Včelí pyl je dobrou superpotravinou podporující imunitu

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Včely jsou jedny z nejplodnějších producentů přírodních produktů, které jsou pro člověka velmi prospěšné. Od medu, který je všestranným přírodním lékem a zdravou alternativou cukru, až po výživné látky, jako je mateří kašička, včelí pyl a propolis, neexistuje včelí produkt, který by neměl řadu zdraví prospěšných vlastností.

Mezi těmito úžasnými včelími produkty je i jeden, který má značný přínos pro lidský imunitní systém: včelí pyl. Včelí pyl, vyrobený z květového pylu, který pilně sbírají včely medonosné, slouží jako surovina pro výrobu včelího chleba, který je hlavním zdrojem potravy pro včelí dělnice a larvy (1, 2).

Výzkumy zjistily, že včelí pyl obsahuje více než 250 prospěšných složek, mezi něž patří vitaminy a minerály, aminokyseliny, sacharidy, zdravé tuky a účinné fytonutrienty. Protože se ve včelím pylu nacházejí téměř všechny pro člověka nezbytné živiny, je považován za jednu z nejkomplexnějších a nejvýživnějších potravin na světě (3).

Nutriční složení včelího pylu

Včelí pyl, který se dnes prodává jako doplněk stravy, není složen pouze z pylu sklizeného z rostlinných prašníků. Když včely sbírají pyl z květů, smíchají ho s nektarem nebo látkou vylučovanou jejich slinnými žlázami. Tuto směs pak ukládají do struktur zvaných corbiculae neboli pylových košíčků, které mají na zadních nohách, aby je mohly dopravit zpět do úlu (4).

Uvnitř úlu nelétavé včely nasbíraný pyl zvlhčují slinami, aby ho rozbily, a pak jeho kousky balí do buněk plástů. Povrch zabaleného pylu pak pokryjí tenkou vrstvou medu a vosku, čímž vytvoří tzv. včelí chléb. Po vhodné fermentaci se tento včelí chléb stává základním zdrojem bílkovin pro celé včelstvo. Včelí chléb je také zdrojem všech živin obsažených v mateří kašičce, kterou produkují včelí dělnice.

Podle analýzy živin se včelí pyl skládá v průměru z 22,7 % bílkovin, z nichž více než 10 % tvoří esenciální aminokyseliny. Tyto živiny jsou stavebními kameny bílkovin, které si vaše tělo nedokáže vyrobit samo. Mezi esenciální aminokyseliny patří histidin, izoleucin, leucin, lyzin, fenylalanin, metionin, treonin, tryptofan a valin. Jak uvádí studie ze Saúdské Arábie, včelí pyl může obsahovat většinu, ne-li všechny tyto esenciální aminokyseliny, v závislosti na jejich květním zdroji (5).

Včelí pyl také obsahuje v průměru asi 5,1 % zdravých tuků a je vlastně skvělým zdrojem esenciálních mastných kyselin. Stejně jako esenciální aminokyseliny, ani esenciální tuky si lidské tělo nevytváří samo a musí pocházet z bohatých potravinových zdrojů, jako jsou rostlinné oleje, ořechy, semena a včelí pyl. Esenciální mastné kyseliny obsažené ve včelím pylu jsou omega-3, kyselina linolenová, a omega-6, kyselina linolová. y-Linolenová kyselina, omega-6, která se vyskytuje pouze v několika zdrojích, byla ve vysokém množství zjištěna také ve včelím pylu (6).

Kyselina olejová, převládající tuk v olivovém oleji, je ve velkém množství přítomna také ve včelím pylu. Tato omega-9 mastná kyselina je jednou z nejdůležitějších živin pro včely medonosné, je dominantním tukem v těle larev a dospělých včel a důležitou živinou pro přežití a učení včel (7). Podle studie publikované v časopise Biology (Basel) je složení mastných kyselin ve včelím pylu ovlivněno ročním obdobím, přičemž nejlepší poměr zdravých tuků má jarní a letní včelí pyl (8).

Kromě zdravých tuků obsahuje včelí pyl také rostlinné steroly neboli fytosteroly, které jsou chemicky podobné lidskému cholesterolu. Bylo zjištěno, že fytosteroly podporují zdravé srdce tím, že soutěží s cholesterolem o vstřebávání v tenkém střevě. Díky tomuto účinku mohou fytosteroly podporovat zdravou hladinu cholesterolu, která je již v normě (9). Mezi důležité fytosteroly obsažené ve včelím pylu patří fucosterol, B-sitosterol a kampesterol (10).

Kromě rostlinných sterolů se včelí pyl může pochlubit množstvím zdraví prospěšných fytonutrientů ve formě flavonoidů, jako jsou katechiny, leukoanthokyanidiny a fenolové kyseliny. Podle studie publikované v časopise Trends in Food Science & Technology se většina flavonoidů ve včelím pylu vyskytuje ve formě glykosidů, jako jsou apigenin, luteolin, deriváty kaempferolu a rutin (11). Mezi fenolové kyseliny včelího pylu patří kyselina chlorogenová, kyselina ferulová a kyselina p-kumarová. Stejně jako flavonoidní glykosidy jsou všechny tyto fenolové kyseliny silnými antioxidanty, které mohou chránit vaše buňky před oxidačním poškozením.

Mezi další silné antioxidanty obsažené ve včelím pylu patří provitamin A (karotenoidy) a vitaminy C a E. Včelí pyl obsahuje také velké množství základních živin, jako jsou vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, B7 a B9, a minerální látky, například vápník, měď, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, selen, křemík, sodík a zinek.

Včelí pyl a zdraví imunity

Včelí pyl se již dlouho používá v apiterapii, což je forma tradiční medicíny, která se zaměřuje na používání včelích produktů k léčení. Apiterapie má své kořeny již ve starověké Číně a Egyptě a také u starých Římanů a Řeků, kteří k léčebným účelům používali i včelí jed (12). V apiterapii se včelí pyl často předepisuje starším lidem kvůli jeho výživovým účinkům a schopnosti podporovat přirozenou obranyschopnost organismu (13).

Podle četných studií vděčí včelí pyl za své silné imunitu podporující vlastnosti bohatství základních živin a fytonutrientů. Ve studii publikované v časopise Frontiers in Nutrition se vědci zabývali preklinickými a klinickými studiemi zahrnujícími různé včelí produkty a zjistili, že prospěšné složky včelího pylu umožňují podporovat normální funkce imunitních buněk, což vede k podpoře zdravé imunity (14).

Imunitní regulace označuje složité mechanismy, které vaše tělo používá k zajištění toho, aby se vaše imunitní reakce nepřekročily (15). Jak uvádí studie publikovaná v časopise Circulation Research, neregulované imunitní reakce mohou vést k vážným zdravotním problémům, které mohou ovlivnit životně důležité orgány, jako je například srdce (16). Naštěstí superpotraviny, jako je včelí pyl, obsahují velké množství fytonutrientů, například antioxidačních flavonoidů, o kterých je známo, že podporují normální činnost imunitních buněk (17).

Ve studii publikované v časopise Lipids in Health and Disease vědci uvádějí, že flavonoidy, mastné kyseliny a fytosteroly obsažené ve včelím pylu mohou poskytovat zásadní podporu imunitního systému. Díky svému pozitivnímu vlivu na imunitní buňky mohou složky včelího pylu také chránit důležité orgány, jako je mozek, před poškozením způsobeným nekontrolovanými imunitními reakcemi (18).

V samostatné studii publikované v časopise Journal of Functional Foods čínští vědci zdůraznili prebiotické účinky včelího pylu, které rovněž přispívají k jeho imunitně podpůrným účinkům. Poznamenali, že včelí pyl obsahuje funkční polysacharidy, které mohou podporovat zdravou rovnováhu střevních mikrobů. Protože stav střevní mikroflóry přímo ovlivňuje imunitní systém, je udržování zdravé střevní mikroflóry vynikajícím způsobem, jak si udržet silnou a zdravou imunitní obranu (19).

Optimálně fungující imunitní systém je nejen dobře regulovaný, ale také pohotově reaguje a zvládá každodenní hrozby. Podle studie publikované v časopise Nutrients může doplňování včelího pylu podpořit normální imunitní reakce vašeho těla, což je důležité pro udržení optimálního zdraví. Výzkumníci tento přínos přisuzují přítomnosti aminokyselin, vitaminů, minerálních látek a polysacharidů ve včelím pylu, které mohou podporovat zdravou proliferaci imunitních buněk (20).

Další zdravotní přínosy včelího pylu

Organický včelí pyl je díky svému bohatství složek podporujících zdraví schopen poskytovat více než jen imunitní výhody. Následuje několik dalších úžasných zdravotních přínosů doplňování organického včelího pylu:

  • Podle studie publikované v časopise Nutrients je včelí pyl bohatý na antioxidační polyfenoly, jako jsou flavonoidy a fenolové kyseliny, které mohou podporovat zdravé tepny (21, 22). Podporou zdravých tepen a hladiny cholesterolu, která je již v normě, může včelí pyl podporovat zdravé srdce.
  • Podpora zdravé funkce trávicího traktu - Jak již bylo zmíněno, včelí pyl obsahuje polysacharidy, které mohou podporovat zdravou střevní mikroflóru. To je předpokladem zdravého trávicího systému, který je závislý na dobrých střevních bakteriích, jež rozkládají rozpustnou vlákninu v potravinách (23). Odborníci také tvrdí, že včelí pyl obsahuje velké množství enzymů, které mohou podpořit zdravé trávení i optimální vstřebávání živin (24).
  • Podporuje zdravou funkci jater - ochrana, kterou poskytují antioxidační polyfenoly obsažené ve včelím pylu, neprospívá pouze vašim tepnám, ale i játrům. Podle studií může hromadění oxidovaných LDL způsobit významné poškození jater a zhoršit jejich funkci (25). Jak však uvádí studie polských vědců, antioxidanty včelího pylu mohou chránit před oxidačním stresem - hlavní příčinou peroxidace lipidů - a pomáhají vám udržovat zdravá játra (26).
  • Podporuje zdravou hladinu energie - Podle nutriční analýzy obsahuje včelí pyl přibližně 31 % sacharidů, které jsou pro vaše tělo hlavním zdrojem energie (27). Včelí pyl obsahuje také vitaminy skupiny B, které vaše tělo potřebuje k přeměně sacharidů, tuků a bílkovin z potravy na energii (28).  Díky velkému množství těchto živin je včelí pyl skvělým doplňkem stravy pro podporu zdravé energie.
  • Podpora zdravé regenerace po tréninku - Včelí pyl, jakožto hlavní zdroj bílkovin včel, vám může poskytnout dostatek bílkovin a aminokyselin. Tyto živiny potřebujete k obnově svalových trhlin způsobených namáhavou fyzickou aktivitou (29). Další výhodou je, že studie publikovaná v časopise Nutrients také zjistila, že včelí pyl vám může pomoci vybudovat více svalů tím, že podporuje zdravou syntézu bílkovin (30). To znamená, že včelí pyl může pomoci fyzicky aktivním jedincům a sportovcům maximalizovat jejich trénink.
  • Podporuje zdravou a zářivou pleť - Včelí pyl bohatý na antioxidanty je skvělý pro vaši pleť, protože ji chrání před hrozbami a oxidačním poškozením. Vitamin C obsažený ve včelím pylu může také podpořit přirozenou produkci kolagenu, bílkoviny, která je zodpovědná za udržování hladké a pevné pokožky (31). Protože kolagen hraje důležitou roli při hojení ran, může vám doplňování včelího pylu pomoci udržet si zdravou a zářivou pokožku a podpořit přirozenou schopnost vašeho těla hojit se (32).
  • Podporuje rozumné plány na regulaci hmotnosti - výzkumy ukazují, že bílkoviny účinně navozují pocit sytosti, což vám může pomoci vyhnout se nezdravému mlsání mezi jídly a snížit příjem potravy (33). Jako superpotravina bohatá na bílkoviny vám včelí pyl může v kombinaci s vyváženou stravou a pravidelným cvičením pomoci dosáhnout rozumných cílů v oblasti regulace hmotnosti.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           DUBEN 2024 - 31 článků

                KVĚTEN 2024 - 19 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života