Kapsaicin - chilli papričky - zdraví na mnoho způsobů - jistota hubnutí

28.03.2018 10:36

Ing.Zdeněk Rozehnal

V březnu 2018 jsem se vydal do jižního Thajska a pochopitelně jsem se setkal s chilli papričkami, respektive především s účinnou látkou kapsaicinem, která je obsažena v této zelenině. Mezi nejpálivější odrůdy patří Scotch Bonnet a Habanero. Všeobecně, čím tmavější červená barva, tím více kapsaicinu.

Chilli si dovolím zařadit mezi levné a velice účinné každodenní prostředky prevence zdraví - k betaglukanu (nejúčinnější imunomodulant) a melatoninu (hormon, elixír mládí, superantioxidant).

 

Každodenní prevence

betaglukan - melatonin - kapsaicin

 

Co kapsaicin nabízí?

Ideální váhu

Zkusil jsem v Thajsku jíst denně polévku s papričkami, odhaduji, cíleně jsem denně snědl v jídlech odhadem 2 papričky. Po návratu z Thajska, po 15 dnech reálných 4 kg dole.

Kapsaicin zrychluje metabolismus a rozpohybuje v těle proces nazývaný termogeneze - tělo začne produkovat více tepla, což je více vydané energie - úbytek tukových zásob. Kapsaicin také způsobuje dřívější pocit nasycenosti, potlačuje tzv. vlčí hlad.

Tento princip je vhodný i pro toho, kdo nechce cvičit, bude sedět na pohovce a místo chipsů se začne pravidelně živit chillim. Trošku zvláštní metoda, ale funguje.

Pokud tuto vlastnost chtějí využít ženy, nesnášející pálivost, jsou vhodné extrakty v kapslích, které uvádím níže. Nicméně, nevyužijí všechny účinky kapsaicinu.

Kapsaicinu je věnována další pozornost v případě léčby kloubních onemocnění,  využití u cév-cholesterolu, při lupénce a cukrovce. Kapsaicin také dokáže neutralizovat tzv. substanci P, což je neuropeptid vyvolávající v lidském těle zánětlivost.

Chilli papričky přivezl Kryštof Kolumbus jako náhradu drahého černého pepře. Tím udělal pro zdraví velice moc, protože černý pepř je karcinogenní. Je karcinogenitu potlačíte, pokud přidáte do stravy stejné množství nového koření.

Cévy - cholesterol

Kapsaicin snižuje hladinu triglyceridů a agregaci krevních destiček. Zvyšuje schopnost organimu rozpouštět fibrin, látku, která způsobuje tvorbu krevních sraženin. Má vliv na nižší tvoření cholesterolu v játrech, protože se podílí na zásadování těla a snižuje záněty v cévách.

Pokud rozmícháte lžičku chilli ve vlažné vodě a podáte okamžitě člověku s infarktem, infarkt okamžitě odezní. Národy pravidelně používající pálivé papričky mají podstatně méně infarktů, cévních mozkových příhod a plícních embólií.

Navíc za celých 15 dnů jsem si nevšiml thajce s kožním postižením. S velkou pravděpodobností chilli papričky zajišťují čistý trávicí trakt bez patogenů - ve střevu se tvoří až 70% imunity.

Nicméně se dá předpokládat, pokud chilli použije člověk s kožním onemocněním, tak se počáteční projevy zhorší.

Rakovina

Kapsaicin likviduje rakovinné buňky, ale zdravým neublíží. Studie zveřejněná v březnu 2006 v Cancer Research. „Kapsaicin způsobuje programovou smrt obou základních typů buněk při rakovině prostaty.“ Dávka účinná pro pokusná zvířata byla 400 mg kapsaicinu, třikrát týdně, což znamená jednu papričku denně.

Žaludeční vředy

Žaludeční vředy způsobuje baktérie Helicobakter pylori. Chilli papričky spolehlivě patogeny zabíjejí a to i baktérie, které nevědomky sníme v potravě. A to je asi důvod, proč se můžeme bezpečně stravovat na thajských tržištích.

Zánět dutin

S aplikací chilli se zánět dutin stane minulostí. Kapsaicin totiž nepřímo působí na hlen – podporuje odtok hlenu z nosních dutin a ulehčuje odkašlávání.

Diabetes

Přidávejte pravidelně jednu chilli papričku do jídla denně a sledujte reakci organismu. Měli byste začít hubnout, klesne vám hladina krevního cukru a je dokonce možné, že vám vysadí i léky.

Tvrdí australští vědci z Clinical Nutrition, kteří tuto informaci publikovali v roce 2006 v Amercian Journal. Kromě kapsaicinu, chilli obsahuje antioxidanty včetně vitamínu C a karotenoidy, což může rovněž přispět ke zlepšení regulace inzulínu. Vaše tělo bude potřebovat menší dávky inzulinu, a bude jej efektivněji využívat.

Nákup

Při nákupu sušených chilli papriček si vybírejte ty, se sytou barvou. Pamatujte na jedno zásadní pravidlo – pokud chilli paprička ztratí svoji barvu, ztratí svoji chuť, ztratí tím i svoji účinnost.

Neukládejte chilli papričky do igelitových pytlíků. Vede to k hromadění vlhkosti, což způsobuje kazivost. Čerstvé papričky mohou být zavěšeny na slunci, kde postupně uschnou. Po usušení z nich připravíte čerstvě mleté chilli, kdykoliv budete potřebovat.

Ideální je chilli papričky pěstovat. Je to krásný keřík.

Zpět

Chilliburner - kapsaicin kapsle

 

Chilliburner je přírodní přípravek z chilli papriček určený pro kontrolu váhy. Obsahuje vysoce koncentrovaný přírodní výtažek chilli papriček - kapsaicin - zpracovaný patentovanou technologií do mikrokapslí, kde účinná složka poskytuje uživateli maximální efekt kapsaicinu bez podráždění úst a trávicího traktu.

Chilli papričky obsahují látku zvanou kapsaicin. Ta je původcem tepla a pálení chilli papriček. V přípravku Chilliburner se uplatňuje 3násobný efekt kapsaicinů pro snížení hmotnosti. Kapsaicin je termogenní látka, která zrychluje metabolizmus a spaluje kalorie, spouští řetěz fyziologických jevů, které podporují spalování tuků (lipolýzu) a spouští "reflex nasycenosti", čímž snižuje chuť na další jídlo.

Chilliburner:

  • podporuje hubnutí,
  • zvyšuje výdej kalorií,
  • snižuje chuť do jídla,
  • spaluje tuk,
  • podporuje zdravé trávení,
  • podporuje pravidelné vyprazdňování,
  • podporuje metabolizmus,
  • bojuje s celulitidou,
  • zamezuje ukládání tuku.
 

Zkušenosti s produktem Chilliburner

S Express Diet i Chilliburner jsem byla naprosto spokojená. To co je prezentováno opravdu zafungovalo.Navíc připravované jídlo bylo opravdu chutné.

Tablety CHILLIBURNNER mě velmi pomohly, měla jsem v pase 102 cm, a teď mám 95 cm, beru už 3 měsíc a nadále je budu kupovat.

Chilliburner kupuji opakovaně a mám s ním dobré zkušenosti jak v případě kontroly váhy, tak i zvýšení vitality. Doporučuji.

Díky přípravku Chilliburner jsem zhubla 4 kg. Očekávala jsem o trochu více, nicméně po 1 měsíční pauze budu pokračovat dále. Upravil se mi mi díky Chillburneru metabolismus a celkově se cítím lépe.

Dobrý den, díky produktu Chilliburner jsem zhubla 4 kg. Očekávala jsem o trochu více, nicméně po 1 měsíční pauze budu pokračovat dále. Upravil se mi metabolismus a celkově se cítím lépe.

Musím říci, že s přípravkem Chilliburner jsem spokojena a určitě si objednám další. Produkt Maca jsem objednala pro svého manžela a je také spokojený. Skutečně funguje, napomáhá k dobré pohodě. Díky za vaše produkty.

S přípravkem Chilliburner jsem spokojená, nemám hlad ani chuť na sladké.

S vaším produktem Chilliburner PUSH-UP jsem byla velice spokojena, působil na mě výborně. Už jsem zkusila jiné produkty a nebyla jsem s nimi vůbec spokojena. Tak si produkt Chillibuner PUSH-UP u vás opět zakoupím. Je to nejlepší produkt.

S produktem Chilliburner jsem velice spokojena, cítím se lépe, shodila jsem několik kil a zmírnila se mi celulitida na hýždích a stehnech. Znovu si objednám, v kombinaci se cvičením pilates je to super.

Chiliburner jsem si od vaší firmy zakoupila již poněkolikáté. S jeho užíváním mám tudíž ty nejlepší zkušenosti, jinak bych se nevracela.

Produkt Chilliburner je velice dobrý, působí na tělo tak, že se cítíte mnohem lépe. Má to vliv na stolici, chodíte denně a taky na kg. Nejde to rychle, ale měsíčně u mně jdou 2 kg dolů. Také nemám moc chutě na sladké, doporučuji všem.

S produktem Chilliburner jsem spokojena.

Opakovaně objednáváme z vašeho obchodu Chilliburner a musíme říct, že jsme velmi spokojeni. Je mi 45 let a problémy s nadváhou mám. Prvně, když jsem jej zkusila, byla jsem nadšená, postupně ubývaly kila, omezila se chuť na sladké i subjektivně na přejídání, což byl můj problém hlavně večer. Samozřejmě je nutné trochu omezit tučnou a sladkou stravu, přidat víc pohybu. Užívám warfarin - zpočátku jsem se bála, aby mi užívání nepřineslo problémy, ale vzhledem k pravidelným odběrům je vše, jak má být, žádné potíže. Jak jsem již uvedla, s tímto výrobkem jsem velmi spokojená a budu jej dále dle potřeby užívat. Škoda, že jsem jej nevyzkoušela dřív, zbytečně jsem vyhodila dost peněz za různé léky a nápoje z lékáren. Efekt oproti chilliburneru minimální a hlavně rychle shodit, rychle nabrat. Na mé doporučení si jej objednala i známá, věk 58 let. Účinek neměl tak rychlý nástup jako u mě, ale po 3 měsících i ona začala subjektivně pociťovat úbytek hmotnosti. To potvrdila i váha, snížení chutě na sladké, takže je také spokojena. Bio Wellness masážní olej Orient si objednala dcera, krásně voní a zanechává hladkou provoněnou pokožku.

S produktem Chilliburner jsem byla velmi spokojena. Budu mít zájem si objednat další balení. Děkuji.

Chilliburner jsem si pořídila s tím, že není až tak drahý jako jiné produkty na hubnutí. Nejsem si zcela jistá, jestli mi nějak pomohl :o) Ale je fakt, že jsem měla menší chuť k jídlu a tím i na sladké, což v době vánoc bylo k nezaplacení. Nedá se říct, že bych nějak hubla, ale každopádně jsem v období vánočního hodování nepřibrala, což hodnotím maximálně pozitivně :o) Dokonce se mi malinko zlepšilo vyprazdňování, protože chození na pravidelnou stolici já neznala (většinou jdu až po Gutalaxu). Tak i tohle bych hodnotila kladně. Ano, celkově můžu říct, že mně mile překvapil výsledek. Chilliburner bych doporučila dál.

Chilliburner používám už čtvrt roku a jsem s ním spokojená. Nehoní mě mlsná a lépe zvládám záchvaty vlčího hladu, který díky lékům mívám. Navíc opravdu hubnu bez většího trápení. Spiron spray patří mezi moje stálice - jeho vůně mě opravdu uklidňuje a je mi velmi příjemná. Navíc dlouho ve vzduchu vydrží. Používám ho jak doma, tak v zaměstnání. Každý, kdo vejde do mé kanceláře, mě zpovídá, co to je a kde se to dá koupit.

Já jsem s produktem Chilliburner velice spokojená, za měsíc jsem shodila 3 kila a stále to jde dolu. Nemám chuť na jídlo ani na sladké a to dříve u mě nešlo bez sladkého být. Jinak, co jsem se dočetla ohledně nežadoucích učinků, tak musím dodat, že já z toho nic neměla. Moooc ho doporučuji :-)

S produktem Chilliburner jsem spokojena, jelikož mi upravil výměnu látek v těle a nemám již pocit nadmutosti. Děkuji.

Na tyto produkty jsem byla skeptická, ale po týdenním užívání přípravku Chilliburner musím opravdu potvrdit to, že mám menší chuť na sladké a co mě překvapilo nejvíc, mám pravidelnou stolici! To jsem dřív znala jen za pomoci projímadla! Jsem zatím na začátku a už teď vím, že to nebyly vyhozené peníze.

Produkt Chilliburner udělal dobrou službu, určitě si jej zase někdy objednám.

Chilliburner používám již 2. balení s efektem.

Po čtrnácti dnech užívání přípravku Chilliburner začal být zřetelný úbytek váhy, srovnala se peristaltika a nastala pravidelná stolice. Po měsíci užívání jsem shodil 5 kg. Po dvou měsících se stav usadil a nedochází k dalším změnám, proto jsem na 1 měsíc vysadil a poté začnu znovu užívat. Doufám, že po přestávce začne znovu padat váha. Na krátkodobou kúru mohu doporučit, ostatní uvidím po měsíční přestávce.

Chilliburner jsem užívala asi dva měsice a mám o 4 kg méně. Jsem spokojená.

Já jsem s produktem Chilliburner spokojena. Pomohl mně, pokračuju v něm již třetí měsíc a nejenom, že jsem shodila čtyři kg, ale cítím se i lépe.

Chilliburner tlumí chuť na sladké. S produktem teprve začínám, dodržuji k němu mírnou dietu, tak jsem zvědavá na výsledky.

Pro výrobek Chilliburner jsem se rozhodla, protože mám problémy chodit na wc, kolikrát jdu až po týdnu. Když jsme se dočetla, že pomáhá srovnat pravidelné chození na wc, tak jsem se rozhodla, že si ho koupím a vyzkouším ho. Chilliburner používám teprve týden a už se objevují první známky toho, že se mi pomalu začíná srovnávat chození na wc. Produkt se používá velmi dobře, bere se 30minut před snídaní, což není problém. Je to malý prášek, takže se dobře zapíjí. Rozhodně bych tento produkt doporučila.

Chilliburner tlumí chuť na sladké.

Chilliburner nemá rapidní, ale má zcela jistý účinek (ze 110 kg bylo již po třech týdnech 103 kg bez omezování stravy a zvýšené fyz. aktivity). Stačí jedna tableta na den, cena je přijatelná a zcela adekvátní k danému produktu. Užívání bez obtíží, ale s následky! - které jsou očekávané a tím je bezesporu úbytek váhy, aniž bych cokoli měnil v životosprávě.

S Chilliburnem jsem velmi spokojena.

Chilliburner zatím zkouším. Měla jsem dobrý pocit při seznámení, uvidím, jak to dopadne.

Chilliburner pomáhá, dobrá cena. Pociťuji změny, žádná velká chuť na jídlo ani na sladké, doporučuji výrobek ostatním.

Dobrý den, je pěkné, že zjišťujete účinek produktů, které prodáváte :-) S přípravkem Chilliburner + gel jsem spokojená, i když jsem nějak zvlášt nepocítila nějaké změny na těle, je ale příjemný hřejivý pocit gelu, určitě se celulitida nezhoršila a věřím, že při delším a pravidelnějším užívání by výsledky byly znát. S vitamíny Clinical Hair-Care na vlasy jsem spokojená, beru je už několik měsíců a vlasy se mi zlepšily a zhoustly, v užívání pokračuji dál a doufám v ještě lepší výsledek.

Dobrý den, v krátkosti odpověď na dané produkty, které jsem zakoupila ve Vašem obchodě. Hannasaki Fruit - ovocná čajová směs - chuťově výborný. Chilliburner 2x30 tbl. + Chillishape - gel na celulitidu - zabírá to, opravdu jak tablety, tak gel. Čínský perlový čaj Gunpowder - moc dobrý čaj. Hrnek s biogenerátorem - nevím, zda dává energii, jak se to píše, ale už ten pocit, že člověk sám pro sebe něco dělá. Mám ráda tento hrnek, dávám mu přednost od ostatních v kuchyni. Cítím se prostě relaxačně, když z něj piji. Váš stálý zákazník.

S produktem Chilliburner jsem spokojena a chodím i pravidelně na stolici.

Dobrý den, Bio Hořká čokoláda 70% s třtinovým cukrem - jako dárek potěšila a chutnala, oproti čokoládám, na které jsme zvyklí, příjemná změna. Čistý bílý čaj - výborná lahodná chuť, osvěžující. Černý čaj English Breakfast (plechovka) - výborně chutná, krásně vypadá. Černý čaj se zázvorem a medem - doporučujeme všem, kdo mají rádi zázvor a med. Chilliburner + Chillishape gel na celulitidu - tablety pomáhají s úpravou vyprazdňování, gel zabírá na příslušné partie, akorát poměrně dost pálí :-)

Dobrý den, Chilliburner jsem si zakoupila již 3x a výsledkem je 7 kg dole a pravidelná stolice, se kterou jsem měla do té doby problémy. Po pravidelném používání gelu je celulitida viditelně menší.

Jsem s výrobkem Chilliburner spokojená, pročišťují organismus a mám lepší spalování a nejlepší na tom je, že upravují stolici.

Dobrý deň, Chilliburner mi dopomohol schudnúť cca 2 kg a to vďaka lepšiemu tráveniu, takže som spokojná s jeho pôsobením, pekný deň.

Dobrý den, s produktem Chilliburner jsem spokojena, zrychluje metabolismus, mizí pocit nafouklého břicha. Není běžně dostupný v lékárnách.

Dobrý den, velice mě překvapil výrobek Chilliburner, protože má perfektní účinky na hubnutí i metabolismus.

Dobrý večer, nedávno jsem si ve vašem internetovém obchodě koupila tablety Chilliburner na podporu odbourávání tuku, a protože jsem s tímto výrobkem byla nadmíru spokojená, nákup jsem po měsíci zopakovala a uvažuji o dalším, opravdu ty tukové zásoby začaly ubývat a to mě velice těší, takže výrobek Chilliburner můžu určitě doporučit všem, kteří s tukem bojují.

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat. Váš přípravek Chilliburner beru již 4 měsíce a zatím jsem velmi spokojená, pomáhá mi nastartovat metabolismus. Spolu s mírnou dietou jsem již zhubla 6 kg.

Dobrý den, výrobek Chilliburner jsem zakoupila pro sebe a svojí sestru, využily jsme vaší akce a každá z nás využívala dvě balení. Za obě vám mohu sdělit, že jsme s výrobkem byly spokojené, užívaly jsme ho ráno před prvním jídlem a rozhodně má vliv na velmi dobré spalování a také se po prvních 10ti dnech snížila u obou chuť k jídlu.  Za nás mohu konstatovat, že tento přípravek není určitě bez významu. V případě, že bude na tento výrobek zase nějaká zvýhodněná akce, tak si ho určitě znovu koupíme.

Dobrý den, přípravek Chilliburner jsem poprvé vyzkoušela v období Vánoc. V té době, i když se snažím běžně jíst spíše zdravě a nepřejídat se, jsem v každém případě trochu polevila a určitě s jídlem více hřešila než běžně. Zároveň jsem tedy 2x denně brala uvedený přípravek a musím uznat, že váha v žádném případě nešla nahoru, spíše nepatrně dolů. Takže myslím, že mé očekávání splnil a navíc určitě částečně i omezuje chuť k jídlu, takže další jeho plus. Z toho důvodu jsem využila vaši akci 3 + 1 zdarma, i když jsem se o toto balení rozdělila s kamarádkou, která chce také přípravek vyzkoušet. Zatím jsem znovu nezačala  užívat, ale po předchozí zkušenosti věřím, že výsledek bude určitě stejný.

 

 

Kapsaicin: Pálivá jídla mohou zlepšit Vaše zdraví

Dr. Daniel Zagst

Může se to projevovat pocením, pocity pálení, zvýrazněním chuti určitých jídel, nebo také kombinací všech tří účinků. Pálivá jídla získávají svou vlastnost díky sloučenině kapsaicin. Ten se nachází v různých formách v jakémkoliv jídle nebo v zelenině, i když se zrovna neprojevuje nějakým „pálením“. Nový výzkum o účincích kapsaicinu na lidi nám odhalil mnoho jeho léčebných účinků, jež mohou kořeněná jídla vykazovat. Přidávání koření do vašich oblíbených jídel nejenže zlepšuje jejich chuť, ale možná i zlepšuje vaše zdraví.


Čím pálivější, tím lepší

Přestože chemická sloučenina kapsaicin je sama o sobě bez barvy i bez zápachu, bývá všeobecně spojována s pálivými paprikami. Právě ty totiž mohou obsahovat nejvyšší množství kapsaicinu, jež se v jídle vyskytuje v přírodní podobě. Jeho množství bývá definováno prostřednictvím tzv indexu Scoville, kdy čistý kapsaicin má hodnotu 16 000 000 jednotek. Ty nejpálivější papriky na světě dosahují ale pouze hodnot 1,5 – 1,6 miliónu Scoville, běžné odrůdy Jalapenos nebo kayenský pepř (tj. chilli papričky) mívají rozsah pouze mezi 8 000 až 50 000. Začátečníkům se doporučuje přecházet na kořeněná jídla postupně – začít malými dávkami a přidávat s postupující tolerancí – není ale nutné kazit jídla přidáváním příliš velkého množství koření.


Tlumí bolest

Chemická struktura kapsaicinu vyvolává dráždění zakončení nervů citlivých na bolest, takže po jeho požití nebo aplikaci na kůži se ozývá bolest nebo pálení. A přestože ve skutečnosti nenastalo žádné popálení, podrážděné neurony uvolňují neurotransmitery nazývané Substance P, které zajišťují přenos pocitu bolesti do mozku. Tento princip působení kapsaicinu se ukazuje být cenným v případech jeho použití jako přírodní prostředek proti bolesti. Spotřebovává se přitom mnoho Substance P a tak může docházet ke snížení signálů bolesti, vysílaných do mozku. Krémy s kapsaicinem jsou díky tomu velmi účinné pro úlevu od artritidy, bolesti svalů nebo nervových zakončení.


Zdravé řešení nadváhy

Aplikace kapsaicinu vyvolává přechodné zvyšování tělesné teploty a může dokonce tělo přepnout ze spalování sacharidů na spalování tuků. Je to také s největší pravděpodobností způsob, jak kayenský pepř napomáhá regulaci krevního cukru po jídle. Kapsaicin navíc i způsobuje, že se cítíte dříve nasycení a vede to ke snižování objemu snědeného jídla. Dietní změny pak nemusí být obtížné realizovat. Studie prováděná u myší prokázala, že jakmile se kapsaicin dostal do tenkého střeva, zvýšil se metabolismus tzv. hnědého tuku. Tento bývá spojován i se zvýšením energetického výdeje a s všeobecným ubýváním tuku v těle. Pro ty, kteří se chtějí zbavit tuku, může užívání kapsaicinu napomáhat jak ke kalorickým úbytkům, tak i ke zvyšování energetických výdajů.


A kromě toho zabíjí rakovinu!

Možná bude pro mnohé překvapující, že nejslibnější výzkum kapsaicinu se vztahuje na jeho protirakovinové vlastnosti. Nádory u rakoviny prostaty se smršťují až o 80%, pokud jsou vystaveny kapsaicinu. Jiná studie zase ukázala, že s kapsaicinem lze zničit buňky rakoviny plic nebo slinivky, aniž by se tím poškodily buňky okolních tkání. Mechanismus ničí rakovinové buňky tím, že aktivuje mitochondrie v buňkách k apoptóze, což je něco jako jejich sebevražda. Připravte se tedy na to, že v nadcházející dekádě se začnou objevovat další výsledky výzkumů, poukazujících na využití kapsaicinu pro prevenci a i v boji proti rakovině.


Okořeňte si svou večeři už dnes

Začněte tím, že se zastavíte u svého místního prodejce potravin a u něj si koupíte balíček čerstvého koření chilli (kayenského pepře). Abyste u většiny jídel vyvolali příjemnou pálivou příchuť, postačí přidávat jen pár špetek. Čím více budete dávku zvyšovat, tím větší teplo to ve Vás bude vyvolávat, aniž by se ale chuť Vašeho jídla nějak dál měnila. A když s příchodem chladného počasí budete často do jídel přidávat pálivé koření, ve Vaší "peci" bude neustále hořet a zabráníte tím i obvyklým zimním přírůstkům na váze.


Originál: https://www.naturalnews.com/037520_capsaicin_health_weight_control.html

 

k

 

 

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA

 

MUDr. Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

jako jediná obnovuje kloubní chrupavku

 

 

CELADRIN  BARNY´S

 

 

SANDŘIN PŘÍBĚH

ÚSPĚŠNÉ UZDRAVENÍ Z RAKOVINY

 

Sandra: Nikdy nezapomenu na ten POCIT BEZNADĚJE, STRACHU, co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná.

ČLÁNEK  ZDE

Se Sandrou hovořila: Mgr. Zuzana Švédová, Dis.

k

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

 

EXTRAKT           SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

 

ZDE ROSTE ČERVENÁ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY

 

 

 

 CORDYCEPS, extra silný

nejvyšší množství účinných látek

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

 

KAPSAICIN

 

 

OREGÁNO         ECHINACEA

garance: 70-80% Carvacrolu

Každé druhé české dítě trpí atopickým ekzémem !!!

v pořadu ČT Pološero září 2014 - Česko, odpadkový koš Evropy -  odkaz 

ČLÁNEK

 

 

MELATONIN

á 1,25 mg                    á 5 mg

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA