Výživové údaje quinoy a její přínosy pro zdraví

- Pixabay

Barbora Nová

Quinoa je semeno rostliny s vědeckým názvem Chenopodium quinoa, přičemž má vyšší obsah živin než většina obilovin a často je označována za "superpotravinu" (1, 2).

Přestože se quinoa připravuje a konzumuje jako obilné zrno, je řazena mezi pseudocereálie, protože neroste na stvolu jako pšenice, oves a rýže.

Quinoa má křupavou strukturu a oříškovou chuť. Je také bezlepková, a proto si ji mohou dopřát i lidé citliví na lepek nebo pšenici.

Semena quinoy jsou plochá, oválná a obvykle světle žlutá, i když jejich barva může být od růžové až po černou. Její chuť se může lišit od hořké po sladkou (2).

Obvykle se vaří a může se přidávat do salátů, používat k zahuštění polévek nebo jíst jako příloha či snídaňová kaše.

Semena lze také naklíčit, rozemlít a použít jako mouku nebo popcorn. Quinoa je výbornou potravinou pro kojence ( 2 , 3).

Organizace spojených národů vyhlásila rok 2013 "Mezinárodním rokem quinoy" vzhledem k potenciálu semen přispět k celosvětové potravinové bezpečnosti (4).

Ačkoli quinoa technicky vzato není obilovina, podle Rady pro celozrnné obiloviny je stále považována za celozrnnou potravinu (5).

Výživové hodnoty qoinoy

Vařená quinoa obsahuje 71% sacharidů, 14,6% bílkovin a 14,2% tuků, přičemž 185 g vařené quinoy obsahuje 222 kalorií.

Výživové údaje pro 100 gramů vařené quinoy jsou následující (6):

 • Kalorie: 120
 • Voda: 72%
 • Bílkoviny: 4,4 gramů
 • Sacharidy: 21,3 gramů
 • Cukr: 0,9 gramů
 • Vláknina: 2,8 gramů
 • Tuk: 1,9 gramú

Sacharidy

Sacharidy tvoří 21% vařené quinoy, což je srovnatelné s ječmenem a rýží.

Přibližně 83% sacharidů tvoří škroby. Zbytek tvoří převážně vláknina a malé množství cukrů (4%), jako je maltóza, galaktóza a ribóza (6, 7).

Quinoa má relativně nízké skóre glykemického indexu (GI) 53, což znamená, že nemusí způsobit rychlý vzestup hladiny cukru v krvi (8).

GI je měřítkem toho, jak rychle po jídle stoupá hladina cukru v krvi. Konzumace stravy s nízkým glykemickým indexem může být spojena s nižším rizikem cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění (9, 10).

Vláknina

Vařená quinoa obsahuje více vlákniny než hnědá rýže a žlutá kukuřice. Vláknina tvoří 10% sušiny vařené quinoy, z toho 80-90% tvoří nerozpustná vláknina, jako je celulóza (11).

Nerozpustné vlákniny mohou být spojeny se snížením rizika cukrovky (12, 13).

Navíc některé nerozpustné vlákniny mohou být ve střevech fermentovány, stejně jako rozpustné vlákniny, čímž vyživují přátelské bakterie a podporují lepší celkové zdraví (14, 15).

Quinoa také poskytuje určité množství rezistentního škrobu, který vyživuje prospěšné bakterie ve střevech, podporuje tvorbu mastných kyselin s krátkým řetězcem (SCFA), zlepšuje zdraví střev a snižuje riziko onemocnění (16, 17).

Bílkoviny

Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin a bílkoviny jsou stavebními kameny všech tkání ve vašem těle.

Některé aminokyseliny jsou esenciální, protože si je vaše tělo nedokáže vyrobit, a proto je nutné je získávat ze stravy.

V sušině quinoa poskytuje 16% bílkovin, což je více než většina obilovin, jako je ječmen, rýže a kukuřice (3, 6, 18).

Quinoa je považována za kompletní zdroj bílkovin, což znamená, že poskytuje všech devět esenciálních aminokyselin (7, 18, 19).

Má výjimečně vysoký obsah aminokyseliny lysinu, která obvykle v rostlinách chybí. Je také bohatá na metionin a histidin, což z ní činí vynikající zdroj bílkovin rostlinného původu (1, 2, 3).

Ne všechny bílkoviny jsou pro vaše tělo stejně snadno stravitelné. Bílkoviny v quinoe jsou vysoce stravitelné, podobně jako kasein, vysoce kvalitní bílkovina v mléčných výrobcích (3, 19, 20, 21, 22, 23).

Quinoa neobsahuje lepek, a proto je vhodná pro osoby citlivé nebo alergické na lepek.

Tuk

Porce 100 gramů vařené quinoy obsahuje asi 2 gramy tuku.

Stejně jako ostatní obiloviny se tuk quinoy skládá především z kyseliny palmitové, olejové a linolové (21, 24, 25).

Shrnutí:

 • Sacharidy v quinoi se skládají především ze škrobu, nerozpustné vlákniny a malého množství cukru a rezistentního škrobu. Tato obilovina je považována za kompletní bílkovinu a poskytuje 2 g tuku na 100 g.

Vitamíny a minerály quinoy

Quinoa je dobrým zdrojem antioxidantů a minerálů, poskytuje více hořčíku, železa, vlákniny a zinku než mnoho běžných obilovin (3, 26, 27).

Následují hlavní vitaminy a minerály v quinoe:

 • Mangan: Tento stopový minerál, který se nachází ve vysokém množství v celých zrnech, je nezbytný pro metabolismus, růst a vývoj (28).
 • Fosfor: Tento minerál, který se často vyskytuje v potravinách bohatých na bílkoviny, je nezbytný pro zdraví kostí a udržování různých tělesných tkání.
 • Měď: Měď je minerál, který v západní stravě často chybí a který je důležitý pro zdraví srdce.
 • Foláty: Folát je jedním z vitaminů skupiny B, je nezbytný pro funkci buněk a růst tkání a je považován za zvláště důležitý pro těhotné ženy (29, 30).
 • Železo: Tento základní minerál plní v těle mnoho důležitých funkcí, například přenáší kyslík v červených krvinkách.
 • Hořčík: Hořčík, který je důležitý pro mnoho procesů v těle, je v západní stravě často nedostatkový (31).
 • Zinek: Tento minerál je důležitý pro celkové zdraví a podílí se na mnoha chemických reakcích v těle (32).

Shrnutí:

 • Quinoa je dobrým zdrojem více minerálů, včetně manganu, fosforu, mědi, kyseliny listové, železa, hořčíku a zinku.

Další rostlinné sloučeniny

Quinoa obsahuje mnoho rostlinných sloučenin, které přispívají k její chuti a zdravotním účinkům, mj:

 • Saponiny: Tyto rostlinné glykosidy chrání semena quinoy před hmyzem a dalšími hrozbami. Jsou hořké a obvykle se eliminují namočením, promytím nebo pražením před vařením (2, 33).
 • Quercetin: Tento silný polyfenolový antioxidant může pomáhat chránit před různými nemocemi, jako jsou srdeční choroby, osteoporóza a některé formy rakoviny (34, 35, 36).
 • Kaempferol: Tento polyfenolový antioxidant může snižovat riziko chronických onemocnění včetně rakoviny (37, 38).
 • Skvalen: Tento prekurzor steroidů působí ve vašem těle také jako antioxidant (39).
 • Kyselina fytová: Tato antinutriční látka snižuje vstřebávání minerálních látek, jako je železo a zinek. Kyselinu fytovou lze snížit namočením nebo naklíčením quinoy před vařením (40).
 • Šťavelany: Mohou se vázat s vápníkem, snižovat jeho vstřebávání a u citlivých jedinců zvyšovat riziko tvorby ledvinových kamenů (41).

Hořké odrůdy quinoy jsou bohatší na antioxidanty než sladší druhy, ale obě jsou dobrým zdrojem antioxidantů a minerálních látek.

Jedna studie dospěla k závěru, že quinoa má nejvyšší obsah antioxidantů z 10 běžných obilovin, pseudoobilovin a luštěnin (42).

Quinoa a příbuzné plodiny byly dokonce označeny za lepší zdroje flavonoidních antioxidantů než brusinky, které jsou považovány za velmi bohaté na flavonoidy (43).

Mějte na paměti, že obsah antioxidantů se může vařením snížit (44, 45).

Shrnutí:

 • Quinoa má vysoký obsah mnoha rostlinných látek, zejména antioxidantů. Některé nežádoucí rostlinné sloučeniny lze eliminovat namáčením, omýváním nebo pražením před vařením.

Zdravotní přínosy quinoy

Quinoa je výživná a bohatá na mnoho minerálních látek a rostlinných sloučenin, může být zdravým doplňkem vašeho jídelníčku.

Některé údaje ukazují, že quinoa může zvýšit příjem živin a pomoci snížit hladinu cukru a triglyceridů v krvi.

Snižuje hladinu cukru v krvi

Lidé s cukrovkou 2. typu nejsou schopni účinně využívat inzulín, což způsobuje vysokou hladinu cukru v krvi a různé komplikace.

Rafinované sacharidy jsou spojovány se zvýšeným rizikem cukrovky 2. typu a srdečních onemocnění, zatímco celozrnné obiloviny, jako je quinoa, jsou spojovány se sníženým rizikem (13, 46, 47, 48, 49).

Studie na potkanech s vysokofruktózovou dietou ukázala, že konzumace quinoy významně snížila hladinu cholesterolu, triglyceridů a cukru v krvi, které jsou spojeny s cukrovkou 2. typu (50).

Jedna studie na lidech porovnávala účinky quinoy s tradičními bezlepkovými pšeničnými výrobky. Quinoa snížila hladinu triglyceridů i volných mastných kyselin v krvi. Rovněž ovlivnila hladinu cukru v krvi v menší míře než bezlepkové těstoviny, bezlepkový chléb a tradiční chléb (51).

Může napomáhat hubnutí

Quinoa má mnoho vlastností, které z ní činí potravinu vhodnou pro hubnutí, přičemž má vyšší obsah bílkovin než podobné potraviny, jako je rýže, kukuřice a celozrnná pšenice (6).

Bílkoviny jsou považovány za klíčový faktor při hubnutí, protože podporují metabolismus a pocit sytosti. Přitom může pomáhat předcházet obezitě a souvisejícím onemocněním (52, 53).

Pro hubnutí je důležitá také vláknina, která podporuje snížení příjmu kalorií tím, že zvyšuje pocit sytosti a zlepšuje zdraví střev (54, 55).

Quinoa obsahuje více vlákniny než mnoho celozrnných potravin.

GI quinoy je relativně nízký a bylo prokázáno, že nízkoglykemické potraviny zabraňují přejídání a snižují pocit hladu (10, 56, 57).

Quinoa neobsahuje lepek

Jako bezlepková pseudocereálie je quinoa vhodná pro lidi s nesnášenlivostí nebo alergií na lepek, například pro lidi s celiakií (3).

Výzkumy ukazují, že používání quinoy v bezlepkové dietě namísto jiných běžných bezlepkových přísad výrazně zvyšuje nutriční a antioxidační hodnotu stravy (58, 59, 60).

Výrobky na bázi quinoy jsou dobře snášeny a mohou být vhodnou alternativou pšenice v její původní formě a ve výrobcích, jako je chléb nebo těstoviny (61).

Shrnutí:

 • Quinoa může snižovat hladinu cholesterolu, cukru v krvi a triglyceridů. Je vhodná při hubnutí, neobsahuje lepek a bylo prokázáno, že zvyšuje nutriční a antioxidační hodnotu bezlepkové diety.

Nežádoucí účinky quinoy

Quinoa je obvykle dobře snášena a nejsou hlášeny žádné nežádoucí účinky.

Fytáty

Podobně jako většina ostatních obilovin a zrnin obsahuje quinoa fytáty. Ty mohou snižovat vstřebávání minerálních látek, jako je železo a zinek (3).

Oxaláty

Quinoa patří do čeledi Chenopodiaceae, a proto má vysoký obsah oxalátů. Dalšími druhy ze stejné čeledi jsou špenát a červená řepa (41).

Tyto potraviny mohou u citlivých jedinců přispívat k tvorbě ledvinových kamenů (62).

Tyto účinky lze snížit propláchnutím a namočením quinoy před vařením.

Shrnutí:

 • Quinoa je obecně dobře snášena, ale obsahuje fytáty a oxaláty. Ty mohou snižovat vstřebávání minerálních látek a u některých jedinců přispívat k tvorbě ledvinových kamenů.

Závěr

Quinoa obsahuje více živin než většina ostatních obilovin a má relativně vysoký obsah kvalitních bílkovin.

Je bohatá na vitaminy, minerály, rostlinné sloučeniny a antioxidanty.

Quinoa neobsahuje lepek, může pomáhat snižovat hladinu cukru v krvi a napomáhat hubnutí.

Pokud chcete zvýšit obsah živin ve své stravě, může být dobrým začátkem nahrazení jiných obilovin, jako je rýže nebo pšenice, quinoou.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života