Zdravotní přínosy houby Čaga

- Pixabay

Barbora Nová

Houby chaga mohou být dobré pro posílení imunitního systému, boj proti rakovině a snížení cholesterolu. Tuto houbu nabitou antioxidanty můžete konzumovat jako čaj nebo doplněk stravy.

Houby čaga se na Sibiři a dalších částech Asie používají po staletí jako lék na posílení imunity a zlepšení celkového zdraví (1).

Přestože je houba chaga nevzhledná, získává si v západním světě popularitu pro své potenciální zdravotní přínosy.

A co víc, šálek čaje z čagy je nabitý antioxidanty.

Konzumace této speciální houby však může přinášet určitá rizika.

Následují možnosti použití, výhody a potenciální vedlejší účinky houby chaga.

Co je houba Čaga?

Houba čaga (Inonotus obliquus) je druh houby, který roste hlavně na kůře bříz v chladném podnebí, jako je Sibiř, Rusko, Severní Evropa, Korea, severní Kanada a Aljaška.

Čaga je známá i pod jinými názvy, například černá hmota, polypor rakoviny břízy, škvárový kužel a sterilní kuželová hniloba kmene (břízy).

Čaga vytváří dřevnatý výrůstek neboli šišku, která vypadá podobně jako hromádka spáleného dřevěného uhlí - je velká zhruba 25-38 cm. Uvnitř je však vidět měkké jádro oranžové barvy.

Po staletí se čaga používá jako tradiční lék v Rusku a dalších severoevropských zemích, především k posílení imunity a celkového zdraví.

Používá se také k léčbě cukrovky, některých druhů rakoviny a srdečních chorob (1).

Tradičně se chaga strouhala na jemný prášek a vařila jako bylinný čaj.

V současné době je k dispozici nejen jako čaj, ale také jako doplněk stravy ve formě prášku nebo kapslí s jejím extraktem, který je nejúčinnější. Čaj může obsahovat chagu samostatně nebo v kombinaci s jinými houbami, jako je cordyceps.

Předpokládá se, že užívání čagy s teplou nebo studenou vodou uvolňuje její léčivé vlastnosti. Nicméně nejúčinnější je certifikovaný dvojitý extrakt v alkoholu a vodě.

Má nízký obsah kalorií, velmi vysoký obsah vlákniny a je nabitá antioxidanty (2).

Shrnutí:

  • Chaga houba je houba, která roste především na břízách v chladném podnebí. Vzhledem podobným pálenému dřevěnému uhlí se po staletí sklízí jako tradiční lék.

Potenciální zdravotní přínosy houby čaga

Ačkoli výzkum probíhá, některé vědecké studie potvrzují, že extrakt z houby chaga může poskytnout určité zdravotní výhody.

Čaga posiluje váš imunitní systém a bojuje proti zánětu

Zánět je přirozená reakce vašeho imunitního systému, která může chránit před nemocemi. Dlouhodobý zánět je však spojen se stavy, jako je srdeční onemocnění a revmatoidní artritida (3).

Studie potvrzují, že extrakt z čagy může pozitivně ovlivnit imunitu snížením dlouhodobého zánětu a bojem proti škodlivým bakteriím a virům.

Podporou tvorby prospěšných cytokinů – specializovaných proteinů, které regulují imunitní systém – chaga stimuluje bílé krvinky, které jsou nezbytné pro boj se škodlivými bakteriemi nebo viry (4, 5).

V důsledku toho může tato houba účinně pomáhat v boji proti infekcím – od drobných nachlazení až po vážná onemocnění.

Kromě toho další studie ukazují, že čaga zabraňuje produkci škodlivých cytokinů, které spouštějí zánět a jsou spojeny s onemocněním (4, 6).

Například ve studii na myších extrakt z čagy snížil zánět a poškození střev inhibicí zánětlivých cytokinů (7).

Čaga předchází a bojuje proti rakovině

Několik studií ukazuje, že čaga může zabránit a zpomalit růst rakoviny (8).

Ve studii na myších s rakovinou vedly doplňky stravy s extraktem z houby chaga k 60% snížení velikosti nádoru (9).

V laboratorní studii extrakt z čagy zabránil růstu rakoviny v lidských jaterních buňkách. Podobné výsledky byly pozorovány u rakovinných buněk plic, prsu, prostaty a tlustého střeva (10, 11, 12, 13).

Má se za to, že protirakovinný účinek čagy je částečně způsoben jejím vysokým obsahem antioxidantů, které chrání buňky před poškozením volnými radikály (14).

Čaga zejména obsahuje antioxidant triterpen. Studie ukazují, že velmi koncentrovaný triterpenový extrakt (20 %) může pomoci zabíjet rakovinné buňky (14).

Čaga snižuje krevní cukr

Několik studií spojuje houbu chaga se snížením hladiny cukru v krvi. Proto může pomoci při léčbě cukrovky (15, 16).

Studie u obézních diabetických myší zjistila, že extrakt z čagy snižuje hladinu cukru v krvi a inzulínovou rezistenci ve srovnání s diabetickými myšmi, které doplněk nedostávaly (17).

V jiné studii na diabetických myších vedly doplňky stravy z chagy k 31% snížení hladiny cukru v krvi během tří týdnů (16).

Podobné výsledky byly pozorovány i v jiných studiích (18).

Čaga snižuje cholesterol

Výtažek z čagy může také prospět hladině cholesterolu a snížit riziko srdečních onemocnění.

V osmitýdenní studii na potkanech s vysokým cholesterolem extrakt z čagy snížil „špatný“ LDL cholesterol, celkový cholesterol a triglyceridy a zároveň zvýšil hladiny antioxidantů (19).

Podobné studie přinesly stejné výsledky a zjistily, že – kromě snížení „špatného“ LDL cholesterolu – chaga zvyšuje „dobrý“ HDL cholesterol (16, 17).

Vědci se domnívají, že antioxidanty přítomné v čaze jsou zodpovědné za její účinky na cholesterol.

Shrnutí:

  • Studie zjistily, že extrakt z čagy může posílit imunitu, předcházet chronickým zánětům, bojovat proti rakovině, snižovat hladinu cukru v krvi a snižovat cholesterol.

Bezpečnost a vedlejší účinky houby čaga

Čaga je obecně dobře snášena. Nicméně chaga může interagovat s některými běžnými léky.

Například chaga by mohla představovat riziko pro lidi na inzulínu nebo pro lidi s cukrovkou kvůli svému vlivu na hladinu cukru v krvi. Proto je nutná konzultace s lékařem, protože čaga snižuje krevní cukr.

Čaga také obsahuje protein, který může zabránit srážení krve. Proto, pokud užíváte léky na ředění krve, máte poruchu krvácení nebo se připravujete na operaci, poraďte se se svým lékařem, než začnete používat doplňky stravy s houbou chaga (20).

Ačkoli výzkumy ukazují, že čaga může pomoci snížit zánět, může také způsobit, že se váš imunitní systém stane aktivnějším. Lidé s autoimunitními chorobami by proto měli před užitím chagy konzultovat zdravotní stav s odborníkem.

A konečně, nezapomeňte si koupit doplňky stravy z houby čaga z renomovaných zdrojů, nejlépe dvojitý extrakt (v alkoholu a ve vodě) s Certifiátem, ve kterém je uvedeno množství polysacharidů a triterpenoidů.

Shrnutí:

  • Nežádoucí vedlejší účinky se mohou objevit, pokud máte poruchu krvácení nebo autoimunitní onemocnění a užíváte léky na ředění krve.

Závěr

Po staletí lidé používají houby chaga k léčebným účelům, protože je tato houba plná antioxidantů a je k dispozici ve formě čaje nebo doplňků stravy.

Její extrakty může bojovat proti rakovině a zlepšit imunitu, chronické záněty, hladinu krevního cukru a cholesterolu.

Pokud máte zájem vyzkoušet čaj nebo doplněk stravy z houby chaga, ale máte obavy z vedlejších účinků nebo možných interakcí s léky, které užíváte, promluvte si nejprve s odborníkem.

Sibiřská Chaga - 90 kapslí á 500 mg

nejúčinnější extrakt na trhu

extrakt získán metodou dvojité extrakce

 - v alkoholu i vodě

z hub nejvyšší kvality ze Sibiře

100% Sibiřská Čaga

100% čistý extrakt, který neobsahuje plnidla ani konzervační látky
jsou použity rostlinné tobolky – vhodné i pro vegetariány a vegany
anglická farmaceutická kvalita

Dávkování:    pro prevenci 1 - 2 kapsle denně minimálně 20 minut před a 30 minut po jídle. V případě vážných zdravotních problémů je doporučována denní dávka vyšší. Extrakty z hub lze dle potřeby (zdravotního stavu) zkombinovat. Při vyšším množství doporučuji navýšit vitamín C.

Výrobce:       Pharmacopea, Anglie

 

150+ ZKUŠENOSTÍ

S EXTRAKTEM Z HOUBY ČAGA

ZDE

(na konci stránky)

ETIKETA NA PŘÍPRAVKU

GARANCE: 40 % polysacharidů a 4 % triterpenoidů

REALITA: 42,8 % polysacharidů a 4,3 % triterpenoidů

CERTIFIKÁT COA


Vysoké množství triterpenoidů a polysacharidů = vysoká čistota a vysoké množství všech účinných látek.

Chaga - královna všech bylin

Bess O'Connorová

Vědecky se potvrdil její mnohostranně pozitivní účinek na lidský organismus.

Chaga, nebo jinak Ryšavec šikmý, je parazitující houba rostoucí na břízách. Zajímavé na ní je to, že svou strukturou DNA je o 30 % více podobnější člověku než rostlině! Rostoucí na bříze trvá 15 až 20 let dokud nedosáhne své plné zralosti a síly.

Během celé této doby absorbuje čaga z břízy do sebe obrovské koncentráty cenných enzymů, živin a léčivých látek v biologicky vysoce dostupné formě právě pro lidské tělo.

Chaga roste především v Rusku, ale i v některých částech Japonska, Koreje, Kanady, Aljašky a severní Skandinávie. Výjimečnou sílu díky slunečnímu prostředí dosahuje v horách Kavkazu na území zemí Arménie a Gruzie. Patří také mezi nejpoužívanější bylinky v rámci Tradiční čínské medicíny.

Superpotravina je výraz, který dnes zná snad každý, kdo se zajímá o své zdraví. Ale, když se řekne superpotravina, nesmí se nikdy zapomenout na chagu. Někdy se jí říká také „královna bylin“ nebo „dar od Boha“, protože má nejvyšší Antioxidační hodnotu ve srovnání se všemi ostatními superpotravinami.

Podívejme se, jak vypadá žebříček potravin s nejvyšší antioxidační hodnotou:

  • Chaga – 36557
  • Acai Bobule – 800
  • Goji Berries- 400
  • Borůvky – 24.5

Jak je vidět, divoce sklizena chaga má nejen nejvyšší hodnoty antioxidantů v království hub, ale i ve srovnání s jakoukoli známou potravinou na světě (Zdroj: USDA a Tufts University v Bostonu, MA).

Doktrína podpisů a jak se týká chagy

Když jsem poprvé viděla jak vypadá tato houba, řekla jsem si, že je to určitě nějaké hnízdo. Připomínala mi prostě nějaký melanom na kůře stromu.

Pro ty, co znají z principů tradiční medicíny tzv. „Doktrínu podpisů“ (Doctrine of signatures), tak víte, že pokud se nějaká potravina podobá na některý náš orgán, může být použita právě k léčbě toho orgánu.

Velmi jednoduchým příkladem jsou vlašské ořechy připomínající lidský mozek. No a jak všichni dobře víme, vlašské ořechy jsou díky svým omega-3 mastným kyselinám důležité pro správnou funkci mozku a jeho zdraví.

Zdroj: Chaga: The Cancer Healer and King of All Herbs

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života