Včely konopí velice milují - a to by mohlo pomoci obnovit jejich populace


 

Fakta:

Nová studie publikovaná v Entomologii životního prostředí ukazuje, že pro populace včel je konopí velmi atraktivní a že konopné rostliny mohou být velmi důležitým faktorem pro přežití více včelích kolonií.

Pamatujete si, kdy bylo DDT považováno za bezpečné? Používalo se na plodiny, které jedly i děti. Dnes stále schvalujeme látky, které mají zjevně nepříznivý dopad na naše životní prostředí. Proč jsou další škodlivé látky neustále schvalovány k použití.

Nový výzkum z Cornellovy university, který byl publikován v Entomologii životního prostředí, ukazuje, že lidé nejsou jedinými fanoušky konopí. Nedávná zjištění také doplňují studii zveřejněnou v loňském roce na Colorado State University, která zjistila to samé, že včely konopí milují. Zdá se, že nedávná legalizace konopí ve Spojených státech má velmi pozitivní dopad na četné včelí populace.

Studie Cornellovy univerzity uvádí:

Identifikovali jsme všechny včelí návštěvníky na úrovni druhů a zjistili jsme, že konopí navštěvovalo 16 různých druhů včel. Pokles druhové pestrosti krajiny sice negativně ovlivnilo množství včel navštěvujících konopné květy, ale neovlivnilo druhovou bohatost této komunity. Na druhé straně výška rostlin silně korelovala s bohatostí druhů včel a hojností u konopných pozemků s vyššími odrůdami, které přitahovaly širší rozmanitost druhů včel.

Díky své časově jedinečné kvetoucí fenologii má konopí potenciál poskytovat kritický nutriční zdroj různorodé komunitě včel v období květového nedostatku, a tím může napomoci udržovat v celé zemi agroekosystém - opylující služby pro další plodiny v krajině. S nárůstem pěstování konopí, by měli pěstitelé, majitelé půdy a zákonodárci zvážit jeho hodnotu při podpoře včelích komunit a při tvorbě strategií ochrany proti škůdcům vzít v úvahu jeho přitažlivost pro včely.

Autoři dále zdůrazňují:

Včely poskytují základní opylovací služby v přírodních i zemědělských systémech; přesto divoké i chované včely jsou nepříznivě ovlivňovány četnými charakteristikami velkoplošného intenzivního zemědělství, včetně rozšířeného používání chemických pesticidů a insekticidů, perzistentních patogenů a parazitů a ztráty polopřírodních hnízdních stanovišť a rozmanitosti rostlin (Goulson et al. 2015, Dicks a kol. 2016).

Zánik vhodných přírodních oblastí a snížení rozmanitosti rostlin, což je charakteristické pro intenzivní zemědělství, se objevuje v důsledku zvýšené velikosti a propojitelnosti oblastí věnovaných zemědělské produkci (Meehan a kol. 2011).

Ztráta míst přirozeného výskytu včel souvisí se změnou ve využívání zemědělské půdy, což způsobuje nutriční stres včelím komunitám (Naug 2009) a také snížením rozmanitosti květinových zdrojů a občasnými prodlevami v dostupnosti zdrojů (Di Pasquale a kol. 2016). Měnící se způsoby využívání půdy proto ohrožuje udržitelnost opylovacích služeb, na které se naše zemědělské systémy spoléhají, ale v podstatě celá příroda.

Legalizace konopí v USA

S nedávnou legalizací konopí ve Spojených státech (třiatřicet z padesáti amerických států prodej marihuany legalizovalo) se pro včely objevují další zdroje pylu, což je povzbuzující představa.

Konopné květy koncem léta uvolňují hojnost pylu v období nedostatku kvetoucích rostlin volně v přírodě a i zemědělských plodin (Dalio 2012, Koh a kol. 2016). Výsledkem je, že pyl konopí může včelám nabídnout životně důležitý zdroj obživy v okamžiku, kdy mají omezené zdroje.

Studie dále cituje několik dalších studií, které dokumentují význam pylu konopí při podpoře rozmanité komunity včel, zejména v době nedostatku. Toto téma je zdůrazněno v celém dokumentu, a hlavně skutečnost, že má silný potenciál pro zvýšení populací těchto životně důležitých opylovačů.

Studie shrnuje:

Konopí je rostlina s vysokou produkcí pylu v období nedostatku jiných květinových zdrojů a podporuje rozmanitou škálu včel v severovýchodní části USA. Rychlá expanze produkce konopí ve Spojených státech (Schluttenhofer a Yuan 2017) může mít významné důsledky pro dynamiku opylování v celém agroekosystému. Pěstitelé, podporovatelé rozšiřování jejího pěstování a zákonodárci by měli zvažovat rizika pro včely, protože pro tuto plodinu jsou vyvinuty postupy v ochraně proti škůdcům (Cranshaw a kol. 2019).

Insekticidy a další pesticidy a herbicidy, které jsou aplikovány celosvětově byly mnoha studiemi spojeny s dramatickým poklesem populace včel. Jen za posledních několik let to vyvolalo velké titulky v novinách (ne v ČESKU).

Další pokles populace včel a dalšího hmyzu může mít devastující důsledky pro globální zásobování lidí potravinami. Všechno je propojeno a lidské bytosti mají již dlouho potenciál fungovat jinými způsoby, které jsou harmoničtější v souladu s veškerým životem na planetě Zemi. Takže si položte otázku, pokud existují řešení, jaký je problém s jejich implementací?

Pokud jde o látky, které ničí včelí populaci, tak tyto mají také negativní důsledky pro zdraví lidí a životní prostředí. Je skvělé vidět, jak jsou lidé stále informovanější. Jejich vědomí s ohledem na řadu různých témat, jako je environmentální povědomí, se dramaticky mění docela rychle.

Posuny vědomí vedou k akčním krokům pomalu, ale jistě.

5G - další nebezpečí pro včely a lidi - pro vše živé

V současnosti je na včelky nachystaná další past. A to 5G! Sítě 2, 3 a 4G mají prokazatelně negativní účinky na přírodu (v oblastech Česka, kde nebyl a není jejich dosah je příroda zdravější), ale 5G, to je exponenciální nárůst negativních účinků.

Zobrazení absorpce rádiových frekvencí elektromagnetického záření ve včele. Současně používané frekvence 2 - 6 GHz. Při 24 GHz (5G) se však vlnová délka přibližuje velikosti včely a záření proniká hlouběji

Zdroj: collective-evolution.com, archív

Více:

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky