V běžných přípravcích proti akné byl nalezen karcinogenní benzen

- Pixabay

Barbora Nová

 • Podle zprávy z 6. března 2024 bylo zjištěno, že topické přípravky proti akné obsahují benzen, chemickou látku způsobující rakovinu.
 • Testovací společnost říká, že zjistila, že produkty proti akné obsahující benzoylperoxid mohou produkovat vysoké hladiny benzenu, když jsou vystaveny vyšším teplotám.
 • Benzen je karcinogen první skupiny, podobně jako azbest nebo olovo.

Vědci zjistili, že mnoho topických přípravků proti akné obsahuje benzen, bezbarvou tekutou chemickou látku, která může zvýšit riziko rakoviny (1).

Testovací společnost Valisure zjistila, že produkty proti akné, které obsahují benzoylperoxid, mohou produkovat vysoké hladiny benzenu, když jsou vystaveny vyšším teplotám (2).

K tomu může dojít, když jsou produkty uchovávány například v horkém autě nebo skladovány v koupelně, když je spuštěna třeba teplá sprcha.

Benzoylperoxid je neuvěřitelně běžný v produktech na obličej, které se zaměřují na akné a tyto produkty běžně koupíte v drogériích.

Co je benzen?

Benzen je karcinogen skupiny jedna, podobně jako azbest a olovo, což znamená, že existuje dostatek důkazů k závěru, že tato chemikálie může způsobit rakovinu (3).

Na základě svých zjištění společnost Valisure podala 5. března 2024 občanskou petici, ve které požádala Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), aby produkty dále prošetřil a zvážil jejich stažení z trhu (4).

„Bez benzoylperoxidu je k dispozici mnoho přípravků na akné. Pokud je pacient dostatečně znepokojen, pak určitě hledejte alternativu,“ logicky doporučuje dr. Christopher G. Bunick, MD, PhD, docent dermatologie na Yale School of Medicine a dermatolog Yale Medicine.

Jaká jsou zdravotní rizika používání produktů péče o pleť s benzenem?

Trvalé vystavení i nízkým hladinám benzenu bylo přímo spojeno s rakovinou u lidí.

Někteří vědci se domnívají, že neexistuje žádné množství benzenu, které by bylo považováno za bezpečné, a že jakékoli množství může potenciálně zvýšit riziko rakoviny (5, 6).

Podle American Cancer Society nalezla Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) důkazy, že expozice benzenu může způsobit akutní myeloidní leukémii a je dále spojena s akutní lymfocytární leukémií, chronickou lymfocytární leukémií, mnohočetným myelomem a non-Hodgkinovým lymfomem (7).

V současné době úřad FDA zakazuje používání benzenu v léčivých přípravcích, pokud jeho přítomnost není nevyhnutelná - v takovém případě nesmí jeho koncentrace překročit 2 ppm.

Podle dr. Bunicka existují omezené důkazy o tom, zda a jak konkrétně mohou produkty péče o pleť kontaminované benzenem vést k rakovině.

"Málo pozornosti bylo věnováno zdravotním rizikům a následkům expozice benzenu z produktů osobní péče o pokožku a léků," uvedl.

Nedávný výzkum ve Velké Británii však zjistil, že nízká úroveň expozice benzenu v prostředí zvyšuje riziko úmrtí, srdečních onemocnění a různých druhů rakoviny (8).

Riziko je spojeno s dlouhodobým užíváním a okamžité, krátkodobé účinky na zdraví jsou hlášeny jen zřídka.

"Je zapotřebí více epidemiologických studií, ale tato zpráva vyvolává dostatek zdravotních obav, že problém benzenu musí brát vážně regulační orgány a výrobci," uvedl dr. Bunick.

Jak uchovávat a používat přípravky na akné s benzoylperoxidem

Podle dr. Bunicka je již více než 100 let známo, že benzoylperoxid se může rozkládat na benzen, přičemž všší teploty tento proces urychlují.

V jednom z testovacích experimentů společnosti Valisure, při skladování jednoho běžně používaného produktu proti akné při teplotě 70 °C – což je zhruba teplota auta zaparkovaného na letním slunci – po dobu téměř 17 hodin produkovaly hladiny benzenu 1270krát vyšší než prahová hodnota stanovená Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA) souvisí se zvýšeným rizikem rakoviny při dlouhodobé inhalační expozici (9).

Další test, ve kterém byly produkty proti akné skladovány při 40 °C – což je zhruba teplota horké koupelny – koncentrace benzenu dosáhla čtyřnásobku prahu EPA pro zvýšené riziko rakoviny při dlouhodobém vdechování benzenu.

Uvedený účinek nebyl podle zprávy pozorován u přípravků proti akné, které nebyly vyrobeny s benzoylperoxidem, včetně těch, které obsahují kyselinu salicylovou nebo adapalen.

Všechny produkty péče o pleť vyrobené s benzoylperoxidem, které byly uloženy v autě nebo koupelně, by měly být zlikvidovány, doporučuje dr. Bunick.

"V současné době neexistuje osvědčený způsob, jak stabilizovat nebo skladovat produkty obsahující benzoylperoxid. To znamená, že nízké teploty mohou zpomalit rozklad benzoylperoxidu na benzen," dále uvedl.

Tedy v současné době je nejlepší střední cestou pro pacienty, kteří si přejí pokračovat v používání benzoylperoxidových přípravků, jejich trvalé uchovávání v chladničce.

Závěr

Vědci zjistili, že mnoho oblíbených produktů proti akné vyrobených s benzoylperoxidem může produkovat vysoké hladiny benzenu, když jsou vystaveny vysokým teplotám. 

Benzen je známý lidský karcinogen a odborníci na zdraví nabádají lidi, aby zvolili bezpečnější alternativy nebo skladovali své produkty proti akné v chladném prostředí, jako je lednička, dokud nebude více důkazů o spojení mezi produkty proti akné a rakovinou.

Poloha akné na tváři může prozradit co máte v těle nemocného

- Pixabay

Obecně platí, že se lidé obracejí na medicínu, když čelí nějakým zdravotním problémům. Nicméně konvenční léčebné a diagnostické postupy ne vždy přinesou efektivní výsledky.

V mnoha případech se alternativní medicína ukázala být v léčbě různých zdravotních problémů úspěšnější než ta konvenční. Lidé na celém světě propagují všelijaké léčebné metody jako bylinářství, akupunktura, jóga, ayurvéda a mnoho dalších.

I když je dobré chodit na preventivní lékařské prohlídky, potenciální zdravotní problémy můžete také diagnostikovat s pomocí alternativních metod.

Diagnostika podle akné v obličeji

Následující metodou si můžete diagnostikovat potenciální zdravotní problémy a to jednoduše na základě polohy akné na obličeji. Budete potřebovat jen zrcadlo, abyste zjistili, zda máte na obličeji nějaké akné nebo vyrážky. Pak určíte přesnou polohu a podíváte na obrázek níže, který naznačuje daná místa.

Pozice akné na obličeji může odhalit někdy i překvapivý druh zdravotního problému, který máte, a o kterém jste dosud ani netušili.

1. problém s konečníkem

2. problém s tračníkem (část tlustého střeva)

3. problém s játry

4. problém se střevy

5. problém s klesající částí tlustého střeva

6. problém s levou nadledvinkou

7. problém s pánví levé ledviny

8. problém s horní částí levé ledviny

9. problém s levým lalokem jater

10. problém se žlučníkem

11. problém s levou částí příčného tračníku

12. problém se slinivkou

13. problém se žlučí a jaterními kanálky

14. problém s levou ledvinou

15. srdeční patologie

16. problém s močovou trubicí na levé ledvině

17. problém s levým lalokem jater

18. porucha levé mléčné žlázy

19. problém s levými plícemi

20. poruchy srdce

21. problém s průduškami na levé straně

22. problém s bránicí

23. problém s malým zakřívením žaludku

24. problém s dvanácterníkem

25. problém s levou nadledvinkou

26. problém s levým tříslem

27. problém s levým vaječníkem u žen a levým varletem u mužů

28. porucha levé mléčné žlázy

29. problém se sakroiliakálním kloubem

30. porucha levé ledviny

31. problém s velkým zakřivením žaludku

32. problém s levým vaječníkům u žen a levým lalokem prostaty varlat u mužů

33. problém s močovým měchýřem

34. problém s levou ledvinou

35. onemocnění slinivky břišní

36. problém s levým lalokem štítné žlázy

37. problém s levou močovou trubicí

38. problém se svěračem v žaludku

39. poruchy dělohy a laloků prostaty

40. porucha pravé mléčné žlázy

41. problém se svěračem v žaludku

42. porucha pravé močové trubice

43. problém se žlučníkem

44. problém s pravým lalokem štítné žlázy

45. problém s ledvinami

46. porucha pravého vaječníku u žen a pravého laloku prostaty mužů

47. problém s malým zakřivením žaludku

48. problémy s pravou ledvinou

49. problém s pravým vaječníkům u žen a s pravým varletem u mužů

50. porucha kyčelních lymfatických systémů

Ženy nemilují vrásky

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Přirozený proces stárnutí způsobuje u každého člověka vznik vrásek, zejména na částech těla, které jsou vystaveny slunci, jako je obličej, krk, ruce a předloktí.

Co způsobuje vrásky

U většiny lidí se vrásky objevují mezi 40. a 50. rokem života, kdy pokožka ztrácí vlhkost a tloušťku. S přibývajícím věkem je pokožka přirozeně slabší, méně hydratovaná a méně pružná, což způsobuje vznik vrásek.

Mezi další příčiny patří:

 • vystavování se ultrafialovému (UV) záření, především slunečnímu světlu
 • kouření
 • mžourání, úsměv, mračení se
 • nedostatek spánku
 • znečištění
 • stres
 • nadměrné používání kosmetiky
 • špatná strava
 • genetika

Předpokládá se, že největší příčinou je vystavení se slunečnímu záření, zejména u lidí se světlou pletí. Studie z roku 2013 zjistila, že 80% stárnutí pleti je způsobeno sluncem (1).

Vrásky může částečně způsobovat také kouření a nevyvážená strava.

Volně prodejné pleťové krémy obsahující retinoidy odvozené od vitaminu A, antioxidanty a bílkovinu zvanou kolagen mohou redukovat jemné vrásky a vyrovnávat strukturu a barvu pleti.

Než vyhledáte lékařské ošetření, možná budete chtít vyzkoušet domácí prostředky, z nichž některé vědecky prokázaly, že zlepšují vzhled vrásek.

Typy vrásek

Obecně lze říci, že existují dva hlavní typy vrásek.

Dynamické vrásky

Vznikají v důsledku opakovaných pohybů obličeje. Pokud například často špulíte rty kolem brčka, mohou se vám vytvořit vrásky na rtech.

Statické vrásky

Vznikají v důsledku ztráty pružnosti a vlivem gravitace. Vrásky, které přicházejí s podbradkem, jsou statické.

Přírodní přípravky na vrásky, které fungují

Existuje spousta jednoduchých domácích prostředků, které mohou pomoci předcházet vráskám.

Aloe vera

Aloe vera má řadu léčivých vlastností. Starší studie z roku 2009 potvrzuje, že každodenní užívání doplňku stravy s gelem z aloe vera výrazně snížilo výskyt vrásek již za 90 dní (2).

Ve studii z roku 2015 vědci zjistili, že aplikace gelu z aloe na pokožku výrazně snižuje výskyt vrásek a také dodává kolagen a hydrataci (3).

Banánová maska

Banány obsahují přírodní oleje a vitaminy, které mohou podpořit zdraví pleti.

Odborníci doporučují nanášet na pleť banánovou pastu:

 • Čtvrtku banánu rozmačkejte, dokud nevznikne hladká pasta.
 • Naneste tenkou vrstvu banánové pasty na pleť.
 • Nechte ji působit 15 až 20 minut a poté ji opláchněte teplou vodou.

Superpotraviny

Potraviny bohaté na zdraví prospěšné živiny se často označují jako "superpotraviny". Existuje mnoho superpotravin, které zřejmě zabraňují vzniku vrásek a posilují celkové zdraví.

Výzkum z roku 2019, který zkoumal stravu starších nizozemských mužů a žen, zjistil, že muži se zdravými stravovacími návyky měli méně vrásek. Ve stejné studii měly ženy, které jedly více ovoce, méně vrásek než ty, které jedly více masa a pochutin (4).

Mnohé superpotraviny, jako například ty z následujícího seznamu, mohou pomáhat snižovat výskyt vrásek:

 • artyčoky
 • avokádo
 • semínka chia
 • skořice
 • vaječné bílky
 • zázvor
 • miso
 • ovesné vločky
 • losos
 • sardinky
 • sladké brambory
 • rajčata
 • vlašské ořechy

Vaječné bílky

I když vaječné bílky mohou přispět k malému zlepšení vzhledu pokožky, tenká membrána, která odděluje bílek od skořápky, je účinnější.

Ve studii z roku 2016 vedlo používání krému vyrobeného z vaječné membrány k výraznému snížení hloubky vrásek a zvýšení produkce kolagenu, díky němuž je pleť hladší a pružnější (5).

Lidé, kteří jsou na vejce alergičtí, by se však měli jejich používání k léčbě vrásek vyhnout.

Esenciální oleje

Aplikace malého množství esenciálních olejů smíchaných s nosným olejem na vrásky může pomoci při jejich redukci. Esenciální oleje se často aplikují ve specifických kombinacích, které pokožku hojí, aniž by způsobovaly podráždění, pokud jsou zředěny nosným olejem.

Mezi nosné oleje patří např:

 • mandlový olej
 • frakcionovaný kokosový olej
 • arganový olej
 • pupalkový olej

Následují některé esenciální oleje, které mohou pomoci zlepšit vzhled vrásek, pokud se používají v různých kombinacích s nosným olejem:

 • arganový
 • mrkvová semínka
 • šalvěj muškátová
 • kadidlo
 • pelargonie
 • hroznové semínko
 • helichrysum
 • jojoba
 • levandule
 • granátové jablko
 • růže
 • rozmarýn
 • santalové dřevo
 • ylang ylang

Někteří lidé jsou citliví na éterické oleje, které jsou vysoce koncentrované. Před použitím esenciálního oleje proveďte náplasťový test:

 • Naneste malé množství na vnitřní stranu zápěstí a počkejte 24 hodin.
 • Po 24 hodinách zkontrolujte, zda se neobjevily známky podráždění.
 • Pokud se u vás objeví zarudnutí, pálení nebo štípání, nepoužívejte jej.

Při aplikaci esenciálních olejů vždy používejte nosný olej.

Než začnete esenciální oleje používat, je důležité poradit se s odborníkem a nezapomeňte prozkoumat kvalitu výrobků dané značky. Před vyzkoušením nového esenciálního oleje vždy proveďte náplasťový test a každý esenciální olej zřeďte s nosným olejem, aby vám nespálil pokožku.

Masáž

Mnoho žen se obrací k masáži, aby předešly vzniku vrásek a zmírnilo jejich výskyt. Používání ručního masážního přístroje na obličej může ve skutečnosti pomoci předcházet vráskám tím, že zvyšuje množství bílkovin, které udržují pokožku hladkou.

Stejné účinky na pleť může mít i každodenní 3 až 5minutová masáž obličeje prováděná prsty. Může také snížit stres, který je častou příčinou vzniku vrásek.

Mnoho masážních salonů nabízí masáže obličeje. Doma si můžete masáž obličeje provádět sami, a to tak, že budete prsty silně tlačit na obě strany obličeje a pohybovat jimi krouživými pohyby.

Malá studie z roku 2017 to potvrzuje. Účastníci po dobu 8 týdnů používali na obličej a krk přístroj proti stárnutí, který stimuloval masáž spolu s krémem. Účinky krému se při použití s masáží obličeje zvýšily. Bylo pozorováno zlepšení vrásek, povadlosti a struktury pleti (6).

Olivový olej

Výzkum potvrzuje, že konzumace olivového oleje může chránit pokožku před vznikem dalších vrásek. Olivový olej a jeho vedlejší produkty, jako jsou stonky a listy, obsahují sloučeniny, které mohou zvýšit hladinu kolagenu v pokožce.

Ve starší studii z roku 2001 se zjistilo, že lidé, kteří jedli stravu bohatou na olivový olej, byli méně náchylní k tvorbě vrásek než lidé, kteří jedli stravu s vyšším obsahem masa, mléčných výrobků a másla (7).

Vědci také zjistili, že podobný ochranný účinek proti vráskám může mít i zelenina, jako je brokolice, rajčata a luštěniny, jako je čočka a fazole.

Všechny tyto potraviny mohou být součástí vyvážené stravy, takže jejich konzumace je pro většinu lidí bezpečná. Buďte však obezřetní a čtěte etikety, pokud máte nějaké potravinové alergie.

Lokální aplikace vitaminu C

Vitamin C je antioxidant, který pomáhá vytvářet kolagen v pokožce. Přirozeně se nachází v mnoha druzích ovoce a zeleniny, například v šípcích, chilli papričkách, guavě a kapustě.

Aplikace lokálního gelu s obsahem vitaminu C může pomoci zlepšit vzhled vrásek a dalších známek poškození pokožky sluncem.

V malé studii z roku 2008 si 10 lidí aplikovalo na jednu stranu obličeje gel s vitaminem C a na druhou stranu gel bez dalších složek. Všichni účastníci studie vykazovali na straně obličeje ošetřené gelem s vitaminem C méně vrásek a známek poškození způsobených sluncem. Gel s vitaminem C hydratoval pokožku, zvýšil tvorbu kolagenu a snížil zánět (8).

Minerály

Stejně jako vitaminy jsou i minerály mikroživiny, které se nacházejí v potravinách a které tělo potřebuje v malém množství. V pokožce minerály pomáhají filtrovat sluneční záření, podporují hojení a zabraňují poškození.

Zinek a selen jsou dva minerály, které jsou pro zdraví pokožky obzvláště důležité. Používání lokálního krému s obsahem zinku a selenu může blokovat část UV záření, což pomáhá chránit pokožku před poškozením sluncem, které způsobuje vrásky.

Stejné ochranné účinky mohou mít i doplňky stravy obsahující selen. Pokud se však stravujete zdravě, je pravděpodobné, že zinku a selenu máte dostatek.

Zinek se nachází v:

 • ústřicích
 • fazolích
 • mandlích
 • ovesných vločkách
 • hrachu
 • sýru

Mezi potraviny s vyšším obsahem selenu patří:

 • slunečnicová semínka
 • jogurt
 • špenát
 • ovesné vločky
 • banány

Příliš mnoho zinku a selenu může poškodit vaše zdraví, proto se před přidáním doplňků stravy poraďte s odborníkem.

Probiotika a jogurt

Výzkum ukazuje, že pravidelná konzumace probiotik, která jsou obsažena například v jogurtech nebo se prodávají jako doplňky stravy, může snížit výskyt vrásek a celkově zlepšit zdraví pokožky.

Ve studii na zvířatech z roku 2013 se zjistilo, že starší myši, které byly krmeny probiotickým jogurtem, měly zdravější kůži a srst než myši, kterým jogurt podáván nebyl. Ve studiích na lidech si vědci všimli, že aplikace probiotik na kůži pomáhá posílit její odolnost vůči stresovým faktorům, jako je sluneční záření (9).

Povlaky na polštáře z hedvábí nebo s oxidem měďnatým

Prevence a snížení výskytu vrásek může být stejně snadná jako výběr správného povlaku na polštář.

Hedvábí obsahuje proteiny a je hypoalergenní, takže je šetrné k pokožce. Povlak na polštář s oxidem měďnatým může redukovat jemné vrásky na pokožce.

Lékařské ošetření

Pokud vás znepokojuje vzhled vaší kůže, možná budete chtít navštívit lékaře, který se specializuje na kožní onemocnění (dermatologa), aby vás dále ošetřil.

Dermatolog vaši kůži vizuálně vyšetří. Pravděpodobně vám položí otázky týkající se vašeho zdraví a životních návyků, například času stráveného na slunci a toho, zda kouříte.

Mezi ošetření, která může dermatolog doporučit v případě vrásek, např. patří:

 • retinoidy s vitamínem A na předpis
 • lokální antioxidanty a kolagen na předpis
 • volně prodejné krémy proti vráskám
 • laserový resurfacing pleti
 • ošetření světelným zdrojem a radiofrekvencí
 • chemický peeling
 • dermabraze nebo mikrodermabrazi
 • botox
 • výplně měkkých tkání (dermální)
 • techniky vypínání pleti, jako je ulterapie
 • chirurgický lifting obličeje

Prevence vrásek

I když ošetření vrásek může zlepšit vzhled vaší pleti, nejlepším způsobem, jak se vráskám vyhnout, je chránit pleť před sluncem. Omezte dobu, kterou trávíte venku, když svítí slunce, noste ochranný oděv, například klobouk a dlouhé rukávy, a denně se přiměřeně natírejte opalovacím krémem.

Vzhled vaší pokožky ovlivňuje také životní styl. Pravidelně na pokožku nanášejte hydratační krém, který ji pomáhá udržovat hydratovanou. Vyvarujte se kouření, které může pokožku vysušovat a způsobovat vrásky. Dodržujte vyváženou stravu bohatou na čerstvé ovoce a zeleninu a chudou na průmyslově zpracované potraviny.

Závěr

Vrásky jsou sice přirozenou součástí procesu stárnutí, ale existuje mnoho způsobů, jak jim předcházet a omezit jejich výskyt. Než se vydáte k odborníkovi, můžete vyzkoušet některé domácí prostředky proti vráskám.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života