Stomatologie narazila na své limity, aneb Šmuclerova rada v nejcyničtější podobě

Stanislav Stýblo, Štěpán Cháb

Ptali se prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera, co s nedostatkem zubařů v regionech. Odpověděl, jak se dalo očekávat:

Češi si musí zvyknout za služby platit a dojíždět za nimi. Stomatologické ordinace v malých městech jsou zbytečný přepych, který je ve světě raritou. A hlavně není důvod si takové ordinace vydržovat. Velká stomatologická centra ve městech, která nabízí veškerý komfort. Tam bychom měli směrovat.

Štěpán Cháb o svých zkušenostech 9.12.2022

Kapitalismus. Co nejvíc a nejrychleji vydělat. Zubař těsně před odchodem do důchodu na maloměstě, který mi dělal nouzový zákrok a pak mě vyhnal s tím, ať si najdu stálého zubaře, mi řekl, že služby zubařů zdražily kvůli tomu, že zdražily stomatologické laboratoře. Materiál zdražil. Všechno zdražilo. S ohledem na Šmuclerovo doporučení jsem si prošel nabídku zubařských křesel v Praze. No co, pojedu tam tři hodiny, pak tři hodiny zpátky, jednou za čas se to vydrží.

 Šmucler má jistě pravdu. Proč si držet zubaře na vesnici.

Nabídka jedné zubařské ordinace v Praze. 15 minut konzultace, 1500 korun. Marně jsem přemýšlel, kolik zdraženého materiálu na takovou konzultaci padlo. Ale nešť, našel jsem i jednoho, co konzultuje 20 minut za 940 korun. Konkurence funguje. Jenže ani jeden z nich nepřijímal. Budu pátrat dál.

V rámci předchozího šetření jsem oslovil svou pojišťovnu s tím, že bych uvítal zubaře. Vlastními silami mi sehnat stále ještě nejde. Pobočka pojišťovny pro Ústecký kraj mi doporučila na ten jeden konkrétní den, abych se hlásil v Hejnicích v Libereckém kraji. Že prý nabírají. Čtyři hodiny od mého bydliště. Další den jsem se dočetl, že v Hejnicích zažili podobnou frontu jako před měsícem v Hustopečích. Na všechny se rozhodně nedostalo.

Ale věren Šmuclerově stomatologii pro bohaté mě zarazilo, že pobočka pojišťovny v našem kraji nebyla schopná nabídnout volného zubaře ani v rámci okresního nebo dokonce krajského města. To jest ta Šmuclerova bájná stomatologická centra, kde se člověku dostane skutečně perfektní péče. Nejsou jak zubaři na maloměstech, tak ani v okresních a krajských městech. Chybí. I přes Šmuclerovo ujišťování, že když si pacient zajede a připlatí, péči bude mít.

Není, pane Šmuclere.

Není tu nic. Vinou pojišťoven i vinou České stomatologické komory.

Politika zubařů je také k popukání. Syna píchlo v zubu, požadoval po mně tedy zubaře. Vyjevil jsem se mu doslova ve dveřích. Zubaře? V téhle době? Ty nejsi z mé krve, když netušíš, že ses narodil do republiky, která stojí na hliněných nožkách a jakmile máš problém, jsi na něj sám. A to i co se týká stomatologických zákroků. Ale protože byl neodbytný, odkázal jsem jej na pravidlo akutního ošetření, které zubař provést musí.

A tak syn před třemi týdny vyrazil k zubařce. Sedl si do čekárny a čekal. Dočkal se. Vzala ho, usadila na křeslo, zub mu navrtala vrtačkou, zaplácla cementem, jak pravila, a poslala ho pryč s tím, že si má najít stálého zubaře, který mu to dodělá. Cement je označení pro krátkodobou výplň, která se do měsíce rozpustí. A jsme tam, kde jsme byli. U Šmuclerova – dojeď si, připlať si. A to i přes skutečnost, že není kam. Okresní i krajské město je plonkové.

Místní pobočka pojišťovny, té všeobecné, už odmítá komunikovat, protože nemá jak okomentovat své totální selhání.

Psal mi pán ze Zlína. Situace podobná. Zubaři nejsou. Ale přece, jeden mladý zubař se pochlapil a otvírá tam ordinaci. Čtenář mi přeposlal jeho odpověď na otázku, zda nabírá nové pacienty. Pravil, že ano, ale že se chce primárně věnovat estetické stomatologii, neřešit bolesti a zkažené zuby. Takže se nám tady ta Šmucleřina pro vrchních deset tisíc šíří jako epidemie (sám Šmucler je estetický stomatolog, huby chudiny by se nedotkl… nějaký sociální soucit? Úterý ve Šmuclerově ordinaci jen pro chudé a grátis? To se na Západě sice děje, ale u nás se jen při chlemtání vína káže voda).

Psala mi paní z Vysočiny. Situace stejná. Zubaři nejsou. Nejsou. Nejsou. U toho zavzpomínala na svá mladá léta, kdy se školou dvakrát ročně museli povinně k zubaři. Sebrala se celá třída, souška učitelka v čele a šlo se do ordinace. Zubař pak haranty přebral jednoho po druhém, a u kterého haranta viděl klubající se kaz, ten dostal vyplněnou pozvánku na mučení. I já takové celotřídní výlety za zubařem zažil. V té době mi zubařka podchytila dva kazy. Dala mi tam plomby. Obě mi před třemi lety vystřelily a sehnat teď zubaře? Nemožné. Zuby se rozpadají vzdor Šmuclerově dojeď si a připlať. I navzdory mlčení pojišťovny.

Dobrá, nakašlat na Šmuclera a jeho vzdušné zámky. Nechť je chátra bezzubá. Jenže začíná být problém i s praktickými lékaři a pediatry. I oni dochází. Dobíhá nás jedno z posledních dědictví komunismu, kdy lékařská péče byla rozmístěná rovnoměrně po celé republice. Lékaři v regionech po revoluci zůstali a pokračovali v činnosti. Teď odchází do důchodu a ordinace zůstávají prázdné. Čekárny ovšem ne.

Jaká je Šmuclerova rada? Dojeď si, připlať si? A kam, pane vašnosto, kam?

Dojíždí nás i dědictví získané před osmnácti lety, kdy jsme se otevřeli Evropě a začali studenty učit evropanství, aniž bychom v nich vychovávali češství. Což vede k tomu, že lékaři se po vystudování medicíny stěhují za prací na Západ. Program Erasmus, kterým Západ láká vzdělané lidi z Východu, už jede nějaký ten pátek a my začínáme poznávat, co je jeho dědictví. Mizí nám na Západě lidé. Výdělek, pracovní doba i podmínky tam jsou nesrovnatelně lepší. Erasmus v nich vychoval to pravé evropanství, tak co hnít v ČR. Už jen pro ten plat. Však nástupní plat lékaře v České republice je cca 39 000 Kč, v Rakousku cca 7 400 eur, tedy téměř pětinásobek (výše platů uvedena dle webů MladíLékaři.cz a ePeníze.eu). K tomu žádné vražedné přesčasy, které jsou u nás obvyklé.

České lékařské fakulty se každého odcházejícího ročníku čerstvých lékařů ptají, kam půjdou dál, kde mají dohodnutou práci. 15 % čerstvých lékařů odchází na domluvená místa do zahraničí. U nás pak chybí. Je to jedno, dojeď si a připlať si, rada nad zlato. Pokud se za pár let vrátí, výborné. Jenže proč se vracet do chudobince, když den co den stolujete na hostině, že.

Smyslem Evropské unie mělo být to, aby se narovnaly podmínky pro život. Před šesti lety byl nástupní plat lékaře v ČR 25 000,- (výše čerpána z Medical Tribune). Teď je skoro 40 000,-. Podmínky se očividně zlepšují. Jenže v Rakousku byl před šesti lety nástupní plat lékaře 3 000 eur, tedy trojnásobek. Teď je to bez mála pětinásobek.

Takže nůžky mezi Západem a Východem se nezavírají. Ale otevírají. A tam už Šmuclerova šalamounská rada dojeď si a připlať si platit nemůže a nebude. Není kam se stává uhelným kamenem.

Nelze jinak, než s výhledem na budoucnost přemýšlet o nějaké rozumné změně, která by to vyprazdňování republiky zastavila. Za státní vystudoval, deset let musí provádět praxi v ČR? Je to moc přísné? Ale proč by bezzubý občan ČR měl z daní platit studium lékaře, který hned po získání titulu i zkušeností uteče léčit na Západ? Jen otázka, jen otázka. Nebo je tu možnost vyrovnat se ekonomicky Západu. Aby nám lékaři neutíkali za hranice. Jenže jak to jako bezzubá kolonie Německa chceme udělat? Kde není německá vůle, tam není nikomu pomoci. Nevznikly tu žádné ochranné valy, které by naši republiku ochránily před nárazem do zdi, o níž si právě rozbíjíme hlavu.

Šmuclerové posledních třiceti let dokonale rozdrbali české zdravotnictví. Sláva jim. Sláva.

Neskuhrám, jen popisuji realitu našeho zdravotnictví.

PS: Jak se vám to čte ? To je naše realita po třiceti třech letech od převratu. Kdo z vás by ještě jednou šel cinkat?

CHRAŇTE SI HEMATOENCEFALICKOU BARIÉRU

Korespondence se zdravotní pojišťovnou (ne)pokračuje. Zubař, nedostatkové zboží

- Pixabay

Štěpán Cháb, komentář 22. listopadu 2022

Mám nový vynucený koníček. Dopisování si s pojišťovnou. Želbohu jako sběratel odpovědí selhávám, odpovědná osoba mi po mém posledním dopisu přestala reagovat. Asi toho chci příliš. Jednoho zubaře. A to je na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu prostě moc. Její možnosti jsou vyčerpané. Není kde brát. A tak pacienty rozesílá 4 hodiny od jejich bydliště, ač nařízení vlády mluví úplně o něčem jiném.

Poslední akcí pojišťovny bylo, že mě poslal k zubaři, který končí k poslednímu prosinci a od ledna jde do důchodu. „Péče o nové klienty je domluvena u MUDr. ... ve Varnsdorfu,“ lákala mě pojišťovna k zubaři, který už měl o stěnu opřenou legitimaci seniora. Pojišťovnu jsem o této skutečnosti informoval.

„Vážená paní Husáková, tak mě tu máte zase. Pan zubař z Varnsdorfu, ke kterému jste mě laskavě procpala, mi oznámil, že udělá jen nouzovou opravu s tím, že si mám najít zubaře stálého. On prý se závěrem roku končí s praxí a jde do důchodu. Nějaké návrhy před tím, než začnu opět vyžadovat adekvátní snížení záloh na pojistném, když VZP není schopna zajistit mi (a rozhodně nejen mně) stomatologickou ordinaci, která by se ujala mé nebohé huby? Vycházím z rady prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera, který mi oznámil, že to je problém a zodpovědnost právě pojišťovny. Ona má povinnost zajistit dostupnost zdravotní péče. A vy ji očividně nezajišťujete,“ napsal jsem Lence Husákové, odborné referentce pojišťovny.

Odpověděla mi Ing. Kamila Kulhánková, vedoucí referátu příjmu a zpracování dávek. Ta zkonstatovala, že ve spolupráci s Libereckým krajem (jsme v kraji Ústeckém) pojišťovna několikrát vyhlásila výběrové řízení, ale nikdo se jim nepřihlásil. Zároveň zkonstatovala, že zubaři neberou. „Dle pravidelně ověřované kapacity ve stomatologických ordinacích pracovníky zdravotní péče VZP ČR máme u všech smluvních stomatologických ordinací nahlášeno, že neregistrují nové pojištěnce. Je to však vždy na rozhodnutí lékaře, zda i přes toto stanovisko zaregistruje nového pojištěnce např. po osobní domluvě (pravidelná péče, přestěhování apod),“ napsala mi paní Kulhánková. Pěkné, milé.

Paní Kulhánková se pochlubila i plány VZP: „VZP ČR vede jednání s KÚ a městy kraje o spolupráci při vyhledání nového stomatologa, přilákat ho do odlehlých oblastí kraje. Není to již jen záležitost zdravotních pojišťoven, do problematiky se zapojuje MZ ČR, ČSK..

VZP ČR připravuje pro praktické zubní lékaře od 1. 1. 2023 motivační program VZP PLUS jehož účelem je zajištění dostupnosti, dostatečných kapacit, obslužnosti a kvality hrazených stomatologických služeb poskytovaných poskytovateli v odbornosti praktické zubní lékařství pro všechny pojištěnce VZP ČR.

Součástí tohoto programu je možnost získat i mimořádnou bonifikační platbu za vznik nového pracoviště v dané odbornosti v preferované oblasti,“ vypsala plánované úspěchy VZP paní Kulhánková.

Pak došlo na doporučení volného místa na zubařském křesle. „Dnes probíhá nábor nových pacientů ve smluvním zdravotnickém zařízení Estetik Smile, s.r.o., Nádražní 445, Hejnice,“ jen dnes, rychle, než se to zaplní. Jelikož fronta na zubaře z Hustopečí mě straší už i ve snech, hned jsem se začal ohánět. Než jsem zavolal, koukl jsem do mapy, kde Hejnice vůbec jsou. 4 hodiny a 13 minut veřejnou dopravou s pěti přestupy.

To do mě vjel trochu třas.

„Vážená paní Kulhánková, jen pro ilustraci stavu stomatologie v kraji. Doporučila jste mi, abych se obrátil na stomatologickou ordinaci Estetic Smile v Hejnicích, která je od místa mého bydliště (na území České republiky, upozorňuji) vzdálené 169 kilometrů a veřejnou dopravou bych se tam dostával 4 hodiny a 13 minut. A to s pěti přestupy. Osobní dopravou bych se tam dopravoval, bez zabloudění, více než hodiny dvě. Navíc, jakožto vedoucí referátu příjmu a zpracování dávek pro Ústecký kraj, jste mi doporučila, abych jel za zubařem do Libereckého kraje. Nepřijde Vám to trochu absurdní? Když si představím, že tohle doporučíte nějaké stařence o holi, nebo samoživitelce, která nemá kdy si urvat čas ani peníze na celodenní výlet k zubaři, ztrácím veškeré iluze o zajištěnosti zdravotní péče v České republice. Což je naprosté selhání VZP jako takové. Něco blíž byste v nabídce neměla? Brno? Bratislava? Smluvně s Římem něco vyjednané nemáte? Mně tedy nezbývá nic jiného, než požadovat snížení pojistného, které si každý měsíc platím, protože dostupnost zdravotní péče z Vaší strany prostě není zajištěna. Ač právě od toho tu jste. Mé děti by potřebovaly preventivní prohlídky. Pokud mají kaz, aby se zavčasu podchytil. Nějakou radu ohledně toho máte? Nemám zavolat do Paříže nebo Londýna? Nebo mi doporučíte něco z Plzeňského kraje? Nebo mám jet s šestiletým dítětem čtyři hodiny vlakem i s pěti přestupy, aby mi v Hejnicích řekli, že jsem se pomátl, vždyť neberou. A když zavolám do ordinace telefonem, odpovídají všechny sestřičky všech ordinací stejně - nebereme. Pokud nenabídnete adekvátní řešení, žádám o snížení pojistného i u mých dětí. A ne, neočekávám, že si zubař otevře ordinaci u nás ve sklepě. Děčín by stačil. Rumburk? Varnsdorf? Nebo chcete úplatek? Že by ve stomatologii bujela korupce? Nasušil jsem houby, nechcete za vyřízení stomatologa pětlitrovku sušených hříbků? V pohodě, dodám, řekněte si. A teď prosím praktické informace - kde berou v dojezdové vzdálenosti. Pokud nikde, o kolik mé rodině snížíte pojistné. Neberte to osobně, hněv směruje na VZP, nikoliv na Vás osobně, Bůh chraň,“ vtipkoval jsem nevhodně na účet pojišťovny od nervů.

Však mi to paní Kulhánková napsala jasně – nikde neberou a když možná, tak hezky objíždět každou jednotlivou ordinaci. V ruce nejspíš onu pětilitrovku se sušenými houbami. Pro případ, že korupce se stala hybnou silou v běžném zdravotním ošetření.

Paní Kulhánková mi následně ocitovala zákon: „Povinnost hradit příslušné zdravotní pojišťovně pojistné je stanovena § 12 zák.č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. … Zákon spojuje výši pojistného s výší příjmu, nikoli s rozsahem poskytované zdravotní péče, takové snížení plateb zdravotního pojištění zákon neumožňuje,“ napsala paní Kulhánková rukojmímu… totiž pojištěnci… totiž mně.

Načež jsem se jí decentně zeptal, zda umí také tak pěkně ocitovat zákon o povinné dostupnosti zdravotní péče: „A mohla byste mi, prosím, ocitovat zákon o povinném zajištění dostupnosti zdravotní péče?“

Nastalo hluboké a tíživé ticho provázené syčením síry z jámy pekelné, kde sídlí pobočka ústecké VZP.

Do ticha jsem nevhodně zasáhl už mírně netrpělivým výkřikem.

„Zdá se, že tady Vám stroj na výrobu cynických odpovědí vypověděl službu.

Pokusím se ho nahradit:

Nařízení vlády č. 307/2012 Sb.

Nařízení vlády o místní a časové dostupnosti zdravotních služeb

§1 Dojezdové doby vyjadřující místní dostupnost zdravotních služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění jsou uvedeny v příloze č. 1 k tomuto nařízení. Dojezdové doby stanovené pro jednotlivé obory nebo služby jsou stanoveny jako nejzazší možné.

V příloze č. 1 pak stojí, že zubní lékař musí (podtrhuji musí) být v dojezdové vzdálenosti 35 minut (slovy třicet pět).
 

Vy jste mi v předchozí nabídce ošetření v Hejnicích předhodila dojezdovou vzdálenost 4 hodiny a 13 minut. A to navíc v sousedním kraji. A připadá Vám zcela vhodné a adekvátní šermovat proti mně paragrafy. V tom případě kategoricky vyžaduji, abyste mi do konce týdne sehnala zubaře v dojezdové vzdálenosti maximálně 35 minut, který mě registruje jako stálého pacienta. Nikoliv jako jste mi dohodli vetchého starce dva měsíce před odchodem do důchodu, který nad Vámi pak kroutil hlavou. Pokud tak neuděláte, porušujete nařízení vlády, které Vám právě to nakazuje. Pokud toho nejste jako VZP schopni, neposkytujete nařízením vlády stanovenou službu a prostě selháváte. Upozorňuji, že jsem projevil veškerou snahu a všechny ordinace v širém okolí sám za poslední dva roky několikrát obvolal. Bez úspěchu.“

Poté následovalo dlouhé a tíživé ticho, které trvá doposud.

Štěpán Cháb

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

                KVĚTEN 2024 - 27 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života