Proč je pásový opar závažnější u seniorů? Oslabená imunita, její posílení

- Pixabay

Barbora Nová

U seniorů představuje pásový opar zvláštní nebezpečí. Může vést k invalidizujícím komplikacím a zvýšit pravděpodobnost onemocnění, jako je demence, mrtvice a srdeční choroby.

Pásový opar je kožní onemocnění, které vyvolává běžný virus. Mezi obvyklé příznaky pásového oparu patří pás puchýřů nebo vyrážka a pálivá bolest nebo pocit mravenčení, které mohou trvat několik týdnů i déle.

Naštěstí lze pásový opar i u seniorů léčit léky.

Podle výzkumu z roku 2018 je klíčem k účinné léčbě starších dospělých, u kterých se pásový opar objeví, rychlá reakce na první příznaky. To zahrnuje lékařské vyšetření a následnou rychlou léčbu antivirovými léky a terapii proti bolesti (1).

Pokud je vám více než 50 let nebo pokud žijete s onemocněním, které oslabuje váš imunitní systém, věnujte pozornost průběžnému posilování imunity.

Glutathion je nejúčinnější antioxidant, který tělo vytváří, ale s rostoucím věkem jeho tvorba v těle klesá. Video dr. Freje o Glutathionu níže. Pokud Vám bylo 45 let, tak 1 kapsle S-acetyl-l-Glutathionu denně je pro prevenci ideální.

 

 890,- Kč

Jaké jsou příznaky pásového oparu u starších dospělých lidí?

Varicella zoster v elektronovém mikroskopu

Klinický termín pro pásový opar je herpes zoster. Je způsoben virem varicella-zoster, stejným virem, který je zodpovědný za plané neštovice. 

Pokud jste v dětství prodělali plané neštovice, virus zůstal v některých nervových buňkách spící. Když se aktivuje, výsledkem je pásový opar.

Mezi typické příznaky pásového oparu patří (2):

 • pocit pálení nebo brnění na kůži v jedné části těla.
 • svědivá vyrážka
 • puchýře naplněné tekutinou
 • kůže citlivá na dotek
 • horečka, nevolnost a bolesti hlavy

Vyrážka při pásovém oparu se obvykle objevuje jako pás na jedné straně těla, často na trupu nebo obličeji, což je užitečné vodítko při diagnostice onemocnění. Bolest může být pociťována několik dní předtím, než se objeví puchýře nebo podráždění kůže, a může přetrvávat i po vymizení vyrážky.

Všechny tyto příznaky, zejména bolest a vyrážka, bývají u starších dospělých ve srovnání s mladšími lidmi mnohem horší. Pokud není onemocnění včas léčeno, může se bolest u starších dospělých stát chronickou.

Jaké komplikace může pásový opar u starších dospělých lidí způsobit?

U mladších lidí záchvat pásového oparu často odezní během několika týdnů s nízkým rizikem přetrvávajících problémů. To však neplatí pro mnoho seniorů, kteří mohou čelit život ohrožujícím komplikacím i poté, co samotná vyrážka odezní.

Mezi závažnější komplikace, které postihují starší lidi, patří např:

Postherpetická neuralgie

Postherpetická neuralgie (PHN) je pravděpodobně nejzávažnější komplikací pásového oparu, která mnohem častěji postihuje starší osoby, u nichž se pásový opar objeví. Je to hlavní příčina invalidity v pozdějším věku, která postihuje každého druhého člověka ve věku 85 let (3).

PHN je dlouhodobá bolest nervů v oblasti, kde se vyrážka objevila poprvé. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) odhaduje, že 10-18 % lidí s pásovým oparem má dále PHN (4).

Ztráta zraku

Pokud se pásový opar objeví v blízkosti oka, je zásadní včasná léčba. Pásový opar v oku se nazývá oftalmický herpes zoster a může způsobit zjizvení a ztrátu zraku. Až 20 % všech případů pásového oparu se týká jednoho nebo obou očí (5).

Mrtvice a srdeční onemocnění

Studie z roku 2017 zjistila, že pravděpodobnost výskytu mrtvice je rok po prodělání pásového oparu výrazně vyšší než u lidí, kteří ho neměli (6).

Podobně výzkum z roku 2022 zjistil vyšší pravděpodobnost srdečního onemocnění u lidí, kteří prodělali pásový opar (7).

Demence

Stejný druh poškození cév, který může narušit průtok krve do mozku a způsobit mrtvici, může ovlivnit funkci mozku i jiným způsobem. Pásový opar zvyšuje pravděpodobnost zánětu tepen zásobujících mozek krví, což zase zvyšuje pravděpodobnost demence.

Studie z roku 2017 zjistila, že po zohlednění srdečních onemocnění a dalších zdravotních stavů nebo faktorů, které by mohly ovlivnit riziko demence, mají starší dospělí s očním pásovým oparem téměř třikrát vyšší riziko demence ve srovnání se svými vrstevníky bez pásového oparu (8).

Úmrtí

Přímo k úmrtí na pásový opar dochází jen zřídka. CDC uvádí, že pásový opar lze považovat za přímou příčinu úmrtí u méně než jedné osoby na 1 milion lidí v běžné populaci (9).

Zatímco pásový opar sám o sobě obvykle není smrtelným onemocněním, může vést ke stavům, jako je zápal plic a encefalitida, které mohou být smrtelné. To platí zejména pro starší osoby, jejichž imunitní systém byl oslaben léčbou nemocí, jako je AIDS a rakovina.

Jaká je nejlepší léčba pásového oparu u seniorů?

I když pásový opar může odeznít sám bez léčby, je třeba toto onemocnění léčit agresivně hned po jeho diagnostikování, aby se předešlo komplikacím.

Antivirové léky

Hlavní zbraní v boji proti propuknutí pásového oparu je antivirový lék. Tři typy - acyklovir, valaciklovir a famciklovir - jsou pro starší dospělé a také pro mladší lidi (10, 11, 12).

Acyklovir (Zovirax) je sice nejúčinnější, ale vyžaduje pět dávek denně, což může být pro seniory náročné. Místo toho je pro starší pacienty s pásovým oparem rozšířenějším antivirotikem valaciklovir (Valtrex). Vyžaduje tři dávky denně a je obecně dobře snášen a má jen málo vedlejších účinků.

Léky proti bolesti

Mírnou bolest lze zmírnit paracetamolem nebo nesteroidním protizánětlivým lékem (NSAID), jako je ibuprofen nebo naproxen.

Závažnější bolesti mohou vyžadovat opioidní léky proti bolesti nebo kortikosteroidy, ale použití těchto léků a jejich potenciální nežádoucí účinky je třeba u seniorů pečlivě zvážit, zejména u těch, kteří užívají několik dalších léků, které mohou s léky proti bolesti interagovat.

Antikonvulzivní léky

Užívání antikonvulzivních léků gabapentinu a pregabalinu se někdy předepisuje, pokud jiná léčba není účinná. Protože však tyto léky mohou způsobovat závratě, musí být jejich užívání u starších osob pečlivě sledováno. Užívání těchto léků těsně před spaním může snížit riziko pádu souvisejícího se závratěmi.

Vědomá meditace

Podle výzkumu z roku 2019 lze určité léčby bolesti dosáhnout praktikováním vědomé meditace (13, 14).

Jak dlouho trvá rekonvalescence po pásovém oparu?

Pásový opar obvykle trvá přibližně 3-5 týdnů. Puchýře obvykle začnou po zhruba týdnu praskat, ale svědění a bolest mohou přetrvávat ještě několik týdnů. Čím dříve zahájíte léčbu antivirovým lékem, tím rychleji začne vyrážka a další příznaky ustupovat (15).

Pokud se vyrážka infikuje, může úplné uzdravení trvat o něco déle. Pokud se rozvine PHN, může bolest z pásového oparu trvat několik týdnů až několik let nebo dokonce celý život.

Pokud budete užívat léky a lokální léčbu podle pokynů a vyhnete se škrábání postižené kůže, je pravděpodobnější, že vaše zotavení proběhne bez problémů.

Lze pásovému oparu předcházet?

Nejlepším způsobem prevence pásového oparu je silná imunita. V dalším je to očkování. Vakcína proti pásovému oparu zvaná Shingrix (cca 5 500,- Kč) se podává ve dvou dávkách s odstupem několika měsíců (16).

Výzkum zjistil, že je pouze 68% účinná v prevenci pásového oparu v prvním roce po očkování (17).

Kdy byste se měli poradit s odborníkem?

Nezapomeňte, že pás puchýřů na jedné straně obličeje nebo trupu nebo na jedné noze či paži svědčí o pásovém oparu.

I když si nejste jisti, zda se jedná o pásový opar nebo o jiné onemocnění způsobující vyrážku, nechte se vyšetřit. Lékař může stanovit prvotní diagnózu pouhou vizuální prohlídkou vaší kůže.

Může být odebrán malý kousek kožní tkáně a odeslán do laboratoře k potvrzení diagnózy nebo určení, zda se jedná o něco jiného.

Často kladené otázky

Jak závažný je pásový opar u starších osob?

Jedním z důvodů je to, že starší lidé mají obvykle slabší imunitní systém než mladší lidé, což ztěžuje boj s jakoukoli infekcí.

Vedle normálního poklesu síly imunitního systému souvisejícího s věkem mohou imunitní systém staršího člověka dále ohrozit další faktory, včetně stresových životních událostí a léčby rakoviny.

Co způsobuje pásový opar u starších osob?

Pásový opar způsobuje spící virus herpes zoster. Vzniká u lidí, kteří již dříve prodělali plané neštovice.

Jaká je pravděpodobnost, že osmdesátiletý člověk dostane pásový opar?

Americká CDC uvádí, že přibližně 1 ze 3 lidí někdy v životě onemocní pásovým oparem, přičemž pravděpodobnost komplikací výrazně stoupá po 40. roce věku (18, 19).

Jaké přípravky zvolit pro posílení imunity?

 • Tělo tvoří nejsilnější antioxidant Glutathion. Jeho tvorba s věkem klesá. Kritická hranice tvorby 70 % bývá zpravidla v 50 letech.
 •  Nejprozkoumanějším imunomodulantem je Betaglukan, který posiluje největší bílé krvinky - makrofágy. Pro posílení imunity se aplikuje až 3 000 mg denně. 
 • Extrakt z kurkumy - Kurkumin je spolehlivý zabíječ bakteriálních a virových patogenů.

Závěr

Ačkoli pásový opar může postihnout kohokoli v jakémkoli věku, mnohem častěji se vyskytuje u starších dospělých lidí. U seniorů může virus způsobit také závažnější příznaky a komplikace.

Pro bezproblémový průběh je klíčová silná imunita.

Chcete-li se vyhnout komplikacím, jako jsou dlouhodobé bolesti nervů, nechte si stanovit diagnózu a začněte s léčbou co nejdříve.

3 NEJÚČINNĚJŠÍ EXTRAKTY Z REISHI JAKO JEDINÉ S CERTIFIKÁTY ÚČINNÝCH LÁTEK NA TRHU OD ROKU 2015

BYLI JSME U PĚSTITELŮ REISHI V ČÍNĚ,

zdroj extraktů Reishi Superionherbs

Je-li Vám především 45+

Imunita - Glutathion - Detoxikace - MUDr. David Frej

S-acetyl-L-Glutathion

Glutathion je nejsilnější antioxidant, který se v těle přirozeně tvoří a s věkem ubývá. Nejmodernější formou biologicky dostupného glutathionu je S-acetyl-l-glutathion, který je nejúčinnější. Jeho účinnost je totožná s intravenózním podáváním glutathionu.

K molekule glutathionu byla přidána funkční skupina zvaná acetyl, aby se překonaly běžné potíže se vstřebáváním v trávicím traktu, což umožňuje glutathionu vstupovat přímo do buněk. Podle výzkumů má acetylovaný glutathion větší stabilitu v krevním řečišti a zvyšuje hladinu glutathionu v buňkách účinněji než běžný glutathion. Díky stabilitě molekuly může glutathion překonávat i hematoencefalickou bariéru (působí přímo v mozku).

Z hlediska stability a biologické dostupnosti je acetylovaný glutathion novinkou v suplementaci glutathionu, která se vyrovná intravenóznímu podávání glutathionu. Ve srovnání s intravenózním podáváním glutathionu je však mnohem cenově výhodnější a snadněji se podává. Díky vysoké stabilitě SAG se může udržovat v trávicím traktu bez degradace a zvyšovat množství glutathionu přímo v buňce.

Jak Glutathion prospívá tělu

Skládá se ze tří aminokyselin: kyseliny glutamové, cysteinu a glycinu a je nejsilnějším antioxidantem. Ačkoli je produkován všemi buňkami v těle, glutathion hraje obzvláště důležitou roli v játrech. Díky tomu chrání červené krvinky (v mitochondriích) před oxidačním poškozením tím, že vychytává reaktivní formy kyslíku (volné radikály), které neustále vznikají při metabolismu červených krvinek.

Vyšší hladina glutathionu v buňkách je proto spojena s vyšší produkcí buněčné energie a lepším zdravím buněk. Glutathion hraje také důležitou roli ve funkci imunitního systému a detoxikaci. S přibývajícím věkem se snižuje vlastní produkce glutathionu, stejně jako jeho tvorba vlivem špatné stravy, nadměrné konzumace alkoholu, stresu, infekcí, toxinů a znečištění životního prostředí. V důsledku nedostatku glutathionu v těle jsme náchylnější k infekcím a nemocem, protože nejsme schopni účinné detoxikace.

 

 890,- Kč

Složení v jedné kapsli:

 • S-acetyl-l-glutathion 120 mg
 • Resveratrol 50 mg
 • Acerola  50 mg
 • Quercetin 50 mg

100% čisté extrakty, neobsahuje plnidla ani konzervační látky.
HPMC rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany.

Balení: 90 kapslí

Dávkování:

 • Užívejte 1 kapsli denně nalačno ráno nebo večer.
 • V případě oslabené imunity nebo nachlazení 2 kapsle.

Dostatečné množství glutathionu v organizmu má – mimo jiné – tyto účinky:

 • zlepšuje cévní prokrvení všech orgánů, snižuje riziko vzniku trombóz, čímž odstraňuje chorobné důsledky nedostatečného prokrvení
 • zlepšuje činnost a zvyšuje výkon srdce a zabraňuje vzniku řady srdečních chorob
 • potlačuje vznik a rozvoj nemocí trávicího traktu například žaludečních vředů, Crohnovy choroby, onemocnění slinivky ...
 • brání vzniku a vývoji diabetu, zlepšuje jeho stav a chrání orgány těla před diabetickým poškozením
 • podporuje zvýšenou činnost ledvin a chrání je před nemocemi, stejné platí i pro činnost jater (chrání je před vznikem cirhózy)
 • zvyšuje imunitu organizmu, zejména protivirovou, a snižuje důsledky onemocnění autoimunitními chorobami
 • zlepšuje metabolismus všech buněk organizmu a zabraňuje tak jejich předčasnému stárnutí a tím i předčasnému stárnutí celého organizmu
 • zlepšuje stav nervového systému, zlepšuje průběh nervových i psychických onemocnění
 • zlepšuje stav arteriosklerotických změn (například mozkových cév)
 • neutralizuje toxické látky jako jsou těžké kovy, nejrůznější toxická farmaka, ale také následky elektromagnetického záření a UV záření potlačuje příčiny některých očních chorob – šedý a zelený zákal
 • v neposlední řadě stojí za zmínku jeho protinádorový účinek

Glutathion na sebe váže rtuť. Glutathion je přirozený antioxidant, jenž se vyskytuje v našem těle. Mnoho zubařů na celém světě přešlo od DMPS ke Glutathionu. Tato látka na sebe váže mimo jiné také metylrtuť - nejjedovatější formu rtuti.

Glutathion v podstatě prodlužuje život a chrání tělo před předčasným stárnutím. Proto je více než vhodné glutathion do těla dodávat. L-Glutathion není toxický ani ve vysokých dávkách. L-Glutathion je nutné užívat pravidelně.

Jakmile je tělo glutathionem dostatečně saturováno, začne jeho blahodárné působení.

Pro průběžné posílování imunity doporučuji

BetaGlukan

se synergickým účinkem ke každodennímu užití

zesílený Acerolou a Resveratrolem

Betaglucan MaxCell

Extrakt neobsahuje plnidla ani konzervační látky
jsou použity rostlinné tobolky – vhodné i pro vegetariány a vegany

Složení v jedné kapsli (synergický efekt):

 • 420 mg ß-1,3/1,6 D-glukan (garance 80% čistoty, tzn. minimálně 336 mg čistého betaglukanu) z kvasinek Saccharocymes cerevisiae
 • 50 mg Acerola - min. 25% vitamínu C = min.12,5 mg čistého přírodního vitamínu C
 • 15 mg Resveratrol - min. 50% čistého resveratrolu z rostliny Křídlatky japonské = min.7,5 mg čistého přírodního Resveratrolu

Použití:

 • rychlé posílení imunity (účinek do 2 hodin)
 • při onemocnění dospělého, minimálně 3 kapsle denně (cca 1,000 mg čistého betaglukanu), při léčbě rakoviny se využívá až 3,000 mg čistého betaglukanu denně
 • u dětí dávkujte BetaGlukan dle jejich váhy (kapsli je možno otevřít a příslušné množství vmíchat do nápoje)
 • pro prevenci, minimálně 2 mg čistého betaglukanu na jeden kg hmotnosti denně
 • zesílení účinků extraktů z léčivých hub
 • ani při vysoké aplikaci betaglukanů, nebyly zjištěny nepožadované vedlejší účinky

Beta 1,3/1,6 d glukan (garance 80% čistota)

Nejúčinnější přírodní látka posilující imunitní systém, doporučená čistota betaglukanu více než 75%.

Přírodní vitamín C z Aceroly (100% extrakt, garance min. 25% vitamínu C)

Acerola - japonská třešeň, ovoce s nejvyšším množstvím vitamínu C. Zesiluje účinek betaglukanu. Obsahuje všechny přírodní askorbáty, ale ne chemickou kyselinu ascorbovou (chemický vitamín C obsahuje pouze 1 askorbát) jako mnohé produkty. Proto je účinnější a nezatěžuje organismus.

Přírodní Resveratrol z rostliny - Křídlatky japonské (100% extrakt, garance min. 50% čistého Resveratrolu)

Resveratrol, přírodní antioxidant produkují některé rostliny (křídlatka japonská, červené víno) jako odpověď na stresovou situaci  (mechanické poškození, UV záření, ozon) nebo po napadení rostliny nepatogenními nebo avirulentními bakteriemi, viry či houbami. Vytváří se tzv. resveratrolová bariéra, která chrání  rostlinu před oxidačními účinky metabolismu parazitů. Extrakt Resveratrolu posiluje především imunitní a kardiovaskulární systém. Pouze vitamin C a resveratrol zesiluje účinek betaglukanu.

Více:

KURKUMIN PHYTOSOME

Betaglucan MaxCell

KURKUMIN KOMPLEX MERIVA®

Technologie Phytosome®

Phytosome® technologie zvyšuje využitelnost kurkuminu  29x neboli o 2900%  oproti standardním extraktům kurkuminu. A nemusíte kurkumin kombinovat s piperinem (černým pepřem), který zvyšuje propustnost tlustého střeva.

Patentovaná forma

Curcumin Phytosome® Power Complex je patentovaná forma kurkuminu navázaného na komplex fosfolipidů s klinicky prokázanou zvýšenou 29násobnou vstřebatelností a biologickou dostupnosti.

Curcumin Phytosome Power Complex zajišťuje lepší profil kurkuminoidů v krevní plasmě díky vysokému obsahu dementhoxykurkuminu, který je považován za důležitější pro protizánětlivé účinky.

Italská patentovaná technologie Phytosome® do fosfolipidového přípravku zabuduje všechny 3 základní kurkuminoidy:

 • Kurkumin
 • Demethoxykurkumin
 • Bisdemethoxykurkumin

a proto ten úžasný průnik do těla a tím ta jedičná účinnost. Díky své kvalitě je používán i při klinických zkouškách, článek níže.

Složení: 500 mg Meriva® Phytosome® Turmeric Complex patentovaná směs extraktu kořene kurkumy a fosfatidylcholinu - 500 mg - Kurkumin a další kurkuminoidy, min. 20 %

Balení: 90 kapslí x 500 mg, 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany

Dávkování:

 • pro prevenci: 1-2 kapsle denně
 • při zdravotních problémech: 2-4 kapsle denně
 • kapse užívejte nejlépe s jídlem a dostatečně zapijte

Více:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života