10 působivých zdravotních účinků šafránu

 

 

 

 

 

 

Šafrán

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Šafrán je nejdražší koření na světě - 450 gramů stojí od 500 do 5 000 dolarů, přičemž důvodem jeho vysoké ceny je pracný způsob sběru, který prodražuje jeho výrobu.

Šafrán se sklízí ručně z květu Crocus sativus, obecně známého jako krokus šafrán. Výraz "šafrán" se vztahuje na nitkovité struktury květu, které se nazývají stigma.

O původu šafránu se stále vedou diskuse, pravděpodobně však pochází z Íránu. Tam byl uctíván pro své léčivé účinky. Lidé jedli šafrán pro zvýšení libida, zlepšení nálady a paměti (1).

Následuje 10 působivých zdravotních účinků šafránu.

1. Silný antioxidant

Šafrán obsahuje působivou řadu rostlinných sloučenin. Ty působí jako antioxidanty - molekuly, které chrání buňky před volnými radikály a oxidačním stresem.

Mezi významné antioxidanty šafránu patří (2):

 • krocin
 • krocetin
 • safranal
 • kaempferol

Krocin a krocetin jsou karotenoidní pigmenty, které jsou zodpovědné za červenou barvu šafránu. Obě sloučeniny mohou (2, 3):

 • mít antidepresivní účinky
 • chránit mozkové buňky před postupným poškozením
 • zlepšovat zánětlivé procesy
 • snižovat chuť k jídlu
 • napomáhat hubnutí

Safranal dodává šafránu jeho výraznou chuť a vůni. Výzkumy ukazují, že může pomáhat zlepšovat náladu, paměť a schopnost učení a také chránit mozkové buňky před oxidativním stresem (4).

A konečně, v okvětních lístcích šafránu se nachází kaempferol. Tato sloučenina je spojována s příznivými účinky na zdraví, například se snížením zánětu, protirakovinnými vlastnostmi a antidepresivní aktivitou (2, 5).

Shrnutí:

 • Šafrán je bohatý na rostlinné sloučeniny, které působí jako antioxidanty, jako jsou krocin, krocetin, safranal a kaempferol. Antioxidanty pomáhají chránit buňky před oxidačním stresem.

2. Může zlepšit náladu a léčit příznaky deprese

Šafránu se přezdívá sluneční koření. Není to jen kvůli jeho výrazné barvě, ale také proto, že může pomoci zlepšit vaši náladu.

V přehledu pěti studií byly doplňky stravy se šafránem významně účinnější než placebo při léčbě příznaků mírné až středně těžké deprese (6).

Jiné studie zjistily, že užívání 30 mg šafránu denně bylo stejně účinné jako fluoxetin, imipramin a citalopram - běžné léky na depresi. Navíc se u šafránu vyskytly méně nežádoucí účinky než u jiných léčebných postupů (7, 8, 9).

Předpokládá se, že jak okvětní lístky šafránu, tak i nitkovitý stigma jsou účinné proti mírné až středně těžké depresi (1, 10).

Shrnutí:

 • Šafrán může pomáhat při léčbě příznaků mírné až středně těžké deprese, ale před definitivním doporučením je třeba provést další studie.

3. Může mít protirakovinné účinky

Šafrán má vysoký obsah antioxidantů, které pomáhají neutralizovat škodlivé volné radikály. Poškození volnými radikály je spojováno s chronickými onemocněními, jako je rakovina (11).

Ve studiích v laboratoři bylo prokázáno, že šafrán a jeho sloučeniny selektivně zabíjejí buňky rakoviny tlustého střeva nebo potlačují jejich růst, zatímco zdravé buňky zůstávají nepoškozené (12).

Tento účinek se uplatňuje také u rakovinných buněk kůže, kostní dřeně, prostaty, plic, prsu, děložního čípku a některých dalších (13).

Studie také zjistily, že krocin - hlavní antioxidant obsažený v šafránu - může zvýšit citlivost rakovinných buněk na chemoterapeutika (14).

Shrnutí:

 • Šafrán má vysoký obsah antioxidantů, které mohou pomáhat ničit rakovinné buňky, zatímco zdravé buňky zůstávají nepoškozené.

4. Může zmírnit příznaky PMS

Premenstruační syndrom (PMS) je termín, který popisuje fyzické, emocionální a psychické příznaky vyskytující se před začátkem menstruace.

Studie ukazují, že šafrán může pomoci při léčbě příznaků PMS. U žen ve věku 20-45 let bylo užívání 30 mg šafránu denně účinnější než placebo při léčbě příznaků PMS, jako jsou podrážděnost, bolesti hlavy, chutě a bolesti (15).

Jiná studie zjistila, že pouhá dvacetiminutová vůně šafránu pomáhá snižovat příznaky PMS, jako je úzkost, a snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu (16).

Shrnutí:

 • Předpokládá se, že konzumace šafránu i jeho vůně pomáhá léčit příznaky PMS, jako jsou podrážděnost, bolesti hlavy, chutě, bolest a úzkost.

5. Může působit jako afrodiziakum

Afrodiziaka jsou potraviny nebo doplňky stravy, které pomáhají zvyšovat libido. Studie prokázaly, že šafrán může mít afrodiziakální vlastnosti - zejména u lidí užívajících antidepresiva.

Například užívání 30 mg šafránu denně po dobu 4 týdnů výrazně zlepšilo erektilní funkci oproti placebu u mužů s erektilní dysfunkcí související s užíváním antidepresiv (17).

Analýza šesti studií navíc ukázala, že užívání šafránu významně zlepšilo erektilní funkci, libido a celkovou spokojenost, nikoli však vlastnosti spermatu (18).

U žen s nízkou sexuální touhou v důsledku užívání antidepresiv snížilo 30 mg šafránu denně po dobu 4 týdnů bolest související se sexem a zvýšilo sexuální touhu a lubrikaci ve srovnání s placebem (19).

Shrnutí:

 • Šafrán může mít afrodiziakální účinky pro muže i ženy a může pomoci zejména těm, kteří užívají antidepresiva.

6. Může snižovat chuť k jídlu a napomáhat hubnutí

Svačení je běžný zlozvyk, který může způsobit přibírání na váze. Podle výzkumu může šafrán pomoci zabránit svačení tím, že omezí vaši chuť k jídlu.

V jedné 8týdenní studii se ženy užívající šafránové doplňky stravy cítily výrazně sytější, méně často svačily a výrazně více zhubly než ženy ve skupině s placebem (20).

V jiné 8týdenní studii pomáhalo užívání doplňku stravy s extraktem ze šafránu významně snížit chuť k jídlu, index tělesné hmotnosti, obvod pasu a celkovou hmotnost tuku (3).

Vědci si však nejsou jisti, jak šafrán omezuje chuť k jídlu a napomáhá hubnutí. Jednou z teorií je, že šafrán zlepšuje náladu, což následně snižuje chuť na svačinu (20).

Shrnutí:

 • Bylo prokázáno, že šafrán snižuje chuť k jídlu a omezuje chuť k jídlu. Toto chování vám následně může pomoci zhubnout.

7-10. Další potenciální přínosy pro zdraví

Šafrán je spojován s dalšími zdravotními přínosy:

 • Může snižovat rizikové faktory srdečních onemocnění. Studie na zvířatech a v laboratoři ukazují, že antioxidační vlastnosti šafránu mohou snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zabraňovat ucpávání cév a tepen (21, 22, 23).
 • Může snižovat hladinu cukru v krvi. Šafrán může snižovat hladinu cukru v krvi a zvyšovat citlivost na inzulín, jak bylo zjištěno ve studiích na zkumavkách a myších s cukrovkou (24, 25).
 • Může zlepšit zrak u dospělých s věkem podmíněnou makulární degenerací (AMD). Zdá se, že šafrán zlepšuje zrak u dospělých s AMD a chrání před poškozením volnými radikály, které je spojeno s AMD (26, 27, 28).
 • Může zlepšovat paměť u dospělých s Alzheimerovou chorobou. Antioxidační vlastnosti šafránu mohou zlepšit poznávací schopnosti u dospělých s Alzheimerovou chorobou (29).

Shrnutí:

 • Šafrán je spojován s několika dalšími potenciálními zdravotními přínosy, jako je zlepšení rizika srdečních onemocnění, hladiny cukru v krvi, zraku a paměti. K vyvození přesvědčivějších závěrů je však zapotřebí provést více studií.

Snadno se přidává do jídelníčku

V malých dávkách má šafrán jemnou chuť a vůni a dobře se kombinuje se slanými pokrmy, jako je paella, rizota a další rýžová jídla.

Jedinečnou chuť šafránu nejlépe vynikne, když vlákna namočíte do horké - nikoli však vařící - vody. Přidáním nití a tekutiny do receptu dosáhnete hlubší a bohatší chuti.

Šafrán je snadno dostupný ve většině specializovaných obchodů a lze jej zakoupit ve formě nití nebo v prášku. Pokud je to možné, je nejlepší kupovat vlákna, protože je lze použít na mnoho různých způsobů a je méně pravděpodobné, že budou zfalšována.

Ačkoli je šafrán nejdražším kořením na světě, i malé množství se hodí. V receptech často nepotřebujete více než špetku. Příliš mnoho šafránu totiž může dodat receptům příliš léčivou chuť.

Kromě toho je šafrán k dispozici ve formě doplňků stravy.

Shrnutí:

 • Šafrán má jemnou chuť a vůni, díky čemuž ho snadno přidáte do svého jídelníčku. Dobře se kombinuje se slanými pokrmy a měl by se namáčet v horké vodě, aby získal hlubší chuť. Případně si můžete šafrán zakoupit ve formě doplňku stravy, abyste využili jeho výhod.

Rizika, bezpečnostní opatření a dávkování

Šafrán je obecně bezpečný a nemá téměř žádné vedlejší účinky, přičemž se nepředpokládá, že by šafrán v běžném množství při vaření vyvolával u lidí nežádoucí účinky.

Jako doplněk stravy mohou lidé bezpečně užívat až 1,5 gramu šafránu denně. Bylo však prokázáno, že k využití jeho zdravotních přínosů stačí pouze 30 mg šafránu denně (7, 17, 30).

Na druhou stranu vysoké dávky 5 gramů a více mohou mít toxické účinky. Těhotné osoby by se měly vyvarovat vysokých dávek, které mohou způsobit potrat (31, 32, 33).

Stejně jako u jiných doplňků stravy se před užíváním šafránu ve formě doplňku můžete poradit s odborníkem.

Dalším problémem šafránu - zejména šafránového prášku - je, že může být falšován (míchán) s jinými složkami, jako je červená řepa, červeně barvená hedvábná vlákna, kurkuma a paprika.

Falšování snižuje náklady výrobců, protože sklizeň pravého šafránu je nákladná (33).

Je důležité kupovat šafrán od renomované značky, abyste měli jistotu, že dostanete autentický výrobek. Pokud se vám zdá šafrán příliš levný, raději se mu vyhněte.

Shrnutí:

 • V běžných dávkách je šafrán obecně bezpečný a nemá téměř žádné vedlejší účinky. Ujistěte se, že šafrán kupujete od renomované značky nebo v obchodě, abyste se vyhnuli falšovanému výrobku.

Závěr

Šafrán je silné koření s vysokým obsahem antioxidantů.

Je spojován s příznivými účinky na zdraví, jako je zlepšení nálady, libida a sexuálních funkcí, jakož i snížení příznaků PMS a zvýšení úbytku hmotnosti.

Nejlepší ze všeho je, že je obecně bezpečný pro většinu lidí a snadno se přidává do vašeho jídelníčku. Zkuste šafrán zařadit do svých oblíbených pokrmů, abyste využili jeho potenciálních zdravotních výhod, nebo si kupte kvalitní doplněk stravy.

Saffron – Brain and Neuro balancer

Standardizovaný extrakt

 • 100% španělský šafrán (crocus sativus L.) DNA certifikovaný
 • Standardizovaný na min. 3,5% lepticrosalidů HPLC metodou
 • Vertikálně integrovaná výroba

Patentováno a klinicky testováno

 • Patentovaný – mezinárodní patent číslo WO2017182688A
 • 5 klinických studií
 • Rychlá vstřebatelnost (do 1 hodiny)
ŠAFRÁN
 

Složení:

 • Šafrán 35 mg-affron®
 • Měsíček lékařský extr. 100 mg
 • Inositol 100 mg
 • Vitamin B9, kyselina listová 110 mcg (50% RHP)
 • Vitamin B12 1,5 mcg (60% RHP)
 • D-Biotin 33 µg (60% RHP)
 • Niacin 12 mg (62,5% RHP)
 • Kyselina pantothenová (50% DDD)
 • Inulin 120 mg
 • Stearan hořečnatý 10 mg
 
 • Balení: 60 tobolek
 • neobsahuje konzervační látky
 • HPMC rostlinné tobolky – vhodné i pro vegany a vegetariány

Užívání:

 • Dospělí a děti od 12ti let: 1 tobolka denně nejlépe s jídlem.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 20 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života