Injekce steroidů mohou zhoršit osteoartrózu kolene, přičemž pomoci může kyselina hyaluronová

- Pixabay

Barbora Nová

Nová studie vyvolává obavy ohledně steroidních injekcí při osteoartróze kolenního kloubu. 

Osteoartróza, nejčastější forma artritidy, postihuje podle údajů amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) více než 32 milionů dospělých ve Spojených státech.

Toto onemocnění, někdy nazývané degenerativní onemocnění kloubů, "opotřebení" artritida nebo jen "OA", se nejčastěji vyskytuje v oblasti rukou, kyčlí a kolen.

Konkrétně osteoartróza kolen je chronické, degenerativní a progresivní onemocnění, které postihuje nejméně 19 % dospělých Američanů ve věku 45 let a více, přičemž od poloviny 20. století se tento počet zdvojnásobil.

Studie o injekcích proti osteoartróze kolenního kloubu

Více než 10 % lidí s osteoartrózou kolenního kloubu vyhledává neinvazivní léčbu pro zmírnění bolesti prostřednictvím injekcí kortikosteroidů nebo kyseliny hyaluronové.

Dvě nové studie porovnávající injekce běžně používané k úlevě od bolesti při osteoartróze kolene však uvádějí, že injekce kortikosteroidů mohou ve skutečnosti artritidu kolene zhoršit.

Výsledky obou studií byly 27. listopadu 2022 prezentovány na výročním zasedání Radiologické společnosti Severní Ameriky.

Ani jedna ze studií zatím nebyla publikována v odborném časopise.

Vědci v obou studiích vybrali kohorty ze studie Osteoarthritis Initiative, která zahrnuje téměř 5 000 účastníků s osteoartrózou kolenního kloubu a v současné době probíhá již 14. rokem.

První skupina pacientů s osteoartrózou kolene

Do první studie výzkumníci z Kalifornské univerzity v San Francisku zahrnuli 210 účastníků Osteoarthritis Initiative, z nichž 70 dostalo nitrokloubní injekce, s kontrolní skupinou 140 osob, které injekce během dvou let nedostaly.

Ze 70 osob, které dostaly injekce, 44 dostalo injekce kortikosteroidů a 26 injekce kyseliny hyaluronové.

Všem osobám ve studii byla provedena magnetická rezonance v době injekce a dva roky před ní a po ní.

Dr. Upasana Upadhyay Bharadwaj, výzkumná pracovnice na katedře radiologie Kalifornské univerzity v San Franciscu, uvedla pro tisk, že tato studie je prvním přímým srovnáním injekcí kortikosteroidů a kyseliny hyaluronové pomocí semikvantitativního hodnocení celého kolene pomocí MRI.

"Několik studií již bylo provedeno, ale většina z nich se zaměřuje na rentgenové snímky. Magnetická rezonance ukazuje více detailů a pomáhá nám sledovat změny, ke kterým dochází," řekla.

"Magnetická rezonance ukázala rychlejší progresi, pokud jde o chrupavky a další struktury, ve srovnání s kontrolami. Stejně jako šedivění vlasů i tyto změny se dějí, ale někteří lidé pociťují bolest více než jiní," dodala.

Dr. Bharadwajová poznamenala, že injekce kortikosteroidů do kolene byly významně spojeny s celkovou progresí osteoartrózy v koleni, konkrétně v laterálním menisku, laterální chrupavce a mediální chrupavce.

Injekce kyseliny hyaluronové do kolene však nebyly významně spojeny s progresí osteoartrózy v koleni. Ve skutečnosti byly injekce kyseliny hyaluronové ve srovnání s kontrolní skupinou skutečně spojeny se snížením progrese osteoartrózy kolene.

Bharadwajová uvedla, že ačkoli se uvádí, že injekce kortikosteroidů i kyseliny hyaluronové pomáhají při symptomatické úlevě od bolesti při osteoartróze kolene, jejich výsledky přesvědčivě ukazují, že kortikosteroidy jsou spojeny s významnou progresí osteoartrózy kolene až dva roky po injekci a musí být podávány s opatrností.

Naproti tomu kyselina hyaluronová může zpomalit progresi osteoartrózy kolenního kloubu a zmírnit dlouhodobé účinky a zároveň poskytnout symptomatickou úlevu, uvedla.

Druhá skupina pacientů s osteoartrózou kolene

Ve druhé studii vědci z chicagské lékařské fakulty Rosalind Franklin University of Medicine and Science porovnávali rentgenovou progresi osteoartrózy u lidí, kteří dostávali injekce kortikosteroidů a kyseliny hyaluronové.

Tým výzkumníka a studenta medicíny Azada Darbandiho vybral z databáze Osteoarthritis Initiative skupinu 150 osob s podobnými výchozími charakteristikami.

Během 36 měsíců dostalo 50 lidí injekce kortikosteroidů, 50 lidí injekce kyseliny hyaluronové a 50 lidí nedostalo žádné injekce. Rentgenové snímky kolene byly provedeny na začátku a o 2 roky později.

Ve srovnání s těmi, kterým byla aplikována injekce kyseliny hyaluronové nebo kteří nedostali žádnou léčbu, došlo u lidí, kterým byly aplikovány kortikosteroidy, k výrazně větší progresi osteoartrózy, včetně zúžení mediálního kloubního prostoru, což je charakteristický znak tohoto onemocnění, uvedl Darbandi ve svém prohlášení.

"Výsledky naznačují, že injekce kyseliny hyaluronové by měly být dále zkoumány pro léčbu příznaků osteoartrózy kolenního kloubu a že injekce steroidů by měly být využívány s větší opatrností," uvedl Darbani.

Proč jsou informace o osteoartróze kolene důležité

Doktor Luca Maria Sconfienza, profesor radiologie na Milánské univerzitě v Itálii, nebyl součástí žádné ze studií.

Pro tisk uvedl, že tyto studie poskytují důležité informace pro lidi s osteoartrózou kolenního kloubu.

"Mohou být účinné při snižování bolesti zánětu. Steroidy však mohou dále poškozovat chrupavku a kost," řekl. "Myslím, že tato studie poskytuje důležité informace. Dále potvrzuje to, co si již mnoho lidí myslelo."

Dr. Bharadwaj uzavřela, že znalost dlouhodobých účinků těchto injekcí pomůže lidem s osteoartrózou a lékařům činit informovanější rozhodnutí.

"V tuto chvíli je studie určena pacientům, aby jim pomohla učinit informované rozhodnutí, a co bude následovat, je to, že by na výzkum měly navázat další kontrolované studie, aby se získalo více informací," řekla.

Závěr

Vědci tvrdí, že injekce kortikosteroidů mohou u mnoha lidí osteoartrózu kolene skutečně zhoršit.

Dodávají, že injekce kyseliny hyaluronové zřejmě nezpůsobují stejné zhoršení.

Odborníci tvrdí, že výzkum poskytuje důležité informace pro lidi s osteoartrózou kolenního kloubu i pro lékaře, kteří je léčí.

Názory odborníků, kteří jsou na Vaší straně:

  • „Veškerá takzvaná přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, pro buňky těla už konečná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí,“ za svůj dlouhý a plodný život to řekl už mnohokrát George Crile z Clewelandu, jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě
  • „Nesčetné názvy zhoubných a degenerativních nemocí nejsou vůbec důležité – důležitá je hlavně skutečnost, že všechny ty zhoubné nemoci mají v podstatě stejnou základní příčinu: to znamená, že máte už delší dobu neustálou přemíru kyselosti v těle.“ - MUDr. Theodore A. Baroody, v knize “Zvyšuj svou zásaditost nebo prostě zemři” (“Alcalize or Die”)
  • Zvýšená kyselost organizmu je totiž zcela základní příčinou také všech ostatních soudobých degenerativních nemocí. Když v těle dojde k velkému porušení tzv. acidobazické rovnováhy, začne organizmus svou kyselost a toxické látky ukládat do některých tělesných tkání i kostí v mnohem vyšší míře, protože už je nedokáže potem, močí a stolicí prostě včas vyloučit.  Pak se teprve s neuvěřitelnou  pravidelností a vysokou pravděpodobností u člověka objevují velice vážné, až smrtelné nemoci“ - MUDr. Robert O. Young

Necpěte se zbytečně chemickými léky zakyselující organismus, zvláště které nic neuzdravují - protizánětlivé, tišící zánět a bolest - zásadujte tělo!

Nejlepší kloubní výživa

MUDr. Ladislav Šafránek

Nejlepší kloubní výživa jakou znám má jako základní účinné složky cetylované deriváty kyseliny myristové a myristolejové, které mohou pomáhat nejen u začínajících degenerativních procesů kloubních chrupavek, ale jsou neobyčejně účinné i u pokročilého kloubního poškození. Jako zatím jediné jsou schopné podpořit organismus k vytvoření nové kloubní chrupavky. V tuto chvíli je největší obsah těchto látek v produktu Celadrin Extra silný.

Celosvětové zkušenosti s touto skupinou přírodních látek ukazují, že již po několika týdnech užívání dostatečné dávky cetylovaných esterů mastných kyselin pociťuje minimálně 70 % klientů významné zlepšení stavu pohybového aparátu.

Je to malý biologický zázrak, kterému se oficiální lékaři řadu roků vysmívali

V České republice jsme zaregistrovali i několik případů, kdy se rentgenologicky potvrdil nárust zcela nové chrupavky, přičemž na starších rtg snímcích téhož kloubu byla již jen kost na kost bez jakékoliv kloubní štěrbiny a bez přítomnosti kloubní chrupavky, včetně extrémní úlevy od mnohaletých kloubních bolestí.

Proč 30% lidí nepomůže?

  • Cetylované estery mastných kyselin se jako většina jiných současných přírodních produktů výborně snášejí a zatím jsme od klientů nezachytili žádné závažné nežádoucí účinky. Máme také dostatek zkušeností k tomu, abychom dokázali předem vytipovat klienty ze skupiny oněch zbývajících cca 30 % lidí, kterým tyto regenerační přírodní látky nedokáží pomoci. Jsou to především lidé, kteří odmítají přizpůsobit svůj dosavadní sebezničující životní styl a dál zatěžují své poškozené nosné klouby nadměrným pohybem = zpravidla podle mylného moderního mýtu, že čím více si člověk dopřeje všelikého sportování, tím více zdraví si opatří.
  • Druhými adepty na neúspěch regenerační kloubní léčby jsou lidé, kteří mají utlumeny přirozené regenerační pochody – nejčastěji podáváním nějakých chemických „léků“. Jde například o chemikálie užívané za účelem potlačení zánětů a bolestí, nebo látky zvané statiny, určené ke snížení cholesterolu.

Zánětlivou bolest kloubů možno tlumit tímto přírodním produktem - Liprinol - přírodní látka ze slávky jedlé, je ji možno přidat k Celadrinu, bolest by měla ustupovat ještě o něco rychleji.

Všechny ostatní látky (produkty) pro kloubní výživu "jen" udržují tu chrupavku, která v kloubu ještě zbývá

Dovoluji si upozornit, že chemické "léky" (které nic neuzdravují - například protizánětlivé, tišící zánět a bolest), mohou snižovat účinek regeneračního uzdravování s pomocí přírodních látek.

Jaké jsou nejúčinnější přírodní přípravky po ukončení prodeje kanadského "Celadrinu extra silného"

- Pixabay

Nejúčinnější kloubní výživa jaká je známá jsou cetylované myristoleáty, což je jedná z přírodních látek, po kterých dokonce může narůst nová chrupavka - ovšem po skutečně dlouhodobém užívání.

Tím prokazuje absolutně nejvyšší léčebný účinek a nemá smysl investovat peníze do žádného jiného produktu (výživy) - bez ohledu na masivnost jejich ziskuchtivé reklamy.

Všechny ostatní látky pro kloubní výživu maximálně "jen" udržují tu chrupavku, která v kloubu ještě zbývá. Takže od "Kamzíků" a podobných produktů nečekejte zázraky, daleko nedoskáčete.

Celadrin extra silný 60 kapslí

Původně se pro lidi vyráběl a dovážel kanadský produkt "Celadrin extra silný 60 kapslí".

Rozhodnutí firmy Barny´s přestat vyrábět tento produkt s dovětkem, že místo něj mají "lepší" produkt CelaNext je jen další  projev toho, jak západní společnost degeneruje.

Obsažené látky rádoby "novém" produktu v lepším případě jen ztlumí bolestivé příznaky rozpadu kloubní chrupavky, ale ani náhodou nenahradí fascinující regenerační efekt cetylovaných myristoleátů v produktu Celadrin extra silný.

V České republice bylo zaregistrovány případy, kdy se rentgenologicky potvrdil po užívání Celadrinu nárůst zcela nové chrupavky, přičemž na starších rtg snímcích téhož kloubu byla již jen kost na kost bez jakékoliv kloubní štěrbiny a bez přítomnosti kloubní chrupavky.

... SVĚT SE ZBLÁZNIL....

Naštěstí jsou tu jiné firmy které vyrábějí produkty se stejnou účinnou látkou  - nehleďte na to, že jde o veterinární výrobek - je to jen úřední formalita, kvalita a čistota musí být i pro zvířátka na stejně vysoké úrovni jako pro lidi - potvrzeno od farmakologů.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 13 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života