Co může negativně ovlivňovat ekzém a jak se tomu vyhnout

Ing. Zdeněk Rozehnal

Ekzém způsobuje zarudnutí, svědění, suchost a zánět kůže. Zatímco příčina ekzémů není zcela známá, identifikování a vyhýbání se jeho potenciálním spouštěčům je jedním ze způsobů, jak udržet čistou a zdravou pokožku.

Mírný až střední ekzém může dobře reagovat na volně prodejné lokální krémy. Pokud trpíte závažným ekzémem, možná budete muset přijmout další opatření, která omezí negativní vliv spouštěčů.

Podívejte se na nejznámější spouštěče a jak se jim vyhnout.

Potraviny

Některé potraviny mohou ekzém zhoršovat. Po konzumaci potravin a přísad, které jsou zánětlivé, se může objevit vzplanutí. Sem patří především cukr, rafinované uhlohydráty, lepek, červená masa a mléko.

Pokud máte alergii na potraviny, je jeden způsob, jak určit potraviny, které mohou zhoršovat vaše příznaky. Zapište si vše, co jíte a pijete několik týdnů. Pak si poznamenejte dny, kdy se Váš ekzém zhoršuje. Na základě toho vyřaďte konkrétní  potraviny.

Pokud se například po konzumaci mléka objeví vzplanutí ekzému, nekonzumujte po dobu několika dnů nebo týdnů mléčné výrobky. Pokud se Váš ekzém zlepší, pomalu obnovte mléko zpět do své stravy.

Pokud se příznaky vrátí, mléko je pravděpodobně spouštěčem vašeho ekzému. Odstranění těchto potravin z vaší stravy by mohlo podpořit zdravější pleť. Pokud si myslíte, že můžete být alergičtí na určité složky potravy, sdělte to svému lékaři. Může vás odeslat na testy.

Studený vzduch

Nižší teploty mohou způsobit u některých lidí zhoršení ekzému. Chladné počasí a suchý vzduch často jdou ruku v ruce. Také příliš mnoho suchého vzduchu může vaši kůži zbavit přirozené vlhkosti. Suchost často vede ke svědění, k poškrábání a zánětu.

Pro ochranu pokožky aplikujte hydratační krém alespoň dvakrát denně a použijte zvlhčovač vzduchu ve vaší domácnosti.

Horké počasí

Horké počasí může také dráždit ekzém. Zvýšené pocení může vést k svědění kůže.

Zabraňte přehřátí, abyste omezili pocení. Také pijte přiměřeně tekutiny. Vhodný je nápoj z tibetských krystalů. Použijte omezeně i ventilátor. Můžete si v domácnosti nechat nainstalovat klimatizační jednotku.

Vystavení vodě

Dlouhodobý kontakt kůže s vodou je další spoušť ekzému. Voda může způsobit suchou pokožku, což může vést k přetrvávajícímu svědění.   Chlór   ve vodě je nežádoucí.

Aplikujte hydratační krém na kůži po koupání nebo plavání, aby se omezilo vysychání kůže.

Stres a úzkost

Emoční stres přímo nezpůsobuje ekzémy, ale může vyvolat příznaky.

Tělo uvolňuje při stresu hormon zvaný kortizol. Ve velkých dávkách, jako například při chronickém a pokračujícím stresu, zvyšuje kortizol zánět v celém těle. To může vést k zánětu kůže a ekzému.

Hluboké dýchání, meditace, dostatek odpočinku a pravidelné cvičení jsou klíčem k zvládání stresových situací. Schopnost snížit stres může udržet váš ekzém v klidu.

Máte-li potíže s ovládáním úzkosti nebo stresu, zvažte aplikaci např. ašvagandy,  korejského ženšenu  a rdesna mnohokvětého.

Prací prostředky

Prací prostředky mohou vést k problémům u lidí s citlivou pokožkou. Mnoho detergentů obsahuje chemikálie a vůně, které dráždí kůži, způsobují vysušení kůže, svědění a zarudnutí.

Pokud jste přesvědčeni, že se ekzém po výměně prádla zhoršuje, přejděte na prací prostředek bez vůně, který je bezpečnější pro citlivou pokožku. Nicméně nejlepší varianta je použit - prací prášek s mýdlovým základem - JELEN.

Na chemické vůně si dávejte pozor, zvláště u toaletního papíru! A aviváže, to je zvláštní kapitola - ZDE.

Vonné produkty

Podobně jako prací prostředky, i vonné přípravky, které aplikujete na tělo, mohou také zhoršit ekzém. Někteří lidé s ekzémem mají také kontaktní dermatitidu, která se objevuje po kontaktu s látkou. Vonná mýdla, pleťové vody, parfémy, sprchové gely a další přípravky osobní péče mohou dráždit pokožku a vyvolat svědivost.

Zaměřte se na hypoalergenní  tělové přípravky bez vůně. Po aplikaci nového produktu pečlivě sledujte své příznaky. Pokud se Vaše příznaky zhorší, přestaňte přípravek používat.

Tkaniny

Někdy to není mycí prostředek ani vonný přípravek, který způsobuje propuknutí ekzému, ale spíše tkaniny, které nosíte. Můžete být citliví na materiály jako polyester nebo vlna, které mohou vyvolat svědění a zarudnutí.

Vyvarujte se nošení jakéhokoliv oblečení, které by mohlo zhoršit Váš stav, nebo pod oděvem noste další vrstvu, která ochrání vaši pokožku.

Alergeny ve vzduchu

Alergeny ve vzduchu, jako jsou roztoče, pyl, domácí mazlíček a plísně, mohou být spouštěči ekzémů.

Udržujte svoje domácí prostředí s co nejmenším množstvím prachu, plísní… Velice vhodná je taková čistička vzduchu, která alergeny, prach… zachycuje a prach i klustruje.

Pravidelně vyměňujte ložní prádlo alespoň jednou týdně. Můžete také používat jedlou sodu a koloidní stříbro pro ošetřování lůžkovin. Zvažte také nahrazení koberců omyvatelnými podlahami.

Zeptejte se svého lékaře na vhodnost antihistaminik, která by vám mohly omezit vaše nechtěné příznaky.

Cvičení

Náročné cvičení by mohlo vést k nechtěnému pocení, což by mělo za následek zhoršení příznaků ekzému.

Pokud máte po cvičení projevy na kůži, snižte intenzitu tréninku nebo si vyberte chladnější denní dobu pro sportování. Řešením je cvičení v letním období v časných ranních hodinách, případně použít přiměřeně ventilátor. Ale pozor na vysoušení pokožky.

Infekce kůže

Pokud není ekzém léčen, může dojít k poškození kůže a vystavení se riziku infekcí. Současně může následovat vývoj houbové, virové nebo bakteriální infekce kůže, což vyvolá ekzémové vzplanutí.

Pokud si všimnete jakýchkoli změn na kůži, vyhledejte lékaře. Možná budete potřebovat antibakteriální nebo antifungální léky pro boj s infekcí a tím zmírnit příznaky ekzému.

Hormonální změny

Hormonální změny mohou také ovlivnit váš ekzém. To je způsobeno poklesem estrogenu, který se může objevit během menopauzy a těhotenství, a před menstruačním cyklem.

Tento pokles způsobuje, že kůže ztrácí vodu, což narušuje její schopnost udržet vlhkost. To může vést ke zhoršení ekzému.

Poraďte se se svým lékařem o možných způsobech regulace hormonů. Také se snažte během této doby zvlhčovat kůži více než obvykle.

Závěr

Léčba ekzému nezahrnuje pouze použití krémů a léků. Zahrnuje také povědomí o vašich potenciálních spouštěčích.

Sledujte se, abyste zjistili, co by mohlo zhoršovat vaše příznaky. Poté podnikněte nezbytné kroky ke snížení škodících vlivů. Postupně se objeví zákonitě zlepšení příznaků.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života