10 zdravotních výhod medu

10.04.2021 18:43

 

Ing. Zdeněk Rozehnal

Od starověku se med používá jako jídlo i jako lék. Má velmi vysoký obsah prospěšných rostlinných látek a nabízí několik zdravotních výhod. Med je obzvláště prospěšný, pokud se používá místo rafinovaného cukru, což jsou 100% jinak prázdné kalorie.

Následuje 10 nejlepších zdravotních výhod medu:

1. Med obsahuje některé velice prospěšné živiny

Med je sladká, hustá tekutina produkovaná včelami. Včely sbírají cukr - zejména cukerný nektar květin - ze svého prostředí (1).

Konečným produktem je med, kapalina, která slouží jako skladovaná potrava pro včely, přičemž vůně, barva a chuť závisí na druhu navštívených rostlin.

Nutričně 1 polévková lžíce medu (21 gramů) obsahuje 64 kalorií a 17 gramů cukru, včetně fruktózy, glukózy, maltózy a sacharózy. Neobsahuje prakticky žádnou vlákninu, tuk ani bílkoviny.

Obsahuje také stopové množství - pod 1% DDD - několika vitamínů a minerálů, ale abyste splnili své každodenní potřeby, museli byste jíst mnoho kilogramů medu denně.

Obsah bioaktivních rostlinných sloučenin a antioxidantů je zpravidla vyšší u tmavších typů medu (2, 3).

Shrnutí:

 • Med je hustá, sladká tekutina, kterou produkují včely. Má nízký obsah vitamínů a minerálů, ale má poměrně vysoký obsah některých rostlinných sloučenin.

2. Vysoce kvalitní med je bohatý na antioxidanty

Vysoce kvalitní med obsahuje mnoho důležitých antioxidantů. Patří mezi ně organické kyseliny a fenolové sloučeniny, jako jsou flavonoidy. Vědci jsou přesvědčeni, že kombinace těchto sloučenin dodává medu jeho antioxidační sílu (4).

Je zajímavé, že dvě studie ukázaly, že pohankový med zvyšuje také antioxidační hodnotu vaší krve (5, 6).

Antioxidanty byly spojeny se sníženým rizikem infarktu, mrtvice a některých druhů rakoviny. Mohou také podporovat zrak - v Česku ročně oslepne 2 000 lidí v souvislosti s cukrovkou (7).

Shrnutí:

 • Med obsahuje řadu antioxidantů, včetně fenolových sloučenin jako flavonoidy.

3. Med je pro diabetiky „méně špatný“ než cukr

Důkazy o medu a cukrovce jsou smíšené. Na jedné straně může snížit několik rizikových faktorů kardiovaskulárních onemocnění u lidí s diabetem 2. typu.

Může například snížit „špatný“ LDL cholesterol, triglyceridy a zánět a zároveň zvýšit „dobrý“ HDL cholesterol (8, 9, 10).

Některé studie však zjistily, že může také zvýšit hladinu cukru v krvi, ale ne tolik jako rafinovaný cukr (11).

Zatímco med může být o něco lepší než rafinovaný cukr pro lidi s cukrovkou, nicméně měl by být stále konzumován s opatrností.

Ve skutečnosti je žádoucí, aby lidé s cukrovkou minimalizovali všechny potraviny s vysokým obsahem sacharidů (11).

Mějte také na paměti, že některé druhy medu mohou být znehodnoceny obyčejným sirupem. Ačkoli je falšování medu ve většině zemí nezákonné, zůstává rozšířeným problémem (12).

Shrnutí:

 • Některé studie potvrzují, že med snižuje rizika kardiovaskulárních onemocnění u lidí s diabetem. Také však zvyšuje hladinu cukru v krvi – takže nelze jej pokládat za prospěšný pro lidi s diabetem.

4. Antioxidanty v něm mohou pomoci snížit krevní tlak

Krevní tlak je důležitým rizikovým faktorem pro kardiovaskulární choroby a med jej může snížit. Je to proto, že obsahuje antioxidační sloučeniny, které byly spojeny se snížením krevního tlaku (13).

Studie na potkanech i na lidech ukázaly mírné snížení krevního tlaku při konzumaci medu (14, 15).

Shrnutí:

 • Jíst med může vést k mírnému snížení krevního tlaku, který je důležitým rizikovým faktorem pro kardiovaskulární choroby.

5. Med také pomáhá zlepšit hladinu cholesterolu

Vysoká hladina LDL cholesterolu je silným rizikovým faktorem pro srdeční choroby.

Tento typ cholesterolu hraje hlavní roli v ateroskleróze, hromadění tuků v tepnách, které může vést k infarktu a mozkové mrtvici.

Je zajímavé, že několik studií ukazuje, že med může zlepšit hladinu vašeho cholesterolu. Snižuje celkový a „špatný“ LDL cholesterol a významně zvyšuje „dobrý“ HDL cholesterol (8, 9, 10, 16).

Například jedna studie u 55 pacientů srovnávala med se stolním cukrem a zjistila, že med způsobil 5,8% snížení LDL a 3,3% zvýšení HDL cholesterolu. Vedlo to také k mírnému úbytku hmotnosti o 1,3% (17).

Shrnutí:

 • Med má pozitivní vliv na hladiny cholesterolu. Vede to k mírnému snížení celkového a „špatného“ LDL cholesterolu a zároveň zvyšuje „dobrý“ HDL cholesterol.

6. Med může snížit hladinu triglyceridů

Zvýšená hladina triglyceridů v krvi je dalším rizikovým faktorem pro srdeční onemocnění. Jsou také spojeny s inzulínovou rezistencí, která je hlavní hnací silou diabetu 2. typu.

Hladiny triglyceridů mají tendenci stoupat u stravy s vysokým obsahem cukru a rafinovaných sacharidů.

Je zajímavé, že několik studií spojilo pravidelnou konzumaci medu s nižšími hladinami triglyceridů, zvláště když se používá k nahrazení rafinovaného cukru (8, 9, 10, 16).

Například jedna studie porovnávající med a cukr zjistila o 11–19% nižší hladinu triglyceridů ve skupině lidí konzumující med (17).

Shrnutí:

 • Zvýšené triglyceridy jsou rizikovým faktorem srdeční choroby a cukrovky 2. typu. Několik studií ukazuje, že med může snížit hladiny triglyceridů, zejména je-li používán jako náhražka cukru.

7. Antioxidanty v něm souvisejí s dalšími příznivými účinky na zdraví srdce

Med je opět bohatým zdrojem fenolů a dalších antioxidačních sloučenin. Mnoho z nich bylo spojeno se sníženým rizikem srdečních onemocnění. Mohou pomoci rozšířit tepny ve vašem srdci a zvýšit průtok krve do vašeho srdce. Mohou také pomoci zabránit tvorbě krevních sraženin, které mohou vést k infarktu a mozkové mrtvici (7).

Jedna studie u potkanů dále ukázala, že med chránil srdce před oxidačním stresem (18).

Shrnutí:

 • Antioxidanty v medu byly spojeny s příznivými účinky na zdraví srdce, včetně zvýšeného průtoku krve do vašeho srdce a se sníženým rizikem tvorby krevních sraženin.

8. Med podporuje hojení ran

Místní léčba medem se používá k hojení ran a popálenin od starověkého Egypta a je stále běžná dodnes.

Přezkoumání 26 studií o medu a péči o rány zjistilo, že med je nejúčinnější při hojení popálenin a ran, které vznikly po operaci (19).

Med je také účinnou léčbou diabetických vředů na nohou, což jsou závažné komplikace, které mohou vést k amputaci - v Česku je ročně amputováno 10 000 nohou v souvislosti s cukrovkou (20, 21).

Jedna studie uváděla 43,3% úspěšnost medu při léčbě ran. V jiné studii topický med uzdravil neuvěřitelných 97% diabetických vředů u pacientů (21, 22).

Vědci se domnívají, že léčivé schopnosti medu pocházejí z jeho antibakteriálních a protizánětlivých účinků a také ze schopnosti vyživovat okolní tkáň (23).

A co víc, může pomoci léčit další kožní onemocnění, včetně psoriázy a herpetických lézí (24, 25).

Manukový med je považován za zvláště účinný při léčbě popálenin (26).

Shrnutí:

 • Antimikrobiální účinky medu jsou dány nejen vysokým obsahem cukru a malou vlhkostí, ale podílí se na nich i kyselina glukonová a peroxid vodíku. Jako topicky působící látka má med schopnost čistit ránu, působit jako bariéra proti infekci a zároveň odstraňovat nekrotické zbytky.
 • Při aplikaci na pokožku může být med součástí efektivního plánu pro léčbu popálenin, ran a mnoha dalších kožních stavů.
 • Je zvláště účinný při vředech na diabetické noze.

9. Med může pomoci potlačit kašel u dětí

Kašel je častým problémem u dětí s infekcemi horních cest dýchacích. Tyto infekce mohou ovlivnit spánek a kvalitu života dětí i rodičů.

Hlavní léky na kašel však nejsou vždy účinné a mohou mít vedlejší účinky. Zajímavé je, že med může být lepší volbou a důkazy naznačují, že je velmi efektivní (26, 27).

Jedna studie zjistila, že med funguje lépe než dva běžné léky proti kašli (28).

Další studie zjistila, že snižuje příznaky kašle lépe než klasická léčba a zlepšuje spánek (29).

Med by se nicméně nikdy neměl podávat dětem mladším jednoho roku kvůli riziku botulismu (30).

Shrnutí:

 • U dětí starších jednoho roku může med působit jako přírodní a bezpečná látka potlačující kašel. Některé studie potvrzují, že je dokonce mnohdy účinnější než léky proti kašli.

10. Je chutný, ale má vysoké kalorie a velké množství cukru

Med je lahodná a zdravější alternativa k cukru. Určitě si vyberte kvalitní značku, protože některé méně kvalitní se mohou při výrobě míchat se sirupem.

Mějte na paměti, že med by měl být konzumován pouze s mírou, protože má stále vysoký obsah kalorií a cukru.

Výhody medu jsou nejvýraznější, když nahrazuje jiné, nezdravé sladidlo.

Na konci dne je med jednoduše „méně špatným“ sladidlem než cukr a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy.

Závěr

Med je zvláště prospěšný, když je jím nahrazen rafinovaný cukr. Nicméně je nutné mít na paměti, že Češi jsou národem s největší nadváhou v EU, celosvětově na třetím místě po USA a Anglii.

Doporučuji zaměřit pozornost na rostlinné sladidlo, které má dokonce pozitivní vliv i na cukrovku – stévii.

Zpět

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 14 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života