Antiparazitický lék ivermektin může zabít koronavirus do 48 hodin, uvádí nová studie

05.03.2021 13:51

Evangelyn Rodriguez, 18. ledna 2021

Antiparazitární lék schválený americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) lze použít proti Wuhanskému koronaviru (SARS-CoV-2), uvádí nová studie. Australští vědci zjistili, že ivermektin, polosyntetický lék běžně používaný k léčbě vší, svrabů, askariózy a jiných parazitárních infekcí, může účinně zabíjet SARS-CoV-2 do 48 hodin při kultivaci.

"Zjistili jsme, že i jediná dávka může v podstatě odstranit veškerou virovou RNA do 48 hodin a že dokonce za 24 hodin došlo k jejímu významnému snížení," uvedla Dr. Kylie Wagstaff, vedoucí výzkumná pracovnice na Monash University v Austrálii a hlavní autor studie.

Vědci jsou přesvědčeni, že ivermectin jako jeden z široce dostupných a nákladově efektivních léků zahrnutých do seznamu základních léků Světové zdravotnické organizace (WHO) vyžaduje další výzkum pro jeho prospěšné aktivity proti viru označovaného COVID-19.

Ivermectin, antiparazitický lék, který vykazuje antivirovou aktivitu

Ivermectin poprvé objevili v 60. letech Satoshi Omura, mikrobiolog z tokijského Kitasato Institute, a William Campbell, americký biolog a parazitolog, který v té době pracoval ve společnosti Merck Research Labs v New Jersey. V rámci dohody o výzkumu mezi ústavem a společností Merck izolovala společnost Omura mikroorganismy ze vzorků půdy shromážděných v Japonsku a provedla předběžné vyhodnocení jejich bioaktivity v naději, že objeví nové antiparazitikum. Slibné vzorky byly poté odeslány do laboratoře Campbell v USA k dalšímu testování.
 

Mezi těmi, které Campbell obdržel od Omury, byl jediný vzorek půdy, který obsahoval neznámou silnou sloučeninu později pojmenovanou avermektin. Avermektin je produkován bakterií Streptomyces avermitilis a vykazuje potenciál jako antihelmintikum. Dodnes nebyl nikdy nalezen žádný jiný zdroj avermektinu kromě S. avermitilis. Proto je považován za průmyslově důležitý bakteriální druh a používá se výhradně k výrobě avermektinu a jeho derivátů.

Pro zlepšení bezpečnosti a biologické aktivity avermektinu vědci chemicky upravili sloučeninu tak, aby produkovala dnes populární antiparazitické léčivo, ivermektin. Původně zavedený jako komerční produkt pro použití u zvířat v roce 1981, se ivermektin osvědčil proti široké škále parazitů, jako jsou plicní červi, roztoči, vši, gastrointestinální škrkavky a klíšťata.

Výhody, které nabízí ivermektin, se však neomezují pouze na dobytek a domácí zvířata. Vědci brzy zjistili, že tato antiparazitická droga dokáže dělat s lidským zdravím zázraky. Například ivermektin může zlepšit výživu i celkové zdraví a pohodu. Je to také účinná léčba dvou znetvořujících zanedbávaných tropických nemocí, jmenovitě onchocerciasis (říční slepota) a lymfatická filariáza (elefantiáza). Tyto dvě nemoci jsou způsobeny parazitickými oblými červy.

V poslední době řada studií o ivermektinu uvádí další užitečnou aktivitu, kterou lék vykazuje. Australští vědci zjistili, že ivermektin má silné antivirové účinky proti dvěma virům, které způsobují život ohrožující lidské nemoci, konkrétně proti viru lidské imunodeficience-1 (HIV-1) a viru dengue (DENV). Podle jejich zprávy, která vyšla v Biochemical Journal, může ivermektin zabránit infekci oběma viry tím, že inhibuje transport virových proteinů do jádra cílových buněk - proces, který je kritický pro životní cyklus mnoha RNA virů.

Kromě HIV-1 a DENV bylo zjištěno, že ivermektin omezuje infekci i jinými virovými patogeny, jako je virus západního Nilu, virus venezuelské encefalitidy koní a virus chřipky. Kvůli těmto zprávám se Wagstaff a její tým rozhodli otestovat aktivitu ivermektinu proti Wuhanskému koronaviru.

Ivermektin může řídit replikaci koronaviru in vitro

Pro svůj experiment vědci infikovali buňky běžně používané pro experimenty s izolací virů (buňky Vero / hSLAM) izoláty SARS-CoV-2. Po dvou hodinách ošetřili infikované buňky ivermektinem. Analýza a kvantifikace virové RNA sklizené v různé době body odhalily, že ivermektin snížil množství virové RNA přítomné ve vzorku 24 hodin po ošetření. Po 48 hodinách vědci zjistili 99,8% snížení buněčné virové RNA, což potvrzuje, že antiparazitární lék může účinně zabíjet koronavirus.

Pro další testování účinnosti ivermektinu vědci provedli další experiment, který zahrnoval ošetření buněk infikovaných SARS-CoV-2 sériovými ředěními ivermektinu. Podobně jako jejich dřívější výsledky ivermektin významně snižoval virovou RNA ve všech testovaných koncentracích léčiva, aniž by byl toxický pro buňky. Tato zjištění dále upevňují roli ivermektinu jako silného inhibitoru SARS-CoV-2, který je, stejně jako HIV-1 a DENV, také RNA virus.

"Společně" tyto výsledky ukazují, že ivermektin má antivirový účinek proti klinickému izolátu SARS-CoV-2 in vitro, přičemž jediná dávka je schopna kontrolovat virovou replikaci v našem systému během 24–48 hodin, “uvedli vědci ve své zprávě. "Předpokládáme, že je to pravděpodobně inhibicí IMP [importin] a / B1 zprostředkovaného jaderného importu virových proteinů, jak je ukázáno u jiných RNA virů."

Na základě způsobu působení léku jsou vědci přesvědčeni, že by mohl pomoci snížit virovou zátěž, zabránit progresi COVID-19 a omezit přenos z člověka na člověka, pokud je podáván pacientům v raných fázích infekce. Následným kritickým krokem je podle nich další vyhodnocení přínosů léčby ivermektinem u pacientů s COVID-19 provedením klinických studií. Navrhli také prozkoumat režim dávkování s více přidáními, který napodobuje schválené použití tohoto léku u lidí.

Nejnovější aktualizace výzkumu koronavirů najdete na stránce Pandemic.news.

Zdroje:

Zpět

Proč chudý svět poráží ekonomické velmoci v šíření Covidu-19, ale hlavně v smrtnosti na něj

Ing. Zdeněk Rozehnal

Indie

Indie vyvinula sadu na domácí léčbu Covidu Ivermectinem za cca 2,65 dolaru.

Koncem roku 2020 měl indický stát Uttarpradéš - který distribuoval Ivermektin k domácí léčbě zdarma - v prosinci 2020 druhou nejnižší míru úmrtností v Indii a to 0,26 na 100 000 obyvatel. To je 7-krát méně, než má dnes Slovensko, které ovládlo na světě 1. příčku!

Nižší míru úmrtností měl jen indický stát Bihár se 128 miliony obyvatel, který také doporučuje Ivermectin.

Při dalším srovnání, s využitím včasné léčby hydroxychlorochinem (Plaquenil) a Ivermectinem, má hustě obydlená Indie, která má čtyřikrát více obyvatel než USA, ani ne polovinu úmrtí v souvislosti s onemocněním na koronavirus - více než osminásobně méně v přepočtu na obyvatele. Přitom úroveň indického zdravotnictví s tím americkým je těžko srovnatelná - počet lůžek na JIP, plícní ventilátory...

A Indie neporáží jen slabě si počínající USA a EU. Vyšší míry úmrtností než Indie má celkově 98 zemí.

Bangladéš

Tytéž výsledky platí pro sousední Bangladéš, jeden z nejhustěji osídlených států světa, kde lékaři na domácí léčbu také používají Ivermectin a mají dokonce ještě nižší míru úmrtností, která je řadí na 128. místo na světě.

Takové "vyspělé" Slovensko s Matovičem v čele, řízené Bruselem je v únoru 2021 ve smrtnosti v souvislosti s Covid-19 na smutném 1. místě na světě v přepočtu na obyvatele a Česko kousek za ním. Navíc Česko je zase světovým premiantem v nakažení Covidem. Co mají tyto dva státy společného, než jenom svojí společnou minulost a první místa na covidové "bedně"? Zoufalství politiků, diletantské řešení pandémie a následná neschopnost přesvědčit občany.

Afrika

Totéž se týká větší části Afriky. Zde je jasně protipólem Jihoafrická republika, která přebrala "zlaté standardy Západu", především diktát, korupci, lži a potírání přírodní léčby západní medicínou.

Afriku popisuji v tomto článku:

Jižní Amerika

Podobné výsledky jsou v Peru, Argentině, Brazílii a několika dalších zemích Jižní Ameriky, demonstrující účinnost Ivermectinu.

Dr. Kory, prosazující Ivermectin ve svém písemném svědectví pro výbor senátu USA například popsal, že:

"V Peru došlo k vrcholu úmrtí v době distribuce Ivermectinu, který země schválila pro léčbu onemocnění COVID-19 koncem jara 2020. Každý peruánský region byl po zavedení Ivermectinu svědkem rychlého a trvalého snížení jak počtu případů onemocnění, tak i úmrtí pacientů ".

USA - neskutečný vliv farmalobby - tisíce amerických doktorů je cenzurováno - více než 8násobná úmrtnost ve srovnání s Indií

Dr. Pierre Kory MD, specialista na plicní a akutní péči, který je také docentem medicíny v Aurora Medical Center v St. Luke v Milwaukee ve Wisconsinu, prosil členy Kongresu, aby se NIH, CDC a FDA podívali na „hory“ údajů, které on a jeho kolegové shromáždili o léku Ivermectin, který je již schválen FDA jako antiparazitický lék, a jejich úspěchy při léčbě pacientů s COVID-19.

 

Výsledkem "americké demokracie" je ten, že tento národ je jediný na světě, kterému klesá věk dožití (2016-2018). Google, Facebook - technologičtí giganti bez kontroly cenzurují celý svět, americké lékaře nevyjímaje.

Česko

Jeho poslanci schválili nařízení Bruselu - zákaz uvádění léčivých účinků na přírodních produktech, čeští výrobci dostávají pokuty např. za uvedení informace na přípravku, že česnek je přírodní antibiotikum.

Toto nařízení BRUSELU před Covidem je jen náhoda?

Prof. Beran zveřejňuje, že se uzdravil společně se synem z Covidu pomocí léku Isoprinosine. Tento lék je následně nasazen v několika domovech důchodců - smrtnost nulová. Babiš po setkání s ním veřejně prohlásí, že budou provedeny s Isoprinosinem klinické zkoušky. Sejde se komise a vyšumí... Tímto Babiš udělal strategickou chybu. Ale nelze se divit.

Babiš vyhledává a naslouchá pouze loajálním lidem a když nejsou dostatečně loajální, tak je vyhodí do koše a vytáhne někoho jiného, což utváří tu otřesnou personální politiku. Bohužel jsou tímto způsobem do politiky katapultováni lidi z ulice, kteří se tam chtějí jen za každou cenu udržet. Když jsem začínal, tak jsem měl pocit, že politická kultura spadla na dno, ale hluboce jsem se mýlil, to je ještě mnohem hlouběji.

Ivan Pilný, bývalý ministr financí za hnutí ANO

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 20 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života