Curcumin chrání srdeční tkáň i před kombinovaným oxidačním stresem vyvolaným vražednou kombinací - diabetem a nikotinismem

 

 

 

 

 

 

Curcumin

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Ve studii publikované v roce 2017 s názvem "Kardioprotektivní účinky curcuminu proti oxidačnímu stresu v kombinaci s nikotinem" autoři uvedli, že oxidační stres je zodpovědný za některé život ohrožující srdeční stavy.

 • Prvním z nich je diabetická kardiomyopatie (DCM), závažná komplikace diabetu, při níž oxidační stres způsobuje odumírání buněk ve svalové tkáni srdce.
 • Druhým je opakovaná komorová tachyarytmie, srdeční onemocnění, které se vyskytuje u těch, kteří kouří cigarety.

Protože curcumin obsažený v kurkumě je známý tím, že chrání před oxidativním stresem, autoři se rozhodli zjistit jeho možnou účinnost při snižování rizika těchto stavů u pacientů s diabetem, kteří jsou zároveň kuřáky.

Výzkumný tým podával diabetickým potkanům nikotin, aby se u nich zvýšila hladina oxidačního stresu, a poté jim podával curcumin, aby otestoval jeho schopnost chránit před onemocněními způsobenými tímto stresem.

O výsledcích výzkumu informoval abstrakt studie:

Podávání nikotinu v dávce 1,5 mg/kg hmotnosti diabetickým potkanům zvýšilo oxidační stres. K tomu dochází zvýšením plazmatického oxidu dusnatého (NO) a upregulací exprese mRNA inducibilní syntázy oxidu dusnatého (iNOS) a endotelinu-1 v srdeční tkáni, dále zvýšením plazmatických triglyceridů (TG) a LDL a snížením hladiny HDL. ...

Suplementace curcuminu zabránila oxidačnímu stresu vyvolanému diabetem a nikotinem snížením plazmatické exprese NO a mRNA iNOS a endotelinu-1 na jejich kontrolní hodnoty a zvýšením plazmatické SOD a upregulací exprese mRNA srdeční tkáně erytropoetinu (EPO), izoforem vaskulárního endoteliálního růstového faktoru (VEGF) a receptoru VEGF. Tento ochranný účinek curcuminu na srdeční tkáň se projevil normalizací plazmatických srdečních markerů troponinu I a CK-MB.

Autoři se domnívají, že jejich studie poskytuje přesvědčivý důkaz, že curcumin může chránit srdce před kombinovaným oxidačním stresem způsobeným souběžně diabetem a cigaretami.

Co je oxidační stres?

Naše tělo sice potřebuje k přežití kyslík, ale při metabolismu kyslíku vznikají reaktivní formy zvané volné radikály, které, pokud nejsou pod kontrolou, mohou napadat organismus a způsobovat nemoci, jako je rakovina. Snadno si tento proces představíme, když si vzpomeneme, co se stane s jablkem poté, co do něj kousneme a necháme ho několik hodin ležet na kuchyňské lince. Dužina zhnědne a začne se rozkládat - je to důsledek působení kyslíku.

Co je curcumin?

Kurkuma je koření, které dává kari žlutou barvu. V Indii se používá již tisíce let jako koření i léčivá rostlina. V poslední době začala věda potvrzovat tradiční tvrzení, že kurkuma obsahuje sloučeniny s léčivými účinky (1).

Tyto sloučeniny se nazývají curcuminoidy. Nejdůležitější z nich je curcumin, který je hlavní účinnou složkou kurkumy. Má silné protizánětlivé účinky a je velmi silným antioxidantem.

Obsah curcuminu v kurkumě však není tak vysoký. Je to asi 3% hmotnosti (2). Většina odborných studií o této bylině používá výtažky z kurkumy, které obsahují převážně samotný curcumin, přičemž dávky curcuminu obvykle přesahují 1 gram denně.

Nejúčinnější forma curcuminu

Naše tělo chce většinu curcuminu, který sníme, zlikvidovat. Bez pomoci vědy by naše schopnost vstřebávat curcumin byla velmi nízká.

Jak zvýšit biologickou dostupnost curcuminu

Jediným problémem curcuminu je, že naše játra ve snaze zabránit nadměrnému užívání léků, doplňků stravy a podobně, brání většině vstřebávání curcuminu (proces zvaný glukuronidace), což činí tuto sloučeninu mnohem méně účinnou, než by mohla být. Existují však způsoby, jak zvýšit schopnost těla vstřebávat curcumin.

Konzumujte curcumin s tukem

Curcumin je rozpustný v tucích. Bez tuku se tato sloučenina správně nerozpouští a nevstřebává se do krevního oběhu a následně do buněk, které tuto sloučeninu potřebují. Italští vědci spojili curcumin s fosfatidylcholinem (patentovaná fytosomální forma), který na sebe naváže molekuly curcuminu a tím je snadno transportuje do krevního oběhu a následně do buněk.

Závěr

Pokud chcete maximálně využít výhody curcuminu, nestačí si jen dát pár jeho kapslí. Nejlepší způsob, jak dostat optimálně curcumin do buněk je jeho konzumace ve fytosomální formě. Díky vědě se curcumin dostal na vrchol léčebných účinků na úroveň extraktů z hub Reishi, Hericium, Cordyceps, Čaga, Coriolus...

Studie: journals.athmsi.org

CURCUMIN KOMPLEX MERIVA®

Technologie Phytosome®

Phytosome® technologie zvyšuje využitelnost curcuminu  29x neboli o 2900%  oproti standardním extraktům curcuminu. A nemusíte curcumin kombinovat s piperinem (černým pepřem), který sice také zvyšuje využitelnost curcuminu, ale má negativní vliv na propustnost tlustého střeva.

Patentovaná forma

Curcumin Phytosome® Power Complex je patentovaná forma curcuminu navázaného na komplex fosfolipidů s klinicky prokázanou zvýšenou 29násobnou vstřebatelností a biologickou dostupností.

Curcumin Phytosome® Power Complex zajišťuje lepší profil curcuminoidů v krevní plasmě díky vysokému obsahu dementhoxycurcuminu, který je považován za důležitější pro protizánětlivé účinky.

Italská patentovaná technologie Phytosome® do fosfolipidového přípravku zabuduje všechny 3 základní curcuminoidy:

 • Curcumin
 • Demethoxycurcumin
 • Bisdemethoxycurcumin

a proto ten úžasný průnik do těla a tím ta jedičná účinnost. Díky své kvalitě je používán i při klinických zkouškách.

Složení: 500 mg Meriva® Phytosome® Turmeric Complex patentovaná směs extraktu kořene curcumy a fosfatidylcholinu - 500 mg - Curcumin a další curcuminoidy, min. 20%

Balení: 90 kapslí x 500 mg, 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky rostlinné tobolky – vhodné i pro vegetariány a vegany

Dávkování:

 • pro prevenci: 1-2 kapsle denně
 • při zdravotních problémech: 2-4 kapsle denně
 • kapsle užívejte nejlépe s jídlem a dostatečně zapijte

KURKUMIN PHYTOSOME®

s excelentním průnikem do buněk - italský patent

90 x 500 mg

Betaglucan MaxCell

Složení:

 • 500 mg Meriva® Phytosome® Turmeric Complex patentovaná směs extraktu kořene curcumy a fosfatidylcholinu - 500 mg - Curcumin a další curcuminoidy, min. 20%

Balení:

 • 90 kapslí x 500 mg, 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky rostlinné tobolky – vhodné i pro vegetariány a vegany

Dávkování:

 • pro prevenci: 1-2 kapsle denně
 • při zdravotních problémech: 2-4 kapsle denně
 • kapse užívejte nejlépe s jídlem a dostatečně zapijte

Curcumin může být klíčem k prevenci nemocí způsobených baktériemi rezistentními vůči antibiotikům

 • Italská fytosomální Meriva vznikla o několik let dříve

 

 

 

 

 

 

Curcuma

-Pixabay

Virgilio Marin, 2.února 2021

Britští a němečtí vědci možná našli klíč k porážce baktérií odolných vůči antibiotikům a k prevenci nemocí, které způsobují. Ve své studii, která vyšla v časopise ACS Applied Bio Materials, vědci uvedli, že kapsle nabité curcuminem - účinnou látkou obsaženou v kurkumě - mohou léčit infekce způsobené kmeny baktérie Helicobacter pylori odolnými vůči antibiotikům.

"[Tento] nový přípravek, který se skládá z malých kapslí vyrobených z přírodních složek, by mohl nabídnout nový prostředek k odvrácení [celosvětově rozšířeného] patogenu 'superbakterie'," uvedl prof. Francisco Goycoolea, profesor potravinářské vědy a výživy na univerzitě v Leedsu a jeden z autorů studie.

Rezistence vůči antibiotikům je jednou z největších zdravotních hrozeb současnosti

Rezistence vůči antibiotikům představuje v současnosti jednu z největších hrozeb pro lidské zdraví. Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že pokud nebudou vyvinuta účinná opatření proti antimikrobiální rezistenci, může do roku 2050 dojít k 10 milionům úmrtí a ekonomickým ztrátám ve výši 100 bilionů dolarů ročně.

K rezistenci vůči antibiotikům dochází, když si zárodky (např. baktérie a houby) vyvinou schopnost odolávat lékům, které jsou určeny k jejich hubení. Například antibiotika již nemusí být účinná proti některým bakteriálním infekcím. Ačkoli k ní může docházet přirozeně, nevhodné používání antibiotik způsobilo, že mnoho mikroorganismů způsobujících onemocnění je vůči lékům rezistentních.

Jedním z těchto superbaktérií je Helicobakter pylori, který je v posledních letech stále odolnější vůči antibiotikům. V roce 2017 WHO zařadila kmeny H. pylori rezistentní vůči antibiotikům mezi vysoce prioritní patogeny na svém seznamu baktérií rezistentních vůči lékům, které představují největší hrozbu pro zdraví na celém světě.

H. pylori je globálně rozšířený patogen, přičemž tuto baktérii má až 70% lidí na celém světě. Bohužel ne každý si může být vědom, že je jí nakažen, protože ne vždy vyvolává příznaky. Když však infekce postupuje, může vyústit v žaludeční a dvanácníkové vředy a zánět žaludeční sliznice. Může také zvýšit riziko vzniku rakoviny žaludku. Léčba infekce H. pylori je proto klíčem k prevenci těchto zdravotních problémů.

Tyto baktérie se skrývají pod vrstvou žaludeční sliznice, kam antibiotika účinně nepronikají. To často vede k opakovaným infekcím a ke vzniku rezistentních kmenů. Proto je léčba této infekce náročná a lékaři často předepisují koktejl antibiotik.

Tento přístup však pouze podporuje vznik baktérií rezistentních vůči lékům

Curcumin phytosome může léčit bakterie rezistentní vůči lékům

- curcumin phytosome, italský extrakt, je na trhu v ČR již 2 roky pod ochrannou značkou Meriva®

Tým vědců nedávno vyvinul nanokapsle bez antibiotik, které využívají pouze přírodní složky. Koloidní částice stabilizovali pomocí lysozymu, přirozeně se vyskytujícího antimikrobiálního enzymu, a pokryli je dextran sulfátem, který je obzvláště účinný při potlačování růstu H. pylori. Jádro nanokapslí naplnili curcuminem, jehož protizánětlivé a protirakovinné účinky jsou dobře zdokumentovány.

Vědci poté testovali vliv nanokapslí na adhezi bakterií, tedy jejich schopnost přichytit se na buňky. Zjistili, že kapsle inhibují přilnavost bakterií k buňkám žaludku v závislosti na jejich dávce. Protože adheze bakterií je nedílnou součástí kolonizace nového hostitele, mohou podle vědců jejich kapsle pomoci zabránit vzniku a opakovanému výskytu infekce.

Spoluautor Andreas Hensel z univerzity v německém Münsteru na základě jejich zjištění uvedl, že vývojáři antibiotik by měli budoucí antibakteriální přípravky založit na specifičtějších molekulárních cílech bakterií. Tímto způsobem by mohly místo toho, aby vykazovaly širokou aktivitu jako starší sloučeniny, přesně cílit na specifické faktory virulence konkrétních bakterií.

Vědci již podali patent založený na jejich složení a doufají, že jejich nanokapsle najdou široké uplatnění při léčbě H. pylori a dalších bakterií rezistentních vůči antibiotikům.

Více informací o přírodní léčbě bakterií rezistentních vůči antibiotikům najdete na stránkách NaturalAntibiotics.news.

Zdroje:

Originál: turmeric.news

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života