Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021

19.03.2021 15:03

Ing. Zdeněk Rozehnal, Oldřich Rolinek

S nárůstem lidí zaměřených na zlepšení jejich zdraví a kondice, dramaticky vzrostlo užívání doplňků stravy. Průmysl doplňků stravy v roce 2020  zaznamenal nejvyšší růst jejich prodejů za více než 2 desetiletí, s nárůstem o 12,1%.

Je vidět, že tato trajektorie pokračuje i v roce 2021, přičemž stále více lidí chce podpořit své zdraví prostřednictvím doplňků stravy. Na co je zaměřena pozornost.

Zde je 7 nejdůležitějších trendů v oblasti vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2020 - 2021

1. Stres SOS

Rok 2020 byl naplněn stresujícími událostmi měnícími život, které vedly k nárůstu problémů s duševním zdravím a stresu ve všech věkových skupinách (1, 2, 3, 4).

Výsledkem je, že se mnoho lidí obrací k doplňkům stravy na podporu svého duševního zdraví. Zpráva společnosti Coherent Market Insights předpokládá v příštích 6 letech růst na trhu s doplňky stravy, podporujících mozek a duševní zdraví nejméně o 8,5%.

Očekává se, že hořčík, vitamíny skupiny B, L-theanin, melatonin, kozlík lékařský, heřmánek a kanabidiol (CBD) se stanou ještě populárnějšími, protože jsou spojeny s lepším spánkem a nižší úrovní stresu a úzkosti (5, 6, 7, 8, 9).

Zvláště rostlinné adaptogeny nabyly v popularitě, protože mohou podporovat stresovou reakci těla. Zejména ashwagandha a rhodiola jsou oblíbené ajurvédské byliny, které mohou snižovat úzkost, hladinu kortizolu a mírnit depresivní příznaky (10, 11, 12).

Vzhledem k jejich dobré účinnosti je potřeba brát v potaz, pokud již užíváte léky k léčbě deprese, úzkosti nebo jiných duševních chorob.

Více:

2. Význam imunity

Pandemie COVID-19 nás většinu lidí naučila upřednostňovat svoje zdraví. Právě v oblasti imunity došlo k 50% nárůstu prodejů u spotřebitelů, kteří hledají doplňky stravy podporujících imunitu.

Jedná se o doplňky stravy, které obsahují složky, jako je zinek, selen, vitamíny skupiny B, vitamíny C a D, stejně jako alternativní zdravotní přípravky, jako je kurkumin, bezinka, echinacea, astragalus (Kozinec) a zázvor.

Zároveň součástí tohoto trendu se stávají stále více extrakty z léčivých hub, především z reishi, čagy, cordycepsu, hericia, shiitake, hlívy ústřičné a coriolusu, které se v tradiční čínské medicíně používají k posílení imunitního systému staletí (13, 14).

Očekává se, že průmysl léčivých hub stoupne do roku 2026 na hodnotu 261,8 milionů dolarů.

Tomuto nezabrání ani nařízení "Bruselu", který zakázal uvádět na přírodních přípravcích léčivé účinky. Navíc stále více lidí chápe v souvislosti s kausou Covid-19 prioritní roli imunitního systému.

3. Podpora krásy

Očekávejte, že doplňky stravy týkající se péče o pleť v letošním roce významně porostou. Na jedné straně to bude stále kopeček kolagenu v smoothie nebo špetka kurkumy na salátu, ale léčba kůže zevnitř bude dále narůstat a stane se prioritou.

Podle Googlu Ads vzrostly dotazy na vyhledávání kolagenu od března 2020 do prosince 2020 o 33%, což prokazuje, že existuje zvýšený zájem o krásu jako podsekci odvětví doplňků stravy.

Mezi nejlepší složky na podporu krásy patří kolagenové peptidy, vitamín C, omega-3, kyselina hyaluronová, ceramidy a směsi zeleného čaje a zeleniny bohaté na antioxidanty.

Zejména strava bohatá na kolagenové peptidy, vitamin C a omegu-3 je spojena s lepším zdravím pokožky a menšími známkami stárnutí, jako jsou vrásky a jemné linky (15, 16).

Navzdory své popularitě neočekávejte, že tyto doplňky stravy kompenzují špatnou péči o pleť a životní styl. Klíčem ke zdravé pokožce je kvalitní spánek, pravidelné cvičení, výživná strava, s co nejmenším množstvím euroéček a duševní pohoda (17, 18, 19).

4. Vitamin D

Vitamin D je nadále v čele jako nejlepší živina pro celkové zdraví. Hraje klíčovou roli v imunitě, duševní pohodě, zdraví kostí a kůže a při ochraně před chronickými chorobami (20, 21, 22).

Zejména v roce 2020 se tento vitamín dostal do popředí, protože různé studie spojovaly nízké hladiny vitamínu D se zvýšeným rizikem komplikací v souvislosti s Covid-19 (23, 24, 25).

Zatímco vaše pokožka přirozeně produkuje vitamin D, když je vystavena slunci, přehnané obavy z ultrafialového (UV) záření (falešné informace mainstreamu ve prospěch výrobců škodlivých opalovacích přípravků) a regionální omezení slunečního záření vedly mnoho spotřebitelů k doplňování vitaminu D.

V našem klimatickém pásmu je proto doporučeno pravidelné užívání vitamínu D od září do dubna.

Předpokládá se, že se trh s vitamínem D do roku 2025 naroste nejméně o 7,2%.

5. Příjemnější zážitky z doplňků stravy

Spotřebitelé hledají pohodlné a příjemnější zážitky s doplňky stravy, které budou zahrnovat přesun od tradičních chemických pilulek. Obzvláště ochucené gumovité vitamíny pro lidi všech věkových skupin budou i nadále růst v popularitě.

Spotřebitelé navíc mohou očekávat, že společnosti poskytnou různé možnosti konzumace dalších doplňkových produktů. Například kolagenové peptidy se začínají nabízet jako prášky, ochucené nápoje, kapsle a žvýkačky.

Vzhledem k tomu, že doplňky stravy jsou nyní považovány za součást zdravého životního stylu, bude se od výrobců očekávat, že budou vytvářet produkty, které bezproblémově zapadnou do vaší každodenní rutiny.

6. Důvěryhodné společnosti

Spotřebitelé, kteří se orientují na zdraví, mají stále větší znalosti o svých vlastních zdravotních potřebách. Současně je unavují zavádějící nebo nepravdivá tvrzení o zdraví, což vedlo k nárůstu nedůvěry ve farmaceutický průmysl, zvláště u mladé generace.

Vzhledem k tomu, že 59% lidí uvádí, že za značku, které důvěřují, rádi zaplatí více, se od společností očekává, že budou ohledně svých produktů transparentní a upřímní a zveřejní na obalech výrobků nejen přesné složení, ale také jejich účinnost, bezpečnost a biologickou využitelnost organismem.

Společnosti by také měly nést větší odpovědnost za výzkum přírodních přípravků a tím zajistit, že jejich zdravotní tvrzení budou podpořeny. Pokud nebudou ochotny, měl by tuto roli převzít stát, protože na prvním místě je zdraví národa, což také znamená více pohody a nižší výdaje na zdravotnictví. A mnoho dalších benefitů.

Nedůvěra veřejnosti vůči farmaceutickým firmám stoupla po jejich “taktice”, když se o přírodních přípravcích masově zmiňovaly, že mají malou nebo žádnou vědeckou podporu

A v tom jim zdatně sekunduje zkorumpovaný mainstream. Zvláštní kapitolou jsou technologičtí giganti. Ukázkou je Facebook.

Když jsme chtěli propagovat tento článek na Facebooku 23.3.2021, tak byl zamítnut, aniž by sdělili tito NADBOZI, posluhovači farmaceutických firem, který doplněk stravy jim vadí. Asi vitamín D.

Mimochodem článek "Porovnání americké a ruské vakcíny..." byl schválen, ale po 3 dnech zakázán s tím, že se nesmí propagovat prodej vakcín na Covid-19. Holt americký Absurdistán. Děkujeme, ale nechceme.

Američané jsou jediným národem na světě, u kterých se v období 2016-2018 snížil věk dožití.

Koho by napadlo, že po roce 1989 budeme žít v polototalitě! Ale americko - bruselské. ZATÍM. Nacistické pozadí "BRUSELSKÉ EU".

7. Výživa zvířat

Díky tomu, že se jednotlivci stále více stávají odborníky na přírodní látky, které jejich tělo potřebuje, dbají také na to, aby i jejich rodinní příslušníci naplňovali své nutriční potřeby - včetně svých domácích mazlíčků.

Mezi nejrychleji rostoucí kategorie pro domácí mazlíčky patří doplňky stravy a výrobky pro zvířata v zájmovým chovech, které zmírňují úzkost, léčí kožní problémy a zlepšují zdraví střev.

Future Market Insights předpovídá, že trh doplňků stravy pro domácí mazlíčky dosáhne do konce roku 2021 hodnoty 3,78 miliard dolarů.

Závěr

  • V roce 2021 byste měli očekávat několik změn v odvětví vitamínů a dalších doplňků stravy.
  • Po pandemii, která změnila život, můžeme očekávat více společností, které se budou orientovat na výrobu doplňků stravy pro výživu mysli i těla a také transparentnější informace o složkách, které budou používat.
  • Můžeme se těšit na to, že snad dojde na pozitivní změny v odvětví doplňků stravy směrem k ucelenějšímu přístupu založenému na důkazech. Otázkou je, jak tomu budou bránit nadnárodní farmaceutické koncerny, protože na doplňcích stravy se nevydělá zdaleka tolik jako na patentovaných chemických lécích, které Vás uléčí.
  • "BRUSEL" s nacistickými kořeny v podrůčí farmakorporací by měl v první řadě přehodnotit nesmyslný zákaz uvádění léčivých účinků na přírodních přípravcích.
Zpět

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky