8 zdravotních přínosů 1 lžíce jablečného octa denně

Jablečný ocet je jiný než běžný ocet, tedy zředěná kyselina octová. Jablečný ocet se řadí mezi účinné přírodní prostředky, které jsou velice dostupné pro podporu našeho zdraví.

Jablečný ocet na rozdíl od běžného obsahuje účinné látky na více zdravotních potíží na rozdíl od klasického. Jeho přínosy jsou širokospektrální, například předchází onemocnění srdce a pomáhá s hubnutím.

Při konzumaci jedné polévkové lžíce jablečného octa denně s jednou sklenicí vody po dobu 60 dnů ráno na lačno zapůsobí:

Jako silný antioxidant

Jablečný ocet obsahuje pozitivní kyseliny působící na tělesné funkce a omlazení.

Normalizace cholesterolu

Jablečný ocet normalizuje hlavní příčiny vyššího cholesterolu a triglyceridů. Výsledkem je nepoškozování cév a zamezení oxidačního stresu.

Normalizace krevního cukru

Jablečný ocet pozitivně reguluje hladinu cukru v krvi. Mechanismus této regulace spočívá v brzdění trávení škrobu, tím zamezí rychlému navýšení hodnot krevního cukru.

Potlačuje pálení žáhy a žaludeční reflux

Příčinou pálení žáhy je projevem nedostatku kyselin v žaludku, jablečný ocet zvýší množství kyseliny v žaludku a zmírní pálení žáhy a refluxu.

Zlepšení využitelnosti živin ve střevech

Jablečný ocet zvyšuje schopnost organismu vstřebávat minerály z jídla ve střevech.

Hubnutí

Kyselina octová obsažená v jablečném octu urychluje metabolismus, potlačuje apetit k jídlu a působí proti zadržování vody v organismu.

Candida

Jablečný ocet účinně působí proti kvasinkám, obdobně jako kokosový olej. Infekci candidou odstraní konzumace jedné polévkové lžíce jablečného octa denně na lačno v období 60 dnů.

Ucpané nosní dutiny

Jablečný ocet rozpouští a zvyšuje vylučování hlenů z nosních dutin. Navíc má silné antibakteriální účinky.

Závěr

Pro výše uvedené účinky zakupte pouze takový jablečný ocet, který je vyroben přírodním kvasným procesem a není pasterizovaný a filtrovaný.

Řeďte jej vodou, můžete přidat i trochu kvalitního medu a nedržte jej dlouho v ústech - může narušit zubní sklovinu.

Zdroj: 1 tbsp. of apple cider vinegar for 60 days can eliminate these common health problem

Může vám jablečný ocet pomoci zhubnout?

- Pixabay

Barbora Nová

Jablečný ocet se používá jako zdravotní tonikum již tisíce let.

Výzkumy ukazují, že má mnoho zdraví prospěšných účinků, například snižuje hladinu cukru v krvi.

Může vám však přidání jablečného octa do jídelníčku pomoci také zhubnout?

Následují poznatky z výzkumu jablečného octa v souvislosti s hubnutím a s tipy, jak jablečný ocet zařadit do svého jídelníčku.

Co je jablečný ocet?

Jablečný ocet se vyrábí dvoustupňovým procesem kvašení (1).

Nejprve se jablka rozkrojí nebo rozdrtí a spojí s kvasinkami, aby se jejich cukr přeměnil na alkohol. Za druhé se přidají bakterie, které alkohol zkvasí na kyselinu octovou, přičemž tradiční výroba jablečného octa trvá přibližně jeden měsíc, i když někteří výrobci tento proces výrazně urychlují, takže trvá pouze i jeden den.

Kyselina octová je hlavní účinnou složkou jablečného octa, která je známá také jako kyselina ethanová, je to organická sloučenina s kyselou chutí a silným zápachem. Výraz "octový" pochází z latinského slova "acetum", které znamená ocet.

Kyselina octová je mastná kyselina s krátkým řetězcem, která se v těle rozpouští na octan a vodík.

Asi 5-6 % jablečného octa tvoří kyselina octová. Obsahuje také vodu a stopová množství dalších kyselin, například kyseliny jablečné. Jedna polévková lžíce neboli 15 mililitrů obsahuje asi 3 kalorie a prakticky žádné sacharidy (2).

Shrnutí:

 • Jablečný ocet se vyrábí dvoustupňovým procesem kvašení. Hlavní účinnou složkou octa je kyselina octová.

Jablečný ocet zvyšuje pocit sytosti a snižuje příjem kalorií

Jablečný ocet může podporovat pocit sytosti, což může snížit příjem kalorií (3).

Kromě toho, že jablečný ocet potlačuje chuť k jídlu, bylo také prokázáno, že zpomaluje rychlost, jakou jídlo opouští žaludek (4).

U některých lidí však může být tento účinek škodlivý.

Gastroparéza neboli zpožděné vyprazdňování žaludku je běžnou komplikací diabetu 1. typu. Načasování inzulínu s příjmem potravy se stává problémem, protože je obtížné předpovědět, za jak dlouho se po jídle zvýší hladina cukru v krvi (5).

Jelikož bylo prokázáno, že jablečný ocet prodlužuje dobu, po kterou jídlo zůstává v žaludku, jeho užívání s jídlem by mohlo gastroparézu zhoršit (6).

Shrnutí:

 • Jablečný ocet pomáhá podporovat pocit sytosti, částečně díky zpožděnému vyprazdňování žaludku. To může přirozeně vést ke snížení příjmu kalorií. U některých lidí by však mohl gastroparézu zhoršit.

Jablečný ocet může vám pomoci snížit hmotnost a tělesný tuk

Výsledky malé, ale hojně citované studie z roku 2009 prokazují, že jablečný ocet má působivé účinky na hmotnost a tělesný tuk (7).

V této 12týdenní studii 144 dospělých Japonců s obezitou konzumovalo každý den buď 1 polévkovou lžíci (15 ml) octa, 2 polévkové lžíce (30 ml) octa, nebo placebo nápoj.

Bylo jim řečeno, aby omezili příjem alkoholu, ale jinak pokračovali ve své obvyklé stravě a aktivitě po celou dobu studie.

Účastníci, kteří konzumovali 1 polévkovou lžíci jablečného octa denně, měli - v průměru - následující přínosy:

 • Úbytek hmotnosti: 1,2 kilogramů.
 • Snížení obvodu pasu: 1,4 centimetru.
 • Snížení hladiny triglyceridů: 26%

Toto se změnilo u účastníků, kteří konzumovali 2 lžíce jablečného octa denně:

 • Úbytek hmotnosti: 1,7 kg
 • Snížení obvodu pasu: 1,9 cm.
 • Snížení triglyceridů: 26%

Skupina užívající placebo ve skutečnosti přibrala 0,4 kg a mírně se jim zvětšil obvod pasu.

V klinické studii z roku 2018, které se zúčastnilo 39 účastníků s omezenou kalorickou dietou, ti, kteří denně po dobu 12 týdnů konzumovali přibližně 2 polévkové lžíce (30 ml) jablečného octa, výrazně více zhubli a ztratili tělesný tuk než účastníci, kteří jablečný ocet nekonzumovali (8).

Podle této studie vám přidání 1 nebo 2 lžic jablečného octa do jídelníčku může pomoci zhubnout. Může také snížit procento tělesného tuku, pomoci vám shodit břišní tuk a snížit hladinu triglyceridů v krvi.

Shrnutí:

 • Ve dvou studiích lidé s obezitou, kteří užívali 1-2 polévkové lžíce (15-30 ml) jablečného octa denně po dobu 12 týdnů, zhubli a ztratili tělesný tuk.

Další přínosy pro zdraví

Kromě podpory hubnutí a úbytku tuku má jablečný ocet několik dalších výhod:

 • Snižuje hladinu cukru a inzulínu v krvi: Bylo prokázáno, že jablečný ocet při konzumaci s jídlem s vysokým obsahem sacharidů výrazně snižuje hladinu cukru a inzulínu v krvi po jídle (4).
 • Zlepšuje citlivost na inzulín: Studie naznačují, že konzumace jablečného octa při jídle s vysokým obsahem sacharidů může zlepšit citlivost na inzulín (9).
 • Snižuje hladinu cukru v krvi nalačno: Studie zjistily souvislost mezi konzumací jablečného octa a významným snížením hladiny glukózy v krvi nalačno a glykovaného hemoglobinu (10).
 • Zlepšuje příznaky syndromu polycystických vaječníků (PCOS): V malé studii z roku 2013 na ženách s PCOS, které užívaly ocet po dobu 90-110 dní, se u 57 % z nich obnovila ovulace, pravděpodobně díky zlepšení citlivosti na inzulín (11).
 • Snižuje hladinu cholesterolu: Jablečný ocet snižuje hladinu celkového cholesterolu a triglyceridů (12).
 • Snižuje krevní tlak: Studie na zvířatech naznačují, že ocet může snižovat krevní tlak tím, že inhibuje enzym zodpovědný za stahování cév. Studie na lidech však neprokázaly významné snížení krevního tlaku (13, 14).
 • Zabíjí škodlivé bakterie a viry: Studie ukazují, že jablečný ocet může být silným bojovníkem proti bakteriím E. coli a S. aureus a také proti rezistentní Escherichia coli (rE. coli) a methicilin-rezistentnímu Staphylococcus aureus (MRSA) (15, 16).

Shrnutí:

 • Přidání jablečného octa do stravy může mít příznivý vliv na hladinu cukru v krvi, inzulínu, příznaky PCOS a cholesterol. Ocet také bojuje proti bakteriím a virům.

Jak zařadit jablečný ocet do jídelníčku

Existuje několik způsobů, jak zařadit jablečný ocet do svého jídelníčku

Jablečný ocet obsahuje probiotika, která jsou prospěšná pro střeva a mohou pomoci při hubnutí. Může pomoci při snižování hladiny cholesterolu a glukózy v krvi. Skvěle se hodí jako marináda nebo do salátové zálivky!

Snadnou metodou je použít ho s olivovým olejem jako zálivku na salát. Obzvlášť chutný je s listovou zeleninou, okurkami a rajčaty.

Lze ho použít i k nakládání zeleniny nebo ho můžete jednoduše rozmíchat ve vodě a vypít.

Množství jablečného octa používaného při hubnutí je 1-2 polévkové lžíce (15-30 ml) denně smíchané s vodou.

Nejlépe je rozložit si ho do 2-3 dávek během dne, přičemž nejlepší je pít ho před jídlem.

Užívání většího množství se nedoporučuje kvůli možným škodlivým účinkům při vyšších dávkách, jako jsou lékové interakce nebo eroze zubní skloviny. Nejlepší je také začít s 1 čajovou lžičkou (5 ml), abyste zjistili, jak ji snášíte (17).

Neužívejte více než 1 polévkovou lžíci (15 ml) najednou, protože užívání příliš velkého množství najednou může způsobit nevolnost (18).

Je důležité smíchat jablečný ocet s vodou. Neředěný ocet může popálit vnitřek úst a jícnu.

Ačkoli se užívání jablečného octa ve formě tablet může zdát prospěšné, je spojeno s určitým rizikem. V roce 2005 utrpěla žena popáleniny v krku poté, co jí v jícnu uvízla tableta jablečného octa (19).

Shrnutí:

 • K dosažení plného prospěchu při hubnutí se doporučuje přibližně 1-2 polévkové lžíce (15-30 ml) jablečného octa denně. Pro dosažení nejlepších výsledků jej smíchejte s vodou a vypijte.

Závěr

Předpokládá se, že konzumace mírného množství jablečného octa podporuje hubnutí a poskytuje řadu dalších zdravotních výhod.

Podobné účinky mohou mít i jiné druhy octa, i když ocet s nižším obsahem kyseliny octové může mít méně silné účinky.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života