Koupel, která vytáhne toxiny z těla, zlepší funkci svalů, potlačí záněty a zvýší prokrvení

V dnešním případě se jedná o koupel, která obsahuje sůl, ne však klasickou kuchyňskou. Jde o typ, který se k tomuto účelu využívá již celá tisíciletí kvůli svým mnoha léčivým účinkům.

Její hlavní výhodou je, že je poměrně levná a snadno dostupná. Kromě léčebných účelů se používá i v domácnosti, na zahrádce či k čištění.

Tato sůl získala svůj název podle jednoho z hořkých pramenů Epsom v Surrey v Anglii. Dnes se jí říká epsomská sůl, respektive odborně síran hořečnatý.

Účinky epsomské soli na tělo

Od jiných typů solí se ta epsomská liší tím, že jde o přírodní formu soli hořčíku. Má velmi potentní detoxikační vlastnosti, proto dokáže pročistit celé tělo.

Její hlavní výhodou je, že se snadno vstřebává přes pokožku a vstupuje do krevního oběhu.

Naše pokožka totiž představuje pórovitou membránu, která sůl absorbuje a zároveň pomocí ní odvádí z těla více druhů toxinů.

Když se epsomská sůl přidá do vody, stimuluje se tím proces zvaný reverzní osmóza. Ta eliminuje jiné soli a také nebezpečné chemikálie, čímž se uvolňuje prostor pro přijetí hořčíku a síry do organismu.

Hořčík je minerál potřebný pro více než 325 enzymatických procesů.

Kromě toho zajišťuje následující:

 • zmírňuje a potlačuje záněty v těle
 • odstraňuje bolesti kloubů
 • zlepšuje svalové a nervové funkce
 • zvyšuje průtok krve a okysličení napříč celým tělem

Na druhou stranu, síra zajišťuje zdravější pokožku, nervové buňky a regeneraci poškozených kloubních tkání.

Co zajistí pravidelné lázně s epsomskou solí

Pokud si budete lázeň s epsomskou solí provádět pravidelně, odstraníte svalové bolesti a napětí, atletickou nohu, mykózy nehtů na nohou (nebo můžete využít jiný způsob), dnu či modřiny a krevní podlitiny.

Dokonce budete její pomocí schopni vyléčit i mnohá chronická onemocnění, potlačit v těle záněty, detoxikovat váš organismus a postupně upravit rovnováhu minerálů.

Použití tohoto druhu koupele má však i pár kontraindikací. Pokud jste těhotná žena, máte kardiovaskulární onemocnění, otevřené rány nebo popáleniny, případně trpíte dehydratací, pak použití lázní s epsomskou solí raději konzultujte se svým lékařem.

Jak si připravit koupel s epsomskou solí

Na koupel si vyhraďte přibližně 40 minut, protože tělo potřebuje na eliminaci toxinů alespoň 20 minut a dalších 20 minut na absorbování minerálů z vody.

Napusťte vanu teplou vodou a přidejte do ní epsomskou sůl podle tohoto návodu:

 • děti do 30 kg – (1 dcl) epsomské soli na standardní plnou vanu
 • lidé mezi 30 kg až 50 kg –  (2 dcl) epsomské soli
 • lidé mezi 50 kg až 75 kg – (3 dcl) epsomské soli
 • lidé mezi 75 až 100 kg – (4 dcl) epsomské soli

na každých dalších 25 kg tělesné váhy přidejte 0,5 sklenice (1 dcl) epsomské soli

Další doporučení

Na posílení detoxikačních přínosů, přidejte do koupele polovinu sklenice 1 dcl olivového oleje, který je prospěšný pro pokožku kvůli obsahu polyfenolů.

Můžete přidat i trochu nastrouhaného zázvoru a štiplavého chilli koření na podporu pocení a vyplavování toxinů.

Během koupele nepoužívejte mýdlo ani sprchové gely, protože ty by mohly narušit detoxikaci a působení minerálů.

Po koupeli odpočívejte 1 až 2 hodiny. V případě bolestí kloubů v důsledku artritidy nebo revma, mějte dostatek pohybu, abyste ochránili klouby před ztuhnutím.

Zdroj: This Bath Pulls Toxins Out of The Body, Improves Muscle And Nerve Function, Reduces Inflammation And Improves Blood Flow

15 zdravotních problémů, které můžete vyléčit Epsomskou solí

Kdy sůl není solí? Pokud je to Epsomská sůl. Ta ve skutečnosti solí vůbec není. Její chemický název je síran hořečnatý. Jak tedy z názvu vyplývá, je to směs hořčíku a síranu.

Jde o látku, která nadmíru prospívá našemu zdraví. Nejčastěji se používá jako přísada do koupele. V této formě se nejlépe vstřebává a dodává našemu tělu důležité látky, převážně hořčík.

V minulosti se lidé zkrášlovali výhradně na přírodní bázi. Tak proč se nevrátit k těmto časům? Zapomeňte na chemické výrobky a začněte čerpat sílu z přírody.

Zdravotní přínosy epsomské soli jsou vskutku pozoruhodné.

Historie epsomské soli

Epsomská sůl původně pochází z města Epsom v anglickém hrabství Surrey. Právě zde se získává z pramene, jenž vyvěrá z vrstev porézní křídy a neporézní hlíny v regionu známém jako Epsom Downs.

Epsomská sůl zde byla objevena v roce 1618, kdy si místní zemědělec všiml, že jeho krávy nemají zájem pít vodu na jeho farmě, protože byla příliš hořká.

Později přišel na to, že tato voda pomáhá léčit kožní onemocnění, jako jsou například vyrážky. Město Epsom se tak stalo jedním z prvních lázeňských měst a později předstihlo další lázeňská města s vyšším množstvím léčivých pramenů.

Termín „Epsomská sůl“ poprvé zavedl anglický chemik Nehemiah Grew ve své knize, kterou napsal v roce 1695 na téma „vývěr hořké soli“. Epsomská sůl se proslavila zejména díky svým přínosem v péči o krásu a při zlepšování celkového zdravotního stavu.

Pokud si chcete udržet dobré zdraví, určitě ji začleňte do svého arzenálu nástrojů péče o své tělo.

Přínosy epsomské soli v péči o krásu

Epsomská sůl se přidává do kosmetických výrobků, protože zlepšuje zdraví pokožky a kvalitu vašich vlasů.

Naše tělo neustále produkuje nové buňky. Ty staré odumírají a nahrazují je nové v poměru asi 1 milion za den. Většinu prachu v domácnosti tvoří vaše odumřelé kožní buňky.

V průběhu jednoho roku tak ztratíte 3 kg odumřelé kůže, z níž žijí roztoči v našich domovech. Vnější vrstva kůže se neustále obnovuje. Pokud by k tomu nedošlo, mohla by ucpat nové kožní buňky.

Odlupování pokožky tedy představuje způsob, jakým se zbavujeme odumřelé kůže, kterou nahrazují nové kožní buňky.

1. Napomáhá odlupování kůže

K tomu, abyste se zbavili odumřelé pokožky, potřebujete něco drsného. Ne však příliš, aby vás pak nebolela pokožka. Nejlépe uděláte, když použijete epsomskou sůl a vetřete ji do mokré nebo vlhké pokožky. Následně se můžete osprchovat nebo si odpočinout v teplém solném koupeli.

Rovněž můžete do koupele přidat trochu olivového oleje, který zvlhčí vaši pokožku. Do vany s vodou nalijte 1/2 šálku oleje nebo méně, pokud chcete. Množství olivového oleje necháváme na vás.

2. Léčí akné

Epsomská sůl je úžasná pro léčbu akné. Odlupováním se čistí póry vaší pokožky. Epsomská sůl obsahuje antimikrobiální síran, který pomáhá ničit bakterie způsobující akné.

3. Zlepšuje kvalitu vlasů

Epsomská sůl pomáhá odstraňovat z těla toxiny, čistí vlasovou pokožku a vlasům dodává větší objem. Přidejte ji do svého kondicionéru ve stejném množství. Naneste ji do vlasů a vmasírujte do vlasové pokožky. Nechte ji působit asi 20 minut, a pak si vlasy propláchněte teplou vodou.

Zdravotní přínosy epsomské soli pro vaše celkové zdraví

Jak jsme již zmínili, nejvíce zdravotních přínosů získáte z teplé solné koupele. Stačí vám do ní přidat jen cca 2 šálky soli.

Úloha hořčíku a síranu

Hořčík je nezbytný pro optimální fungování všech procesů v těle.

Je důležitý při regulaci a tvorbě více než 325 enzymů, z nichž některé jsou zodpovědné za potlačení zánětu, budování svalové hmoty, zlepšení nervového systému a snížení kornatění tepen.

Síran zase přispívá k lepšímu vstřebávání výživných látek v těle. Podporuje také proces detoxikace.

Tyto dvě sloučeniny epsomské soli nám poskytují mnohé další zdravotní přínosy:

 • předcházejí kornatění tepen
 • pomáhají předcházet tvorbě krevních sraženin
 • pomáhají utišit bolesti kloubů
 • zmírňují a utišují bolesti svalů
 • zmírňují bolesti z vymknutí kotníku
 • pomáhají snížit záněty a modřiny
 • uvolňují stres a napětí
 • pomáhají detoxikaci organismu
 • zlepšují integritu kostí
 • napomáhají dobrému spánku
 • snižují riziko vzniku cukrovky

Důležité je, abyste epsomskou sůl používali 2 až 3krát týdně.

Při jiném použití z ní získáte následující zdravotní přínosy:

 • Zdraví nohou: Přidejte půl šálku epsomské soli do lavoru teplé vody a namočte si do něj nohy. Zmírníte si tak bolesti nohou, odstraníte nepříjemný zápach a zjemníte pokožku.
 • Léčba zácpy: Epsomskou sůl můžete použít jako účinné projímadlo při léčbě zácpy. Přidejte 1 čajovou lžičku do sklenice s vodou. Síran hořečnatý má schopnost přitáhnout vodu do střev, která tak zvlhčí stolici a usnadní její přechod střevy. Před použitím epsomské soli se poraďte se svým lékařem.
 • Léčba zánětu kůže a štípnutí: Rozpusťte 1 lžíci epsomské soli v polovině sklenice vody a před použitím na postižené místo ji nechte vychladnout.
 • Léčba mírných popálenin: Stejným způsobem můžete uklidnit vaši mírně spálenou pokožku od slunce.

Závěr

Tato léčivá hořká sůl nesmírně pozitivně působí na naše celkové zdraví, a proto se dnes považuje za všelék. Vyzkoušejte ji při léčbě nebo prevenci celé řady zdravotních problémů a vyměňte oblíbené kosmetické výrobky za tuto přírodní alternativu.

Epsomskou sůl již používají mnohé světoznámé osobnosti. Tak proč ji nezkusíte i vy?

Zdroj: 15 Common Health Problems That Can Be Treated Using Epsom Salt

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

MUDr. Henry Bieler

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, JE TŘINÁCTKRÁT LÉPE CHRÁNĚN, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

DEFUMOXAN

volně prodejný lék pro kuřáky

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video na svobodném kanálu

+

Soňa Peková ODPOVÍDÁ na dotazy posluchačů - 27. října 2021

 

MUDr. MONIKA WAKSMUNDSKÁ

Rozbor krve očkovaných a neočkovaných - 3. listopad 2021

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky

FLÉGR PO DRUHÉM PFIZERU A PO POSILOVACÍ INJEKCI

REAKCE PRÁVNÍKA ZDE, JAK ZAREAGUJE POLICIE...?