Karmická medicína 23 – Afirmace – domácím sebeuzdravováním proti psychické a psychosomatické nerovnováze

02. 04. 2014

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Už tisíce roků se ví, že duševní život člověka může být sám o sobě zdrojem duševních i tělesných potíží. Jak se jich svépomocně zbavit?

První krok je zjistit, které životní postoje a myšlenky jsou ty chybné – někdy je to snadné a již samo svědomí člověku napovídá, kde dělá chybu ve svých reakcích na různé životní podněty.

Především jsou to všechny negativní myšlenkové stereotypy – to jsou takové myšlenky, tvrzení a postoje, kterými si (většinou neuvědoměle a nechtěně) zhoršujeme svoji životní situaci. Především jsou to všechny myšlenky, které začínají slovy „nenávidím“, „nesnáším“, „mám strach z …“.

Druhým krokem je najít a do jednoduchých srozumitelných vět si zapsat takové nové myšlenky a životní postoje, které by měly nahradit ty nevhodné původní. Tyto jednoduché nové formulace (zpočátku stačí jen jedna jediná) se naučit nazpaměť a v průběhu dne si je co nejčastěji opakovat – tak dlouho, až podle nich mozek začne reagovat tím, že jimi nahradí to, co má být z duševních procesů odstraněno.

Často se pro tato nová a správná tvrzení používá označení „pozitivní AFIRMACE“. Například: „Nejsem sice dokonalý, ale už teď jsem naprosto úžasný.“ = skvělá afirmace pro lidi s nezdravě malým sebevědomím.

Nikdy jsem nezapomněl na klientku, které zmizel dvacet let starý „nevyléčitelný ekzém“ jako vedlejší bonus přestavby osobnosti, kterému se na základě mých rad věnovala. Ekzém v té době už považovala za neřešitelný a tak se jím už ani nesnažila zabývat. Problém s psychikou byl jediný důvod, proč mne v této poradně vyhledala a pak dle doporučení dlouhodobě trpělivě pracovala s afirmací.

Velice zásadní jsou afirmace:

  • ŽIVOT funguje podle velmi jednoduchých pravidel. = Tato afirmace odstraňuje strach z toho, že svět je příliš složitý. Z dostatečného duchovního nadhledu je jen pestrý, ale skutečně funguje podle jednoduchých zákonitostí.
  • ŽIVOT je dokonale spravedlivý. = Výklad této afirmace by byl na delší povídání, jde o dokonalou Kosmickou spravedlnost vůči každé Duši tak, jak jde z jedné reinkarnace do druhé.

Při intenzivní přestavbě osobnosti mi velice pomohl nadhled získaný účinkem prastaré čínské bylinky. Tahle bylinka se nedá s ničím srovnávat a ničím nahradit. Kromě všeho jiného  dává člověku větší šanci získat nadhled nad vlastní situací a nad nepořádkem ve vlastní hlavě – mozek se pak dá snadněji přeprogramovat. Jeho předchůdce jsem tehdy užíval tři roky nepřetržitě – dokud jsem se nenaučil udržet si tentýž klidný nadhled nad životem čistě duševním postupem.

Neztrácejte čas bádáním nad tím, kdo a co za nepořádek v hlavě může – raději začněte hledat a opakovat si ty správné afirmace, které starý nepořádek nahradí. Jako když vyházíte z místnosti staré krámy, vymalujete, a pak tam začnete stěhovat nový krásný nábytek.

A ještě jedna bylinka s dobrými referencemi přímo od klientů – při různých závislostech včetně alkoholu či nikotinu lidem hodně pomáhá Kudzu.

Pro doplňující informace jsem přidal pár úryvků z poradenské korespondence k tématu afirmace:

Dotaz klientky, která afirmacemi bojuje proti autoimunitnímu poškození štítné žlázy:

Při používání afirmací mám momentálně pocit, jako bych si něco vnucovala a tlačila sama sebe někam mimo realitu. Takže afirmace momentálně vůbec nejde použít. Ráno se probudím s čistou myslí, ale v tu chvíli, kdy si to uvědomím, přepínám do „musím se ovlivňovat“, čímž příjemný stav čisté mysli končí, a cítím, jak to v okolí štítné žlázy pracuje. Nejradši bych na to nemyslela a nechala to být, ale nějak to nejde, moje mysl to pořád vytahuje a přemílá.

Předtím jsem se probouzela se špatnou náladou, teď je mi ráno aspoň chvilku krásně, ale kdo ví, jak to dlouho vydrží – všechno se pořád mění. Myslela jsem si, že se afirmace musí užívat pořád, každodenně – takže jestli to dobře chápu, můžu klidně den nebo dva vynechat, když není afirmací třeba. Zase se věnuju posilování pánevního dna.

Odpověď:

Samozřejmě, že afirmaci použijete jen jako nástroj k zastavení sebepoškozujícího rozumování (než myslet na zbytečnosti, je mnohem lepší soustředit se na obsah afirmace). Ale v okamžiku čisté mysli už jste VÝŠ = klid rozumu a pak pokus o afirmaci vás naopak táhne dolů!!!

Ale pozitivní je, že si uvědomujete stav čisté mysli – neboli stav, kdy jste bdělá (pozorovatel) a přitom mozek na nic nemyslí – TO JE SUPER.

Pak jen reagujete na aktuální situaci (tělo jde připravit snídani), ale Vaše vědomí si stále bude snažit udržet čistou mysl -neboli stav tichého soustředění NA PŘÍTOMNOST – TADY A TEĎ, protože přemílat může rozum jen minulost nebo přítomnost nebo nějaké jiné zbytečné přemýšlení. Nad přítomným okamžikem nepřemýšlíte – ten prožíváte. + přitom se může soustředit na bandhy, na lepší dýchání, na lepší optimismus – a to vše jde opět realizovat bez zbytečného přemýšlení.

Afirmace

  1. zastavují myšlení
  2. učí nás nějaký nový postoj

Pokud důvody pominou, stává se použití afirmace nadbytečné a zatěžující – je třeba vylepšovat zase něco jiného – třeba zlepšovat aktivaci pánevního dna, jako právě Vy. Prostě – se stavy čisté mysli jste na správné cestě!!!

Pokračování dialogu s toutéž klientkou:

Aha, tak už asi vím, proč jsem cítila jakýsi odpor. Jako, že jde něco proti něčemu. Jakási část mne si část vašeho textu přeložila tak, že ego je špatné a začala ho odmítat.

Odpověď:

Ego ve své „přirozené“ sebestřednosti sice špatné je (to jste si špatně nevyložila), ale jeho sebezničující prvky (proti kterým afirmacemi bojujeme) nejdou v hlavě zlikvidovat naráz – je to předlouhá bitva, kdy osvobozující se NEJČISTŠÍ část Duše postupně odstraňuje jednotlivé chybné prvky původní psychické výbavy – a tím sebestředné Ego postupně pomalu slábne.

Pozor – Ego se maximálně brání (často velmi vychytrale) – někdy je to jako bitva s démonem, která se odehrává v naší hlavě. Je to bitva o tom, kde je Egouš již nyní ochoten ustoupit a co si zatím ponechá postaru. Proto ten pocit, že je něco špatně, když se to přehání – bojovat a pomalu obsazovat území nepřítele – je třeba pozvolna, s přestávkami a hlavně – S HUMORNÝM NADHLEDEM!!!

Ve starých textech jsem našel upozornění, že když už se Adept pustí do likvidace „jáství“ doslova naplno, trvá celá přeměna ještě další dvě inkarnace (s tou současnou dohromady tři). Teprve pak se z člověka stává nová bytost zcela jiného typu.  Člověk, tak jak jej známe dnes, je z hlediska potřeb Kosmického Celku jen jakýsi předstupeň – podobně jako je strom v lese předstupněm dřevěného stolu nebo dokonce houslí (není dřevo jako dřevo…). Konfrontační diskuze na téma, zda člověka a svět posouvá Bůh nebo evoluce nikam nevedou – obojí současně je Pravda.

Evoluce JE a stále pokračuje – v rámci Božího plánu.

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života