Karmická medicína 11 – Adrenalin snižuje šanci pro zdravou dlouhověkost

12. 04. 2010

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Módní trendy

Slovo adrenalin se stalo módním pojmem. Po jeho zadání nám internetový vyhledávač nabídne nespočet různých volnočasových sportovních aktivit, které nám umožní užít si co nejvíce adrenalinové zábavy. Veřejností je podpora tvorby adrenalinu vnímána jako cosi potřebného pro náš spokojený život.

V souvislosti s tím se například dočtete, že aktivity spojené s uvolňováním adrenalinu do krve pozitivně ovlivňují lidskou psychiku. Podle sexuologů prý také adrenalin zvyšuje chuť na sex. Z krátkodobého hlediska to může být pravda – a skoro každého dnes zajímá jen krátkodobý užitek. Pokud se ale začneme zamýšlet nad tím, co se v takto „opečovávaném“ lidském těle bude dít v dlouhodobé perspektivě, můžeme snadno dojít k výsledkům, které nemají nic společného s přirozenou lidskou touhou po dožití co nejvyššího věku v co nejlepší zdravotní kondici.

Jak spolu souvisí adrenalin a snížená šance na zdravou dlouhověkost?

Adrenalin je hormon, který je vytvářen v dřeni nadledvinek. Jeho vyplavení je vyvoláno aktivací sympatického nervového systému. Účinkem adrenalinu dochází ke zvýšení tepové frekvence srdce, zvýšení krevního tlaku, zvýšení krevního průtoku skrze svaly a naopak dochází ke snížení krevního průtoku v mnoha jiných oblastech těla. Toto snížené prokrvení má za následek jednak zhoršení výživy příslušných tkání a jednak zhoršené odstraňování metabolického odpadu vznikajícího činností buněk. Rozhodně nic, co by prospívalo ke zdravé dlouhověkosti.

Vyplavení adrenalinu je totiž součástí tzv. “fight or flight” reakce. Česky přeloženo = přípravy na boj nebo útěk. Jedná se o reakci na jakýkoliv subjektivní pocit strachu z ohrožení anebo často i jen na pouhou zvýšenou fyzickou aktivitu – včetně sportování, které se dnes bohužel vnímá jako nezbytná podmínka pro udržení dobré zdravotní kondice.

Původním přírodním smyslem aktivace těla adrenalinem byla zvýšená možnost přežití. Tělo se jeho prostřednictvím snažilo podniknout rázné kroky na svou ochranu. Jinak řečeno, adrenalin je hormon tvora, který zápasí o holý život TADY a TEĎ, bez ohledu na to, jaké následky to pro jeho zdraví bude mít do budoucna. Jenže v současné době zpravidla nejde o skutečný zápas o život.  Po rozčilení a následném vyplavení adrenalinu se neběžíme schovat, ani nezačínáme pěstní souboj se šéfem. Takové zbytečné vyplavování adrenalinu spíše vede k poruchám rovnováhy organismu, než k záchraně holého života.

Adrenalin a spolu s ním aktivovaný sympatický systém sice umožní maximální mobilizaci veškerých rezerv, ovšem za cenu velkého následného vyčerpání. Mimo jiné se jejich vlivem zastavuje i trávení a snižuje se aktivita imunitního systému, aktivují se různé katabolické (rozkladné) metabolické pochody. To nakonec vede vyčerpání a k selhávání tkání a orgánů. (upravená citace z www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie05-3.htm)

Kdy tělo aktivuje své regenerační pochody

Zdravá dlouhověkost je naopak závislá na co nejlépe fungujících regeneračních a detoxikačních činnostech lidského těla. A ty jsou naopak aktivovány parasympatikotonní vegetativní soustavou, která je v podstatě ve funkční opozicí proti výše uvedené soustavě sympatikotonní. Parasympatický systém je anabolický (buduje), aktivuje trávení, imunitní systém a vylučovací orgány. Parasympatický systém tedy vyživuje, udržuje a obnovuje náš život. Aktivuje se, pokud je v klidu naše tělo i naše psychika.

Lidé, kterým dominuje sympatikus, žijí v minulosti nebo v budoucnosti, s pocity viny, obavami a úzkostmi. Lidé s dominantním parasympatikem žijí v přítomnosti, a jsou více spokojení. Stres z únavy, špatná strava, toxické kovy a chemikálie, nevyřešené emocionální problémy nebo další příčiny uvádějí tělo do sympatické reakce. Jakmile k tomu dojde, začne tento vzorec sebe sama posilovat. Člověk pocítí nemoc a začne obviňovat sám sebe nebo jiné lidi, což bude organismus dále stresovat. Základem pro léčbu je přerušit tento vzorec a stát se parasympatickým. Vedle toho je třeba zredukovat fyzický, chemický i emocionální stres. Dále mohou být prospěšné meditace, teplé koupele, hudba a mnoho dalších relaxačních terapií. (citace z www.metabolicketypy.com/vlasy_2.htm)

Meditace ve světle současné vědy

Meditační techniky mají tisíciletou tradici a dnes je jejich užitečnost pro lidské zdraví tělesné i duševní stále častěji potvrzována i seriozním vědeckým výzkumem. Stále se na internetu objevují výsledky nových studií, zjišťující pozitivní vliv meditačních technik na nejčastější zdravotní problémy civilizované společnosti, například:

  • pozitivní vliv meditace na snížení hladiny cholesterolu,
  • pozitivní vliv meditace na léčbu deprese,
  • pozitivní vliv meditace na snížení rizika úmrtní na náhlé cévní příhody,
  • pozitivní vliv meditace na snížení výskytu některých typů rakoviny,
  • pozitivní vliv meditace na zvýšení obranyschopnosti proti chřipce (viz Chřipka – Vaše mysl je nejlepším preventivním lékem).

Tohle mne nikdy nepřestane bavit – že současný vědecký výzkum mimo jiné postupně potvrzuje mnohé z toho, co zná léčitelská zkušenost lidstva minimálně již od té doby, co bylo vynalezeno písmo. Ovšem co si s těmito vědeckými důkazy počnou farmakologické koncerny? Zatím to řeší tak, že si zaplatí jiný „nezávislý“ výzkum, který se snaží tvrdit, že přírodní postupy nefungují = na internetu lze například objevit i popírání účinku antioxidačně působících přírodních látek.

Kdo opravdu seriozně dbá o své zdraví, má dnes díky internetu stále lepší informace o tom, jak lépe pečovat o své zdraví. Bohužel i s tou námitkou, že někdy lze ke stejné problematice najít i zcela protichůdné rady. A tak nepřestává platit, že ten, kdo má dar INTUICE (což lze například formulovat jako schopnost vnímat užitečné informace, které průměrnému člověku unikají), je schopen se ve světě mnohem lépe orientovat.

Shrnutí:

Adrenalinová aktivace organismu zdravý život uprostřed civilizované společnosti spíše zkracuje, pro skutečnou aktivní regeneraci organismu je daleko užitečnější navodit co největší duševní klid.

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života