Nové šokující zjištění: Statiny způsobují ALS, fatální poruchu nervového systému

 
Ing. Zdeněk Rozehnal
 

Mnoho lidí užívá statiny s cílem zlepšit své zdraví, ale tyto léky na snížení cholesterolu mají hodně vedlejších účinků. Dlouho je známá jejich role např. při zvyšování rizika diabetu a vzniku "mozkové mlhy", ale objevil se ještě další důvod pro vyhýbání se těmto lékům: Mohou způsobit smrtící poruchu nervového systému - ALS.

Amyotrofická laterální skleróza - ALS

ALS je zkratka pro amyotrofickou laterální sklerózu, což je porucha nervového systému, která způsobuje progresivní ztrátu svalové síly, která je nevratná. Také je známá jako Lou Gehrigova choroba, která způsobuje degeneraci nervových buněk v míše a mozku, které kontrolují vaše svaly. To se může projevit v počátku slabostí v jedné noze nebo paži a změnou řeči dříve, než se objeví svalové záškuby a nakonec toto postižení brání lidem v pohybu, mluvení, stravování a dýchání. Člověk zůstává paralyzován, při zachování psychických a mentálních schopností. Neexistuje žádný lék a nemoc je smrtelná.

Podle nové studie publikované v časopise „Drug Safety by statiny“ mohou být statiny jedním z hlavních faktorů v devíti případech z deseti pro rozvinutí ALS, tedy v 90%. V této studii se vědci zabývali vztahem mezi užíváním statinů a vznikem symptomů ALS. Tento vztah byl označen číslem, čím vyšším, tím je pravděpodobnost vzniku nemoci vyšší. Koeficient 6 nebo vyšší obecně potvrzuje nebezpečnost léku.

Koeficient pro vznik ALS byl zjištěn vyšší než 6 u všech sledovaných statinů, přičemž bylo zjištěno, že lipofilní statin Lovastatin (Altoprev) měl alarmující vysokou hodnotu 107, Simvastatin (Zocor) 23, zatímco u nejrozšířenějšího statinu Atorvastatinu (Lipitor) byl 17 a Rosuvastatin (Crestor) byl ohodnocen známkou 9,09. Vědci dospěli k závěru, že existuje prokázaná souvislost mezi užíváním statinů a nástupem ALS, která vyžaduje další výzkum.

Statiny mají spoustu vedlejších účinků, ale málo výhod

Pokud užíváte statiny, ALS není jediným zdravotním problémem, kterým můžete být postiženi. Jejich užívání je spojeno s vyšším rizikem srdečních onemocnění a ztráty paměti. Mezi nejběžnější vedlejší účinky patří kognitivní problémy, únava a svalové symptomy, a navíc někteří lidé zaznamenávají i agresivní chování, vyšší podrážděnost a znecitlivění nebo brnění v končetinách. A přestože statiny mají snížit riziko vzniku cévní ischemické mozkové příhody, tak mohou na straně druhé zvýšit riziko hemoragických mozkových příhod.

Ženy a vyšší věk

Bylo také prokázáno, že statiny zdvojnásobují riziko vzniku cukrovky. Riziko je ještě vyšší u postmenopauzálních žen, přičemž jedna velká studie s více než 150 000 žen potvrdila, že riziko diabetu stouplo o dalších 71 procent při užívání statinů.


Statiny jsou pro lékaře a farmaceutické společnosti obrovským výrobcem peněz, takže je nepravděpodobné, že by se tyto léky v brzké době méně předepisovaly

Naprostá většina lidí se jim naštěstí může vyhnout změnou životního stylu, který zlepší jejich zdraví a cholesterol nebude mít důvod „ucpávat“ cévy. I když není tak snadné zlepšit stravu, pravidelně cvičit a správně dýchat oproti užívání chemické pilulky, ale tím nezvýšíte riziko ALS a ani jiných nemocí - ve skutečnosti to bude mít opačný účinek na Vaše zdraví.

Zakyselení těla - špatná strava a špatné dýchání

Prvním krokem je přidání více potravin do vaší stravy, které jsou známy jako „bojovníci“ proti cholesterolu. Jedná se především o omegu3 mastnou kyselinu, zde je nejlepší lněné semínko (olej) a ryby - omezeně z neznámých zdrojů (rtuť…). Zaměřte se na zásadotvorné potraviny, zelenina a ovoce by měla být zastoupena 50% ve stravě (nepočítat brambory, protože zvyšují glykemický index). Pravidelně se pohybujte… Naučte se správně dýchat, ideální je Frolovův dýchací trenažér, zvláště pokud jste omezeni v pohybu.

Závěr

Je nutné, aby si lidé především ve věkové kategorii nad 45 let uvědomovali rizika, která užívání statinů doprovází a znali bezpečné alternativy.

Zdroje: NaturalHealth365.com, Link.Springer.com, NaturalNews.com


Podrobně:

Nechte své léky ležet v chemické misce, jestliže dokážete léčit svého pacienta prostřednictvím stravy

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda

Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci

Hippocrates 460 - 377 př.n.l. - Hippokratova přísaha

 

 

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!
 

220+ zkušeností

s DUANWOOD REISHI ZDE

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

127+ ZKUŠENOSTÍ

ZDE

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

.

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

Jak platné v roce 2020