Chia semínka pomáhají snížit krevní tlak a riziko rakoviny

- Pixabay

Barbora Nová

 • Nový výzkum potvrzuje, že chia semínka mají nutriční vlastnosti, které mohou napomáhat regulaci krevního tlaku a pyšnit se protizánětlivými účinky.
 • Dokument doplňuje rostoucí počet výzkumů, které podporují zdravotní přínosy konzumace chia semínek.
 • Odborníci sdílejí názor, že chia semínka jsou vynikajícím doplňkem vyvážené stravy, a doporučují jejich zařazení do pravidelného stravování.

Chia semínka jsou již dlouho oblíbeným doplňkem seznamů "superpotravin" a nový dokument potvrzuje podporu pro to, aby tam zůstala.

Článek, který byl zveřejněn 14. prosince 2023, potvrzuje, že chia semínka mohou snižovat krevní tlak a riziko vzniku rakoviny (1).

"Tento poznatek nejen prohlubuje naše znalosti o výživě chia semínek, ale také nabízí vědcům poznatky, jak tyto informace využít ke zlepšení lidského zdraví," uvedla Miche lle Routhensteinová, RDN, registrovaná dietoložka a dietoložka pro preventivní kardiologii ve společnosti EntirelyNourished.

Tyto poznatky zahrnují recenzi zveřejněnou v lednu 2023 letošního roku, která uvádí, že semínka chia obsahují (2):

 • polynenasycené mastné kyseliny, které mohou zlepšit kardiovaskulární zdraví
 • vysoký obsah vlákniny, který může pomoci stabilizovat hladinu glukózy v krvi u osob s diabetem 2. typu a nemocemi souvisejícími s trávicím traktem.
 • bílkoviny, které mohou pomoci při léčbě rakoviny a vysokého krevního tlaku
 • antioxidanty
 • mající antimikrobiální vlastnosti

Obecně odborníci sdílejí, že je důležité porozumět nutriční hodnotě potravin, včetně chia semínek.

"Výživa zásadně ovlivňuje naše zdraví, dlouhověkost a náchylnost k nemocem," uvádí Cata lina Ruz Gatica MS, RD, LDN, registrovaná dietoložka specializující se na chronická onemocnění a celkovou pohodu. "Identifikací klíčových živin v konkrétních potravinách, které mohou bojovat proti nemocem, vybavíme naše tělo základními nástroji pro udržení zdraví."

Odborníci se novým dokumentem zabývali hlouběji a vysvětlili, co nám říká, co neříká a jak chia semínka zařadit do svého jídelníčku.

Co jsou to chia semínka?

Chia semínka jsou jedlá semena rostliny Salvia hispanica, která patří do čeledi mátovitých.

Chia semínka pocházejí z Jižní Ameriky a místní kultury je používaly jako základní plodinu a zdroj potravy. Jsou černá nebo šedá a malá (asi 2 milimetry).

Klíčovou charakteristickou vlastností je jejich hydrofobní povaha, která jim umožňuje absorbovat 10 až 12násobek své hmotnosti v kapalině. Vytvářejí tak hustou gelovitou hmotu, která je vhodná pro potravinářské účely, ačkoli je lze konzumovat i syrové.

Vědci vytvořili dlouhý seznam potenciálních zdravotních výhod chia semínek navzdory jejich malé velikosti.

Chia semínka jsou jimi již dlouho zkoumána pro své nutriční a farmaceutické přínosy, protože obsahují omega-3 mastné kyseliny, polynenasycené mastné kyseliny, vlákninu a bílkoviny spolu s antioxidanty a stopovými minerály.

Co ukazuje nový dokument o zdravotních přínosech semínek chia

Vědci "sekvenovali chia genom", což znamená, že v laboratoři zkoumali její genetickou informaci.

Autoři zaznamenali v chia semenech 29 genů, které se podílejí na biosyntéze polynenasycených mastných kyselin (PUFA), a 93 genů, které pomáhají s vlastností tvorby gelu. Kromě toho více než 2 700 genů vysoce exprimovaných v semenech pravděpodobně vytvoří malé bioaktivní peptidy odvozené od bílkovin.

"Tyto sloučeniny mohou přinášet výhody, jako jsou protizánětlivé účinky, regulace glukózy a řízení krevního tlaku při konzumaci," uvedla Ruz Gatica.

Tato práce není první, která sekvenuje chia genom, ale je podrobnější na molekulární úrovni a doplňuje rostoucí základnu znalostí.

"Tato studie představuje významný milník, protože odhaluje mapování genomu chia semen, což je zásadní krok k pochopení genetického složení semen a potenciálu pro budoucí šlechtění."

Proto tento výzkum může připravit půdu pro další údaje o potenciálu prospěšnosti této potraviny pro lidské zdraví.

To by mohlo umožnit budoucí studie zaměřené na tyto specifické genetické vlastnosti chia semen pro výživu nebo farmakologický výzkum," uvedla Car a Harbstreetová, MS, RD, LD ze Street Smart Nutrition. "Kromě toho by to mohlo povzbudit další vědce zabývající se genomikou rostlin, aby zvážili potenciální výsledky svého výzkumu související s výživou a zahrnuli je do svých zpráv nebo publikací ve větší míře. To by také mohlo vést ke spolupráci nebo partnerství napříč obory, protože výzkum je pomalý a nákladný proces, který závisí na zájmu různých skupin o pokrok v našich znalostech."

Omezení nového výzkumu

"Přestože článek představuje přísné posouzení pohledu na chia genom a naznačené důsledky pro oblast výživy, neposkytuje explicitní důkaz spojující nutriční obsah chia semínek - více než jiné látky obsahující PUFA, vlákninu a další - s negací rizika onemocnění," uvedla M addie Pasquariello, MS, RDN.

"Zatímco studie stručně pojednává o předchozím výzkumu, který stanovil obsah bílkovin, tuků a vlákniny v chia semínkách, autoři tohoto článku se významněji nezabývají úplným obsahem živin v chia ani nezmiňují důsledky obsahu minerálů nebo antioxidantů kromě stručné zmínky o B-karyofylenu."

Uvádí, že výsledek nového výzkumu si zaslouží další diskusi a doufá, že podnítí další výzkum vlivu semínek chia na lidské zdraví.

Proč mohou semínka chia pomáhat při hypertenzi a snižování rizika rakoviny

Jak vyplývá z výzkumu, prospěšnost chia semínek pravděpodobně vyplývá z jejich složení.

Potenciál chia semínek snižovat riziko vysokého krevního tlaku se přisuzuje především obsahu omega-3 mastných kyselin. Semínka chia jsou vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin rostlinného původu. Výzkum ukázal, že příjem omega-3, ať už prostřednictvím stravy nebo doplňků stravy, je spojen s nižším krevním tlakem.

Například jedna malá randomizovaná studie 2021 zahrnující 42 dospělých osob s diabetem 2. typu potvrdila, že u účastníků, kteří konzumovali alespoň 40 gramů semínek chia denně po dobu 12 týdnů, došlo ke snížení systolického krevního tlaku (3).

Pokud jde o rakovinu, Ruz Gatica poukazuje na vysokou koncentraci antioxidantů a polyfenolů v chia semínkách.

"Tyto antioxidanty hrají klíčovou roli při ochraně buněk před oxidačním poškozením způsobeným volnými radikály. Tento ochranný účinek je významný při prevenci poškození v důsledku dlouhodobých zánětlivých reakcí, které jsou často spojeny s chronickými onemocněními, jako je rakovina."

Jako součást celkově vyvážené a výživné stravy mohou chia semínka přispět k prospěšnému ovlivnění rizika onemocnění, pokud jde o kardiovaskulární zdraví a rakovinu. Je však důležité si uvědomit, že stejně jako žádná jednotlivá potravina nečiní váš jídelníček "nezdravým", žádná jednotlivá potravina není sama o sobě všelékem nebo úplnou prevencí onemocnění.

Jak do svého jídelníčku zařadit více semínek chia

Chia semínka nejsou všelékem na rakovinu nebo hypertenzi, ale odborníci se shodují, že jsou výborným doplňkem většiny jídelníčků. Pokud s chia semínky začínáte, budete chtít postupovat pomalu a sledovat, jak se vaše tělo cítí.

"Postupné zavádění chia semínek v malém množství je klíčem k tomu, abyste předešli zažívacím problémům a zvykli si na jejich strukturu," doporučuje Michelle Routhensteinová. "Vzhledem k tomu, že chia semínka absorbují tekutinu a bobtnají, je při jejich zařazování do jídelníčku důležité zůstat dobře hydratovaný, abyste předešli případným zažívacím potížím.

Ovesné vločky

Ruz Gatica ráda používá chia semínka k vylepšení této základní snídaně, protože dodávají pokrmu další vlákninu, zdravé tuky a rostlinné bílkoviny.

"Posypte si ranní ovesnou kaši chia semínky. Přidejte oblíbenou tekutinu, například mléko, jogurt nebo vodu, a před konzumací ji nechte 5 až 10 minut odstát."

Chia pudink

Chia pudink je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak tato živinami nabitá semínka zařadit do jídelníčku. Možné ingredience:

 • dvě až tři polévkové lžíce chia semínek
 • půl šálku jogurtu
 • jeden šálek mléka
 • čerstvé ovoce
 • med nebo javorový sirup podle chuti (volitelně)

Nechte ho několik hodin ztuhnout v lednici. Pro zvýšení bílkovin můžete zvolit řecký jogurt.

Závěr

Výsledek nového výzkumu potvrzuje, že chia semínka mohou díky svému složení, včetně omega-3 mastných kyselin a vysokého obsahu vlákniny, pomáhat snižovat riziko vzniku rakoviny a vysokého krevního tlaku.

Odborníci se shodují, že chia semínka mají výživové výhody a jsou skvělým doplňkem vyvážené stravy.

Ze semínek chia lze připravit pudink nebo je přidat do ovesných vloček a obilovin.

Na chronické nemoci neexistuje univerzální lék, proto je klíčové vyvážit chia semínka s dalšími pokrmy bohatými na živiny.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života