6 potenciálních výhod chia semínek ve vodě

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Chia semínka jsou drobná černobílá semínka, která jsou známá tím, že jsou bohatá na živiny, jako jsou bílkoviny a vláknina. Pocházejí z rostliny Salvia hispanica.

Mnoho lidí rádo používá chia semínka v pečivu, k přípravě veganských "vajíček" a pudinků nebo posypaná na salátech. Někteří lidé také rádi pijí vodu s chia semínky.

Když chia semínka vhodíte do vody, absorbují tekutinu. Jejich absorpční schopnost je tak působivá, že chia semínka mohou po namočení skutečně nabýt až dvanáctinásobku své původní velikosti (1).

Konečným výsledkem je želatinová směs s mírně žvýkací strukturou, podobnou miniaturním tapiokovým perlám.

Voda z chia semínek je novým trendem v oblasti zdraví. Voda z chia semínek, která se stala populární na sociálních sítích, je jednoduchý nápoj, který někteří lidé používají k zahnání hladu a podpoře cílů hubnutí.

Následuje, zda má pití vody z chia semínek skutečné výhody, a také některé potenciální nevýhody, které je třeba zvážit. Dále jak si vodu z chia semínek připravit a používat ji jako součást zdravého životního stylu a návrh několika alternativ.

Zdravotní přínosy chia semínek ve vodě

Ve vodě z chia semínek jsou pouze dvě složky: chia semínka a voda. Chia semínka mají mnoho výzkumy potvrzených zdravotních přínosů, takže mohou být skvělým doplňkem vašeho jídelníčku.

Jsou dobrým zdrojem vlákniny, bílkovin, nenasycených tuků a antioxidantů. Obsahují také několik důležitých mikroživin, včetně (2):

 • vápník
 • železo
 • hořčík
 • fosfor
 • zinek
 • vitamíny skupiny B

6 potenciálních zdravotních přínosů chia semínek a vody

Neexistují žádné studie týkající se konkrétních zdravotních přínosů chia semínek a vody. Konzumace vody s chia semínky však může mít následující zdravotní účinky, které byly zjištěny u konzumace chia semínek a vody jednotlivě:

 • Mohou pomáhat snižovat vysoký krevní tlak. Antioxidační sloučenina v semínkách chia zvaná kyselina chlorogenová může pomáhat snižovat vysoký krevní tlak (3).
 • Mohou pomáhat snižovat záněty. Antioxidant v semínkách chia zvaný kyselina kávová může mít protizánětlivé účinky (4).
 • Mají přínos pro zdraví srdce. Chia semínka jsou bohatá na vlákninu a obsahují omega-3 mastnou kyselinu zvanou kyselina alfa-linolenová (ALA), která může nabízet výhody pro zdraví vašeho srdce (5, 6).
 • Podpora zdraví kostí. ALA může hrát roli i při podpoře silných a zdravých kostí (7).
 • Kontrola hladiny cukru v krvi. Některé výzkumy také ukazují, že semínka chia mohou přispívat k podpoře zdravé regulace hladiny cukru v krvi (8).
 • Potenciální přínosy pro pokožku. Mastné kyseliny v semínkách chia mohou pomoci zmírnit podrážděnou pokožku a pití vody může podpořit hydrataci pokožky. Neexistují však žádné přímé studie o prospěšnosti pití samotné vody z chia semínek pro pokožku (8, 9, 10).

Tyto výhody můžete získat i jinými způsoby

I přes všechny tyto výhody není voda z chia semínek zázračnou potravinou. Potenciální výhody jejího pití můžete získat i konzumací řady dalších zdravých, na živiny bohatých a hydratačních potravin - nebo jednoduše konzumací chia semínek a udržováním hydratace pomocí vody.

Pokud vám tedy voda z chia semínek nechutná, nevadí. A pokud ano, můžete vodu z chia semínek používat s mírou jako součást celkové zdravé stravy.

Kdy je nejlepší pít vodu z chia semínek?

Nejlepší doba pro pití vody z chia semínek závisí na vašich osobních preferencích. Její pití v odpoledních hodinách vám může pomoci zabránit přejídání v pozdějších hodinách dne a pití ve večerních hodinách může pomoci snížit chuť k jídlu před spaním.

Pokud však máte hlad a dlouho jste nejedli, zvažte spíše doplnění energie do těla pomocí jídla s vysokým obsahem živin než doplňováním vody s chia semínky.

Shrnutí:

 • Voda z chia semínek obsahuje chia semínka a vodu. Ačkoli neexistuje žádný výzkum týkající se samotné vody z chia semínek, chia semínka obsahují živiny, které mohou podporovat zdraví srdce, kůže a zánětů. Můžete je zařadit do celkově zdravého jídelníčku.

Může voda z chia semínek pomoci při hubnutí?

Hlavním důvodem, proč si chia semínka získala pozornost při hubnutí, je jejich schopnost podporovat pocit sytosti, což je dáno jejich neuvěřitelnou absorpční schopností (11).

A neabsorbují jen vodu ve sklenici. Poté, co zkonzumujete vodu s chia semínky, se vlhká semínka budou v žaludku dále rozšiřovat tím, že absorbují vodu a žaludeční šťávy.

Rozpustná vláknina v chia semínkách navíc pomáhá zpomalit samotné trávení semínek, takže vás udrží déle syté.

Tím, že zabírají místo v žaludku pomáhají snižovat chuť k jídlu. Výsledkem je, že sytící účinek vody z chia semínek může pomoci zabránit pocitu hladu a snížit celkový energetický příjem, což vede ke snížení hmotnosti (12).

Shrnutí:

 • Chia semínka jsou velmi dobře vstřebatelná a mají vysoký obsah vlákniny. To napomáhá pocitu sytosti a může zabránit přejídání, což může podpořit cíle hubnutí.

Nevýhody a úvahy

U vody z chia semínek je třeba mít na paměti především to, že žádná potravina, včetně této, nemůže nahradit zdravou a vyváženou stravu.

Jedním z klíčů ke zdravému a udržitelnému hubnutí je strava, která upřednostňuje širokou škálu minimálně průmyslově zpracovaných potravin s vysokým obsahem živin. To má za následek pomalé tempo hubnutí, ale je méně pravděpodobné, že v porovnání s extrémními dietami dojde později k opětovnému nabrání váhy.

Ačkoli voda s chia semínky může být součástí zdravého stravovacího režimu, je důležité nespoléhat se na ni při hubnutí ani na žádný jednotlivý zdravotní cíl.

Navíc jí nekonzumujte enormní množství. Místo toho z ní udělejte součást celkového zdravého jídelníčku. Obecně platí, že jedna porce chia semínek představuje 2 polévkové lžíce (20 gramů).

Pokud nepijete dostatek vody, může vysoký obsah vlákniny a absorpční kvalita chia semínek při konzumaci velkého množství potenciálně zvýšit riziko zácpy.

Všimněte si, že zácpa spojená s vysokým příjmem vlákniny obvykle souvisí s nedostatečným pitím vody. Pokud se semínky chia nebo jakoukoli potravinou s vysokým obsahem vlákniny začínáte, dbejte na to, abyste zůstali hydratovaní (13).

Navíc vláknina v chia semínkách může způsobit žaludeční potíže lidem, kteří již nejsou zvyklí na četné zdroje vlákniny ve stravě. Pokud s chia semínky a vodou z chia semínek začínáte, může být užitečné začít s malým množstvím a postupně ho zvyšovat (14).

Shrnutí:

 • Voda z chia semínek má vysoký obsah vlákniny, což by mohlo způsobit žaludeční potíže. Při její konzumaci je důležité zůstat hydratovaní. Pomůže to vyhnout se zácpě. A konečně, nemůže nahradit jiné výživné potraviny pro hubnutí nebo jiné cíle.

Jak si připravit vodu z chia semínek

Výroba vody z chia semínek je snadná. Stačí jemně rozmíchat 1-2 polévkové lžíce (12-24 g) chia semínek v 1 šálku (237 ml) vody.

Jakmile semínka lehce promícháte, nechte je až 2 minuty odstát.

Chia semínka poté začnou absorbovat vodu a poměrně rychle promění vodu v gel, takže je nenechávejte sedět příliš dlouho, pokud vám nevadí pít tužší gel.

Můžete se také rozhodnout, že semínka rozmixujete a vodu s chia semínky vypijete hned, místo abyste je nechali odstát.

Pokud jste chia vodu nikdy předtím nejedli nebo chia semínka jinak nekonzumujete, možná budete chtít zpočátku začít s menším množstvím ve vodě a budovat si toleranci.

A nakonec, pokud chcete vodu s chia semínky ochutit, můžete přidat vymačkanou citronovou nebo limetkovou šťávu.

Shrnutí:

 • Vodu z chia semínek si můžete připravit jednoduše tak, že jemně smícháte chia semínka a vodu a necháte je krátce odstát, aby začaly gelovatět. Můžete ji také ochutit, například vymačkanou citronovou nebo limetkovou šťávou.

Alternativy k pití vody z chia semínek

Pokud vás zajímají samotná chia semínka, ale nejste velkým fanouškem vody z chia semínek, existují i jiné způsoby využití chia semínek, které by vám mohly chutnat.

Pečte s chia semínky

Chia semínka můžete přidat do těsta receptů, jako je banánový chléb a muffiny, ale i palačinky a vafle, a získat tak další živiny a texturu.

Pokud nejíte slepičí vejce, jsou chia semínka skvělou rostlinnou alternativou pro pečení. Pro přípravu jednoho "chia vajíčka" stačí smíchat 1 polévkovou lžíci (12 g) chia semínek s 2,5 polévkovými lžícemi (40 ml) vody. To pak můžete přidat do těsta, abyste ho pomohli slepit.

Posypte chia semínky jako polevu

Chia semínka si můžete vychutnat také posypaná na povrchu:

 • zelených salátů
 • rýže
 • zeleninových pokrmů
 • jogurtu
 • cereálie

Vyzkoušejte chia pudink

Želatinové účinky chia semínek lze využít ve veganském pudinku.

Stačí smíchat 1/2 šálku (80 g) chia semínek s 2,5 šálku (300 ml) sójového mléka a dalšími dochucovadly, jako je citronová šťáva, javorový sirup, vanilka nebo čerstvé ovoce, a dát do lednice, aby vznikl gel.

Napijte se vody

Pokud hledáte jinou možnost tekutiny, která vám pomůže podpořit vaše cíle v oblasti hubnutí, je nejlepší volbou obyčejná voda, protože neobsahuje přidaný cukr a další zbytečné přísady.

Zůstat hydratovaný je důležité pro celkové zdraví a pití vody během dne může také pomoci zabránit přejídání.

Shrnutí:

 • Pokud nechcete pít vodu s chia semínky, existuje spousta jiných způsobů, jak si chia semínka ve svém jídelníčku užít. Můžete je například přidávat do pečiva, sypat jimi saláty a těstoviny nebo z nich připravit veganská vejce na pečení.

Závěr

Voda z chia semínek je novým trendem, který se stal populárním díky sociálním médiím. Jedná se o jednoduchý zdravotní trik, při kterém smícháte chia semínka se sklenicí vody a vytvoříte mírně želatinový nápoj.

Chia semínka a voda mají své vlastní zdravotní účinky, ale v současné době neexistuje žádný výzkum o zdravotních účincích samotné vody z chia semínek.

Vzhledem k obsahu vlákniny v chia semínkách a jejich schopnosti absorbovat vodu může pití vody z chia semínek přispívat k pocitu sytosti, snižovat chuť k jídlu a zabraňovat přejídání, což by mohlo podpořit hubnutí.

Příležitostně si můžete dopřát vodu z chia semínek, která vám pomůže překonat odpolední chuť na jídlo nebo vás zasytí po večeři. Chia semínka můžete do svého jídelníčku přidávat i jinými způsoby, například do salátů, do pečiva nebo do ovesné kaše či jogurtu.

Zajímá vás, jak ještě využít chia? Zkuste si připravit domácí džem s nízkým obsahem cukru

Pyré z 1/2 šálku (80 g) chia semínek s 1/2 čajové lžičky (2 ml) vanilky, 3 šálky (420 g) rozmražených mražených malin a 1/4 šálku (30 ml) pomerančové šťávy. Dejte do lednice, aby ztuhl.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života