Převalování kokosového oleje v ústech může zlepšit vaše zdraví zubů

- Pixabay

Barbora Nová

 • V Česku narůstá opět na konci roku 2022 počet zubařů, kteří nemají smlouvu se zdravotní pojišťovnou, přičemž úměrně s tím roste počet pacientů, kteří si musí hradit ze svého zubní prevenci a zákroky, odhadem přes milion potenciálních klientů.
 • Česká stomatologická komora eviduje v současnosti 8699 aktivních stomatologů, z toho odhadem v závěru roku 2022 zhruba 1200 zubařů nemá smlouvu s pojišťovnou, což je přibližně sedmina.
 • Preventivní prohlídka za 1000 až 1800 korun, rentgenové snímky za 500–1200 korun, trhání zubu za více než 1500 korun, ošetření jednoho zubního kanálku od 8000 korun. To jsou běžné ceny některých zubních ordinací, které se rozhodly nemít smlouvu s pojišťovnou.
 • Ministr zdravotnictví Válek tvrdí, že situaci nemůže nijak řešit.
 • Zubaři bez smlouvy s pojišťovnou se odkazují na to, že za „státní“ ceny se kvalitně ordinovat nedá.
 • Pokud má lékař smlouvu s pojišťovnou, musí nabízet zákroky plně hrazené ze zdravotního pojištění. A to je pro moderní zubní ordinace neudržitelné.
 • Proto se situace dostala tak daleko, že zubní lékaři odmítají uzavírat smlouvy se zdravotními pojišťovnami, protože platby z veřejného zdravotního pojištění nepokrývají ani jejich náklady na poskytnutou hrazenou péči.

Převalování kokosového oleje v ústech může zlepšit vaše zdraví zubů, aneb prevence může šetřit také vaše finance

Převalování kokosového oleje v ústech může snížit množství škodlivých bakterií v ústech a snížit plak, zánět dásní a zápach z úst. Někteří tvrdí, že to může pomoci čerpat toxiny z krve nebo bělit zuby, ale neexistuje žádný důkaz, který by to podporoval.

Převalování oleje v ústech je starobylý, indický lidový lék, o kterém se tvrdí, že vám bělí zuby, osvěžuje dech a výrazně zlepšuje vaše ústní zdraví.

Používání kokosového oleje pro převalování oleje v ústech je stále populárnější.

Mnoho lidí na tento lék přísahá a mnozí říkají, že také zlepšuje jejich zdraví jinými způsoby.

Tento článek zkoumá, zda je za těmito tvrzeními nějaká pravda nebo zda je převalování oleje v ústech jen neúčinným trendem.

Co je to převalování oleje v ústech a jak to funguje?

Převalování oleje zahrnuje proplachování oleje v ústech, přičemž se používá jako ústní voda. Používá se už tisíce let jako indický lidový lék.

Abyste převalovali olej, dáte si do úst lžíci nebo 15 mililitrů oleje, a pak jej cca 5-10 minut převalujete.

Hlavní výhodou tohoto postupu je, že snižuje množství škodlivých bakterií v ústech,  přičemž ve vašich ústech jsou stovky různých typů bakterií. Zatímco mnoho z nich je přátelských, jiné ne.

Bakterie ve vašich ústech vytvoří na vašich zubech biofilm, tenkou vrstvu známou jako plak.

Mít na zubech nějaký plak je naprosto normální, ale pokud se to vymkne, může to způsobit různé problémy, včetně zápachu z úst, onemocnění dásní, dutin a zánětu dásní.

Způsob, jakým převalování oleje funguje, je jednoduchý – když si propláchnete olej kolem úst, bakterie se odplaví a rozpustí se v tekutém oleji.

Převalování oleje by mělo fungovat v podstatě s jakýmkoliv olejem, ale extra panenský kokosový olej je oblíbenou volbou díky své příjemné chuti.

Má také příznivý profil mastných kyselin, obsahuje vysoké množství kyseliny laurové, která má antimikrobiální vlastnosti (1).

Shrnutí:

 • Převalování oleje je starověký indický lék na čištění úst a zubů. Tvrdí se, že snižuje riziko kazů, zánětů dásní a zápachu z úst.

Převalování kokosového oleje v ústech snížuje výskyt škodlivých bakterií v ústech

Streptococcus mutans je jednou z hlavních bakterií v ústech a klíčovým hráčem při hromadění plaku a vzniku zubního kazu.

Jedna studie na 60 dospělých ukázala, že převalování kokosovým olejem po dobu 10 minut každý den výrazně snížilo počet S. mutans ve slinách již za 2 týdny ve srovnání s destilovanou vodou (2).

Jiná studie na dětech dospěla k závěru, že kokosový olej je při snižování S. mutans stejně účinný jako standardní chlorhexidinová ústní voda (3).

I když jsou tyto výsledky slibné, je zapotřebí více studií srovnávajících účinnost kokosového oleje s jinými druhy olejů.

Shrnutí:

 • Používání kokosového oleje jako ústní vody může výrazně snížit počet škodlivých bakterií, jako jsou S. mutans, ve vašich ústech.

Převalování oleje v ústech snížuje výskyt plaku a zánětu dásní

Zánět dásní se objevuje, když váš imunitní systém začne napadat bakterie v plaku.

Jedna studie z roku 2009 na 20 dospívajících chlapcích se zánětem dásní porovnávala účinky převalování sezamového oleje a standardní chlorhexidinové ústní vody.

Převalování oleje i ústní voda byly účinné proti zánětu dásní (4).

Kokosový olej má podobné výhody. Jiná měsíční studie na 60 dospívajících zjistila, že denní převalování kokosového oleje výrazně snižuje výskyt markerů zánětu dásní (1).

Shrnutí:

 • Převalování s kokosovým olejem v ústech může pomoci snížit zánět dásní.

Převalování oleje v ústech snížuje zápach z úst

Zápach z úst, jinak známý jako halitóza, je v mnoha případech způsoben pachem chemikálií a plynů produkovaných bakteriemi v ústech, přičemž je spojen s infekcemi, zánětem dásní a celkově špatnou ústní hygienou (5).

Je logické, že pokud se zbavíte některých těchto bakterií a zlepšíte své ústní zdraví, snížíte pravděpodobnost zápachu z úst.

Studie na 20 dospívajících ukázala, že převalování se sezamovým olejem výrazně snížilo všechny markery zápachu z úst a bylo stejně účinné jako chlorhexidinová ústní voda (6).

Další studie musí zkoumat, zda převalování s kokosovým olejem má podobné výhody při halitóze. Ale vzhledem k tomu, že může snížit plak a zánět dásní, zdá se to pravděpodobné.

Shrnutí:

 • Některé důkazy ukazují, že převalování se sezamovým olejem snižuje zápach z úst. Kokosový olej může mít stejný účinek.

Neprokázané výhody a mylné představy převalování oleje v ústech

Existuje mnoho mylných představ o převalování oleje.

Jedním z častých tvrzení je, že převalování oleje může bělit zuby. V současné době však žádné studie tento přínos nepotvrzují (7).

Někteří lidé se také domnívají, že převalování oleje je druh detoxu, který čerpá toxiny z krve. Žádný důkaz tuto myšlenku nepodporuje.

A konečně, neexistuje žádný vědecký důkaz, že tento lék pomáhá léčit jakékoliv jiné nemoci než ty, které postihují ústa.

Shrnutí:

 • Existuje spousta mýtů a mylných představ o převalování oleje v ústech. V současné době žádný důkaz nepodporuje tvrzení, že převalování oleje bělí zuby nebo eliminuje toxiny ve vaší krvi.

Jak převalovat olej v ústech

Převalování oleje je jednoduché:

 • Dejte si do úst asi 1 lžíci (15 ml) oleje.
 • Omývejte olej kolem úst asi 5-10 minut.
 • Vyplivněte olej, pak si vyčistěte zuby.

Nejlepší je vyplivnout olej na kus papíru a dát ho do koše, protože tuk by jinak mohl časem ucpat vaše trubky.

Není třeba používat velkou sílu. Pokud převalování oleje způsobuje bolest ve svalech obličeje, trochu se uvolněte. Příště zkuste používat méně oleje a neproceďujte s ním příliš silně.

Někteří lidé říkají, že nejlepší je převalovat olej ráno na prázdný žaludek, než si vyčistíte zuby. Mnozí to dělají ráno při sprchování nebo koupání.

Shrnutí:

 • Převalování oleje je jednoduché. Do úst si dejte 1 lžíci (15 ml) oleje, proplachujte s ním 5-10 minut a vyplivněte ho. Poté vypláchněte vodou a případně si vyčistěte zuby.

Závěr

Převalování s kokosovým olejem je jednoduchá metoda, která může snížit riziko zápachu z úst, kazů a zánětu dásní.

Existuje spousta dalších zdravotních tvrzení spojených s převalováním oleje, ale většina z nich není vědecky podložena.

Nicméně převalování oleje se zdá být vynikající doplňkovou strategií ke zlepšení ústní hygieny, což rozhodně stojí za vyzkoušení, zvláště v dnešní době.

Bělení zubů po domácku, aneb jak si nezničit zubní sklovinu

Většinou chceme mít zuby bílé jako padlý sníh, jak to ale udělat a nezruinovat domácí rozpočet? A jde to vůbec? Receptů na domácí bělení zubů koluje spousta a díky moderní době není problém je najít i na internetu. Jsou ale bezpečné?

V první řadě je třeba si uvědomit, že pomocí receptů na vybělení zubů doma nedosáhnete zesvětlení barvy zubu, ale odstraníte pouze povrchové zabarvení. To naše zuby získávají díky pití kávy, čaje, červeného vína anebo kouření. Pokud se ale rozhodnete spolehnout se na některou ze známých babských rad, měli byste také počítat s tím, že to může mít neblahý účinek na zdraví Vašich zubů.

Nejznámější domácí recepty na vybělení zubů a jak si díky nim můžete poškodit zuby

Bělící bomba - citronová šťáva se sodou


Snad nejznámější rada na to, jak si vybělit zuby doma. Na popularitě získala zejména kvůli dostupnosti, snadné přípravě a údajným viditelným výsledkům již po několika použitích.

Vytvořit z jedlé soby a citronové šťávy hustou směs není nic těžkého. Metoda působení je jasná – abrazivní látka (jedlá soda) a kyselina (citronová šťáva) společně naleptají a „odřou“ pigmentace ze zubů.

Někde se sice dočtete, že tahle metoda je zcela bezpečná, jinde naopak, že časté a dlouhodobé používání této metody může vést k poškození zubů. Podle zubařů Vám může ale nevratně zuby poškodit i jedno jediné použití. Při čištění zubů jedlou sodou je člověk zpočátku spokojený, protože pigmenty skutečně mizí, bohužel se ve vzniklých rýhách opět rychle ukládají a tak je člověk nucen proces opakovat. Častým používáním si ale způsobíte zvýšenou citlivost zubů a pravděpodobně i jejich optické žloutnutí způsobené tenčením skloviny a prosvítáním žluté zuboviny.

Jahody se solí, ne se šlehačkou


Tento recept na „přírodní vybělení zubů“ je o něco méně známý. Možná tomu tak je kvůli jeho chuti. Není ovšem o moc šetrnější než první recept. Jahody totiž stejně jako všechno ovoce obsahují ovocné kyseliny a sůl je pak zástupce abrazivní složky.

Postup přípravy i použití je obdobný, z rozmačkaných jahod a soli vytvoříme kaši, kterou vyčistíme zuby, popř. necháme před čištěním několik minut působit.

Účinky na sklovinu jsou obdobné jako u předchozího receptu, nicméně tato varianta je o něco méně agresivní. Kyseliny obsažené v jahodách totiž nejsou tak silné a sůl je měkčí než soda. Nicméně i tak nenávratně poškozuje sklovinu.

Čištění popelem


Recept na pastu z vody či tuku a popelu znali už staří Egypťané, kteří tuto pastu používali pro běžné použití. Dnes je tento recept spíš záležitostí minulosti, přesto se ale se i dnes najdou jeho zastánci.

Postup je prostý, trochu jemného popelu se smíchá s vodou nebo obyčejnou zubní pastou a zuby se směsí vyčistí. Zubní lékaři samozřejmě tento recept nedoporučují stejně jako ty předchozí, protože může zuby nenávratně poničit.

Populární kokosový olej


Kokosový olej se stal populární až během posledních několika let. Má obsahovat enzymy, které dokáží zastavit růst streptokoků a má pomáhat i v boji proti kvasinkám. Streptokoky můžete redukovat i pomocí obyčejného čištění zubů s běžnou pastou, stejně tak obyčejné čištění působí i na kvasinky. Nicméně ani streptokok ani kvasinky nezpůsobují zabarvení zubů.

Recept je tedy nejšetrnější, ale díky tomu i nejméně účinný. Neobsahuje žádná abraziva ani kyseliny, ale tuk zuby vybělit opravdu nemůže.

Vyzkoušejte raději něco jiného

Odstranit povrchové zabarvení ze zubů není vždy snadné, ale kvůli tomu ještě není potřeba ničit si zuby. Proto raději sáhnete po některém z bělících produktů ověřených značek Opalescence, Swissdent nebo Yotuel. Výsledky sice neuvidíte hned, ale použití těchto produktů je bezpečné pro Vaši sklovinu.

Pokud je zabarvení Vašich zubů výraznější, můžete se obrátit se na dentální hygienistku nebo zubního lékaře. Ti Vám mohou zuby zesvětlit přímo v ordinaci anebo si koupit individuální přípravky na bělení zubů doma. Dosažený odstín pak pouze udržujete pomocí bělících zubních past.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze