Kořen Macy je dobrý prostředek pro podporu energie

 - Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Potrava je pro naše tělo hlavním zdrojem energie. Zejména tři makroživiny, a to sacharidy, bílkoviny a tuky, poskytují našim buňkám palivo, které potřebují k plnění svých běžných funkcí. Zajištění optimálního fungování našich buněk nám umožňuje vykonávat naše každodenní činnosti co nejlépe.

Kromě těchto makroživin potřebuje naše tělo také některé vitaminy a minerály, které podporují zdravou hladinu energie. Například vitaminy skupiny B jsou potřebné pro přeměnu sacharidů, bílkovin a tuků na energii (1). Důležitou roli při přirozené produkci energie v našem těle hrají také vitamin C, železo, hořčík a jód (2, 3).

Vzhledem k tomu, jak jsou tyto živiny důležité pro udržení naší síly, je nezbytné, abychom do svého každodenního jídelníčku zahrnuli co nejvíce výživných potravin. Některé doplňky stravy nám také mohou pomoci udržet si zdravou hladinu energie po celý den. Jedním z příkladů silného doplňku podporujícího energii je kořen maca.

Historie kořene Maca

Křížatá zelenina Lepidium meyenii, známá také jako maca nebo peruánský ženšen, patří do čeledi hořčicovitých (Brassicaceae). Je to jediná křížatá zelenina pocházející z Ameriky a pěstuje se pro svůj jedlý podzemní kořen, který se již tisíce let používá jako potravina a lék (4).

Maca se vyskytuje v Andách ve středním Peru, kde roste v nadmořské výšce zhruba 4 000 až 4 500 metrů. Protože v této oblasti bylo málo vegetace a mořské a živočišné maso nebylo snadno dostupné, spoléhali se staří Peruánci na kořen maca, který jim dodával denní dávku některých živin podporujících energii, jako jsou cukr, škroby, bílkoviny, železo a jód (5).

Kroniky ze 16. a 17. století prozrazují, že válečníci z říše Inků konzumovali kořen maca, aby zvýšili svou vitalitu a fyzickou sílu (6). Inkové macu používali také jako lidový lék na podporu zdravé reprodukční funkce, zlepšení duševní čistoty a léčbu dalších drobných potíží. Protože byl kořen maca velmi ceněný, používal se také jako forma platidla a vyměňoval se za potraviny, jako je rýže, kukuřice, quinoa a fazole (7).

Když pak počátkem 30. let 15. století přišli do Peru španělští kolonizátoři, zaplnili andskou vysočinu ovcemi a původní plodiny, jako je maca, nahradili ovsem. Zvířata však nebyla zvyklá na nehostinné prostředí vysočiny a jejich reprodukční schopnost tím utrpěla.

Na radu domorodých horalů začali Španělé zvířata krmit kořenem maca. Kronikáři ve svých záznamech popisují neuvěřitelné zlepšení zdravotního stavu zvířat, které poté pozorovali. Vzhledem k úžasným vlastnostem kořene maca se stal součástí daní, které španělští kolonizátoři požadovali.

Z historických dokumentů vyplývá, že v roce 1549 obdržel španělský conquistador Juan Tello de Sotomayor macu jako daň od peruánských domorodců. V roce 1553 publikoval další conquistador a španělský kronikář Pedro Cieza de León první písemný popis macy, v němž uvádí, že kořenová zelenina je domorodci hojně využívána k podpoře zdraví (8).

Kořen maca má údajně sladkou, mírně kořeněnou chuť. Peruánští domorodci tradičně suší hypokotyl - stonek těsně pod semenným listem - kořene maca a poté jej vaří, aby z něj připravili šťávu z macy. Předpokládá se, že vaření zvyšuje koncentraci některých účinných látek v křížaté zelenině.

Například v případě brokolice studie ukazují, že zahřívání zvyšuje tvorbu sulforafanu, přírodní chemické látky s mnoha zdraví prospěšnými vlastnostmi (9). Zatímco kořen maca obsahuje pouze stopové množství prekurzoru sulforafanu, glukorafaninu, může se pochlubit vysokým množstvím glukotropaeolinu, prekurzoru benzyl isothiokyanátu (BITC) (10, 11). Uvádí se, že BITC má mnoho prospěšných vlastností, mezi něž patří antioxidační a játra podporující účinky (12).

Sušený hypokotyl kořene maca je tvrdý jako kámen a vydrží skladovaný mnoho let. Šťáva z tohoto hypokotylu se po zkvašení může míchat s likéry nebo používat k výrobě dezertů. Vařený kořen maca lze také kombinovat s ovocnou šťávou a mlékem a připravit z něj hustý vývar. Podle výzkumů peruánští domorodci konzumují více než 20 gramů sušené maky denně.

Peruánský kořen Maca je bohatý na živiny podporující energii

Kořen maca peruánská je všeobecně známý jako energizující superpotravina díky svému bohatství živin, které se v těle buď přeměňují na energii, nebo se podílejí na energetickém metabolismu. Podle analýzy může 100 g prášku z peruánského kořene maca poskytnout následující živiny (13, 14):

 • Sacharidy celkem, 27 % denní referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vláknina, 89 % RHP
 • Bílkoviny, 25 % RHP
 • Vitamín B2 (riboflavin), 21 % RHP
 • Vitamin B3 (niacin), 29 % RHP
 • Vitamin B6 (pyridoxin), 57 % RHP
 • Vitamin C (kyselina askorbová), 475 % RHP
 • Vápník, 19 % RHP
 • Železo, 28 % RHP
 • Draslík, 35 % RHP
 • Mangan, 39 % RHP

Jak již bylo zmíněno, vitaminy skupiny B hrají zásadní roli v energetickém metabolismu. Vitamín B2 se v těle používá k rozkladu sacharidů, tuků a bílkovin na glukózu pro buňky (15). Vitamin B3 funguje především ve formě dvou koenzymů, a to NAD+ a NADPH. NAD+ pomáhá štěpit cukr a oxidovat mastné kyseliny za účelem výroby energie, zatímco NADPH pomáhá při syntéze mastných kyselin, cholesterolu a dalších biomolekul (16).

Vitamin B6 je důležitý pro správnou funkci více než 100 různých enzymů, z nichž většina se podílí na metabolismu mastných kyselin a tvorbě glukózy z aminokyselin (17). Vitamin C je nezbytný pro syntézu karnitinu, sloučeniny, která pomáhá dopravovat mastné kyseliny s dlouhým řetězcem do mitochondrií, kde se přeměňují na energii pro vaše buňky (18).

Vápník hraje klíčovou roli v regulaci energetického metabolismu, zatímco železo je důležitou součástí enzymů podílejících se na tvorbě ATP, hlavní molekuly pro ukládání a přenos energie v buňkách (19, 20). Mangan zase potřebují enzymy podílející se na štěpení sacharidů na energii (21).

Kromě těchto živin obsahuje peruánský kořen maca také malé množství jódu (asi 52 mikrogramů na 10 g) a nejméně 18 různých aminokyselin, z nichž 7 je považováno za esenciální (tělo je nevytváří) (22, 23). Jód je potřebný pro tvorbu hormonů štítné žlázy, které pomáhají regulovat základní energetický metabolismus (24).

Přestože není stanovena optimální dávka prášku z kořene peruánské macy, dávkování používané ve studiích se obecně pohybuje pouze v rozmezí 1,5 až 3 g denně (25). Chcete-li doplňky stravy co nejlépe využít, poraďte se s odborníkem na přírodní léčbu, abyste zjistili, jaké dávkování je pro vás nejvhodnější.

Kořen maca peruánská NEOBSAHUJE kofein a při konzumaci přiměřeného množství ve formě doplňku stravy (kapsle nebo prášek) nemá žádné známé ani hlášené vedlejší účinky (26).

Zdravotní přínosy kořene Maca

Kořen maca peruánská nabízí kromě podpory zdravé hladiny energie i spoustu dalších zdravotních výhod:

 • Podporuje optimální funkci mozku - peruánský kořen maca obsahuje vysoké množství makamidů, které jsou jeho charakteristickými aktivními složkami. Říká se, že makamidy jsou zodpovědné za mnoho zdravotních výhod kořene maca, včetně jeho schopnosti podporovat zdravý mozek. Podle studie zveřejněné v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine mohou antioxidační makamidy obsažené v peruánském kořenu maca chránit mozek před oxidačním stresem, který se významně podílí na stárnutí mozku (27).Tento ochranný přínos může dospělým lidem, zejména seniorům, pomoci udržet si již tak optimální kognitivní výkonnost (28).
 • Podporuje zdravou funkci imunitního systému - peruánský kořen maca je skvělým zdrojem glukosinolátů, což jsou sloučeniny obsahující síru, které se vyskytují výhradně v brukvovité zelenině. Glukosinoláty se v těle rozkládají na izothiokyanáty, jako je BITC a indol-3-karbinol (29). Studie ukazují, že izothiokyanáty mohou podpořit přirozenou produkci antioxidačních enzymů ve vašem těle, které pomáhají chránit buňky - včetně imunitních - před škodlivými volnými radikály (30). Mezitím indol-3-karbinol pomáhá vašemu imunitnímu systému tím, že podporuje zdravé funkce některých imunitních buněk (31).
 • Podporuje optimální hormonální rovnováhu - podle studie publikované v časopise International Journal of Biomedical Science vám denní užívání kořene peruánské macy pomůže udržet zdravé hladiny hypofýzy, štítné žlázy a nadledvinek, které jsou již v normě (32). Tento přínos lze částečně přičíst indol-3-karbinolu, který prokazatelně podporuje optimální hormonální rovnováhu, zejména u žen (33).
 • Podporuje zdravou funkci kardiovaskulárního systému - podle studie na zvířatech publikované v časopise Plant Foods for Human Nutrition je zařazení kořene maca peruánské do každodenní stravy prospěšné pro vaše srdce, protože vám může pomoci udržet zdravou hladinu cholesterolu a cukru v krvi, která je již v normě (34). Společná studie australských a čínských vědců také uvádí, že pravidelné doplňování kořene maca může podpořit zdravou hladinu krevního tlaku, která je již v normě (35).
 • Podporuje optimální reprodukční funkce - Jak uvádí článek publikovaný v časopise BMC Complementary and Alternative Medicine, moderní klinické studie potvrdily také schopnost kořene maca podporovat zdravé sexuální funkce (36). Vědci se domnívají, že za příznivé účinky peruánského kořene maca na reprodukční zdraví vděčí jedinečné kombinaci makamidů, glukosinolátů, alkaloidů a dalších účinných fytonutrientů, které obsahuje.
 • Podporuje zdravou výdrž a odolnost - Jedním ze způsobů, jak peruánský kořen maca podporuje zdravou výdrž, odolnost a energetickou hladinu, je ochrana mitochondrií před škodlivými volnými radikály díky antioxidačním makamidům. Mitochondrie jsou membránové organely zodpovědné za výrobu většiny chemické energie, kterou vaše buňky potřebují (37). Studie publikovaná v časopise Pharmaceutical Biology také zjistila, že makamid obsažený v kořenu maca zvaný N-benzoyloleamid může pomoci snížit únavu způsobenou cvičením (38). Bylo také prokázáno, že tento makamid podporuje přirozenou produkci antioxidantů v těle, které pomáhají udržovat optimální fungování mozku, jater, mitochondrií a svalů.
 • Přirozeně zlepšuje náladu - Kromě vlastností podporujících energii je peruánský kořen maca známý také svými adaptogenními vlastnostmi. Adaptogenní byliny, jako je kořen maca, vám mohou pomoci zdravě reagovat na stres tím, že podporují normální funkci hormonů (39). Kořen maca peruánská vám také může přirozeně zlepšit náladu tím, že podporuje zdravou hladinu anandamidu, která je již v normě (40). Anandamid je endokanabinoid produkovaný mozkem, který stimuluje pocity štěstí (41). Díky makamidům a jejich biologickým aktivitám v mozku vám peruánský kořen maca může pomoci udržet si pozitivní náladu.

Kde sehnat laboratorně ověřený a certifikovaný organický prášek z kořene maca

Kořen maca peruánské je jednou z nejlepších superpotravin pro podporu zdravé hladiny energie. Díky svým neuvěřitelným zdravotním účinkům si v posledních letech získal širokou popularitu. Na trhu proto najdete spoustu výrobků z kořene maca.

Objevily se však zprávy, že produkty z kořene maca pěstuje a vyváží také Čína, která je dokonce držitelem několika patentů na geneticky modifikovanou macu. V Číně také existují laboratoře, které vyrábějí syntetickou formu macy, kterou se snaží vydávat za pravý kořen maca (42).

Přestože čínští zemědělci úspěšně pěstují kořen maca v horách provincie Yunnan, stále existuje obrovský rozdíl mezi kvalitou, vzhledem, účinností a bezpečností peruánského a čínského kořene maca.

Jak ukázala studie z roku 2019 zveřejněná v časopise Scientific Reports, existuje významný rozdíl v chemických složkách peruánského a čínského kořene maca (43).

MACA

CERTIFIKÁT

Původ Macy

Maca v tomto produktu pochází z Peru z oblasti Junin – Huancavelica. Oblast má název podle největšího jezera na území Peru. Maca zde roste ve výškách 3700-4300 m n. m. v půdě bohaté na živiny na úpatí And.

Kořen peruánské Macy je zpracovaný speciálním procesem dehydratace a následně třístupňově ošetřený ve vakuové komoře (OSS proces).

Prášek je standardizovaný na koncentraci 0,8 % glukosinolátů.

Balení: 90 kapslí x 500 mg, čistá hmotnost extraktu 45 g.

1 tobolka obsahuje Maca HP OSS powder.

100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky.

Použity pouze rostlinné tobolky – vhodné i pro vegetariány a vegany.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 23 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života