • 10 mg boswelie (Boswellia carteri)
 • 20 mg kolagen typ II (hydrolyzovaný kuřecí)
 • 20 mg vitamín C (kyselina askorbová)

 

obsah nutričních látek, který nenabízí žádná jiná firma

Dávkování

Užívejte jednu kapsli Celadrin Extra silný ráno a jednu tabletu Kloubní SuperMix večer. Doporučujeme užívat spolu s jídlem nebo po jídle, zapijte dostatečným množstvím tekutin.

Balení

60 kapslí + 60 tablet - dávka na 2 měsíce

 

Celadrin Extra silný

Celadrin™ Extra silný - extra silný - představuje intenzivní péči o klouby. Podporuje zdraví a pohyblivost kloubů, obsahuje patentovanou látku Celadrin™.

Celadrin Extra silný je inovativní revoluční komplex esterifikovaných mastných kyselin, který byl vyvinut tak, aby efektivně podporoval zdraví a pohyblivost kloubů. Funguje na zcela jiném principu, než přípravky s obsahem glukosamin a chondroitin sulfátu, které zdlouhavým procesem (řádově týdny) vyživují buňky kloubních chrupavek. Efekt Celadrinu je patrný během několika dnů od začátku užívání.

Ve formě rychleji vstřebatelných kapslí se z trávicího traktu účinněji vstřebává a snadno proniká do buněk cílových tkání, kde působí rychleji než tabletové formy kloubních přípravků. Cílovou tkání je např. zduřelý kolenní kloub, namožená šlacha či bolestivý sval.

 Kdy Celadrin Extra silný pomáhá: 

 • podporuje pohyblivost a zdraví kloubů,
 • při bolestech kloubů, zad a svalů,
 • při namožení vazů a šlach,
 • po úrazech a sportovních zraněních.
Dávkování

Užívejte 1 kapsli ráno a 1 kapsli večer spolu s jídlem, zapijte dostatečným množstvím vody. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu 2-3 měsíců.

Balení

60 + 10 kapslí zdarma

Recenze z Prozdraví.cz

 • Přípravek Celadrin Extra silný je vynikající. Zhruba po 6 letech, kdy jsem vyzkoušel několik přípravků (nejlépe mi pomohl LKVB6) je tento opravdu účinný. Po prvním měsíci užívání zmizely otoky kolena, přestaly mě bolet úpony (které bolely i na dotek) a mohl jsem udělat dřep bez držení. Po dalším měsíci jsem mohl koleno zatížit běžnou prací a ani po 2–4 hodinách koleno nenateklo a druhý den ráno vše v pořádku, žádná bolest. Nyní užívám třetí dávku a klidně vyběhnu po dvou schodech do prvního patra jako za mlada a koleno nebolí. Je mi jasné, že to již nikdy nebude jako dřív (ranní ztuhlost ještě trochu přetrvává, i po delším sezení), ale mohu zcela jasně konstatovat, že je to opravdu perfektní přípravek. Budu ho požívat i nadále a jsem zvědav, jestli se to ještě zlepší nebo stav už zůstane stejný. Zatím je funkčnost kolen zpátky na cca 85 % zdraví. Jediné, co bych uvítal, by byla o něco nižší cena i když vůči ostatním výrobkům je solidní.
 • Celadrinku přítel dobral jednu dávku a přípravek mu pomohl. Dokonce prý je to jeden z nejlepších produktů, které měl. Má zřejmě dědičné revmatické potíže.
 • S produkty Celadrin Extra silný, Immunity Star a Eregma MAX power jsem velmi spokojen, jinak bych je už poněkolikáté neobjednával.
 • Tento Celadrin byl pro matku, spokojenost. Produkt je stejně skvělý jako Slávka jedlá. Je tam určitá změna znát, díky panu doktoru Šafránkovi za skvělé rady. S užíváním není problém. Tento produkt ráda doporučím ostatním, aby i jim se od kloubů ulevilo. Vlastně jsem už doporučila. Je znát určitá úleva, proto jen chválím a doporučuji. Kdybych náhodou tápala, napíšu panu doktoru Šafránkovi, on mi určitě opět rád poradí jako vždy. Jsem s jeho radami a službami nadmíru spokojená. Myslím, že to byla dobrá koupě. Dá se říct, že i ta cena je k tomu přípravku srovnatelná. Zatím je mamka s přípravkem spokojená. Ještě jednou panu doktorovi Šafránkovi mnohokrát děkuji za rady.
 • Kvůli dlouhodobým problémům s koleny (namožené vazy a úpony) jsem vyzkoušel různé přírodní přípravky (některé dost drahé), jako poslední LKVB6, který není špatný (zmizely mi otoky), ale pořád to nebylo to pravé. Rozhodl jsem se vyzkoušet Celadrin a musím potvrdit, že proklamovaný účinek se doopravdy dostavil zhruba po 14 dnech, namožené úpony přestaly bolet a dokonce jsem udělal po půl roce dřep bez držení. Po fyzické zátěži na zahradě jsem se druhý den cítil dobře a necítil žádnou bolest. Myslím, že pro tento druh potíží je to perfektní přípravek, v dobré cenové relaci. Nyní beru již druhou dávku a doporučuji ho každému s obdobnými potížemi.
 • S produktem Celadrin Extra silný jsem velmi spokojena. Pokud by bylo možné, objednala bych opět dva kusy.
 • Produkt Omega 3 rybí olej FORTE užíváme s manželem již delší dobu, hlavně jako prevenci. Nevím, jestli jsme na tom se zdravím lépe, ale doporučují jíst ryby a ty moc často nejíme, tak nahrazujeme Omegou 3. Celadrin Extra silný beru třetí měsíc a přestalo mě bolet koleno a kyčelní kloub, tak věřím, že tento produkt pomáhá.
 • S produktem Celadrin jsem spokojená. Měla jsem bolesti v kyčelním kloubu a v koleni. Po 2 balení, které jsem využívala, mě klouby nebolí.
 • Celadrin extra silný mi zmírnil bolesti kloubů a páteře.
 • Celadrin jsem si zakoupil především kvůli problémům s klouby na palcích na obou nohách. Kromě těchto problémů mám cukrovku druhého typu a bolí mě chodidla a lýtka. Obnažená zakončení nervů. Kdo nezná - brnění nohou, pocity jako by byly nohy popáleny kopřivou. Za 2 dny se bolesti staly únosné. Za 14 dnů pořád ještě cítím, ale již pouze pokud se na problém soustředím. Volal jsem na info linku, která je na letáku Celadrinu. Prý o tomto účinku nic neví, ale moc je to zajímalo. Klouby na palcích jsou nyní také o hodně lepší. Levá noha téměř 100%, pravá - tradičně horší, se pomalu ustaluje. Prý mě z info linky Celadrinu budou kontaktovat. Pokud by někdo z diabetiků odzkoušel a měl stejný výsledek, zřejmě by se jednalo o dosti významnou pomoc všem, kteří mají stejné potíže. Zaručit nic nemohu, ale nic jiného jsem v době, kdy diabetické nohy přestaly bolet, nedělal.
 • Mám 60 let, ale jsem hodně aktivní a v zimě mě začala pobolívat kolena při intenzivním pohybu. Proto jsem si koupila Colafit a Celadrin Extra. Užívám současně, takže těžko hodnotit, který přípravek mi pomáhá, každopádně bolest kolen ustala. Colafit má i výborný efekt pro pleť - vypnutí. Ne nadarmo se říká, že vnitřní výživa je možná důležitější než vnější péče - v tomto případě drahé krémy. Doporučuji oba výrobky a vzhledem k doporučenému dávkování není jejich užívání žádným přepychem.
 • Při užívání Celadrin pozoruji mírné zlepšení mých bolestí. Zatím nemám využívané všechny tabletky, proto toto bodové hodnocení. Právě tento produkt jsem zvolil na základě doporučení vašeho lékaře. Bolesti kloubů úplně nezmizely, ale ustoupily. Produkt se používá bez problémů. Celadrin budu moci doporučit až po konzumaci celého balení. Na každého působí jinak. Příští nákup uskutečním až po měsíci užívání tohoto léku.
 • Zdá se, že dodaný Celadrin je skutečně účinný. Jsem spokojen.
 • Celadrin pomáhá při bolesti kolen, bez vedlejších účinků. Produkt je dobrý, doporučuji.
 • Celadrin Extra super, účinkuje! Nejlepší výrobek!
 • Přeji hezký den, chcete ode mně informace ohledně přípravků Acai a Celadrin. Celadrin užívám dlouhodobě na doporučení Vašeho doktora Šafránka z oddělení celostní medicíny. Je mi 68 let, bohužel klouby nemám v dobré kondici i díky mé nadváze. Celý život jsem pracovala v lékárně, vyzkoušela jsem snad všechny přípravky, Celadrin forte je podle mně nejúčinnější. Na Acai Imuno jsem narazila při čtení nějaké literatury, užívali jsme ho spolu s manželem, dodává hodně energie a navíc jsme od podzimu bez chřipky či jiného nachlazení.
 • Ano jsem s výrobkem Celadrin velice spokojena. Potíže opravdu ustoupily. Učinek preparátu je zřejmý.
 • Cítím zlepšení kloubů a zmírnění bolesti, Celadrin je lepší než ostatní produkty.
 • Celadrin jsem zakoupila na základě reklamy. A opravdu pomáhá!!! Vyhovuje mi i cenově. Nemohla jsem ho sehnat v žádné lékárně, až přes internet. Produkt doporučuji.
 • Beru Celadrin zatím krátce, ale už jsme zaznamenala zlepšení spočívající v menší bolesti v kloubech. Zatím je to první přípravek, který je účinný. Předpokládám, že specifické látky jsou vázány na organickou formu nosiče, a proto je vyšší % vstřebání ze střevního traktu. Pokud se opravdu zlepší stav kloubních pouzder, bude to výborné.
 • Po užívání Celadrinu se stav zlepšil. Produkt byl doporučen lékařem a u této společnosti jsem si objednal z důvodu optimální ceny produktu.
 • Po užívání Celadrinu se stav zlepšil. Produkt byl doporučen lékařem a u této společnosti jsem si objednal z důvodu optimální ceny produktu.
 • Iž po pár dnech cítím zlepšení. Celadrin doporučuji.
 • Už po pár dnech užívání Celadrinu cítím zlepšení. Doporučuji.
 • Celadrin je silný a účinný. Opravdu funguje, na rozdíl od ostatních, reklamou pořád dokola omílaných. Jednoznačně doporučuji!
 • Zdravím, Celadrin je určitě nejlepší výrobek, mnou zatím vyzkoušený.
 • Dobrý den, Celadrin užívám na doporučení známých a opravdu funguje. Několik let předtím jsem užívala podobné a díky tv reklamě mnohem známější produkty, ale bolesti kloubů a kyčlí neustávaly. Se Celadrinem jsem zcela bez obtíží. Jednoznačně můžu doporučit!!! Funguje to, jsem velmi spokojená.
 • Dobrý den, Colafit i Celadrin jsou podle mně dobré a pomáhají mi. Od té doby, co jsem je začala užívat, bolí klouby méně a záněty v kyčlích, kvůli kterým jsem i špatně spala, jsou pryč.
 • Doufala jsem, že po mnoha pokusech užívání různých preparátů, které byly na nic a vůbec nepomohly, by Celadrin Extra silný mohl zabrat. Snad jsem se trefila a bude to konečně výrobek, který pomáhá. Cítím úlevu už po týdnu užívání.
 • Vážení, Celadrin v kombinaci s Colafitem (2x1 + 1) užívá moje manželka k potlačení noční bolesti kyčelního kloubu (stav před totální výměnou). Již po cca. 6ti dnech užívání došlo k útlumu bolesti v takové míře, že spánek je v součastné době možný. Došlo i k potlačení nočních křečí. Po využití 2x60 kapslí Celadrin Extra silný v kombinaci s Colafitem je stav v případě mé manželky uspokojivý.
 • Šťávu z Aloe jsem použila již nekolikrát  jako očistnou kúru, nemohu říci, zda nějak významně prospívá mému tělu, ale asi spolu s hlívou a Super česnekem jsem se zbavila velmi vysokého tlaku a letos přes nepřízeň počasí, kdy všude bylo plno virových nákaz, já prospívám bez nákazy. Super česnek mi vyhovuje - v syrové podobě ho nemohu. Celadrin extra - úžasné, mohu se lépe hýbat a dokonce i cvičit.
 • Celadrin už jsem znala – užívala jsem ho já i můj artritický pes (Alavis Celadrin) a oba jsme spokojeni. Mezi ním a Celadrinem Extra jsem sice žádný rozdíl v účincích necítila, ale při artritidě je to složité, zvláště, když jste staří a na nohou od rána do večera. Ale doporučuji.
 • Celadrin Extra silný používá manželka, problémy s bolestí a artrózou v koleně se hodně zmírnily. Otázkou je, do jaké míry to ovlivnil omezený pohyb nyní v zimě.
 • S produktem Celadrin Extra silný jsem byla spokojena.
 • S přípravkem Celadrin jsem spokojená, po jeho intenzivním užívání mně přestal bolet kyčelní kloub a tak ho užívám i preventivně. Krém využívám při sportu, kdy v mém věku (59) mně při větší zátěži na kole nebo na lyžích vždy začne bolet nějaký kloub nebo úpon a krém mi rozhodně pomáhá, takže díky němu mohu v činnosti pokračovat.
 • Zdá se, že Celadrin pomáhá proti bolestem malých kloubů.
 • Celadrin mě pomáhá na klouby jako jediný doplněk z nabídky na trhu. Jsem s ním velmi spokojená a bez bolesti! Užívám jej 2x denně již asi 3 měsíce. Multi Star bere manžel také s pozitivním výsledkem proti únavě, postavil jej na nohy při velké pracovní zátěži. S přípravky z rakytníku - 100% Rakytníkový olej 50 tob. + 10 tob. ZDARMA, Denní krém s rakytníkovým olejem 50 ml -  jsem také spokojená. Mám suchou a citlivou pleť a krém je velice příjemný a dobře se vstřebává.
 • Dobrý den, velmi musím pochválit Celadrin. Přítel má velké problémy s koleny, má operovány oba menisky, na jednom koleni operaci zpřetrhaného křížového vazu a prodělaný velký zánět a na druhém koleni je křížový vaz před operací. Zkoušel mnoho tablet i vyživovací injekce a nic nezabíralo. Často se mu bolestí i podlomily kolena. Celadrin zabral, není sice úplně bez bolesti, ale zlepšení je rapidní.
 • Dobrý den. Můj názor na Celadrin (kapsle, mast) + hřejivý polštářek je v každém případě pozitivní - pomáhá od bolesti.
 • Můžu potvrdit rychlý nástup přípravku Celadrin, celkově jsem spokojen.
 • Dobrý den, Celadrin jsem koupil pro babičku, která má potíže s klouby. Musím říci, že s přípravkem byla velice spokojená. Opravdu po 10 dnech se jí v kloubech ulevilo a její stav byl lepší a mohla lépe chodit. Děkuji.

 

NOVINKA

ALAVIS 5 pro psy a kočky

ALAVIS™ 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček.

ALAVIS™ 5 obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát.

 

Arthroboswell

obsahuje extrakt z pryskyřice stromu Boswellia serrata, který příznivě působí na celý pohybový aparát. Rovněž vykazuje silné antioxidační účinky.

 

Colafit krém Akut Pro

je masážní a zklidňující prostředek na klouby s komplexním účinkem, který přináší okamžitou úlevu. Je výborným doplňkem při užívání doplňků stravy jako je Colafit a Hyalfit.

Při aplikaci krému Colafit Akut Pro dojde k prokrvení pokožky a tím se usnadní průnik regeneračních složek do hloubky. Díky obsahu účinných látek, jako je kyselina hyaluronová, mentol, kafr, kolagen a kostivalový extrakt, krém Colafit Akut Pro zklidňuje a poskytuje úlevu kloubům, vazivům a svalům.

Kdy Colafit krém Akut Pro pomáhá:

 • regeneruje klouby, vazy a svaly,
 • příznivě ovlivňuje kloubní chrupavku,
 • uvolňuje ztuhlost kloubů a svalů,
 • zlepšuje pohyblivost.

 

Colafit

je čistý krystalický kolagen, čistoty 99,9 %, který vyživuje a chrání klouby a udržuje vaziva a šlachy v normálním stavu.

Colafit je určen hlavně pro mladé lidi v období růstu a dospívání, pro osoby nadměrně zatěžující klouby (aktivní sportovci, těžce fyzicky pracující atd.), osoby s pohybovými potížemi a starší lidi.

Chrupavka v kloubu je až ze 40 % tvořena právě kolagenem. Organismus hospodaří s kolagenem podle důležitosti tak, aby nedošlo k ohrožení základních funkcí. Proto bychom neměli podceňovat příjem kolagenu a brát vážně i takové, mnohdy nenápadné signály, které nám naznačují, že se v našem těle něco děje, jako např. zhoršení stavu pokožky, vypadávání vlasů, lámavost nehtů, loupání v kloubech nebo bolesti zad. Podle odborníků už v 25-ti letech dochází k prvnímu opotřebování kloubů a proto je potřebné kolagen pravidelně tělu dodávat.

Kolagen v potravinách obsahuje asi 90 % vody. Kolagen v Colafitu je sušený lyofilizací, to znamená, že je zbavený vody a má houbovitou konzistenci. Je to nejšetrnější známý způsob konzervace - tímto způsobem se upravuje strava pro kosmonauty, horolezce a vrcholové sportovce. Tato speciální úprava potravin je pro nás poněkud nezvyklá, ale má to hned několik významných předností: velmi nízká váha, lehká stravitelnost, naprostá absence chemikálií a konzervačních látek, snadno se polyká a je téměř bez nepříjemných pachutí. Lyofilizovaný kolagen dokáže doplnit vodu z vlastních zdrojů z trávicího systému tak, že 8 mg lyofilizovaného kolagenu (obsaženo v 1 kostičce) vytvoří v organismu asi 800 mg vysoce čistého, kolagenového gelu.

Dávkování

Užívejte 1 kostičku denně ráno nalačno, minimálně 10 minut před jídlem, pro děti 1/2 kostičky za den. Colafit je snadno polykatelný i bez zapíjení, přesto není na újmu kvality a účinnosti zapíjení vodou.

Pro dosažení požadovaného efektu užívejte Colafit 2-3 měsíce 2x do roka. V případě potřeby můžete užívat trvale.

 

Artróza - "úspěšná léčba" kmenovými buňkami, aneb testování neověřené metody

Ing.Zdeněk Rozehnal

Níže publikované informace jsem čerpal z webových stránek a doporučil jsem aplikaci kmenových buněk mé příbuzné. Jak to dopadlo, taktéž v tomto článku průběžně popisuji.

Vědecká rada České lékařské komory na dotaz MUDr. Hnízdila: Mohu tuto metodu bez jakýchkoliv pochybností doporučovat svým pacientům? Odpověděla:

"Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že nikoliv." Více níže.

Kmenové buňky

Léčba poškozené chrupavky a kloubní artrózy pomocí vlastních kmenových buněk pacienta je nová technologie navazující na dosavadní pozitivní výsledky léčby artrózy ACP krevní plazmou. Pochází z USA a je schválena v České republice Státním ústavem pro kontrolu léčiv.
 
Postup léčby kmenovými buňkami je založen na miniliposukčním odběru asi 50 ml vlastní tukové tkáně v lokální anestezii a malého odběru krve k získání plazmy. Při ošetření dvou velkých kloubů je třeba odebrat asi 100 ml tukové tkáně. V 1 ml tukové tkáně se nachází 100 000 až 500 000 kmenových buněk, což je mnohokrát více než v kostní dřeni. Z tohoto lipoaspirátu se unikátním postupem izolují kmenové buňky v tkáňovém zařízení společnosti Cellthera v Brně, které bylo zaregistrováno 15.3.2013 Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Společnost Cellthera vyvinula vlastní originální postup přípravy kmenových buněk z tukové a pojivové tkáně. Ty jsou následně smíchány se speciálně upravenou krevní plazmou. Kmenové buňky s aktivovanými růstovými a protizánětlivými faktory jsou poté injekčně aplikovány přímo do postiženého místa (počítejte s časovou prodlevou aplikace od odběru - převoz do Brna do tkáňového zařízení a zpět), kde dochází k regeneraci a obnovení poškozených tkání. Jedná se o nenáročný ambulantní a zpravidla jednorázový zákrok. Do týdne údajně nemocný pocítí zlepšení, do tří měsíců se chrupavka obnoví.

Včasným užitím kmenových buněk by se mělo operaci předejít (například totální endoprotéza kyčelního kloubu), protože úspěšnost léčby kmenovými buňkami závisí na stupni postižení kloubu. Metoda je vhodná pro pacienty bez omezení věku, nemohou jí být léčeni pouze lidé s rakovinou nebo vážnou infekcí.

Zdravotní pojišťovny léčbu artrózy kmenovými buňkami v současné době nehradí (aplikaci kolagenového implantátu do kolenní chrupavky již hradí - více o nové metodě na konci tohoto článku), pacient zaplatí za odběr, zpracování a aplikaci injekce zpravidla 35.000,-Kč. Souběžně lze tuto metodu aplikovat až na čtyři klouby - například obě kolena a kyčle. Odběr se udělá naráz, stejně jako zpracování a aplikace. Cena za čtyři klouby tedy není čtyřnásobkem, ale navyšuje se za každý další kloub o 15.000,- Kč. Tedy 4 klouby současně 80.000,- Kč. Tyto ceny (listopad 2013) se týkají klinických pracovišť, které spolupracují se společností Cellthera:

 • Brno - Revmacentrum MUDr.Mostera
 • Ostrava - Arthro Bioterapy
 • Pardubice - Medife

V Praze

 • Poliklinika I.P.Pavlova - 38.000,- (+16.000 další kloub) Kč, nezávazná vstupní prohlídka zdarma, udělají Vám potřebné rtg při vstupné prohlídce - poplatek 30,- Kč, není zde problém provést zákrok již v prosinci 2013
 • Arthro Biotherapy - 37.000,- (+15.000,-) Kč, nezávazná vstupní prohlídka 200,- Kč Navíc si musíte až před zákrokem zajistit rtg. snímek předmětného kloubu, či kloubů, při listopadové vstupní prohlídce objednání až na březen 2014

V Bratislavě

 • Medissimo, MUDr. Jakub Rybár - cena pri jednom kĺbe je 1400 eur, pri dvoch 2000 eur

Ale pozor - podle prim. Petera Hajduka z Aura Medical Clinic - "V případě třetího stupně postižení je pomoc také možná, nicméně tehdy je třeba provést alespoň tři aplikace s odstupem několika, například pěti měsíců." Tedy ne 35, ale minimálně 105. 000,- Kč. Rozhovor s primářem Hajdukem v závěru této stránky.

 

Celý článek

 

 

 

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA

 

MUDr. Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

jako jediná obnovuje kloubní chrupavku

 

 

CELADRIN  BARNY´S

 

 

SANDŘIN PŘÍBĚH

ÚSPĚŠNÉ UZDRAVENÍ Z RAKOVINY

 

Sandra: Nikdy nezapomenu na ten POCIT BEZNADĚJE, STRACHU, co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná.

ČLÁNEK  ZDE

Se Sandrou hovořila: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

k

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

 

EXTRAKT           SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

ZDE ROSTE ČERVENÁ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY

 

Betaglucan MaxCell

 

 

KOLOIDNÍ STŘÍBRO

využití koloidního stříbra ZDE

 

 

OREGÁNO         ECHINACEA

garance: 70-80% Carvacrolu

Každé druhé české dítě trpí atopickým ekzémem !!!

v pořadu ČT Pološero září 2014 - Česko, odpadkový koš Evropy -  odkaz 

ČLÁNEK

 

 

MELATONIN

á 1,25 mg                    á 5 mg

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA