9 překvapivých výhod koření kari

Ing. Zdeněk Rozehnal

Kari je směs koření v práškovité formě s jasně zlatým nádechem a komplexní chutí.

To může být vyrobeno s různých druhů koření, přičemž obvykle je zahrnuta kurkuma, koriandr, kmín, pískavice a chilli papričky. Další běžnými doplňky jsou zázvor, černý pepř, hořčičná semínka, kari listy a semena fenyklu.

Kari prášek může nabídnout celou řadu zdravotních výhod díky obsahu jednotlivých zdravých složek, které obsahuje.

Následuje 9 působivých zdravotních výhod kari

1. Silné protizánětlivé vlastnosti

Vzhledem k tomu, že je kari plné koření, jako je kurkuma, koriandr a chilli, není divu, že se prokázalo, že toto koření má protizánětlivé účinky (1).

Kurkuma, jedno z hlavních koření ve směsi, obsahuje pigment zvaný kurkumin. Kurkumin je dobře známý pro svou schopnost bojovat se záněty regulací zánětlivých proteinů, jako je interleukin-6 (IL-6) a faktor nekrózy nádorů alfa (TNF-alfa) (2, 3).

Reálný výzkum na lidech i na zvířatech prokázal, že kurkumin a zvláště extrakt kurkuminu vede ke zmírnění příznaků zánětlivých onemocnění, jako je revmatoidní artritida,  osteoartritida  a zánětlivé onemocnění střev (3, 4, 5).

Další koření běžně se vyskytující v kari, včetně chilli a koriandru, mají také protizánětlivé účinky.

Chilli papričky obsahují sloučeninu zvanou kapsaicin, která působí jako silná protizánětlivá síla (6).

Koriandr se používá v protizánětlivých látkách v tradičních medicínských postupech již od pradávna a výzkum na hlodavcích prokazuje, že léčba tímto kořením může snížit zvláště příznaky zánětlivých střevních chorob (7).

Shrnutí:

 • Kari koření obsahuje směsku protizánětlivých koření, především kurkumu, koriandr a chilli.

2. Zlepšuje zdraví srdce

Konzumace kari prášku prospívá srdci několika způsoby. Výzkum například prokázal, že tato směs koření zvyšuje průtok krve a zlepšuje funkčnost krevních cév, což má vliv na snížení rizika srdečních chorob.

Malá studie, do které bylo zapojeno 14 mužů, ukázala, že denní konzumace 180 gramového jídla obsahujícího kari v prášku zlepšila průtok krve v brachiální tepně - zabezpečuje hlavní přísun krve do paže - ve srovnání s jídlem neobsahující kari. Tento efekt byl právě připisován vysokému obsahu antioxidantů v kari (8).

Další studie u více než 100 000 lidí zjistila, že ti, kteří konzumovali jídlo s kari kořením 2–3krát za měsíc až jednou týdně, měli výrazně nižší hladiny triglyceridů (tuky) v krvi ve srovnání s lidmi, kteří konzumovali kari náhodně - méně než jednou měsíčně (9).

Studie na lidech navíc zjistily, že konzumace kurkuminu formou samostatné složky, zvláště jeho extraktu snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Konzumace kurkuminu v tomto případě vysoce překračovala množství, které se běžně může pravidelně konzumovat v kari (10).

Další výzkumy navíc ukazují, že konzumace kari může mít příznivé účinky na hladiny vysokého krevního tlaku (8, 11).

Protože vysoký krevní tlak, triglyceridy a hladiny cholesterolu jsou rizikovými faktory srdečních chorob, může konzumace kari v prášku přispět ke zlepšení zdraví srdce.

Shrnutí:

 • Pravidelná konzumace kari prášku v jídlech prospívá vašemu srdci snížením rizikových faktorů srdečních onemocnění, jako jsou vysoké hladiny cholesterolu a triglyceridů, a zlepšením průtoku krve. Tento účinek zesiluje také pravidelná konzumace extraktu z kurkuminu.

3. Protirakovinné účinky

Mnoho složek v koření v kari má protirakovinné vlastnosti. Četné laboratorní studie zjistily, že zejména kurkuma může účinně bojovat s určitými rakovinnými buňkami (12).

Je známo, že kurkumin, hlavní účinná látka v kurkumě, má silné vlastnosti v boji proti rakovině. Kurkumin indukuje smrt rakovinných buněk a inhibuje šíření rakovinných buněk potlačením specifických signálních drah v těle (13).

Výzkum na zvířatech prokázal účinnost kurkuminu v boji s různými druhy rakoviny, především týkající se prostaty, prsu, tlustého střeva a mozku (13).

Studie na lidech také přinesly pozitivní výsledky. Například studie se 126 lidmi s kolorektálním karcinomem prokázala, že doplnění 1 080 mg kurkuminu denně po dobu 30 dnů zvýšilo smrt rakovinných buněk a snížilo zánět (14).

Výzkum obdobně ukázal na další složky v kari, jako jsou chilli papričky, koriandr a kmín, které také mohou nabídnout silné protinádorové účinky (15, 16).

Shrnutí:

 • Mnohé výzkumy prokazují, že kari koření může mít silné protirakovinné vlastnosti, ale zvláště jedna jeho základní složka - kurkumin.

4. Silné antioxidanty v kari

Antioxidanty jsou sloučeniny, které pomáhají předcházet poškození buněk způsobenému reaktivními molekulami známými jako volné radikály.

Příliš mnoho volných radikálů ve vašem těle může vést k oxidačnímu stresu, stavu spojenému s chronickými stavy, jako jsou srdeční choroby, rakovina a duševní úpadek. Konzumace potravin bohatých na antioxidanty může snížit účinky oxidačního stresu a snížit riziko mnoha onemocnění (17).

Kari koření obsahuje velké množství antioxidantů, jako je kurkumin, kvercetin, pinen, lutein, zeaxanthin a kuminal (18, 19, 20, 21).

V randomizované kontrolované křížové studii u 17 zdravých Číňanů, nekuřáků, ve věku 23,7 ± 2,4 let a BMI 23,1 ± 2,3 kg / m2 dobrovolníci konzumovali 3 testovací jídla v náhodném pořadí, sestávající buď  s 0, 6 nebo 12 gramy kari koření po celonočním spánku. Po 2 hodinách a 3 hodinách po konzumaci testovaného jídla pouze obsahujícího kari došlo k významnému snížení koncentrací alantoinů, což je marker oxidačního stresu (22).

Proto přidání kari s obsahem antioxidantů do jídel může pomoci snížit oxidační stres a tím riziko onemocnění.

Shrnutí:

 • Některé výzkumy potvrzují, že konzumace kari koření může pomoci snížit oxidační stres, a tím významně snížit riziko vážných onemocnění.

5–9. Ostatní výhody

Kromě výše uvedených potenciálních výhod může pravidelná konzumace této chutné směsi koření zlepšit zdraví následujícími způsoby:

 • Může pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Studie na více než 100 000 lidech ukázala, že ti, kteří  pravidelně konzumovali mírné množství kari, měli výrazně nižší hladinu cukru v krvi než ti, kteří měli kari v jídlech méně než jednou měsíčně (9).
 • Může zlepšit zdraví mozku. Výzkumy na lidech a zvířatech prokázaly, že kurkumin, hlavní složka kurkumy, může významně zlepšit markery duševního úpadku a snížit riziko vzniku Alzheimerovy choroby (23, 24).
 • Může zlepšit pocity plnosti. V jedné studii muži, kteří jedli jídla obsahující 6 nebo 12 gramů kari, uvedli, že ve srovnání s těmi, kteří konzumovali jídlo bez kari (25), se jim výrazně snížil pocit hladu a touha po jídle.
 • Antifungální a antibakteriální vlastnosti. Kari obsahuje koriandr a kmín, dvě koření, u nichž studie prokázaly antimykotické a antibakteriální účinky (26).
 • Podporuje trávení. Studie na hlodavcích zjistily, že kurkumin může vašemu zažívacímu systému pomoci správně fungovat a zmírnit příznaky poruch zažívacího ústrojí (27, 28, 29).

Mějte na paměti, že výše uvedené výhody se většinou vztahují k jednotlivým složkám v kari a ne ke směsi koření. Zásadní složkou je kurkumin, nejlépe učinkuje jeho extrakt.

Shrnutí:

 • Pravidelná konzumace kari může posílit zdraví mozku a trávicího traktu, zlepšit pocity plnosti, snížit hladinu cukru v krvi a poskytnout antibakteriální účinky.

Jak přidat kari prášek do vaší stravy

Protože kari je směs koření, lze jej použít k ochucení řady pokrmů. Kari má jedinečnou, hřejivou chuť, která může přijímat sladké i slané tóny v závislosti na přesné směsi koření používaného výrobcem.

Nezapomeňte, že neexistuje žádný recept na kari koření a že použité koření se může lišit. Některé verze mohou být pikantní z používání feferonek, zatímco jiné jsou mírné.

Až najdete kari, které potěší vaše chuťové pohárky, zkuste ho přidat do pokrmů, jako jsou marinády, bramborové saláty, pečeně, dušené maso a polévky. Ve skutečnosti lze tuto všestrannou směs koření použít k ochucení všeho od zeleniny po vejce, takže se nemusíte bát experimentovat.

Mějte na paměti, kari obvykle obsahující kurkumu, dodá vašim jídlům zlatý nádech.

Shrnutí:

 • Kari koření je univerzální a lze jej přidat do řady pokrmů.

Závěr

Kombinace koření, které se nachází v kari, dělá z tohoto koření skvělý způsob, jak do jídla přidat příchuť a výživu.

Kořenící směs je bohatá na protizánětlivé sloučeniny a její pravidelná konzumace může mimo jiné přispět ke snížení oxidačního stresu, zlepšení zdraví srdce a zlepšení hladiny cukru v krvi.

Nejlepší na tom všem je, že kari je vynikajícím doplňkem široké škály receptů. Zkuste jej přidat do svých oblíbených jídel, pokud to jen trochu půjde.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 23 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života