Vedou lupénka a psoriatická artritida ke dně?

- Pixabay

Barbora Nová

Jaký je vztah mezi lupénkou a dnou?

Dna, psoriáza a psoriatická artritida (PsA) jsou tři samostatná onemocnění. Mají však společné příčiny a některé příznaky.

Lékaři si již léta všímají vztahu mezi těmito stavy a studie toto pozorování nedávno potvrdily.

Co je to dna, psoriáza a psoriatická artritida?

Dna je běžná forma zánětlivé artritidy. Způsobuje intenzivní bolest, otoky a někdy i strukturální změny tkání v okolí kloubů v důsledku hromadění krystalů kyseliny močové. Běžně postihuje palec u nohy, ale může postihnout i jiné klouby.

Dnou trpí asi 4% americké populace, tedy asi 9,2 milionu lidí. Častěji se vyskytuje u mužů, starších osob a černošské komunity (1).

Lupénka (psoriáza) je autoimunitní onemocnění, přičemž dochází k nadměrné reprodukci kožních buněk, které navíc nejsou dostatečně vyvinuté a obsahují buňky typické pro zánět. To způsobuje vršení a následné odlupování kůže postižené oblasti, což vede ke stříbřitým, svědivým skvrnám na kůži, které jsou někdy lemovány zarudnutím. Dochází k ní, když váš imunitní systém napadá vaše vlastní tělo.

Podle údajů ze sčítání lidu v USA v roce 2020 trpí lupénkou více než 7,55 milionu lidí. Z údajů vyplývá, že nejčastěji se vyskytuje u bělochů a zhruba stejně často u mužů i žen (2).

Psoriatická artritida (PsA) je autoimunitní onemocnění, které zahrnuje svědivé, šupinaté kožní skvrny lupénky se ztuhlými, bolestivými a zanícenými klouby artritidy. PsA postihuje 2 až 4% dospělých (3).

Studie z roku 2015 zjistila, že zatímco PsA je častější u bělochů, u černochů má tendenci být závažnější. V této oblasti je však zapotřebí dalšího výzkumu (4).

Může psoriáza a PsA vést ke dně?

Psoriáza i PsA souvisejí s imunitní reakcí vašeho těla. Mezi 20% a 30% lidí s lupénkou má také PsA (5).

Ačkoli obě onemocnění spolu souvisejí, to, že máte jedno, nemusí nutně znamenat, že budete mít druhé, a závažnost lupénky neurčuje, zda se u vás vyvine PsA. PsA můžete mít také, aniž byste měli lupénku.

Jak to souvisí s dnou?

Podle Nadace pro artritidu (Arthritis Foundation) si lékaři již desítky let všímají, že mezi lupénkou, PsA a dnou existuje souvislost. Studie z posledních několika let to potvrdily.

Například studie z roku 2015, která zkoumala téměř 100 000 mužů a žen, zjistila, že obě onemocnění pozitivně korelují s dnou. Studie však měla svá omezení, protože byla provedena pouze mezi zdravotnickými pracovníky, z nichž 96-98% tvořili běloši (6).

Studie z roku 2022 rovněž zjistila souvislost mezi lupénkou a dnou, jednalo se však o celonárodní studii pouze na Tchajwancích (7).

Předpokládá se, že souvislost mezi psoriatickým onemocněním a dnou spočívá v kyselině močové. Její nahromadění v tělesných tkáních a kloubech může vést ke dně. Strava obsahující potraviny bohaté na puriny může způsobit vyšší hromadění kyseliny močové.

K dně může vést také lupénka a PsA, které produkují vysoké hladiny kyseliny močové (tzv. hyperurikémie) jako vedlejší produkt vysokého buněčného obratu a zánětu.

Lidé s lupénkou mají také vyšší hladiny některých cytokinů, které hrají roli při vzniku dny. Cytokiny jsou molekuly, které podporují zánět a mohou nadměrně stimulovat aktivitu dalších imunitních buněk, tzv. cytokinová bouře.

Další rizikové faktory dny

Kdysi se mělo za to, že dnu způsobuje především strava bohatá na alkohol, červené maso a další potraviny, které byly dříve považovány za luxus. Výzkum od té doby ukázal, že i když strava hraje určitou roli, věk, pohlaví a genetika mohou mít mnohem větší vliv.

Mezi rizikové faktory dny patří např:

 • metabolický syndrom
 • dna v rodinné anamnéze
 • neléčený vysoký krevní tlak
 • obezita
 • diabetes
 • nedávná operace nebo fyzické trauma
 • strava bohatá na puriny
 • vyšší věk

Dna v černošské komunitě

Přehled studií z roku 2016 zjistil, že dna se častěji vyskytuje v černošské populaci, a to především kvůli vyššímu výskytu dalších onemocnění, včetně cukrovky, chronického onemocnění ledvin, obezity a hypertenze.

Jedna ze studií v přehledu naznačila, že mnoho lidí s dnou, zejména černochů, bylo méně často léčeno lékaři v souladu s uznávanými standardy.

Jiná studie zjistila, že ačkoli běloši častěji trpí PsA, u černochů je pravděpodobnější, že bude mít závažný průběh.

Můžete zabránit dně, pokud máte lupénku nebo PsA?

Pokud máte lupénku nebo PsA, mohou vám lékaři pomoci předejít vzniku nebo zhoršení dny tím, že:

 • rutinně kontrolovat hladinu kyseliny močové v séru
 • analýzou kloubní tekutiny, aby se zjistilo, zda se nejedná o dnu
 • doporučením změny stravy a životního stylu
 • předepisováním léků snižujících hladinu urátů

Kdy kontaktovat odborníka

Pokud máte příznaky lupénky, PsA nebo dny, je důležité navštívit odborníka.

Všechna tři onemocnění mohou poškodit vaše klouby nebo jiné orgány, a pokud nejsou léčena, jsou spojena s horšími zdravotními výsledky. Postupující artritida může vést k deformaci a poškození kloubů a dna může být velmi bolestivá.

Často kladené otázky

Následuje několik často kladených otázek týkajících se dny a jejího vztahu k psoriatickému onemocnění.

Může psoriáza způsobit dnu?

Výzkumy silně naznačují souvislost mezi lupénkou a dnou, ale není jasné, zda lupénka přímo způsobuje dnu. Je třeba provést další výzkum.

Může psoriatická artritida způsobit dnu?

Stejně jako psoriáza je PsA spojována s dnou. Odborníci se domnívají, že je to způsobeno tím, že PsA přispívá k vyšší hladině kyseliny močové a některých zánětlivých molekul. Zatím však není jasné, zda přímo způsobuje dnu.

Jaký je rozdíl mezi dnou a psoriatickou artritidou?

Ačkoli mají některé společné příznaky, jako je bolest kloubů, otoky a ztuhlost, mají také odlišné příznaky.

Mezi příznaky psoriázy patří např:

 • kožní příznaky psoriázy
 • změny na nehtech, jako je například drobení
 • bolest zad, která je u dny méně častá
 • otoky několika prstů na rukou a nohou najednou
 • zánět očí
 • citlivost nebo bolest šlach

Mezi příznaky dny patří:

 • vzplanutí mezi obdobími bez příznaků
 • intenzivní bolest, zarudnutí a otok, zejména palce na noze
 • bulky a hrbolky v okolí kloubů, tzv. tofy

Závěr

Lupénka, PsA a dna jsou samostatná onemocnění s některými společnými příznaky a silným vzájemným vztahem.

Pokud máte lupénku, je pravděpodobnější, že máte také PsA. Oba tyto stavy mohou způsobovat hyperurikémii, která je hlavní příčinou dny, a také vytvářet změny cytokinů, které mohou hrát roli při dně.

Pokud máte psoriázu nebo PsA, je důležité, abyste o tom informovali svého lékaře, který bude moci sledovat vaši krev nebo kloubní tekutinu na přítomnost markerů indikujících rozvoj dny.

Všechna tři onemocnění mohou mít závažné zdravotní následky, pokud se neléčí. Pokud máte příznaky, je důležité promluvit si s odborníkem.

NA CO SI DÁT POZOR

Sýry nejsou až tak zdravé, spíše nebezpečné. Mohou vás z nich bolet nejen klouby na rukou jako i po salámech

Ing. Zdeněk Rozehnal

Milujete sýry? Můžete mít problémy i s rukama jako nejčastěji zatěžovanou zatěžovanou částí těla. Projevem mohou být oteklá zápěstí, bolavé klouby, ztuhlost prstů, známé praskání a lupání a zhoršená pohyblivost rukou bývá důsledkem usazování solí kyseliny močové, obsažených právě v sýrech.

Nepříjemnosti ze sýrů

Především tučné, ostré, odleželé, plísňové i uzené sýry obsahují nadlimitní množství purinů, které zvyšují riziko tvorby solí kyseliny močové jako maso. Tyto se jako krystalky usazují v kloubním mazu a zároveň jej znehodnocují. Maz hrubne, drsní a působí v kloubech bohatě protkaných nervy obrazně řečeno jako smirkový papír. Výsledkem je bolest, která se nejčastěji objeví na drobných kloubech rukou.

Negativní roli u syrů sehrává také používání tzv. tavících solí při výrobě tavených sýrů, což jsou v podstatě polyfosfáty, především fosfát sodný, a dále dusitan draselný a dusičnan sodný, což je ohromné šmé. V sýrech pak roste obsah fosforu a sodíku, jehož příjem je v ČR dvakrát vyšší, než je odborníky doporučováno. To je také proto, že Česká republika má další negativní světové prvenství ve spotřebě tavených sýrů.

Přestože většinou mají vysoký obsah živočišných tuků a nemají optimální složení mastných kyselin, každý z Čechů jich sní za rok (2014) průměrně 2,6 kg. Oproti tomu Francouz 1,3 kg a Brit pouze 0,6 kg.

Navíc dusičnan sodný rozpouští kolagenní vazivo, které je základem kloubních chrupavek, úponů šlach a plotének. No a ortopedie se také díky tomu stala královnou ortodoxní medicíny - především náhrady kolenních a kyčelních kloubů, ale více MUDr.Lukeš.

Jak je to s rychlosolemi?

MUDr. Petr Lukeš

Ony ty rychlosoli se sypou nejen do uzenin, ale i do tavených sýrů. Ten čím je víc roztíratelný, tím víc je tam rychlosoli. Rychlosůl je dusitan draselný s dusičnanem sodným v poměru 2 : 5.

Dusitan draselný rozpouští sírové můstky v elastinu, což je základ cévní stěny. Proto se vyskytují křečáky, hemoroidy, krvácení z dásní při čištění zubů.

Dusičnan sodný rozpouští sírové můstky v našem kolagením vazivu, které je základem chrupavek kloubních, úponů šlach a plotének. Proto je tolik tenisových loktů, bolavých ramen, vyskočených plotének a ostatních pohybových poruch.

Rychlosůl se u nás začala používat od roku 1968. Od té doby vzkvétá ortopedie, výměna kloubů kyčelních a koleních a stává se královnou medicíny. Ve veřejných stravovnách i ve školách se musí vařit na oleji, což dokončuje dílo zkázy našeho pohybového aparátu.

Tyto potraviny jsem kdysi miloval hodně. Dostával jsem je. Za pouhých 11 měsíců jsem si utrhl achilovku a přemýšlel potom proč. Pak jsem měl taky 21x vyskočené plotýnky a když mě odvezli do Brna na operaci a řekli mi, že každá druhá tato operace končí ochrnutím a na vozíku, rozsvítilo se mi v hlavě. Držel jsem 17 dnů hladovku, pil jsem 6 litrů denně a dal jsem se do pořádku. Vzpomněl jsem si, že to stejné jedí mí pacienti, kteří za mnou chodí. Jenže oni stejné množství jedli průběžně po celý rok a já za měsíc. Následek byl ten, že jsem kvůli tomu málem ochrnul.

Celý článek:

V případě postižení rukou jsou v nebezpečí především ženy,

u nichž postihuje artróza drobné klouby rukou 4x častěji než kolena a 18x častěji než kyčelní klouby. Pochopitelně náchylnější jsou ty ženy, které celý život ruce nadměrně zatěžovaly (například psaním na stroji). Artróza prstů rukou je bolestivé onemocnění, které může nepříjemně ovlivňovat každodenní život.

Vhodné je pravidelné procvičování prstů a jejich prohřívání. V chladu je vhodné nosit teplé rukavice, což platí nejen v zimních měsících.

Co se úpravy jídelníčku týče, je vhodné snížit příjem živočišných výrobků, nejlépe na čas vyřadit úplně, zvýšit přísun vlákniny s důrazem na nenasycené mastné kyseliny. Velice výhodné je lněné semínko, které stačí povařit třeba s rýží, pohankou či jáhly. Dobré je zařadit do stravy doplňky s obsahem kolagenních peptidů.

Ke zmírnění bolestí kloubů na rukou jsou doporučovány obklady z teplého lněného oleje. Příprava obkladu - olej zahřejte na pánvi a namočte do něj vatu. Tu přiložte na postižené místo a překryjte větším kusem igelitu. Igelit lehce obvažte obinadlem a přiložte elektrickou vyhřívací podložku - kvůli udržení teploty obkladu, přičemž nechte působit co nejdéle.

Další možností je obklad z vařeného lněného semínka. Uvařte jej v dostatečném množství vody na kaši a ještě za tepla ponořte ruce a nechte působit také co nejdéle.

Jak odstranit krystalky kyseliny močové z kloubů (při dně a bolestech kloubů)

Nemoc dna a bolest kloubů jsou časté onemocnění, které dnes postihují velmi mnoho lidí. Řešením bývají nejčastěji doplňky stravy anebo léky tišící bolesti a záněty.

Co však mnozí nevědí je, že existuje i hodně účinných přírodních receptů, které s trápením s klouby dokáží pomoci. Mimo to, že přírodní látky umí být skutečně efektivní, mají také další pozitivní zdravotní přínosy pro celé tělo.

V tomto článku se dočtete o vynikajícím a zdravém způsobu jak odstranit krystalky kyseliny močové, která je za bolest kloubů odpovědná.

Základem receptu je okurková šťáva

Okurka je právě tou plodinou, která by měla vždy tvořir součást vašeho nákupního košíku. Šťáva z ní je vynikajícím prostředkem, který obrazně řečeno "schladí tělo". Mimo to je také účinnou alkalickou složkou, která neutralizuje a odstraní kyselinu močovou. Tato kyselina při dně a revmatických bolestech vytváří v kloubech malé krystalky.

Po dobu pití okurkové šťávy můžete zpočátku pociťovat mírně zvýšenou bolestivost. To je však příznak toho, že terapie zabírá a nastává léčení. Zvýšená bolest vzniká tehdy, pokud se usazené toxiny rozruší a dají se do pohybu.

Pro snížení bolesti je vhodné do tohoto receptu přidat ještě zázvor, celer a citron. Tyto potraviny pomáhají po dobu přechodu těla očistným procesem zmírňovat záněty.

Pro přípravu této šťávy budete potřebovat následující ingredience:

 • 2 plátky celeru
 • 1 průměrně velká okurka
 • 1/2 citronu
 • kousek (cca 2,5 cm) zázvoru

Příprava a způsob konzumace

Všechny ingredience důkladně očistěte a umyjte vodou. Nakrájejte je na kousky, které se vám vejdou do odšťavňovače. Na okurkách můžete ponechat slupku tehdy, pokud není ošetřena postřikem, případně pokud jste ji dobře očistili. V případě, že si nejste jisti, tak okurku raději oloupejte. Totéž platí i pro citronovou kůru.

Vložte vše do odšťavňovače a odšťavněte.

V závislosti na stupni postižení konzumujte 1 až 3 tyto nápoje denně, nejlépe na lačno do vymizení bolestí. Velice vhodné i pro prevenci.

Zdroj: How to Remove Uric Acid Crystallization in Joints (Gout and Joint pain)

Nemoc DNA

Dědičnou k této nemoci má asi polovina lidí. Důvodem jsou stravovací návyky v rodině. doporučuje se vyřadit především červené maso, vnitřnosti, korýše, kvasnice, alkohol a jídla obsahující purinol. Při léčbě DNY je třeba také vyřadit cukr a pít hodně tekutin, zejména čistou pramenitou vodu, ale je také vhodná třešňová šťáva a třešně, protože ty zmírňují potíže vyvolané dnou.

Potraviny a jejich obsah purinů (mg/100 g)

Maso, uzeniny: vepřové 48, telecí 48, skopové 46, hovězí 40, kuřecí 40, zvěřina 35-39, králičí 38, anglická slanina 25, šunka 24

Vnitřnosti: telecí brzlík 400, játra 95, ledvinky 80, jazyk 55

Ryby: sardinky 120, sleď 69, pstruh 56, kapr 54, štika 48, losos 22

Mléko, vejce: žloutek 5, bílek 2, mléko 1

Zelenina a luštěniny: zelený hrášek 80, čočka 70, hrách 45, fazole 44, špenát 23, chřest 14, květák 10, celer 10, lískové ořechy 10, mandle 9, zelí červené 8, brambory 6, ředkvička 6, zelí bílé 5, kedlubna 5, červená řepa 5, hlávkový salát 5, houby 5, rajčata 4, okurky 3, mrkev 2, cibule 1

Ovoce: jahody 5, borůvky 2, hrušky 1, jablka 1, švestky 1, hroznové víno 1, pomeranče 1, meruňky 0

Pečivo: ovesné vločky 30, celozrnný chléb 14, bílé pečivo 8, žitná nebo pšeničná mouka 0

Kakaový prášek 1900

DNA dieta

Základem péče při DNĚ je příslušná dieta. Jestliže se zbavíte přebytečných kil, může se tak upravit hladina kyseliny močové a zmírnit příznaky onemocnění.

Nemoc DNA - 3 formy

Akutní stav - nastává, když se krystaly kyseliny močové vytvoří v kloubní tekutině. Pokud se stav neléčí, může trvat dny až týdny, objevuje se stále častěji a je čím dál bolestivější.

Chronický stav - vede k tvorbě uzlů (tofy), které obsahují soli kyseliny močové. Vytváří se většinou v oblasti kloubů, šlach a chrupavek na uších. Následně se většinou postupně objevují potíže s ledvinami, včetně ledvinových kamenů, jako výsledek nadměrného usazování kyseliny močové.

Pseudodna - vzniká také tvořením krystalů v okolí kloubů, tyto krystaly ale nejsou tvořeny kyselinou močovou, ale kalciumpyrofosfátem a cholesterolem. Na tento druh dny podle ortodoxní medicíny dosud neexistuje lék.

Nemoc DNA a její přírodní léčba

 • bezmasá strava, která má nízký obsah purinů, látky, která abnormálně zvyšuje hladinu kyseliny močové v krvi, což je základní příčina dny. Zákonitě proto mezi vegetariány není dna obvyklá. Proto se snažte ve svém jídelníčku značně omezit maso nebo jej na čas úplně vyloučit
 • můžete vyzkoušet obklady z vrbovky úzkolisté přikládané na bolestivé klouby. Dále kombinace kořene lopuchu, celerových semínek, řebříčku a túje můžete užívat ve formě kapslí nebo tinktury
 • pijte třikrát denně sklenici vody se dvěma lžičkami semene miříku celeru nebo sadce nachového. Zbavíte tak tělo přebytečné kyseliny močové. Nepijte však bylinné čaje, jestliže vám lékař předepsal léky obsahující Kolchicin

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života