Historie a moderní důvody, proč lidé praktikují detoxikaci pro optimální zdraví

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Detox je termín, který se začal spojovat s moderními dietami, které tvrdí, že čistí krev a eliminují toxiny z těla. Tyto diety obvykle zahrnují období půstu následované přísnou dietou pomocí ovoce a zeleniny, ovocných šťáv a vody. Detoxikační diety mohou také zahrnovat používání bylinek, čajů, bylinných nebo výživových doplňků a klystýrů, které mohou pomoci očistit tělo zevnitř.

Navzdory detoxikačním dietám, které v poslední době získávají na popularitě, není detoxikace novým konceptem. Ve skutečnosti má vaše tělo vlastní složitý stroj, který pracuje 24/7, aby se zbavil škodlivých látek. Tento detoxikační systém se skládá ze šesti těžce pracujících orgánů a orgánových systémů, konkrétně z vašich plic, kůže, jater, ledvin, trávicího systému a lymfatického systému (1).

Myšlenka pomoci tomuto přirozenému procesu při podpoře optimálního zdraví také není nová věc. Výzkumy ukazují, že již ve 2.000 př.n.l. – to je před více než 4.000 lety! – lidé ve starověkém Egyptě, Číně, Indii a Římské říši praktikovali detoxikaci pomocí různých metod, z nichž některé jsou používány dodnes (2).

Následuje několik zajímavých faktů o pradávných detoxikačních praktikách a o tom, jak jsou moderní metody používány dnes v klinické praxi.

Detoxifikace v dávných dobách

Staří Egypťané byli jedním z prvních zastánců pročištění tlustého střeva a střev – formy detoxikace těla. Egyptští léčitelé věřili, že starý střevní odpad může otrávit krev a způsobit nemoc, pokud není odstraněn, a tak vyzdvihovali výhody používání klystýrů. Jedna z nejjednodušších metod, kterou používali pro pročištění tlustého střeva, zahrnovala použití dutého rákosu, aby voda mohla proudit do konečníku (3).

Staří Egypťané také používali různé léčivé rostliny pro své klystýry. Podle studií bioaktivní sloučeniny přítomné v těchto rostlinách pomáhaly „ochlazovat řitní otvor“ a podporovaly odstraňování toxinů z těla. Některé z rostlin, které staří Egypťané používali k detoxikaci, byly bylina marshmallow, konopí, kmín, pižmový meloun, hrách černooký a Moringu (4).

Ve starověké Číně lékaři věřili, že stres a špatná strava mohou blokovat tok čchi, neboli životní síly, a bránit odstranění toxinů, což jim umožňuje hromadit se. Tyto události byly údajně příčinou únavy i celkového pocitu nevolnosti. Aby vyřešili podstatu problému, vyvinuli staří čínští léčitelé jedinečnou techniku známou jako akupunktura (5).

Akupunktura

Akupunktura zahrnuje vkládání sterilizovaných jehel do strategických bodů podél těla. To nejen stimuluje přirozené hojivé schopnosti těla, ale také pomáhá odblokovat tok čchi (6).

Akupunktura má také diuretický účinek, který pomáhá tělu vyplavovat toxiny močí. V tradiční čínské medicíně (TCM) se říká, že akumulace toxinů uvnitř těla stojí za opakujícími se bolestmi, bolestmi hlavy, nevolností, únavou a nekvalitním spánkem (7).

Dnes se akupunktura stále používá k podpoře přirozeného detoxikačního procesu těla. Ve skutečnosti, podle studie zveřejněné v časopise Substance Abuse and Rehabilitation, je akupunktura skvělou doplňkovou terapií pro lidi léčené ze závislosti na drogách nebo alkoholu, protože pomáhá urychlit odstraňování těchto nežádoucích látek z těla (8).

Baňkovací terapie

Další detoxikační metodou, kterou používali staří Číňané je baňkovací terapie. Tato léčba zahrnuje umístění baňky přes kůži, aby se vytvořil negativní tlak odsáváním. Baňkování prý podporuje detoxikaci různými prostředky, například tím, že pomáhá zvýšit tok lymfy, což je hromadění nadbytečné tekutiny, která odtéká z buněk a tkání (9).

Podle výzkumů vede narušení průtoku lymfy k hromadění tekutiny, což může tělu zabránit ve správném odstraňování toxických prvků (10).

Studie z roku 2019 také prokazuje, že zvýšení průtoku krve vyvolané baňkováním pomáhá odbourávat toxiny, a vytváří tak cestu pro jejich odstranění z těla. Zvýšení průtoku krve také podporuje uvolňování odpadu (11).

Baňkovací terapie se stejně jako akupunktura používá pro detoxikaci dodnes.

Ájurvéda

Ve starověké Indii byla detoxikace považována za důležitý krok k uzdravení. To je důvod, proč nejstarší lékařský systém praktikovaný starověkými indickými léčiteli, známý jako ájurvéda, kladl velký důraz na očištění těla od toxinů. ájurvéda doporučuje pětimetodový čisticí program pro detoxikaci těla. Známý jako panchakarma, tento program zahrnuje vamana, virechan, basti, nasja a rakta mokša.

Vamana, neboli zvracení (terapie) pomáhá odstranit ucpané plíce, zatímco virechan, neboli očistná terapie, pomáhá vyčistit žlučník, játra a tenké střevo. Basti, neboli klystýrová terapie, je zaměřena výhradně na vyčištění tlustého střeva, zatímco nasya, neboli nosní podání léků, pomáhá vyčistit hrdlo, nos a dutiny. Rakta moksha, neboli čištění krve, čistí krev od nežádoucích látek, obvykle krvetvorbou nebo s pomocí bylin, pijavic nebo jiných terapií (12).

Lidé ve starověké Indii také detoxikovali svůj trávicí systém změnou stravy. Ájurvédští léčitelé předepsali monodietu, která omezuje rozmanitost jídla konzumovaného několik dní, aby se vyčistil trávicí trakt. Známý jako kitachri čistí, tato strava je pojmenována podle kašovitého komfortního jídla vyrobeného z rýže basmati, čočky (obvykle fazolí mungo), různé zeleniny a koření (13).

Zatímco při kitchari čistění, lidé dodržují jednoduchou dietu jen z tohoto výživného jídla a ničeho jiného, často doplněnou o půst mezi jídly. Tato mono-dieta dává trávicímu systému, jednomu z detoxifikačních orgánů těla, zasloužený odpočinek tím, že snižuje poptávku po produkci trávicích enzymů za účelem odbourávání jídla. Ajurvéda doporučuje kombinovat kitchari čištění s panchakarmou pro důkladnou očistu těla (14).

Kávový klystýr

Na počátku 20. století němečtí lékaři náhodou objevili sílu kávového klystýru pro očistu tlustého střeva. Předpokládá se, že tento přírodní lék stimuluje tok žluči, tekutiny uvolňované játry, která pomáhá odbourávat tuky, a podporuje produkci hlavního antioxidantu, glutathionu (15).

Žluč hraje zásadní roli při odstraňování toxinů z těla, zatímco glutathion neutralizuje oxidační chemikálie a usnadňuje vylučování toxinů z buněk (16).

Kávové klystýry jsou nedílnou součástí Gersonovy terapie, detoxikačního programu pojmenovaného po německo-americkém lékaři Maxi Gersonovi, který si klade za cíl posílit imunitu, zlepšit rovnováhu soli v těle a eliminovat toxiny. Terapie kombinuje kávové klystýry s přísnou vegetariánskou stravou a doplňky stravy, aby podpořila přirozenou detoxikaci a hojení těla (17, 18).

Moderní detoxikační metody a využití

Moderní detoxikační léčby byly vyvinuty s cílem pomoci lidem vypořádat se s toxicitou vyplývající z užívání nebo nadměrného užívání tvrdých farmaceutických léků, zneužívání látek nebo vystavení toxickým chemickým látkám z prostředí nebo průmyslu. Příkladem těchto moderních detoxikačních terapií jsou lipozomy (koloidy na bázi lipidů) a lipidové nanočástice, mikroemulze a fragmenty protilátek (19).

Liposomy

Liposomy jsou umělé sférické váčky často vytvořené pomocí fosfolipidů, které jsou přirozenými složkami buněčných membrán. Liposomy jsou často používány jako nosiče léků a jiných terapeutických látek, protože umožňují snadnou integraci do cílových buněk. Studie publikovaná v časopise Science Translational Medicine uvádí, že lipozomy a lipidové nanočástice mohou být upraveny tak, aby odstraňovaly odpadní produkty a přebytečné metabolity nebo léky z krve. Kromě toho, že mají vysokou účinnost extrakce, mohou být na konci léčby snadno staženy z těla (20).

Mikromemulze odkazují na kapičky oleje suspendované ve vodných roztocích nebo vodné kapičky suspendované v oleji. Stejně jako lipozomy a lipidové nanočástice mohou být mikroemulze vyrobené s triglyceridy použity k eliminaci negativních účinků léků a usnadnění jejich odstranění z těla. Studie publikovaná v Journal of Controlled Release uvádí, že mikroemulze by mohly pomoci zvrátit poškození srdečních svalů způsobené některými léky (21).

Fragmenty protilátek jsou malé kousky bílkovin, které tvoří součást místa rozpoznávání antigenu protilátky (ARS) (22).

Detoxikační terapie zahrnující fragmenty protilátek využívá schopnosti ARS rozpoznat a vázat specifické molekuly nebo toxiny, například ty, které produkují bakteriální patogeny (23).

Vzhledem k tomu, že s nimi lze snadno manipulovat, mohou být fragmenty protilátek také vyvinuty tak, aby pomohly odstranit také zvířecí jed z krevního řečiště (24).

Tyto moderní způsoby léčby jsou sice klíčové pro náhlé stavy nouze, ale nejsou dostupné pro lidi, kteří hledají konzistentní a účinný způsob, jak podpořit přirozenou schopnost vašeho těla zbavit se toxinů. Naštěstí existuje kromě čistící stravy a přírodních doplňků ještě jeden jednoduchý způsob, jak podpořit zdravé funkce vašich detoxikačních orgánů.

Detoxikační náplasti

Detoxikační náplasti na nohy nabízejí snadný a pohodlný prostředek, jak podpořit přirozenou eliminaci toxických prvků ve vašem těle, a můžete je použít přímo v pohodlí vašeho domova. Detoxní náplasti na nohy jsou zpravidla vyrobeny z vysoce kvalitních, zcela přírodních ingrediencí pečlivě vybraných tak, aby podporovaly přirozenou schopnost detoxikace vašeho těla prostřednictvím vašeho potu během spánku.

Odborníci říkají, že když jsou vaše játra, ledviny, plíce a trávicí systém přetíženy toxiny, vaše tělo dostane od vaší pokožky malou pomoc (25).

Kromě toho, že vaše pokožka – největší orgán vašeho těla – pomáhá chránit vaše tělo před vnějšími hrozbami, vaše pokožka – také pomáhá zbavit se toxických sloučenin prostřednictvím vašeho potu.

Klinická studie zveřejněná v časopise Scientific World Journal analyzovala vzorky krve, potu a moči od zdravých jedinců i od jedinců s různými zdravotními problémy. Vědci zjistili, že pocení pomohlo účastníkům eliminovat toxické sloučeniny ftalátů z jejich organismu. Navíc byly ve vzorcích potu zjištěny vyšší koncentrace toxických chemikálií ve srovnání se vzorky moči, což potvrzuje, že pocení hraje také obrovskou roli v přirozeném detoxikačním procesu vašeho těla (26).

Jednou z hlavních složek detoxikačních náplastí, která umožňuje podpořit přirozenou schopnost vašeho těla odstraňovat toxiny, je negativní iontový prášek. Navzdory svému názvu jsou negativní ionty dobré pro vaše zdraví a jsou v přírodě široce rozšířeny, zejména v okolí vodopádů, na pláži a v horách a lesích – místech, která vzbuzují pozitivní pocity (27).

Díky nepárovým elektronům, které jim dávají svůj záporný náboj, mohou záporné ionty přitahovat a vázat molekuly kladným elektrickým nábojem. Protože látky znečišťující životní prostředí a toxické chemikálie nesou kladný náboj, záporné ionty v detoxikačních náplastech mohou podpořit přirozenou schopnost vašeho těla detoxikovat je (28).

Detoxikační náplasti jsou speciálně navrženy tak, aby byly umístěny na chodidlech kvůli množství pórů a potních žláz v této oblasti!

Schopnost detoxikačních náplastí na nohy vytáhnout toxiny je dále posílena přítomností zeolitu, porézního minerálu, který také nese negativní náboj. Další užitečnou složkou je turmalín, krystalický minerál, o kterém se říká, že vytváří záporné ionty, díky svým pyroelektrickým a piezoelektrickým vlastnostem (29, 30).

Další užitečné přírodní složky, které mohou obsahovat detoxikační náplasti je dextrin, přírodní pojivo, které drží všechny účinné látky pohromadě; chitin a chitosan, vláknité přírodní polymery, které pomáhají zachytit toxiny vyloučené potem; listy loquat, které jsou přírodními detoxikačními činidly; bambusový ocet, který pomáhá eliminovat zápach nohou a změkčuje pokožku; vitamín C, silný antioxidant, který pomáhá neutralizovat volné radikály; a rostlinné vlákno, což je přírodní konzervační látka, která zabraňuje snadné degradaci složek v detoxikačních náplastech na nohy.

Objev dr. Sovy - Yucca shidigera (kličková palma) - odstranění usazenin z těla

Ing. Zdeněk Rozehnal

Yucca je vysoká, stále zelená palma z čeledi liliovitých, která roste v extrémních pouštních podmínkách. Kmen pouštních indiánů na hranicích USA a Mexika používá Yuccu jako potravu a k léčení prakticky všech chorob a tito lidé se dožívají výrazně vyššího věku než ostatní populace. To byl důvod, proč se o Yuccu začali zajímat vědci. Yucca obsahuje hlavně vysoké množství saponinů - až 90%. Asi ze 40% jsou to terpenové, ve vodě nerozpustné saponiny, ostatní tzv. stearanové jsou ve vodě rozpustné. Tyto látky působí v organismu jako účinný přírodní čistící prostředek. Oba typy saponinů odstraňují z těla patologické usazeniny. Kromě cholesterolu Yucca s ničím v těle nereaguje, tudíž je bezproblémové užívání i dalších potravinových doplňků. Proces očisty těla začíná v trávícím traktu, pokračuje krevním oběhem, kde klesá hladina cholesterolu a tuků. Yucca působí například i ve žlučových cestách a žlučníku, brání rozvoji infekcí a urychluje hojení ran.

Stearanové saponiny jsou ve všech výrobcích z Yuccy zastoupeny vysokým procentem a čistí především žaludek a střeva. Terpenové saponiny snižují povrchové napětí vody v tělních tekutinách a tím umožňují smáčení i povrchů patologických úsad, do této doby dostatečně nesmáčitelných a tím pádem neodstraňovatelných. Terpenové saponiny napomáhají "odmýt" patogenní viry, mikroby, plísně, cholesterol, kyseliny mléčnou a močovou, organické soli, nepřirostlé metastázující buňky a další nejrůznější balast.

Yucca čistící a uklidňující

Systém čištění Yuccou je mírný a není pro tělo zatěžující. Pro porovnání toto čištění funguje jako u mastného nádobí. Saponát povolí povrchové napětí na povrchu talíře a mastnota se snadno smyje teplou vodou. Ve střevu se přírodní saponin obdobně vypořádá i s usazeninami v podobě krust a nánosů, které lpí na stěně střevní a současně se saponiny účastní aktivace látkové výměny. Sekundárně tedy Yucca pomáhá vylučovat z těla škodliny, které se drží v usazeninách, protože jsou tam vázány. Díky aktivaci látkové výměny jsou vedlejšími účinky této kúry také účinky antirevmatické a protirakovinné. Dále snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, stimuluje imunitní systém, má močopudné a uklidňující účinky. Příznivě ovlivňuje metabolismus buněk vylučujících trávící enzymy a tím zlepšuje trávení, čistí vývody žlučníku a slinivky břišní a brání rozvoji infekcí a urychluje hojení ran. Zároveň z ledvin odstraňuje usazeniny a tím zvyšuje jejich filtrační plochu. Pokud díky dlouholeté nevhodné životosprávě máte například ledvinové nebo žlučníkové kameny či poškozená játra, může regenerace trvat více než rok. Používání Yuccy je však cesta velice pohodlná, vhodná i jako universální prevence, která pozitivně dokáže zkvalitnit Váš život.

Odstraňování škodlivin z kapilárního systému orgánů je mnohdy doprovázeno slabší bolestí z právě očišťovaného místa. Vysvětlením je, že pročištěný kapilární systém náhle umožňuje průtok většího množství krve, ze které do tkáně proniká více vody, než se vstřebá zpět a lymfatický systém, který ji má odvádět mízními cestami, je v této lokalitě ještě zanesen, čímž vzniká otok místního charakteru, který po vyčištění lymfatických cest automaticky mizí.

Potravinový doplněk Yucca se zpravidla vyrábí ze suroviny s botanickým názvem Yucca shidigera. Může být také vyrobena z jiné čeledi (je několik desítek druhů), ale pak může mít i několikanásobně nižší obsah saponinových látek.

Jednoduchá, ale o to účinnější yuccová kúra se kombinuje s následným osídlením střeva prospěšnými střevními kulturami - například vhodnými probiotiky (laktobacily). Je vhodná také dieta se zvýšeným množstvím vláknin a zásad. Dostatečný pitný režim považujte za nutnost - minimálně 1,5 litrů čisté pramenité vody denně.

Čištění těla Yuccou

Čistící kůra se ideálně provádí 1x za 5-10 let v množství odpovídajícímu věku. Na každých deset let věku se užívá 1 baleni Yuccy shidigery, tj. člověk mající 30 let bude užívat alespoň 3+1 balení, člověk mající 50 let pak alespoň 5 balení + 1 balení (1 balení = 60 kapslí po 500 mg).

První týden je doporučeno brát ráno minimálně 1 hodinu před jídlem 1 kapsli a večer 2 hodiny po jídle 1 kapsli. Vždy zapít dostatečným množstvím tekutin - minimálně 2 dcl. Po této době je možné zvýšit dávku na 2 kapsle ráno i večer. V době užívání je nutno zvýšit pitný režim minimálně na 2 litry tekutin denně. Při této čistící kůře se mohou dostavit přechodné bolesti, zejména kloubů z důvodu zvýšeného uvolňování usazenin. V takovém případě je zapotřebí vydržet, případně snížit dávku, ale čistící kůru nepřerušovat. Bolesti po čase zmizí a stav se normalizuje. Totéž platí třeba i o cholesterolu. Z počátku se může zvýšit, pak se jeho množství postupně sníží.

Krátkodobě

U mladších lidí zpravidla nebývá hodně úsad a lze Yuccu užívat ve větším množství hned od začátku 4xdenně 1-2 kapsle. Nicméně špatnou stravou v posledních 20 letech, například díky transmastným kyselinám, to chce obezřetnost. U starších lidí začněte první týden užívat 2xdenně 1 kapsli. Druhý týden 3xdenně 1 kapsli. Třetí týden 4×denně 1 kapsli a od čtvrtého až 4×denně 2 kapsle. Pokud již nemáte žádné zdravotní obtíže, můžete přestat ze dne na den.

Ještě vyšší dávky Yuccy než 4x2 denně je doporučeno užívat při velmi závažných poruchách, akutních nebezpečích a při obavě z prodlení a také při plísních kdekoliv v organizmu. Při sestavování optimálního užívaní vycházejte z toho, že se většina saponinů vyloučí z organizmu během 3 - 6 hodin. Každopádně to chce pravidelnost!

Buďte obezřetní případně neužívat pokud máte v těle implantáty, umělé klouby, kardiostimulátory, transplantovaný orgán..., protože yucca se snaží opravdu vše cizí z těla odstranit.

YUCCA SHIDIGERA

Popis

Yucca shigidera obsahuje saponin, který se v lidském organismu mění na neškodný sapogenin. Ten se chová jako přírodní mýdlo, které čistí následky stravovacích zlozvyků současné generace. Produkt je vhodný i pro vegetariány a vegany.

Zkušenosti kupujících s Yuccou Natural Medicaments

 • Yuccu jsem užívala 2x 1tbl., a k tomu Alfalfu 3x 2tbl. denně dva měsíce. Efekt jsem zaznamenala již po měsíci užívání. Páteř a klouby bolí méně a zlepšil se vzhled kůže. V užívání Yuccy pokračuji 1x 1tbl. denně. Oba produkty doporučuji proti bolesti kloubů.
 • Yucca je dobrý výrobek na detoxikaci. Je třeba ho brát na lačno a alespoň 1 měsíc! Jedná se o vynikající výrobek na očištění organismu, zejména v jarních měsících.
 • Musím zkonstatovat, že s výrobky níže uvedenými, jsem nadmíru spokojená. Trpím na časté bolesti ledvin z ofouknutí a po dobu, kdy jsem užívala PM Ledvinový elixír, jsem téměř žádné nezaznamenala. Co se týče Yuccy, po ní jsem zjistila i váhový úbytek 3 kg a pročištění těla. Pokud můžu hodnotit, tak pouze kladně.
 • jsem zvolila Yuccu. Využila jsem zatím jen jedno balení, ale zlepšilo se mi trávení a zlepšila se mi problematická pleť. Yuccu můžu vřele doporučit.
 • Po měsíci užívání a samozřejmě úpravě jídelníčku pociťuji efekt užíváním tablet Yucca.
 • Každý člověk by potřeboval pročistit organismus, zejména na jaře. Vlastní zkušenosti - stop "jarní únavě". Produkt Yucca se užívá dobře. Doporučuji ostatním.
 • Dobrý den, Yucca působila výborně, jak jsem očekávala. Užívala jsem ráno 2 kapsle a večer také 2 kapsle. Srovnalo se vyměšování potravy a zlepšila se mi celkově pokožka.
 • Dobrý den, s podukty jsme spokojeni. Borůvková směs a Bio Nopal snížily hladinu cukru matce, která užává inzulin. Alfalfa a Yucca, které byly pro manžela, který má problémy s dnou, velice dobře zabraly. Už se od té doby neobjevily žádné bolestivé příznaky ani otoky.
 • Dobrý den, ano a v nákupu budu pokračovat. Yuccu a Alfalfu kupuji pro dcerku, co má dnu. Je jí 15 let a tohle je jediné, co jí pomáhá dobře čistit tělo a máme to pod kontrolou, nemusí brát léky, toto stačí. Ani moc přísnou dietu nemusí držet, máme pár potravin, co nesmí a co nejí. Jsem velice spokojena s oběma produkty.
 • Po deseti dnech už pozoruji známky zlepšení. Kapsle se lépe užívají než tablety od Hannemana. Také cena je příznivější. Yucca je výborná pro každého, kdo potřebuje detox.
 • Dobrý den, Yuccu jsem si ve vašem obchodě zakoupila kvůli pročištění organismu a také kvůli příznivému účinku na trávicí trakt. Ačkoliv ji užívám teprve krátce, řekla bych, že se podstatně zmírnily moje potíže způsobené žlučníkovými kameny, které mám již několik let. Obtíže jsou menší a mohu si občas dovolit i jídla, která jsem dříve z jídelníčku úplně vynechala.
 • Dobrý den, s přípravkem Yucca jsem absolutně spokojená. Již druhý týden užívání se mi upravily problémy se zažíváním, vyprazdňováním a věčně nafouknuté břicho. Zároveň se i zmenšily bolesti kloubů, zlepšila se pohyblivost. Po využívání 3 balení mám celkově velmi dobrý pocit, cítím se lépe a dokonce jsem zhubla 4 kila. Každému mohu jen doporučit.
 • Přípravek Yucca používám již více jak 15 let na pravidelnou celkovou očistu organismu. Dříve jsem používala tento přípravek od jiné české firmy ale byl podstatně dražší, tak jsem vyzkoušela váš přípravek a výsledek je celkem stejný. Doporučil mi jí kdysi jeden léčitel a od té doby jí užívám celkem pravidelně. Jen si myslím, že byste měli lidi upozornit, že dávkování, aby bylo účinné, tak se má užívat na každých 10 let věku minimálně 60 tablet, tedy pokud je někomu jako mně 50 let musí užívat minimálně 300 tablet a očista trvá asi 3 měsíce. Také jsem se od něj dozvěděla, že yuccu by neměli užívat lidé, kteří mají v těle nějaké implantáty, umělé klouby, kardiostimulátory apod., protože yucca se snaží opravdu vše pro tělo cizí dostat z těla nemilosrdně pryč a pak by to nemuselo dobře dopadnout.
 • Co se týká Yuccy, užívám ji už hodně let, různé značky. Ještě nedokážu odpovědět, protože výsledky saponinů v yucce se poznají až po několika měsících. Například loni v lednu jsem 2 měsíce brala yuccu a někdy v říjnu jsem teprve zjistila, že se mi konečně rozpustil výrůstek na kloubu. Ale to jsem užívala mnohem dražší výrobek. Přeji hodně spokojených zákazníků.Po ročním užívání YUCCY jsem byl přeřazen z CHPN III. třídy (středně těžká plícni nemoc) do II. třídy (lehká plícní nemoc). Přestal jsem brát všechny léky co mě předepsal lékař a spolehl se na YUCCU. Jsem úplně nadšený a doktoři nechápou.
 • Yucca mně byla doporučena jako prostředek proti bolesti kloubů, hlavně kolen. Zatím dobírám Yuccu, která mně byla přivezena z USA a Vaši jsem ještě brát nezačal. První dva měsíce jsem bral dávky přibližně 3x vyšší než jsou doporučené na Vašem balení. Nyní již pouze doporučenou dávku. A teď to nejdůležitější - kolena přestala bolet. Nevím jestli za to vděčím Yucce nebo něčemu jinému, ale je to tak. Takže koupě rozhodně nelituji a Yuccu mohu doporučit.
 • Vážení přátelé. Odpovídám na Váš dotaz ohledně spokojenosti s přípravkem YUCCA. Přípravek užívám teprve měsíc a to na doporučení paní doktorky Hlavové z urologie. Trpěl jsem častými záňety. Naposledy jsem prodělal záňet prostaty. Ležel jsem i v nemocnici Ústí nad Orlicí, kde jsem byl jako tradičně léčen antibiotiky. Přes neuspěšnou léčbu antibiotiky jsem začal užívat přípravek YUCCA. Paní doktorka má prý s tímto přípravkem dobré zkušenosti. Doporučuje pít teplou převařenou vodu a současně užívat Yuccu. Zabranuje to usazování bakterií a všech škodlivin. Podstatou účinkú je namydlení všech vnitřních povrchů v těle /cév, prúdušky, cesty močové/ a dochází k pomalému očišťování od usazenin. Též bakterie se stále vyplachují ven a tedy se nestačí namnožit. Význam má dlouhodobé užívání dvakrát denně po jedné kapsli. V dilerské síti je k dostání GOLDEN YUCCA, který ovšem stojí 2000,-Kc 750mg. To bych si samozřejmě nekoupil a tak jsem si na internetu našel Vaši lekárnu. V pol. listopadu jdu na kontrolní odběry, tak Vám napíšu, jak jsem dopadl.
 • Jediné s čím nemohu souhlasit v návodu na použití je, že pomáhá proti únavě u sportovců. Nevím nejsem sportovec. Je mi padesát a jsem v částeč. invalid. důchodu a na tři hodiny dělám školníka v ZUŠ. Jsem po operaci páteře. Zatím neví co napsat, tak se ozvu v pol. listopadu po kontrole.Používal ho manžel. První 2 dny velké pocení jako při horečce. Potom se to zklidnilo -přestaly bolet klouby, v noci se již nedusí kašlem (astmatik, kuřák) - celkově vitálnější, více energie, zlepšení potence.
 • Minulý rok jsem skončil v nemocnici se zavodněním a bral jsem Furon (duretikum), jenže jsem byl děsně unavený a navíc se z těla vyplavují veškeré minerály. Náhodou jsem si přečetl příběh jedné zdravotní setry a její 80 matky které přestal fungovat furon a ona jí nasadila Yuccu. Takže jsem neváhal a vyzkoušel jsem to taky. Doktoři nechápou moje zlepšení. Mám CHOPN 3. stupně, ale po 3 měsičním vytrvalém uživání Yuccy jsem se zlepšil s dechem.
 • Dobrý den, přípravek YUCCA jsem koupila pro svou 60ti letou maminku na doporučení léčitelky, kam obě pravidelně docházíme. Ovšem byla mi doporučena Golden yacca, která je mnohonásobně dražší a složení onoho preparátu je téměř shodné s Vámi nabízeným prostředkem. Jsem zdravotní sestra a tudíž jsem si vědoma všech vedlejších účinků z léků, které mamka užívá. Je po operaci srdce a užívá pravidelně léky jako Zokor, Vasokardin, Godasal, Apoalopurinol a Furon, který bere obden. Je na odvodnění a pokud ho mamka vysadila, objevila se voda na plicích. Mezi kontraindikacemi je psána i dna, která se po půlročním užívání u matky objevila i přesto,že z jídelníčku vyloučila veškeré potraviny, které by pohly vést ke vzniku této choroby.
 • Váš preparát mamka užívá od 18.6.2005, 2krát denně-ráno po jídle a večer po jídle. Tento lék (Furon) mamka úplně vysadila a problémy se zavodněním, od doby, co užívá YUCCA praparát, nemá. Není oteklá, což bývala 2-3krát v týdnu. Není unavená, lépe se jí dýchá, lépe v noci spí, na což brávala Rohypnol a nyní ho nepotřebuje. Ale v co už nikdy nedoufala, od mládí, tudíž zhruba 38let má problémy, zřejmě dědičného původu po matce, se zácpou.
 • Vystřídala již řadu preparátů od Gutalaxu až po různé novinky, reklamované v televizi, které vždy pomohly pouze na pár dnů, než si ne ně organismus zvykl. Zhruba po 5 dnech užívání YUCCA preparátu mamku přestal trápit tento dlouholetý problém. Stolici má pravidelnou, každý den ovšem ne průjmového charakteru, jak tomu bylo dříve po ostatních preparátech. Nerada bych to zakřikla, přeci jen jsme teprve na počátku ale myslím, že po konzultaci s lékařem, někdy v budoucnu, bude moci pod jeho dohledem vysadit i jiné léky. Je smutné, když člověk užívá léky na určitou chorobu ale díky vedlejším účinkům vznikne další poškození orgánů, konkrétně u mé matky třeba trvalé poškození jater, dna, zvýšená hladina cukru atd. Bylo by mnohem přínosnější užívat pouze přírodní preparáty, čemuž ještě stále mnoho lékařů nevěří.
 • Detox a Yucca mi každoročně pomohou maximálně eliminovat příznaky pylové alergie. Je lépe si vyčistit organismus měsíc před kritickým obdobím, než se trápit s antihistaminiky. Funguje to a všem doporučuji.
 • Dekuji, pomohly mi vsechny, za mesic uzivani yuccy a regalenu a diety jsem snizila cholesterol z 6,25 na 5,0.

8 způsobů, jak podpořit detoxikaci celého těla

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Detoxikace obvykle znamená dodržování určité diety nebo postupů a používání zpravidla přírodních přírodních přípravků, které zbavují tělo toxinů, a tím zlepšují zdraví a podporují hubnutí.

Nicméně je vaše tělo dobře vybaveno k odstraňování toxinů a zpravidla mladším věku nepotřebuje k tomu speciální diety ani doplňky stravy. Každopádně můžete přirozený detoxikační systém svého těla posílit.

Následuje 8 základních ověřených způsobů, jak podpořit detoxikační systém vašeho těla.

1. Omezení alkoholu

Více než 90% alkoholu se metabolizuje v játrech (1).

Jaterní enzymy metabolizují alkohol na acetaldehyd, známou rakovinotvornou látku (2, 3).

Játra rozpoznají acetaldehyd jako toxin a přemění ho na neškodnou látku zvanou acetát, která je později z těla vyloučena.

Zatímco pozorovací studie prokázaly, že nízká až mírná konzumace alkoholu je prospěšná pro zdraví srdce, nadměrné pití může způsobit nesčetné množství zdravotních problémů (4, 5, 6).

Nadměrné pití alkoholu může vážně poškodit funkci jater, protože způsobuje hromadění tuku, záněty a jizvy (7).

Když k tomu dojde, vaše játra nemohou dostatečně fungovat a plnit své nezbytné úkoly - včetně filtrování odpadních látek a dalších toxinů z vašeho těla.

Omezení alkoholu nebo úplná abstinence je proto jedním z nejlepších způsobů, jak udržet detoxikační systém vašeho těla v dobré kondici.

Doporučuje se omezit příjem alkoholu na jeden nápoj denně u žen a dva u mužů (8).

Shrnutí:

 • Pití většího množství alkoholu snižuje schopnost jater vykonávat své normální funkce, jako je právě detoxikace.

2. Dostatek kvalitního spánku

Zajištění dostatečného a kvalitního spánku každou noc je nutností pro podporu zdraví vašeho těla a přirozeného detoxikačního systému.

Spánek umožňuje vašemu mozku reorganizaci a dobití energie a také odstranění vedlejších toxických produktů, které se nahromadily během dne (9, 10).

Jedním z těchto odpadních produktů je protein zvaný beta-amyloid, který přispívá k rozvoji Alzheimerovy choroby (11, 12).

Při nedostatku spánku nemá tělo čas tyto funkce vykonávat, takže se toxiny mohou hromadit a ovlivňovat několik aspektů zdraví (13).

Nedostatečný spánek je spojován s krátkodobými i dlouhodobými zdravotními následky, jako je stres, úzkost, vysoký krevní tlak, srdeční choroby, cukrovka 2. typu a obezita (14, 15, 16, 17).

Pro podporu dobrého zdraví byste měli pravidelně spát sedm až devět hodin denně (18).

Pokud máte potíže s usínáním nebo s udržením spánku v noci, jsou pro zlepšení spánku užitečné změny životního stylu, jako je dodržování spánkového režimu a omezení modrého světla - vyzařovaného mobilními zařízeními a obrazovkami počítačů a televizí - před spaním (19, 20, 21).

Shrnutí:

 • Dostatečný spánek umožňuje mozku reorganizaci, dobití energie a odstranění toxinů, které se v něm během dne nahromadily.

3. Pití dostatečného množství vody

Voda dokáže mnohem víc než jen uhasit žízeň. Reguluje tělesnou teplotu, promazává klouby, napomáhá trávení a vstřebávání živin a detoxikuje organismus odstraňováním odpadních látek (22).

Buňky vašeho těla se musí neustále obnovovat, aby mohly optimálně fungovat a rozkládat živiny, které tělo využívá jako energii.

Při těchto procesech se však uvolňují odpadní látky - ve formě močoviny a oxidu uhličitého - které škodí, pokud se hromadí v krvi (23).

Voda tyto odpadní produkty přenáší a účinně je odstraňuje močením, dýcháním nebo pocením. Správná hydratace je tedy pro detoxikaci důležitá (24).

Přiměřený denní příjem vody je 3,7 litru pro muže a 2,7 litru pro ženy. V závislosti na vaší stravě, místě, kde žijete, a úrovni vaší aktivity můžete potřebovat více nebo méně (25).

Shrnutí:

 • Kromě mnoha funkcí, které voda v těle plní, umožňuje detoxikačnímu systému vašeho těla odstraňovat z krve odpadní látky.

4. Snižení příjmu cukru a především průmyslově zpracovaných potravin

Cukr a průmyslově zpracované potraviny jsou považovány za příčinu dnešní krize veřejného zdraví (26).

Vysoká spotřeba sladkých a vysoce průmyslově zpracovaných potravin je spojována s obezitou a dalšími chronickými onemocněními, jako jsou srdeční choroby, rakovina a cukrovka (27, 28, 29).

Tato onemocnění brání vašemu tělu v přirozené detoxikaci tím, že poškozují orgány, které hrají důležitou roli, jako jsou játra a ledviny.

Například vysoká konzumace sladkých nápojů může způsobit ztučnění jater, což je stav, který negativně ovlivňuje jejich funkci (30, 31, 32).

Menší konzumací nezdravých potravin můžete udržet detoxikační systém svého těla zdravý. Nezdravé potraviny můžete omezit tak, že je necháte ležet na pultech obchodů. Když je nebudete mít v kuchyni, zbavíte se pokušení úplně.

Nahrazení nezdravých potravin zdravějšími, jako je ovoce a zelenina, je také zdravý způsob, jak snížit jejich spotřebu.

Shrnutí:

 • Nadměrná konzumace nezdravých potravin je spojena s chronickými onemocněními, jako je obezita a cukrovka. Tyto stavy mohou způsobit poškození orgánů důležitých pro detoxikaci, jako jsou játra a ledviny.

5. Základem jsou potraviny bohaté na antioxidanty

Antioxidanty chrání vaše buňky před poškozením způsobeným molekulami zvanými volné radikály. Oxidační stres je stav způsobený nadměrnou produkcí volných radikálů.

Vaše tělo tyto molekuly přirozeně produkuje pro buněčné procesy, jako je například trávení. Alkohol, tabákový kouř, špatná strava a působení škodlivin však mohou produkovat nadměrné množství volných radikálů (33).

Tím, že tyto molekuly poškozují buňky vašeho těla, se podílejí na řadě onemocnění, jako je demence, srdeční choroby, onemocnění jater, astma a některé typy rakoviny (34, 35).

Konzumace stravy bohaté na antioxidanty pomáhá vašemu tělu bojovat s oxidačním stresem způsobeným nadbytkem volných radikálů a dalších toxinů, které zvyšují riziko onemocnění.

Zaměřte se na získávání antioxidantů z potravy a případně z doplňků stravy (36, 37, 38).

Mezi antioxidanty patří například vitamin A, vitamin C, vitamin E, selen, lykopen, lutein a zeaxantin.

Bobuloviny, ovoce, ořechy, kakao, zelenina, koření a nápoj ze zeleného čaje mají jedny z nejvyšších množství antioxidantů (39).

Shrnutí:

 • Konzumace stravy bohaté na antioxidanty pomáhá tělu snižovat poškození způsobené volnými radikály a tím snížuje riziko onemocnění, která mohou mít vliv na detoxikaci.

6. Jezte potraviny s vysokým obsahem prebiotik

Zdraví střev je důležité pro udržení zdravého detoxikačního systému. Vaše střevní buňky mají detoxikační a vylučovací systém, který chrání vaše střeva a tělo před škodlivými toxiny, jako jsou chemické látky (40).

Dobré zdraví střev začíná prebiotiky, což je druh vlákniny, která vyživuje dobré bakterie ve střevech, tzv. probiotika. Díky prebiotikům mohou vaše dobré bakterie produkovat živiny zvané mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které jsou prospěšné pro zdraví (41, 42).

Dobré bakterie ve střevech se mohou dostat do nerovnováhy se špatnými bakteriemi v důsledku užívání antibiotik, špatné zubní hygieny a kvality stravy (43, 44, 45).

Tato nezdravá změna bakterií může oslabit váš imunitní a detoxikační systém a zvýšit riziko onemocnění a zánětů (46).

Konzumace potravin bohatých na prebiotika může udržet váš imunitní a detoxikační systém zdravý. Mezi dobré zdroje prebiotik patří rajčata, artyčoky, banány, chřest, cibule, česnek a oves (40).

Shrnutí:

 • Strava bohatá na prebiotika udržuje váš trávicí systém zdravý, což je důležité pro správnou detoxikaci a zdraví imunitního systému.

7. Příjem přiměřeného množství soli

Pro některé lidi je detoxikace prostředkem k odstranění přebytečné vody.

Konzumace příliš velkého množství soli může způsobit, že vaše tělo zadržuje nadbytečné množství tekutin, zejména pokud máte onemocnění, které ovlivňuje vaše ledviny nebo játra - nebo pokud nepijete dostatek vody.

Toto nadměrné nahromadění tekutin může způsobit nadýmání a znepříjemnit oblékání. Pokud zjistíte, že konzumujete příliš mnoho soli, můžete se zbavit nadbytečné hmotnosti vody.

Ačkoli to může znít neintuitivně, zvýšení příjmu vody je jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit nadměrné hmotnosti vody způsobené konzumací příliš velkého množství soli.

Je to proto, že když konzumujete příliš mnoho soli a málo vody, vaše tělo uvolňuje antidiuretický hormon, který vám brání v močení - a tím i v detoxikaci (47).

Zvýšením příjmu vody vaše tělo sníží vylučování antidiuretického hormonu a zvýší močení, čímž vyloučí více vody a odpadních látek (48, 49, 50).

Pomáhá také zvýšení příjmu potravin bohatých na draslík, který vyvažuje některé účinky sodíku. Mezi potraviny bohaté na draslík patří brambory, dýně, fazole, banány a špenát (51).

Shrnutí:

 • Konzumace příliš velkého množství soli může zvyšovat zadržování vody v těle. Přebytečnou vodu a odpadní látky můžete odstranit zvýšením příjmu vody a potravin bohatých na draslík.

8. Buďte aktivní

Pravidelný pohyb bez ohledu na tělesnou hmotnost je spojen s delším životem a snížením rizika mnoha stavů a onemocnění, včetně cukrovky 2. typu, srdečních onemocnění, vysokého krevního tlaku a některých druhů rakoviny (52, 53, 54).

Ačkoli za zdravotními přínosy cvičení stojí několik mechanismů, klíčovým prvkem je snížení zánětu (55, 56).

Zatímco určitý zánět je nezbytný pro zotavení z infekce nebo hojení ran, jeho přílišné množství oslabuje systémy vašeho těla a podporuje nemoci.

Snížením zánětu může cvičení pomoci systémům vašeho těla včetně detoxikačního systému správně fungovat a chránit před nemocemi.

Doporučuje se, abyste se týdně věnovali alespoň 150-300 minutám cvičení střední intenzity, například rychlé chůzi nebo 75-150 minutám intenzivní fyzické aktivity, například běhu (57).

Shrnutí:

 • Pravidelná fyzická aktivita snižuje zánět a umožňuje správnou funkci detoxikačního systému vašeho těla.

Další tipy pro zlepšení detoxikace

 • Jezte potraviny obsahující síru. Potraviny s vysokým obsahem síry, jako je cibule, brokolice a česnek, zvyšují vylučování těžkých kovů, jako je kadmium (58).
 • Vyzkoušejte chlorellu. Chlorella je druh řasy, která má mnoho výživových výhod a podle studií může zlepšit vylučování toxinů, jako jsou těžké kovy (59).
 • Ochuťte pokrmy koriandrem. Koriandr zvyšuje vylučování některých toxinů, například těžkých kovů, jako je olovo, a chemických látek včetně ftalátů a insekticidů (60, 61).
 • Podpora glutathionu. Konzumace potravin bohatých na síru, jako jsou vejce, brokolice a česnek, pomáhá zvyšovat funkci glutathionu, hlavního antioxidantu produkovaného vaším tělem, který se významně podílí na detoxikaci (62).
 • Přejděte na přírodní čisticí prostředky. Výběr přírodních čisticích prostředků, jako je ocet a jedlá soda, namísto komerčních čisticích prostředků může snížit vaše vystavení potenciálně toxickým chemikáliím (63).
 • Volte přírodní péči o tělo. Používání přírodních deodorantů, make-upů, hydratačních krémů, šamponů, opalovacích přípravků a dalších výrobků osobní péče může také snížit vaše vystavení chemickým látkám.

Shrnutí:

 • Některé úpravy životního stylu a stravy mohou posílit přirozený detoxikační systém vašeho těla.

Závěr

Detoxikační diety odstraňují toxiny, čímž zlepšují zdraví a podporují hubnutí.

Tyto diety, ačkoli jsou lákavé však nejsou vždy nutné, protože vaše tělo má vlastní, vysoce účinný detoxikační systém.

Proto je vhodné nejdříve svůj přirozený detoxikační systém svého těla posílit a zlepšit svůj celkový zdravotní stav tím, že budete hydratovaní, budete konzumovat méně alkoholu a soli, budete aktivní a budete dodržovat stravu bohatou na antioxidanty.

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života