8 potravin a nápojů, kterým se při artritidě co nejvíce vyhněte

- Pixabay

Barbora Nová

Dietní opatření, jako je vyhýbání se určitým potravinám a nápojům, mohou snížit závažnost příznaků zánětlivé artritidy a osteoartritidy a pomoci zlepšit kvalitu života.

Artritida je běžné zdravotní onemocnění zahrnující chronický zánět kloubů. V závislosti na typu způsobuje bolest a poškození kloubů, kostí a dalších částí těla (1).

Nejčastější je osteoartróza, která je nezánětlivá - i když existuje více než 100 typů. Ve skutečnosti může být osteoartróza během života diagnostikována až u 40 % mužů a 47 % žen (1).

Mezitím revmatoidní artritida (RA) a psoriatická artritida jsou zánětlivá onemocnění, která jsou považována za autoimunitní choroby. Dalším častým typem zánětlivé artritidy je dna (1).

Následuje 8 nápojů a potravin, kterým byste se měli vyhnout, pokud trpíte artritidou.

1. Přidané cukry

Příjem cukru byste měli omezit bez ohledu na to, co se děje, ale zejména pokud máte artritidu. Přidané cukry se nacházejí v cukrovinkách, limonádách, zmrzlině a mnoha dalších potravinách, včetně méně zjevných položek, jako je například omáčka na grilování.

Studie provedená u 217 osob s revmatoidní artritidou zaznamenala, že mezi 20 potravinami byly limonády a dezerty slazené cukrem nejčastěji uváděny jako potraviny zhoršující příznaky RA (2).

Navíc sladké nápoje, jako jsou limonády, mohou výrazně zvyšovat riziko vzniku artritidy.

Například ve studii provedené na 1 209 dospělých ve věku 20-30 let měli ti, kteří pili nápoje slazené fruktózou 5krát týdně nebo častěji, 3krát větší pravděpodobnost, že budou mít artritidu, než ti, kteří konzumovali málo nebo vůbec žádné nápoje slazené fruktózou (3).

Rozsáhlá studie na téměř 200 000 ženách navíc spojila pravidelnou konzumaci limonád slazených cukrem se zvýšeným rizikem vzniku RA (4).

2. Zpracované maso a červené maso

Některé výzkumy spojují červené maso (maso savců) a zpracované maso se zánětem, který může zvyšovat příznaky artritidy.

Například strava s vysokým obsahem průmyslově zpracovaného a červeného masa vykazuje vysoké hladiny zánětlivých markerů, jako je interleukin-6 (IL-6), C-reaktivní protein (CRP) a homocystein (5, 6).

Výše zmíněná studie u 217 osob s RA také zjistila, že červené maso běžně zhoršuje příznaky RA. Studie na 25 630 lidech navíc zjistila, že vysoký příjem červeného masa může být vysoce rizikovým faktorem zánětlivé artritidy (2, 7).

Naopak bylo prokázáno, že rostlinná strava, která vylučuje červené maso, zlepšuje příznaky artritidy (5).

3. Potraviny obsahující lepek

Lepek je skupina bílkovin obsažených v pšenici, ječmeni, žitu a tritikale (kříženec pšenice a žita). Některé výzkumy ho spojují se zvýšeným zánětem a naznačují, že bezlepková dieta může zmírnit příznaky artritidy (8, 9).

Lidé s celiakií jsou navíc vystaveni vyššímu riziku vzniku RA. Stejně tak osoby s autoimunitními chorobami, jako je RA, mají výrazně vyšší výskyt celiakie než běžná populace (10, 11).

Překvapením určitě není, že starší, jednoletá studie u 66 osob s RA zjistila, že bezlepková veganská dieta významně snižuje aktivitu onemocnění a zlepšuje zánět (9, 12).

4. Vysoce průmyslově zpracované potraviny

Velmi vysoce průmyslově zpracované potraviny, jako jsou rychlé občerstvení, snídaňové cereálie a pečivo, obvykle obsahují velké množství rafinovaných obilovin, přidaného cukru, konzervačních látek a dalších potenciálně zánětlivých složek, které mohou zhoršovat příznaky artritidy.

Výzkumy jednoznačně potvrzují, že západní strava bohatá na průmyslově zpracované potraviny může zvyšovat riziko vzniku RA tím, že přispívá k zánětům a rizikovým faktorům, jako je obezita (13, 14).

A co víc, ve studii u 56 lidí s RA se u těch, kteří jedli větší množství ultra zpracovaných potravin, projevily zvýšené rizikové faktory srdečních onemocnění, včetně vyšší hladiny glykovaného hemoglobinu (HbA1c), což je dlouhodobý marker kontroly hladiny cukru v krvi (15).

Průmyslově zpracované potraviny tak mohou zhoršit váš celkový zdravotní stav a zvýšit riziko dalších onemocnění.

5. Alkoholické nápoje

Alkohol může zhoršovat příznaky artritidy, proto by ho každý, kdo trpí zánětlivou artritidou, měl omezit nebo se mu vyhnout.

Studie na 278 lidech s axiální spondyloartritidou - zánětlivou artritidou, která postihuje především míchu a sakroiliakální (SI) klouby - spojila příjem alkoholu se zvýšeným strukturálním poškozením páteře (16).

Studie také ukázaly, že příjem alkoholu může zvyšovat četnost a závažnost záchvatů dny (17, 18, 19, 20).

Nadměrná konzumace alkoholu je navíc spojena se zvýšeným rizikem osteoartrózy (21, 22).

6. Některé rostlinné oleje

Strava s vysokým obsahem tuků omega-6 a nízkým obsahem tuků omega-3 může zhoršovat příznaky osteoartrózy a revmatoidní artritidy (23, 24).

Tyto tuky jsou pro zdraví nezbytné. Nevyvážený poměr omega-6 a omega-3 ve většině západní stravy až 20:1 však může zvyšovat zánět (25).

Naši předci měli poměr 1:1, nicméně v současnosti je přijatelný poměr i 4:1.

Snížení příjmu potravin s vysokým obsahem tuků omega-6, jako jsou rostlinné oleje, a zároveň zvýšení příjmu potravin bohatých na omega-3, jako jsou tučné ryby a lněné semínko může zlepšit příznaky artritidy (24).

7. Potraviny s vysokým obsahem soli

Omezení soli může být pro lidi s artritidou dobrou volbou. Mezi potraviny s vysokým obsahem soli patří krevety, polévky v konzervě, pizza, některé sýry, průmyslově zpracované maso a řada dalších zpracovaných výrobků.

Studie na myších zjistila, že artritida byla závažnější u myší krmených dietou s vysokým obsahem soli než u myší, které dostávaly dietu s normálním obsahem soli (26).

Kromě toho 62denní studie na myších odhalila, že dieta s nízkým obsahem soli snižuje závažnost RA ve srovnání s dietou s vysokým obsahem soli. U myší na dietě s nízkým obsahem soli docházelo k menšímu rozpadu chrupavky a destrukci kostí a také k nižšímu výskytu zánětlivých markerů než u myší na dietě s vysokým obsahem soli (27).

Není divu, že vědci konstatovali, že vysoký příjem sodíku může být rizikovým faktorem autoimunitních onemocnění, jako je zánětlivá artritida (28, 29).

Další studie na 18 555 lidech spojila vysoký příjem sodíku se zvýšeným rizikem RA (30).

8. Potraviny s vysokým obsahem AGE

Konečné produkty pokročilé glykace (AGEs) jsou molekuly vznikající reakcemi mezi cukry a bílkovinami nebo tuky. Přirozeně se vyskytují v tepelně neupravených živočišných potravinách a vznikají při některých způsobech vaření (31).

Živočišné potraviny s vysokým obsahem bílkovin a tuků, které jsou smažené, pečené, grilované, smažené nebo opékané, patří k nejbohatším zdrojům AGEs ve stravě. Patří mezi ně slanina, smažený nebo grilovaný steak, pečené nebo smažené kuře a pečené párky v rohlíku (32).

Hranolky, smažený sýr, margarín a majonéza jsou také bohaté na AGE (32).

Pokud se AGEs v těle hromadí ve velkém množství, může dojít k oxidačnímu stresu a zánětu. Oxidační stres a tvorba AGE souvisí s progresí onemocnění u lidí s artritidou (32, 33).

Ve skutečnosti bylo prokázáno, že lidé se zánětlivou artritidou mají v těle vyšší hladiny AGE než lidé bez artritidy. Hromadění AGE v kostech a kloubech může také hrát roli při vzniku a progresi osteoartrózy (34, 35).

Nahrazení potravin s vysokým obsahem AGE výživnými, plnohodnotnými potravinami, jako je zelenina, ovoce, luštěniny a ryby, může snížit celkovou zátěž AGE v těle (32).

Závěr

Pokud trpíte artritidou, zdravá strava a životní styl mohou pomoci zlepšit vaše příznaky.

Výzkumy ukazují, že byste se měli vyhýbat některým potravinám a nápojům, včetně vysoce průmyslových zpracovaných potravin, červeného masa, smažených jídel a potravin bohatých na přidané cukry.

Mějte na paměti, že pro zvládání artritidy jsou zásadní také faktory životního stylu, jako je úroveň vaší aktivity, tělesná hmotnost a (ne)kouření.

Příčina autoimunitních nemocí, jako je revmatoidní artritida, by mohla být ve vaší lednici

Ing. Zdeněk Rozehnal

Objevily se vzrušující informace z University of Central Florida (UCF) pro ty, kteří jsou geneticky náchylní k revmatoidní artritidě. Při analýze kmene bakterií běžně se vyskytujícího u krav, zvaného Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis (MAP), byla zjištěna jeho přímá souvislost s revmatoidní artritidou u lidí. Toto zjištění vedlo vědce k doporučení, aby lékaři varovali své pacienty před konzumací kravského mléka a hovězího masa, které mohou obsahovat bakterie MAP.

Co je revmatoidní artritida?

Je to chronické autoimunitní onemocnění, při kterém dochází k zánětu, otoku a bolesti kloubů (zejména rukou a nohou). Imunitní systém, který normálně chrání tělo před bakteriemi a infekcemi, mylně útočí také na klouby pacienta. Neléčená revmatoidní artritida může postupně zničit klouby, kosti a přilehlé chrupavky.

Revma toidní artritidu má ve Spojených státech více než 1,3 milionu lidí (v Česku přes 80 000, poměrově přibližně 2x více) a většina z nich jsou ženy. K propuknutí revmatoidní artritidy zpravidla dochází mezi 30 a 60 lety, zejména u osob s rodinnou anamnézou této nemoci. Vědci dosud nenašli žádnou skutečnou příčinu tohoto chronického onemocnění, ale několik genetických markerů (tj. TRAF1, C5 a PTPN22), expozice tabákového kouře, hormony, obezita a emoční stres byly v minulosti spojeny s nástupem revmatoidní artritidy.

Infekce jako spouštěč

Kromě dalších možných příčin revmatoidní artritidy je podezření na infekci způsobenou bakteriemi a viry jako spouštěč tohoto vývoje. Studie zveřejněná koncem roku 2015 v časopise Frontiers in Cellular and Infection Microbiology, však otevřela dveře k potvrzení tohoto podezření. Studie zjistila, že genetické markery revmatoidní artritidy, které jsou také markery diabetu 1. typu a Crohnovy choroby, jsou zvláště citlivé na environmentální expozice.

Vědci z UCF na základě této studie se chopili příležitosti prokázat spojení revmatoidní artritidy se skutečným infekčním onemocněním. Tým odborníků - specialista na infekční choroby Saleh Naser, revmatolog (lékař se specializací na artritidu), Dr. Shazia Bég a doktorand Robert Sharp získali grant na studium souvislostí MAP s revmatoidní artritidou. Protože MAP byl spojen s Crohnovou chorobou se stejnou genetickou predispozicí jako revmatoidní artritida, bylo možné tyto dva pojmy snadno spojit.

Mléko a revmatoidní artritida - možná příčina?

Dr. Saleh Naser a jeho tým z UCF uvedli na začátku roku 2018, že skutečně existuje souvislost mezi MAP a revmatoidní artritidou. Ačkoli je nutný další výzkum, aby bylo možné lépe porozumět vztahu mezi těmito dvěma entitami, ale již se na některé běžné potraviny obsahující MAP pohlíží s větší opatrností, pokud jde o propuknutí této nemoci. Odhaduje se, že přibližně polovina krav v USA má MAP a proto jejich mléko, maso, produkty pohnojené kravským hnojem a další vedlejší produkty krav mohou nést tento kmen bakterií. Doposud nebylo sice učiněno žádné doporučení, jak tyto potraviny vyjmout (omezit) z vaší stravy, ale budoucí výzkum v této oblasti se pravděpodobně zaměří na detekci a odstranění MAP především z potravinových zdrojů.

 

Týmová vědecká pracovnice Dr. Shazia Bég řekla pro Frontier Science News:

Doposud jsme neznali příčinu revmatoidní artritidy, takže jsme nadšeni, že jsme toto spojení našli, ale stále ještě zbývá hodně zjistit a ověřit. Musíme definitivně potvrdit, zda zvýšené množství MAP u těchto pacientů souvisí s revmatoidní artritidou, a jestli u těchto pacientů způsobilo revmatoidní artritidu. Pokud to ověříme, potom můžeme léčbu zaměřit na MAP bakterie. “

Česko

V Česku má revmatoidní artritidu více než osmdesát tisíc lidí a meziročně jejich počet roste. Účinná biologická léčba byla dostupná do roku 2019 jen pro pacienty s vysokou zánětlivou aktivitou, u kterých standardní terapie byla neúčinná. Od července 2019 se výrazně zlevnila jedna skupina biologických přípravků a to pro pacienty s revmatoidní artritidou znamenalo, že za stejnou sumu peněz mohou lékaři léčit více nemocných i se střední závažnosti onemocnění.

To je dobrá zpráva, ale definitivní zjištění příčiny (jedné z hlavních příčin) revmatoidní artritidy - MAP bakterie - by bylo skvělou zprávou.

Nicméně vyřazení (omezení) kravských produktů ze stravy již dnes určitě není na škodu, hlavně také i z jiných důvodů

Zdroj: www.healthy-holistic-living.com

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života