7 potvrzených zdravotních přínosů Kombuchy

- Pixabay

Barbora Nová

Kombucha může poskytovat podobné výhody jako zelený čaj a chránit před onemocněními, jako je cukrovka a rakovina. Obsahuje také probiotika, která mohou prospět vašemu střevnímu mikrobiomu.

Lidé konzumují kombuchu, druh fermentovaného čaje, po tisíce let. Nejen, že má stejné zdravotní přínosy jako čaj – je také bohatý na prospěšná probiotika.

Kombucha také obsahuje antioxidanty, dokáže zabíjet škodlivé bakterie a může pomoci v boji proti několika nemocem.

Následuje 7 hlavních zdravotních přínosů kombuchy na základě vědeckých důkazů.

1. Kombucha obsahuje probiotika

Předpokládá se, že kombucha pochází z Číny nebo Japonska.

Vyrábí se přidáním specifických kmenů bakterií, kvasinek a cukru do černého nebo zeleného čaje a poté se nechá týden nebo déle fermentovat.

Během tohoto procesu vytvoří bakterie a kvasinky na povrchu kapaliny houbovitý film. To je důvod, proč je kombucha také známá jako „houbový čaj“.

Tento film se rozrůstá, což je živá symbiotická kolonie bakterií a kvasinek  a lze ji použít ke kvašení nové kombuchy.

Fermentační proces produkuje kyselinu octovou (také nacházející se v octě) a několik dalších kyselých sloučenin, stopové množství alkoholu a plyny, díky nimž je karbonizovaný.

Ve směsi roste i velké množství bakterií. Kombucha obsahuje několik druhů bakterií mléčného kvašení, které mohou mít probiotickou funkci (1).

Probiotika dodají vašemu střevu zdravé bakterie. Tyto bakterie mohou zlepšit mnoho aspektů zdraví, včetně trávení, zánětu a dokonce i hubnutí (2).

2. Kombucha může poskytnout výhody zeleného čaje

Zelený čaj obsahuje mnoho bioaktivních sloučenin, jako jsou polyfenoly, které jsou v těle silnými antioxidanty.

Kombucha vyrobená ze zeleného čaje obsahuje mnoho stejných rostlinných sloučenin a pravděpodobně se může pochlubit některými stejnými výhodami.

Studie ukazují, že pravidelné pití zeleného čaje nebo užívání doplňků stravy obsahujících extrakt ze zeleného čaje může zvýšit počet spálených kalorií, snížit břišní tuk, zlepšit hladinu cholesterolu, pomoci s kontrolou hladiny cukru v krvi a další (3).

Studie také ukazují, že pijáci zeleného čaje mají snížené riziko rakoviny prostaty, prsu a tlustého střeva.

3. Kombucha může prospět zdraví jater

Antioxidanty jsou látky, které bojují s volnými radikály, reaktivními molekulami, které mohou poškodit vaše buňky. Předpokládá se, že Kombucha, zvláště když je vyrobena ze zeleného čaje, má antioxidační účinky na vaše játra.

Studie na potkanech zjistily, že pravidelné pití kombuchy snižuje toxicitu jater způsobenou toxickými chemikáliemi. I když na toto téma neexistují žádné studie na lidech, zdá se, že je to slibná výzkumná oblast pro lidi s onemocněním jater (4).

4. Kombucha může zabíjet škodlivé bakterie

Jednou z hlavních látek vznikajících při kvašení kombuchy je kyselina octová, která je v octě také hojně zastoupena.

Stejně jako polyfenoly v čaji může kyselina octová zabít mnoho potenciálně škodlivých mikroorganismů.

Kombucha vyrobená z černého nebo zeleného čaje má silné antibakteriální vlastnosti, zejména proti bakteriím způsobujícím infekci, jako je E. coli a Salmonella typhi (5).

Tyto antimikrobiální účinky potlačují růst nežádoucích bakterií a kvasinek ve studiích ve zkumavkách, ale neovlivňují prospěšné probiotické bakterie a kvasinky podílející se na fermentaci kombuchy.

5. Kombucha může snížit riziko srdečních onemocnění

Srdeční onemocnění je celosvětově hlavní příčinou smrti (6).

Studie na potkanech ukazují, že kombucha může výrazně zlepšit dva markery srdečních onemocnění, „špatný“ LDL a „dobrý“ HDL cholesterol, a to již za 30 dní (7).

Ještě důležitější je, že čaj (zejména zelený čaj) chrání částice LDL cholesterolu před oxidací, o které se předpokládá, že přispívá k onemocnění srdce (8).

Ve skutečnosti mají pijáci zeleného čaje nižší riziko rozvoje srdečních onemocnění, což je výhoda, která se může týkat i kombuchy (9).

6. Kombucha může pomoci zvládnout diabetes 2. typu

Diabetes typu 2 postihuje více než 462 milionů lidí na celém světě. Vyznačuje se vysokou hladinou cukru v krvi a inzulínovou rezistencí.

Studie z roku 2012 u diabetických potkanů zjistila, že kombucha zpomaluje trávení sacharidů, což snižuje hladinu cukru v krvi. Také zlepšil funkci jater a ledvin (10).

V pilotní studii z roku 2023 měli účastníci, kteří konzumovali kombuchu (240 ml/den po dobu 4 týdnů), nižší hladinu cukru v krvi nalačno než výchozí, zatímco skupina s placebem nikoli (11).

Randomizovaná kontrolovaná studie z roku 2023 zjistila, že kombucha snižovala reakci krevního cukru na jídla s vysokým glykemickým indexem u zdravých dospělých (12).

K prozkoumání přínosů kombuchy pro řízení hladiny cukru v krvi jsou zapotřebí další studie na lidech.

7. Kombucha může pomoci chránit před rakovinou

Rakovina je jednou z hlavních příčin úmrtí na světě (13).

Vyznačuje se buněčnou mutací a nekontrolovaným buněčným růstem.

Ve studiích v laboratoři pomohla kombucha zabránit růstu a šíření rakovinných buněk, pravděpodobně díky vysoké koncentraci čajových polyfenolů a antioxidantů.

Jak fungují protirakovinné vlastnosti čajových polyfenolů, není dobře pochopeno. Předpokládá se, že důvěryhodný zdroj polyfenoly blokují genové mutace a růst rakovinných buněk a zároveň podporují smrt rakovinných buněk (14).

Z tohoto důvodu není překvapivé, že u pijáků čaje je méně pravděpodobné, že se u nich vyvinou různé typy rakoviny (15).

Zda má kombucha protirakovinné účinky na lidi, však nebylo potvrzeno. Jsou zapotřebí další studie.

Často kladené otázky

Co dělá kombucha pro tělo?

Kombucha vyrobená ze zeleného čaje může nabídnout mnoho stejných zdravotních výhod jako samotný zelený čaj, jako je hubnutí a řízení hladiny cukru v krvi.

Studie ukázaly, že kombucha bohatá na antioxidanty chrání játra potkanů před toxicitou.

Kombucha je také bohatá na čajové polyfenoly a kyselinu octovou, u kterých bylo prokázáno, že potlačují růst nežádoucích bakterií a kvasinek.

Bylo prokázáno, že zlepšuje hladinu LDL a HDL cholesterolu u potkanů a chrání před srdečními chorobami. Kombucha také zlepšila několik markerů diabetu u potkanů, včetně hladiny cukru v krvi.

Laboratorní studie ukazují, že kombucha může potlačovat růst rakovinných buněk. Není známo, zda pití kombuchy má nějaké účinky na riziko rakoviny u lidí.

Je dobré pít kombuchu každý den?

Kombucha je pro většinu lidí bezpečné pít střídmě. Vaše zvolená kombucha – ať už koupená v obchodě nebo domácí – nakonec určuje, kolik můžete vypít, aniž byste zažili nežádoucí vedlejší účinky.

Kombucha je sycená oxidem uhličitým, což může při nadměrné konzumaci vést k nadýmání. Některé výrobky z kombuchy mají vysoký obsah cukru, který může také přispívat k zažívacím potížím.

Kdo by neměl pít kombuchu?

Pokud máte syndrom dráždivého tračníku, oslabený imunitní systém, jste těhotná nebo kojíte, poraďte se před pitím kombuchy s odborníkem.

Závěr

Kombucha je druh čaje, který byl fermentován. Díky tomu je dobrým zdrojem probiotik, která mají mnoho zdravotních výhod.

Nesprávně připravená kombucha může mít nepříznivé zdravotní účinky. Bezpečnější variantou je koupit lahvovou kombuchu v obchodě.

Léčivá síla kombuchy - dr. Rudolf Sklenář

Dr. Rudolf Sklenář se zasloužil o rozvoj účinné biologické rakovinné terapie, při které kombucha hraje podstatnou roli. Denní lékařská praxe a jeho intenzivní bádání po mnoho let pomohly dr. Sklenářovi získat bohaté praktické poznatky a výsledky ohledně tohoto přírodního léčivého prostředku.

První veřejnou zmínku o svých lékařských poznatcích přinesl ohledně "čajové houby" již v roce 1964. "Houba" je nejen cenným biologickým terapeutikem při rakovinových onemocněních, ale má léčivé účinky také u jiných onemocněních látkové výměny.

Lékař, dr.Rudolf Sklenar z Lichtenštejnska z Oberhessenu napsal v roce 1964 v periodiku "Experiental Healing Science" o své metodě diagnostiky a o léčebných úspěších: "Vynikající přírodní léčivý prostředek je houbový nápoj nazývaný kombucha, který se ze všech pohledů chová jako detoxikační látka a který rozkládá mikroorganismy právě tak jako cholesterol." Dr. Sklenar vyvinul biologickou metodu léčení rakoviny ve které kombucha, právě tak jako jiné biologické léky jako např. Coli-preparát, zabírají důležité místo při zklidnění žaludeční flóry.

V malé 8 stránkové publikaci nazvané "Diagnóza rakoviny založená na krvi a její léčení, před rakovinném stavu a na jiných metabolických nemocích pomocí kombuchy a Coli-preparátu", Dr. Sklenar píše, že vitamíny, kyselina mléčná a kyselina glukoronová mají velmi kladný vliv. "Tyto látky ničí zdraví škodlivé mikroorganismy (viry, bakterie, houby) a rozkládají je na méně škodlivé látky (kyselinu močovou, cholesterol apod.)". Působení kombuchy lze nazvat jako "vynikající detoxikační látka mající kladný dopad na organismus". Kombucha má navíc "pozoruhodný posilňující vliv na systém žláz a podporuje metabolismus."

Dr. Sklenar napsal, že byl schopen pomocí houbového čaje úspěšně léčit: dnu, revma, arteriosklerózu, artritidu, zácpu, impotenci, celkové vyčerpání, obezitu, furunkolozu, ledvinové kameny, cholesterol, rakovinu, zvláště v jejím ranném stádiu, apod.

DAROVÁNÍ A PRODEJ TIBETSKÉ HOUBY, TIBETSKÝCH KRYSTALŮ A KOMBUCHY

- pokud není uveden v inzerátu produkt, jedná se o tibetskou houbu

 • Míla, e-mail: miloslav.cebis@seznam.cz, tel. 724 739 309, Pardubice, Hradec Králové, Smiřice, Jaroměř, osobně i v okolí měst a poštou kamkoli. Kvalitní, velké tibetské houby (1 dávka za 70 Kč při osobním předání nebo za 89 Kč při zaslání poštou – platba předem, možno také na dobírku). V případě zájmu poskytnu rady k optimální kultivaci houbiček a výrobě zdravého kefíru k všestrannému využití (např. při hubnutí, zažívacích potížích, v péči o problematickou pleť atp.), ale i dalších produktů - syrovátky, tvarohu atd., včetně receptů na jejich event. další využití (vaření, pečení, zpracování za syrova). Po domluvě je možné odebírat i již hotový kefír (0,5 l za 22 Kč a 1 l za 32 Kč) a syrovátku.

 • Jitka, e-mail: jita.cer@seznam.czČeské Budějovice, osobní odběr 30,- Kč. Za poštovné také zašle. (Poštovné: obyčejně = 13,- Kč, doporučeně = 37,- Kč - u těchto možností platíte převodem na účet, Dobírka = 75,- Kč).
 • Klára, e-mail: k.nejedla@seznam.cz, Písek, osobně nebo poštou (tibetská houba, tibetské krystaly, kombucha á 50,- Kč a 70,- Kč, včetně balného a obyčejného poštovného). 
 • Jana, tel. 731 069 086, okres Ostrava, tibetská houba a tibetské krystaly osobně nebo poštou á 100,- Kč. Více na: www.kefirova-houba.webnode.cz
 • Ostrava-Poruba, tel. 603 248 243, e-mail:, platba předem na účet - zaslání za 65,- Kč, dobírka 100,- Kč. Cena tibetské houby za 1 dávku 60,- Kč, tibetských krystalů 70,- Kč.
 • Standa, e-mail: klokani.rs@gmail.cz, pouze osobně za úsměv a pro zdraví - zdarma, Karviná - Prostřední Suchá.
 • e-mail: L.kavalkova@seznam.cz, osobní předání - Praha za 50,- Kč.
 • Libuše Pánková, tel. 605 240 742, e-mail: terapiepankova@seznam.cz, Brno, Cejl 58, osobní odběr pouze po předchozí domluvě za 50,- Kč. Dobírka 65,- Kč, houba před zasláním zamrazena v nádobě Tupperware (jiným způsobem zamrazená se nechytne - vyzkoušeno). www.terapiepankova.cz
 • Bílý Jiří, tel. 776 271 163, Ostrava, zdarma.
 • Iveta, tel. 604 275 101, Beroun, Praha - Letňany, osobně zdarma, poštou za poplatek.
 • Jarmila Danilovičová, tel. 725 447 290, Ostrava, zdarma - pouze osobně.
 • Eiky, tel. 722 612 288, Jablonec nad Nisou, tibetská houba, kombucha á 50,- Kč, osobně nebo poštou.
 • Josef, tel. 313 540 304, Rakovník - cukrárna Senomaty, zdarma - pouze osobně.
 • Ilona, tel. 602 546 316, osobní předání - Brno, za 50,- Kč.
 • Filip, e-mail: tibi@centrum.cz, Ústí nad Orlicí, tibetské krystaly, poštou cca 150ml krystalů na 2-3 litry nápoje, k tomu návod, který všichni kopírují, a očividně jsou s ním tedy spokojeni. Cena 70,- Kč krystaly + 60,- Kč poštovné. Pijeme to doma téměř všichni a proto se krystaly rychle množí.
 • Marina Skibická, tel. 773 692 832, Plzeň, tibetská houba, kombucha á 50,- Kč, osobně nebo poštou.
 • Vlastík, tel. 774 985 847, Karviná, zdarma, pouze osobně
 • Eva, e-mail: pospisilova_eva@centrum.cz, Hradec Králové, zdarma, pouze osobní předání v Černilově - v podvečerních hodinách.
 • Ivona, tel. 702 201 883, Brno, kombucha, pouze osobně, zdarma.
 • Martin, tel. 721 913 312, Brno, tibetské krystaly, pouze osobně za 50,- Kč.
 • Martin, tel. 605 778 757, Praha, pouze osobně za pytlík neoloupané rýže.
 • Verča, e-mail: coccinell.a@seznam.cz, okres Hradec Králové, kombucha zdarma, osobně nebo poštou.
 • Petr, e-mail: pfrat@seznam.cz, okres Vsetín, pouze osobně za 50,- Kč.
 • Josef, tel. 606 511 257, Chlum u Třeboně, osobně nebo poštou za 60,- Kč.
 • Marta, e-mail: m.jon@email.cz, Hradec Králové, mateční kultura kombuchy (vždy po dvou kusech), cena 50,- Kč za 1 kus, + poštovné.
 • Alena Vodičková, tel. 723 848 636, Strážný, okr. Prachatice, pouze osobně, budu ráda, když mi za houbu dáte něco, co přinese štěstí:).
 • Jana, tel. 731 069 086, okres Ostrava, tibetské krystaly, osobně nebo poštou za 100,- Kč. Vice na https://kefirova-houba.webnode.cz/.
 • Blanka Pinkasová, e-mail: pinkasova.b@volny.cz, tel. 603 348 418, osobní převzetí Praha 8, Bohnice, zdarma.
 • Markéta, e-mail: mmm.222@centrum.cz, Praha, kombucha, osobně za 40,- Kč, možno i poštou.
 • Marta Grbavčicová, e-mail: grbavcicovam@gmail.com, Brno, Olomouc, osobně za pytlík basmati rýže či oříšků.
 • Iva, e-mail: bergenia@centrum.cz, České Budějovice, osobně za skleničku se šroubovacím víčkem, možno i poštou.
 • Honza, tel. 724 200 544, Zlín, pouze osobně v Malenovicích za 1 litr mléka, klidně z automatu, ale ne UHT.
 • Antonín Foglar, e-mail: a.foglar@centrum.cz, tel. 608 640 333, Karlovy Vary, pouze osobně, zdarma.
 • Miriam, tel. 608 800 513, Brno, pouze osobně za 40,- Kč.
 • Radka, tel. 777 603 254, Ostrava, Havířov, tibetská houba 50,- Kč, tibetské krystaly 80,- Kč, osobně nebo poštou.
 • Ema, tel. 775 855 725, Zlín, kombucha, pouze osobně zdarma.
 • Jana, e-mail: j.karaskova@tiscali.cz, Zlín, pouze osobně zdarma.
 • Jan, tel. 604 455 412, e-mail: VAL.MEZ@post.cz, Valašské Meziříčí, tibetská houba a kombucha á 30,- Kč, jen osobně.
 • Pavel, e-mail: jatro.pavel@seznam.cz, Nová Paka, 95,- Kč.
 • Mirek, e-mail: kolenyak@centrum.cz, www.bodymindtransform.cz, Praha 1, daruji tibetskou houbu.
 • Iva, tel. 603 340 846, Zlín, tibetské krystaly, pouze osobně ve Zlíně nebo Malenovicích za 50,- Kč.
 • Blanka, e-mail: blatroj60@seznam.cz, tel. 606 547 506, Velká Bystřice, pouze osobně za 30,- Kč.
 • Jana, e-mail: janarusskova@seznam.cz, tel. 723 489 544, Holešov, osobně za 50,- Kč.
 • Jan, www.topinambury.webnode.cz, Brno, pouze poštou, tibetské krystaly, množství na 3 nebo 3,7 litru, poštovné a balné 114,-, resp. 129,- Kč.
 • Sylva, tel. 737 028 530, Ostrava, tibetská houba 60,- Kč, tibetské krystaly 70,- Kč, kombucha 60,- Kč, osobně nebo poštou, více: kombucha-tibetska-houba-krystaly.webnode.cz.
 • Dana Hrnčiariková, e-mail: hrnecci@seznam.cz, osobní předání - Hradec Králové, Pardubice, Praha, Hořovice nebo pošta (tibetská houba i tibetské krystaly  za 70,- Kč). Po domluvě je nabízen již hotový kefír 0,5 l za 25,- Kč nebo 1 l za 35,- Kč.  Pro zájemce i vodní kefír. Více na: www.kefirka.websnadno.cz.
 • Martin, e-mail: martin.cage@seznam.cz, tel. 727 955 925, Brno - Lesná, pouze osobně za 100,- Kč.
 • Petra, e-mail: sphynx.pet@seznam.cz, lokalita Brno, Praha - pouze osobní předání  - za pytlík nesolených oříšků, chia či jiných semínek nebo neslazeného sušeného ovoce či zeleniny vyměním tibetskou houbu nebo tibetské krystaly.
 • Sluníčko, e-mail: slunicko66@seznam.cz, Praha, Jičín, Broumovsko daruji zdarma kombuchu, pouze osobně.
 • Gardenson, e-mail: Gardenson@seznam.cz, tel. 605 433 227, Velké Pavlovice, daruji zdarma dávku tibetské houby pro Vaše zdraví.
 • Linda, e-mail: prozdravystyl@seznam.cz, tel. 728 557 286, Havířov, osobní odběr Tibetských houbiček k výrobě domácího natur kefíru v ceně 100,- Kč za jednu dávku na 1/4 litru mléka včetně návodu na přípravu.
 • Dominika, e-mail: dominikao@gmail.com, Praha, osobní odběr u Masarykova nádraží anebo na Suchdole. Pokud by někdo chtěl poštou, tak účtuji 100,- Kč. Jen do dobrých rukou:}
 • Hana, e-mail: ondrackovah@seznam.cz, Praha 4 - Modřany, Jižní Město, dávka je za 30,- Kč.
 • Alena, e-mail: jasinkocin@seznam.cz, tel. 732 231 707, zašlu na dobírku /kvalitně zabalenou - zaručeně čerstvá tibetská kefírová houba/, cena 100,- Kč + pošt. nebo osobně v Č.Budějovicích bez pošt., volejte, pište, ráda poradím.
 • Kateřina, e-mail: kamiko81@gmail.com, Praha 2 a 9, tibetská houba zdarma.
 • Martin, e-mail: lidahou@seznam.cz, odběr pouze osobně - Praha, výměna za přirozeně sušené švestky, meruňky, fíky, hrozinky nebo mléko.
 • Eva, email-evaokg@email.cz, tel. 733 773 206, Brno, tibetská houba, kombucha, tibetské krystaly. Cena 50,- Kč za násadu. Poštou doporučeně i osobně.
 • Radomíra, e-mail: Radomira.R@seznam.cz, Brno-město, nabízím kefírovou houbu, cena 40,- Kč osobně, nebo poštou + 89,- Kč.
 • Zdeněk Mutina, e-mail: z.mutina@email.cz,  tel. 602 773 230, Břeclav, Habrova seč, osobní odběr tibetské houby zdarma.
 • Slávka, tel. 737 009 010, Beroun - tibetská houba - zdarma - osobně.
 • Antonín, e-mail: antopol@seznam.cz, Přerov, tibetské krystaly a tibetská houba, osobní odběr.
 • Ing.Luboš Švéda, e-mail: sveda@e-ct.cz, tel. 739 534 365, Bystřice nad Pernštejnem, tibetská houba osobně, zdarma.
 • I.Šikulová, e-mail: odevnivytvarnik@seznam.cz, tel. 777 820 094, Bystřice nad Pernštejnem, tibetská houba osobně, zdarma.
 • Dalimil, e-mail: dalimil.klema@gmail.com, tel. 737 291 831, Pardubice a okolí, tibetská houba zdarma, osobně nebo po dohodě předání někým dalším.
 • Mirka, e-mail: machm@centrum.cz, Kladno, Praha-Zličín, daruji tibetskou houbu, osobní odběr, případně poštou za poštovné.
 • Olga, e-mail: olga.pb1@gmail.com, Brno a okolí, daruji tibetskou houbu, osobní odběr. 
 • Jana, e-mail: punyexpress@seznam.cz, Lesná u Želetavy, Třebíč, tibetská houba, předání osobně, cena 50,- Kč.
 • Petra, e-mail: mail.petra@seznam.cz, Olomouc, tibetská houba za poštovné předem (40,- doporučené, 20,- obyčejně), osobní odběr zdarma v Olomouci, Velké Bystřici.
 • Klára, e-mail: k.nejedla@seznam.cz, tibetská houba, tibetské krystaly, kombucha, ginger beer, posílám za 70,- Kč včetně balného a poštovného.
 • Radomíra, e-mail: radomira.r@seznam.cz, Brno, tibetská houba, cena 40,- Kč - osobně i poštou - sterilně zabalené na dobírku.
 • Tomáš Lednický, e-mail: tltruhlar@volny.cz, tel: 737 746 337, Písek, daruji tibetskou houbu, osobní odběr.
 • Mária, e-mail: zanova.m@post.cz, Palkovice (okres Frýdek Místek), daruji tibetskou houbu, osobni odběr. Výjimečně Ostrava.
 • Pavlina, e-mail: p.mikulaskova@centrum.cz , Troubsko u Brna/ Brno, daruji tibetskou houbu, osobní odběr.
 • Jaroslav, www.chaloupka-sneznik.cz, Děčín, darujeme tibetskou houbičku, osobní předání.
 • Luboš, e-mail: lubos3@seznam.cz, Stará ves nad Ondřejnicí, osobní odběr.
 • Marie, e-mail: marie.polackova@centrum.cz, Zlín, tibetské krystaly, osobní odběr zdarma, popř. mohu dovézt do Vizovic či Otrokovic.
 • Jan, e-mail: Ijrjan@gmail.com, tel. 603 826 537, Liberec, nabízím tibetskou houbu, předání osobně.
 • Míla, e-mail: milos.tomasek@seznam.cz, tel. 777 247 247, Praha, daruji tibetskou houbu, předání osobně.
 • Jiří Formánek, e-mail: marie.polackova@centrum.cz, Dobromilice nebo Prostějov, daruji tibetské krystaly, osobní odběr.
 • Adam, e-mail: kefiry@email.cz,  tel. 608 29 9890, osobní odběr Opava, Zlín, Ostrava, Uherské Hradiště a jejich okolí, tibetská houba a tibetské krystaly á 25,- Kč, případně + poštovné. Více se dozvíte na mých stránkách https://kefiry.dx.am/
 • Luděk, e-mail: ludek.letocha@gmail.com, tel. 776 626 836, Pozořice, prodám tibetskou houbu.
 • Eva, e-mail: eva.vurbsova@seznam.cz, tel. 776 487 777, nabízím tibetskou houbu za 40,- Kč, možné je zaslání i poštou - plus 65,- Kč poštovné. Osobní vyzvednutí - Praha 9 - Kbely.
 • Eva, e-mail: Eva.Vurbsova@seznam.cz, nabízím Tibi krystaly na výrobu vodního kefíru. Osobně i poštou, poštovné prioritně za 30,- Kč plus cena za Tibi krystaly 45,- Kč. Také nabízím nekončící jogurty Vilda a Filda, cena 45,- Kč.
 • Tereza, e-mail: tereza.kapucianova@seznam.cz, tel.: 724 254 631, daruji tibetskou houbu, osobní předání Týniště nad Orlicí nebo Třebechovice pod Orebem, případně zašlu poštou.
 • Marie, e-mail: ma3rie.33@gmail.com, osobní předání tibetské houby je možné v Břeclavi a Valticích nebo můžu zaslat poštou. Cena za houbičky včetně poštovného je 50,- Kč.
 • Kamila, e-mail: hrakamilka@gmail.com, osobní předání tibetské houby jen v Brně, menší dávka 30,- a větší za 50,- Kč. Menší dávka vystačí na cca 0.3 l kefíru (tj. pro jednoho), větší dávka je cca na 0.7 l.
 • Karel, e-mail: mostovsky@kintex.cz, tel. 773 544 155, osobní předání tibetské houby ve Vyškově za 50,- Kč.
 • Lucie, e-mail: luchak@seznam.cz, Praha, tibetská houba, osobní předání zdarma.
 • Petra, e-mail: petgareis@gmail.com, Karlovy Vary, tibetská houba, osobní předání zdarma, pokud je potřebujete zaslat, tak za cenu poštovného.
 • Klára, e-mail: K.Nejedla@seznam.cz, prodej tibetské houby, kombuchy a tibetských krystalů. Jedna kultura za 70,- Kč včetně poštovného.
 • Petra, e-mail: petka611@seznam.cz, Praha, daruji tibetskou houbu, kombuchu za 1 litr selského mléka - předání Jahodnice, Kyje, Štěrboholy nebo zašlu za poštovné 100,- Kč, Českou poštou.
 • Adéla, e-mail: aj22@seznam.cz, tel. 725 575 380, tibetské krystaly - vodní kefír, posílám poštou - cena 35 Kč + poštovné, osobní předání Hodonín, krystalky jsou zvyklé na bílý a třtinový cukr, platba předem na účet/lze zaslat i na dobírku, poštovné buď doporučené/klasické - doporučuji poslat doporučeně, aby to krystalky co nejlépe zvládly.
 • David, e-mail: daft.ryba@seznam.cz, Praha 4, Háje - Mirošovská, tibetská houba při osobním převzetí zdarma nebo za poštovné.
 • Roman, e-mail: Romca.Stepanek@seznam.cz, prodám tibetskou houbu, tibetské krystaly a zázvorové kvasinky á 50,- Kč.
 • Zuzka, e-mail: Zjan468@gmail.com, Praha 4 nebo Praha západ, okolí Jesenice, tibetská houba, při osobním převzetí zdarma.
 • Marie, e-mail: marie.prchalova@hbu.cas.cz, tel. 606 162 249, tibetská houba zdarma, osobní předání Lhota u Kladna a okolí.
 • Dana, email: danapot@seznam.cz, tel: 775 372 717, tibetské krystaly za 50,- Kč nebo za přirozeně sušené ovoce bez éček (osobně). Tibetská houba za 50,- Kč (dávka na 300 ml mléka). Furt jogurt fermentovaný mléčný výrobek, živé probiotické bakterie. Můžete donekonečna mít jogurt jen při pokojové teplotě (bez jogurtovače) za 50,- Kč. Včetně návodů na přípravu. Osobní vyzvednutí  Praha 10 nebo centrum Prahy. Zaslání poštou + 65,- Kč poštovné.
 • Jiří Cikryt, e-mail: jiri.cikryt@seznam.cz, tel: 602 162 177, Dlouhé 56, okr. Žďár nad Sázavou,  tibetská houba osobně a zdarma.
 • Amálie, e-mail: MallikaOstrava@seznam.cz, daruji tibetskou houbu, osobní předání v Klimkovicích a Ostravě - Porubě (jen Alšovo nám., v 7:00-8:00 nebo 17:00).
 • Alena Topinková, e-mail: klimova.alena@seznam.cz, daruji tibetskou houbu, pouze osobní odběr Zruč-Senec (případně Plzeň).
 • Veronika, e-mail: veronicat@atlas.cz, s radostí daruji dávku tibetské houby, Kladno.
 • Honza, e-mail: janvdf@seznam.cz, tel: 776 736 724, daruji tibetskou houbu, nejlépe osobní odběr okolí Kladna.
 • Tonda, e-mail: langla@seznam.cz, tel: 602 158 948, daruji tibetskou houbu, osobní odběr Děčín nebo Česká Lípa.
 • Jana, email: zietaa@seznam.cz, Třebětice, Dačice, Jemnice, prodám tibetskou houbu, osobní předání 30,- Kč, nebo možnost zaslání poštou + poštovné.
 • Ladislava, e-mail: l.schweinerova@gmail.com, tel: 607 627 704, převzetí kombuchy osobně v Plzni zdarma. Možnost dovozu i do Prahy, Domažlic, případně Klatov.
 • Monča, e-mail: moni.toth@seznam.cz, ráda daruji tibetskou houbu, pouze osobní odběr v Brně.
 • Věra, e-mail: ecerova.vera@seznam.cz, nabízím tibetské krystaly. Pouze osobní odběr Husinec-Řež, okr. Praha východ.
 • Antonín Lavrenčík, e-mail: feedros@email.cz, tel. 604 206 627, osobní převzetí tibetské houby, zdarma, Strážnická 655/5, 696 01 Rohatec.
 • e-mail: z.skolnik@email.cz, tel. 776 397 307, věnuji tibetskou houbičku - osobní odběr + poradím s výrobou kefíru, Chrudim.
 • Jitka, e-mail: j.syrenova@seznam.cz, nabízím kombuchu zdarma, osobní předání Zlín, nebráním se výměně s tibetskou houbou či krystaly. Mohu i zaslat, ale v tom případě poštovné prosím předem.
 • Jana, e-mail: jana-zizkova@seznam.cz, daruji tibetskou houbu, osobní odběr Klatovy.
 • Petra, e-mail: petra.jindrichova@tiscali.cz, Plzeň a okolí. Prodám Tibetskou houbu za 70,- Kč osobní odběr, mohu zaslat i poštou.
 • Luboš, email: Lub.koub@seznam.cz., tel. 606 425 704. Nabízím zdarma Tibetskou houbu. Byšice okres Mělník.
 • Martin Policer, tel. 777 159 759, e-mail: martin.policer@seznam.czČeská Lípa, Husova 1064. Pěstuji a posílám Tibetskou houbu. Jedna porce za 50,- Kč, to je množství houbičky na přípravu cca 1/4 litru kefíru, což odpovídá denní spotřebě jedné osoby. Posílám poštou - Balík do ruky za 200,- Kč, nebo Balík do Balíkovny za 100,- Kč na dobírku. Při platbě na účet je Balíkovna pouze za 65,- Kč. Při objednávce prosím uvádějte druh zásilky, vaší adresu, telefonní číslo, email, adresu vámi vybrané Balíkovny a počet porcí. Zásilkovnu neposílám. V zimním období mívám běžně houbičku živou a aktivní, v létě zpravidla rozmrazuji. Posílám krabici se skleničkou s čerstvým mlékem, v němž plave Tibetská houba. Dodržuji základní hygienické zásady, při troše důvěry můžete obdržený produkt rovnou užívat.
 • Bára, e-mail: kozyny03@yahoo.com, Nabízím kombuchu k odběru v Českých Budějovicích nebo mohu zaslat. Poštovné přes Balíkovnu činí Kč 65,- a kombucha je dar za dar-každý dle svého uvážení, možností a preferencí.
 • Ilona, email: i.gibsonova@gmail.com, daruji tibetskou houbu, Kunratice Studený - Česká Kamenice, osobní odběr.
 • Jakub, e-mail: tomasekjakub@atlas.cz, tel: 735 088 004. Pouze osobní předání Hořice - Hradec Králové, tibetská houba - 1 dávka za 100,- Kč.
 • Klára, e-mail: K.Nejedla@seznam.cz. Nabízím tibetskou houbu, tibetské krystaly a kombuchu, Písek, 70,- Kč za kulturu.
 • Míša, e-mail: Tibikef@seznam.cz. Tibetská kefírová houba á 50,- Kč, pouze osobní předání, Praha 1 nebo Praha 5 - Smíchov/Anděl.
 • Lucka, e-mail: lucie.havlova@post.cz. Darování tibetské houby, Ořechov u Brna, pouze osobní odběr, zdarma.
Aktualizovaný seznam: Tibetská houba

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 23 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života