Neuvěřitelná Reishi: Houba nesmrtelnosti a duchovní energie

19.04.2021 18:55

Justina Ferman

Již více než 2 000 let je houba Reishi (latinsky: Ganoderma Lucidum, čínsky: Lingzhi) uctívána jako jedna z nejvyhledávanějších a nejsilnějších tonik v tradiční čínské medicíně, díky čemuž se stala jednou z nejstarších hub, o nichž bylo známo, že byla použita terapeuticky. Po přečtení některých poetičtějších a nadšenějších popisů této mimořádně vzácné houby (která byla sklízena až do doby téměř vyhynutí), které se nahromadily v průběhu staletí, by člověk mohl mít dojem, že Reishi není nic jiného než příslovečná fontána mládí; ale při pohledu na nadsázku existuje impozantní a rostoucí skupina vědeckých výzkumů, která mnoho z těchto legendárních tvrzení potvrzují a zdůvodňují. Navzdory nedostatečnému povědomí o účincích této houby ve Spojených státech a dalších západních zemích je Reishi nejznámějším bylinným přípravkem na planetě.

Ve skutečnosti bylo provedeno tolik výzkumů, které ověřovaly zázračné léčivé vlastnosti Reishi, že mnoho asijských (zejména čínských a japonských) lékařů je používá vedle nebo místo zavedených farmaceutických léčiv jako první linii léčby v klinické praxi, při léčbě notoricky obtížných autoimunitních onemocnění, jako je například rakovina [1, 2, 3, 4], AIDS a hepatitida [5, 6]. V současné době je v lékařských kruzích nejznámější díky svým silným protinádorovým, protirakovinovým, antibakteriálním, antivirovým a obecným imunitním stimulačním vlastnostem - ale to je jen špička ledovce toho, co je tato houba schopná.

Zdravotní přínosy houby duchovní energie: prodloužení života, hluboká relaxace a fyzické omlazení

Ve starověkých čínských lékařských textech byla Reishi hodnocena jako zvláště prospěšná pro nemocné, patřící do zvláštní třídy léčiv známých jako „tonizující byliny“. Jedná se o látky v nich považované za tak základní a důležité pro celkové zdraví, vitalitu a kvalitu života, že jsou předurčeny k tomu, aby se užívaly denně pro své četné výhody, jak nemocnými, tak i pro prevenci. Z asi 50 tonizujících bylin uznávaných v tradiční čínské medicíně je Reishi považována za jednu z nejposvátnějších a vysloužila si fantasticky znějící jména jako Houba nesmrtelnosti a Houba duchovní energie.

Je to pravděpodobně proto, že mnoho ctěných taoistů a mnichů již dlouho prohlašovalo, že Reishi je mocné „Shen tonikum“, což můžeme volně přeložit jako bylina, která „vyživuje ducha“. I když se jedná o tvrzení, která nelze vědou přímo ověřit, Reishi soustavně prokazuje schopnost hluboce uvolnit nervovou soustavu, uklidnit mysl a vyvolat stav uvolněného soustředění, pro což ji dlouhodobě oceňují duchovní založení lidé, meditující a ti, kteří chtějí zmírnit stres z každodenního života.

Rodné prostředí houby Reishi - pohoří Changbai v Číně

Když byla Reishi poprvé objevena v pohoří Changbai ve starověké Číně kolem roku 396 př.n.l., stala se rychle známou pro své silné účinky proti stárnutí a toto bylo jedno z jejich nejčasnějších známých použití - jako speciální tonikum pro císaře hledající nesmrtelnost. A zatímco mnoho lidí může rychle odmítnout takové příběhy a považovat je za vymyšlené, na druhé straně špičkový výzkum nyní dokazuje, že těchto tvrzení může být mnohem více, než se dříve předpokládalo.

Podle nedávných studií publikovaných v Neuropharmacology, Bioorganical and Medicinal Chemistry and The FASEB Journal [8, 9, 10], Reishi prokázala měřitelné antioxidační a život prodlužující vlastnosti, jakož i schopnost stimulovat aktivitu v mozkových neuronech.

Houba Reishi, stejně jako většina adaptogenních bylin, také podporuje a vyrovnává endokrinní a hormonální systémy v těle, které pravděpodobně souvisejí s jejími duchovně aktivujícími vlastnostmi. Hormony jsou „molekuly vědomí“ - silné biopeptidy, které ovládají náladu, vnímání, cykly spánku a bdění a naše vědomí reality. Účinky Reishi na hormonální systém jsou legendární. Její jemné, ale silné působení má vliv na stabilizaci mnoha žláz a orgánů těla především ve vyšším věku, což je ideální pro každodenní použití.

Houba Reishi také posiluje játra, která pomáhají při detoxikaci škodlivých toxinů a těžkých kovů z těla a mohou výrazně pomoci s alergiemi, ať už jde o potraviny nebo environmentální pyly a znečišťující látky. V čínské medicíně jsou játra z velké části zodpovědná také za naši náladu, takže každodenní užívání kvalitního doplňku stravy z Reishi také pomáhá podporovat pozitivní myšlení a snížit depresi a hněv, což jsou emoce spojené s játry v teorii tradiční čínské medicíny.

Druhy Reishi, jejich kvalita a použití

Neuvěřitelná popularita Reishi v Asii, spolu s rostoucím zájmem ve Spojených státech a v Evropě, vedla k tomu, že se objevil velký počet nových pěstitelů hub, s cílem vydělat na rostoucí poptávce, ale ne všichni mají především její kvalitu na paměti. Tím se mezi jednotlivými pěstiteli její kvalita velmi liší a z toho důvodu je nutné u přípravků z Reishi zjišťovat původ zdroje.

Pozor na přípravky z Reishi, které jsou vyrobeny z podřadných černých hub!

  • hledejte na obalu výrobku zdroj houby a množství účinných látek

Podle Rona Teeguardena, jednoho z předních světových odborníků na čínskou bylinnou medicínu, jsou červené a fialové druhy Reishi, i když je obtížnější je najít, obecně lepší než ostatní typy.

Poznamenává, že většina produktů na trhu je vyrobena z podřadných černých hub Reishi, proto je důležité hledat produkty využívající výše uvedené druhy!

Jak se dalo očekávat, organicky pěstovaná červená Reishi na dubových kůlech má vynikající kvalitu, jako volně rostoucí, jen s tím rozdílem, že je záměrně zasazena do jejich přirozeného prostředí, místo aby rostla spontánně. To jsou jedny z nejkvalitnějších hub Reishi, které jsou k dispozici. Předpokládá se, že obsahují nejvíce „shen“ tonika ze všech druhů na trhu.

Jednička mezi Reishi - Duanwood Red Reishi

Naprostá většina lékařů a vědců používá tzv. „Duanwood Red Reishi“ - s odkazem na druh dřeva, na kterém se houby pěstují - známou zejména pro zlepšení imunitně stimulujících vlastností a celkové potence a kvality života. Duanwood Reishi, pěstovaná bez chemikálií v nedotčených horských oblastech, je přirozeně organická díky přísným metodám pěstování a je lepší než naprostá většina ostatních produktů.

Houba Reishi skutečně obstála ve zkoušce času a zkoumání vědeckým výzkumem na vysoké úrovni, což je ve světě bylin vzácné a jasně svědčí o prospěšných účincích, které nabízí těm, kdo hledají větší zdraví a pohodu.

Stejně jako u každého nově užívaného rostlinného přípravku se doporučuje začít pomalu a postupně zvyšovat denní dávky, jakmile se seznámíte s jejími účinky na vaši mysl a tělo. Reishi je bezpečná i při dlouhodobém užívání.

Zdroj: conscious

Zpět

ZDE ROSTE

jednička mezi Reishi

DUANWOOD RED REISHI

organicky pěstována 10-12 měsíců na dubových kůlech zapuštěných v zemi

 video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan, která je zdrojem dovážených extraktů

V Česku jsou od roku 2015 v prodeji tři jedinečné extrakty z Duanwood Red Reishi -

EXTRAKT, SPÓR A TRITERPEN MAX

 174+ ZKUŠENOSTÍ

S EXTRAKTEM Z DUANWOOD REISHI

ZDE

(na konci stránky)

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

Jak si koupit houbový produkt, který Vám pomůže?

Jak si vybrat nejlepší přípravek z hub – jestliže jste někdy viděli a drželi v ruce například houbu chaga (rezavec šikmý) nebo reishi (lesklokorka lesklá), určitě jste si všimli, jak tvrdou, dřevnatou a vláknitou strukturu má. Chtělo by se vám zakousnout se do ní? Myslíte si, že by to pro vás bylo nějak prospěšné? Odpověď zní, že by vám to příliš neprospělo, pokud byste houbu nejprve nevystavili teplu – velkému množství tepla.

Již v dávných časech se z hub připravoval čaj, aby se koncentrovaly jejich prospěšné vlastnosti. Dá to totiž zdravý rozum, že než jíst ty tvrdé, nestravitelné houby celé, je lepší získat z nich účinné látky extrakcí. Jedinou vyjímku tvoří spór, který lze získat z Reishi, který má v řadě oblastí účinek vyšší než extrakt.

Díky moderní vědě a vylepšeným způsobům zpracování udělaly metody extrakce obrovský pokrok. Ale i když si dnes můžete hotové přípravky z hub koupit v bezprecedentní kvalitě, k dostání jsou také alternativy, které zdaleka tak dobré nejsou. Nyní tedy otevřeme Pandořinu skříňku a podíváme se, jak zvolit ty nejlepší přípravky z hub!

Potence na prvním místě (ale ne tahle…)

Myslím, že se všichni shodneme, že platit za doplněk stravy má smysl jen tehdy, když má terapeutickou potenci, to znamená, že je účinný. Přitom je rozšířen nesprávný názor, že účinné jsou všechny doplňky stravy, tedy i všechny přípravky z hub. Největším problémem, který se často přehlíží, je biologická dostupnost, tj. otázka, co člověk z přípravku skutečně dokáže vstřebat.

Tradičně se dřevnaté a tvrdé léčivé houby konzumovaly vždy ve formě vývaru – mnoho hodin se vařily. To je jednoduchá extrakce horkou vodou, která rozpustí buněčné stěny houby, tvořené chitinem. Důležité je ovšem provést ještě extrakci alkoholem, aby se rozpustily také významné sloučeniny obsažené v houbě, které jsou rozpustné v tucích. Dvojitá extrakce kombinuje extrakci horkou vodou s extrakcí alkoholem. Právě při jejím použití získáte za své peníze nejlepší produkt.

Z čeho je houbový přípravek vyroben?

Ne všechny „houby“ jsou si rovné. Používání slova „houba“ nikdo nereguluje, a některé firmy proto za přípravky z hub označují také své výrobky z podhoubí (mycelia). Podhoubí jsou vlastně jen „kořeny“ hub, které zpravidla rostou v půdě. Vsadím se, že do něčeho takového byste v lese ani nekousli! Nechte přírodu, aby odvedla svou práci a zkoncentrovala všechny kvalitní látky do hub, které vyrůstají nad zemí.

Volte přípravky, které jsou vyrobeny ze skutečných hub, z toho, čemu se říká plodnice. Dalším problémem výrobků z podhoubí je pomocná látka. Když se podhoubí pěstuje v rýži, lze k němu získat přístup jen tak, že se všechno dohromady semele. V důsledku toho hotový výrobek obsahuje přinejmenším 50 % rýžové mouky!

Dalším důležitým aspektem je způsob pěstování hub. Mnoho firmem pro maximalizaci výnosů volí rychlené způsoby pěstování. Například u Reishi jsou to rychlené tříměsíční houby pěstované v igelitových pytlích na substrátu z pilin.Takové houby mají malou účinnost. Nejúčinější druh ganodermy je Duanwood Red Reishi – pěstovaná 12 měsíců na dlouhých dubových kmenech.

Srovnání obsahu polysacharidů v produktech z extraktu z těla houby a produktech z mycelia

„Komplexní analýzy, které srovnávají plodnice reishi s přípravky z podhoubí reishi pěstovaného v obilných zrnech, ukazují na rozdíl v obsahu betaglukanů. Opravdové houby mají vysoký obsah beta-d-glukanů a velmi nízký obsah škrobu (vysoká kvalita), zatímco podhoubí pěstované na obilných zrnech obsahuje malé množství beta-D-glukanů a velké množství škrobu (nízká kvalita). Zdroj: Chilton, J., 2015. Nammex, Redefining medicinal mushrooms.“

Postupy extrakce

Nejběžnější a nejlevnější metodou extrakce je extrakce horkou vodou: při ní horká voda „rozpustí“ chitin a uvolní biologicky aktivní složky, které jsou rozpustné ve vodě. Nejvyšší výtěžnosti biologicky aktivních látek se dosáhne při použití vysoké teploty ve spojení s vysokým tlakem (99–189 ºC a tlak až 345 kilopascalů, aby se zamezilo rozpadu molekulární struktury biologicky aktivních složek). V případě sofistikovanějších přípravků z hub se jako druhý krok uplatní extrakce horkým etanolem. Jejím prostřednictvím se uvolní i látky nerozpustné ve vodě – použije-li se také tento krok, stanou se biologicky dostupnými prakticky všechny biologicky aktivní látky. To však nesmíme zaměňovat s alkoholovou tinkturou: když se do alkoholu pouze nasype houbový prášek, účinek nebude velký. Na rozdíl od celulózy (bylinné přípravky) se totiž chitin v alkoholu nerozkládá.

Tyto odborné znalosti většina spotřebitelů nemá. K dispozici je pouze etiketa s údaji o doplňku stravy a webová stránka nebo brožura plná propagačních tvrzení. Stručně řečeno: etiketě můžete věřit (přehánět nebo lhát se na ní ze zákona nesmí). Ve druhém případě jde ale převážně o marketingová tvrzení, která mohou být v různé míře pravdivá či nepravdivá.

Stoprocentně jisti, že jde o skutečný extrakt, si můžete být jen v případě, že etiketa obsahuje údaje jako „40 % polysacharidů“, „10 mg ergosterolu“ nebo „2 % kyseliny betulinové“. Obecná tvrzení typu „Obsahuje velké množství betaglukanů“, „Více než 200 fytonutrientů!“ či „Obsahuje PSP/PSK“ najdeme pouze na přípravcích, které nebyly vyrobeny extrakcí – na skutečných kvalitních extraktech jsou vždy uvedena přesná čísla. Jednak proto, že tam uvedena být mohou, ale také proto, že tak výrobky získávají jedinečný prodejní argument (USP). Přípravky z hub vyrobené jinak než extrakcí se velmi obtížně analyzují.

Opravdu extrakt?

Kromě toho může být použití výrazu „extrakt“ nebo „výtažek“ velmi zavádějící. Autentické extrakty z hub jsou obvykle výsledkem extrakce za použití rozpouštědla (horké vody, případně také horkého etanolu). Biologicky aktivní látky se uvolní, rozředí a koncentrují v rozpouštědle a následně se izolují.

Na našem trhu můžete najít více „extraktů“, na kterých bývá uvedeno například „extrakt 10:1“. Taková informace je zavádějící, protože v podstatě označuje zmenšení množství či objemu usušením nebo zkoncentrováním. 

Bez upřesnění obsahu biologicky aktivních látek, který je popsán výše, ji nelze považovat za údaj o síle/účinnosti přípravku

Prokázaná účinnost

Pokud chcete vědět, co za své peníze dostáváte, potřebujete standardizovaný obsah účinných látek. U výtažků z léčivých hub by mělo být na výrobku uvedeno, že obsahuje alespoň 40% polysacharidů. Ale nezapomeňte také, že ani nejvyšší účinnost nepomůže, když užíváte jen podprahové dávky. Abyste dosáhli terapeutických účinků, musíte houbu konzumovat v dostatečném množství. Z tradičních způsobů použití i vědeckých poznatků vyplývá, že optimální velikost dávky je 500–1500 mg (platí pro produkty obsahující minimálně 40% polysacharidů).

Většina firem přípravky z hub dodává v kapslích, při jejichž výrobě je nutné používat plniva a antiadhezivní látky kvůli správnému fungování výrobních zařízení. Tyto nežádoucí dodatečné složky se nepřidávají v zájmu spotřebitele, ale kvůli strojům. Plnit kapsle bez pomocných látek je časově náročnější a dražší, ale dostanete tak 100% čistý extrakt. Pro vaše zdraví je tedy důležité volit produkty bez přídavných plnidel.

V tomto konkrétním případě můžeme konstatovat, že např. 10:1 znamená, že jde jednoduše o usušenou houbu rozdrcenou na prášek: houby bývají přibližně z 90 % tvořeny vodou, takže dokonale usušená houba se zmenší na 10 % své původní hmotnosti. Podobný údaj o síle najdeme na všech bylinných tinkturách, ale houby nejsou byliny a na rozdíl od sušených bylin se nerozpouštějí v alkoholu ani studené vodě.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze