Neuvěřitelná Reishi: Houba nesmrtelnosti a duchovní energie

 

Justina Ferman

Již více než 2 000 let je houba Reishi (latinsky: Ganoderma Lucidum, čínsky: Lingzhi) uctívána jako jedna z nejvyhledávanějších a nejsilnějších tonik v tradiční čínské medicíně, díky čemuž se stala jednou z nejstarších hub, o nichž bylo známo, že byla použita terapeuticky. Po přečtení některých poetičtějších a nadšenějších popisů této mimořádně vzácné houby (která byla sklízena až do doby téměř vyhynutí), které se nahromadily v průběhu staletí, by člověk mohl mít dojem, že Reishi není nic jiného než příslovečná fontána mládí; ale při pohledu na nadsázku existuje impozantní a rostoucí skupina vědeckých výzkumů, která mnoho z těchto legendárních tvrzení potvrzují a zdůvodňují. Navzdory nedostatečnému povědomí o účincích této houby ve Spojených státech a dalších západních zemích je Reishi nejznámějším bylinným přípravkem na planetě.

Ve skutečnosti bylo provedeno tolik výzkumů, které ověřovaly zázračné léčivé vlastnosti Reishi, že mnoho asijských (zejména čínských a japonských) lékařů je používá vedle nebo místo zavedených farmaceutických léčiv jako první linii léčby v klinické praxi, při léčbě notoricky obtížných autoimunitních onemocnění, jako je například rakovina [1, 2, 3, 4], AIDS a hepatitida [5, 6]. V současné době je v lékařských kruzích nejznámější díky svým silným protinádorovým, protirakovinovým, antibakteriálním, antivirovým a obecným imunitním stimulačním vlastnostem - ale to je jen špička ledovce toho, co je tato houba schopná.

Zdravotní přínosy houby duchovní energie: prodloužení života, hluboká relaxace a fyzické omlazení

Ve starověkých čínských lékařských textech byla Reishi hodnocena jako zvláště prospěšná pro nemocné, patřící do zvláštní třídy léčiv známých jako „tonizující byliny“. Jedná se o látky v nich považované za tak základní a důležité pro celkové zdraví, vitalitu a kvalitu života, že jsou předurčeny k tomu, aby se užívaly denně pro své četné výhody, jak nemocnými, tak i pro prevenci. Z asi 50 tonizujících bylin uznávaných v tradiční čínské medicíně je Reishi považována za jednu z nejposvátnějších a vysloužila si fantasticky znějící jména jako Houba nesmrtelnosti a Houba duchovní energie.

Je to pravděpodobně proto, že mnoho ctěných taoistů a mnichů již dlouho prohlašovalo, že Reishi je mocné „Shen tonikum“, což můžeme volně přeložit jako bylina, která „vyživuje ducha“. I když se jedná o tvrzení, která nelze vědou přímo ověřit, Reishi soustavně prokazuje schopnost hluboce uvolnit nervovou soustavu, uklidnit mysl a vyvolat stav uvolněného soustředění, pro což ji dlouhodobě oceňují duchovní založení lidé, meditující a ti, kteří chtějí zmírnit stres z každodenního života.

Rodné prostředí houby Reishi - pohoří Changbai v Číně

Když byla Reishi poprvé objevena v pohoří Changbai ve starověké Číně kolem roku 396 př.n.l., stala se rychle známou pro své silné účinky proti stárnutí a toto bylo jedno z jejich nejčasnějších známých použití - jako speciální tonikum pro císaře hledající nesmrtelnost. A zatímco mnoho lidí může rychle odmítnout takové příběhy a považovat je za vymyšlené, na druhé straně špičkový výzkum nyní dokazuje, že těchto tvrzení může být mnohem více, než se dříve předpokládalo.

Podle nedávných studií publikovaných v Neuropharmacology, Bioorganical and Medicinal Chemistry and The FASEB Journal [8, 9, 10], Reishi prokázala měřitelné antioxidační a život prodlužující vlastnosti, jakož i schopnost stimulovat aktivitu v mozkových neuronech.

Houba Reishi, stejně jako většina adaptogenních bylin, také podporuje a vyrovnává endokrinní a hormonální systémy v těle, které pravděpodobně souvisejí s jejími duchovně aktivujícími vlastnostmi. Hormony jsou „molekuly vědomí“ - silné biopeptidy, které ovládají náladu, vnímání, cykly spánku a bdění a naše vědomí reality. Účinky Reishi na hormonální systém jsou legendární. Její jemné, ale silné působení má vliv na stabilizaci mnoha žláz a orgánů těla především ve vyšším věku, což je ideální pro každodenní použití.

Houba Reishi také posiluje játra, která pomáhají při detoxikaci škodlivých toxinů a těžkých kovů z těla a mohou výrazně pomoci s alergiemi, ať už jde o potraviny nebo environmentální pyly a znečišťující látky. V čínské medicíně jsou játra z velké části zodpovědná také za naši náladu, takže každodenní užívání kvalitního doplňku stravy z Reishi také pomáhá podporovat pozitivní myšlení a snížit depresi a hněv, což jsou emoce spojené s játry v teorii tradiční čínské medicíny.

Druhy Reishi, jejich kvalita a použití

Neuvěřitelná popularita Reishi v Asii, spolu s rostoucím zájmem ve Spojených státech a v Evropě, vedla k tomu, že se objevil velký počet nových pěstitelů hub, s cílem vydělat na rostoucí poptávce, ale ne všichni mají především její kvalitu na paměti. Tím se mezi jednotlivými pěstiteli její kvalita velmi liší a z toho důvodu je nutné u přípravků z Reishi zjišťovat původ zdroje.

Pozor na přípravky z Reishi, které jsou vyrobeny z podřadných černých hub!

  • hledejte na obalu výrobku zdroj houby a množství účinných látek

Podle Rona Teeguardena, jednoho z předních světových odborníků na čínskou bylinnou medicínu, jsou červené a fialové druhy Reishi, i když je obtížnější je najít, obecně lepší než ostatní typy.

Poznamenává, že většina produktů na trhu je vyrobena z podřadných černých hub Reishi, proto je důležité hledat produkty využívající výše uvedené druhy!

Jak se dalo očekávat, organicky pěstovaná červená Reishi na dubových kůlech má vynikající kvalitu, jako volně rostoucí, jen s tím rozdílem, že je záměrně zasazena do jejich přirozeného prostředí, místo aby rostla spontánně. To jsou jedny z nejkvalitnějších hub Reishi, které jsou k dispozici. Předpokládá se, že obsahují nejvíce „shen“ tonika ze všech druhů na trhu.

Jednička mezi Reishi - Duanwood Red Reishi

Naprostá většina lékařů a vědců používá tzv. „Duanwood Red Reishi“ - s odkazem na druh dřeva, na kterém se houby pěstují - známou zejména pro zlepšení imunitně stimulujících vlastností a celkové potence a kvality života. Duanwood Reishi, pěstovaná bez chemikálií v nedotčených horských oblastech, je přirozeně organická díky přísným metodám pěstování a je lepší než naprostá většina ostatních produktů.

Houba Reishi skutečně obstála ve zkoušce času a zkoumání vědeckým výzkumem na vysoké úrovni, což je ve světě bylin vzácné a jasně svědčí o prospěšných účincích, které nabízí těm, kdo hledají větší zdraví a pohodu.

Stejně jako u každého nově užívaného rostlinného přípravku se doporučuje začít pomalu a postupně zvyšovat denní dávky, jakmile se seznámíte s jejími účinky na vaši mysl a tělo. Reishi je bezpečná i při dlouhodobém užívání.

Zdroj: consciouslifestylemag.com

ZDE ROSTE

jednička mezi Reishi

DUANWOOD RED REISHI

organicky pěstována 10-12 měsíců na dubových kůlech zapuštěných v zemi

 video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan, která je zdrojem dovážených extraktů

V Česku jsou od roku 2015 v prodeji tři jedinečné extrakty z Duanwood Red Reishi -

EXTRAKT, SPÓR A TRITERPEN MAX

 174+ ZKUŠENOSTÍ

S EXTRAKTEM Z DUANWOOD REISHI

ZDE

(na konci stránky)

 

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

Jak platné v roce 2020 - 21

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky