Vědecká studie potvrzuje, že přírodní zázvor je v léčbě rakoviny až 10.000 krát účinnější než chemoterapie

David Gutierrez

V závěrech studie, nedávno publikované v magazínu PLoS se uvádí, že
přírodní složka v zázvoru má proti rakovinovým kmenovým buňkám až 10.000 krát vyšší účinnost než chemoterapie.

Touto složkou je látka označovaná jako 6-shogaol a vyskytuje se v kořeni zázvoru tehdy, když je vysušen nebo uvařen. Během svých testů vědci zjistili, že 6-shogaol si zachovává své působení proti rakovinovým kmenovým buňkám i při koncentracích, které už neškodí jiným zdravým buňkám. Toto působení je dramaticky odlišné od konvenční chemoterapie, jenž mívá závažné vedlejší účinky, neboť působí jak na rakovinné, tak i na zdravé buňky.

 
Buňky, které mají na svědomí až 90% úmrtí na rakovinu?

Podobně jako ostatní kmenové buňky mají i ty rakovinné schopnost se měnit na různé jiné typy buněk. Mění se pak v různé zhoubné buňky, tvořící nádorové kolonie. A přestože kmenových buněk zpravidla v nádorech bývá méně než jediné procento, jsou tyto odolné prakticky proti všem zkoušeným lékům v chemoterapii. Mají schopnost se neomezeně replikovat a bývají schopné se šířit mimo svou původní kolonii a odstartovávat růst nádoru na kterémkoliv jiném místě. Jsou klíčovými hráči v procesu vzniku metastáz, jež bývají příčinou asi 90% úmrtí na rakovinu.

Přetrvávání rakovinných kmenových buněk rovněž vysvětluje, proč se rakovina může navracet dokonce i po zdánlivě úspěšném odstranění nádoru metodou chemoterapie, ozařováním nebo operací.


"Rakovinné kmenové buňky představují vážnou překážku v léčbě rakoviny a mohou být odpovědné za špatné prognózy a opakované vzniky nádorů,"

 

uvedli vědci v závěru zmiňované studie.

 

"Nádavkem k této mizérii je skutečnost, že jen velmi málo sloučenin používaných pro chemoterapii dokáže likvidovat tento typ buněk."

 

Látka, která likviduje rakovinné buňky v mnoha ohledech

Vědci odhalili, že sloučenina 6-shogaol působí například proti buňkám rakoviny prsu současně mnoha různými způsoby. Mezi ně patří potlačování výskytu tzv.markerů, ovlivňování jejich buněčných cyklů, zmenšování nádorů, přímé vyvolávání jejich smrti nebo odplavování nebezpečných kmenových buněk.

Vědci zkusili porovnat u rakoviny prsu cytotoxicitu 6-shogaolu s často používaným přípravkem
taxol. Zatímco taxol působil pouze u jednorozměrných modelů rakoviny, 6-shogaol na rozdíl od něj vykázal účinky i u sférických modelů (které mnohem lépe odpovídají reálným nádorům).

I když vědci zkoušeli zvyšovat koncentraci taxolu až 10.000 násobně, stále nedosahovali žádných účinků u sférických modelů.

 
Přísliby léčivé stravy

Vědci upozorňují, že jimi zkoumaná látka 6-shogaol se přirozeně vyskytuje v mnoha potravinách, což může být slibné pro jejich užitečnost.

„Složky potravin jsou nadějnou volbou pro léčbu onemocnění, neboť jejich přijímání v těle nemocných je už vlastně dlouhodobě ověřeno,“ píší v závěrech studie její autoři. Další látkou, obsaženou v potravinách, která se ukázala být příslibem proti rakovinným kmenovým buňkám, je PEITC ( phenethyl isothiocyanate).
Tato chemická látka vzniká reakcí sloučenin a enzymů, které se nachází v zelenině z čeledi brukvovitých (např. brokolice nebo zelí). K této reakci dochází již v našich ústech při procesu žvýkání - z toho plyne, že při konzumaci tohoto druhu zeleniny je naše tělo přirozeně vystavováno sloučenině PEITC.

Ve studii, publikované v květnu 2015 vědci z Dakotské státní univerzity byla látka PEITC úspěšně použita při laboratorních testech a podařilo se s ní usmrtit kmenové buňky rakoviny děložního čípku. Vědci upozornili, že použité koncentrace tohoto léku jsou v praxi dosažitelné pouhou zvýšenou konzumací brukvovité zeleniny.  Mezi rostliny s nejvyšším obsahem této látky patří Potočnice lékařská
(Nasturtium officinale), starší název Řeřicha potoční  a Barborka obecná (Barbarea verna) - svoji chutí připomíná řeřichu vodní. Roste volně jako divoká rostlina, ale pěstuje se i na domácích zahrádkách. Narozdíl od řeřichy vodní se mnohem lehčeji pěstuje..

Z této studie vyplynulo, že látka PEITC (nebo také jen strava bohatá na brukvovitou zeleninu) dokáže pomáhat jak při prevenci, tak i při léčbě rakoviny.


Použité zdroje:

GreenMedInfo.com
GreenMedInfo.com
NCBI.NLM.NIH.gov
ScienceDaily.com
 

Originál:
https://www.naturalnews.com/052009_ginger_chemotherapy_cancer_treatment.html

 

Studie s poznatky o krystalické síře

Hesh Goldstein

Studie o krystalech organické síry začala před 12 lety poté, co syn jednoho z jejích hlavních autorů

zdolal rakovinu varlat

i když jej onkologové poslali domů jako beznadějný případ. A jaká byla jeho terapie? Lžíce krystalů organické síry dvakrát denně. Proč dvakrát? Protože kyslík uvolňovaný v těle díky krystalické síře opouští tělo asi 12 hodin. Dvě denní dávky tedy vytváří stálé aerobní prostředí v těle.

Tato studie byla původně spuštěna za účelem získání fotografií tváře nemocného v rozmezí 6 měsíců. Nasnímané fotografie měly být využity k vyhodnocování buněčných transformací v těle – projevující se i na tváři. To, co se přitom ale stalo, bylo velmi překvapivé.

Ze všech částí světa se pak začaly ozývat telefonáty, dokládající neuvěřitelné výsledky. Než dojde k podrobnějšímu popisu, mělo by být poznamenáno, že obdobná studie, provedená v roce 2006 v the Institute of Human Nutrition, School of Medicine, který je součástí univerzity v anglickém Southhamptonu, doložila, že krystaly síry v lidském těle vyvolávají produkci všech důležitých aminokyselin, mastných kyselin omega-3 a také komplexních vitamínů (včetně B12, který je velmi potřebný hlavně u vegetariánů).


Kromě odvrácení rakoviny bylo v souvislosti s užíváním krystalické síry možno přejít u diabetiků minimálně na 20% snížení dávek inzulínu a u některých mohl být vysazován úplně.

 

Účinnost této léčby se zvyšovala až exponenciálně u těch, kteří ze své stravy dokázali vyřadit konzervanty, pesticidy a další toxické chemikálie


V případě léčby vysokého krevního tlaku došlo dokonce k tomu, že žádný z léčených pacientů už dnes nemusí užívat léky na snížení tlaku. Také u lidí užívajících antidepresiva mohla být ukončena jejich další léčba. U pacientů s degenerativními chorobami neurologického nebo traumatického charakteru byly odezvy bohužel velmi pomalé, ale i u nich se dařilo odvracet degenerativní procesy.Co se týká Parkinsonovy choroby, 37 pacientů popisovalo zastavení třesů nebo slinění; u 45 pacientů s Alzheimerovou chorobou se podařilo její zastavení; 36 pacientů zaznamenalo zlepšení u rozedmy plic; také byly pozorovány stavy zlepšení u astma. 6 čekatelů na operaci srdečního bypassu se zbavilo potíží během 8-12 měsíců. Nejvýraznější účinky se ale projevily u kojeného děvčátka s autismem, která bylo postiženo po vakcinaci. Síra mu byla podávána pouhé 3 dny v mateřském mléce


V souvislosti s osteoporózou jeden ze sledovaných pacientů zaznamenal nárůst hustoty kostní hmoty o 1 stupeň v průběhu 5 měsíců a mnoho dalších pacientů popisovalo celkovou úlevu od bolestí kloubů už v průběhu prvních dní, kdy začali užívat síru. Také u alergií bylo zaznamenáno mnoho vyléčení, zlepšoval se stav kůže, vlasů i nehtů, celková tělesná pružnost a zlepšení krevního oběhu. Lidé se zbavovali nevolností a zlepšovalo se i uzdravování po operacích očního zákalu.

Lidé u nás na Havaji bývají vystavováni znečištění, které přináší jižní větry v podobě toxických výparů z aktivního vulkánu na Big Islandu. Pokud ale užívají krystalickou síru, škodlivé účinky se u nich neprojevují.

Studie se účastnilo více než 70 000 dobrovolníků a trvala 12 let. Nikdo z pozorovaných se nesetkal se zdravotními potížemi – výjimkou byly pouze případy lehčích nevolností, souvisejících s detoxifikačním procesem, který obvykle probíhá první týden užívání krystalické síry.

Připomeňme si Hippokratova slova „v prvé řadě neubližovat.“ Je velice smutné, že dnešní lékařské profese nedodržují tuto přísahu. Syntetické a toxické chemikálie v lécích, které bývají běžně předepisovány, neléčí nemoci, ale pouze potlačují příznaky a přitom nikdy nepůsobí proti pravým příčinám nemocí.

 


V kontrastu s tím organická krystalická síra společně se stravou bez chemikálií nebo syntetických příměsí dokáže lidem navracet zdraví a tím i zlepšovat kvalitu jejich životaOriginál: https://www.naturalnews.com/031441_organic_sulfur_crystals.html

 

              Buďte obezřetní, krystalickou síru aplikujte zásadně po konzultaci a pod dohledem lékaře-naturopata, protože předávkování může způsobit zdravotní problémy!

 

 

Znovuobjevení přírodní a levné léčby rakoviny, na níž se zapomíná nebo je ignorovánaPaul Fassa

Někteří si možná ještě vzpomenou na rozruch, který DMSO vyvolal v 70. letech minulého století, když se ukázal jako zázračný lék a přídavný prostředek (adjuvant) pro léčbu mnoha chorob.
Někteří lékaři jej začali úspěšně využívat i k léčbě pacientů s rakovinou. Během času ale začal DMSO upadat v zapomnění.

Až do nedávna byl DMSO využíván jako hlavní součást léčebných postupů na the Camelot Cancer Care clinic v Oklahomském městě Tulsa.

 

Přestože tato léčba vykazovala vysoké procento úspěšnosti v léčení rakoviny, byla v roce 2013 zastavena na příkaz FDA a FBI

 

Došlo k tomu ve spojitosti se zákazem použití laetrilu, vitamín B 17 - přírodního extraktu. (pozn. Laetril z meruňkových jader zabíjí pouze rakovinové buňky).

Léčebná metoda kliniky Camelot spočívala v podávání mega-dávek vitamínů ve spojení s DMSO, který zajišťuje jejich rychlý transport až hluboko do tělesných tkání, kde vyvolává buněčnou smrt rakovinných buněk (apoptózu). [1]

Většina tělesných buněk je k apoptóze naprogramována - je to součást jejich životního cyklu a má umožnit vznik nových buněk. Takovou vlastnost ale nemají rakovinné buňky - nikdy samy od sebe neumírají a shlukují se proto do nádorů.

 

DMSO (dimethylsulfoxid) - od průmyslového rozpouštědla až po rozpouštění rakoviny

Poprvé se o DMSO začala medicína zajímat počátkem 60. let na the Oregon Health and Science University Medical School. Dr. Stanley Jacob tehdy učinil důležitý objev: DMSO dokáže pronikat kůží a membránami tělesných orgánů, aniž by je poškozoval. V rámci zkoumání těchto vlastností objevil Dr. Jacob mnoho léčebných aplikací pro zvířecí i lidské pacienty.

DMSO se tak začal využívat při aplikací léků u léčby močového měchýře nebo střevních cyst. V roce 1978 dostala tato léčba i schválení od FDA. Aby Dr. Jacob dokázal neškodnost této látky na lidské zdraví,
užíval denně čajovou lžičku DMSO déle než 30 let a těšil se přitom neustále pevnému zdraví. [2]

DMSO znamenal velkou úlevu především pro pacienty s Crohnovou chorobou. Na Youtube můžete najít videa se zajímavými rozhovory Dr. Jacoba a jeho pacientů, kteří se u něj léčili s mnoha různými chorobami.

Velký význam má DMSO také pro léčbu rakoviny. Na mnoha webech zaměřených na léčbu rakoviny naleznete dokumentaci o DMSO, který transportuje léky k nemocným buňkám a zdravé buňky přitom neovlivňuje.
Léčba tak může pronikat až hluboko do zasažených tělesných tkání. [3]

Našli se onkologové, kteří využívali DMSO pro efektivní nasazení chemoterapie. Místo aby docházelo ke všeobecné destrukci všech buněk, jak bývá běžné, s
pomocí DMSO se podařilo dopravit lék pouze do rakovinných buněk. Takto bylo možné významně snížit i použité léčebné dávky a minimalizovat tak vedlejší účinky chemoterapie.
 

To by však mohlo být hlavní příčinou, proč byla tato léčba nakonec zakázána. Snížení spotřeby léků pro chemoterapii až o 90% při stejných výsledcích totiž nepříznivě ovlivňuje zisky farmaceutických firem i onkologických center...

 

(OBDOBNĚ - inzulínová terapie také používá jen 10% chemoterapeutik. Lékaři využívající takových postupů jsou pak schopni vyléčit až 60% pacientů s rakovinou v terminálním stádiu)


DMSO se ale začal používat i jako samostatný lék proti rakovině. Bylo již zdokumentováno mnoho případů neoficiální léčby a za zmínku též určitě stojí vědecká studie, provedená v Indii v roce 2010. V jejím rámci bylo prováděnou testování DMSO metodou in vitro a prokázala se jeho schopnost vyvolávat apoptózu rakovinných buněk. [4]

Mimo laboratoře se DMSO testoval u živých zvířat při léčbě non_Hodkinsonova lumfomu. Také v tomto případě se prokázaly jeho selektivní účinky, když zdravé buňky zůstávaly nepoškozeny. [4]


FDA dnes vyžaduje, aby byl DMSO prodáván pouze jako rozpouštědlo. Podrobné informace o léčbě rakoviny s pomocí DMSO ovšem stále ještě naleznete na webu univerzity Camelot (viz níže uvedené zdroje).


Použité odkazy a další zdroje:

1] https://www.camelotcancercare.com
[2] https://www.dmso.org
[3] https://www.cancertutor.com
[4] https://www.ncbi.nlm.nih.gov
https://www.naturalnews.com
https://science.naturalnews.com


Originál: https://www.naturalnews.com/046356_DMSO_cancer_treatment_cell_apoptosis.html

 

Dimethylsulfoxid (DMSO): Skutečně zázračný roztok


MUDr. Gabriela Segura

Článek zde

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA,

 

MUDr. Šafránek Ladislav

 

KTERÁ JAKO JEDINÁ OBNOVUJE CHRUPAVKU

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

 

s KAMZÍKEM A KLOKANEM daleko nedoskáčete

 

NEJÚČINNĚJŠÍ

PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKA

kvalitní české výrobky

OREGÁNOVÝ OLEJ          ECHINACEA

ideálně trvale v domácí lékárničce

 

YUCCA PREMIUM

 

ODSTRANĚNÍ USAZENIN Z TĚLA

ČLÁNEK


RECENZE

Obezřetně v případě transplantátu, implantátu, kardiostimulátoru...

 

(z 85+zkušeností)


"Po ročním užívání YUCCY jsem byl přeřazen z CHPN III. třídy (středně těžká plícni nemoc) do II. třídy (lehká plícní nemoc). Přestal jsem brát všechny léky co mně předepsal lékař a spolehl se na YUCCU. Jsem úplně nadšený a doktoři nechápou."

 

 

MLÁDÍ A DLOUHOVĚKOST

to jsou EXTRAKTY

z ČERVENÉ  REISHI zkušenosti 

královny mezi Reishi

 

JEDINEČNÉ  EXTRAKTY

s CERTIFIKÁTY - GARANCE ÚČINNÝCH LÁTEK

 

 

REISHI EXTRAKT          REISHI SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!
Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!
Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!Cordyceps Extra Strong

 

JAK JE TO S KVALITOU CORDYCEPSU?

 

ČAGA  EXTRAKT

EXS CERTIFIKÁTEM KVALITY

100% Sibiřská ČagaDuanwood Red Reishi Extrakt 40% polysachardiu, 4% triterpenů

 

Jak funguje Fenuprim - video

ENDOGENNÍ DÝCHÁNÍ

FROLOVŮV DÝCHACÍ TRENAŽÉR

 

Frolovův dýchací trenažér  je určen k provádění dýchacích cvičení za účelem prevence a léčení různých onemocnění. Nácvik tzv. endogenního způsobu dýchání pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, činnost mozku a všech vnitřních orgánů, posiluje aktivitu imunitního systému, zlepšuje psychický a emociální stav. Přispívá k udržení dobrého zdraví a vysoké úrovně duševní aktivity.

Účinek:

  • normalizuje arteriální tlak,
  • zlepšuje krevní oběh,
  • zklidňuje nervovou soustavu,
  • zpomaluje proces stárnutí,
  • zlepšuje ventilaci plic,
  • zpevňuje dýchací svaly - předchází plicním a bronchiálním onemocněním,
  • příznivě ovlivňuje léčbu chronické bronchitidy, bronchiálního astmatu, vegetativní dystonie, hypertonického onemocnění a stenokardie,
  • zvyšuje účinnost léků a zkracuje dobu léčení.

 

 

 

 

SMRT ZAČÍNÁ V TLUSTÉM STŘEVU

 

Vyčištění střeva, syndrom propustného střeva

 

 

 

ČISTÉ STŘEVO

je doménou  ENTEROSGELU

český výrobek z Jeseníku pro celou EU

pro domácnost a uzdravení bez CHEMIE!