Rakytník řešetlákový

Ing.Zdeněk Rozehnal

Rakytník řešetlákový patří mezi rostliny s nejvyšší výživovou hodnotou na světě. Plody rakytníku mají jedinečné složení a podle chemických analýz jsou jedním z nejlepších samostatným zdrojem přirozeného seskupení více jak 190 látek.

Ty obsahují 10 různých vitamínů, 18 aminokyslein, 24 minerálů a stopových prvků. Mají také vysoký obsah mono- a polynenasycených mastných kyselin (omega 3, 6, 7 a 9) a fytosteroly.

Je to vysoký zdroj vitamínů C, E a několika dalších tokoferolů, beta karotenu, a dalších přibližně 40 karotenoidů, flavonoidů, organických kyselin, fytoncidů a tříslovin. V plodech se nachází všechny vitamíny skupiny B, přičemž na některých biotopech je obsah vitamínu B12 (prostřednictvím činnosti speciálních symbiotických baktérií) stejný, jako v játrech. Prostě Rakytník má jedinečné složení.

Jedinečná palmitoolejová kyselina

Vyjímečně užitečnou složkou rakytníkového oleje je v přírodě se velmi zřídkavě vyskytující, mononenasycená mastná kyselina ze skupiny omega 7 - palmitoolejová kyselina. V 100% rakytníkovém oleji tvoří 32 až 43%, v ostatních známých přírodních olejích se téměř nevyskytuje.

Přítomnost této mastné kyseliny v rakytníkovém oleji, jako i obsah dalších bioaktivních látek, výrazně ovlivňuje zdravou kůži a mukózní membrány (vnitřní vrstvy dýchacího, trávícího a urogenitálního traktu). Sliznice  trávicí soustavy produkuje hlen, kterým se chrání před agresivními vlivy (chemické léky, především cytostatika, alkohol, kofein, nikotin, trávicí šťávy, stres, baktérie Helicobakter pylori). Pokud jsou tyto vlivy příliš silné, naruší se stěna trávicí trubice, a vzniknou vředy.

Neléčené vředy způsobují množství komplikací, a mohou se zvrhnout v rakovinu žaludku. Rakytníkový olej chrání, zrychluje opravu poškozeného epiteliálního tkaniva a obnovuje mukózní vrstvu žaludku a dvanácterníku. To znamená, že působí nejen preventivně, ale dokonce se úspěšně používá i při léčbě vředových onemocnění trávicího systému a při infekcích urogenitálního systému.

Ukázalo se, že kyselina palmitoolejová je nesmírně užitečná i při snižování rizika a zlepšení stavu srdečně-cévních a mozkově-cévních onemocnění, a při ochraně před těmito diagnózami.

Jak pomáhá Rakytník řešetlákový při léčbě rakoviny?

Kouření, pití alkoholu, účinky znečištěného životního prostředí, UV záření, stres, radiace, ale i normální látková přeměna, podněcují tvorbu volných radikálů na povrchu pokožky, jako i uvnitř těla.

Volné radikály jsou velmi  jednoduché sloučeniny kyslíku, ve kterých kyslíkové molekuly nabývají jeden nepárový elektron na svém vnějším orbitě. Tím se přeměňují na volné radikály, které agresivně útočí na všechny okolní molekuly v buňce. Jsou velmi nestabilní, a po dobu svého krátkého života se snaží najít molekulu, které by mohli vzít chybějící elektron, a spárovat jej se svým nespárovaným elektronem. Jimi napadené molekuly potom oxidují, strukturálně se poškozují, dokonce se přemění na látky pro organismus toxické, a to může vést ke vzniku rakoviny.

Rakytník řešetlákový - užívání

Rakytníkový olej obsahuje velmi účinný kokteil antioxidantů. Proto je jeho užívání vhodné nejen pro prevenci, ale i jako podpůrný prostředek při léčení rakoviny. Velký boom způsobil Rakytník v USA, kde byly zaznamenány pozitivní výsledky například při léčbě rakoviny děložního čípku.

Chemoterapie a radioterapie

Využití rakytníku je vhodné i po dobu chemo a radioterapie, protože zmírňuje některé nepříznivé důsledky. Vedlejší účinky chemoterapie jsou způsobené tím, že chemoterapeutika napadají i zdravé buňky, respektive proces jejich dělení. Nejčastěji jsou postiženy krevní buňky, vlasové folikuly, reprodukční buňky a buňky trávicího traktu.

Rakytníkový olej pomáhá i při rekonvalescenci po chemo a radioterapii tím, že zvyšuje imunitu, úspěšně regeneruje hematologické změny, a přináší rychlejší regeneraci zdravých buněk po vysokých dávkách těchto druhů léčby.

Způsoby užívání

Rakytníkový olej se užívá vnitřně, i navenek. Kvůli dosažení maximálního efektu, je vhodné spojit vnitřní a vnější užívání. Vnitřně (jako preventivní dávka) se doporučuje 15 kapek denně během jídla.

Dávkování

Léčebná dávka se liší případ od případu. Obvykle jde o dávku 15 kapek 3 až 4krát denně. Nejlepší je, užívat olej přímo. Ti, kteří cítí nahořklou chuť oleje, mohou si jej přidat do jogurtu, kefíru nebo kyselého mléka.

V případě poškození pokožky se aplikuje zevně - jako olejový obklad. Olej se nanáší na kůži, kterou jsme předtím očistili od poškozené tkáně, a pak ji přikrýváme bohatě navrstvenou gázou, kterou vyměňujeme každý den. Léčba trvá tak dlouho, dokud se rána nezahojí.

Další důležité léčivé účinky

Rakytníkový olej se používá také k výplachům ústní dutiny a krku, a také jako složka pleťových a vlasových masek. Kromě vředových, kožních onemocnění, či jeho užívání během chemoterapie a radioterapie, se doporučuje pacientům s aterosklerózou, u kterých je zvýšené nebezpečí vzniku trombózy resp. těm, kteří  trombózu již prodělali - aby se ochránili před jejím návratem (zastavuje totiž tvorbu trombů).

Rakytník má antidepresivní a antistresové účinky. Napomáhá vylučování škodlivých látek z těla, rozpouští hleny, podporuje léčbu plicních, ledvinových a jaterních onemocnění. Je vhodnou alternativou při léčbě rakoviny, cukrovky, srdečních chorob a kožních chorob. Působí jako biogenní (pro život důležitý) stimulátor, celkově posiluje organismus a zlepšuje mentální čilost

Zkušenosti s produktem

Se všemi těmito produkty jsem velmi spokojena. Meruňkový olej a olej z růže používám místo pleťových krémů a mají výrazný regenerační účinek. Rakytníkový olej jsem používala proti virovým a bakteriálním infekcím horních cest dýchacích a zdá se, že se osvědčil.

Rakytníkový olej byl moc fajn - používala jsem ho na obličej - snažím se omezit krémy.

Již je tomu víc než rok, co nakupuji ve vašem internetovém obchodě a vždy jsem spokojen. Aloe vera Premium mne mile překvapila svou jemnou travnatou chutí, téměř bez zákalu, nazval bych to spíše ušlechtilou sedlinou. Po čtyřlitrové kúře jsem se cítil velmi dobře, co se zažívání týče a přímo v moči bylo patrné okem, jak se tělo po působení Aloe vera čistí. Během dvou týdnů se zregulovalo vyprazdňování stolice a také jsem měl příjemný pocit v žaludku, něco jako lehké pohlazení. Rakytníkový olej byl vysoce kvalitní, firma Saloos si pro jeho prodej vybrala kvalitního a kvalifikovaného prostředníka - vás. Uvítal bych i větší výběr ve škále olejových extraktů Saloos. Také jsem u vás nedávno zakoupil Cannol - konopný olej - a ten překonal všechna má očekávání. Velejemná textura, slabě oříšková vůně, dojem, že jde o sofistikovaný produkt výborně se vstřebávající. Pěstím si tímto olejem ruce a aplikuji i vlasové olejové zábaly. Opět i zde oceňuji mimořádnou kvalitu. Nechci přehánět, ale mnou dosud koupené zboží jakéhokoliv druhu u vás si ode mne, jako od koncového uživatele, nezaslouží sebemenší výtku. Váš internetový obchod se mi stal dobrým výběrem při péči o moje zdraví. Nakoupil jsem toho od vás už více a vždy jsem, prozatím, připraven jen chválit a doporučovat svým známým. Také ceny a promptní dodávka jsou vaší velkou devizou. Ptejte se kdykoliv, těší mne, že se staráte a zajímáte o postřehy vašich spotřebitelů.

Děkuji, jsem spokojena s oběma výrobky - Rakytníkovým olejem a Diamond zubní pastou.

S produkty Rakytník řešetlákový - 100% šťáva, 100% Rakytníkový olej - kapky a Rakytníkový olej (olejový extrakt) jsem byl velmi spokojený a mohu ho všem ostatním jenom doporučit.

Bio Rakytníkový olej je příjemný a skutečně pomáhá.

Olej ze sibiřské jedle bělokoré a Rakytníkový olej používám několik let a jsem maximálně spokojen. Už několik let nevím, co je to doktor, chřipka a podobné prakticky neznám.

Ráda u vás nakupuji, mám ráda přírodní produkty. Je mi 54 let, ve věku, kdy nastaly změny, které jsem v životě neměla. Suchá kůže na hlavě, více mi vypadávaly vlasy, kožní mi řekla, že je to mírná dermatitida, hormonální změna. Z Rakytníkového oleje si dělám zábaly i 2x týdně. Ještě jsem si u vás koupila Regevit, dobírám první krabičku, trochu se to zlepšilo, tak asi si objednám ještě jednu dávku. Karité rakytníkový balzám používám místo krému. Žádné jiné krémy nepoužívám a jsem velice spokojená. Pupalkový olej užívám vnitřně. Vaše výrobky mám ráda a nakupuji jenom u vás.

Na dotaz ohledně spokojenosti s produkty Koenzym Q10 s hořčíkem a Rakytníkový olej odpovídám, že mi opravdu pomáhají. Cítím se lépe, nepociťuji stres ani potíže s kolísavým srdečním tlakem. Podarovala jsem i moji tchýni, měla velmi vysoký tlak, byla unavená a měla neobvyklé bolesti vzhledem k jejímu celoživotnímu dobrému zdraví. I ona se cítí velmi dobře a obě budeme všechny produkty nadále používat.

Rakytníkový olej jsem použila na dovolené. Byla jsem lehce spálená od sluníčka, ale mazala jsem se celý týden a byla jsem jsem v pohodě. Žádné spáleniny. Mazala jsem i dceru, která je blondýnka a ta byla v úplné pohodě. Tatínkovi jsem brala Allegru, měl velký třes v rukách, nemohl se ani pořádně najíst. Teď má menší třes a řekla bych, že má i větší chutě k jídlu. Určitě si zase přípravky objednám.

Oleje kupujeme od této značky velmi často a jsme spokojeni.

S výrobky Bio Rakytníkový olej (olejový extrakt) 50 ml a HemoStop Micron+ jsem spokojená.

Rakytníkový olej používám jako kúru na vlasy.

Rakytníkový olej ihned účikuje, téměř okamžité zlepšení. Dobrý produkt.

Dobrý den, tyto výrobky si zakupuji pravidelně. U vás oceňuji příjemnou cenu, protože zejména olejíčky Saloos jsou v kamenných obchodech dražší. Syrovátku piji každý den, upravila mi trávení a nahrazuje mi mléko, na které mám ve svém věku mírnou alergii. Balzám Devatero kvítí používá má dcera, je sportovec a občas jí bolí hlava nebo za krkem a balzám jí ulevuje. Arnikový olejíček používá na namožené svalstvo a rakytníkový olej je v podstatě všelék na všechny defekty kůže. Pokud máte nějaká suchá místa na kůži, počínající vrásky nebo drobná poranění, stačí parkrát natřít a vetšinou problém ustoupí.

Dobrý den, v poslední době jsem si navykla na využívání olejů a to velmi všestraně, v podsatě na všechyn části těla. Začala jsem obličejem, na tělo používáme Body fit nebo Maratonec po sportovním výkonu. Rakytníkový olej používám na obličej, ale i po holení. Na obličej teď ale budu preferovat a objednám Bio Lemon tea tree...moc příjemně, relaxačně voní a má velmi praktické a příjemné dávkování a balení. U rakytníkového oleje se mi nedařilo udržovat v čistotě okolí, ve kterém mám uložen olej, vždy alespoň malinko unikne. Což se v případě Lemonu neděje. Koupelový olej Cubeba používám do vany, má opravdu nádhernou vůni a je velmi relaxační, někdy jej používám i jako vůni na tělo :)

Dobrý den, rakytníkový olej mi velice vyhovuje. Používám ho na velice suchou kůži. A vnoučka tímto olejem také mažu, jelikož se mu udělala nějaká vyrážka, zřejmě to bylo po nějakém prášku. Ale po namazání rakytníovým olejem vyrážka zmizela. Dále ho používám na suché lokty, jak člověk sedí za stolem a je opřený, tak má drsnou kůži na lokti. Tak to je zatím vše. S produktem jsem spokojená. Přeji mnoho spokojených zákazníků.

Rakytníkový olej používám na snížení tlaku a osvědčil se.

Dobrý den, s výrobky, které jsem si u Vás objednala jsem spokojená. Rakytníkový olej jsem používala jako doplněk pro léčbu ekzému a musím říct, že s úspěchem. Jediná méně příjemná věc je, že rakytník barví, takže je třeba s tím počítat. Mandlový olej jsem použila ke stejnému účelu. Je jemný, nebarví a je dobře snášen.

Dobrý  den! Rakytníkový olej v tobolkách i extrakt z rakytníkového oleje jsou na pokožku hojivým balzámem. Rakytníkový olej pomáhá při kožních problémech i při hojení. Úspěch má i při léčbě lupénky! Nakupuji proto i pro své přátele, kterým se také osvědčil.

Dobrý den, Denní krém s rakytníkem je lehký, příjemně voní, netvoří mastný film, dobře se vsákne. Pokožka je jasná a sametová. Vitamín B17 - Apricarc užívá můj manžel společně s několika jinými podpůrnými potravinovými doplňky při léčbě rakoviny hrtanu. Zdá se, že společně ještě s radioterapií a chemoterapií je léčba úspěšná. Oficiální výsledky však teprve budou. Kelp beru již dlouhodobě na místo léků a jsem velice spokojená - paní doktorka ani netuší, že jsem léky vyměnila za Kelp. Bio Rakytníkový olej používal také manžel na popáleniny na krku způsobené radioterapíí. Pokožka se krásně udržovala a kromě začervenání zůstávala celistvá a bez jizev. Přeji krásný slunečný den.

Rakytníkový olej (olejový extrakt) (břicho, záda, ruce) - bezkonkurenčně nejlepší, na rukou lupénka zmizela, břicho mám skoro bez ní a na zádech se drží jen ty nejúpornější fleky

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky