Zdravé potraviny s vysokým obsahem cholesterolu

- Pixabay

Barbora Nová

Vztah mezi cholesterolem ve stravě a cholesterolem ve vaší krvi je složitější, než jsme si kdy mysleli. Ve skutečnosti je mnoho potravin s vysokým obsahem cholesterolu také vysoce výživných.

Po léta vám bylo řečeno, že potraviny s vysokým obsahem cholesterolu zvyšují riziko srdečních onemocnění.

Mnoho nedávných studií však ukázalo, že to nemusí být nutně pravda (1).

Většina cholesterolu ve vaší krvi je produkována vašimi játry. Když jíte potraviny s vysokým obsahem cholesterolu, vaše játra ho produkují méně. Z tohoto důvodu má cholesterol ve stravě u většiny lidí jen malý vliv na hladinu cholesterolu v krvi (2).

Systematický přezkum z roku 2022 však zjistil, že snížený obsah cholesterolu ve stravě snižuje riziko srdečních infarktů nebo mrtvice (3).

Výživová doporučení pro Američany na období 2020-2025 doporučují zaměřit se na plnohodnotnou stravu a nízký příjem transmastných kyselin a cholesterolu ve stravě. Směrnice doporučují konzumovat méně než 10 % celkových kalorií v tucích za den (4).

A co víc, mnoho potravin s vysokým obsahem cholesterolu patří mezi nejzdravější a nejvýživnější potraviny.

Následuje 7 potravin s vysokým obsahem cholesterolu, které jsou super zdravé.

1. Sardinky

Sardinky jsou skutečnou superpotravinou.

Mají také vyšší cholesterol, než si mnoho lidí uvědomuje, přičemž 100 gramů porce sardinek obsahuje 142 mg cholesterolu.

Jedna porce sardinek poskytuje 25 gramů bílkovin, 32 % RHP vitamínu D, 29 % RHP vápníku a 96 % RHP selenu (5).

Navíc obsahuje 982 mg omega-3 mastných kyselin. Ty mají několik zdravotních výhod, včetně snížení rizika srdečních onemocnění a ochrany zdraví mozku (6, 7).

Omega-3 tuky mohou také zmírnit příznaky u lidí s depresí. Dvouletá observační studie zveřejněná v roce 2023 dospěla k závěru, že doplněk stravy s omegou 3 užívaný s léky významně zlepšil příznaky deprese u dospělých (8).

2. Sýr

Sýr je chutné, syté, výživné jídlo. 28 gramů nebo plátek čedaru poskytuje 28 mg cholesterolu, což je poměrně vysoké množství. Sýr je však nabitý i dalšími živinami. Například plátek čedaru má 7 gramů kvalitních bílkovin a poskytuje 20 % referenční hodnoty příjmu (RHP) vápníku (9).

Přestože má také vysoký obsah nasycených tuků, výzkum ukazuje, že může zlepšit zdraví srdce (10, 11).

Mléčná jídla s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů, jako je sýr, mohou rovněž pomoci snížit tělesný tuk a zvýšit svalovou hmotu, ačkoli vysoký příjem mléčných výrobků s omezením kalorií může stále vést k nárůstu hmotnosti (12).

3. Vejce

Vejce patří mezi nejvýživnější potraviny a také mají extrémně vysoký obsah cholesterolu, přičemž 2 velká vejce jej poskytují 372 mg. Kromě toho poskytují 13 gramů bílkovin, 56 % RHP pro selen, stejně jako dobré množství riboflavinu, vitamínu B12 a cholinu (13).

Bohužel někteří lidé vyhazují žloutek bohatý na cholesterol a jedí pouze bílek. To je obecně způsobeno mylným strachem z cholesterolu ve žloutku.

Zdaleka nejvýživnější částí vejce je však žloutek. Poskytuje téměř všechny živiny, zatímco bílá část je převážně bílkovina.

Kromě toho vaječné žloutky obsahují antioxidanty lutein a zeaxanthin, které snižují riziko očních poruch, jako je šedý zákal a makulární degenerace (14).

Konzumace celých vajec může u některých lidí dokonce snížit rizikové faktory srdečních onemocnění (15).

Vejce navíc mohou snížit hladinu cukru v krvi a vy se budete cítit sytí a spokojení (16, 17).

4. Játra

Játra jsou nutriční elektrárna, přičemž jsou také bohatá na cholesterol, bez ohledu na živočišný zdroj. Například 100 gramů porce hovězích jater obsahuje 389 mg cholesterolu.

Tato porce také poskytuje 27 gramů bílkovin a je bohatá na mnoho vitamínů a minerálů. Ve skutečnosti obsahuje více než 600 % RHP pro vitamín A a více než 1 000 % RHP pro vitamín B12 (18).

Kromě toho poskytuje 28 % RHP pro železo. Navíc se jedná o hemovou formu železa, která se nejsnáze vstřebává (19).

Kromě toho 100 gramů hovězích jater obsahuje 339 mg cholinu, důležité živiny, která pomáhá chránit zdraví vašeho mozku, srdce, jater a svalů (19).

Spolu s celými vejci patří játra mezi nejlepší světové zdroje cholinu. To je důležité vědět, protože většina lidí nemá dostatek této živiny (20).

5. Korýši

Korýši jsou chutné a výživné potraviny, přičemž mezi nejoblíbenější druhy patří krevety, krabi, humři, mušle, ústřice, škeble a mušle.

Zajímavé je, že měkkýši mají nízký obsah tuku, ale vysoký obsah cholesterolu.

Například 100gramová porce krevet obsahuje 211 mg cholesterolu a pouze 2 gramy tuku.

Je to také skvělý zdroj bílkovin a velmi vysoký obsah vitamínu B12 a cholinu (21).

Jedna porce většiny druhů měkkýšů rovněž poskytuje přibližně 90 % RHP pro selen, minerál, který snižuje zánět a může snížit riziko rakoviny prostaty (22).

Kromě toho jsou měkkýši jedny z nejlepších zdrojů jódu, který je zásadní pro správnou funkci mozku a štítné žlázy. Výzkum ukázal, že mnoho lidí je ohroženo nedostatkem jódu, zejména ženy a děti (23).

6. Olej z tresčích jater

Olej z tresčích jater přináší úžasné zdravotní přínosy v koncentrované formě.

Jedna polévková lžíce obsahuje 77,5 mg cholesterolu. Obsahuje také 453 % RHP pro vitamín A a 227 % RHP pro vitamín D (24).

Olej z tresčích jater je také bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které mohou snižovat riziko srdečních onemocnění a přinášet různé další výhody (25).

Někteří vědci navíc naznačují, že vitamin D a tuky omega-3 mohou společně chránit před rakovinou (26).

7. Ostatní vnitřnosti

I když jsou játra nejoblíbenějšími vnitřnostmi, konzumují se i jiná. Některé další běžné typy zahrnují ledviny, srdce a mozek.

Stejně jako korýši má většina vnitřností vysoký obsah cholesterolu a nízký obsah tuku.

Například 100 gramová porce jehněčích ledvin obsahuje 565 mg cholesterolu a pouze 4 gramy tuku (27).

Vnitřnosti jsou také bohaté na několik vitamínů a minerálů, včetně vitamínů B, selenu a železa. Ve skutečnosti 100 gramů jehněčích ledvin poskytuje neuvěřitelných 3 288 % RHP pro vitamín B12 a 398 % RHP pro selen (27).

Kromě toho má maso srdce velmi vysoký obsah CoQ10, což může snížit příznaky srdečního selhání. CoQ10 může také snížit bolesti svalů související se statiny snižujícími cholesterol (28).

Závěr

Cholesterol ve stravě má u většiny lidí jen minimální vliv na hladinu cholesterolu v krvi. Celý váš stravovací režim se počítá více než jednotlivé potraviny. Nejlepší dlouhodobý plán je zaměřit se na konzumaci celých potravin při každém jídle.

Pravdou je, že většina potravin s vysokým obsahem cholesterolu je také zdravá a výživná.

Další velká rána farmaceutickým firmám: Léky na cholesterol - statiny - jsou prý zcela bezcenné

Poslední doba byla pro farmaceutické firmy velmi těžká. Byly totiž publikovány 3 velké studie, které kompletně vyvrátily jakoukoli efektivnost více druhů nejpoužívanějších léků.

Následky těchto studii mohou být pro tyto společnosti zdrcující, protože se jedná o extrémně ziskové léky, které nejednou tvoří hlavní jádro jejich příjmů.

Pouze 1 ze 14 léků je na deprese lepší než placebo

První z uvedených studii byla publikována v erudovaném odborném časopise The Lancet. Přiznala, že rizika léků na depresi u dětí výrazně převažují přínosy, protože uvedené léky dramaticky zvyšují riziko sebevražd.

Léky na snižování cholesterolu jsou prý absolutně bezcenné

Druhou skupinou léků, která utržila pořádnou ránu, byly léky na snižování cholesterolu. Ty dnes užívá téměř každý 20-tý člověk, se ukázaly jako naprosto bezcenné.

Skupina mezinárodních výzkumníků publikovala studii v British Medical Journal (Britský lékařský časopis), která zjistila, že neexistuje žádný vztah mezi takzvaným „špatným cholesterolem“ a úmrtími v důsledku onemocnění srdce.

Naopak, studie došla k závěru, že až 92 % lidí s vysokou hladinou cholesterolu v krvi žije déle

Nejlepším způsobem, jak si udržet zdravé srdce, tak není užívání léků na cholesterol, ale prostřednictvím dodržování zásad zdravého životního stylu.

Jak dále uvádí profesor Sherif Sultan z Irské Univerzity:

 

    „Snižování cholesterolu pomocí léků u lidí nad 60 let je plýtvání času a zdrojů.  Na druhou stranu, změna životních návyků je jedinou a nejdůležitější cestou, jak si zajistit kvalitu života v důchodovém věku. „

Snižování cholesterolu léky je totální ztrátou času

Spoluautor studie, dr Malcolm Kendrick, uvádí:


    „Starší lidé s vysokou hladinou špatného LDL cholesterolu (lipoproteiny s nízkou hustotou) žili ve skutečnosti déle a měli méně onemocnění srdce.“

Tato nejnovější zjištění budou mít pro farmaceutický průmysl obrovské dopady, protože léky na snižování cholestorolu patří mezi jejich nejprodávanější a nejziskovější výrobky všech dob. Podle organizace Health Impact News, jen za loňský rok jejich prodej dosáhl úrovně 140 miliard dolarů.

Z uvedeného důvodu bude muset dojít k přepracování směrnic a protokolů ohledně usazování povlaků v cévách a arteriích, říkají autoři studie a dodávají, že „přínosy léků na cholesterol byly přehnané“.

Pravdou však je, že jejich přínosy nebyly pouze nadnesené, ale totálně na 100 % vyfabrikované a zfalšované. Totéž platí i pro léky na depresi a vakcíny.


V roce 2013 publikoval portál Natural News zprávu, že lékaři napojení na medicínskou a farmaceutickou lobby se snaží o to, aby léky na cholesterol užíval každý třetí člověk. Šlo o tah, který měl farmaceutickým firmám a jimi sponzorovanými lékaři zajistit astronomické příjmy. Když byly následně zkoumány střety zájmů, bylo těžké, ba přímo nemožné najít skupinu lékařů, která by neměla žádné finanční vazby na farmaceutický průmysl.

Nová studie hovoří, že současné podávání vakcín dětem není bezpečné

Třetí významná studie za poslední období, která diskredituje farmaceutické firmy, byla publikována v Žurnálu amerických lékařů a chirurgů (Journal of American Physicians and Surgeons) se týká dětských vakcín. Zjistila, že skutečnost je opět jednou úplně jiná než to, co se dlouhá léta tvrdí rodičům při očkování jejich dětí.

Například, úřady doporučují (v Česku povinně dle zákona) očkovat Hexa vakcínou (obrna, hepatitida B, záškrt, tetanus, černý kašel a Haemophilus influenzae typu B) společně s vakcínou proti pneumokokům. Tato kombinace se v současnosti podává dětem během prvního roku života až 3 krát!

Skutečnost je však taková, že tato kombinace dosud nebyla nikdy testována na bezpečnost, uvádí medicínský výzkumník Neil Z. Miller.

Závěr

Takže tady to máte! Reputace farmaceutického průmyslu, tak jako i vládních úřadů, nemá žádnou kredibilitu. Proto by jim už lidé neměli tolik důvěřovat.

Nejlepším způsobem, jak si zachovat zdraví, je praktikovat zdravý životní styl, který zahrnuje vyváženou stravu, cvičení a techniky na zklidnění mysli jako jsou jóga či meditace

Zdroj: Big Pharma suffers another major blow as study debunks high cholesterol myths, admitting statins are totally worthless

Lidem, kteří nemohou nebo nechtějí užívat statiny, může pomoci kyselina bempedoová

- Pixabay

Barbora Nová

Většina studií kardiovaskulárních výsledků zahrnujících léčbu snižující hladinu lipidů zkoumala pouze účastníky, kteří měli předchozí kardiovaskulární příhodu. Vědci proto chtěli prozkoumat, jak kyselina bempedoová ovlivňuje kardiovaskulární výsledky u lidí, kteří netolerují statiny a nikdy neměli závažnou kardiovaskulární příhodu, jako je například srdeční infarkt.

Podle nové studie publikované 24. června 2023 v časopise JAMA se u těchto pacientů, kteří statiny netolerovali, po užívání kyseliny bempedoové snížilo riziko kardiovaskulárních příhod, jako je srdeční infarkt nebo mozková mrtvice (1).

Tato alternativa pomohla snížit hladinu "špatného cholesterolu"

Výsledky ukázaly, že kyselina bempedoová snížila hladinu cholesterolu v lipoproteinech o nízké hustotě přibližně o 21 %, tj. o 30,2 mg/dl.

Do této maskované, randomizované klinické studie bylo zařazeno 13 970 pacientů s intolerancí statinů (registrace od prosince 2016 do srpna 2019 v 1250 centrech ve 32 zemích), včetně 4206 pacientů, kteří neměli kardiovaskulární příhodu.

Účastníci byli randomizováni do skupiny užívající perorálně podávanou kyselinu bempedoovou, 180 mg denně (n = 2100 pacientů) nebo odpovídající placebo (n = 2106 pacientů). Podskupina léčená kyselinou bempedoovou byla spojena s významným snížením závažných kardiovaskulárních příhod.

Primárním měřítkem účinnosti byla doba od randomizace do prvního výskytu jakékoli složky složené z kardiovaskulární smrti, nefatálního infarktu myokardu, nefatální cévní mozkové příhody nebo koronární revaskularizace.

Nebyl zjištěn žádný významný účinek na cévní mozkovou příhodu nebo koronární revaskularizaci. Nežádoucí účinky kyseliny bempedoové zahrnovaly vyšší výskyt dny, cholelitiázy a zvýšení hladin kreatininu v séru, kyseliny močové a jaterních enzymů.

Průměrný věk účastníků byl 68 let, 59 % žen a 66 % diabetiků.

"Jedná se o vzrušující novou léčbu u pacientů, kteří skutečně netolerují statiny," uvedla dr. Eugenia Gianosová, ředitelka oddělení Women's Heart Health v nemocnici Northwell Lenox Hill Hospital. "Zlepšila kardiovaskulární výsledky u všech pacientů a na rozdíl od jiných studií měla tato podskupina velké zastoupení žen - více než polovinu studované populace tvořily ženy."

Pacienti s primární prevencí, kteří neprodělali kardiovaskulární příhodu, představují pravděpodobně nejzajímavější populaci pro použití tohoto léku, pokud netolerují statiny, nicméně lze jej také zvážit jako doplňkovou léčbu u pacientů s onemocněním srdce, u nichž se nedaří snížit hladinu cholesterolu jinými léčebnými postupy.

Je kyselina bempedoová dobrou preventivní metodou pro pacienty s intolerancí statinů?

Lékaři tvrdí, že ačkoli jsou tyto výsledky slibné a kyselina bempedoová přináší výhody, je zapotřebí dalšího výzkumu.

"Z těchto údajů a celkové analýzy studie CLEAR vyplývá, že kyselina bempedoová významně snižuje systémový zánět (měřený pomocí vysoce citlivého C-reaktivního proteinu) i LDL cholesterol, což se projevuje příznivým snížením tvrdých kardiovaskulárních koncových ukazatelů," uvedl Nick West, M.D., vedoucí lékař a viceprezident divize pro globální lékařské záležitosti v cévní divizi farmaceutické společnosti Abbott.

"Většina současných důkazů v této oblasti však podporuje léčbu statiny, pokud ji jedinci mohou tolerovat - proto by se mělo důrazně podporovat zkoušení různých statinů v různých dávkách, než se přikročí k léčbě, která je relativně nová a má (zatím) jen jednu vysoce kvalitní studii, která ji podporuje."

Společnost Abbott vyrábí statiny a poskytuje konzultační poplatky jednomu z autorů studie Kausiku K. Rayovi, MD z Imperial College London, Londýn, Velká Británie.

Dále je třeba poznamenat, že se jedná o sekundární analýzu rozsáhlejší studie a je třeba na ni pohlížet jako na studii vytvářející hypotézy: než se tento přípravek stane volbou první volby pro primární prevenci u pacientů s intolerancí statinů, je třeba provést další studie zahrnující pacienty s nepříznivým rizikem, intolerancí statinů a možná i se zvýšeným a "normálním" LDL-cholesterolem, uvedl dr. West.

Doporučení pro pacienty s intolerancí statinů

Statiny pravděpodobně zůstanou základem léčby cholesterolu s cílem snížit hladinu LDL cholesterolu a pomoci lidem snížit riziko kardiovaskulárních problémů.

Kromě toho jsou k dispozici i další formy léčby snižující cholesterol a riziko, včetně sekvestrátorů žlučových kyselin, fibrátů a inhibitorů PCSK-9, u nichž již bylo rovněž prokázáno, že zlepšují kardiovaskulární výsledky.

Je také důležité zdůraznit, že i když je relativní riziko kardiovaskulárních příhod u těchto pacientů vysoké, absolutní riziko zůstává nižší a pacienti by se měli zaměřit také na nefarmakologická opatření, která příznivě zlepší jejich LDL-cholesterol a celkový profil kardiovaskulárního rizika - včetně udržování zdravého indexu tělesné hmotnosti, pravidelného cvičení, zdržení se kouření a zdravé a nízkocholesterolové stravy.

"Terapie životního stylu, jako je optimální strava a cvičení, by se měla používat plošně, protože nejenže snižuje cholesterol, ale poskytuje i mnoho dalších zdravotních výhod," doporučuje dr. Gianosová.

Rizika kyseliny bempedoové

Před vyzkoušením jakékoli nové léčby nebo léku je důležité si uvědomit možná rizika.

"Bezpečnostní profil kyseliny bempedoové byl celkově vynikající. Je třeba vzít v úvahu, že může zvyšovat hladinu kyseliny močové a možná se jí vyhnout u pacientů s dnou a může mírně zvyšovat výskyt žlučových kamenů. Mírné zvýšení jaterních a ledvinových markerů pravděpodobně není klinicky významné," uvádí se ve studii.

"Kyselina bempedoová sice není spojena s myalgií/svalovými křečemi, které jsou běžně hlášeny u statinů, ale může způsobit zvýšení hladiny kyseliny močové vedoucí k záchvatům dny a také zvýšení jaterních enzymů - někdy spojené s tvorbou žlučových kamenů," uvedl dr. West. "Ačkoli se zdá, že výskyt těchto příhod je nízký, užívání léku by mělo být zvažováno případ od případu a mělo by být zváženo riziko těchto příhod u jednotlivých pacientů ve srovnání s možným přínosem pro kardiovaskulární systém."

Závěr

Podle nového výzkumu se u pacientů v primární prevenci, kteří nebyli schopni tolerovat statiny, po užívání kyseliny bempedoové snížil výskyt kardiovaskulárních příhod.

Přestože jsou tato zjištění slibná, odborníci se shodují, že je zapotřebí dalšího výzkumu.

Pro zlepšení zdraví srdce se doporučuje změna životního stylu, jako je výživná strava a pravidelný pohyb.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           DUBEN 2024 - 31 článků

                KVĚTEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života