Udržování zdravých nosních dutin s koloidním stříbrem a esenciálními oleji

Ing. Zdeněk Rozehnal

Existuje mnoho činností nezbytných pro život, které nevyhnutelně vystavují vaše tělo vnějším hrozbám. Například potraviny, které jíte, v sobě skrývají nejen důležité živiny, ale mohou také ukrývat miliony bakterií a potenciálně škodlivých chemických látek. Kvůli industrializaci a zanedbávání životního prostředí se do vzduchu, který dýcháte, může také dostat řada znečišťujících látek a mikrobů, které mohou vážně poškodit vaše zdraví.  

Protože však jídlo a dýchání patří k celoživotním potřebám, je vaše tělo dobře vybaveno k tomu, aby se vypořádalo s nejrůznějšími hrozbami, které mohou s těmito činnostmi přicházet. Mnohé části vašeho těla totiž disponují obrannými mechanismy, které filtrují vše, co se do nich dostane, a odstraňují nežádoucí látky. Jediné, co musíte udělat pro to, aby fungovaly co nejlépe, je poskytnout jim potřebnou podporu, nejlépe přírodní cestou.

Vezměte si například své dutiny. Dutiny jsou vzduchem naplněné dutiny, které se nacházejí kolem očí, v oblasti lícních kostí a za nosem. Podílejí se na produkci hlenu, který pomáhá filtrovat vzduch, který dýcháte (1). Odvod hlenu z kanálků v nose a dutinách je jedním z mnoha způsobů, jak se vaše tělo brání a zbavuje nečistot, mikrobů a dalších škodlivých látek (2).

Proto je důležité, abyste měli nos čistý a dutiny se normálně čistily. To vám nejen umožní snadné dýchání, ale je to také skvělý způsob, jak podpořit svůj imunitní systém, který vás chrání před vnějšími hrozbami. A jaký je lepší způsob, jak si udržet zdravé dutiny, než používání netoxických přírodních produktů s blahodárnými účinky, jako jsou esenciální oleje a koloidní stříbro?

Péče o dutiny pomocí spreje

Vaše dutiny a nosní průduchy plní funkce, které jsou nezbytné pro zdravý dýchací systém. Kromě toho, že vám umožňují dýchat a cítit věci, vaše nosní dutina také filtruje vzduch, který dýcháte, a zachycuje škodlivé částice a patogeny. Tento obranný mechanismus je jedním z mnoha, které vaše tělo používá, aby vám zabránilo onemocnět.

Hrozby přenášené vzduchem jsou z vašeho těla odstraňovány pomocí hlenu, který produkují vaše nosní dutiny a slizniční žlázy lemující nosní průduchy. Podle studie zveřejněné v časopise Current Allergy and Asthma Reports obsahuje hlen řadu molekul souvisejících s imunitou, které pomáhají bránit vaše dýchací cesty před hrozbami (3). Z tohoto důvodu je hlen považován za součást první obranné linie vašeho těla (4).

Hlen také pomáhá promazávat nosní cesty a udržovat tak nos vlhký. Podle odborníků to pomáhá vašemu nosnímu imunitnímu systému účinně eliminovat hrozby (5). V hlenové membráně vystýlající dutiny a nosní průchody se nacházejí malé chloupky zvané řasinky, které dutiny čistí a pomáhají hlenu v cestě těmito dutinami. Tyto řasinky pracují efektivněji, když jsou vaše nosní průchody zvlhčené řídkým hlenem.

Jakmile hlen projde dutinami, odtéká do nosních průduchů a do zadní části krku (6). Hlen nakonec po spolknutí skončí v žaludku, kde jsou v něm obsažené patogeny neutralizovány žaludeční kyselinou. Odumřelé buňky a zbytky nesené hlenem jsou v žaludku také recyklovány (7).

Vzhledem ke své zásadní roli při ochraně vašeho těla před hrozbami si vaše dutiny a nosní průduchy zaslouží stejnou péči a ochranu jako zbytek vašeho těla. Naštěstí je péče o ně snadná s pomocí spreje. Tento užitečný roztok dokáže dodávat látky s blahodárnými účinky přímo do nosních průduchů a dutin, což z něj činí jeden z nejlepších a nejefektivnějších způsobů, jak udržet vnitřek nosu čistý a zdravý.

Nejlepší složky pro účinný nosní sprej

Příroda oplývá produkty, které mohou různými způsoby podpořit zdraví. Například esenciální oleje jsou známé svými skvělými účinky, které zahrnují podporu imunitního systému a dýchacích cest a také přirozené čištění.

Dalším z darů přírody, který se může pochlubit mnoha zdraví prospěšnými vlastnostmi, je stříbro. Ačkoli je běžně spojováno se šperky, mincemi a elektronikou, ve skutečnosti se stříbro používá k léčebným účelům již tisíce let.

Mnoho starověkých civilizací, jako například Řekové a Římané, používalo stříbro v tradičních léčebných prostředcích, zejména k čištění ran a ochraně před vnějšími hrozbami (8). Také staří Číňané zanechali záznamy, které naznačují, že stříbro bylo léčebným prostředkem již 1500 let před naším letopočtem.

Starověké civilizace používaly stříbro také k výrobě předmětů denní potřeby, jako jsou nádoby, talíře, poháry na pití a džbány. To mělo dvojí účel: kromě toho, že tyto předměty byly trvanlivé, stříbro také pomáhalo čistit zásoby vody a potravin a zajišťovalo jejich delší životnost (9).

Díky svým mnoha užitečným vlastnostem se stříbro až do počátku 20. století hojně používalo k různým účelům, zejména v tradiční medicíně. Objev antibiotik bohužel připravil stříbro o jeho léčebný význam a lidé na jeho léčebné využití nakonec částečně zapomněli.

Objev mikrobů odolných vůči antibiotikům v 50. letech 20. století však postupně přesunul zájem vědců zpět ke stříbru - natolik, že se zrodil nový vývoj. Vědci pak objevili způsob, jak maximalizovat potenciál stříbra jeho suspendováním v koloidním roztoku.

Koloid je podle definice kapalná směs, v níž jsou rovnoměrně rozloženy určité částice (10). Vědci se domnívají, že stříbro se stává ještě užitečnějším, je-li suspendováno v roztoku, protože vlhkost spouští řetězovou reakci, která vede k uvolňování stříbrných částic a stříbrných iontů (11).

Podle studie australských vědců jsou stříbrné ionty v koloidním stříbře zodpovědné za mnoho jeho žádoucích vlastností, mezi které patří přirozené čisticí a imunitu podporující aktivity a také schopnost podporovat přirozené hojivé procesy v těle (12).

Mnoho studií na buněčných kulturách ukázalo, jak účinné je koloidní stříbro proti široké škále hrozeb přítomných v životním prostředí. Mezitím četné zprávy potvrdily bezpečnost používání lokálních stříbrných produktů a jejich schopnost podporovat přirozené hojivé procesy v těle (13).

Díky těmto vlastnostem lze koloidní stříbro používat v široké škále aplikací, včetně čištění vody pro zemědělské a průmyslové použití, čištění povrchů a tvorby lokálních čisticích roztoků (14). Koloidní stříbro lze také použít ke sterilizaci ran v nemocničním prostředí. Ve skutečnosti bylo jeho první klinické použití zaznamenáno v roce 1891 (15, 16).

V současné době využívá výhodných vlastností stříbra mnoho výrobků určených pro lékařské účely. Mezi příklady patentovaných výrobků obsahujících stříbro patří implantáty určené k řízenému uvolňování iontů stříbra, lokální gely pro boj s kožními hrozbami a obvazy na rány, které využívají ionty stříbra k urychlení přirozeného hojení (17).

Koloidní stříbro se také s oblibou používá ve formě sprejů. Koloidní stříbro, které je bezpečné, univerzální a snadno se používá, lze kombinovat s dalšími přírodními složkami a účinně tak podpořit zdravé dutiny a nosní cesty.

Následují esenciální oleje, které s koloidním stříbrem dobře spolupracují:

  • Bergamotový esenciální olej - bergamotový esenciální olej je známý svou výraznou citrusovou vůní a často se používá v přípravcích osobní hygieny (18). Obsahuje účinnou látku zvanou kamfen, která je známá svým chladivým účinkem při vdechování. Kamfen má také antioxidační vlastnosti, které mohou podpořit schopnost vašeho těla bránit se vnějším hrozbám (19).
  • Eukalyptový esenciální olej - Silný olej se svěží vůní připomínající mátu je známý tím, že podporuje dýchací cesty. Inhalace eukalyptového oleje může díky přítomnosti sloučeniny zvané cineol (eukalyptol) pomoci při ucpaném nosu (20). Podle studie publikované v časopise Molecules může cineol pomáhat čistit nosní dutiny a podporuje zdravou funkci sliznic (21).
  • Citronový esenciální olej - Díky svým přirozeným čisticím vlastnostem se citronový esenciální olej často používá k čištění a dezinfekci. Stejně jako bergamot obsahuje antioxidanty, které mohou podpořit optimální funkci imunitního systému. Kromě toho citronový éterický olej působí při inhalaci uklidňujícím účinkem a bylo prokázáno, že podporuje dýchání (22).
  • Rozmarýnový éterický olej - Rozmarýnový éterický olej je univerzální olej s dřevitou vůní a silnými antioxidačními vlastnostmi. Podle studie publikované v časopise Journal of Functional Foods obsahuje rozmarýnový esenciální olej spoustu sloučenin, které mohou podporovat zdravou funkci imunitního systému (23). Obsahuje také cineol, který podporuje zdravou tvorbu hlenu (24).
  • Esenciální olej z čajovníku - Esenciální olej z čajovníku, známý také jako melaleukový olej, se hojně používá jako přírodní prostředek na drobné kožní problémy  (25). Výzkumy ukazují, že tento silný olej má mnoho prospěšných vlastností, díky nimž poskytuje neocenitelnou podporu imunitního systému a pomáhá zmírnit ucpání nosu (26).
  • Tymiánový esenciální olej - tymiánový esenciální olej s dlouhou historií používání v tradiční medicíně má přirozené čisticí a imunitu podporující vlastnosti, které z něj činí vynikající složku nosních sprejů (27). Jeho aktivní složka, thymol, může podle studií také pomáhat chránit tělo před vnějšími hrozbami (28).

Udržování zdravých nosních dutin a nosních průduchů s koloidním stříbrem a esenciálními oleji

Koloidní stříbro může díky svým přirozeným čisticím vlastnostem pomoci chránit vaše tělo před vnějšími hrozbami. Blahodárné vlastnosti tohoto přírodního prostředku můžete využít k udržení zdravých dutin a nosních průchodů pomocí nosního spreje s koloidním stříbrem.

Podle studií závisí účinnost koloidního stříbra proti vnějším hrozbám na velikosti a tvaru částic stříbra, které jsou v něm suspendovány. Čím menší je velikost částic, tím větší je jejich povrch a účinnost koloidního stříbra.

Koloidní stříbro je dobré doplnit o účinné esenciální oleje, které pomáhají podporovat zdravé dutiny. Tyto oleje pocházejí ze známých léčivých rostlin s prokázanými zdraví prospěšnými vlastnostmi, jako jsou bergamot, eukalyptus, citron, rozmarýn, tea tree a tymián.

Dbejte na to, aby nanočástice stříbra v nosním spreji byly suspendovány pouze v destilované vodě a esenciální oleje neobsahovaly GMO, fluoridy, alkohol, aspartam, aditiva, další chemikálie ani syntetické složky jakéhokoli druhu, glyfosát, těžké kovy a mikrobiologii.

Tím podpoříte přirozenou obranyschopnost svého těla proti hrozbám z ovzduší a udržíte zdravé dutiny díky účinné kombinaci koloidního stříbra a esenciálních olejů!

KOLOIDNÍ STŘÍBRO

spray

ESENCIÁLNÍ OLEJE

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života