5 relativně jednoduchých pravidel pro úžasné zdraví

23.03.2021 15:11

Ing. Zdeněk Rozehnal

Dodržování zdravého životního stylu se často zdá neuvěřitelně komplikované, protože  často slyšíte protichůdné rady. Nicméně najití cesty ke zdravému životu nemusí být komplikované.

Chcete-li získat optimální zdraví, zhubnout a každý den se cítit lépe, musíte dodržovat pouze těchto 5 jednoduchých následujících pravidel:

1. Vkládejte do těla co nejméně toxické látky

Mnoho látek, které si lidé dávají do těla, je vyloženě toxických. Jsou to samozřejmě známé 3 vysoce návykové látky – nikotin, alkohol a drogy. Z nich je jen alkohol vhodný v malém množství a pokud se marihuana používá k léčebným účelům.

Daleko větším a častějším problémem je v současnosti konzumace nezdravých potravin podporujících nemoci. Chcete-li získat optimální zdraví, musíte minimalizovat konzumaci těchto potravin, zvláště průmyslově zpracovaných.

To může být těžké, protože mnoho z těchto potravin je navrženo tak, aby byly extrémně chutné a šlo jim velmi těžce odolat (1).

Pokud jde o konkrétní přísady, přidané cukry patří k nejhorším. Patří mezi ně sacharóza a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy. Obojí může způsobit zmatek ve vašem metabolismu, když jsou konzumovány v nadměrné míře, ačkoli někteří lidé netolerují i malé množství (2).

Skutečně velkým problémem jsou přídatné látky, tzv. éčka. Ty jsou kontrolovány na neškodnost jen 3 měsíce a už vůbec ne v kombinacích.

Kromě toho je dobré se vyhnout všem trans-tukům, které se nacházejí v některých druzích umělých tuků a balených pečených pokrmech.

K toxinům v těle

Dr. Klinghardt provedl v roce 2020 jednu z největších toxikologických studií na světě na 1200 pacientech a porovnal ji s výsledky, které zjistil před 10 lety. V německé populaci před 10 lety bylo nalezeno v krvi u jednoho člověka v průměru 20 toxinů nad prahem detekce. A v současnosti více než 500, což je šokující číslo. Jak konstatuje dr. Klinghardt, je to exponenciální nárůst v podstatě neslučitelný se životem!

Na základě tohoto zjištění doporučuje dr. Klingardt používat infrasaunu 20 minut denně.

Více:

Shrnutí:

 • Nemůžete být zdraví, pokud do těla stále dáváte látky podporující nemoci. Patří sem tabák a nadměrná konzumace alkoholu, ale také většina průmyslově zpracovaných potravin v duchu “bruselských” norem. Zvláštní kapitolou jsou tzv. éčka, protože hlavně neznáme jak učinkují v kombinacích.
 • Množství toxinů v tělech lidí za posledních 10 let prudce narostlo, což vyvolává nutnost radikálních vlastních opatření. "Brusel" Vám nepomůže, ten hájí skrytě zájmy především miliardářů!

2. Spěte jako dítě

Spánek je velmi důležitý pro celkové zdraví a studie ukazují, že deprivace spánku koreluje s mnoha nemocemi, včetně obezity a srdečních chorob (3, 4, 5). Proto se důrazně doporučuje věnovat patřičný čas kvalitnímu spánku.

Pokud se vám zdá, že nespíte správně, můžete jej vylepšit několika způsoby:

 • Nepijte kávu s kofeinem od pozdního odpoledne
 • Choďte spát a probouzejte se pokud možno ve stejnou dobu
 • Spěte v co největší tmě bez umělého osvětlení
 • Tlumte světla ve svém domě několik hodin před spaním, ale hlavně 2 hodiny před spánkem, co nejvíce eliminujte tzv. bílé světlo (pc, televize, "bruselské" úsporné žárovky...)
 • dejte si 2 hodiny před spánkem teplou sprchu a "zlikvidujte" bílé světlo, jak je doporučeno v předchozím bodě, udělejte z toho rituál

Dobrým nápadem může být také navštěva lékaře-naturopata. Poruchy spánku, jako je spánková apnoe, jsou velmi časté a v mnoha případech snadno léčitelné.

Více:

Shrnutí:

 • Kvalitní spánek může zlepšit vaše zdraví více způsoby, než si dokážete představit.

3. Vyvarujte se nadměrnému stresu

Zdravý životní styl zahrnuje zdravou stravu, kvalitní spánek a pravidelná cvičení, ale také to, jak se cítíte a jak myslíte, je také velmi důležité. Stálý stres je receptem na katastrofu.

Nadměrný stres může zvýšit hladinu kortizolu a vážně poškodit váš metabolismus. Tím může zvýšit chuť na nezdravé jídlo, ukládání viscerálního (útrobního) tuku a zvýšit riziko různých nemocí (6, 7, 8).

Studie také potvrzují, že stres významně přispívá k depresi, která je dnes obrovským zdravotním problémem (9, 10).

Chcete-li snížit stres, zkuste si zjednodušit život - cvičením, procházkami v přírodě, cvičením technik hlubokého dýchání a i meditací.

Pokud absolutně nemůžete zvládnout břemena svého každodenního života, aniž byste se příliš stresovali, zvažte návštěvu psychologa, ale to je v Česku z kapacitních důvodů velký problém.

Více:

Shrnutí:

 • Stres může způsobit katastrofu na vašem zdraví, což vede k přibývání na váze a různým chorobám. Existuje několik způsobů, jak snížit stres.

4. Co nejméně seďte, cvičte a pohybujte se, co nejvíce v přírodě

Cvičením a pohybem dochází ke snižování hladiny cukru, cholesterolu a triglyceridů v krvi (11).

Na druhé straně se zvyšuje hladina testosteronu a růstových hormonů, což je spojeno se zlepšenou pohodou (12).

Dalším přínosem je snížení deprese a rizik různých chronických onemocnění, jako je obezita, cukrovka typu 2, srdeční choroby, Alzheimerova choroba a mnoho dalších (13).

Cvičení a přiměřený pohyb vám navíc může pomoci zhubnout, zejména v kombinaci se zdravou stravou. Nejenže spaluje kalorie, ale také zlepšuje celkovou funkci těla.

Více:

Shrnutí:

 • Cvičení vám nejen pomůže lépe vypadat, ale také zlepší vaši hladinu hormonů, pomůže vám cítit se lépe a sníží riziko různých onemocnění. a všeobecně pohyb

5. Vyživujte své tělo skutečnými potravinami

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak se stravovat zdravě, je zaměřit se na skutečná jídla. Vyberte si co nejvíce nezpracovaná celá jídla, která se podobají tomu, jak vypadají v přírodě.

Nejlepší je jíst co nejvíce kombinovanou rostlinnou a živočišnou stravu - vejce, zeleninu, ovoce, ořechy, semena, maso a ryby (max. 30 kg za rok!) a také zdravé tuky, oleje a mléčné výrobky s neupraveným obsahem tuku. Podle expertů z Harvardu "se sníženým obsahem tuku" neznamená zdravé!

Pokud jste zdraví, štíhlí a aktivní, je konzumace celých nerafinovaných sacharidů naprosto v pořádku. Patří mezi ně brambory, sladké brambory, luštěniny a celozrnné výrobky, jako je oves. Nicméně brambory omezeně, protože zvyšují glykemický index.

Pokud však máte nadváhu (Česko je v EU v nadváze na 1. místě na obyvatele a celosvětově třetí po USA a Anglii), jste obézní nebo vykazujete známky metabolických problémů, jako je cukrovka nebo metabolický syndrom, může snížení hlavních zdrojů sacharidů vést k dramatickému zlepšení (14, 15, 16).

Lidé mohou často hodně zhubnout jednoduše snížením příjmu sacharidů, protože podvědomě začnou jíst méně (17, 18).

Ať děláte cokoli, snažte se vybírat celá nezpracovaná jídla místo potravin, které vypadají jako by byly vyrobeny v továrně.

Více:

Shrnutí:

 • Výběr celých nezpracovaných potravin, jako je zelenina, ovoce, semena a celozrnné výrobky, je pro vaše zdraví velmi důležité.

Pamatujte

Být zdravý je maratón, ne sprint. Trvá to čas a musíte to vydržet nejlépe celý život.

Zpět

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky