Jak může obezita a metabolické zdraví ovlivnit riziko rakoviny

- Pixabay

Barbora Nová

 • Nový výzkum ukazuje, že metabolicky zdravé a nezdravé "formy" obezity jsou spojeny s vyšším rizikem vzniku rakoviny související s obezitou.
 • Lékaři dospěli k závěru, že být metabolicky nezdravý je škodlivé pro vaše celkové zdraví a přispívá ke vzniku chronických zdravotních potíží, rakoviny a nemocí.
 • Chcete-li zlepšit metabolismus a léčit obezitu, vyhněte se přejídání, jezte více rostlinných potravin a zvažte přerušovaný půst, který může vašemu metabolismu umožnit spalovat přebytečný tuk.

Rostoucí počet studií ukazuje, že obezita je hlavním rizikovým faktorem pro četné chronické zdravotní potíže (1).

Podle nového výz kumu zveřejněného v časopise Journal of the National Cancer Institute, který byl prezentován na Evropském kongresu o obezitě 17. - 20. května 2023 v irském Dublinu, jsou metabolicky zdravé a nezdravé "formy" obezity spojeny s vyšším rizikem vzniku rakoviny související s obezitou (2, 3).

Jak obezita a metabolický zdravotní stav ovlivňují riziko vzniku rakoviny

V rámci studie vědci zkoumali index tělesné hmotnosti (BMI) téměř 800 000 evropských účastníků spolu s jejich metabolickým zdravím v souvislosti s rizikem vzniku rakoviny související s obezitou.

K určení stavu metabolického zdraví jednotlivce (metabolicky zdravý nebo metabolicky nezdravý) autoři studie shromáždili údaje o jeho krevním tlaku, plazmatické glukóze a triglyceridech.

Poté je rozdělili do šesti různých skupin:

 • metabolicky nezdravá obezita (6,8 % osob)
 • metabolicky zdravá obezita (3,4 %)
 • metabolicky nezdravá nadváha (15,4 %)
 • metabolicky zdravá nadváha (19,8 %)
 • metabolicky nezdravá normální hmotnost (12,5 %)
 • metabolicky zdravá normální hmotnost (42,0 %)

Výsledky ukázaly, že metabolicky nezdravé ženy s obezitou měly o 21 % vyšší riziko rakoviny tlustého střeva, 3krát vyšší riziko rakoviny děložní sliznice a 2,5krát vyšší riziko rakoviny ledvin ve srovnání s metabolicky zdravými ženami s normální hmotností.

Vědci také zjistili, že ženy s obezitou, které však byly metabolicky zdravé, měly také vyšší riziko některých druhů rakoviny. Tyto ženy měly 2,4krát vyšší riziko vzniku rakoviny děložní sliznice a o 80 % vyšší riziko rakoviny ledvin.

U metabolicky nezdravých mužů s obezitou bylo 2,6krát vyšší riziko rakoviny ledvin, o 85 % vyšší riziko rakoviny tlustého střeva a o 32 % vyšší riziko rakoviny slinivky břišní a konečníku ve srovnání s metabolicky zdravými muži s normální hmotností.

Metabolicky zdraví muži s obezitou měli také o 67 % vyšší riziko rakoviny ledvin a o 42 % vyšší riziko rakoviny tlustého střeva.

Metabolicky zdraví i nezdraví muži s nadváhou měli téměř o 50 % vyšší riziko rakoviny krve - mnohočetného myelomu. Metabolicky zdraví i nezdraví muži s obezitou však neměli vyšší riziko vzniku této rakoviny.

Dr. Holly Loft onová, specialistka na obezitologii a ředitelka lékařského programu pro regulaci hmotnosti na NYU Langone Health, souhlasí, že počet zkoumaných osob je impozantní (4).

"Tato studie přiřadila skóre na základě přítomnosti hypertenze, odchylky glukózy a vysokých triglyceridů u téměř 800 000 Evropanů," uvedla dr. Loftonová. "To je úctyhodný počet osob, které bylo možné studovat."

Riziko vzniku rakoviny bylo podobné u zdravých a nezdravých pacientů s normální hmotností, ale mezi obézními bylo vyšší riziko vzniku rakoviny u obézních s metabolicky nezdravou hmotností.

To dokazuje souvislost mezi metabolicky nezdravou obezitou a rizikem vzniku rakoviny (zejména rakoviny děložní sliznice, jater a ledvin). Autoři doporučují, aby byl screening těchto nádorů u osob s obezitou a metabolickými odchylkami agresivnější, doporučuje dr. Loftonová.

Metabolické zdraví a riziko rakoviny

  Pochopení potenciálních rizik spojených s metabolickým onemocněním a s nadváhou.

"Jedná se o velmi rozsáhlou populační studii o obezitě se 40letým sledováním," uvedl doktor Ant o n Bilchik, onkolog-chirurg a vedoucí oddělení všeobecné chirurgie v Providence Saint John's Health Center a vedoucí lékař a ředitel gastrointestinálního a hepatobiliárního programu v Saint John's Cancer Institute v Santa Monice (5).

"Je to důležitá studie, protože rozlišuje obezitu na dvě skupiny. Většina studií to nedělá. Ne všichni obézní pacienti mají metabolické poruchy. Tato studie ukazuje, že obézní pacienti s metabolickými odchylkami mají ještě vyšší riziko onemocnění několika druhy rakoviny."

Dr. William Li, lékař a autor bestselleru Eat to Be at Your Diet: Uvedl, že studie pomáhá odborníkům pochopit, jak spolu souvisí obezita a riziko vzniku rakoviny: "Spalte tuk, uzdravte svůj metabolismus a žijte déle (6, 7).

"Tato studie poskytuje další reálné údaje, které ukazují, jak nebezpečné je být metabolicky nezdravý," uvedl dr. Li. "Zatímco obezita je již dlouho spojována se zvýšeným rizikem rakoviny, tato data přibíjejí na hřebík souvislosti mezi metabolickým zdravím a rakovinou."

Údaje také ukazují, že obezita v kombinaci s metabolickými problémy zvyšuje riziko vzniku rakoviny související s obezitou více než z celkového součtu obou jednotlivých rizikových faktorů.

"Nadměrné množství tělesného tuku, zejména viscerálního, vede k metabolickým komplikacím v podobě zánětu, vysoké hladiny inzulínu a zvýšené produkce inzulínu podobného růstového faktoru-1, což je protein, o němž je známo, že provokuje růst nádorů a urychluje růst cév, které vyživují rakovinné buňky. Studie tak spojuje nezdravý metabolický stav a obezitu s rakovinou."

Doktorka Jennif e r W. B ea, spoluvedoucí programu prevence a kontroly rakoviny v Centru pro výzkum rakoviny Arizonské univerzity, spoluředitelka Laboratoře pro výzkum složení těla na Arizonské univerzitě, uvedla, že je užitečné pochopit, jak metabolické funkce v kombinaci s BMI přispívají k riziku vzniku rakoviny (8).

"U jedinců s normální hmotností a metabolickou dysfunkcí bylo prokázáno zvýšené riziko některých typů rakoviny," zdůraznila dr. Bea.

Například u rakoviny slinivky břišní se ve studii nerozlišovalo mezi jednotlivými váhovými kategoriemi, protože vyšší riziko se vyskytovalo u metabolické dysfunkce (u mužů a žen dohromady) bez ohledu na BMI. Sečteno a podtrženo, měli bychom se zabývat biomarkery změřenými z krve, i když pacient přichází s normální hmotností.

Nejlepší způsoby, jak snížit riziko rakoviny

Existuje několik základních způsobů, jak pečovat o svůj metabolismus, a často náročnější způsoby léčby obezity.

Odborníci doporučují podniknout následující kroky:

Vyhněte se přejídání

Přejídání vede k metabolickým komplikacím.

Omezte nebo vyřaďte faktory, které mohou vyvolat metabolicky nezdravou obezitu

Patří sem především průmyslově ultrazpracované potraviny a potraviny s přidaným cukrem, jako jsou limonády.

Jezte více rostlinných potravin

Rostlinné potraviny, jako je čerstvé ovoce a zelenina, které mohou lidem pomoci udržet si zdravou hmotnost.

Zajistěte si fyzickou aktivitu

Fyzická aktivita může změnit složení vašeho těla a metabolický profil, i když nezhubnete, upozornil Bea.

Poraďte se se svým lékařem

Zjistěte, zda nejsou nějaké zdravotní důvody, například endokrinní onemocnění, které vyžadují léky nebo jiné zásahy, které by mohly být potřebné pro zvládnutí obezity a zlepšení vašeho metabolismu.

Zvažte další faktory

Je také důležité si uvědomit, že u mnoha lidí jsou příčiny obezity, které nesouvisejí s fyzickou aktivitou nebo výživou.

"Léky, vystavení toxinům v životním prostředí, nedostatek spánku a další faktory mohou hrát roli při podpoře obezity anebo metabolické dysfunkce, takže jednotlivci mohou chtít se svými praktickými lékaři přezkoumat více faktorů," doporučuje dr. Jennifer Bea.

Závěr:

Podle nového výzkumu jsou metabolicky zdravé i nezdravé "formy" obezity spojeny se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny související s obezitou.

Metabolické zdraví úzce souvisí s celkovým zdravotním stavem a metabolicky nezdravá forma je rizikovým faktorem pro vznik rakoviny a onemocnění.

Existuje řada způsobů, jak podpořit svůj metabolismus a léčit obezitu. Patří mezi ně konzumace většího množství rostlinných potravin, vyhýbání se přejídání a zvážení přerušovaného půstu, který může vašemu metabolismu umožnit spalovat přebytečný tuk.

Věda doporučuje 6 jednoduchých způsobů, jak ztratit neúměrný břišní tuk

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Břišní (útrobní, viscerální) tuk není jen ten problém, že může vypadat špatně. Ve skutečnosti je velké množství tuku v oblasti břicha silně spojeno s nemocemi, jako je cukrovka typu 2 a srdeční choroby (1).

Z tohoto důvodu má ztráta břišního tuku obrovské výhody pro vaše zdraví a může vám pomoci žít déle.

Břišní tuk se obvykle odhaduje měřením obvodu kolem pasu. To lze snadno doma jednoduše zjistit pomocí krejčovského metru.

Všechny výsledky měření u mužů nad 102 cm a nad 88 cm u žen je známo jako břišní obezita

Pokud máte kolem pasu hodně nadbytečného tuku, měli byste podniknout určité kroky, abyste se ho zbavili, i když celkově třeba nemáte značnou nadváhu.

Naštěstí existuje několik vědecky osvědčených strategií, u kterých bylo prokázáno, že cílí tuk na břišní oblast více než na jiné oblasti těla.

Následuje 6 způsobů, jak ztratit břišní tuk

1. Nejezte cukr a vyhýbejte se sladkým nápojům

Přidaný cukr je velmi nezdravý. Studie jednoznačně potvrzují, že má jedinečně škodlivé účinky na metabolické zdraví (2).

Cukr je tvořen z poloviny glukózou a z druhé poloviny fruktózou, která může být metabolizována v játrech pouze v nevýznamném množství (3). To znamená, pokud budete jíst hodně přidaného cukru, játra se přetíží fruktózou a ta jsou nucena ji přeměnit v tuk (4).

Četné studie prokázaly, že nadměrný cukr, většinou díky velkému množství fruktózy, může vést ke zvýšené akumulaci tuku v břiše a játrech (5).

Někteří vědci se domnívají, že se jedná o primární mechanismus škodlivých účinků cukru na zdraví. Zvyšuje břišní a jaterní tuk, což vede k inzulínové rezistenci a řadě metabolických problémů (6).

Rozpuštěný cukr je v tomto ohledu ještě horší. Rozpuštěné kalorie se mozkem „nezaregistrovaly“ stejným způsobem jako pevné kalorie, takže když pijete nápoje slazené cukrem, budete nakonec i jíst více kalorií (7, 8).

Studie ukazují, že nápoje slazené cukrem jsou spojeny s 60% zvýšeným rizikem obezity u dětí v případě každodenního pití (9).

Rozhodněte se, že snížíte co nejvíce množství cukru ve vaší stravě, a doporučuje se úplné odstranění sladkých nápojů. Patří sem nápoje slazené cukrem - sladké sodovky, ovocné šťávy a různé „sportovní“ nápoje s vysokým obsahem cukru.

Mějte na paměti, že výše uvedené nevztahuje na celé ovoce, které je extrémně zdravé a má dostatek vlákniny, která zmírňuje negativní účinky fruktózy.

Množství fruktózy, které dostanete z ovoce, je zanedbatelné ve srovnání s tím, co dostanete ze stravy s vysokým obsahem rafinovaného cukru.

Pokud chcete snížit množství rafinovaného cukru, musíte začít číst štítky na obalech. Dokonce i potraviny uváděné na trh jako zdravé potraviny mohou obsahovat obrovské množství cukru.

Shrnutí:

 • Nadměrná spotřeba cukru může být hlavním hnacím motorem nadbytečného tuku v břiše a játrech. To platí zejména pro sladké nápoje, jako jsou především nealkoholické nápoje.

2. Jíst více bílkovin je skvělá dlouhodobá strategie ke snížení břišního tuku

Protein je nejdůležitějším makronutrientem, pokud jde o hubnutí.

Bylo prokázáno, že protein snižuje chuť k jídlu o 60%, zvyšuje metabolismus o 80–100 kalorií denně a pomáhá vám jíst až o 441 méně kalorií denně (10, 11, 12, 13).

Pokud je vaším cílem hubnutí, pak přidání proteinu je pravděpodobně nejúčinnější změnou, kterou můžete udělat ve své stravě.

Nejen, že vám to pomůže ztratit tuk, ale také vám pomůže vyhnout se opětovnému přibírání na váze, pokud se někdy rozhodnete opustit své úsilí o hubnutí (14).

Existují také důkazy, že protein je zvláště účinný proti břišnímu tuku.

Jedna studie prokázala, že množství a kvalita spotřebovaného proteinu nepřímo souvisí s tukem v břiše. To znamená, že lidé, kteří jedli více a kvalitnější bílkoviny, měli mnohem méně tuku v břiše (15).

Další studie trvající 5 let prokázala, že bílkoviny byly spojeny s významně sníženým rizikem nárůstu tuku v břiše (16). Tato studie také ukázala, že rafinované sacharidy a oleje byly spojeny se zvýšeným množstvím břišního tuku, ale ovoce a zelenina byly spojeny s jeho sníženým množstvím.

Na co byste se měli zaměřit

Snažte se zvýšit příjem potravin s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou celá vejce, ryby, mořské plody, luštěniny, ořechy, maso a mléčné výrobky. To jsou nejlepší zdroje bílkovin ve stravě.

Pokud se snažíte mít dostatek bílkovin ve své stravě, pak kvalitní doplněk bílkovin (jako syrovátkový protein) je zdravým a pohodlným způsobem, jak zvýšit celkový příjem.

Bonusový tip: Zvažte vaření jídla s kokosovým olejem. Některé studie ukázaly, že 30 ml (asi 2 polévkové lžíce) kokosového oleje za den mírně snižuje břišní tuk (17, 18).

Shrnutí:

 • Jíst velké množství bílkovin může zvýšit váš metabolismus a snížit hlad, což z nich činí velmi účinný způsob, jak zhubnout. Několik studií potvrzuje, že bílkovina je zvláště účinná proti hromadění tuku v břiše.

 

3. Co nejvíce omezte sacharidy ve vaší stravě

Omezení sacharidů ve stravě je velmi účinný způsob, jak zhubnout. To dokládají četné studie. Když lidé omezí sacharidy, jejich chuť k jídlu klesá a zhubnou (19).

Více než 20 randomizovaných kontrolovaných studií nyní prokázalo, že diety s nízkým obsahem sacharidů vedou ke 2–3krát většímu úbytku hmotnosti než diety s nízkým obsahem tuků (20, 21, 22).

To platí i v případě, že skupiny, které jedly stravu s nízkým obsahem sacharidů a mohly jíst tolik, kolik chtěly, zatímco skupiny, které jedly stravu s nízkým obsahem tuku a byly omezeny kaloriemi, měly hlad.

Dieta s nízkým obsahem sacharidů také vede k rychlému snížení hmotnosti odvodněním těla, což dává lidem téměř okamžité výsledky. Rozdíl při vážení je často patrný během 1–2 dnů.

Stačí se vyhnout rafinovaným sacharidům (cukr, bonbóny, bílý chléb atd.), což by mělo stačit, zejména pokud udržujete vysoký příjem bílkovin.

Pokud však potřebujete rychle zhubnout, snižte příjem sacharidů na 50 gramů denně. Tím se vaše tělo dostane do ketózy, ztratíte chuť k jídlu a vaše tělo začne spalovat především tuky na energii.

Samozřejmě, strava s malým množstvím sacharidů má mnoho dalších zdravotních výhod než je jen hubnutí. Například u diabetiků s typem 2 může mít život zachraňující účinky (23).

Shrnutí:

 • Studie prokázaly, že značné omezení příjmu sacharidů je zvláště účinné při odstraňování tuku v oblasti břicha, v okolí orgánů a především v játrech.

4. Jezte potraviny bohaté na vlákninu, zejména na viskózní vlákninu

Dietní vláknina je většinou nestravitelná rostlinná hmota. Často se tvrdí, že konzumace dostatku vlákniny může pomoci při hubnutí. Toto je pravda, ale je důležité mít na paměti, že ne všechna vláknina je vytvořena stejně.

Zdá se, že to jsou hlavně rozpustná a viskózní vlákna, která mají vliv na vaši hmotnost (24). Jedná se o vlákninu, která váže vodu a tvoří hustý gel, který „sedí“ ve střevech.

Tento gel může značně zpomalit pohyb potravy zažívacím systémem a tím zpomalit trávení a vstřebávání živin. Konečným výsledkem je dlouhodobý pocit plnosti a snížené chuti k jídlu (25).

Jedna přehledová studie zjistila, že navýšení 14 gramů vlákniny denně bylo spojeno s 10% snížením příjmu kalorií a úbytkem hmotnosti o 4,5 kg během 4 měsíců (26).

V jedné pětileté studii bylo stravování 10 gramů rozpustné vlákniny denně spojeno se snížením množství tuku v břišní dutině o 3,7% (27).

To znamená, že rozpustná vláknina může být také zvláště účinná při snižování škodlivého tuku v břiše.

Nejlepší způsob  jak získat více vlákniny, je jíst hodně rostlinných potravin, jako je zelenina a ovoce. Luštěniny jsou také dobrým zdrojem, stejně jako některé cereálie jako je celý oves.

Shrnutí:

 • Existují důkazy, že rozpustná dietní vláknina může vést ke snížení množství břišního tuku. To by mělo způsobit významné zlepšení metabolického zdraví a snížit riziko několika nemocí.

5. Cvičení je velmi účinné při snižování tuku v břiše

Cvičení je důležité z různých důvodů. Je to jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, pokud chcete žít dlouhý a zdravý život a vyhýbat se nemocem.

Výčet všech úžasných zdravotních výhod cvičení je nad rámec tohoto článku, ale správné cvičení je účinné při snižování tuku v břiše. Mějte však na paměti, že zde nemluvím o břišních cvičeních. Snižování spotů (ztráta tuku na jednom místě) není možné.

V jedné studii nemělo 6 týdnů cvičení zaměřeného jen na břišní svaly měřitelný účinek na obvod pasu nebo množství tuku v dutině břišní (28).

Jak již bylo řečeno, jiné typy cvičení mohou být velmi efektivní.

V mnoha studiích (29, 30) bylo prokázáno, že aerobní cvičení (jako chůze, běh, plavání atd.) způsobuje výrazné snížení obsahu tuku v břiše.

Další studie zjistila, že cvičení úplně zabránilo lidem v opětovném získávání břišního tuku po hubnutí, což naznačuje, že cvičení je zvláště důležité při udržování hmotnosti (31).

Cvičení také vede ke snížení zánětů v těle, snížení hladiny cukru v krvi a ke zlepšení všech ostatních metabolických abnormalit, které jsou spojeny s nadbytkem tuku v břiše (32).

Shrnutí:

 • Cvičení může být velmi efektivní, pokud se snažíte ztratit břišní tuk. Cvičení má také řadu dalších výhod pro zdraví a může vám pomoci žít delší život.

6. Kontrolujte svoje jídlo a zjišťujte, co přesně a kolik jíte

To, co jíte, je důležité. Skoro to ví každý. Většina lidí však nemá ponětí, co skutečně jí.

Lidé si myslí, že jedí jídlo „s vysokým obsahem bílkovin“, „s nízkým obsahem sacharidů“ nebo něčím jiným, ale mají tendenci to drasticky nadhodnocovat nebo podceňovat.

Myslím, že pro každého, kdo chce opravdu optimalizovat svůj jídelníček, je sledování obsahu a množství toho, co jíte po určitou dobu naprosto nezbytné.

To neznamená, že to musíte praktikovat po celý život, ale dělat to občas a několik dní v řadě vám pomůže uvědomit si, kde je třeba provést změny.

Více:

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 13 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života